Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-16, 16:28   #1
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661

Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia...


witam
Sprawa wygląda następująco: od 5 mesięcy biorę tabletki. 4 i 5 opakowanie wzięłam pod rząd, bo akurat miałam zaplanowany wyjazd. Drugie opakowanie skończyłam 4 tabletki wcześniej, bo tak mi pasowało żeby mieć krwawienie. Niestety coś źle wyliczyłam... i musiałam zrobić przerwę nie 7-dmio, a 5-ciodniową, żeby kolejny okres wypadał mi w odpowiedni dzień.

Ale to nie problem, bo z tego co czytałam i wiem od lekarza, ciągłość antykoncepcji została zachowana. Problem pojawia się, bo okazuje się że wyjeżdżam z moim TŻtem na święta... a okres wypada mi dokładnie w święta! i co teraz? Czy brać to opakowanie, i wziąć te 4 tabletki co mi zostały z poprzedniego? Można tak...? Czy po prostu znowu wziąć 2 opakowania pod rząd...? Nie szkodzi to bardzo mojemu zdrowiu, i przede wszystkim - będę ciągle zabezpieczona?

Pozdrawiam,
Magda
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 16:43   #2
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia...

pigułki to nie cukierki..nie mozna ich łykac jak sie chce..takie moje zdanie..ja wzięłam z checi przesunięcia dnia brania 1 tabletki po przerwie, i nastepny okres mi się przesunął o 1 dzień..hormony nie są obojetne naszemu ciału i zdrowiu..takie kombinowanie to nic dobrego nie da..zaburzasz prace organizmu..jak dla mnie..bo raz jest mniej hormonów raz więcej..raz przerwa raz nie..a potem znów jej nie ma..wątrobie zaszkodzisz..
ale może niech się wypowiedza tez inne wizażanki..
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 16:49   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia...

Tabsy to nie małe, kolorowe cukierki na seks, to hormony, za bardzo kombinujesz, możesz niepotrzebnie rozregulować sobie organizm, w końcu te przerwy po coś są, prawda?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 16:51   #4
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia...

malutka 166, ja o tym wiem... i dlatego pytam - moze ktos wie wiecej niz ja na ten temat. tez najchetniej bralabym te tabletki normalnie, ze 'zwyczajnymi' przerwami, nie chce przekombinowac... ale szkoda mi bardzo tego wyjazdu

madana, ja naprawde zdaje sobie sprawe, czym sa tabletki.. nie jestem glupia malolata ktora bierze je sobie tak ot i nawet nie wie jak dzialaja, i jaki maja wplyw na organizm..
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 20:42   #5
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia...

Zabezpieczona powinnaś być cały czas, w końcu Twój organizm nie wie że ma dostac 20 czy 25 tabletek. Więc na logike wzięcie paru tabletek więcej nie powinno osłabić ich działanie, choć mogłoby sie tak stać gdybyś wzieła pare tab mniej. Przy dianie pisało że można spokojnie skończyć w dowolnym dniu trzeciego tygodnia, ale diana ma sporą dawke hormonów wiec nie wiem czy można tak postąpić przy innych tabletkach.
Wzięcie tych paru tabletek nie powinno Ci zbytnio zaszkodzic, ale jako będziesz tak często postępować to w końcu Ci zaszkodzi.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:15   #6
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Tabletki - dość skomplikowana kwestia przesunięcia...

ja wzięłam tylko 1 tabletkę wiecej i przesunał mi się okres o 1 dzien, choc wczesniej był jak w zegarku..zastanów ise czy potem znów nie będziesz kombinowała żeby mieć okres w tym dniu w którym zechcesz bo ten "nowy" Ci nie będize odpowiadał...to troche przesada jednak, daj już spokój z tym przesuwaniem, organizm źle znosi tabletki, co widac na wielu osobach, które mają źle dobrane..a nawet jeśli nie masz żadnych skutków ubocznych , to i tak nie myśl, że nie działaja szkodząco na organizm..nie obraź sie, nie miałam na celu cie obrazić tylko uswiadomic ci że bawisz się niebezpiecznie organizmem, którego masz jednego..ach..gdyby wątroba mogła mówić..
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.