Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 08:06   #1
MMZ17
Raczkowanie
 
Avatar MMZ17
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 37
Question

Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?


Moim marzeniem od...chyba od zawsze, jest zamieszkać w USA
Na razie jestem w liceum , na razie albo już , bo czas szybko leci i niedługo będę musiała wybrać studia.
Wiem, że jeśli studiowałabym w Polsce , to szansę na prace w USA byłyby małe , czy w ogóle polski dyplom się liczy czy trzeba robić nostryfikację ? Chce wybrać jakiś kierunek związany z dziennikarstwem albo psychologią.
Co sądzicie o studiowaniu w Danii ? Studia tam są darmowe.
Niestety w Anglii trzeba płacić , wiem że można wziąć kredyt studencki , ale trochę się boje że nie dam rady albo z jakiegoś powodu zrezygnuje no a po jakimś czasie przy odpowiednich zarobkach ten kredyt będę musiała spłacać.

Jak uważacie, jest jakaś szansa że uda mi się wyjechać i znaleźć pracę w Stanach , po studiach w Danii / Anglii ?
Chce już teraz zaplanować to tak , żeby mi się udało i żebym mogła wyjechać , wierze że to możliwe
MMZ17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 08:16   #2
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

A nie łatwiej będzie ci wyjechać do stanów na studia? przecież i tak planujesz studiować za granicą. Będziesz miała pewność, że twój dyplom będzie honorowany u nich Tylko problem wizy zostaje, ale skoro jesteś dopiero w LO to masz sporo czasu żeby wszystko dokładnie sprawdzić
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 09:29   #3
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez MMZ17 Pokaż wiadomość
Chce wybrać jakiś kierunek związany z dziennikarstwem albo psychologią.
Absolutnie nie chcę burzyć Ci marzeń, ale czy to znaczy, że chcesz zostać w tych Stanach dziennikarzem? Weź pod uwagę, że będziesz konkurować z tysiącami ludzi, dla których angielski jest językiem ojczystym - nawet genialna wyuczona znajomość języka często nie może się z tym równać (oczywiście - są wyjątki, wiadomo, ale to odosobnione przypadki ). Nie twierdzę, że się nie da, ale poważnie bym się zastanowiła nad realizacją takich planów i już teraz zaczęła się ćwiczyć w pisaniu po angielsku (i oczywiście nie szkolnych rozprawek, tylko tekstów dziennikarskich).
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 11:59   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Ja się tylko wtrącę, że jeśli planujesz pracę jako psycholog w USA - marna na to szansa. Osoba prowadząca terapię pacjenta musi być wyczulona na najmniejsze ,,smaczki" językowe, coś w stylu jak u nas się mówi ,,babka" w sensie pozytywnym a ,,baba" w pejoratywnym. Osobie, dla której dany język nie jest językiem ojczystym, nawet, jeśli mówi w nim bardzo dobrze - będzie ciężko takie rzeczy wyłapać w potoku opowiadania pacjenta.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 16:57   #5
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Aby pracowac jako psycholog w USA najlepiej jest ukonczyc studia wlasnie w USA.W USA kladzie sie nacisk na praktyke jezeli chodzi o ten zawod.Studia tu wygladaja troche inaczej niz w Polsce.Musialabys tez byc wyczulona na roznice kulturowe-tutaj jest duzy nacisk na to
No i jezyk jest b wazny
Powodzenia i mam nadzieje ze spelnisz swoje plany
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:12   #6
MMZ17
Raczkowanie
 
Avatar MMZ17
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 37
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Widzę że mogłam nie pisać nic o tym dziennikarstwie i psychologii , bo wszyscy się skupili na tym , a ja nie chce być ani dziennikarką ani psychologiem. Chodziło mi o to że chce iść w tym kierunku , jestem w klasie humanistycznej. Bardziej mnie kręci jakieś zarządzanie , menadżer , cos związanego z dziennikarstwem/psychologią coś w tym kierunku , może praca tłumacza , nieważne , po prostu nic w kierunku ścisłym

W USA oczywiście najprościej byłoby studiować , i gdybym tylko miała taką możliwość , to na pewno tak bym zrobiła
Nie chodzi tylko o wizę , koszty przejazdu , utrzymania , ale największy problem to koszty studiów - kilkadziesiąt tysięcy , dziękuje
W Anglii studia to wydatek ok 8 tysięcy , zależy też od uczelni , w Danii studia są darmowe.
MMZ17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:32   #7
fancyfancy
Raczkowanie
 
Avatar fancyfancy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 53
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez MMZ17 Pokaż wiadomość
Widzę że mogłam nie pisać nic o tym dziennikarstwie i psychologii , bo wszyscy się skupili na tym , a ja nie chce być ani dziennikarką ani psychologiem. Chodziło mi o to że chce iść w tym kierunku , jestem w klasie humanistycznej. Bardziej mnie kręci jakieś zarządzanie , menadżer , cos związanego z dziennikarstwem/psychologią coś w tym kierunku , może praca tłumacza , nieważne , po prostu nic w kierunku ścisłym

W USA oczywiście najprościej byłoby studiować , i gdybym tylko miała taką możliwość , to na pewno tak bym zrobiła
Nie chodzi tylko o wizę , koszty przejazdu , utrzymania , ale największy problem to koszty studiów - kilkadziesiąt tysięcy , dziękuje
W Anglii studia to wydatek ok 8 tysięcy , zależy też od uczelni , w Danii studia są darmowe.
rozumiem Cie i sama czekam na odpowiedzi jakies konkretniejsze.
Wiesz co, przegladaj sobie jakies wyszukiwarki pracy w USA i zobaczysz, ze w wiekszosci wymagany jest jedynie dyplom ukonczenia szkoly sredniej tzn. mowa tu o takich pracach, typu kelnerka, kasjerka itd itd.
Ponoc fizjoterapeuci to zawod naprawde ceniony w USA, ale prosze mnie poprawic, bo moge sie mylic
fancyfancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 17:59   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez MMZ17 Pokaż wiadomość
Nie chodzi tylko o wizę , koszty przejazdu , utrzymania , ale największy problem to koszty studiów - kilkadziesiąt tysięcy , dziękuje
W Anglii studia to wydatek ok 8 tysięcy , zależy też od uczelni , w Danii studia są darmowe.
Fakt-koszty studiowania sa wysokie.No ale najwiekszy moim zdaniem problem to legalny pobyt.Skupilabym sie na zdobywaniu wyksztalcenia w Anglii(wysoki poziom),darmowe studia w Danii tez brzmia swietnie

Cytat:
Napisane przez fancyfancy Pokaż wiadomość
rozumiem Cie i sama czekam na odpowiedzi jakies konkretniejsze.
Wiesz co, przegladaj sobie jakies wyszukiwarki pracy w USA i zobaczysz, ze w wiekszosci wymagany jest jedynie dyplom ukonczenia szkoly sredniej tzn. mowa tu o takich pracach, typu kelnerka, kasjerka itd itd.
Ponoc fizjoterapeuci to zawod naprawde ceniony w USA, ale prosze mnie poprawic, bo moge sie mylic
Fakt,do wiekszosci prac nie wymagane jest wyzsze bo wielu ludzi tutaj nie stac na poniesienie kosztow nauki.
Co do fizjoterapeutow,nie orientuje sie w tym zawodzie.Najbardziej ceniony i oplacalny zawod tutaj to pielegniarka
Ogolnie,nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie autorki gdyz emigracja do USA jest ogolnie b trudna-szczegolnie dla humanistow,niestety.
Sa trzy opcje-loteria,malzenstwo z obywatelem,sponsorowanie pracownicze(to ostatnie trudne dla humanistow)

Ale zycze powodzenia MMZ17 i mam nadzieje ze znajdziesz na to sposob
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:31   #9
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

http://www.campamerica.pl/ poszukaj tutaj. oferty pracy wakacyjnej
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:11   #10
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Z Danią uważaj - owszem studia są bezpłatne,ale.... pewnie najlepsze uczelnie są w Kopenhadze, która jest jednym z najdroższych miast w Europie. Więc nie wiem, czy będzie Ci się łatwo utrzymać. Chociaż w sumie utrzymanie w GB w miastach uniwersyteckich też tanie pewnie nie jest .
Ale szczerze mówiąc, to nie wiem, czy studia w Danii pomogą Ci w dostaniu pracy w USA - zwłaszcza, że sporo ofert (tu mówię akurat o naukach ścisłych, ale pewnie tak we wszystkim) jest tylko dla obywateli.
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 12:33   #11
menri21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 38
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Może najpierw spróbuj wyjechać do Stanów z takich programów jak Work&travel lub jako au-pair. Zobaczysz, czy rzeczywiście tak bardzo Cię tam ciągnie, a potem, kto wie, może akurat tam zostaniesz.
menri21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 16:42   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Opcją jest wzięcie po liceum gap year i w tym czasie wyjechanie do pracy (np. jako au pair), zazwyczaj kontrakty są na pół roku lub rok. Zobaczysz czy podoba Ci się tam i wtedy zadecydujesz... Studia w USA są bardzo drogie, życie też nie najtańsze, a bilety do Polski to jednorazowy wydatek ok. 2000 zł w jedną stronę. Jeśli liczysz na american dream, muszę sprowadzić Cię na ziemię :/
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 17:31   #13
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez fancyfancy Pokaż wiadomość
Wiesz co, przegladaj sobie jakies wyszukiwarki pracy w USA i zobaczysz, ze w wiekszosci wymagany jest jedynie dyplom ukonczenia szkoly sredniej tzn. mowa tu o takich pracach, typu kelnerka, kasjerka itd itd.
taaaaaa tylko żeby legalnie na stałe pracować w tych zawodach w Stanach, to trezba albo wygrać loterię wizową, albo się hajtnąć z obywatelem Wizę można dostać najwyżej na wakacje.
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ogolnie,nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie autorki gdyz emigracja do USA jest ogolnie b trudna-szczegolnie dla humanistow,niestety.
Zawsze można sie przekwalifikować na niehumanistę...

Sugeruję informatykę (osobiście znam programistów po UW, którym pracodawcy załatwili wizę).
Medycyna chyba też może być.
Z finansami po polskiej uczelni może być ciężko, ale po jakiejś bardzo dobrej zagraniczej (HEC np.) chyba się da.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:44   #14
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez menri21 Pokaż wiadomość
Może najpierw spróbuj wyjechać do Stanów z takich programów jak Work&travel lub jako au-pair. Zobaczysz, czy rzeczywiście tak bardzo Cię tam ciągnie, a potem, kto wie, może akurat tam zostaniesz.
Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Opcją jest wzięcie po liceum gap year i w tym czasie wyjechanie do pracy (np. jako au pair), zazwyczaj kontrakty są na pół roku lub rok. Zobaczysz czy podoba Ci się tam i wtedy zadecydujesz... Studia w USA są bardzo drogie, życie też nie najtańsze, a bilety do Polski to jednorazowy wydatek ok. 2000 zł w jedną stronę. Jeśli liczysz na american dream, muszę sprowadzić Cię na ziemię :/
To sa dobre rady


Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
taaaaaa tylko żeby legalnie na stałe pracować w tych zawodach w Stanach, to trezba albo wygrać loterię wizową, albo się hajtnąć z obywatelem Wizę można dostać najwyżej na wakacje.

Zawsze można sie przekwalifikować na niehumanistę...

Sugeruję informatykę (osobiście znam programistów po UW, którym pracodawcy załatwili wizę).
Medycyna chyba też może być.
Z finansami po polskiej uczelni może być ciężko, ale po jakiejś bardzo dobrej zagraniczej (HEC np.) chyba się da.

Informatyka to dobry pomysl-znam ludzi ktorzy maja b duzo ofert i nie moga sie od nich odpedzic
Medycyna owszem no i pielegniarstwo.W zwiazku z rosnaca iloscia ludzi starszych ten zawod (i pokrewne zawody )bedzie na topie jeszcze dlugo-az sama zaluje ze nie mam powolania aby byc pielegniarka.
No i tak jak piszesz,najwazniejsze to staly pobyt bo bez tego to nikt legalnie nikogo nie zatrudni.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 09:04   #15
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

A może studia w Polsce - nie wiem na amerykanistyce! To co studiujesz, a to gdzie pracujesz to i tak mogą być 2 różne rzeczy. Z Polskich dorbych uczelni też do USA wyjedziesz. Sprawdź Biura Spraw Zagranicznych albo Wymiany Studenckiej dużych Polskich Uczelnii - sprzwdź kto ma wymianę z USA. W niektórych uczelniach już na 2 roku mozesz się starac o taki wyjazd. Jak na uczelni "do której wyjedziesz" załapiesz dobry kontakt, niektórzy tam zostają i kończą studia(przenoszą się)! Wtedy zobaczysz jak tam jest i na co tak naprawdę masz szansę.
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 15:48   #16
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez rudzia_bb Pokaż wiadomość
A może studia w Polsce - nie wiem na amerykanistyce! To co studiujesz, a to gdzie pracujesz to i tak mogą być 2 różne rzeczy. Z Polskich dorbych uczelni też do USA wyjedziesz. Sprawdź Biura Spraw Zagranicznych albo Wymiany Studenckiej dużych Polskich Uczelnii - sprzwdź kto ma wymianę z USA. W niektórych uczelniach już na 2 roku mozesz się starac o taki wyjazd. Jak na uczelni "do której wyjedziesz" załapiesz dobry kontakt, niektórzy tam zostają i kończą studia(przenoszą się)! Wtedy zobaczysz jak tam jest i na co tak naprawdę masz szansę.
B dobry pomysl
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 19:14   #17
fancyfancy
Raczkowanie
 
Avatar fancyfancy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 53
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Przepraszam z gory, ze tak sie podepne pod ten watek.
Ale wlasnie ja o tej amerykanistyce, bo mam zamiar isc, tylko wlasciwie nie wiem po co. Planuje wyjechac do USA (jestem obywatelka), tylko przeciez te studia tam, nie beda mialy znaczenia nie wiem czy jest sens isc na studia, aby isc? tzn interesuje mnie ten kierunek wiadomo jednak jest on nieprzyszlosciowy, bo watpie, ze uda mi sie pracowac w ambasadzie.
fancyfancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:38   #18
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez fancyfancy Pokaż wiadomość
Przepraszam z gory, ze tak sie podepne pod ten watek.
Ale wlasnie ja o tej amerykanistyce, bo mam zamiar isc, tylko wlasciwie nie wiem po co. Planuje wyjechac do USA (jestem obywatelka), tylko przeciez te studia tam, nie beda mialy znaczenia nie wiem czy jest sens isc na studia, aby isc? tzn interesuje mnie ten kierunek wiadomo jednak jest on nieprzyszlosciowy, bo watpie, ze uda mi sie pracowac w ambasadzie.
Pisząc o Amerykanistyce wyszłam tylko z założenia, że na tych studiach (w związku z kierunkiem) macie pierszeństwo do wyjazdu do USA. Możesz jak najbardziej wybrać inny kierunek - ALE sprawdź dokładnie czy dany Kierunek ma podpisaną umowę wyjazdową z USA (Biura Spraw Zagranicznych Uczelni)! A co do studiowania i szukania potem pracy to też już wspomniałąm że to 2 różne rzeczy.

Na moim przykładzie - poszłam studiować Hiszpański, zeby mieć pierwszeństwo do wyjazdu do Hiszpanii na Erasmusa - wybrałam Polską uczelnię pod kątem tego z jakmimi Uczelniami hiszpańskimi miała podpisaną umowę. Wyjechałam na 2 roku. Ja skończyłam studia w polsce wróciłam na obronę - ale co najmniej 2/3 osoby z mojego roku - przeniosły się wtedy do Hiszpanii i skończyły tam studia juz poza Erasmusem - tylko jak normalna wymiana międzynarodowa. Oczywiście moja praca nie ma nic wspólnego z Hispzańskim - to raczej moja pasja. Pracuje w marketingu.

Wiem że Hiszpania a USA to duża różnica - ale same zasady są takie same. Tylko z USA macie zapewne więcej papierologii. I na pewno nie Erasmus tylko jakiś inny program wymiany zagranicznej.

P.S. Jeżeli masz obywatelstwo USA to co ty tutaj jeszcze robisz? Zacznij i skończ studia TAM! My kombinujemy bo tego obywatelstwa nie mamy.
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 15:43   #19
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez fancyfancy Pokaż wiadomość
Przepraszam z gory, ze tak sie podepne pod ten watek.
Ale wlasnie ja o tej amerykanistyce, bo mam zamiar isc, tylko wlasciwie nie wiem po co. Planuje wyjechac do USA (jestem obywatelka), tylko przeciez te studia tam, nie beda mialy znaczenia nie wiem czy jest sens isc na studia, aby isc? tzn interesuje mnie ten kierunek wiadomo jednak jest on nieprzyszlosciowy, bo watpie, ze uda mi sie pracowac w ambasadzie.
Jezeli masz obywatelstwo to ja zaczelabym studia w USA.Bedziesz miala wieksze szanse przy szukaniu pracy z tutejszym dyplomem.Choc w dzisiejszych czasach nawet dyplom nie gwarantuje pracy,bardziej liczy sie doswiadczenie ktore jezeli bedziesz mieszkac w USA zdobedziesz w czasie studiowania.Nie ma sensu isc na studia tylko po to aby isc,musisz miec plan na to co bedziesz po nich robic.Pozatym lepiej poznasz realia amerykanskie mieszkajac tutaj niz studiujac amerykanistyke i mieszkajac w Polsce.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 21:00   #20
fancyfancy
Raczkowanie
 
Avatar fancyfancy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 53
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jezeli masz obywatelstwo to ja zaczelabym studia w USA.Bedziesz miala wieksze szanse przy szukaniu pracy z tutejszym dyplomem.Choc w dzisiejszych czasach nawet dyplom nie gwarantuje pracy,bardziej liczy sie doswiadczenie ktore jezeli bedziesz mieszkac w USA zdobedziesz w czasie studiowania.Nie ma sensu isc na studia tylko po to aby isc,musisz miec plan na to co bedziesz po nich robic.Pozatym lepiej poznasz realia amerykanskie mieszkajac tutaj niz studiujac amerykanistyke i mieszkajac w Polsce.

Tylko te wszystkie formalnosci mnie przerazaja, konkretnie ze na wszystkich uniwersytetach wymagany jest wynik SAT i ogolnie to cale GPA i to jest taka dziwna sprawa, bo wlasnie mam to obywatelstwo, a jednak mieszkam w Polsce i sie tu uczylam i jak to wszystko przetransferowac
Tzn czy to matura jakos podlicza sie pod to... Naprawde ciezko mi cokolwiek wyczytac
fancyfancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 15:42   #21
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

Cytat:
Napisane przez fancyfancy Pokaż wiadomość
Tylko te wszystkie formalnosci mnie przerazaja, konkretnie ze na wszystkich uniwersytetach wymagany jest wynik SAT i ogolnie to cale GPA i to jest taka dziwna sprawa, bo wlasnie mam to obywatelstwo, a jednak mieszkam w Polsce i sie tu uczylam i jak to wszystko przetransferowac
Tzn czy to matura jakos podlicza sie pod to... Naprawde ciezko mi cokolwiek wyczytac
Rozumiem-dla mnie to tez byla czarna magia na poczatku.
A ktora uczelnie bierzesz pod uwage?Bo kazda bedzie miala troche inne zasady jezeli chodzi o proces aplikacji.Ale ogolnie powinno byc wszystko wytlumaczone jezeli wejdziesz w zakladke admissions.Zazwyczaj tam tez podany jest email osoby ktora moze pomoc jezeli masz jakies dodatkowe pytania.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2013-12-19 o 15:50
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 16:02   #22
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Gdzie studiować żeby wyjechać do pracy do USA ?

widze,ze duzo osob radzi by isc na studia w USA, ale studia w Stanach sa mega drogie - chyba ze kogos na to stac co wiecej cenniki roznia sie w zaleznosci czy jest sie obywatelem, studenetem zagranicznym itd.
ze wszysstkich opcji szczerze radze idz na studia do Danii, nie warto studiowac w Polsce amerykanistyki czy tym podobnych kierunkow (ja popelnilam ten blad - dzieki Bogu ze na erasmusa chociaz pojechalam) bo NIC Ci one nie dadza, ani za granica ani u nas w kraju, jezyka tez nie naucza. studia w Danii sa mega popularne, mam znajomych z Azji (poznanych na erasmusie) i nawet oni wyjezdzaja studiowac do Danii bo taniej a prestiz i tak jest
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.