bardzo ,bardzo jasny kolor skóry... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 17:57   #1
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135

bardzo ,bardzo jasny kolor skóry...


Cześć problemu nie mam ,ale pewne pytanie i spostrzeżenie. Mam bardzo jasny kolor skóry, wręcz biały. Nigdy nie próbowałam tego kryć czy zmieniać. Jestem z tego dumna. Lubię się wylegiwać na słońcu, ale często przypłacam za to oparzeniami...dość dużymi. Solarium też mi nie służy. Nie chce się opalać i nie mogę. Wszystkie znane mi dziewczyny mają ciemniejszy odcień skóry, naturalnie albo się regularnie opalają. Zdarza się ,że słysze bardzo nie fajne komentarze, że wyglądam jak...osoba pozbawiona życia krótko mówiąc, albo jakbym była chora...każda mówi mi żebym się opaliła bo wyglądam okropnie. Mój chłopak uważa to zaś za wielką zaletę, sądzi ,że bardzo mi taki kolor pasuje. Czy na prawde musi być tak ,że dziewczyna z lokami musi prostować włosy ,z prostymi kręcić a blada musi się opalać? To troche dziwne...też sądzicie ,że blada skóra to mankament?
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:10   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: bardzo ,bardzo jasny kolor skóry...

A z poziomem żelaza u Ciebie wszystko w porządku? Ja okresowo mam niedobory i odbija się to właśnie chyba na cerze.
Ja też jestem dosyć, a jak się nie wyśpię, to wyglądam bez makijażu jakbym była chora, ale nie zamierzam z tym nic robić - poza właśnie pielęgnacją, makijażem, ożywianiem, rozświetlaniem cery. Włosy też mam falowane, ale nie wydaje mi się to wadą, do głowy mi nie przyszło nigdy ich prostować i robić z nich suchego siana.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:13   #3
belzebubka
Raczkowanie
 
Avatar belzebubka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 151
Dot.: bardzo ,bardzo jasny kolor skóry...

Może taka uroda, ja też jestem wiecznie blada i się nie opalam
Jeżeli zależy Ci na poprawie koloru skóry to polecany jest beta-karoten, zawarty np. w marchewce, jednak nie można przesadzić, bo przypłaca się to pomarańczowym odcieniem.
belzebubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:21   #4
AnnetteK
Raczkowanie
 
Avatar AnnetteK
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 354
Send a message via Skype™ to AnnetteK
Dot.: bardzo ,bardzo jasny kolor skóry...

Dla mnie to nie mankament,ale nie każdemu taki jasny kolor pasuje.Otóż znam taką dziewczynę, bardzo blada, bardzo jasne włosy i prawie niewidoczne brwi i rzęsy. Do tego jej skóra jest taka cienka,że na rękach wyraźnie widać fioletowe żyły.Każdy jej pyta czy jest na coś chora, ale nie...cóż taka już uroda.
AnnetteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 20:05   #5
Petrycja
Zakorzenienie
 
Avatar Petrycja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 035
Dot.: bardzo ,bardzo jasny kolor skóry...

To zależy od człowieka, znam dziewczynę która ma prześliczne loki a niemal codziennie traktuje je prostownicą bo woli takie..
Chyba wszystko zależy od tego czy się akceptujemy czy nie. Nie ma co się przejmować komentarzami, bo ludzie potrafią zawsze znaleźć coś co się nie będzie im podobać
__________________
sh
Petrycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.