Leczyć się samemu czy iść do dermatologa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-17, 11:53   #1
pajel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 6

Leczyć się samemu czy iść do dermatologa?


Witam.
Planuję zacząć jakąś kuracje na trądzik, mam tego syfu pełno na twarzy, ramionach, klatce i na plecach. Uzbierałem sobie już sporo kasy na tą kuracje. Ale nie wiem czy leczyć się na własną rękę jakimiś drogimi lekarstwami typy Acnezine czy iść do jakiegoś "słabego" dermatologa. Akurat w swojej okolicy, czytając opinie innych, nie ma dobrego dermatologa. Więc jak myślicie co było by lepsze, jakiś gorszy dermatolog czy leczenie po swojemu droższymi i niby bardziej skutecznymi specyfikami?.
Pozdrawiam
pajel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 23:59   #2
Melissea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Leczyć się samemu czy iść do dermatologa?

Cytat:
Napisane przez pajel Pokaż wiadomość
Witam.
Planuję zacząć jakąś kuracje na trądzik, mam tego syfu pełno na twarzy, ramionach, klatce i na plecach. Uzbierałem sobie już sporo kasy na tą kuracje. Ale nie wiem czy leczyć się na własną rękę jakimiś drogimi lekarstwami typy Acnezine czy iść do jakiegoś "słabego" dermatologa. Akurat w swojej okolicy, czytając opinie innych, nie ma dobrego dermatologa. Więc jak myślicie co było by lepsze, jakiś gorszy dermatolog czy leczenie po swojemu droższymi i niby bardziej skutecznymi specyfikami?.
Pozdrawiam

Czesc,

Mnie osobiscie zaden dermatolog nie pomogl, cera uspokoila sie sama po kilku latach i stosowaniu kilku prostych zasad: czeste peelingi, dobre nawilzanie, zero mydla itepe. Ale ciagle nie jest idealna, bo jest mieszana i jednoczesnie wrazliwa wiec pielegnacja bywa dosc skomplikowana. . .

Jesli Twoj problem jest bardzo rozprzestrzeniony idz do dermatologa. Nawet takiego przecietnego. Nawet przecietniak sklasyfikuje Twoj tradzik i bedziesz wiedzial z czym sie mierzysz. Popros takze lekarza rodzinnego zeby obejrzal Twoje migdalki lub idz do laryngologa, jesli masz czeste anginy lub ropne migdaly byc moze ich usuniecie rozwiaze problem tradziku.
Idz takze do dentysty i wylecz zeby jesli masz jakies niedoleczone. Brzmi troche abstrakcyjnie, ale psujace sie zeby to zrodlo bakterii, ktore takze moga wplywac na stan Twojej skory.

Jak sie upewnisz, ze migdaly sa okay i zeby tez mozesz sie zabrac za skore. Wyprobuj to co poleci Tobie dermatolog, bardzo duzo ludzi wcale nie potrzebuje psuc sobie watroby, zeby wyleczyc tradzik. Czasem proste leki sa bardzo skuteczne.
Melissea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:06   #3
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Leczyć się samemu czy iść do dermatologa?

ojej, co to w ogóle jest za pytanie oczywiście, że iść do dermatologa! rozumiem, że kwestie finansowe, czasowe i odległościowe bardzo nas czasem ograniczają, ale tylko dermatolog może wystawić receptę na leki bardziej specjalistyczne, np. antybiotyki. nie dostaniesz ich nigdzie bez recepty, więc nie wyleczysz się sam.
dermatolog dobiera leki zwykle metodą prób i błędów, dlatego nie zrażaj się od razu.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.