Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 00:09   #1261
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Pomarudzę trochę o odcień
Kręcę i kręcę a jak poprzednia seria była za jasna i kresem było zapytanie małej dziewczynki, czemu mam takie blade czoło (eh), tak ten jest za ciemny
robiąc pasek na policzku, a nawet na ciemniejszym czole widać jak się odznacza i już naprawdę miałam dość kręcenia, zostawiłam jak jest
Pomimo czasu kręcenia jest gruboziarnisty, o jakiejś takiej.. poszarpanej? strukturze
Poprzedni modyfikowałam 3 razy (!) i przy tym resztka-próbka wydawała się totalnie drobnoziarnista

do tego zamówiłam teraz do normalnej bo krycie tego poprzedniego do suchej było tragiczne. (dlatego modyfikowałam głównie tio2 i trochę tlenku cynku) i ten do normalnej jest dziwny, wysuszający, nie nakłada się fajnie, zostawia lekką maskę na porach..

I tak podkład będę rozjaśniać.. blush base mix. Skład zawiera składowe z podkładu do normalnej, zamawiałam kiedyś całe 10g i nie mam nic innego
Do tego nowy odcień nie jest dość nie wiem.. nasycony jak dla mojej twarzy, twarz wydaje się szarawa i chora.
Rozjaśnię go i nasycę czerwienią i żółcią, a jak to nie pomoże dla mojej dziwacznej, ni to brzoskwiniowej ani oliwkowej, bladej skóry, to już nie wiem co
Już mi bice opadają, następnym razem na bank zainwestuję w młynek bo oszaleć można, pół biedy że ten blush base można wmieszać w torebce
Sorry za taki post, chciałam się gdzieś wyżalić :P
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-09-01 o 00:13
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:10   #1262
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Pomarudzę trochę o odcień
Kręcę i kręcę a jak poprzednia seria była za jasna i kresem było zapytanie małej dziewczynki, czemu mam takie blade czoło (eh), tak ten jest za ciemny
robiąc pasek na policzku, a nawet na ciemniejszym czole widać jak się odznacza i już naprawdę miałam dość kręcenia, zostawiłam jak jest
Pomimo czasu kręcenia jest gruboziarnisty, o jakiejś takiej.. poszarpanej? strukturze
Poprzedni modyfikowałam 3 razy (!) i przy tym resztka-próbka wydawała się totalnie drobnoziarnista

do tego zamówiłam teraz do normalnej bo krycie tego poprzedniego do suchej było tragiczne. (dlatego modyfikowałam głównie tio2 i trochę tlenku cynku) i ten do normalnej jest dziwny, wysuszający, nie nakłada się fajnie, zostawia lekką maskę na porach..

I tak podkład będę rozjaśniać.. blush base mix. Skład zawiera składowe z podkładu do normalnej, zamawiałam kiedyś całe 10g i nie mam nic innego
Do tego nowy odcień nie jest dość nie wiem.. nasycony jak dla mojej twarzy, twarz wydaje się szarawa i chora.
Rozjaśnię go i nasycę czerwienią i żółcią, a jak to nie pomoże dla mojej dziwacznej, ni to brzoskwiniowej ani oliwkowej, bladej skóry, to już nie wiem co
Już mi bice opadają, następnym razem na bank zainwestuję w młynek bo oszaleć można, pół biedy że ten blush base można wmieszać w torebce
Sorry za taki post, chciałam się gdzieś wyżalić :P
kurcze, to mam farta że za pierwszym razem wyszedł mi idealny odcień.
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 14:10   #1263
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
kurcze, to mam farta że za pierwszym razem wyszedł mi idealny odcień.
Ja jestem jakimś fenomenem, zawsze mi się zdawało że odcień był w porządku ale lato brutalnie uderzyło mnie w twarz, chociaż się praktycznie nie opalałam, podkład się za jasny zrobił
Przynajmniej taki ładniej na mnie wygląda, niż szarawe plamy nowego podkładu (mam tendencje do nakładania więcej tam gdzie muszę zakryć krostki, a jako że odcień się nie wtapiał to w ciągu dnia 2 osoby spytały, co mi jest na brodzie lol)
Lepszy wynik był ze starym, gdzie dziewczynka spytała o zbyt jasne czoło ale z odległości jakichś 5cm (bo lubi się tak przybliżać)
Może jestem czerwieńsza i bardziej żółta niż mi się wydaje i muszę się przemóc, by hojniej sypnąć. W zimie jestem zielonkawo-żółta ale lato i marchewkowe soki dokładają mi.. tylko czerwieni i pomarańczy - co jest zaprzeczeniem tej zieleni i stąd nieporozumienie -.-
(pewnie większość to nie obchodzi, ale nie musicie przejmować się tym, że tyle tu pisze. nie mam gdzie o perypetiach podkładowych opowiedzieć )
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 20:21   #1264
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Mi też odcieńnie wyszedł... Cerę na twarzy mam zaróżowioną i porównaniu do szyi-widać, że ma inny odcień (szyja jest delikatnie oliwkowa). Oczywiście supalam Color Blend Olive-licho, dodałam Nude-też to nie to...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:06   #1265
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Mi też odcieńnie wyszedł... Cerę na twarzy mam zaróżowioną i porównaniu do szyi-widać, że ma inny odcień (szyja jest delikatnie oliwkowa). Oczywiście supalam Color Blend Olive-licho, dodałam Nude-też to nie to...
To sypu-syp zieleni zwalczy świnkę bo jest jej przeciwieństwem, co zresztą potwierdza Twoja szyja. ich gotowe bazy też nie muszą być idealne, podobnie jak smętny dobór koloru w podkładach mineralnych różnych firm pewnie dla większości z nas
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 19:52   #1266
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Chyba tak zrobię.dzięki
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 11:50   #1267
aattente
Raczkowanie
 
Avatar aattente
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 44
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny, mam pytanko dotyczące pigmentów... Czy mogę bezpośrednio stosować taki pigment jako bronzer/róż? Chodzi o to czy będzie trwały.
aattente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 21:06   #1268
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aattente Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanko dotyczące pigmentów... Czy mogę bezpośrednio stosować taki pigment jako bronzer/róż? Chodzi o to czy będzie trwały.

Nie tyle będzie trwały, co okropnie ciężki do zmycia + pigmenty same w sobie są zbyt intensywne do aplikacji, nie wiem jak i czym chcesz to uczynić nie mieszając pigmentu z bazą
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 22:36   #1269
aattente
Raczkowanie
 
Avatar aattente
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 44
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość

Nie tyle będzie trwały, co okropnie ciężki do zmycia + pigmenty same w sobie są zbyt intensywne do aplikacji, nie wiem jak i czym chcesz to uczynić nie mieszając pigmentu z bazą
Ja w tych sprawach jestem zielona póki co, stąd moje pytanie
aattente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 11:44   #1270
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Przymierzam się do zakupów na kolorówce, chcę zamówić podkład średnio kryjący do skóry tłustej-mieszanej (Kaolin Soft Matte), ale obawiam się, że będzie słabo krył, z drugiej strony nie chcę za bardzo obiążać skóry makijażem., gdyż walczę z trądzikiem. Kolejnym problemem jest dobór koloru, wpadłam na pomysł by na podstawie zdjęcia w naturalnym świetle dopasować kolor skóry do konkretnej bazy i tak wyszło mi, że najbardziej będzie mi pasować baza kolorystyczna beige oraz cream. Myślicie, że to dobry pomysł dobierać tak kolor pigmentu do barwy cery? Przyznam, że boję się kombinowania z dosypywaniem zielonych/niebieskich i czerwonych tlenków, wolałabym wsypać gotową bazę i nie kombinować z korygowaniem koloru.

Edytowane przez Katoshi
Czas edycji: 2014-09-06 o 11:45
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 12:47   #1271
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aattente Pokaż wiadomość
Ja w tych sprawach jestem zielona póki co, stąd moje pytanie
Hm próbowałam kiedyś czystej zieleni chromowej z duraline, ładnie wyglądała tylko co z tego skoro zabarwiła permamentnie mój ulubiony pędzelek i chyba 2 dni zmywałam kreski
Takie porównanie.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 19:59   #1272
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupów na kolorówce, chcę zamówić podkład średnio kryjący do skóry tłustej-mieszanej (Kaolin Soft Matte), ale obawiam się, że będzie słabo krył, z drugiej strony nie chcę za bardzo obiążać skóry makijażem., gdyż walczę z trądzikiem. Kolejnym problemem jest dobór koloru, wpadłam na pomysł by na podstawie zdjęcia w naturalnym świetle dopasować kolor skóry do konkretnej bazy i tak wyszło mi, że najbardziej będzie mi pasować baza kolorystyczna beige oraz cream. Myślicie, że to dobry pomysł dobierać tak kolor pigmentu do barwy cery? Przyznam, że boję się kombinowania z dosypywaniem zielonych/niebieskich i czerwonych tlenków, wolałabym wsypać gotową bazę i nie kombinować z korygowaniem koloru.
Kaolin Soft Matte jest dość kryjący, ja mam trądzik grudkowo-krostkowy i pomagał mi dość dobrze zakrywać zmiany, nie używałam żadnego korektora tylko podkład, nakładałam go punktowo i na całość, spisywał się dość dobrze.

Co do koloru, wydaje mi się, że ciężko jest tak dopasować tylko ze zdjęcia, mimo wszystko może wymagać modyfikacji. Powiem Ci na swoim przykładzie, że to wcale nie jest takie trudne. Tlenek pastelowy okazał się okropnie pomarańczowy i brzydki, i musiałam się trochę pomęczyć, żeby go zmienić, ale dzięki temu mniej więcej wiem jakich pigmentów mam używać. I mimo, że wydawało mi się że wyszedł mi idealny kolor, to robiąc kolejny podkład okazało się, że tak nie jest
Możesz sobie ten początkowy zestaw podzielić na dwie części i jedną poświęcić na eksperymenty, mogą okazać się od razu udane
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 08:42   #1273
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jak ogólnie oceniacie podkłady z Kaolin? Mam zamiar kupić sobie bazę kosmetyczną Kaolin, bo pigmenty i color blend mam już z wcześniejszych prób. I co, wystarczy, że zmieszam bazę z kolorami i podkład gotowy? Jak ogólnie z trwałością i efektem na twarzy?

Kiedyś już próbowałam ukręcić podkład, niestety na samym tlenku cynku, dwutlenku tytanu i ciapce miki I o ile kolor wyszedł mi od razu idealny (użyłam Color Blend Olive, żółcieni żelazowej i zieleni chromowej), to niestety podkład strasznie szybko schodzi i się warzy - zrzucam to na moją niewiedzę.
Młynka i moździerza nie miałam, ucierałam wszystko w porcelanowej miseczce dużym trzonkiem od kabuki

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2014-09-10 o 08:47
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 15:00   #1274
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Kiedyś już próbowałam ukręcić podkład, niestety na samym tlenku cynku, dwutlenku tytanu i ciapce miki I o ile kolor wyszedł mi od razu idealny (użyłam Color Blend Olive, żółcieni żelazowej i zieleni chromowej), to niestety podkład strasznie szybko schodzi i się warzy - zrzucam to na moją niewiedzę.
Młynka i moździerza nie miałam, ucierałam wszystko w porcelanowej miseczce dużym trzonkiem od kabuki

Ukręciłaś coś co bym nie nazwała podkładem, a czystym korektorem na niedoskonałości
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 15:07   #1275
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość

Ukręciłaś coś co bym nie nazwała podkładem, a czystym korektorem na niedoskonałości
Teraz rozumiem swój błąd, dlatego chcę skorzystać z gotowej mieszanki
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 18:01   #1276
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Jak ogólnie oceniacie podkłady z Kaolin? Mam zamiar kupić sobie bazę kosmetyczną Kaolin, bo pigmenty i color blend mam już z wcześniejszych prób. I co, wystarczy, że zmieszam bazę z kolorami i podkład gotowy? Jak ogólnie z trwałością i efektem na twarzy?
Zużyłam cały puder Kaolin Soft Matte, po ulepszeniu (trochę krzemionki i pudru ryżowego) dość dobrze się sprawował. Płaski mat, ale i tak używałam na to pudru ryżowego, bo świecę się okropnie Czasem się zważył, ale z reguły wyglądał lepiej niż fluidy, czy Amilie. Właśnie zrobiłam drugi podkład na Kaolin Base, ocenie za jakiś czas. Poprawiałam go, bo po pierwszym użyciu jak zaczęłam się świecić po 2h cały się starł.

Na szczęście roboty z nim było niewiele, w porównaniu z mieszaniem w moździerzu, faktycznie wystarczą torebki. Jeśli masz żółcień żelazową a nie Color Blend Yellow, to będziesz chyba musiała utrzeć w miseczce, bo sam woreczek nie wystarczy.
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 16:52   #1277
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cześć dziewczyny!
chcę stworzyć swój pierwszy podkład mineralny. Nigdy też nie używałam minerałów.. w związku z tym potrzebuję pomocy
Chciałabym prosić o podpowiedź jak najłatwiej coś wyczarować
chyba skuszę się na bazy podkładowe i bazy kolorowe bo nie mam moździerza. ALE! nie wiem jaką bazę wybrać.. Teraz cały czas używam Revlona color stay w kolorze buff, który idealnie pasuje mi do cery (nic dodać nic ująć).
Macie jakieś pomysły może?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 06:56   #1278
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
chcę stworzyć swój pierwszy podkład mineralny. Nigdy też nie używałam minerałów.. w związku z tym potrzebuję pomocy
Chciałabym prosić o podpowiedź jak najłatwiej coś wyczarować
chyba skuszę się na bazy podkładowe i bazy kolorowe bo nie mam moździerza. ALE! nie wiem jaką bazę wybrać.. Teraz cały czas używam Revlona color stay w kolorze buff, który idealnie pasuje mi do cery (nic dodać nic ująć).
Macie jakieś pomysły może?
Ja też używałam Revlona 150 i wymieszałam bazę (Kaolin Foundation Base Mix) z Color Blend Nude, a po uzyskaniu odpowiedniego odcienia dosypałam Color Blend Yellow I wyszedł ładny, jasny żółtek.

Brak moździerza też da się ominąć, ja robiłam podkład w woreczku strunowym, ale już poprawek dokonywałam w miseczce, ucierając podkład trzonkiem pędzla kabuki Sunshade Minerals (taki z krótkim trzonkiem) Mimo, że przecież miałam półprodukty, które śmiało można rozcierać w woreczku strunowym. Stwierdziłam jednak, że taka opcja jest znacznie wygodniejsza, bo miałam na bieżąco podgląd koloru (przez woreczek ciężko jednoznacznie określić czy już jest dobrze) no i łatwiej swatchować Woreczek trzeba co chwilę otwierać, zamykać, ucierać, otwierać, zamykać... No i chmurka podkładu fruwa sobie w powietrzu, brudząc wszystko wokół Także nawet gdybym kiedyś ponownie robiła podkład z baz, ucierałabym go sobie w miseczce

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Jak ogólnie oceniacie podkłady z Kaolin? Mam zamiar kupić sobie bazę kosmetyczną Kaolin, bo pigmenty i color blend mam już z wcześniejszych prób. I co, wystarczy, że zmieszam bazę z kolorami i podkład gotowy? Jak ogólnie z trwałością i efektem na twarzy?
Ja niedawno ukręciłam sobie podkład na Kaolin Foundation Base Mix, na razie jestem w fazie testów, nie mam jeszcze wyrobionej opinii. Na początku byłam z niego baaaaardzo niezadowolona, składał się z bazy Kaolin + Color Blend Nude + Color Blend Yellow i niczego więcej. Kolor wyszedł wspaniały, ale za to krycie dużo poniżej oczekiwań, mimo że baza z założenia miała być matowa i mocno kryjąca Nawet 4 warstwy () nie potrafiły zakryć moich przebarwień, podczas gdy kryjący Annabelle Minerals robi to po dwóch. Czułam się, jakbym nakładała puder półtransparentny :P Otworzyłam więc zawartość, dodałam trochę Color Blend White (miałam ambitny zamiar sprawdzenia ile dokładnie, ale w głębokiej irytacji nie myślałam o tym), wymieszałam dokładnie, ale niewiele się zmieniło Kilka dni temu podjęłam się więc kolejnej próby modyfikacji, znowu dałam Color Blend White w ilości znacznie większej, no i chyba jest znacznie lepiej Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, że podkład rzeczywiście jest matowy (nie mam potrzeby przypudrowania strefy T, robię to "profilaktycznie") no i trzyma się około 5-6 naprawdę intensywnych godzin w bardzo dobrym stanie prawie jak po nałożeniu Jeżeli dalsze próby (lub przeróbki ) będą równie pozytywne, to być może nawet przebije Annabelle

Chociaż przyznam, że na początku (po wersji pierwotnej bez przeróbek) byłam tym wszystkim tak niesamowicie poirytowana, że miałam ochotę go wywalić w kąt, żeby na niego nie patrzeć - tyle roboty nad nim, a tu kicha totalna

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-09-28 o 11:16
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:26   #1279
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48316479]Ja też używałam Revlona 150 i wymieszałam bazę (Kaolin Foundation Base Mix) z Color Blend Nude, a po uzyskaniu odpowiedniego odcienia dosypałam Color Blend Yellow I wyszedł ładny, jasny żółtek.

Brak moździerza też da się ominąć, ja robiłam podkład w woreczku strunowym, ale już poprawek dokonywałam w miseczce, ucierając podkład trzonkiem pędzla kabuki Sunshade Minerals (taki z krótkim trzonkiem) Mimo, że przecież miałam półprodukty, które śmiało można rozcierać w woreczku strunowym. Stwierdziłam jednak, że taka opcja jest znacznie wygodniejsza, bo miałam na bieżąco podgląd koloru (przez woreczek ciężko jednoznacznie określić czy już jest dobrze) no i łatwiej swatchować Woreczek trzeba co chwilę otwierać, zamykać, ucierać, otwierać, zamykać... No i chmurka podkładu fruwa sobie w powietrzu, brudząc wszystko wokół Także nawet gdybym kiedyś ponownie robiła podkład z baz, ucierałabym go sobie w miseczce



Ja niedawno ukręciłam sobie podkład na Kaolin Foundation Base Mix, na razie jestem w fazie testów, nie mam jeszcze wyrobionej opinii. Na początku byłam z niego baaaaardzo niezadowolona, składał się z bazy Kaolin + Color Blend Nude + Color Blend Yellow i niczego więcej. Kolor wyszedł wspaniały, ale za to krycie dużo poniżej oczekiwań, mimo że baza z założenia miała być matowa i mocno kryjąca Nawet 4 warstwy () nie potrafiły zakryć moich przebarwień, podczas gdy kryjący Annabelle Minerals robi to po dwóch. Czułam się, jakbym nakładała puder półtransparentny :P Otworzyłam więc zawartość, dodałam trochę Color Blend White (miałam ambitny zamiar sprawdzenia ile dokładnie, ale w głębokiej irytacji nie myślałam o tym), wymieszałam dokładnie, ale niewiele się zmieniło Kilka dni temu podjęłam się więc kolejnej próby modyfikacji, znowu dałam Color Blend White w ilości znacznie większej, no i chyba jest znacznie lepiej Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, że podkład rzeczywiście jest matowy (nie mam potrzeby przypudrowania strefy T, robię to "profilaktycznie") no i trzyma się około 5-6 naprawdę intensywnych godzin w bardzo dobrym stanie prawie jak po nałożeniu Jeżeli dalsze próby (lub przeróbki ) będą równie pozytywne, to być może nawet przebije Annabelle

Chociaż przyznam, że na początku (po wersji pierwotnej bez przeróbek) byłam tym wszystkim tak niesamowicie poirytowana, że miałam ochotę go wywalić w kąt, żeby na niego nie patrzeć - tyle roboty nad nim, a tu kicha totalna [/QUOTE]

Super, że odpowiedziałaś - dziękuję
A teraz takie pytanie - chcąc uzyskać dobre krycie, ale nie mat a satynę co proponujesz zrobić?
Bo ja myślałam, żeby kupić taki zestaw:
SM Foundation base mix (producent mówi: Baza o dyskretnym, satynowym połysku, średnio kryjąca)
Color blend yellow
Color blend nude
Color blend white (dla zwiększenia krycia)
Sericite Mica Półmat (od producenta: Prezentowana mika jest półmatowa, posiada subtelny satynowy połysk)

Myślisz, że mogłoby to wypalić?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 10:35   #1280
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Super, że odpowiedziałaś - dziękuję
A teraz takie pytanie - chcąc uzyskać dobre krycie, ale nie mat a satynę co proponujesz zrobić?
Bo ja myślałam, żeby kupić taki zestaw:
SM Foundation base mix (producent mówi: Baza o dyskretnym, satynowym połysku, średnio kryjąca)
Color blend yellow
Color blend nude
Color blend white (dla zwiększenia krycia)
Sericite Mica Półmat (od producenta: Prezentowana mika jest półmatowa, posiada subtelny satynowy połysk)

Myślisz, że mogłoby to wypalić?
Myślę, że powinno być w porządku, tyle że Sericite Mica teoretycznie będzie zmniejszać krycie. Nie wiem, jak się ona zachowuje bo sama nie dodawałam Efekt typowej pudrowości i matu neutralizuje też spryskanie twarzy hydrolatem/wodą termalną po nałożeniu podkładu Wtedy skóra robi się taka delikatnie "mokra", bez takiego totalnego matu Może zamów sobie tę mikę, ale spróbuj najpierw stworzyć podkład bez niej, sprawdzić jak będzie się sprawował (spróbuj też tego delikatnego spryskania, byle z umiarem ), a jak będziesz niezadowolona to sobie dodasz, ja też swój przerabiałam bo na początku mi nie pasował

_______
A jeszcze "pochwalę się", jakie cuda można zdziałać za pomocą półproduktów z kolorówki - przerobiłam lubiany, ale niepasujący mi kolorystycznie podkład kryjący Annabelle Minerals w odcieniu Beige Light Po lewej bez przeróbki (miałam go sporo więc zostawiłam trochę "oryginału", a resztę przerobiłam), po prawej po zmianach

dodawałam kaolin foundation base mix, żeby go nieco rozjaśnić, odrobinę roztartego dwutlenku tytanu (ale z tym ostrożnie bo AM już sam w sobie go ma) i odrobinę color blend white (z tym też ostrożnie, żeby nie przegiąć z kryciem, wyjdzie tapeta na twarzy), a potem color blend yellow żeby go przyżółcić I teraz pasuje mi super, a dodatkowo ma większe właściwości matujące dzięki bazie kaolin!!

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-09-30 o 11:23
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:31   #1281
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48342243]Myślę, że powinno być w porządku, tyle że Sericite Mica teoretycznie będzie zmniejszać krycie. Nie wiem, jak się ona zachowuje bo sama nie dodawałam Efekt typowej pudrowości i matu neutralizuje też spryskanie twarzy hydrolatem/wodą termalną po nałożeniu podkładu Wtedy skóra robi się taka delikatnie "mokra", bez takiego totalnego matu Może zamów sobie tę mikę, ale spróbuj najpierw stworzyć podkład bez niej, sprawdzić jak będzie się sprawował (spróbuj też tego delikatnego spryskania, byle z umiarem ), a jak będziesz niezadowolona to sobie dodasz, ja też swój przerabiałam bo na początku mi nie pasował

_______
A jeszcze "pochwalę się", jakie cuda można zdziałać za pomocą półproduktów z kolorówki - przerobiłam lubiany, ale niepasujący mi kolorystycznie podkład kryjący Annabelle Minerals w odcieniu Beige Light Po lewej bez przeróbki (miałam go sporo więc zostawiłam trochę "oryginału", a resztę przerobiłam), po prawej po zmianach

dodawałam kaolin foundation base mix, żeby go nieco rozjaśnić, odrobinę roztartego dwutlenku tytanu (ale z tym ostrożnie bo AM już sam w sobie go ma) i odrobinę color blend white (z tym też ostrożnie, żeby nie przegiąć z kryciem, wyjdzie tapeta na twarzy), a potem color blend yellow żeby go przyżółcić I teraz pasuje mi super, a dodatkowo ma większe właściwości matujące dzięki bazie kaolin!! [/QUOTE]

Super sprawa
Coraz bardziej się przekonuję, że to nie może być aż takie trudne
A mam pytanie o ilości.
Na 10g bazy podkładowej wystarczą mi próbki 5ml do stworzenia idealnego koloru? No i czy color blend white brać 10g? Wcześniej wspomniałaś że małe ilości nie zmieniają aż tak krycia.
Bo w sumie to ma być na próbę taki podkład i nie chcę kupować zbyt dużych ilości
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 19:05   #1282
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Super sprawa
Coraz bardziej się przekonuję, że to nie może być aż takie trudne
A mam pytanie o ilości.
Na 10g bazy podkładowej wystarczą mi próbki 5ml do stworzenia idealnego koloru? No i czy color blend white brać 10g? Wcześniej wspomniałaś że małe ilości nie zmieniają aż tak krycia.
Bo w sumie to ma być na próbę taki podkład i nie chcę kupować zbyt dużych ilości
Do wykonania jednego podkładu zupełnie spokojnie wystarczą Ci próbki 5 ml, a nawet jeszcze Ci pewnie zostanie trochę Ja żałuję, że nie wzięłam więcej Color Blend White bo... przydałby się do innych przeróbek Ale jeżeli takowych nie przewidujesz, to spokojnie wystarczą Ci próbki Też się nad tym zastanawiałam przed złożeniem zamówienia

I naprawdę - to nie jest trudne Sama się bałam mocno, a okazało się dziecinnie proste. Jedyne czego potrzeba to cierpliwość i czas wolny Bo dodawałam i nadal źle, dodawałam dalej, nadal nie to, jeszcze trochę - nadal nie jest idealnie. Robiłam chyba z 3-4 swatche po drodze zanim osiągnęłam właściwy kolor. Grunt to się nie poddawać i nie denerwować Najlepiej usiąść jak najwygodniej, zrobić sobie kawę/herbatę, czy co kto lubi I na spokojnie sobie kręcić, bez nerwów.

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-09-30 o 19:08
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:08   #1283
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jak doczyszczacie moździerze? Udaje się Wam je w ogóle doczyścić?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 17:44   #1284
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Jak doczyszczacie moździerze? Udaje się Wam je w ogóle doczyścić?
na początku papierowym ręcznikiem i olejem, a potem już normalnie, gąbką i płynem
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 21:52   #1285
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nabieram trochę oleju na ręcznik i pocieram, tak? Dzięki, spróbuję. W najgorszym wypadku zostanie odbarwiony, niespecjalnie mi to przeszkadza.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:00   #1286
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja po wytarciu papierowym ręcznikiem zalewam wodą z płynem do mycia naczyń i zostawiam do odmoczenia.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 08:48   #1287
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

czy któraś z Was moze podpowiedzieć, która z baz najelpiej kryje, nie wysuszając jednoczesnie? Boję się wysuszenia, bo mam skóre ze skónnością do suszu, a potrzebuję silnego krycia. Do tej pory lucy i meow FF spełniały nawet nieźle swoje zadanie, ale szukam czegoś jeszcze lepiej kryjącego. Mam szansę sama ukręcić?
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 10:02   #1288
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja robiłam podkład na Kaolin Foundation Base Mix, niby najmocniej kryjąca, ale jednak dla mnie za słabo, musiałam dodawać Color Blend White Co do wysuszania ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie używam podkładu z kolorowki codziennie, na co dzień wolę jednak Annabelle minerals
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 12:01   #1289
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48316479]
Brak moździerza też da się ominąć, ja robiłam podkład w woreczku strunowym, [/QUOTE]
Ale jak się przy tym człowiek ubabra to bezcenne, to już lepiej odżałować te 15 zł na moździerz

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
chcę stworzyć swój pierwszy podkład mineralny. Nigdy też nie używałam minerałów.. w związku z tym potrzebuję pomocy
Podkład, to najtrudniejsze co może być z minerałów do zrobienia, nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby od tego zaczynać, ale powodzenia
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 12:01   #1290
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Pierwszą wersję podkładu robiłam w woreczku strunowym, a poprawek dokonywałam w miseczce ucierając podkład trzonkiem pędzla do minerałów I rzeczywiście druga opcja wygodniejsza Na kolorowce moździerze droższe
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.