Test owulacyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-22, 16:30   #1
lalu19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 47

Test owulacyjny


Witam, mam takie pytanie, robilam dwa testy owulacyjne i kazdy byl niewazny. Robilam wszystko jak napisali w ulotce, co moze byc tego przyczyna? Czy mozliwe by dwa testy byly zepsute?
lalu19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 16:52   #2
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Test owulacyjny

Cytat:
Napisane przez lalu19 Pokaż wiadomość
Witam, mam takie pytanie, robilam dwa testy owulacyjne i kazdy byl niewazny. Robilam wszystko jak napisali w ulotce, co moze byc tego przyczyna? Czy mozliwe by dwa testy byly zepsute?

niewazny? tz ze co z nimi bylo nie tak?
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 16:58   #3
lalu19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 47
Dot.: Test owulacyjny

no nie pokazal sie zaden wynik.
lalu19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 16:59   #4
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Test owulacyjny

Więc może nie było owulacji?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 17:03   #5
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Test owulacyjny

Cytat:
Napisane przez lalu19 Pokaż wiadomość
no nie pokazal sie zaden wynik.

kreski testowej tez nie bylo?
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 17:05   #6
lalu19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 47
Dot.: Test owulacyjny

Jesli jej nie ma to wychodzi jakis wynik, a u mnie puste okienko w ulotce kaza w takim wypatku zrobic test jeszcze raz zrobilam i znowu tak samo mi wyszlo. Czy moze to znaczyc ze jestem w ciazy?

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Tak, zadnej kreski nie bylo
lalu19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 17:06   #7
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Test owulacyjny

jezeli byl brak kreski testowej to najwyrazniej testy byly uszkodzone lub przeterminowane.

testy owulacyjne podobnie jak ciazowe moga wykryc ciaze jezeli wynik jest pozytywny w dniu spodziewanej miesiaczki
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 17:09   #8
lalu19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 47
Dot.: Test owulacyjny

ale to byly dwa rozne testy z dobra data
lalu19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 17:11   #9
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Test owulacyjny

no ale skoro testy owulacyjne wyszly ci a raczej nie wyszly i nawet nie pokazaly kreski testowej to cos musialo byc z nimi nie tak
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 09:17   #10
Marti18
Raczkowanie
 
Avatar Marti18
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 106
Dot.: Test owulacyjny

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie jak ożywać i kup 3 ;D nie ma wyjścia ;D
__________________
.....
Marti18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 20:28   #11
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Test owulacyjny

A ja mam pytanie z innej beczki o teście owulacyjnym - teoretyczne...
Wiadomo, że te testy czasem różnie wyniki pokazują więc na przykład jakby doszło do zapłodnienia a test by został wykonany jeszcze raz to jaki powinien wyjść wynik?
Czy poziom tego lH spada po zapłodnieniu. Powiem szczerze, że czytam fora i od tych nazw hormonów - który kiedy spada a który jest odpowiedzialny za co innego - już mi się wszystko miesza będę wdzięczna za rozwikłanie
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 21:55   #12
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Test owulacyjny

Witajcie!
Staramy się o dziecko, mam cykl 27mio dniowy. Zaczęłam go robić 10go dnia, dziś już zaczynam drugi i cały czas jest tak samo- kreska wskazująca LH mniej wyraźna, ale jest. Czyli owulacji nie ma. Czy możliwe, żeby owulacja była wcześniej, niż 10go dnia?
Bardzo proszę o odpowiedź, oczywiście mam zamiar zrobić i drugi test do końca. W gruncie rzeczy interesuje mnie, czy jest możliwe, żeby owulacja wystąpiła późno- powiedzmy, po 19stym dniu?
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kamilka:) Pokaż wiadomość
jakby doszło do zapłodnienia a test by został wykonany jeszcze raz to jaki powinien wyjść wynik?
Czy poziom tego lH spada po zapłodnieniu.
To też mnie interesuje
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 12:06   #13
vanetta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 62
Dot.: Test owulacyjny

Mi gin powiedział ze nie zawsze testy owulacyjne moga pokazac owulacje.

A ja mam takie pytanie Biore tabletki anty Diane i jak skoncze juz je brac ostatnie 2 miesiace to kiedy mam sie spodziewac owulacji ??

Moje cykle przed anty były co 30-33 dni. A w anty w 5 dniu po odstawieniu 7 dniowej przerwy.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

ja testy owulacyjne robiłam od 10 do 25 dnia i okazało sie ze miałam 19 dnia owulacje.
vanetta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:15   #14
dragon82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 21
Dot.: Test owulacyjny

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Witajcie!
Staramy się o dziecko, mam cykl 27mio dniowy. Zaczęłam go robić 10go dnia, dziś już zaczynam drugi i cały czas jest tak samo- kreska wskazująca LH mniej wyraźna, ale jest. Czyli owulacji nie ma. Czy możliwe, żeby owulacja była wcześniej, niż 10go dnia?
Bardzo proszę o odpowiedź, oczywiście mam zamiar zrobić i drugi test do końca. W gruncie rzeczy interesuje mnie, czy jest możliwe, żeby owulacja wystąpiła późno- powiedzmy, po 19stym dniu?
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------


To też mnie interesuje



Witajcie. Mnie również intereusje odpowiedź na te pytania.
Sama w tym miesiącu zaczęłam używać testów owulacyjnych, ponieważ miałam obawy że nie mam w ogóle owulacji no i chciałam iść z jakimiś danymi do lekarza (dodam że staramy się z TŻ o dzidziusia). U mnie było tak że moje cykle trwają ok 24 (ale bywa to różnie i nigdy nic nie wiadomo).
Ale w tym cyklu 9 dnia były piękne dwie mocne krechy, dzień przed była słabsza a dzień po też była słabsza no i dwa dni po owulacji prawie w ogóle jej nie było więc zobaczymy jaki to odniosło skutek pod konic miesiąca
dragon82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:42   #15
Black_Liquorice
Raczkowanie
 
Avatar Black_Liquorice
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: nad morzami za górami
Wiadomości: 89
Dot.: Test owulacyjny

Ja z kolei robiłam tety LH od 8 dc do 18 dc i ANI RAZU nie wyszła mi nawet blada krecha owulacyjna. Kontrolna była ok zawsze, testy na bank robiłam prawidłowo i wedle zaleconych norm czasowych. Tak jakbym w ogóle nie miała owulacji Cykle mam średnio 26 dniowe, od 24-29 dni. Trochę mnie to martwi, ze te testy nic nie wykazują. Kupiłam na ten miesiąc kolejne 20, moze to był cykl jakiś felerny....
Black_Liquorice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 18:41   #16
Nicol1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Test owulacyjny

mam podobny problem tylko ze ja robilam tesy przez 3 miesiace pod rzad i wszystkie negatywne ani jednego pozytywnego slyszalam ze moga sie zdazac cykle bezowulacyjne ale przez 3 miesiace pod rzad'? Cykle mam nie regularne 27 do 31 dni i mam zamiar wybrac sie do lekarza bo wydaje mi sie ze mam zabuzenia hormonalne i to hamuje owulacje moze mi zaleci jakis hormony na wywolanie owulacji albo chociaz na uregulowanie tych zabuzen Jako nastolatka mialam zabuzenia hormonalne ale jak zaczelam bac pigulki anty to wszystko bylo w normie nawet cykle podrecznikowe 28 dni po odstawieniu pigulek nie bylo roblemu z zajsciem w ciaze od razu po odstawieniu sie udalo po porodzie znow sie rozregulowaly co jest akurat normalne ale trwa to juz 4 lata przez ten czas nie bralam pigulek mialam spirale ale zwykla bez hormonow Moze znow trzeba zaczac brac jakies hormony zeby wszystko wrucilo do normy i zeby w koncu pojawila sie owulacja
Nicol1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 12:37   #17
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Test owulacyjny

a może zamiast testów paskowych kup sobie mikroskop owulacyjny? On nie ma odczynników chemicznych, więc w razie czego nie ma co nie zadziałać. Wydaje mi się że powinnaś też udać się do gina na monitoring by potwierdzić ewentualną owulację lub jej brak
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 13:37:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.