alergia a zmarszczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-11, 12:05   #1
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa

alergia a zmarszczki


Mam alergię pokarmową. Jej skutki często są widoczne na skórze. Oczywiście przestrzegam diety, ale moja alergia, to prawdziwy kalejdoskop - na jedne produkty uczulam się, a na inne przestaję źle reagować (a coś jeść trzeba).
Na skórze twarzy i/lub szyi występuje w czasie reakcji alergicznej rumień, który powoduje jej ogromne podrażnienie i wysuszenie. Skóra łuszczy się i powstają na niej okropne zmarszczki.
Moja cera (mieszana) sama w sobie sprawia mi wiele kłopotów, gdyż jest cienka, delikatna, naczynkowa i wrażliwa na wiele kosmetyków. Nawet na lekko przetłuszczającą się strefę T nie stosuję żadnych specyfików wysuszających, a mimo to skóra łuszczy się ciągle (głównie w okolicy ust i na brodzie).
Czy jest na to jakiś sposób?
Co robić, jeśli rumień atakuje skórę wokół oczu (często). Na specyfikach sterydowych pisze żeby ich tam nie stosować. Jeśli przyjmuję tylko środki doustne skóra bardzo długo wygląda nieestetycznie.
PROSZĘ O PORADĘ.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 15:07   #2
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: alergia a zmarszczki

Halo, halo! Panie Doooktooorzeee ...........
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:38   #3
Filunia29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Re: alergia a zmarszczki

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
Halo, halo! Panie Doooktooorzeee ...........
W zadnym wypadku nie stosuj masci sterydowych wokol oczu, skutkiem tego jest cienka skora z mnostwem zmarszczek.Mam alergie kontaktowa. Ostanio nie wiem od czego, strasznie spuchly mi powieki i cala skora wokol, swedzenie, pieczenie, wszystko naraz. Skora zaczela pekac w kocikach, co okropnie bolalo i szczypalo przy lzawieniu oczu.Malo tego dostlam jakas egzeme wokol oczu, podejrzewam ze od tuszu.Opuchlizna spowodawala ze teraz wygladam jak bym miala nadmiar skory i wiecej zmarszczek.
Lekarz zalecil mi branie antychistaminy- clarityn, ktory nie powoduje sennosci oraz smarowanie skory tylko i wylalcznie wazelina. Smaruje to balsamem z firmy Vaseline intensive rescue relief&repair balm.- kupilam w Anglii. Nie wiem czy dostepny w Polsce.Hypoalergiczny, jedyna rzecz ktora mi naprawde pomogla. Smaruje od 4 dni i stan sie poprawil znacznie.Egzema powoli zanika i pekniecia skory wkacikach goja sie.Skora jest elastyczna i nawilzona. Jednak jeszcze sa widoczne czerwone kreski od pekniec.Mam nadzieje ze z czasem to zniknie. Jedyna wada niezbyt pod makijaz bo to wlasciwie wazelina z gliceryna, jedna z nich chroni przed utrata wilgoci druga absorbuje ja.
Slyszalam ze dobry jest krem Emolium, a sam dzis kupilam Eucerin krem z 5% Urea dla suchej i bardzo suchej skory. Pisza ze dobry pod makijaz wiec wyprobuje jutro
Mam nadzieje ze cos wnioslam nowegoPozdrawiam

Edytowane przez Filunia29
Czas edycji: 2010-03-06 o 17:43
Filunia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 08:21   #4
_0kaska0_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Question Dot.: alergia a zmarszczki

Dzień dobry,
Ja mam także pytanie odnośnie alergii i "walką ze zmarszczkami" W moim wieku (jestem po 40stce) same kremy już raczej nie pomogą i chciałam skorzystać z jakiś zabiegów. Czytałam, że kwas hialuronowy jest substancją naturalną, ale boje się o moją reakcję, bo moja skóra jest bardzo wrażliwa. Zawsze stosuje kosmetyki z apteki do skłonnej do alergii. Czy zabieg kwasem hialuronowym nie zaszkodzi mojej skórze? A może jakiś inny specyfik jest wskazany w moim przypadku?
_0kaska0_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.