Zgrubiala skora na pietach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-08, 09:38   #1
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216

Zgrubiala skora na pietach


Pani Beato, mam taki problem. Stosowalam tarke do scierania twardej skory na spodzie stop. W jednym miejscu, na piecie po wewnetrznej stronie stopy pojawila sie brdzo zgrubiala biala skora. Nie wiem czy to ja przesadzilam (bo jakos w tym miejscu szczegolnie dobrze mi sie "drapalo"), czy jest jakas inna tego przyczyna. Moze po takim scieraniu stop tarka powinnam zastosowac pumeks? specjalny krem? Dziekuje z gory za porady.
T.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-08, 09:59   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Zgrubiala skora na pietach

Witaj! Miałam podobny problem co Ty, tylko że mi dodatkowo ta zgrubiała skóra pękała . Gdy sie w sobie zebrałam poszłam raz do kosmetyczki, która doprowadziła moje biedne stópki do ładu. Teraz dwa razy w tygodniu mam starcie z tareczką a później z pumeksem. Dodatkowo jeszcze dwa razy dziennie wcieram krem do stóp przesuszonych ze skłonnością do rogowacenia . Dla mnie BOMBA.
Pozdrawiam i życzę skutecznej walki ze stópkami [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-08, 10:13   #3
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Zgrubiala skora na pietach

Po odmoczeniu stópek w wodzie z solą kosmetyczną (albo coś pieniącego i zwykła sól kuchenna) zetrzyj piętki pumeksem, dobrze wysusz i nałóż dobrą maść keratolityczną - SolcoKerasal albo Hasceral. Obie zawieraja kwas salicylowy i mocznik (SK jest droższy), cudownie zmiękczają. Najlepiej po oczyszczeniu pięt nasmarować je obficie maścią, bawełniane skarpetki i do łózia. Efekt murowany. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 13:30   #4
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: Zgrubiala skora na pietach

Dzieki kobietki za porady.
Mam jeszcze jedno pytanie. Powinnam zrezygnowac z tej tarki? Chodzi o to, ze ta twardsza niz zwykle "podeszwa" to nie norma, tylko po tym scieraniu. Zbyt intensywnym moze w co niektorych miejscach. T.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 13:55   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Zgrubiala skora na pietach

Jeśli to od ścierania tarką - odstaw ją. Zwyczajnie odmocz stópki, zetrzyj zwyklym pumeksem, osusz i potem maść. Jeśli mimo to zgrubienie będzie się utrzymywać - maszeruj do pedikiurzystki.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.