Czy ta dieta działa?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-20, 13:47   #1
cherryprincess
Przyczajenie
 
Avatar cherryprincess
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20

Czy ta dieta działa??


Witam .
Ostatnio przeczytałam gdzieś o podobno b. skutecznej diecie, dzięki której można schudnąć nawet 10kg w ciągu 10 dni. Wygląda ona następująco:
1,2 dzień- tylko kefir
3,4 dzień- tylko ser
5,6 dzień- gotowane jajka
7,8 dzień- tylko warzywa
9,10 dzień- gotowany kurczak
Oczywiście raczej cięzko uwierzyć, że dzięki tej diecie można schudnąć aż 10 kg, ale nawet 5kg byłoby dobrze. Bardzo zależy mi na zrzuceniu kilku kg (przy wzroście 170cm ważę 62 kg ). Bardzo proszę o odpowiedź czy taka dieta może być skuteczna.
Pozdrawiam .
cherryprincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:35   #2
Baby Lou
Raczkowanie
 
Avatar Baby Lou
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: Czy ta dieta działa??

Po pierwsze - BMI masz bardzo dobre. Może nie potrzebujesz diety, wystarczy wyrzeźbić sylwetkę ćwiczeniami?
Co do diety -
Skuteczna - być może. Ale na pewno nie zdrowa (mało witamin, każde dwa dni są bogate w inny składnik odżywczy, nie dostarczając innych, brak NNKT) poza tym, niemalże gwarantowany efekt jo-jo. Jeśli koniecznie chcesz się odchudzać, poczytaj wątki podwieszone, zajrzyj na Nasze codzienne jadłospisy
__________________

Baby Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:43   #3
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Czy ta dieta działa??

Jak napisała koleżanka wyżej- jojo gwarantowany, poza tym to wygląda cos na wzór 'diety cud' a doskonale wiemy, że takowe nie istnieją.
Nie ma sensu zawracać sobie nią głowy, lepiej wybrać jakąś zdrowszą i skuteczniejszą
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:19   #4
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Czy ta dieta działa??

takie diety to zwylkas sciema, malo skuteczna i malo odzywcza, co z tego ze przez kilka dni bedziesz jadla w/w produkty, moze i stracisz jakies kg ale to nie bedzie perwnie tylko utrata wody, po powrocie do normalnego odzywiania kg wroca, dieta niekorzystna dla zdrowia.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 07:35   #5
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Czy ta dieta działa??

Jedynie co dobre w tej diecie to fakt, że można odzwyczaić się po części od węgli. Ale tak jak napisały dziewczyny wyżej - niezdrowa dieta, brak witamin i jojo gwarantowane. Nie polecam.
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 09:22   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Czy ta dieta działa??

Przesunęłam wątek tutaj, bo ta dieta ani do zdrowych, ani to racjonalnych nie należy.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 15:06   #7
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Czy ta dieta działa??

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Przesunęłam wątek tutaj, bo ta dieta ani do zdrowych, ani to racjonalnych nie należy.
Niestety to dla niej dobre miejsce.

cherryprincess - wszystko fajnie, tylko że zrobisz sobie krzywdę, wiesz? I zamiast laski z talią osy będziesz wygłodzoną, złą odchudzającą się, a po skończeniu diety rzucisz się na słodycze, i klops.
Zaufaj nam, znamy się na tym, jak już koniecznie chcesz się odchudzać to ćwiczenia + dobrze zbilansowana dieta, jakieś 300-400 kcal odjęte od zapotrzebowania i uzyskasz figurkę jak marzenie mając pełny żołądek i wszystkie niezbędne składniki

Zajrzyj tu:https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 09:29   #8
Leatitia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Czy ta dieta działa??

Szok. Sama chciałąm o to zapytać... co więcej, mam ta sama wage i wzrost I ja chyba tą dietę zastosuję za kilka dni. chcę schudnąć do 56-57kg
Leatitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:10   #9
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Czy ta dieta działa??

Cytat:
Napisane przez Leatitia Pokaż wiadomość
Szok. Sama chciałąm o to zapytać... co więcej, mam ta sama wage i wzrost I ja chyba tą dietę zastosuję za kilka dni. chcę schudnąć do 56-57kg
mam taki sam wzrost i podobną wagę, też jestem na diecie, ale bez przesady do tak restrykcyjnego odżywiania bym się nie posunęła. Do wakacji jeszcze trochę czasu i można mądrze zrzucić parę kilo. ja zaczęłam w marcu od wagi 65-66, teraz jest około 61, przede wszystkim zdrowsze jedzenie, trochę mniej kalorii, trochę ćwiczeń(polecam A6W-właśnie kończę)i tak efekty przychodzą same (trochę wolniej, ale przychodzą). Pozdrawiam
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 13:13   #10
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Czy ta dieta działa??

wydaje mi sie, aczkolwiek nie jestem specjalista, ze ta dieta moze dzialac na podobnej jak ta owocowo warzywna (ktora bardziej polecam, tam mozna jakos skladnikami manewrowac a tu, jesc kefir bez niczego przez caly dzien? wiekszosc dziewczyn na drugi dzien mialoby chyba jakis wielki atak glodu) pomyslodawcy takich diet nakazuja potem przez okrtes ok. 2 tyg. diete 1000 kcal, stopniowo wracajac do swojej normy dziennej, zeby organizm sie przystosowywal, wlasnie zeby zapobeic efektowi jojo.

osobiscie nie wiem, czy bym sie na taka diete zdecydowala, chyba bym nie wytrzymala.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 16:32   #11
NATALENKA100
Raczkowanie
 
Avatar NATALENKA100
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 413
GG do NATALENKA100
Dot.: Czy ta dieta działa??

Z całego seca odradzam takie mono.Odwitaminizujes z sie...odwodnisz...wyjda Ci gustowne cienie pod oczami i to wszystko.Mono jest dobre jako wejście do diety własciwej,tzn jesli po takiej diecie zmienisz nawyki żywieniowe,a sama dieta bedzie miała za zadanie oczyścic organizm.Sadze jednak ze ser to nie jest dobra podstawa takiego oczyszczenia.Mono nabiałowe stosowac powinno się nie dluzej niz 3 dni bo nabiał(zwłaszcza na pusty żołądek) forsuje śluzówke i można zrobic sobie big BUBE...na dłuższy czas proponuje owoce....MONO nie nadaje sie na diete odchudzająca..
NATALENKA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 20:27   #12
cherryprincess
Przyczajenie
 
Avatar cherryprincess
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: Czy ta dieta działa??

Dziekuje Wam, w takim razie nie skorzystam :P. Zamiast tego chyba od jutra zaczne diete kapusciana, duzo osob zachwala ja sobie, wiec moze cos w tym jest . Pozdrawiam .
cherryprincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 12:09   #13
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Czy ta dieta działa??

Cytat:
Napisane przez cherryprincess Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam, w takim razie nie skorzystam :P. Zamiast tego chyba od jutra zaczne diete kapusciana, duzo osob zachwala ja sobie, wiec moze cos w tym jest . Pozdrawiam .
Ja szczerze odradzam. Jedyne co Ci spadnie to będzie woda, jojo murowane, podobnie jak kapustowstręt na dłuższy czas.
Pomyśl, czy jedzenie kapusty w koło Macieju można nazwać zdrowym odchudzaniem?

Zajrzyj do działu ogólnego Dietetyki. Jak się odchudzać, to mądrze! Zwróć szczególną uwagę na wątki podwieszone:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195668
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

Pozdrawiam i liczę, że podejmiesz słuszną decyzję.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:57   #14
cherryprincess
Przyczajenie
 
Avatar cherryprincess
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: Czy ta dieta działa??

No tak, ale jesli po tej diecie przejdę na inną- zdrowszą, to chyba uniknę efektu jojo? Chodzie mi po prostu o to, że jesli zauwaze po tygodniu spadek wagi, bede miala motywacje do dalszego odchudzania .
cherryprincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 18:25   #15
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Czy ta dieta działa??

Cytat:
Napisane przez cherryprincess Pokaż wiadomość
No tak, ale jesli po tej diecie przejdę na inną- zdrowszą, to chyba uniknę efektu jojo? Chodzie mi po prostu o to, że jesli zauwaze po tygodniu spadek wagi, bede miala motywacje do dalszego odchudzania .
Zrobisz jak uważasz , jednak pamiętaj - to nie jest takie proste. Nie wszystko da się zaplanować. Myślisz, że osoby doświadczające jojo zakładają taką sytuację z góry? Oczywiście, że nie, zawsze mówi się 'po diecie będę uważać, rzucę słodycze, blablabla', a po prostu organizm domaga się tego, co mu się słusznie należy - KALORII - a nad tym często trudno zapanować.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.