Inżynieria środowiska...czy warto?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-29, 00:05   #61
Kasi_aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Zorientowałam się co do różnic pomiędzy tymi dwoma kierunkami , a co do mnie to akurat wychowałam się na takich terytoriach gdzie dzieweczki nie boją się pracy , co do mojego miejsca zamieszkania to myślę że jakaś robotą po tym by się znalazła , a co do mojego umysłu , hmm , nawet mi go trudno ocenić :/ .... znajduję się pomiędzy tymi dwoma światami , z niektórymi ścisłymi da radę , humanistycznymi też , coś jak Leonardo da Vinci , tylko nie na takim poziomie jak on :P
Kasi_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:56   #62
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez Kasi_aa Pokaż wiadomość
Zorientowałam się co do różnic pomiędzy tymi dwoma kierunkami , a co do mnie to akurat wychowałam się na takich terytoriach gdzie dzieweczki nie boją się pracy , co do mojego miejsca zamieszkania to myślę że jakaś robotą po tym by się znalazła , a co do mojego umysłu , hmm , nawet mi go trudno ocenić :/ .... znajduję się pomiędzy tymi dwoma światami , z niektórymi ścisłymi da radę , humanistycznymi też , coś jak Leonardo da Vinci , tylko nie na takim poziomie jak on :P
Czasem warto zaryzykowac, a skoro masz zaciecie i jestes typem raczej renesansowego, takiego prawdziwego humaniasty, to tym bardziej Btw, to, ze kierunek jest techniczny, to nie znaczy, ze jest sie zwolnionym z np. poprawnego skladania zdan, co niestety czesto spotykam posrod wykladowcow i nie tylko...
dopoki beda powstawaly budynki i dopoki ich instalacje beda sie starzec, dopoty isiowiec bedzie miec robote, ale wiadomo, ze robota raczej sama nie przychodzi i troche wysilku ku jej zdobyciu trzeba wlozyc.

Edytowane przez dzidka
Czas edycji: 2010-04-29 o 07:57
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 13:05   #63
Kasi_aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Coraz bardziej się do tego kierunku przekonuje do tego kierunku , jeszcze się zobaczy , na szczęście czas jest aby się zastanowić , ale chyba trzeba się będzie na niego brać jeśli by się udało dostać w końcu trzeba próbować
Kasi_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 11:14   #64
butelka_8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Witam wszystkich.
Ja wybieram się na IŚ na Agh w tym roku. I w związku z tym mam kilka pytań.
1. Co sądzicie o tym kierunku na AGH akurat? Bo słysze zawsze że stopień trudności kierunku zależy głownie od uczelni, wiec jak sie to ma do AGH?
2. Tak tak wiem, że trudny. Jeśli chodzi o matme, to ktos kto zdawal na maturze rozszerzenie i je ogarnał w miare, da osbie rade?
3. Fizyka...musze wybitnie dobrez umiec fizyke? W liceum niby miałam fizyke, ale nie wymagano ode mnie nauki tego przedmiotu wiec skupiałam sie na geografii i matmie, wiec mam nadzieje że na IŚ są tylko podstawy jakieś....
butelka_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 19:24   #65
ollcia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

To ja może zadam takie pytanko :
czym różni sie ochrona środowiska od inżynierii środowiska???

i jeszcze:
1.Po którym z ww kierunków łatwiej znaleźc prace?
2. Który kierunek jest łatwiejszy?
3. Które studia są najlepsze aby studiowac inżynieriie /ochrone środowiska?

ollcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 20:04   #66
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez ollcia93 Pokaż wiadomość
To ja może zadam takie pytanko :
czym różni sie ochrona środowiska od inżynierii środowiska???

i jeszcze:
1.Po którym z ww kierunków łatwiej znaleźc prace?
2. Który kierunek jest łatwiejszy?
3. Które studia są najlepsze aby studiowac inżynieriie /ochrone środowiska?

nie wiem czym sie roznia, ale sie roznia. i to bardzo. tak Ci powiedza studenci
ja sama bylam na ochronie ale szybko zrezygnowalam.

wydaje mi sie po inzynieri jakos wiecej perspektyw
ochrona latwiejsza
jak na inzynierie to polecam politechnike jakos. a jak ochrona to tez politechnika ale moze byc tez nawet uniwerystet przyrodniczy

mowila to byla studntka ochrony, bedaca z chlopakiem z inzynieri
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 13:09   #67
assicka
Zakorzenienie
 
Avatar assicka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 184
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez butelka_8 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Ja wybieram się na IŚ na Agh w tym roku. I w związku z tym mam kilka pytań.
1. Co sądzicie o tym kierunku na AGH akurat? Bo słysze zawsze że stopień trudności kierunku zależy głownie od uczelni, wiec jak sie to ma do AGH?
2. Tak tak wiem, że trudny. Jeśli chodzi o matme, to ktos kto zdawal na maturze rozszerzenie i je ogarnał w miare, da osbie rade?
3. Fizyka...musze wybitnie dobrez umiec fizyke? W liceum niby miałam fizyke, ale nie wymagano ode mnie nauki tego przedmiotu wiec skupiałam sie na geografii i matmie, wiec mam nadzieje że na IŚ są tylko podstawy jakieś....

Na AGH są trzy wydziały z kierunkiem "Inżynieria Środowiska". Musisz doprecyzować o którym wydziale myślisz
Kierunek nie jest trudny ale też nie jest łatwy zależy czy masz ścisły umysł czy nie
Co do matematyki - myślę, że dasz radę
A fizyka - nie jest bardzo skomplikowana - jakoś dało się ją przejść

Weź pod uwagę, że matematyka i fizyka to pikuś w porównaniu z przedmiotami, które będą na IŚ w toku studiów: np. mechanika płynów, technika cieplna, budownictwo itd.

Cytat:
Napisane przez ollcia93 Pokaż wiadomość
To ja może zadam takie pytanko :
czym różni sie ochrona środowiska od inżynierii środowiska???

i jeszcze:
1.Po którym z ww kierunków łatwiej znaleźc prace?
2. Który kierunek jest łatwiejszy?
3. Które studia są najlepsze aby studiowac inżynieriie /ochrone środowiska?

Wg mnie ochrona środowiska jest bardziej przyrodnicza, inżynieria bardziej techniczna
Więc na tym pierwszym większy nacisk położony jest pewnie na chemię i przedmioty pokrewne, a na inżynierii na przedmioty techniczne, typu np. mechanika płynów, czy technika cieplna
__________________
po każdej burzy przychodzi słońce...
assicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 17:44   #68
asiaasia58
Wolę prosto!
 
Avatar asiaasia58
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 438
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez assicka Pokaż wiadomość

Weź pod uwagę, że matematyka i fizyka to pikuś w porównaniu z przedmiotami, które będą na IŚ w toku studiów: np. mechanika płynów, technika cieplna, budownictwo itd.



Wg mnie ochrona środowiska jest bardziej przyrodnicza, inżynieria bardziej techniczna
Więc na tym pierwszym większy nacisk położony jest pewnie na chemię i przedmioty pokrewne, a na inżynierii na przedmioty techniczne, typu np. mechanika płynów, czy technika cieplna
mogę się wtrącić? zgadzam się z opinią powyżej co do różnic między IŚ a OŚ sama studiuję inżynierię środowiska na pierwszym roku na Politechnice Śląskiej i mogę odradzić go wszystkim wybierającym sie na ten kierunek na owej uczelni....to co tu się wyrabia to po prostu koszmar...nie wiem czy mój rocznik jest jakiś pechowy czy jak...do studiów była dobrze przygotowana-zdana matma na maturze i biologia i to z dobrymi wynikami. Zawsze byłam bardziej ścisłowcem, polskiego czy historii unikałam jak ognia..Idąc na te studia byłam święcie przekonana, że to kierunek dla mnie. A tu się okazuje, że owszem sam zakres materiału, przedmioty itp takie jak się tego spodziewałam, natomiast atmosfera fatalna, podejście prowadzących do studentów po prostu tragiczne, że już nie wspomnę o tym, że trafiają się wykładowcy, którzy emerytowani musieli dostać jakieś tam godziny pracy i na chamca wcisnęli ich do nas. Studentowi, który próbuje coś załatwić przeważnie zamyka się drzwi przed nosem, ustalenie terminów egzaminów to była porażka i teraz efekt jest taki, że kończymy semestr w sesji, bo jacyś tam wykładowcy mają takie widzimisię albo jadą sobie na urlop i wszystko przerzucili na wrzesień. Także jeśli chodzi o sam kierunek to polecam i uważam, że jest jak najbardziej przyszłościowy, kobieta sobie poradzi, jeśli oczywiście posiada jakieś zamiłowanie do ścisłych przedmiotów, natomiast zdecydowanie odradzam Politechnikę Śląską
__________________
Bloguję - Wolę prosto!
http://joannapanna.blogspot.com
asiaasia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:03   #69
assicka
Zakorzenienie
 
Avatar assicka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 184
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez asiaasia58 Pokaż wiadomość
mogę się wtrącić? zgadzam się z opinią powyżej co do różnic między IŚ a OŚ sama studiuję inżynierię środowiska na pierwszym roku na Politechnice Śląskiej i mogę odradzić go wszystkim wybierającym sie na ten kierunek na owej uczelni....to co tu się wyrabia to po prostu koszmar...nie wiem czy mój rocznik jest jakiś pechowy czy jak...do studiów była dobrze przygotowana-zdana matma na maturze i biologia i to z dobrymi wynikami. Zawsze byłam bardziej ścisłowcem, polskiego czy historii unikałam jak ognia..Idąc na te studia byłam święcie przekonana, że to kierunek dla mnie. A tu się okazuje, że owszem sam zakres materiału, przedmioty itp takie jak się tego spodziewałam, natomiast atmosfera fatalna, podejście prowadzących do studentów po prostu tragiczne, że już nie wspomnę o tym, że trafiają się wykładowcy, którzy emerytowani musieli dostać jakieś tam godziny pracy i na chamca wcisnęli ich do nas. Studentowi, który próbuje coś załatwić przeważnie zamyka się drzwi przed nosem, ustalenie terminów egzaminów to była porażka i teraz efekt jest taki, że kończymy semestr w sesji, bo jacyś tam wykładowcy mają takie widzimisię albo jadą sobie na urlop i wszystko przerzucili na wrzesień. Także jeśli chodzi o sam kierunek to polecam i uważam, że jest jak najbardziej przyszłościowy, kobieta sobie poradzi, jeśli oczywiście posiada jakieś zamiłowanie do ścisłych przedmiotów, natomiast zdecydowanie odradzam Politechnikę Śląską
Oj, to bardzo mi przykro, że masz takie przejścia
Ja skończyłam IŚ na AGH i bardzo mile te studia wspominam
__________________
po każdej burzy przychodzi słońce...
assicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:54   #70
asiaasia58
Wolę prosto!
 
Avatar asiaasia58
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 438
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez assicka Pokaż wiadomość
Oj, to bardzo mi przykro, że masz takie przejścia
Ja skończyłam IŚ na AGH i bardzo mile te studia wspominam
przejścia jak przejścia...ja się tam jeszcze 4, 5 roku muszę przemęczyć
__________________
Bloguję - Wolę prosto!
http://joannapanna.blogspot.com
asiaasia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 12:48   #71
assicka
Zakorzenienie
 
Avatar assicka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 184
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez asiaasia58 Pokaż wiadomość
przejścia jak przejścia...ja się tam jeszcze 4, 5 roku muszę przemęczyć
Początki zawsze są najgorsze - później będzie już lepiej
__________________
po każdej burzy przychodzi słońce...
assicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 00:15   #72
amelka13542
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 35
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez asiaasia58 Pokaż wiadomość
mogę się wtrącić? zgadzam się z opinią powyżej co do różnic między IŚ a OŚ sama studiuję inżynierię środowiska na pierwszym roku na Politechnice Śląskiej i mogę odradzić go wszystkim wybierającym sie na ten kierunek na owej uczelni....to co tu się wyrabia to po prostu koszmar...nie wiem czy mój rocznik jest jakiś pechowy czy jak...do studiów była dobrze przygotowana-zdana matma na maturze i biologia i to z dobrymi wynikami. Zawsze byłam bardziej ścisłowcem, polskiego czy historii unikałam jak ognia..Idąc na te studia byłam święcie przekonana, że to kierunek dla mnie. A tu się okazuje, że owszem sam zakres materiału, przedmioty itp takie jak się tego spodziewałam, natomiast atmosfera fatalna, podejście prowadzących do studentów po prostu tragiczne, że już nie wspomnę o tym, że trafiają się wykładowcy, którzy emerytowani musieli dostać jakieś tam godziny pracy i na chamca wcisnęli ich do nas. Studentowi, który próbuje coś załatwić przeważnie zamyka się drzwi przed nosem, ustalenie terminów egzaminów to była porażka i teraz efekt jest taki, że kończymy semestr w sesji, bo jacyś tam wykładowcy mają takie widzimisię albo jadą sobie na urlop i wszystko przerzucili na wrzesień. Także jeśli chodzi o sam kierunek to polecam i uważam, że jest jak najbardziej przyszłościowy, kobieta sobie poradzi, jeśli oczywiście posiada jakieś zamiłowanie do ścisłych przedmiotów, natomiast zdecydowanie odradzam Politechnikę Śląską
hm...ciekawe, bo ja właśnie kończe drugi semestr Inżynierii Środowiska na Politechnice Śląskiej i jestem bardzo zadowolona. Uważam, że lepszej decyzji nie mogłam podjąć więc to też pewnie dużo zależy od osobistego podejścia. Swoją drogą, to jeśli chodzi o możliwości zdobycia pracy, to dużo zależy od specjalności wybranej z tego co mi wiadomo
amelka13542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 07:23   #73
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez amelka13542 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, to jeśli chodzi o możliwości zdobycia pracy, to dużo zależy od specjalności wybranej z tego co mi wiadomo
Raczej źle Ci wiadomo
Specjalność nie ma znaczenia.
Ja przez 4.5 roku miałam wszystko, dopiero w VIII sem. zaczęły nam się już takie pod specjalność przedmioty, a i to tylko kilka, dużo jest wspólnych dla całego roku.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 07:24   #74
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez amelka13542 Pokaż wiadomość
hm...ciekawe, bo ja właśnie kończe drugi semestr Inżynierii Środowiska na Politechnice Śląskiej i jestem bardzo zadowolona. Uważam, że lepszej decyzji nie mogłam podjąć więc to też pewnie dużo zależy od osobistego podejścia. Swoją drogą, to jeśli chodzi o możliwości zdobycia pracy, to dużo zależy od specjalności wybranej z tego co mi wiadomo
a mozesz napisac o ktore specjalnosci chodzi?
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 13:41   #75
amelka13542
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 35
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Mój brat ma już tytuł inżyniera po specjalności Energetyka Komunalna i w moim mieście raczej ciężko o pracę jeśli się nie ma znajomości. Za to teraz mój brat kontynuuje magisterkę na ogrzewnictwie i po tym jest więcej perspektyw na przyszłość, a najlepiej jest chyba po wentylacji i klimatyzacji, ale to jest też najtrudniejsze (wszystko co piszę dotyczy Politechniki Śląskiej).
Z tego co się orientuję, to teraz jest tak, że po V semestrze się wybiera specjalność i wtedy dopiero wchodzą przedmioty, które różnią te wszystkie specjalności. Jak jest z wyborem studiów magisterskich jeszcze nie wiem, bo ostatnio wprowadzili dużo zmian
amelka13542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 14:14   #76
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

U mnie ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja to jedna specjalność
Teraz [prawie] wszystkie studia są już 3+2, ale ja robię jeszcze jednolite mgr, u mnie są 3 specjalności.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 14:32   #77
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
U mnie ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja to jedna specjalność
Teraz [prawie] wszystkie studia są już 3+2, ale ja robię jeszcze jednolite mgr, u mnie są 3 specjalności.
u mnie tez razem z gazownictwem. A myslalam, ze jednak po wodzie jest wiecej pracy.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 15:13   #78
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez ollcia93 Pokaż wiadomość
To ja może zadam takie pytanko :
czym różni sie ochrona środowiska od inżynierii środowiska???

i jeszcze:
1.Po którym z ww kierunków łatwiej znaleźc prace?
2. Który kierunek jest łatwiejszy?
3. Które studia są najlepsze aby studiowac inżynieriie /ochrone środowiska?

Hej dziewczyny jestem po Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu więc chętnie wam odpowiem na pytania
Po pierwsze po inżynierii można zrobic uprawnienia budowlane w zakresie instalacji sanitarnych więc to zasadnicza różnca między ochroną śrdowiska a inżynierią, inżyniera jest typowo technicznym kierunkiem więc pierwszy rok to była mega powtórka z matematyki, fizyki i chemi, choć tej ostatniej mniej.Później zaczeły się ukierunkowane przedmioty takie jak mechanika płynów, materiałoznastwo, mechanika budowlii, dotrwałam do końca, przerobiłam masę projektów, nazbierałam kupę dwój ale kierunek bardziej męski niż kobiecy, w końcu kobieta na budowie to rzadkość...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 17:02   #79
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
(...) w końcu kobieta na budowie to rzadkość...
Ja studiuję tylko na Politechnice i jest u mnie jakoś pół na pół. Znam wiele projektantek, nie trzeba od razu na budowie pracować.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 19:29   #80
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Ja studiuję tylko na Politechnice i jest u mnie jakoś pół na pół. Znam wiele projektantek, nie trzeba od razu na budowie pracować.
Ja niczego nie chcę udowodnić, tylko pisze jak jest u mnie po studiach, z dziewczynami którymi studiowałam, żadna się na budowę nie załapała
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

Edytowane przez studi
Czas edycji: 2010-06-27 o 19:30
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:19   #81
ahossik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Question Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Mam pytanie jak jest z IŚ na sggw.
Czy warto studiować?
Czy tam jest trudno przejść z roku na rok??
Czy tam studiują sami faceci ?
Czym różni się IŚ na sggw od tych IŚ na politechnikach??
I jak tam jest z matmą i fizą czy są trudne?

Dostałam się tam już tylko dylemat czy teraz tam zostać ;]
ahossik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:32   #82
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Ja niczego nie chcę udowodnić, tylko pisze jak jest u mnie po studiach, z dziewczynami którymi studiowałam, żadna się na budowę nie załapała
A któraś chciała ?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 21:06   #83
mag1ku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Witam. Ja też mam pytanie odnośnie Inżynierii środowiska. Warte studiowania ? Czy opłaca sie isc na ten kierunek na Politechnike Gdańską, w której jest tylko specjalizacja "inzynieria sanitarna"? Ogolnie wydaje mi sie ze kierunek nie jest zly, ale chcialbym przeczytac innych opinie ?

Edytowane przez mag1ku
Czas edycji: 2010-07-13 o 21:08
mag1ku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 10:24   #84
Cassie90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez inayah Pokaż wiadomość
no ciekawych rzeczy się można dowiedzieć... jak chcesz trudne studia to idź na budownictwo.. ja jestem na razie na pierwszym roku inżynierii środowiska na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i nie żałuję że nie przyjęli mnie na budownictwo studia póki co łatwe i przyjemne, pomijając fizykę ale to da się ściągnąć dodam że ścisłowcem nie jestem, jestem po humanistycznej klasie... na pierwszym semestrze są takie przedmioty jak: matematyka, chemia, fizyka, energetyka a środowisko, technologia wody i ścieków, ocghrona powietrza, gospodarka odpadami.... jak to zobaczyłam to byłam przerażona ale na szczęście nei musisz do końca bawić się w jakieś śmieci... mnie bardzo spodobała się woda i z tym wiążę moją przyszłość..
naprawdę ciekawe studia a na brak pracy myślę że nei będziesz narzekać..
mam nadzieje ze ze mną bedzie tak samo, bo nie dostałam sie na budownictwo matematykę lubie bardzo. fizyke i chemie mialam pierwsze 3 lata w technikum ale specjalnie nie kladli na to nacisku , mam nadzieje ze sobie poradze
bede musiala sie sprezyc , chociaz tak bardzo zaluje ze nie dostalam sie na budownictwo IŚ było takie rezerwowe

jest moze tu ktos kto studiuje IŚ w koszalinie?
Cassie90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 09:12   #85
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez ahossik Pokaż wiadomość
Mam pytanie jak jest z IŚ na sggw.
Czy warto studiować?
Czy tam jest trudno przejść z roku na rok??
Czy tam studiują sami faceci ?
Czym różni się IŚ na sggw od tych IŚ na politechnikach??
I jak tam jest z matmą i fizą czy są trudne?

Dostałam się tam już tylko dylemat czy teraz tam zostać ;]
podobno na sggw nacisk kladziony jest na biologie i chemie, natomiast na pw (to juz na pewno) na matematyke.
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 09:14   #86
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
podobno na sggw nacisk kladziony jest na biologie i chemie, natomiast na pw (to juz na pewno) na matematyke.
Chyba na 1 roku
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:55   #87
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Chyba na 1 roku
oczywiscie, ze chodzi o poczatkowe semestry, przeciez wiadomo jaki jest kierunek studiow.. moja wina, nie uściśliłam. ;]
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:46   #88
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość
podobno na sggw nacisk kladziony jest na biologie i chemie, natomiast na pw (to juz na pewno) na matematyke.
Studiuję na SGGW Inżynierię... Teraz będzie 7 semestr najważniejsza jest matematyka - pierwsze dwa semestry - prawdziwy odsiew na kierunku... Później wciąż powroty do matematyki przy większości przedmiotów... Ale, żeby nie straszyć - jestem humanistką, skończyłam klasę humanistyczno-dziennikarską I daję jakoś radę, jak do tej pory żadnego warunku... Chociaż nie powiem, nie jeden raz płakałam po egzaminie nad swoją głupotą, po co wybierałam ścisły kierunek
Chemia - jeden semestr, poziom wręcz śmieszny, materiał łatwiejszy niż podstawowy w liceum.
Biologia - jeden semestr, poziom jak wyżej, materiał to chyba nawet nie połowa z podstawy licealnej....

Edytowane przez dark_rose
Czas edycji: 2010-08-03 o 13:48
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:08   #89
ahossik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

Mam pytanko odnośnie tej matmy. Na jakim poziomie na sggw ona jest?? Może w porównaniu do matury rozszerzonej. Latwiejsza?? Trudniejsza?? Taka sama??
ahossik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 23:40   #90
isiowiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Inżynieria środowiska...czy warto??

IŚ to ciekawy kierunek, szczególnie dla ludzi którzy lubią fize i matme ;p Żeby mieć po tym kierunku przyszłość trzeba skończyć odpowiednią specjalizacje, gdyz specjalizacja ma duzy wplyw na zawód który będziemy wykonywać :P Wciąż brakuje inżynierów środowiska jak i inżynierów budownictwa zatem zapraszam na studia, chociaż od razu zaznczam, że jeśli nie lubisz przedmiotów ścisłych to raczej na iś się nie nadajesz.
tutaj gosciu napisal nieco o specjalnosciach iś http://inzynieria-srodowiska.prv.pl/...d=79&Itemid=43
isiowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 13:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.