Kulinarny gamoń - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-04, 19:53   #61
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kulinarny gamoń

napisałam, że naprawdę dobry rosół, bez kostek rosołowych, bez wegety i innych dodatków, takie, który ma smak.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:07   #62
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Kulinarny gamoń

LadySith, to nie wiem może trafiłyśmy na blaszki gorszej jakości.

Ten dekorator super, ale to już taki dość profesjonalny ja mam jakiś z marketu, kosztował coś chyba 20 zł i do dekoracji super, ale kruche ciasto dość ciężko nim wyciskać.

Opinią ciotki się nie zrażaj, przecież nie skrytykowała Cię może woli inne wypieki/ nie zachwyca się jedzeniem/ "dobre" to dla niej najwyższa pochwałą itd A może to było na 2 dzień od pieczenia? Bo wtedy mogły stwardnieć
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 06:33   #63
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
napisałam, że naprawdę dobry rosół, bez kostek rosołowych, bez wegety i innych dodatków, takie, który ma smak.

Mój pierwszy rosół mi bardzo smakował, i uwierz, był na mięsie, nie na kostce. Nie rozumiem co Cię tak boli w tym że mi wyszedł
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:35   #64
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kulinarny gamoń

Bratowa zachowuje sie po chamsku, takze nie daj sie wkrecac w taka rywalizacje.

A co do pieczenia, to szukaj na poczatek przepisow ktore rozumiesz i wszystko podane jest szczegolowo, jak masz watpliwosci to pytaj tu na forum, na pewno dostaniesz odpowiedz, wiele z nas piecze.

Ja sie piec ciasta nauczylam w domu od mamy, mama dobrze gotuje acz rzadko. A potem to od jednego eksa sie sporo nauczylam mial chlopak talent do kuchni i czesto gotowalismy razem, poza tym czasem prosze o przepis w restauracji, szukam na necie i po ksiazkach, wymyslam tez wlasne. A teraz ambitnie oswajam kuchnie francuska, ktora jest duzo bardziej wymyslna od polskiej. Czaje sie na tarte tatin.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 20:04   #65
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kulinarny gamoń

Czytaj dużo przepisów i piecz, gotuj. Moja siostra miała dwie lewe ręce do gotowania i pieczenia. Z pieczeniem ciast, to strasznie się uparała. Przez kilka lat praktycznie nic jej nie wychodziło. Nie dała rady wyczuć gazowego piekarnika. Teraz piecze przepyszne ciasta Wiem, że dużo korzysta z bloga http://kuchniaaleex.blogspot.com/ gdyż tam wszystko jest wytłumaczone krok po kroku. Do każdej czynności są zdjęcia. 3-bit z tego bloga to robi już na każdą rodzinną imprezę Nie załamuj się. Próbuj do skutku

PS. Nie wiem o co chodzi z tym rosołem, ale gotuję bardzo dużo, a rosół zrobiłam pierwszy raz ok. 2 miesięcy temu

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2013-12-05 o 20:06
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:08   #66
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Czytaj dużo przepisów i piecz, gotuj. Moja siostra miała dwie lewe ręce do gotowania i pieczenia. Z pieczeniem ciast, to strasznie się uparała. Przez kilka lat praktycznie nic jej nie wychodziło. Nie dała rady wyczuć gazowego piekarnika. Teraz piecze przepyszne ciasta Wiem, że dużo korzysta z bloga http://kuchniaaleex.blogspot.com/ gdyż tam wszystko jest wytłumaczone krok po kroku. Do każdej czynności są zdjęcia. 3-bit z tego bloga to robi już na każdą rodzinną imprezę Nie załamuj się. Próbuj do skutku

PS. Nie wiem o co chodzi z tym rosołem, ale gotuję bardzo dużo, a rosół zrobiłam pierwszy raz ok. 2 miesięcy temu
Ja też nie robiłam bo w ogóle nie przepadam za zupami. Ale brat miał imieniny, a on uwielbia rosół. Zeżarł dwie porcje i jeszcze na drugi dzień resztę

Z ciastami u mnie też bywało różnie, jak byłam bardzo młoda to dobrze piekłam, ale potem długo sie tym nie zajmowałam w ogóle, na studiach nie miałam blach, miksera, i w ogóle oszdzędzaliśmy, prawie nie używaliśmy piekarnika... i wyszłam zupełnie z wprawy, nic mi sie nie udawało. I nie lubiłam piec, bo mnie to wkurzało że sie nie udają, dopiero jak kupiliśmy nowy piec z bajerami czasami coś łatwego zrobiłam, głównie bezy A potem powoli inne rzeczy Ale tortów - arcydzieł nie piekę. Nie lubię się ciapać, zmywać później, za leniwa jestem. Lubie ciasta proste i efektowne :P
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:58   #67
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
LadySith, to nie wiem może trafiłyśmy na blaszki gorszej jakości.

Ten dekorator super, ale to już taki dość profesjonalny ja mam jakiś z marketu, kosztował coś chyba 20 zł i do dekoracji super, ale kruche ciasto dość ciężko nim wyciskać.

Opinią ciotki się nie zrażaj, przecież nie skrytykowała Cię może woli inne wypieki/ nie zachwyca się jedzeniem/ "dobre" to dla niej najwyższa pochwałą itd A może to było na 2 dzień od pieczenia? Bo wtedy mogły stwardnieć
Tak były kosztowała na drugi dzień-nie wiedziałam ze tak szybko stwardzieją.
Zabieram się znów na jakieś ciasto,mysle też o piernikach-są na topie Świąt.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Czytaj dużo przepisów i piecz, gotuj. Moja siostra miała dwie lewe ręce do gotowania i pieczenia. Z pieczeniem ciast, to strasznie się uparała. Przez kilka lat praktycznie nic jej nie wychodziło. Nie dała rady wyczuć gazowego piekarnika. Teraz piecze przepyszne ciasta Wiem, że dużo korzysta z bloga http://kuchniaaleex.blogspot.com/ gdyż tam wszystko jest wytłumaczone krok po kroku. Do każdej czynności są zdjęcia. 3-bit z tego bloga to robi już na każdą rodzinną imprezę Nie załamuj się. Próbuj do skutku

PS. Nie wiem o co chodzi z tym rosołem, ale gotuję bardzo dużo, a rosół zrobiłam pierwszy raz ok. 2 miesięcy temu
Dziekuje za namiary na blog-rzeczywiscie wszystko sprzegółowo opisane
Dużo przede mną
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 11:46   #68
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
A jakie mają byc babeczki? Dobre i już, to nie jest żaden wysublimowany cud cukiernictwa, żeby nad nim piać.
Masz rację
Po prostu człowiek po kilku wyrzuconych do koszach babeczkach był podekscytowany że coś wyszło.
Ale to tylko babeczki-jak upiecze coś wartego do pokazania wstawie
Jest bardzo dużo super przepisów tylko skąd brać czas na to wszystko..

Pozdrawiam dziewczyny i dziękuje za rady
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 12:10   #69
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Kulinarny gamoń

Dziewczyny w ostatnim napalonym czasie zabrałam się za pieczenie i piekny biszkopt czy idelanie ubita smietana nie jest dla mnie już cudem
Upiekłam ostatnio kilka ciast i w końcu mogę powiedzieć ze coś mi wychodzi
Trzeba po prostu wyczuć swój piekarnik ,piec i piec aż się uda
Mam teraz z tego dużą radoche tylko jeść nie ma kto
Bo ja na diecie,mąż też
Musze zapraszać gości

Pieczenie teraz mi przynosi większą satysfakcje niż gotowanie
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 14:47   #70
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny w ostatnim napalonym czasie zabrałam się za pieczenie i piekny biszkopt czy idelanie ubita smietana nie jest dla mnie już cudem
Upiekłam ostatnio kilka ciast i w końcu mogę powiedzieć ze coś mi wychodzi
Trzeba po prostu wyczuć swój piekarnik ,piec i piec aż się uda
Mam teraz z tego dużą radoche tylko jeść nie ma kto
Bo ja na diecie,mąż też
Musze zapraszać gości

Pieczenie teraz mi przynosi większą satysfakcje niż gotowanie
Gdybym była z mężem na diecie, to na pewno nie piekłabym słodkości. No bo po co Niepotrzebna pokusa
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 17:04   #71
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Kulinarny gamoń

Zawsze można szał do pieczenia przerzucić na pieczenie chleba pełnoziarnistego, będzie w sam raz na diecie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 20:33   #72
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kulinarny gamoń

Ja wydaję z domu w formie podarunków. Albo pytam w pracy czy nie mają ochoty na coś do kawy, bo jak część pieniędzy za składniki mi zwrócą, to im upiękę.
W pracy mam samych facetów, strasznych łasuchów. Wolą coś ode mnie niż z pobliskiej cukierni

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 19:30   #73
franszesa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 51
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Mam teraz z tego dużą radoche tylko jeść nie ma kto
Też mam ten problem, najchętniej nie wychodziłabym z kuchni a jeszcze dwa lata temu bałam się cokolwiek ugotować
franszesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:02   #74
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Kulinarny gamoń

Cytat:
Napisane przez franszesa Pokaż wiadomość
Też mam ten problem, najchętniej nie wychodziłabym z kuchni a jeszcze dwa lata temu bałam się cokolwiek ugotować
Świetna frajda z pieczenia;jaka ogromna satysfakcja ze wyszło!!
Nic tylko kupowac foremki i studiować nowe przepisy

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ja wydaję z domu w formie podarunków. Albo pytam w pracy czy nie mają ochoty na coś do kawy, bo jak część pieniędzy za składniki mi zwrócą, to im upiękę.
W pracy mam samych facetów, strasznych łasuchów. Wolą coś ode mnie niż z pobliskiej cukierni

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Nie dziwie się,że wolą od Ciebie -jednak takie ciasto z domowego piekarnika to jest ciasto!
Jak decyduje sie już na słodkie to tylko z domowych wypieków
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 15:02:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.