Invimed i Invicta Wrocław - część 2 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-12, 21:39   #4621
Xarasso123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Tak, na tronie invicty jest nawet podstawowe info: https://www.klinikainvicta.pl/diagno...-chromosomowe/

Jakbyś potrzebowała coś więcej daj znać.
Xarasso123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 19:00   #4622
Xarasso123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Masakra...czekam już 55 dzień na @ . Jutro jadę n a usg do kliniki żeby zobaczyć co sie dzieje, ale pewnie dostanę luteinę lub duphaston na wywołanie @ i zobaczymy. Już nie mogę sie doczekać kiedy będzie można ustalić datę transferu...
Xarasso123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 16:08   #4623
Cichutka2014
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 408
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cytat:
Napisane przez Xarasso123 Pokaż wiadomość
Tak, na tronie invicty jest nawet podstawowe info: https://www.klinikainvicta.pl/diagno...-chromosomowe/

Jakbyś potrzebowała coś więcej daj znać.
Ja mam translokację 2 i 18 chromosomu, wiesz coś więcej w tym temacie ?
__________________
05.2015 kwalifikacja
10.08 IVF nieudane
Cichutka2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 20:39   #4624
Xarasso123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Nie jestem ekspertem, ale mój M ma translokację i dużo o tym czytałam. Jeśli jesteś nosicielką translokacji zrównoważonej, to jest zwiększone ryzyko urodzenia dziecka obciążonego obecnością niezrównoważonej aberracji chromosomowej lub samoistnego poronienia. Albo wogole można mieć problemy z zajściem w ciąże. Wszystko zależy od translokacji czasem płci nosiciela. W takich sytuacjach warto rozważyć invitro z PGD i dużo klinik takie badania przeprowadza.

Byliście w jakiejś poradni genetycznej? Mieliście przy invitro PGD?

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Tu jest to dość łatwo opisane : http://www.eurogentest.org/index.php?id=582
Xarasso123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 18:29   #4625
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cytat:
Napisane przez Cichutka2014 Pokaż wiadomość
Ja mam translokację 2 i 18 chromosomu, wiesz coś więcej w tym temacie ?
polecam konsultację genetyczną i faktycznie rozważenie PGD (to niemały koszt, ale przynajmniej będziecie mieć pewność że zarodek nie jest obciążony translokacją, która może powodować m.in. niezagnieżdżanie się go lub poronienie w późniejszym etapie).

gdybyś potrzebowała namiar na dobrego genetyka we Wrocławiu to daj znać
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 00:15   #4626
Cichutka2014
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 408
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Dzięki za linka, już się tez trochę o tym naczytałam. Ale akurat o mojej translokacji nie znalazłam nic. W poniedziałek mam wizytę u genetyka, zobaczymy co powie...z jednej strony nie mogę doczekać się tej wizyty z drugiej natomiast bardzo się boje ...




Cytat:
Napisane przez Xarasso123 Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem, ale mój M ma translokację i dużo o tym czytałam. Jeśli jesteś nosicielką translokacji zrównoważonej, to jest zwiększone ryzyko urodzenia dziecka obciążonego obecnością niezrównoważonej aberracji chromosomowej lub samoistnego poronienia. Albo wogole można mieć problemy z zajściem w ciąże. Wszystko zależy od translokacji czasem płci nosiciela. W takich sytuacjach warto rozważyć invitro z PGD i dużo klinik takie badania przeprowadza.

Byliście w jakiejś poradni genetycznej? Mieliście przy invitro PGD?

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Tu jest to dość łatwo opisane : http://www.eurogentest.org/index.php?id=582


---------- Dopisano o 01:15 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
polecam konsultację genetyczną i faktycznie rozważenie PGD (to niemały koszt, ale przynajmniej będziecie mieć pewność że zarodek nie jest obciążony translokacją, która może powodować m.in. niezagnieżdżanie się go lub poronienie w późniejszym etapie).

gdybyś potrzebowała namiar na dobrego genetyka we Wrocławiu to daj znać
Hej, wiedz co lekarz mi wysłał namiar do jakiejś pani dr z wro.. a ty masz jakieś doświadczenia w tym temacie ? Kogo polecasz ?
__________________
05.2015 kwalifikacja
10.08 IVF nieudane
Cichutka2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 15:42   #4627
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cichutka2014 nie bój się, będziecie mieli kolejny krok z głowy a więc może kolejny krok bliżej do rozwiązania Waszego problemu

jak masz namiar do PANI dr to pewnie do prof. Sąsiadek? świetny fachowiec

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2017-01-22 o 15:43
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 18:03   #4628
anette97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Martina13 Też jestem w Invimedzie we Wrocku, u Gizlera. A Ty u kogo? Z tego co czytałam to brak plemników nawet nie jest od razu jednoznaczny z koniecznością skorzystania z nasienia dawcy. A własnie biopsja, jak piszą może być pomocna. I np. ICSI. Może są jeszcze jakieś inne skuteczne metody, musicie się dopytać.
anette97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 18:02   #4629
Xarasso123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

No i nareszcie po 60 dniach przyszla@ w trakcie brania duphastonu, i teraz estrogen i we wtorek usg i ustalenie terminu transferu. Stres jest, ale i nadzieja

Trzymajcie kciuki.
Xarasso123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 18:30   #4630
monia2341
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 20
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Trzymam trzymam ! Będzie dobrze
monia2341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 23:27   #4631
pszczoleczk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 18
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cześć dziewczyny! Mam pytanie odnośnie badań które zlecał Wam lekarz gdy szukał przyczyny niemożności zajścia w ciążę. Czy kazał wam robić TSH? z tego co wiem, podwyższone TSH może być przyczyną tego, że nie można zajść w ciążę. U mojego męża wyszło, że plemników jest bardzo mało i że są słabej jakości i lekarz skupił się całkowicie na nim, nie robiąc mi żadnych badań poza prolaktyną. Jak to było u Was?
pszczoleczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-15, 10:23   #4632
monia2341
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 20
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Hej, możecie polecić jakiegoś lekarza we Wrocławiu na NFZ?
monia2341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 14:42   #4633
Xarasso123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 22
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

No i narazie kicha, po estrofemie endometrium sie nie nadawało do transferu mimo ze miało 9,7 mm ... mam wrażenie ,ze to przez duphaston. Za każdym razem jak go bralam to mój okres to byl strasznie skąpy i może endometrium sie nie regeneruje poprawnie...
Czy ktoś słyszał jak wpływa duphaston na endometrium? Do stymulacji miałam regularne 6 dniowe okresy , a teraz 3 razy miałam wywoływane duphastonem i to było 3-4 dni ledwo.
Pomóżcie bo nie wiem co zrobić , czy poczekać aż mi sie okres unormuje i podchodzić na naturalnym cyklu czy próbować na estrofemie. Macie jakieś doświadczenia?
Znowu pod górkę i za 2 tyg usg. Trzeba walczyć co?
Xarasso123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:22   #4634
pszczoleczk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 18
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Niby walczyć trzeba, ale jak nie widać perspektyw, to się nie chce. Ja po roku prób, faszerowania się hormonami i innymi lekami rezygnuję.

Eh... koleżanka zaszła w kolejną ciążę, dokładnie tak jak chciała, żeby przedłużyć macierzyński, a nie iść na wychowawczy, teraz marudzi, że ma nudności. A my tutaj żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości.
pszczoleczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 08:45   #4635
asiunia21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 69
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Witam. Jestem zupełnie zielona w temacie.Powiem szczerze ze pogubiłam się w tym wszystkim wiec bardzo proszę Was o pomoc.
Byliśmy na pierwszej wizycie u Trzeciaka ale nie wzbudził naszego zaufania.Planujemy przepisać się do Wickiewicz.Ale opinie o niej są różne..
I tak się zastanawiam czy była by możliwość zapisania się do Niej żeby ruszyć już z diagnostyką i jednocześnie zapisać się do Gizlera i czekać na termin?
Bardzo przepraszam jeśli pytanie jest głupie ale nurtuje mnie czy mogło by się tak udać?
asiunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 23:25   #4636
pszczoleczk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 18
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cytat:
Napisane przez asiunia21 Pokaż wiadomość
I tak się zastanawiam czy była by możliwość zapisania się do Niej żeby ruszyć już z diagnostyką i jednocześnie zapisać się do Gizlera i czekać na termin?
Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemów, bo na początku to oni i tak zlecają same badania: nasienie, hormony itp. Chyba, że już to wszystko macie.

Gorzej jak Gizler Ci powie, że nie chce wchodzić w kompetencje Wickiewicz.
pszczoleczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 20:54   #4637
anette97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

A nie możecie spytać swojego koordynatora o to? Ewentualnie może róbcie diagnostykę dalej u lekarza u którego jesteście, a zapiszcie się na wizytę do Gizlera. Bo wiem, że lekarzy można zmieniać. Lub dowiedz się chociażby na recepcji, czy infolinii.
anette97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 21:18   #4638
Helgi607
Rozeznanie
 
Avatar Helgi607
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 567
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Nieśmiało dołączam do grona starających się. Za nami 9 miesięcy starań. U mnie z badań (tfu tfu odpukać) póki co wszystko w porządku.
Zaczynamy przygodę z Invimedem. Jesteśmy właśnie po wizycie u doktora L. W sumie jesteśmy z wizyty zadowoleni, jednak gdzieś z tyłu głowy mam myśli, że coś za szybko poszło..

Poszliśmy na wizytę już z wykonaną dużą częścią podstawowych badań, robionych wcześniej poza invimedem.
Doktor L. przeanalizował wyniki, zrobił USG, zebrał bardzo znikomy wywiad? (co szczerze mówiąc zaskoczyło mnie...)

Po czym uznał iż TŻ musi udać się na konsultację urlogiczną, a potem będziemy działać w kierunku IUI... i tutaj zlecił dodatkowe badania. Coś tak szybko to wszystko.. i jakieś takie mieszane uczucia mam teraz.

Czy u Was też tak szybko to wszystko się działo ?
Helgi607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 18:09   #4639
anette97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Pszczółeczka- poproś lekarza o cały zestaw badań poziomu hormonów takich jak: AMH, LH, FSH, hormonów tarczycy (TSH, FT4 i FT3), testosteron, estradiol i progesteron. To kompletnie bez sensu, że Tobie nie zalecił też się dokładnie przebadać. Gdzie się leczysz?
anette97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 23:14   #4640
pszczoleczk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 18
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Już się nie leczę. Leczyłam się rok u dr Gizlera w Invimedzie, ale po 4 inseminacjach (2 doszły do skutku) zrezygnowaliśmy. Zrobiłam sama sobie TSH wyszło w normie. Jedyne co Gizler zlecił to była prolaktyna, która wyszła mega dużo ponad normę oraz AMH. Miałam jeszcze u poprzedniego gina zrobiony progesteron, to tyle z podstawowych badań. Problemem jest mój mąż i jego plemniki, ale kto wie, może ze mną też jest coś nie tak.
pszczoleczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 14:46   #4641
karkub
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

pszczoleczk4 koniecznie przebadaj się w ktorejs z tych klinik.. Ja wlasnie rozpoczynam leczenie i jestem dobrej mysli ;-)
karkub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 09:39   #4642
weronikalewandowska3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

gdzie rozpoczynasz jeśli można wiedziec ??
weronikalewandowska3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 22:01   #4643
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cześć, dziewczyny dołączam do wątku. Zaczynamy procedurę od maja ponieważ musimy zrobić jeszcze jedne badania kariotypy. Obecnie zastanawiam sie nad wyborem kliniki. Wstępne badania robiłam w Invicta, teraz byłam na konsultacji w Invimed i jestem zdziwiona jak rożne ścieżki dojścia do invitro proponują. Mam do wyboru dr Ogórek oraz Wickiewicz. Pod względem kosztów lepiej wychodzi Invimed, ale zależy mi najbardziej na skutecznosci
__________________


Edytowane przez molka11
Czas edycji: 2018-03-14 o 22:03
molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 12:52   #4644
gosia8334
Raczkowanie
 
Avatar gosia8334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 271
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Molka11 tak się składa, że miałam do czynienia z obiema lekarkami. Dwie procedury in vitro, pierwsza w invikcie u dr Ogórek totalna klapa, drogie leki, schemat leczenia taki sam dla wszystkich, niepotrzebne przeciąganie stymulacji i w rezultacie tylko jeden słaby zarodek. Druga procedura u dr Wickiewicz, efekt za chwilę skończy 14 miesięcy i właśnie śpi .
gosia8334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 17:11   #4645
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Gosiu bardzo dziękuje za informacje i gratuluje
Zostaje przy Dr Wickiewicz, ale i tak muszę sie do niej udać w następnym tyg podpytać poniewaz zleciła mi wykonanie badań infekcyjnych i msome męża (resztę mamy), ale nic nie mówiła (albo ja nie zapamiętałam) o antykoncepcji przed. To mnie bardzo interesuje bo nie chce tracić miesiąca.
Przeanalizowałem tez zalecone badania z Invicty i trochę zdębiałam, szereg badań genetycznych do wykonania, a w sumie u nas problemem sa niedrożne jajowody. Na kariotyp dopiero czekamy, wiec nie rozumie czemu na 1 ogień dostałam zlecenie wielu drogich badan.
Teraz jak zaczęłam sie interesować tematem to widzę jak wiele jest różnic? W Invicta podczas pierwszej konsultacji nie miałam nawet badania (jedynie rozmowa), do znieczulenia krótkoterminowego potrzebowali nie potrzebowali kilku badan (tzn zrobiłam je, ale miałabym wyniki w torebce i zapomniałam dać, a nikt nie poprosił).
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 12:33   #4646
gosia8334
Raczkowanie
 
Avatar gosia8334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 271
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Antykoncepcja nie zawsze jest stosowana. Wszystko zależy od tego jakim protokołem pójdziesz, w Invimedzie miałam ultra krótki, czyli od razu stymulacja. W moim przypadku przyniosło to dużo lepszy efekt. My również mieliśmy zlecone mnóstwo badań w invikcie czy wszystkie potrzebne? Raczej nie. Kariotypy też robiliśmy, u mnie wyszła mutacja mthfr no i tak nic z tym nie zrobili. W invimedzie dostałam clexane i przy tym dopiero zaskoczyło. Jeśli będziesz miała jakieś pytania to pisz, chętnie odpowiem .
gosia8334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 20:18   #4647
ptaszyna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Ja już tracę nadzieję od 28 miesięcy miesiąc w miesiąc tam chodzę i bez rezultatów. Los nie jest dla mnie łaskawy. Dni wolne biorę tylko na wizyty, urlop letni nie mogę zaplanować, bo wszystko zależy od tego w którym dniu cyklu akurat będę i jaka procedura wtedy wypadnie. 3 transfery za sobą i nic... i tylko gorycz porażki. Mam ostatni zarodek, ale już nie potrafię wierzyć, że kiedykolwiek nam się uda.

Edytowane przez ptaszyna_
Czas edycji: 2018-03-18 o 20:21
ptaszyna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 18:53   #4648
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Wątek jeszcze aktualny?

Po wpisach wnioskuję, że większość z Was korzysta/korzystała z Invimed. Którego lekarza najbardziej polecacie i DLACZEGO? Pytam, bo w gąszczu tylu informacji ciężko jest wyłapać te właściwe informacje. Mam już swój typ, ale wolę go na razie nie ujawniać .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 08:18   #4649
elizaliza08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 12
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Cytat:
Napisane przez Xarasso123 Pokaż wiadomość
Tak, na tronie invicty jest nawet podstawowe info: https://www.klinikainvicta.pl/diagno...-chromosomowe/

Jakbyś potrzebowała coś więcej daj znać.
Xarasso123, często też czytam stronę www tej kliniki
elizaliza08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 09:16   #4650
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Invimed i Invicta Wrocław - część 2

Witam serdecznie.
Jestem nowa na waszym wątku.
Dla czego tu zaglądam i piszę? Pewnie można się domyślić...
Chciałam podpytać, która z klinik jest lepsza waszym zdaniem i którego lekarza polecacie?
Podjęłam z mężem decyzję o ponownym podejściu do IVF, wcześniejsze miałam w Opolu. teraz chciałabym we wro i nie wiem dokąd i do kogo się udać.
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-14 12:19:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.