Austria - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-10, 19:35   #31
maja-rossi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Trieste
Wiadomości: 15
Dot.: Austria

Kochane Wizazanki mieszkajace w Wiedniu:

mam do sprzedania 2 bilety po 150 euro, z wykupionym ubezpieczeniem oraz najdrozszymi miejscami (przy wyjsciu ewakuacyjnym) linii skyeurope z Wiednia do Salonik 14.08.09-22.08.09, bilety na stronie skyeurope kosztuja ponad 400 euro!!!
prosze o kontakt majapodlesna@gmail.com

Pozdrawiam
maja-rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 21:22   #32
eredia
Raczkowanie
 
Avatar eredia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Wyślij wiadomość przez ICQ do eredia
Dot.: Austria

Ja emigrantką jeszcze nie jestem, ale za rok lub dwa wybieram się na studia do Austrii, tak konkretnie myślałam o Wiedniu. Przez parę lat jeździłam do Dolnej Austrii na ferie i wakacje i po prostu zakochałam się w tym kraju.

Mógłby ktoś zorientowany mi napisać jakie są koszty utrzymania się w Wiedniu na studiach? I jeszcze jak jest z pracą dla studentów?

Pozdrawiam wszystkie emigrantki z Austrii i mam nadzieję, że przybędzie was tutaj i ten temat trochę odżyje
__________________


Edytowane przez eredia
Czas edycji: 2009-07-17 o 21:23
eredia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 10:20   #33
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Austria

odswiezam watek.
jestem wlasnie w wiedniu na miesiecznych wakacjach i boli mnie zab. czy ktos moze sie orientuje ile mniej wiecej moze kosztowac prywatna wizyta u dentysty? bo nie wiem czy inwestowac w lekarza czy w tabletki przeciwbolowe i rozwiazac problem po powrocie do polski :/
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:16   #34
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Austria

No to pora na kolejne odswiezenie watku... chyba, ze zadna z Wizazanek tu nie mieszka
Ja mieszkam tu juz 6,5 roku! Wow, jak ten czas leci! Wizazanki z Austrii odezwijcie sie.
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 09:32   #35
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Equita Pokaż wiadomość
No to pora na kolejne odswiezenie watku... chyba, ze zadna z Wizazanek tu nie mieszka
Ja mieszkam tu juz 6,5 roku! Wow, jak ten czas leci! Wizazanki z Austrii odezwijcie sie.
Witaj, pozdrawiam ciepło na razie z Łodzi.

W tym tygodniu dowiedziałam się, że wiosną czeka mnie przeprowadzka do Klagenfurtu. Mój Skarb dostał tam ciekawą ofertę pracy, u nas niestety nie mógłby realizować się zawodowo. Na razie wiem o Klagenfurcie tylko tyle ile znalazłam w internecie. Widziałam też jak wygląda miasto na zdjęciach zrobionych podczas wyjazdu TŻ-ta na rozmowę kwalifikacyjną. Z mieszkaniem nie będziemy mieć problemów, załatwi to ktoś z firmy, za to bardzo matwie sie jezykiem. Mamy tylko marne podstawy niemieckiego z zamierzchłych czasów początku ogólniaka. Na takim poziomie możemy co najwyżej zapytać o drogę i zrobić zakupy. Liczę, ze Austryjacy znają dobrze angielski i będę miała z kim porozmawiać. Czy wiecie coś może o bezpłatnych kursach języka dla obcokrajowców, bo rozważam czy pojechać wcześniej i zacząć naukę na miejscu, czy też zapisać się najpierw na jakiś intensywny kurs w Łodzi.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 16:21   #36
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Austria

Hej... jezeli jestescie po slubie, i Twoj Tz ma pozwolenie na prace, to ty dostajesz takie tez automatycznie i mozesz zglosic sie do ams (urzad pracy) w sprawie kursu jezyka niemieckiego. Gorzej, jak nie jestescie po slubie... wtedy ciezko z darmowymi kursami (jesli takie wogole sie odbywaja w Klagenfurcie) . Wiekszosc Austriakow zna bardzo dobrze jezyk angielski, ale lepiej jest jak najszybciej opanowac ich jezyk... a do tego dochodzi jeszcze dialekt... Polecam jeszcze przed wyjazdem zrobic jakis intensywny kurs.
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:59   #37
KobietaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 46
Dot.: Austria

Witam. Właśnie wyjeżdżam do Wiednia - nie wiem jeszcze na jak długo i co się tam będzie działo, ale mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży i profilaktycznie odświeżam wątek :P Co by w razie "w" mieć się do kogo odezwać Pozdrawiam.
KobietaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 14:11   #38
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez KobietaK Pokaż wiadomość
Witam. Właśnie wyjeżdżam do Wiednia - nie wiem jeszcze na jak długo i co się tam będzie działo, ale mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży i profilaktycznie odświeżam wątek :P Co by w razie "w" mieć się do kogo odezwać Pozdrawiam.
Daj znac czy Wiedeń przypadł Ci do gustu I jak Ci się tu podoba?
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 08:59   #39
KobietaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 46
Dot.: Austria

Wiedeń choć duuuuży podoba mi się, tylko nie podoba mi się, że nie mam czasu go lepiej poznać Ale może z czasem... w końcu jestem tu dopiero tydzień
KobietaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 18:40   #40
skorupka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 38
Dot.: Austria

witajcie dziewczyny od niedawna mieszkam w wiedniu, ale byc moze w przyszlosci czeka mnie przeprowadzka do Wolfsbergu. Znacie to miasto?pozdrowionka,cos nas tu malutko
skorupka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 18:10   #41
skorupka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 38
Dot.: Austria

Halo jest tu ktos? Dziewczyny znacie moze jakies fajne strony internetowe do nauki niemieckiego? moj TZ jest w fazie nauki ja polecam ta: http://www.schubert-verlag.de/aufgab...en_index_z.htm
jesli znacie inne podzielcie sie adresem
skorupka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 07:45   #42
Asiunia_D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wieden
Wiadomości: 8
Dot.: Austria

Hej! Zaglada tu jeszcze ktos? Dopiero co znalazlam to forum, mam nadzieje ze odswiezymy! Tez mieszkam w Wiedniu, bedzie juz 6 lat, i tak malo znajomych. Odezwijcie sie!
Asiunia_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 13:13   #43
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: Austria

hej dziewczyny, ja emigrantką byłam tylko rok, ale był to najlepszy rok w moim życiu mieszkałam rok w Salzburgu - było super, kocham austriacki porządek, organizację i czystość wymarzony kraj dla mnie, może jeszcze kiedyś uda się tam wrócić na dłużej!
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 22:01   #44
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Austria

To ja też odświeżę :P
Moja mama wyjechała do Wiednia, więc na pewno nie raz ją odwiedzę. Zastanawiam się nad zakupami. Są w Wiedniu jakieś sklepy z kosmetykami/ ubraniami tzw 'perełki', czyli niskie ceny przy dobrej jakości? Sama przy kilkudniowej wizycie nic nie znajdę, a chciałabym mieć gotowe namiary na fajne sklepy ;d
Albo może jakieś ciekawe outlety?
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:14   #45
anioleczus
Raczkowanie
 
Avatar anioleczus
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lubeck
Wiadomości: 44
Dot.: Austria

Witajcie dziewczyny ja niedługo bo za 2 miesiące wyjeżdżam do Wiednia mam Oliwie córeczkę i fajnie by było znaleźć sobie jakaś koleżankę we Wiedniu z bobaskiem polkę.A tak a propo jak tam wygląda sytuacja świadczeń rodzinnych orientuje się ktoś, mój mąż tylko tam pracuje będę wdzięczna za odp Pozdrawiam
anioleczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:22   #46
niestereotypowa88
Raczkowanie
 
Avatar niestereotypowa88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 69
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
odswiezam watek.
jestem wlasnie w wiedniu na miesiecznych wakacjach i boli mnie zab. czy ktos moze sie orientuje ile mniej wiecej moze kosztowac prywatna wizyta u dentysty? bo nie wiem czy inwestowac w lekarza czy w tabletki przeciwbolowe i rozwiazac problem po powrocie do polski :/
Ja skorzystałam z wyrobienia bezpłatnej karty z NFZ dzięki czemu leczenie kiedy użądlił mnie jakiś robal miałam za darmo i miło wspominam opiekę medyczną.
niestety w cenach się nie orientuję ;(
niestereotypowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:57   #47
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: Austria

Odkopuję
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:16   #48
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Austria

Witajcie! widzę, że wizażystki z Austrii są mało aktywne Może się znajdzie ktoś, kto mieszka w Wiedniu tak jak ja? Piszcie!
Jak Wam się mieszka w tym pięknym mieście?
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 18:16   #49
Ogryzek2245
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Austria

.
Ogryzek2245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 19:49   #50
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Halo halo? Zagląda tu ktoś? Ja również mieszkam w Austrii tylko że w Grazu już albo dopiero dwa lata. Obecnie robię kurs niemieckiego A2 z Ams, dorabiam sobie prywatnie sprzątając i robię wszystko aby pracować w moim zawodzie a mianowicie jako masażystka. Mam już prawie wszystkie dokumenty ale muszę jeszcze trochę poczekać przede wszystkim muszę lepiej nauczyć się mówić po niemiecku co dla mnie nie jest łatwe Założyłam już raz wątek o emigrantkach z Austrii ale również chyba umarł śmiercią naturalną, oby ten się ożywił
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 19:45   #51
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Austria

Hej Anteria, ja zagladam. Za duzo chetnych emigrantek z Austrii nie ma, ale może się ten wątek jakoś ożywi. Ja mieszkam w Wiedniu tak jak pisalam wczesniej, tez ok 2 lata. Robie tu moje studia magisterskie.
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 09:52   #52
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
Hej Anteria, ja zagladam. Za duzo chetnych emigrantek z Austrii nie ma, ale może się ten wątek jakoś ożywi. Ja mieszkam w Wiedniu tak jak pisalam wczesniej, tez ok 2 lata. Robie tu moje studia magisterskie.

Witam. Sądzę ze może być tutaj sporo polek mieszkających w Austrii skoro ogólnie u nas w samym Grazu jest ich pełno

Ogólnie jak ci się żyje? Ja jestem ogólnie zadowolona, poza rodziną Tż staram się nie szukać znajomości z polakami tu mieszkającymi, już się wiele razy przejechałam i jakoś raczej ich unikam. Wiadomo mam znajomych ale to raczej na zasadzie o jakiś czas się spotkamy wypijemy kawę pogadamy nic więcej żadnych przyjaźni bo nie można ludziom tutaj ufać niestety
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 13:00   #53
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
Hej Anteria, ja zagladam. Za duzo chetnych emigrantek z Austrii nie ma, ale może się ten wątek jakoś ożywi. Ja mieszkam w Wiedniu tak jak pisalam wczesniej, tez ok 2 lata. Robie tu moje studia magisterskie.
Jaka uczelnia, co studiujesz?
Ja jestem od tygodnia w Wiedniu na rok, Erasmus na TU
Chodzę na kurs językowy, niby C1, ale czuję się na B1/B2 raczej. W sklepie czy załatwiając jakieś sprawy jest ok, bez problemu się dogaduję, ale już poznając kogoś, przełączam się na angielski. Już za dwa tygodnie zaczynam zajęcia i większość mam po niemiecku, więc jak najszybciej staram się przestawić na ten język. I tak jest teraz o niebo lepiej niż w poniedziałek, kiedy pytanie o drogę zaczynałam od "Sprechen Sie englisch?"
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:58   #54
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Witam. Sądzę ze może być tutaj sporo polek mieszkających w Austrii skoro ogólnie u nas w samym Grazu jest ich pełno

Ogólnie jak ci się żyje? Ja jestem ogólnie zadowolona, poza rodziną Tż staram się nie szukać znajomości z polakami tu mieszkającymi, już się wiele razy przejechałam i jakoś raczej ich unikam. Wiadomo mam znajomych ale to raczej na zasadzie o jakiś czas się spotkamy wypijemy kawę pogadamy nic więcej żadnych przyjaźni bo nie można ludziom tutaj ufać niestety
Ja tez jestem zadowolona z życia tutaj. Ja w prost przeciwnie - chętnie zawieram znajomości z Polakami. Austriacy z reguły są bardzo zabiegani, a spotkania z nimi najlepiej umawiać miesiąc wcześniej hihi, tak jak to powiedziała moja znajoma z pracy , więc tylko w godzinach pracy albo na uczelni rozmawiam z nimi. Jak jest u Ciebie ze znajomościami z Austriakami? Też są tak zabiegani?

Cytat:
Jaka uczelnia, co studiujesz?
Ja jestem od tygodnia w Wiedniu na rok, Erasmus na TU
Chodzę na kurs językowy, niby C1, ale czuję się na B1/B2 raczej. W sklepie czy załatwiając jakieś sprawy jest ok, bez problemu się dogaduję, ale już poznając kogoś, przełączam się na angielski. Już za dwa tygodnie zaczynam zajęcia i większość mam po niemiecku, więc jak najszybciej staram się przestawić na ten język. I tak jest teraz o niebo lepiej niż w poniedziałek, kiedy pytanie o drogę zaczynałam od "Sprechen Sie englisch?"
Hej Parodia, ja studiuję właściwie na dwóch uczelniach, ale teraz koncentruję się na jednych studiach tylko na Uni na kierunku historia, dlatego tylko o nich wspomniałam wcześniej. Na TU studiuję Raumplanung und Raumordnung-licencjackie, tak dodatkowo. W dużym stopniu namówił mnie na to mój TŻ, ale generalnie bardzo mi się podobają te studia, bo jest dużo zajęć praktycznych. A Ty na jakim kierunku jesteś?
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 16:54   #55
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Co do Austriaków to nie mam za wielu znajomych, pewnie temu ze nie znam za dobrze języka jeszcze Czy zabiegani tego nie zauważyłam akurat mają czas na wszystko np moja szefowa co chwile ma jakieś wyjazdy, urlopy do tego remont domu i trójka dzieci ale ma czas i na pracę więc chyba nie jest źle.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 17:01   #56
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
Ja tez jestem zadowolona z życia tutaj. Ja w prost przeciwnie - chętnie zawieram znajomości z Polakami. Austriacy z reguły są bardzo zabiegani, a spotkania z nimi najlepiej umawiać miesiąc wcześniej hihi, tak jak to powiedziała moja znajoma z pracy , więc tylko w godzinach pracy albo na uczelni rozmawiam z nimi. Jak jest u Ciebie ze znajomościami z Austriakami? Też są tak zabiegani?

Hej Parodia, ja studiuję właściwie na dwóch uczelniach, ale teraz koncentruję się na jednych studiach tylko na Uni na kierunku historia, dlatego tylko o nich wspomniałam wcześniej. Na TU studiuję Raumplanung und Raumordnung-licencjackie, tak dodatkowo. W dużym stopniu namówił mnie na to mój TŻ, ale generalnie bardzo mi się podobają te studia, bo jest dużo zajęć praktycznych. A Ty na jakim kierunku jesteś?
Moja koleżanka (jedyna osoba z Polski, z jaką mam kontakt) właśnie będzie studiować to co Ty na TU i też już się nie może doczekać tego, że tyle zajęć praktycznych.
Ja studiuję Elektrotechnik und Informationstechnik na Bachelorstudium, ale część przedmiotów mam też z Masterstudium Computertechnik i z Telekommunikation. W Polsce elektronikę i telekomunikację, i informatykę.

Ja na razie się zaczęłam obracać trochę wśród obcokrajowców, ale nie studentów Erasmusa. Mam nadzieję, że jeszcze się rozkręci jak już przyjadą wszyscy studenci z wymiany. Ale ja też z tych zabieganych, co biorą jak najwięcej na siebie, a potem nie ma na nic czasu
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2012-09-17 o 17:03
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 16:22   #57
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Austria

hej dziewczyny, jestem z powrotem.

Anteria, no pewnie że nie można generalizować, że wszyscy są tacy zabiegani. Ja mówiłam akurat o tych, których znam. Jak postępy z niemieckiego??

Parodia studiujesz jeden kierunek w Pl taki połączony, czy trzy?? Jeśli trzy to szczerze podziwiam! Gdzie studiujesz w Polsce? Co do ludzi z Erasmusa jest mnóstwo imprez integracyjnych, teraz właśnie trwa national dinner, na który niestety nie poszłam, bo czekam na wcześniej umówionych znajomych. Może następnym razem uda mi się załapać na jakiś dinner erasmusowy)
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 16:27   #58
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jestem z powrotem.

Anteria, no pewnie że nie można generalizować, że wszyscy są tacy zabiegani. Ja mówiłam akurat o tych, których znam. Jak postępy z niemieckiego??

Parodia studiujesz jeden kierunek w Pl taki połączony, czy trzy?? Jeśli trzy to szczerze podziwiam! Gdzie studiujesz w Polsce? Co do ludzi z Erasmusa jest mnóstwo imprez integracyjnych, teraz właśnie trwa national dinner, na który niestety nie poszłam, bo czekam na wcześniej umówionych znajomych. Może następnym razem uda mi się załapać na jakiś dinner erasmusowy)


No ogólnie język coraz lepiej. Już robię drugi kurs ale planuje jeszcze po tym zrobić kilka B1 B2 no i ogólnie muszę mówić bardzo dobrze a do tego to mi jeszcze brakuje dużo
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:37   #59
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
No ogólnie język coraz lepiej. Już robię drugi kurs ale planuje jeszcze po tym zrobić kilka B1 B2 no i ogólnie muszę mówić bardzo dobrze a do tego to mi jeszcze brakuje dużo
Super, że jest lepiej z Twoim niemieckim!pewnie przesadzasz, że Ci dużo brakuje do dobrej wymowy:P
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:42   #60
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
Super, że jest lepiej z Twoim niemieckim!pewnie przesadzasz, że Ci dużo brakuje do dobrej wymowy:P

Z rozumieniem nie mam problemów, ale mówienie to zupełnie inna sprawa
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 13:31:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.