Impreza... Brak pomysłu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 10:28   #1
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133

Impreza... Brak pomysłu!


Hej dziewczyny, jeśli taki temat już był, to sorry, ale już nie mam siły czytać.

Za miesiąc mam urodziny, muszę postawić jakieś jedzenie, bo nie chce wysypać do miseczek chipsów i orzeszków, jak małolatka, tylko trochę się wysilić, ale to jednak cały czas młodzi ludzie, wiadomo że alkoholu będzie dosyć spora ilość ktoś na podłodze po turecku, ktoś gdzieś stoi, ktoś na narożniku, no i klasyczne w kuchni albo łazience, więc nie chcę mi się gotować, żadnych gulaszy, bigosów ani takich rzeczy, tylko coś co ktoś może wziąć w rękę, albo ewentualnie nałożyć na talerzyk, na pewno będzie sałatka grecka, pieczone skrzydełka, tyle że w prodiżu, bo piekarnika nie mam , jakieś kanapki ładne, na bagietce, albo tostowym, no ale co oprócz tego, będzie dziewczyna w ciąży, młode dziewczyny, faceci Także musi być tak zróżnicowanie i efektownie zarazem I nic nie mogę w necie znaleźć takiego co mi odpowiada

Pomóżcie
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 10:47   #2
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez czarna_2011 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jeśli taki temat już był, to sorry, ale już nie mam siły czytać.

Za miesiąc mam urodziny, muszę postawić jakieś jedzenie, bo nie chce wysypać do miseczek chipsów i orzeszków, jak małolatka, tylko trochę się wysilić, ale to jednak cały czas młodzi ludzie, wiadomo że alkoholu będzie dosyć spora ilość ktoś na podłodze po turecku, ktoś gdzieś stoi, ktoś na narożniku, no i klasyczne w kuchni albo łazience, więc nie chcę mi się gotować, żadnych gulaszy, bigosów ani takich rzeczy, tylko coś co ktoś może wziąć w rękę, albo ewentualnie nałożyć na talerzyk, na pewno będzie sałatka grecka, pieczone skrzydełka, tyle że w prodiżu, bo piekarnika nie mam , jakieś kanapki ładne, na bagietce, albo tostowym, no ale co oprócz tego, będzie dziewczyna w ciąży, młode dziewczyny, faceci Także musi być tak zróżnicowanie i efektownie zarazem I nic nie mogę w necie znaleźć takiego co mi odpowiada

Pomóżcie
Dużo jest takich efektownych i prostych przekąsek.

Polecam pokombinować z ciastem francuskim, ja robię z niego takie kwadraty z dobrze doprawionym szpinakiem i mozarellą/żółtym serem. Znikają na imprezach szybciutko. Można zrobić też na słodko, np. z serem albo z dżemem.

Efektowne, proste i szybkie sa też zawijańce z tortilli - wrzucasz wędlinę, jakiś ser lub wędzonego łososia, sałatę, jakiś sos, pomidora/paprykę/ogórka, zawijasz i tniesz w poprzek na małe kawałki (polecam ponabijać wykałaczkami).

Super jest też bruschetta albo jakieś pasty do pieczywa podane z grzankami czosnkowymi. Ładnie zawsze wyglądają koreczki, ale jak dla mnie za dużo z nimi dłubaniny.

No i wiadomo, sałatki i ładne kanapeczki zawsze się sprawdzają. Moim zdaniem wskazany jest też jakiś fajny deser, albo przynajmniej ładne małe ciasteczka z cukierni.

Natomiast mam wrażenie, że chcesz zrobić za dużo. Z moich doświadczeń wynika, że nadmierna różnorodność jest wadą, a nie zaletą - lepiej zrobić rozsądną ilość różnych przekąsek a większą ilość, oczywiście zależy to też od ilości osób. No i sałatka grecka to moim zdaniem bardziej na grilla, chyba że podasz ja wyłącznie do tych skrzydełek, bo ona raczej nie wygląda estetycznie jak za długo stoi na stole i sałata namaka od sosu. Do długiego stania lepsze są "twardsze" sałatki - np. gyros albo z paluszków surimi.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 10:57   #3
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

nuggetsy z frytkami mój faworyt na imprezy
mogę Ci dać przepis
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:17   #4
michal999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 36
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Hej
Możesz tutaj napisać ten przepis na nuggetsy- czy to są akie
nuggets kupowane ? Jak np: w Winiar
michal999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:19   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Jak na imprezę, to ja bym zrobiła sushi.
dłubaniny co nie miara, ale pyszne, no i poręczne, poza tym ładnie wygląda.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:26   #6
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez michal999 Pokaż wiadomość
Hej
Możesz tutaj napisać ten przepis na nuggetsy- czy to są akie
nuggets kupowane ? Jak np: w Winiar
Nie są chrupiące i smaczne

Pierś z kurczaka kroimy w paski, doprawiamy solą i pieprzem, obtaczamy w mące tortowej, jajku i w pokruszonych płatkach kukurydzianych (ja używam corn flakes- kruszymy jak najdrobniej). Smażymy na głębokim oleju

Dip:
Majonez, ketchup (pudliszki pikantny) i kostka czosnkowa Wszystko mieszamy. Ma powstać taki czerwonawy dip

W razie pytań zapraszam na priv
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:44   #7
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Dużo jest takich efektownych i prostych przekąsek.

Natomiast mam wrażenie, że chcesz zrobić za dużo. Z moich doświadczeń wynika, że nadmierna różnorodność jest wadą, a nie zaletą - lepiej zrobić rozsądną ilość różnych przekąsek a większą ilość, oczywiście zależy to też od ilości osób. No i sałatka grecka to moim zdaniem bardziej na grilla, chyba że podasz ja wyłącznie do tych skrzydełek, bo ona raczej nie wygląda estetycznie jak za długo stoi na stole i sałata namaka od sosu. Do długiego stania lepsze są "twardsze" sałatki - np. gyros albo z paluszków surimi.
Mi zawsze przed takimi imprezami wydaję się że będzie za mało, że ktoś nie znajdzie czegoś dla siebie, albo coś. A pozatym ja tak uwielbiam jak na stole jest tak ładnie, nie szynka i kiełbasa rzucona na półmisek, bo to kojarzy mi się ze starymi rodzinnymi imieninami, gdzie się robiło żurek i schabowego na obiad

Poza tym, francuskie trzeba piec, a jakoś nie wiem czy w prodiżu da radę. Gyros oczywiście będzie bo jest przepyszny, co do tej greckiej może faktycznie masz rację, ale ja tak ją lubię, hm... No i te skrzydełka, zapewne zamarynuję, i wstawię do prodiża tak przed podaniem, żeby były prosto z tego, a nie odgrzewane, i chyba że grecką podam w misie wraz z tym.
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 13:50   #8
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Jak na imprezę, to ja bym zrobiła sushi.
dłubaniny co nie miara, ale pyszne, no i poręczne, poza tym ładnie wygląda.
Sushi chyba słabo jak na imprezie jest ciężarna, chyba że oszukane, z pieczonej ryby.

Cytat:
Napisane przez czarna_2011 Pokaż wiadomość
Mi zawsze przed takimi imprezami wydaję się że będzie za mało, że ktoś nie znajdzie czegoś dla siebie, albo coś. A pozatym ja tak uwielbiam jak na stole jest tak ładnie, nie szynka i kiełbasa rzucona na półmisek, bo to kojarzy mi się ze starymi rodzinnymi imieninami, gdzie się robiło żurek i schabowego na obiad

Poza tym, francuskie trzeba piec, a jakoś nie wiem czy w prodiżu da radę. Gyros oczywiście będzie bo jest przepyszny, co do tej greckiej może faktycznie masz rację, ale ja tak ją lubię, hm... No i te skrzydełka, zapewne zamarynuję, i wstawię do prodiża tak przed podaniem, żeby były prosto z tego, a nie odgrzewane, i chyba że grecką podam w misie wraz z tym.
No tak, przeoczyłam że nie masz piekarnika to francuskie odpada. Mi też się zawsze wydaje że będzie za mało, ale przenanalizowałam sobie to już na przykładach i doszłam do wniosku, że lepiej zrobić 4 efektowne dania i deser niż 10 efektownych dań. Pracy jest mniej, bo przygotowanie większej ilości z tych samych składników jednak trwa krócej (przynajmniej w moim procesie wytwórczym), niż wi ększej ilości dań i wychodzi bardziej ekonomicznie, a i tak zawsze jedzenia zostaje a ta różnorodnośc niekoniecznie zawsze jest doceniana. No ale może się mylę.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:57   #9
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Nie no, pewnie że tak.

Więc na zimno:

-Sałatka gyros
-Kanapeczki
-Koreczki, może kilka
-Coś jeszcze by się przydało

Na ciepło:

-Skrzydełka pieczone + sałatka grecka.

Tort, no i jakieś może ciasto z jedno.
Cukierków parę, jakieś chipsy ze dwa rodzaje i paluszki.

Tak może być? Jak są jakieś pomysły to ja jestem jak najbardziej otwarta
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:05   #10
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Może jednak zastąp ten gyros inną sałatką bo podasz dwa razy podobną rzecz - najpierw tę sałatkę, a potem skrzydełka na greckiej.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:24   #11
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

moze jakieś tartaletki ( nie musza byc na kruchym ciescie, jakis ciemny chlebek, no chyba ze kupisz gotowe) z jakas pastą, szpinakiem, pomidorem i mozarella, czy innym nadzieniem. Mozesz taki chlebek zrobic w jakims ksztalcie od foremek. Moga byc tez na slodko.

Ja bym tez postawila jakies owoce, skoro ma byc ciezarna. Mozesz zrobic koreczki.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 15:58   #12
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

A może się jakoś ukierunkować na imprezę tematyczną co znacznie zawęzi ale i uatrakcyjni przyjęcie np:
- orientalne klimaty: sajgonki, drób w sosie słodko - kwaśnym, ryż, sałatki z makaronem sojowym, łosoś w teriyaki , ciasteczka imbirowe, ciacha z wróżbą i masa innych przepisów plus fajne dekoracje: papierowe lampiony, origami, bambusowe dodatki, świece etc
albo:
- amerykańskie klimaty: fryty, kurczaki w panierce, sałatki z kukurydzą, lody z dodatkami i bitą śmietaną, tarty z różnymi nadzieniami na słodko + papierowa, kolorowa zastawa, serpentynki, małe flagi, Presley w tle etc
czy:
- śródziemnomorskie klimaty: pizze, zapiekanki, czosnkowe grzanki, pasty do pieczywa, makarony, tiramisu, słoneczne bukiety, wrzosy, lawenda, zółte obrusy etc
albo:
- nasz dobry stary PRL: barszczyk z krokietami, tradycyjny rosół, pierogi, pasztety, blok czekoladowy, pleśniak, kompot + Maanam w tle i przaśna zastawa
To są oczywiście luźne i skromne propozycje i zarys, do zmieniania, dodawania, "domyślania" . Wiem z własnego doświadczenia, że imprezy tematyczne zwykle cieszą się dużym uznaniem i są ciekawe Wymagają oczywiście trochę researchu i przygotowań ale czasami warto
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:10   #13
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

ciasto francuskie- idealne na każdą imprezę. szybkie i smaczne wystarczy położyć na wierzch coś i zapiec- np. pomidory i mozarellę (+ opcjonalnie salami), pieczarki z cebulką, szpinak... opcji jest mnóstwa, a każdy z wariantów jest pyszny i równie łatwy w przygotowaniu niektórzy robią tez plasterki parówek w cieście francuskim
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 07:46   #14
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
ciasto francuskie- idealne na każdą imprezę. szybkie i smaczne wystarczy położyć na wierzch coś i zapiec- np. pomidory i mozarellę (+ opcjonalnie salami), pieczarki z cebulką, szpinak... opcji jest mnóstwa, a każdy z wariantów jest pyszny i równie łatwy w przygotowaniu niektórzy robią tez plasterki parówek w cieście francuskim
Jak już mówiłam nie mam piekarnika.

Gdybym go miała to tyleeee rzeczy pysznych mogłabym zrobić, ale nie mam
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 08:40   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

A ciasto francuskie da się na patelni zrobić?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 10:35   #16
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A ciasto francuskie da się na patelni zrobić?
na patelni sie usmaży. Zanim się upiecze spód bedzie czarny......
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 08:51   #17
Sandra1750
Przyczajenie
 
Avatar Sandra1750
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Ja też mam niedługo imprezę urodzinowo-roczkową i szukałam już trochę tych "inspiracji". U mnie na pewno zagości sałatka grecka z piersiami indyka, koreczki, i to co ci polecam deska serów z krakersami lub bagietką plus owoce orzechy do tego i czekoladowe fondue
Sandra1750 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 09:40   #18
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Ja stawiałam zazwyczaj na sałatki wszelkiej maści
-z ryżem i tuńczykiem
-gyros
-jarzynowa

A oprócz tego kanapki, jakieś śledziki, koreczki.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 10:55   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja stawiałam zazwyczaj na sałatki wszelkiej maści
-z ryżem i tuńczykiem
-gyros
-jarzynowa

A oprócz tego kanapki, jakieś śledziki, koreczki.
Słuszna koncepcja. Dużo ładnych, urozmaiconych kanapeczek, do tego jakaś rybka (śledzik), z dwie sałatki i naprawdę jest dobrze. Na pewno też dipy / sosy w których można maczać chipsy - z dwa rodzaje warto zrobić.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 14:11   #20
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

już nie będę pisać o korzystaniu z wyszukiwarki, takich tematów było już trochę
na szybko polecam Ci swoje przetestowane przekąski imprezowe
zwłaszcza te z ciasta francuskiego, bo łatwe i szybkie w przygotowaniu
o tu
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 20:32   #21
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Może szaszłyki z warzyw (grillowanych na patelni lub w tym prodiżu) - cukinie, kukurydza, papryki + sosy : czosnkowy, ziołowy, pomidorowy?

Pasty na kanapki - zmielone przez maszynkę, bo musisz sporo tego zrobić. Tartaletki to super pomysł, byłam na chrzcinach gdzie były i na słodko, i na słono. Ale chyba wymagają piekarnika.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:07   #22
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Na ostatnią urodzinową imprezę z narzeczonym przygotowaliśmy spaghetti i nugettsy. Do tego były jakieś dwie sałatki, tosty, jakieś ciasto, owoce i tort. Poza tym wiadomo, standardowo czipsy i paluszki słone.

Imprezę zaczęliśmy od makaronu z sosem, każdy wedle uznania sobie porcjował. Pierwszy głód został zaspokojony i nie było problemu ze znikającymi za szybko kurczakami


Wracając do pytania polecam strogonowa. Może i jest trochę zabawy z szykowaniem, ale potrawa smaczna i efektowna
Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 13:21   #23
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Ja ze swojej strony mogę polecić ślimaczki francuskie - nadzienie wg upodobań + dip do tego
U mnie z nadzieniem serowo-kurczakowym z dipem czosnkowym. Można przyszykować wcześniej, później odgrzać w piekarniku i podawać jeszcze ciepłe. Ślimaczki schodzą w przeciągu kilku minut i pozostaje pusty talerz

Więcej inspiracji na moim blogu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jfa5_400x400.jpg (16,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jfa6_400x400.jpg (22,3 KB, 27 załadowań)
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 21:14   #24
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Cytat:
Napisane przez bassienkaw Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę polecić ślimaczki francuskie - nadzienie wg upodobań + dip do tego
U mnie z nadzieniem serowo-kurczakowym z dipem czosnkowym. Można przyszykować wcześniej, później odgrzać w piekarniku i podawać jeszcze ciepłe. Ślimaczki schodzą w przeciągu kilku minut i pozostaje pusty talerz

Więcej inspiracji na moim blogu
Niby można przygotować, ale autorka już kilka razy podkreślała w tym temacie że nie posiada piekarnika na stanie
Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:55   #25
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

to co chcesz zrobic to jest po prostu szwedzki stol, we Francji mowia na to bufet. Podam kilka pomyslow z tego kraju jako ze bywam czasem na imprezach z bufetem.

Hot dogi i hamburgery - czyli dania fast foodowe, ale w wersji zdrowej domowej. A wiec nie plastic is fantastic jak w macdonaldzie, ale bulka dajesz razowa z normalnej piekarni, kotlet mielony (tutaj daja steak mielony), do tego wsadzasz salate, ogorki kiszone, zwykly plaster pomidora i/lub sosy moze byc musztarda czy ketchup dobrej jakosci, jakies inne sosy ktore lubisz/umiesz zrobic. Ja widzialam nawet hot doga na bagietce z jakims francuskim sosem i kielbaska strasburska. Mozesz pojsc w klimaty greckie i dac sos tzaziki. Albo zrobic domowy kebab. Tutaj gdzie mieszkam na reklamach macdonald jest informacja ministra zdrowia, zeby nie jesc za tlusto, za slodko i za slono, prawie jak pod reklamami papierosow. I faktycznie kraj ma duzo mniejszy problem z otyloscia.

Tarty - latwo sie je w powietrzu. Moze byc serowa, porowa, z szynka i wiele innych.

Kanapki tez moga byc na cieplo - np zapiekanki, grzanki, tosty.

Poza tym oliwki na wykalaczkach, kawalki wedlin, serow na wykalaczkach, szaszlyki - wszystko na patykach sie latwo je i wyglada to ladnie.

Salatki podaj w indywidualnych miskach, a reszte trzymaj w lodowce, jak sie skoncza to wyjmij nowe.

Bardzo dekoracyjnie wygladaja winogrona i inne drobne owoce.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 16:11   #26
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Panierowany camembert i żurawina? a na takie domowe hamburgery sama nabrałam ochoty
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:59   #27
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Jeśli chcesz coś na ciepło, a nie masz piekarnika, to proponuję sakiewki naleśnikowe. Jadłam takie z farszem jak na krokiety, rewelacja. Tutaj znalazłam coś podobnego, ale z kurczakiem. I widzę, że jest sporo przepisów na wersję słodką.
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 08:52   #28
Marinka05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Albo jakieś placki na słodko idzie się tym zapchać dużo właśnie nie trzeba jeść tego. Jak na początek można by dać jakieś tacki z plackiem myślę że wszyscy się skuszą na to albo tak jak widziałam w innym temacie z imprezą zrób takie tematyczne jedzenie z wybranej kuchni twojej np z włoskiej czy francuskiej.
__________________
Matka na pełen etat
Marinka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 08:39   #29
Misia1203
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Sprawdzony przepis
https://www.przepisy.pl/przepis/jaja-faszerowane
Jaja faszerowane. Z majonezem i pieczarkami. Warto jest czasami dodać do nich szyneczki
Misia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 12:20   #30
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Impreza... Brak pomysłu!

Fajne przekąski można zrobić np. z makaronu w kształcie dużych muszli ( ja robię z mięsem mielonym albo z jajkiem). Dobry sposób, żeby się najeść to tez ciasto francuskie albo przekąski z ciasta do pizzy – można zrobić takie zawijańce np. z mięsem z kurczaka.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-07 13:20:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.