Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-22, 22:33   #2011
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie odnoście wody Jeśli mam 1 butelkę oczyszczonej do peelingu kwasem migdałowym, to jeśli jej nie zużyję przy jednym zabiegu całej, to mogę przechować ją w lodówce do następnego zabiegu...? Bo rozumiem, że to zuzycie w ciagu 16 h po otwarciu dotyczy leków...
Nie polecam. Woda oczyszczona jest wykorzystywana do leków zewnętrznych, warto się trzymać zaleceń także w przypadku preparatów kosmetycznych, zwłaszcza że otwieramy wodę w domu, nie w pomieszczeniu recepturowym z filtrowanym powietrzem. Dłużej niż kilka dni w lodówce bym nie trzymała. Do peelingów najlepsze są jednorazowe ampułki z wodą do iniekcji.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 13:34   #2012
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie polecam. Woda oczyszczona jest wykorzystywana do leków zewnętrznych, warto się trzymać zaleceń także w przypadku preparatów kosmetycznych, zwłaszcza że otwieramy wodę w domu, nie w pomieszczeniu recepturowym z filtrowanym powietrzem. Dłużej niż kilka dni w lodówce bym nie trzymała. Do peelingów najlepsze są jednorazowe ampułki z wodą do iniekcji.
Ok dzieki
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 07:31   #2013
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

witam,
jestem po serii trzech kwasów. Ostatni na początku grudnia. Czy mogę już używać serum z witaminąC?
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 17:44   #2014
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja jak na razie w zaciszu domowym przygotowałam sobie tonik z kwasem migdałowym:
1 g kwasu
19 g wody oczyszczonej
3,5 g potrójnego kwasu hialuronowego 1,5%

Ph wyszło 3,5 ~ 4

Przemyłam twarz płatkami, póki co skóra się błyszczy i jest napięta
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:44   #2015
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lorri, mam prośbę. Podaj mi proporcje kwasu migdałowego ze spirytusem salicylowym, gdzie kwas migdałowy ma wyższe stężenie niż 35% oraz w drugiej wersji ze spirytusem rektyfikow., migdałem i kojowym.
Do tej pory robiłam sobie peelingi z migdałem 35% (ostatnio dodawałam kwas kojowy), ale przebarwienia nie znikają, skóra ładnie mi się złuszcza, niestety upiorne plamy trzymają się mocno.

Mam jeszcze pytanie - nie robiłam nigdy peelingu z kwasem glikolowym, może to będzie lepsze, może ma silniejsze działanie i bardziej mi pomoże?

Nigdzie nie mogę kupić spirytusu rektyfikowanego, pani w aptece powiedziała, że mogę sobie zrobić sama - nie mam pojęcia, w jaki sposób. Gdzie kupujecie ten spirytus? Pewnie prędzej znajdę w monopolowym niż w aptece?
Pozdrawiam

Edytowane przez plejka
Czas edycji: 2013-12-29 o 13:40
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:03   #2016
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Lorri, mam prośbę. Podaj mi proporcje kwasu migdałowego ze spirytusem salicylowym, gdzie kwas migdałowy ma wyższe stężenie niż 35% oraz w drugiej wersji ze spirytusem rektyfikow., migdałem i kojowym.
Do tej pory robiłam sobie peelingi z migdałem 35% (ostatnio dodawałam kwas kojowy), ale przebarwienia nie znikają, skóra ładnie mi się złuszcza, niestety upiorne plamy trzymają się mocno.

Mam jeszcze pytanie - nie robiłam nigdy peelingu z kwasem glikolowym, może to będzie lepsze, może ma silniejsze działanie i bardziej mi pomoże?

Nigdzie nie mogę kupić spirytusu rektyfikowanego, pani w aptece powiedziała, że mogę sobie zrobić sama - nie mam pojęcia, w jaki sposób. Gdzie kupujecie ten spirytus? Pewnie prędzej znajdę w monopolowym niż w aptece?
Pozdrawiam
W zwykłym sklepie spożywczym
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:19   #2017
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
W zwykłym sklepie spożywczym
Aha. Dzięki
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 20:48   #2018
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
W zwykłym sklepie spożywczym
Spirytus w spożywczym? Jeśli tak to tylko w tych, które mają pozwolenie na sprzedaż mocniejszego alkoholu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 09:23   #2019
sliwka182
Raczkowanie
 
Avatar sliwka182
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 263
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny jeśli można to chciała bym Was prosić o radę ponieważ chcę zacząć stosować kwasy w domu ale trochę się w tym gubię. Miałam robione kwasy - migdałowy (6 zab.) w gabinecie jakiś czas temu. Po tych zabiegach nie miałam żadnego wyraźnego łuszczenia się skóry (więc chyba były to kwasy delikatne ???) ale wyglądała czysto i świeżo (mam skórę mieszaną tłustą + zaskórniki w strefie T i suche policzki). Teraz skóra znów wraca do swojej normy..... więc chciałam zabiegi powtórzyć poradźcie plis który zestaw wybrać bo jak na razie chyba nie czuję się na siłach by robić kwas sama :
1. Zestaw z Apis - kwas migdałowy 30%
2.
Natinuel kwas migdałowy zestaw
3. Mandelic Peel 40 + kwas kojowy pH 1,9 7ml, 4 perły kojące po zabiegach kwasami, 20 ml płynu neutralizującego kwasy (co to jest
+ kwas kojowy pH 1,9 7ml )
4. Znalazłam jeszcze cos takiego ale to już chyba jest mocniejsze - kwasy Aha: Clarena
35% Serum Multi serum z kwasami AHA 35% + Neutralizer Lotion - Płyn neutralizujący kwasy

A czy możecie poradzić jakiego kremu używać bezposrednio i kilka dni po zabiegu ? Z góry dzięki za wszystkie rady !!!
__________________


Edytowane przez sliwka182
Czas edycji: 2013-12-30 o 09:25
sliwka182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 10:26   #2020
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Spirytus w spożywczym? Jeśli tak to tylko w tych, które mają pozwolenie na sprzedaż mocniejszego alkoholu
Nie wiem jak tam z pozwoleniami ale spirytus rektyfikowany to zwykły np. spirytus lubelski u mnie ogólnodostepny. (Piszę do osoby powyżej jakby nie wiedziala).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 12:29   #2021
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobiłem peeling na starą bliznę (taki punktowy na czole) kwasem salicylowym 30%. Skóra w tym miejscu jest mocno czerwona i tutaj pytanie:

mam krem odżywczy na noc iwostin c+e , czy smarować to miesce w dzień i noc, aby skóra była tam natłuszczona,nawilżona i odżywiona czy niczym nie smarować a pozostawić samoistnej regeneracji?
Już kiedyś robiłem taki peeling tej blizny i niczym nie smarowałem, to skóra zeszła dopiero po 6 dniach! czy jeżeli będę smarował kremem odżywczym to jest szansa, że skóra szybciej się regeneruje ? i czy będą lepsze efekty?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 14:24   #2022
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak tam z pozwoleniami ale spirytus rektyfikowany to zwykły np. spirytus lubelski u mnie ogólnodostepny. (Piszę do osoby powyżej jakby nie wiedziala).
Nie znam się na spirytusach, bynajmniej w jednym sklepie faktycznie spotkałam "lubelski", którego nie kupiłam, w innej monopolce już dostałam z etykietką "rektyfikowany" i mam problem z głowy

Chciałam jeszcze zapytać ile czasu kwas glikolowy trzyma się na twarzy.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Zrobiłem peeling na starą bliznę (taki punktowy na czole) kwasem salicylowym 30%. Skóra w tym miejscu jest mocno czerwona i tutaj pytanie:

mam krem odżywczy na noc iwostin c+e , czy smarować to miesce w dzień i noc, aby skóra była tam natłuszczona,nawilżona i odżywiona czy niczym nie smarować a pozostawić samoistnej regeneracji?
Już kiedyś robiłem taki peeling tej blizny i niczym nie smarowałem, to skóra zeszła dopiero po 6 dniach! czy jeżeli będę smarował kremem odżywczym to jest szansa, że skóra szybciej się regeneruje ? i czy będą lepsze efekty?
Cześć, z tego, co zdążyłam przeczytać na forum zdecydowanie należy to miejsce posmarować.
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:51   #2023
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Lorri, mam prośbę. Podaj mi proporcje kwasu migdałowego ze spirytusem salicylowym, gdzie kwas migdałowy ma wyższe stężenie niż 35% oraz w drugiej wersji ze spirytusem rektyfikow., migdałem i kojowym.
Do tej pory robiłam sobie peelingi z migdałem 35% (ostatnio dodawałam kwas kojowy), ale przebarwienia nie znikają, skóra ładnie mi się złuszcza, niestety upiorne plamy trzymają się mocno.
W warunkach domowych możesz zrobić peeling maks. ok. 40%, więcej się nie rozpuszcza. Nie polecam spirytusu salicylowego do wyższych stężeń ze względu na zawartość wody. Jak chcesz intensywniejszego działania, spróbuj peelingu na glikolach. Glikol propylenowy można dostać na Allegro. Kwas kojowy najlepiej stosować codziennie w kosmetykach (w połączeniu z innymi substancjami depigmentacyjnymi), nie tylko jako dodatek do peelingu.

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać ile czasu kwas glikolowy trzyma się na twarzy.
Procedura peelingu kwasem glikolowym:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33734184

Cytat:
Napisane przez plejka Pokaż wiadomość
Nigdzie nie mogę kupić spirytusu rektyfikowanego, pani w aptece powiedziała, że mogę sobie zrobić sama - nie mam pojęcia, w jaki sposób. Gdzie kupujecie ten spirytus? Pewnie prędzej znajdę w monopolowym niż w aptece?
Apteki nie sprzedają czystego (nieskażonego) alkoholu bez recepty.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-30 o 16:57
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 20:52   #2024
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W warunkach domowych możesz zrobić peeling maks. ok. 40%, więcej się nie rozpuszcza. Nie polecam spirytusu salicylowego do wyższych stężeń ze względu na zawartość wody. Jak chcesz intensywniejszego działania, spróbuj peelingu na glikolach. Glikol propylenowy można dostać na Allegro. Kwas kojowy najlepiej stosować codziennie w kosmetykach (w połączeniu z innymi substancjami depigmentacyjnymi), nie tylko jako dodatek do peelingu.
Jeżeli możesz, podaj mi proporcje
40% migdała, spirytus rektyfikowany
40% migdała, spirytus rektyfikowany plus kojowy

kwas glikolowy kupiłam w mazidłach, zrobiłam dzisiaj wg wskazanej rozpiski (30%), chociaż niekoniecznie właściwie, gdyż ten mój nie jest 70% a tylko 57%

nie wiem też w jakich proporcjach można dodawać kwas kojowy do glikolowego, tym razem nie dodałam, jeżeli możesz to obliczyć, byłoby fajnie

nie wiem, w jaki sposób i ile można dodawać kwasu kojowego do kosmetyków
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 14:07   #2025
omitsumoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 32
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny a w jakim wieku zaczęłyście stosować kwasy? Można być ''za młodym'' na kwasy? Czy lepiej zacząć wcześniej np. jedną kurację rocznie a systematycznie?
omitsumoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 18:31   #2026
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez omitsumoshi Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w jakim wieku zaczęłyście stosować kwasy? Można być ''za młodym'' na kwasy? Czy lepiej zacząć wcześniej np. jedną kurację rocznie a systematycznie?
16 lat
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:02   #2027
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Któraś z Was z powodzeniem kojowego używała? Migdał się kończy, nie wspominając o glikolu, ale mam jeszcze pełne opakowanie kojowego. Niechętnie używam toników, ale chyba tylko w takiej formie mogę używać kojowego prawda?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:22   #2028
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Któraś z Was z powodzeniem kojowego używała? Migdał się kończy, nie wspominając o glikolu, ale mam jeszcze pełne opakowanie kojowego. Niechętnie używam toników, ale chyba tylko w takiej formie mogę używać kojowego prawda?
Kwas kojowy samodzielnie nie będzie złuszczał jak kwasy hydroksylowe. Można go dodawać do peelingów AHA/BHA, np.:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post44059998
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:29   #2029
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny,ja kupiłam sobie ten kwas migdałowy plus kojowy ,o który jakaś laseczka wyżej pytała.Dopiero mam dwa zastosowania ale super działa,buzia gładka,że aż skrzypi z czytsa pod palcami,wylinki prawie nie mam, a kwas zmywam wodą z mydłem.
Ale mam do was pytanie jak przeoczyłam odpowiedź to sorry,a mianowicie.
Co do opisu na opakowaniu mam pytanko a mianowicie

Na opakowaniu piszę ,żeby używać w serii od 3 do 6 zabiegów ,1-2 razy w tygodniu.Ja używam raz w tygodniu i tak chce stosować aż do wiosny,czy używając kwasu przez te kilkanaście tygodniu mogę przesadzić z kwasem i czy ewentualnie może mi się coś stać z tego powodu ,czy jednak przerwa między seriami jest potrzebna?

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i szczęśliwego Nowego Roku.
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 15:52   #2030
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kwas kojowy samodzielnie nie będzie złuszczał jak kwasy hydroksylowe. Można go dodawać do peelingów AHA/BHA, np.:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post44059998
Tak wiem, zastanawiam się tylko czy to prawda, że rozjaśnia przebarwienia.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 12:04   #2031
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Na opakowaniu piszę ,żeby używać w serii od 3 do 6 zabiegów ,1-2 razy w tygodniu.Ja używam raz w tygodniu i tak chce stosować aż do wiosny,czy używając kwasu przez te kilkanaście tygodniu mogę przesadzić z kwasem i czy ewentualnie może mi się coś stać z tego powodu ,czy jednak przerwa między seriami jest potrzebna?

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i szczęśliwego Nowego Roku.
są tu dziewczyny, które regularnie używają kwasów przez wiele miesięcy i nic się nie dzieje - bo niby co się mogłoby stać? może przy drastycznym nadużywaniu wysokich stężeń skóra zrobi sie cienka czy wrażliwa, ale nie po kilku miesiącach raz na tydzień
jeśli uzywasz długo takiego samego stężenia to nawet skóra uodprania się na nie i nie reaguje tak mocno jak na pcozątku - nie ma już pieczenia, łuszczenia

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Tak wiem, zastanawiam się tylko czy to prawda, że rozjaśnia przebarwienia.
kwas kojowy jest polecany na przebarwienia właśnie
ja zaczęłam używać go samodzielnie, bo denerwuje mnie ciągłe łuszczenie się po migdałowym bez efektów na przebarwieniach
na razie nie powiem nic, bo uzywam tydzień tylko
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 13:41   #2032
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Orientuje się ktoś może co oznacza, że kwas jest buforowany?

Ok juz wiem

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-01-07 o 13:46
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 14:10   #2033
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A co z filtrami przy kojowym? Nigdzie nie pisze o fotouczulaniu. Jesli nie zluszcza skory czy potrzebny jest najwyzszy filtr?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 14:38   #2034
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A co z filtrami przy kojowym? Nigdzie nie pisze o fotouczulaniu. Jesli nie zluszcza skory czy potrzebny jest najwyzszy filtr?
Z tego co mi wiadomo, to, że po kwasie nie łuszczysz się to nie oznacza że on nie działa. Filtry są wskazane by ochronić ten "nowy" naskórek. Przy wyborze filtru weź pod uwagę to, że nie nakładasz (tak zakladam) jego przepisowej ilości i nie robisz reaplikacji, więc ochrona moze być znacznie mniejsza, a przy niskim zerowa.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 16:03   #2035
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to, że po kwasie nie łuszczysz się to nie oznacza że on nie działa. Filtry są wskazane by ochronić ten "nowy" naskórek. Przy wyborze filtru weź pod uwagę to, że nie nakładasz (tak zakladam) jego przepisowej ilości i nie robisz reaplikacji, więc ochrona moze być znacznie mniejsza, a przy niskim zerowa.
Tak, ale ktoś wyżej wspomniał, że kojowy nie złuszcza skóry tylko działa depigmentacyjnie (czy coś w tym stylu )
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 16:47   #2036
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzięki bardzo za odpowiedź co do częstotliwości używania kwasów.

Z czystej ciekawości to powiedzcie na jakie miejsca jeszcze stosujecie kwas?
Ja używam na twarz 2 razy w tyg,plus raz tygodniowo na dekolt i szyje,a ostatnio nawet na dłonie zaczęłam,ponieważ uważam ,że są one strasznie zniszczone,wina solarium w durzej mierze,pozdrawiam

Edytowane przez MaRySiAa666
Czas edycji: 2014-01-07 o 16:52
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 07:11   #2037
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A co z filtrami przy kojowym? Nigdzie nie pisze o fotouczulaniu. Jesli nie zluszcza skory czy potrzebny jest najwyzszy filtr?
ja uzywam spf 25-30, ale tak jak Agnieszka987 uważam że nakładając go pod makijaż zmniejszam ochronę, do tego podkład spf15, na zimę do pracy chyba wystarczy, ale latem będę uzywać spf50
nakładam kwas kojowy na przebarwienie, które miałam małe, a powiększyło się kiedy używałam latem kw. salicylowego i nie nałożyłam filtra kilka razy wychodząc na działkę
widać, że trzeba dmuchać na zimne - nie po to rozjaśniasz przebarwienia kwasem, często przez wiele miesięcy czekasz na efekty, żeby zepsuć wszystko brakiem filtra
nawet jeśli skóra sie nie łuszczy to odnawia w jakiś sposób, jest wrażliwsza i delikatna - a miejsca gdzie raz juz było przebarwienie są na to poddatne

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Z czystej ciekawości to powiedzcie na jakie miejsca jeszcze stosujecie kwas?
Ja używam na twarz 2 razy w tyg,plus raz tygodniowo na dekolt i szyje,a ostatnio nawet na dłonie zaczęłam,ponieważ uważam ,że są one strasznie zniszczone,wina solarium w durzej mierze,pozdrawiam
ja tylko na twarz, nawet czasem nie całą - salicyl używałąm tylko na strefę T, migdał na całą twarz, a kojowy na czoło
nie chodzę na solarium, więc opróćz przebarwienia na czole i problemów z zaskórnikami mam resztę skóry w niezłym stanie - poza tym mam jasną cerę, nie chcę rozjaśniać szyi i dekoltu bardziej
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 11:49   #2038
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
ja uzywam spf 25-30, ale tak jak Agnieszka987 uważam że nakładając go pod makijaż zmniejszam ochronę, do tego podkład spf15, na zimę do pracy chyba wystarczy, ale latem będę uzywać spf50
nakładam kwas kojowy na przebarwienie, które miałam małe, a powiększyło się kiedy używałam latem kw. salicylowego i nie nałożyłam filtra kilka razy wychodząc na działkę
widać, że trzeba dmuchać na zimne - nie po to rozjaśniasz przebarwienia kwasem, często przez wiele miesięcy czekasz na efekty, żeby zepsuć wszystko brakiem filtra
nawet jeśli skóra sie nie łuszczy to odnawia w jakiś sposób, jest wrażliwsza i delikatna - a miejsca gdzie raz juz było przebarwienie są na to poddatne



ja tylko na twarz, nawet czasem nie całą - salicyl używałąm tylko na strefę T, migdał na całą twarz, a kojowy na czoło
nie chodzę na solarium, więc opróćz przebarwienia na czole i problemów z zaskórnikami mam resztę skóry w niezłym stanie - poza tym mam jasną cerę, nie chcę rozjaśniać szyi i dekoltu bardziej

No i jak się ten kojowoy sprawuje?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 20:43   #2039
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ile zabiegów migdałem na starą bliznę pooparzeniową?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 21:27   #2040
akna1102
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 504
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ostatnio naczytałam się na temat kwasu pirogronowego i rewelacyjnych skutków na zmiany trądzikowe i zaskórniki. Z profesjonalnych kosmetyków znalazłam produkty Clarena, Norel, Bandi , ale wszędzie jest stężenie koło 20-25%. Czy można gdzieś kupić wyższe stężenia kwasu pirogronowego?? I dostosowywać jego stężenie do potrzeb, jak w przypadku migdałowego? Wiem, że w gabinetach kosmetycznych wykonywane są nawet 50% zabiegi
akna1102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.