Trądzik proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 11:04   #1
Karol93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15

Trądzik proszę o pomoc


Witajcie, już kiedyś zakładałem tutaj temat, lecz sytuacja się zmieniła. A więc wpadłem tu prosić Was o rady, bo nie mam do kogo się udać i Wy chyba najbardziej mi pomożecie. Mój dermatolog ma urlop do końca miesiąca i niestety nie mam jak się z nim spotkać - jedynie kontakt telefoniczny. Tutaj dzisiejsze zdjęcie mojego czoła
http://iv.pl/images/26538249227797527108.png
1. Od miesiąca stosuje Cetaphil EM wraz z Cetaphil MD, dodatkowo dermatolog dał mi receptę na Epiduo - kupiłem i stosuje również około miesiąca. Pytanie brzmi: Czy mój obecny Cetaphil bardzo się różni od tego fioletowego przeznaczonego do walki z trądzikiem? Dermatolog mi powiedział, że różnica nie jest taka duża. Co Wy o tym myślicie? Obecnego Cetaphil'a zostało mi jeszcze dosyć sporo.
2. W jakich ilościach stosujecie Cetaphil EM i Cetaphil MD? Bo zauważyłem, że o wiele więcej mi schodzi emulsji niż balsamu, popełniam błąd? Czy raczej ilość nie ma znaczenia? Stosuje rano na czczo i wieczorem przed snem.
3. Czy jesteście mi w stanie polecić jakieś leki doustne na trądzik i zaskórniki? Czy raczej poczekać na wizytę u dermatologa?
4. Oto moja dieta: http://static2.sfd.pl/ObrazkiSFD/Zdj...27b37a7a3d.png - czy coś w mojej diecie jest nieodpowiednie i może powodować trądzik? Odstawiłem już suplementy, bo chce jak najszybciej zwalczyć trądzik, jestem kulturystą.

Pozdrawiam i liczę na pomoc, Karol
Karol93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 15:24   #2
knopka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: Trądzik proszę o pomoc

ostatnio też mi się coś z cerą dzieje. nie wiem, czy to wiosna (choć już prawie lato), ale w każdym razie sytuacja jest słaba. próbowałam już kilka kremów, które radziły dziewczyny wyżej. ale nic mi nie pomaga. poza tym mam tłustą cerę, a nie robienie nic jeszcze bardziej pogarsza sytuację. może są jakieś lepsze rozwiązania? Błagam o pomooooc (((
knopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 15:42   #3
sarenka332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez knopka Pokaż wiadomość
ostatnio też mi się coś z cerą dzieje. nie wiem, czy to wiosna (choć już prawie lato), ale w każdym razie sytuacja jest słaba. próbowałam już kilka kremów, które radziły dziewczyny wyżej. ale nic mi nie pomaga. poza tym mam tłustą cerę, a nie robienie nic jeszcze bardziej pogarsza sytuację. może są jakieś lepsze rozwiązania? Błagam o pomooooc (((
knopka,
musisz stosować jakieś kremy które walczyłyby z tłustą cerą. najlepiej kupuj coś co zawiera betainę, bo jest baaardzo nawilżająca. kiedy byłam w aptece pani poradziła alaclarin. konkretniej alaclarin rosacea. kupiłam na wszelki wypadek też żel. powiem tak - po godzinie już trądziki nie były takie czerwone, bo krem zawiera ekstrakt z lukrecji (możesz poczytać w internecie o nim), z tego co wiem, to właśnie on zmniejsza zaczerwienienia. aha no i zawiera tez d-pantenol (co też zwalcza powyższe problemy). po prostu nie ma co szukać różnych maści, jeżeli w jednym kremie to wszystko jest. no i radzę pić więcej wody i zmieniać poszewki na poduszki częściej, i najwazniejsze nie wyciskaj trądzików!!! (wiem, że się chce, ale to jest bardzo bardzo złe)!!!
odpisz później czy są zmiany
sarenka332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 12:12   #4
MartitBandit
Raczkowanie
 
Avatar MartitBandit
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Ja w swoim życiu przetestowalam chyba pol apteki: differin, zinerit, epiduo, duac, acnosan, tetralysal,benzacne, clindacne, metronidazol itp itd i nic... Cały czas mam trądzik. Moze juz nie taki ropy jak kiedyś, ale ciagle cos. Walczę juz 15lat. Jak chodziłam na kwasy do kosmetyczki to było lepiej, ale to droga impreza:/
Ale zauważyłam, ze im delikatniejszych preparatów do mycia używam tym jest lepiej.
Ale chyba juz zwątpiłem, ze kiedykolwiek wygram walkę z trądzikiem ;(
__________________
Staram sie ćwiczyć z Mel B
Marzec 2015- dostałam nowe życie z nowym nosem
MartitBandit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 20:37   #5
RebelHeart
Przyczajenie
 
Avatar RebelHeart
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez MartitBandit Pokaż wiadomość
Ja w swoim życiu przetestowalam chyba pol apteki: differin, zinerit, epiduo, duac, acnosan, tetralysal,benzacne, clindacne, metronidazol itp itd i nic... Cały czas mam trądzik. Moze juz nie taki ropy jak kiedyś, ale ciagle cos. Walczę juz 15lat. Jak chodziłam na kwasy do kosmetyczki to było lepiej, ale to droga impreza:/
Ale zauważyłam, ze im delikatniejszych preparatów do mycia używam tym jest lepiej.
Ale chyba juz zwątpiłem, ze kiedykolwiek wygram walkę z trądzikiem ;(
Jest to mój pierwszy wpis na forum, także witam wszystkich

Mam ten sam problem, stosowałem już wszystko, przy czym najlepsza substancja (nadtlenek benzolu) zaczęła mnie uczulać/podrażniać. Teraz jestem na Zinerycie, ale efektów nie widać. Co prawda pozbyłem się pryszczy, wychodzą bardzo rzadko to moim głównym problemem są teraz zaskorniki! Te zamknięte i otwarte. Używam teraz żelu Ziaja Med, płynu micelarnego z Jelenia i przecieram się mlekiem. Ogólnie stan mojej cery jest kiepski po tych wszystkich terapiach, ale chce się najpierw pozbyć wszystkich wykwitów, a dopiero potem zająć się ogólnym stanem cery. Już nie mam siły...
RebelHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 14:36   #6
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji już tylko dermatolog może pomóc.
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 23:49   #7
RebelHeart
Przyczajenie
 
Avatar RebelHeart
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Staram się perswadować swojemu GP, żeby dał mi skierowanie
RebelHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 08:48   #8
MartitBandit
Raczkowanie
 
Avatar MartitBandit
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Podobno super na tradzik dziala terapia retinoidami tylko ma to duzo skutków ubocznych, 2 lata nie wolno zajść w ciążę itp... Stosował ktoś te doustne retinoidy?
__________________
Staram sie ćwiczyć z Mel B
Marzec 2015- dostałam nowe życie z nowym nosem
MartitBandit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 22:41   #9
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez MartitBandit Pokaż wiadomość
Podobno super na tradzik dziala terapia retinoidami tylko ma to duzo skutków ubocznych, 2 lata nie wolno zajść w ciążę itp... Stosował ktoś te doustne retinoidy?
Zapraszam do wątku o Izoteku, tam udzielają się ludzie, którzy są w trakcie kuracji lub po

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Karol93 Pokaż wiadomość
Witajcie, już kiedyś zakładałem tutaj temat, lecz sytuacja się zmieniła. A więc wpadłem tu prosić Was o rady, bo nie mam do kogo się udać i Wy chyba najbardziej mi pomożecie. Mój dermatolog ma urlop do końca miesiąca i niestety nie mam jak się z nim spotkać - jedynie kontakt telefoniczny. Tutaj dzisiejsze zdjęcie mojego czoła
http://iv.pl/images/26538249227797527108.png
1. Od miesiąca stosuje Cetaphil EM wraz z Cetaphil MD, dodatkowo dermatolog dał mi receptę na Epiduo - kupiłem i stosuje również około miesiąca. Pytanie brzmi: Czy mój obecny Cetaphil bardzo się różni od tego fioletowego przeznaczonego do walki z trądzikiem? Dermatolog mi powiedział, że różnica nie jest taka duża. Co Wy o tym myślicie? Obecnego Cetaphil'a zostało mi jeszcze dosyć sporo.
2. W jakich ilościach stosujecie Cetaphil EM i Cetaphil MD? Bo zauważyłem, że o wiele więcej mi schodzi emulsji niż balsamu, popełniam błąd? Czy raczej ilość nie ma znaczenia? Stosuje rano na czczo i wieczorem przed snem.
3. Czy jesteście mi w stanie polecić jakieś leki doustne na trądzik i zaskórniki? Czy raczej poczekać na wizytę u dermatologa?
4. Oto moja dieta: http://static2.sfd.pl/ObrazkiSFD/Zdj...27b37a7a3d.png - czy coś w mojej diecie jest nieodpowiednie i może powodować trądzik? Odstawiłem już suplementy, bo chce jak najszybciej zwalczyć trądzik, jestem kulturystą.

Pozdrawiam i liczę na pomoc, Karol
Niestety nie wyświetla mi zdjęcia Twojego czoła i nie widzę stanu skóry, ale najlepiej poczekaj na wizytę u dermatologa i jeśli 93 to Twój rocznik to jesteś w moim wieku i jest to już trądzik dorosłych. Polecam porozmawiać z lekarzem o Izoteku, ja jestem zadowolona. Niestety na czas kuracji musiałbyś znacznie ograniczyć wysiłek fizyczny. Co do Twojej diety to teoretycznie dieta nie wpływa na trądzik, ale może powodować alergie pokarmowe a więc też jakieś zmiany skórne- czasem trudno je odróżnić. Masz w diecie potencjalne i popularne alergeny- np. mleko, orzechy i chleb zwykły (gluten)- to bym wyeliminowała na próbę, chociaż szczerze mówiąc to wątpię aby to było powiązane z trądzikiem. Możesz też zawsze zrobić dla pewności testy na alergię, pozdrawiam
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-08-04 o 22:43
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 15:21   #10
MartitBandit
Raczkowanie
 
Avatar MartitBandit
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Dzięki, właśnie zaczęłam czytać wątek o izoteku
__________________
Staram sie ćwiczyć z Mel B
Marzec 2015- dostałam nowe życie z nowym nosem
MartitBandit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 20:06   #11
ewelinkie_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Właśnie zaczęłam leczenie lekiem Izotek.
Zapraszam na mojego bloga, gdzie prowadzę "dzienniczek" jak zachowuje się mój organizm i skóra po lekach http://whoisewelina.blogspot.com/
ewelinkie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 16:46   #12
madziula1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Hej kochani. Też mam problem z trądzikiem a dermatolodzy albo antybiotyk sterydy albo leki które mają wiele skutków ubocznych... winie się za to jak wyglądam (mimo że po stosowaniu naturalnych środków widać powoli efekty) i denerwują mnie uwagi innych bo tak naprawdę jak wchodzę do drogerii to słyszę : "dzień dobry. Słyszała może pani o tym czy o tamtym to właśnie idealne na pani trądzik" .... sprzedawcy wykorzystują problemy ludzi żeby zgarnąć kasę. mam taki mętlik w głowie... yyyyyyyyyy... POMOCY!!
madziula1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 19:10   #13
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: Trądzik proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez madziula1603 Pokaż wiadomość
Hej kochani. Też mam problem z trądzikiem a dermatolodzy albo antybiotyk sterydy albo leki które mają wiele skutków ubocznych... winie się za to jak wyglądam (mimo że po stosowaniu naturalnych środków widać powoli efekty) i denerwują mnie uwagi innych bo tak naprawdę jak wchodzę do drogerii to słyszę : "dzień dobry. Słyszała może pani o tym czy o tamtym to właśnie idealne na pani trądzik" .... sprzedawcy wykorzystują problemy ludzi żeby zgarnąć kasę. mam taki mętlik w głowie... yyyyyyyyyy... POMOCY!!
Ktoś Ci leczył trądzik sterydami?! ciężko coś doradzić jak nie wiadomo jak bardzo jest nasilony. Retinoidy zewnętrznie w formie żelu albo toniku stosowałaś? Zima to dobry okres na to
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 20:10:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.