Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-27, 18:19   #61
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Ja czytałam tylko fragmenty, czułam zażenowanie a nie podniecenie.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
ja próbowałem przeczytać aby poznać ten fenomen, nie dałem rady, wymiękłem.
i tak czytając komentarze odnoszę wrażenie że "Klub Julietty" Sashy Grey przy Greyu jest pozycją wybitną, bo przynajmniej pisaną przez osobę znającą się na rzeczach o których pisze w książce
sasha grey wydała książkę???
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 18:24   #62
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Ja nie czytałam po tym jak koleżanki mnie uświadomiły, że to szajs. Wierzę im
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 18:28   #63
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Obejrzałam przedwczoraj film, na wątku o ostatnio obejrzanych filmach opisałam swoje wrażenia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 08:03   #64
monakuc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

ja też nie czytałam i nie mam zamiaru, bo nie jestem molem książkowym. zawsze wolałam obejrzeć jakiś fajny film niż wziąć książkę...
do kina poszłam, bo ze zwiastunów i opowieści wynikało, że faktycznie będzie to coś innego niż te wszystkie komedie romantyczne z historiami z dupy wziętymi. ostatecznie mnie się podobało-coś innego takie dzikie love story odpowiednie na obecne czasy, gdzie wszystko dzieje się zbyt szybko i romantyzm powoli zanika.
problem polega na tym, że te które czytały wyobraziły sobie już wszystko po swojemu i potem ciężko sprostać oczekiwaniom. jestem pewna, że gdyby ten film wymyślono nie byłaby to żadna ekranizacja miałby więcej przychylnych opinii.

Edytowane przez monakuc
Czas edycji: 2015-03-05 o 08:06
monakuc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 20:58   #65
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Mnie zawsze nachalna promocja skutecznie odstrasza, tym razem również więc ani film ani książka mnie nie interesuje
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:46   #66
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Nie czytalam, ale przekartkowałam u teściowej. Już wolałabym, żeby czytała harlequiny ;-)
Książka kojarzy mi się ze zdjęciem, na którym otyła amerykańska murzynka w dresach czyta ją w autobusie... No nie zachęcił mnie taki obrazek. Chociaz film pewnie kiedys obejrzę.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:07   #67
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Dołączam do klubu.
Nie oceniam bo nie czytałam. I po zapoznaniu się z różnymi opiniami (również entuzjastycznymi), cytatami i fragmentami nie wciągam na listę książek do przeczytania. Moja lista jest bardzo długa, a czasu mało - udaje mi się przeczytać średnio 6-8 książek miesięcznie i szkoda mi czasu na ten wytwór
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 15:41   #68
winstone
Raczkowanie
 
Avatar winstone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 163
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Zanim w ogóle wiedziałam co to jest, zaczęłam czytać, ale nie przebrnęłam przez więcej niż 20-30 stron... to co przeczytałam było żenujące... ale nie oceniam osób, które to lubią, każdy ma inny gust
winstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 20:05   #69
betkabetka99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lublin/Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Filmu nie widziałam, a mając do dyspozycji trylogię - poprzestałam na ukończeniu pierwszej części. Jak dla mnie jest to kolejna wariacja na temat Księcia i Kopciuszka, tylko sceneria taka trochę nietypowa... Nie zrozumcie mnie źle pewnie książka trafia do odpowiedniej grupy docelowej. Po prostu ten Książę jest ewidentnie z innej bajki niż ja
betkabetka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 20:26   #70
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Właśnie obejrzałam, zdania nie zmieniłam.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 21:25   #71
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Ja czytałam tylko fragmenty, czułam zażenowanie a nie podniecenie.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

sasha grey wydała książkę???
No spojrzałam i faktycznie wydała Z tego co czytałam podobno jeszcze gorsza niż Grey
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 18:29   #72
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Lubię czytać, aczkolwiek tego jeszcze nie przeczytałam.

Natomiast już zobaczyłam i słyszałam opinię, że nie warto.
finan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 17:44   #73
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Jestem osobą która próbowała przeczytać ale do końca nie dała rady,przeczytałam pierwszą cześć i kawałek drugiej i opuściłam, a zwykle czytam dużo książek i w sumie nigdy nie zdarzyło mi się porzucić jakiejś książki w trakcie,choćby była taka sobie to jak już zaczęłam to przeczytałam do końca choćby po to żeby powiedzieć ze przeczytałam dana książkę,no ale tej rady przeczytać nie dałam Razily mnie liczne powtórzenia,ogólnie kiepski język i te zwroty typu "o święty Barnabo", "moja wewnętrzna bogini", miałam wrażenie ze główna bohaterka ciągle przegrywa wargę i rozsypuje się na milion kawałków. Ciekawi mnie w sumie na ile to jest kwestia tłumaczenia a na ile książki.

Za to wybrałam się na film,dosyć późno po premierze,po książce jakoś mnie na niego nie ciąglo ale wkoncu byłam i film mi się bardzo podobal,nakręcony bardzo fajnie,sceny seksu nakręcone bardzo ze smakiem,super muzyka,fajnie ta historia ujęta,bo w książce pomysł fajny ale napisana tragicznym językiem jak dla mnie.

Film podobał mi się na tyle,ze zastanawiam się czy może nie doczytać reszty trylogii, spotkałam się z opiniami ze kolejne części nie są napisane tak tragicznym językiem, może uda mi się przebrnąć
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 17:47   #74
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Jestem osobą która próbowała przeczytać ale do końca nie dała rady,przeczytałam pierwszą cześć i kawałek drugiej i opuściłam, a zwykle czytam dużo książek i w sumie nigdy nie zdarzyło mi się porzucić jakiejś książki w trakcie,choćby była taka sobie to jak już zaczęłam to przeczytałam do końca choćby po to żeby powiedzieć ze przeczytałam dana książkę,no ale tej rady przeczytać nie dałam Razily mnie liczne powtórzenia,ogólnie kiepski język i te zwroty typu "o święty Barnabo", "moja wewnętrzna bogini", miałam wrażenie ze główna bohaterka ciągle przegrywa wargę i rozsypuje się na milion kawałków. Ciekawi mnie w sumie na ile to jest kwestia tłumaczenia a na ile książki.

Za to wybrałam się na film,dosyć późno po premierze,po książce jakoś mnie na niego nie ciąglo ale wkoncu byłam i film mi się bardzo podobal,nakręcony bardzo fajnie,sceny seksu nakręcone bardzo ze smakiem,super muzyka,fajnie ta historia ujęta,bo w książce pomysł fajny ale napisana tragicznym językiem jak dla mnie.

Film podobał mi się na tyle,ze zastanawiam się czy może nie doczytać reszty trylogii, spotkałam się z opiniami ze kolejne części nie są napisane tak tragicznym językiem, może uda mi się przebrnąć
Jeżeli chodzi o zwroty, które wymieniłaś, to myślę, że sporo w tym winy tego, że tłumaczenie jest marne, podobno w oryginale wypada to lepiej. Niemniej jednak po zmęczeniu jednej części już do tej serii nie wrócę, w żadnym języku Zgadzam się odnośnie muzyki w filmie, soundtrack wyjątkowo im się udał
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 18:52   #75
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Jestem osobą która próbowała przeczytać ale do końca nie dała rady,przeczytałam pierwszą cześć i kawałek drugiej i opuściłam, a zwykle czytam dużo książek i w sumie nigdy nie zdarzyło mi się porzucić jakiejś książki w trakcie,choćby była taka sobie to jak już zaczęłam to przeczytałam do końca choćby po to żeby powiedzieć ze przeczytałam dana książkę,no ale tej rady przeczytać nie dałam Razily mnie liczne powtórzenia,ogólnie kiepski język i te zwroty typu "o święty Barnabo", "moja wewnętrzna bogini", miałam wrażenie ze główna bohaterka ciągle przegrywa wargę i rozsypuje się na milion kawałków. Ciekawi mnie w sumie na ile to jest kwestia tłumaczenia a na ile książki.

Za to wybrałam się na film,dosyć późno po premierze,po książce jakoś mnie na niego nie ciąglo ale wkoncu byłam i film mi się bardzo podobal,nakręcony bardzo fajnie,sceny seksu nakręcone bardzo ze smakiem,super muzyka,fajnie ta historia ujęta,bo w książce pomysł fajny ale napisana tragicznym językiem jak dla mnie.

Film podobał mi się na tyle,ze zastanawiam się czy może nie doczytać reszty trylogii, spotkałam się z opiniami ze kolejne części nie są napisane tak tragicznym językiem, może uda mi się przebrnąć
2 część w sumie lepsza od 1 (zdaniem większości najlepsza z całej trójki) za co 3... ciężko przebrnąć :P ma się ochotę nią cisnąć w ścianę.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 20:40   #76
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Pierwszą przeczytałam w oryginale dawno temu, więc ominęło mnie tragiczne tłumaczenie. Książka mnie nie porwała, ot romansidło z wkurzającymi wewnętrznymi monologami głównej bohaterki. Drugą książkę próbowałam zmęczyć, ale skończyło się na przekartkowaniu, żeby wiedzieć o co chodzi. Przeczytałam początek trzeciej części, poddałam się i doczytałam tylko epilog żeby wiedzieć jak się skończy. Książek nikomu bym nie poleciła.

Za to widziałam film i był ok, głównie dzięki temu że nie było wewnętrznych rozmyślań bohaterki. Nie jest to arcydzieło, bo nie oszukujmy się, nigdy nie miało nim być. Soundtrack przyjemny.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 14:48   #77
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy tylko ja NIE czytałam "50 twarzy Greya"? :)

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
2 część w sumie lepsza od 1 (zdaniem większości najlepsza z całej trójki) za co 3... ciężko przebrnąć :P ma się ochotę nią cisnąć w ścianę.
Połowa drugiej części za mną i nawet ok,zdecydowanie lepiej niż 1,myślałam żeby 3 tez przeczytać ale jeśli będzie gorsza od 1 to jednak odpuszczę
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-15 15:48:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.