Informatyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-11, 15:13   #1
amlagold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16

Informatyka


Cześć Chciałabym uzyskać informacje od studentek i absolwentek Informatyki co trzeba umiec przed studiami, żeby sobie poradzić? Czy ktos kto z informatyką miał małą styczność do tej pory (jedynie podstawy programowania w Pascalu i C++, ale to naprawde podstawy) jest w stanie sobie poradzić i prezentować po czasie w miarę dobry poziom wiedzy nie odstając przy tym od grupy? Szczególnie chodzi mi o uczelnie techniczne
amlagold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 15:40   #2
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Informatyka

U mnie na początku roku większosći najwięcej problemów sprawiała matma Ale programowania jak najbardziej warto się uczyć we własnym zakresie, (wręcz jest to mus, bo z uczelni na ogół nie wynosi się wystarczającego poziomu). Myślę, że spokojnie można sobie poradzić, wystarczy odrobina determinacji.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 15:42   #3
amlagold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
U mnie na początku roku większosći najwięcej problemów sprawiała matma Ale programowania jak najbardziej warto się uczyć we własnym zakresie, (wręcz jest to mus, bo z uczelni na ogół nie wynosi się wystarczającego poziomu). Myślę, że spokojnie można sobie poradzić, wystarczy odrobina determinacji.
Gdzie studiujesz? z jakim poziomem wiedzy byłaś na początku i czy dużo na kierunku było takich typowych pasjonatów?
PS: Dziękuje za odpowiedź
amlagold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 16:08   #4
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: Informatyka

Teoretycznie nic nie trzeba wiedzieć, bo o ile się nie mylę wszędzie zaczyna się od podstaw. W praktyce warto ćwiczyć w domu. Same ćwiczenia na studiach to jednak mało, by coś serio ogarniać. Pytasz o programowanie, więc tym bardziej. Same zajęcia na uczelni nigdy nie będą wystarczające. Zwłaszcza w programowaniu. Więc jeśli masz czas ogarniaj programowanie, czy może raczej logiczne myślenie bo to może się bardzo przydać. Nauka struktury języka sama w sobie to pikuś, jak ktoś umie myśleć to da radę zrobić ten sam program w różnych językach.

U nas najwięcej kłopotu sprawiła jednak fizyka i matma.. Fizyka na każdej uczelni inna, ale z matma to na pewno przygotuj się na pochodne, całki itd.

U nas ogólnie jest tak, że było z jakieś 10 osób co potrafi programować, teraz zacznie się 3 rok i jest.. nadal 10 osób. Ale to bardziej kwestia podejścia.. ja np. nie umiem właśnie myśleć, i wiem, że jeśli nie wezmę się w końcu za to nigdy nie nauczę się dobrze programować.

Jeśli chodzi o prawdziwych pasjonatów... yhm.. u mnie jest ich raczej mało. Za to sporo osób co myśli, że wie więcej niż im się wydaje..
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 16:16   #5
amlagold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez smerfna11 Pokaż wiadomość
Teoretycznie nic nie trzeba wiedzieć, bo o ile się nie mylę wszędzie zaczyna się od podstaw. W praktyce warto ćwiczyć w domu. Same ćwiczenia na studiach to jednak mało, by coś serio ogarniać. Pytasz o programowanie, więc tym bardziej. Same zajęcia na uczelni nigdy nie będą wystarczające. Zwłaszcza w programowaniu. Więc jeśli masz czas ogarniaj programowanie, czy może raczej logiczne myślenie bo to może się bardzo przydać. Nauka struktury języka sama w sobie to pikuś, jak ktoś umie myśleć to da radę zrobić ten sam program w różnych językach.

U nas najwięcej kłopotu sprawiła jednak fizyka i matma.. Fizyka na każdej uczelni inna, ale z matma to na pewno przygotuj się na pochodne, całki itd.

U nas ogólnie jest tak, że było z jakieś 10 osób co potrafi programować, teraz zacznie się 3 rok i jest.. nadal 10 osób. Ale to bardziej kwestia podejścia.. ja np. nie umiem właśnie myśleć, i wiem, że jeśli nie wezmę się w końcu za to nigdy nie nauczę się dobrze programować.

Jeśli chodzi o prawdziwych pasjonatów... yhm.. u mnie jest ich raczej mało. Za to sporo osób co myśli, że wie więcej niż im się wydaje..
Dziękuje gdzie studiujesz?
amlagold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 18:32   #6
InfiniteDreams
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Informatyka

Jeśli chodzi o programowanie to się nie martw - 90% osób nie będzie miało na początku żadnego pojęcia o programowaniu zaczniecie pewnie od samych podstaw, czyli typy zmiennych, operatory, instrukcje warunkowe, pętle itd - ja miałam to wszystko w liceum i na przedmiocie Programowanie I bardzo się wynudziłam. U mnie (politechnika, w jednym z mniejszych miast) raczej się skupiali na tych osobach które były całkiem początkujące. Z innymi przedmiotami typowo informatycznymi było podobnie - wszystko od podstaw. Ogólnie informatyka to taki kierunek, na którym nauczysz się podstaw wszystkich dziedzin informatyki, a samemu trzeba wybrać to co najbardziej interesuje i ćwiczyć w domu.
Tak jak dziewczyny wspominały, największe problemy ludzie mają z matematyką i fizyką, ale to jest do ogarnięcia, najlepiej uczyć się chociaż w miarę na bieżąco - ciężko te sprawy ogarnąć w noc przed kolokwium
InfiniteDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 19:15   #7
mala1521
Raczkowanie
 
Avatar mala1521
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 36
GG do mala1521
Dot.: Informatyka

wszystko zależy od wykładowców w zależności na jakiego trafisz taki będzie poziom, ja np. miałam wszystko bardzo szybko, ludzie którzy nie mieli nigdy programowania ledwo dawali radę bo wszystko było szybko i słabo tłumaczone, a mój chłopak miał wszystko powoli i dokładnie wytłumaczone. na pewno przyda ci się na początku znajomość C++ w I semestrze zazwyczaj dochodzi do tematu funkcji, wskaźników itp. później innych języków...
matematyka jest na wysokim poziomie ...
mala1521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 22:32   #8
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Informatyka

U mnie były jedne zajęcia w październiku na szybkie przelecenie podstaw i jazda dalej. Kupa ludzi odpadła w pierwszej sesji, bo nie zdążyli się nauczyć wszystkiego od początku. Szczególnie, że to nie tylko jeden przedmiot, a kilka. Bardzo dużo ludzi odpadło, którzy byli nawet po technikach. Teraz, na końcu 2 roku jest nas trochę ponad 1/4 z tego, co było na początku.
No i oczywiście jak już dziewczyny wspomniały, to głównie fizyka i matma sprawia problemy, ale to nie zaraz takie tam straszne
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 22:42   #9
amlagold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
U mnie były jedne zajęcia w październiku na szybkie przelecenie podstaw i jazda dalej. Kupa ludzi odpadła w pierwszej sesji, bo nie zdążyli się nauczyć wszystkiego od początku. Szczególnie, że to nie tylko jeden przedmiot, a kilka. Bardzo dużo ludzi odpadło, którzy byli nawet po technikach. Teraz, na końcu 2 roku jest nas trochę ponad 1/4 z tego, co było na początku.
No i oczywiście jak już dziewczyny wspomniały, to głównie fizyka i matma sprawia problemy, ale to nie zaraz takie tam straszne
No to mnie zmartwiłaś a co umiałaś idąc na studia?
amlagold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 09:24   #10
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Informatyka

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
U mnie były jedne zajęcia w październiku na szybkie przelecenie podstaw i jazda dalej. Kupa ludzi odpadła w pierwszej sesji, bo nie zdążyli się nauczyć wszystkiego od początku. Szczególnie, że to nie tylko jeden przedmiot, a kilka. Bardzo dużo ludzi odpadło, którzy byli nawet po technikach. Teraz, na końcu 2 roku jest nas trochę ponad 1/4 z tego, co było na początku.
No i oczywiście jak już dziewczyny wspomniały, to głównie fizyka i matma sprawia problemy, ale to nie zaraz takie tam straszne
U mnie było podobnie, niby od podstaw ale tempo całkiem spore. Generalnie, jeżeli samemu się nie siedzi w domu i nie uczy to nie ma szans na zaliczenie.
Odpadło też sporo, moja grupa skurczyła się o ponad połowę ale z innych zostało np 1/4 osób.
Matma taka zła wcale nie jest, przynajmniej ja nie trafiłam na zagadnienie, którego nie da się zrozumieć. Z tym, jak mówiłam wcześniej, trzeba uczyć się systematycznie, bo później w sesji może być problem z nadgonieniem materiału.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 10:02   #11
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Informatyka

Ja przed studiami prawie w ogóle nie miałam kontaktu z programowaniem i dałam radę, teraz pracuję jako programistka Studiowałam na polibudzie w średniej wielkości mieście. Z matmą u nas był o tyle problem, że analiza i algebra były w jednym przedmiocie, do tego trwającym tylko jeden semestr, więc tempo było straszne, a poziom zadań z kosmosu. Na e-trapezie zadania, które gość omawiał jako najtrudniejsze, to u nas był dopiero wstęp



Cytat:
Napisane przez smerfna11 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o prawdziwych pasjonatów... yhm.. u mnie jest ich raczej mało. Za to sporo osób co myśli, że wie więcej niż im się wydaje..
Tacy są najgorsi! Miałam kolegę, co to się bardzo lubił chwalić, jak to on w 4 językach programuje... Po pierwszym roku wyleciał, tyle było warte to gadanie xP
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-12 11:02:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.