Odmrozone dłonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-02, 15:12   #1
maatess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2

Odmrozone dłonie


Witam, moj problem polega na tym, ze prawdopodobnie mam odmrozone dlonie. Przez zime nie nosilem zadnych rekawiczek + mialem taka mala fobie, i nadmiernie mylem rece mydlem, doslownie po wszystkim, i to po pare razy - np, po skorzystaniu z toalety mylem rece z 5x mydlem.. Troche dziwne, no ale taka fobia mnie dopadla. No i w efekcie zalatwilem sobie rece, w zime kostki mialem nawet popekane do tego stopnia, ze mialem w nich dziury i krewka sie tez pojawiala.. Problem w tym, ze teraz nagminnie rece mam czerwone. Gdy jest bardzo zimno, zmieniaja sie nawet w sine. A gdy z kolei jest cieplo i rece mi sie spoca - sa bardzo czerwone i sie swieca.. W dodatku czesto schodzi mi z rak skora, a czasem do takiego stopnia, ze gdy dotkne np czarna koszulke, to zaraz jest biala z tej skory.. obydwa problemy sa strasznie dobijajace, i mam juz tego dosyc. Mam zamiar wybrac sie do lekarza, tylko mam pytanie - czy takie cos w ogole da sie jeszcze wyleczyc? Problemem jest to, ze bylo to dwa lata temu, w grudniu/styczniu 2010.. Sa jeszcze jakiekolwiek szanse na wyleczenie tego, czy powinienem sie lepiej zaczac uczyc z tym zyc? Dodam, ze z tego co czytalem, mam tylko odmrozenie 1 stopnia - czerwone lapy i nic wiecej. Zadnych pecherzy nie mam, a czucie w rekach takze mam.. Dla ulatwienia sytuacji zalaczam zdjecie. Bardzo prosze o pomoc.

Schodzenie skory - http://screenshooter.net/1204096/nfpiylg
http://screenshooter.net/1204096/lhhubwv

Tutaj troszke widac to zaczerwienienie - http://screenshooter.net/1204096/cdlmial

Prosze o pomoc, bo to jest naprawde dobijajace..

Przeczytalem tez na internecie, ze czasem nadmierna potliwosc jest wynikiem takiego zluszczania sie skory - czy to prawda? Jesli chodzi o potliwosc, to to jak najbardziej mnie dotyczy. Rece bardzo czesto mi sie poca. Czasami az wstyd komus reke podac..czasem no doslownie woda.

Edytowane przez maatess
Czas edycji: 2012-04-02 o 18:36
maatess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 22:40   #2
Morelkowa
Raczkowanie
 
Avatar Morelkowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: Odmrozone dłonie

faktycznie załatwiles sobie dłonie... kup jakis krem dobrze nawilzajacy np neutrogena i przejdz sie do dermatologa
Morelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 07:41   #3
margota 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 31
Dot.: Odmrozone dłonie

krem z jemioły ( dokładnie z jej kuleczek takie białe ) jest na odmrozenia!
margota 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.