Prawo jazdy - teoria 2013 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 18:51   #1
magpiotr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Post

Prawo jazdy - teoria 2013


Hej dziewczyny. Mam nadzieję, że dobrze trafiłam - w końcu uznałam, że egzamin na prawo jazdy ma trochę wspólnego z edukacją. No i mam nadzieję, że jakby co to mogę liczyć na Waszą pomoc...
Sprawa wygląda tak, że dopiero ostatnio wzięłam się za robienie prawa jazdy, czego bardzo żałuję (mogłam zacząć jak jeszcze była łatwiejsza teoria ). Tak czy inaczej - niedługo kończę jazdy, wiem co i jak należy załatwiać w WORDzie. Martwię się jednak nowym egzaminem teoretycznym, sporo słyszałam o jego wysokim poziomie trudności i ogromnej ilości pytań. Mój dostęp do internetu jest ograniczony, a łącze powolny, dlatego byłabym wdzięczna za każdą wiadomość, odpowiedź, poradę. Jakieś rady odnośnie tego egzaminu? Któraś z Was zdawała nową teorię i może coś na ten temat powiedzieć? I inna kwestia, gdzieś czytałam, że nie ma oficjalnej bazy pytań (choć w starym egzaminie była). W związku z tym pytanie: skąd się uczyć? Jakich pytań się spodziewać, w jaki sposób się przygotowywać? Wszelakie pomocne linki do zestawów też by były mile widziane.
Dziękuję bardzo za wszelką potencjalną pomoc. Pozdrawiam, Magda
magpiotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:17   #2
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Zacznijmy od tego że dużą rolę odgrywa szczęście i to jak ci podejdą pytania.

Jak się uczyć? Kup sobie książkę do nauki na kat B i z niej się ucz. Przecież jako kierowca i tak musisz znać przepisy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:46   #3
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego że dużą rolę odgrywa szczęście i to jak ci podejdą pytania.

Jak się uczyć? Kup sobie książkę do nauki na kat B i z niej się ucz. Przecież jako kierowca i tak musisz znać przepisy.
Sama nauka przepisów z książki niewiele daje, trzeba robić testy.

Dziwne, że nie otrzymałaś z OSK płytki z pytaniami. Ale to samo masz tutaj: http://prawkobazapytan.pl/. Nie miałaś przeprowadzonego egz. wewnętrznego?

Odnośnie poziomu trudności - te pytanie nie są trudne, ale wiele z nich jest dość myląca, problemem jest też bardzo wysoki próg. Nie możesz sprawdzić, gdzie zrobiłaś błąd.

Na Wizażu jest cały dział dla kursantów, zajrzyj.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 21:02   #4
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Cytat:
Napisane przez magpiotr Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam nadzieję, że dobrze trafiłam - w końcu uznałam, że egzamin na prawo jazdy ma trochę wspólnego z edukacją. No i mam nadzieję, że jakby co to mogę liczyć na Waszą pomoc...
Sprawa wygląda tak, że dopiero ostatnio wzięłam się za robienie prawa jazdy, czego bardzo żałuję (mogłam zacząć jak jeszcze była łatwiejsza teoria ). Tak czy inaczej - niedługo kończę jazdy, wiem co i jak należy załatwiać w WORDzie. Martwię się jednak nowym egzaminem teoretycznym, sporo słyszałam o jego wysokim poziomie trudności i ogromnej ilości pytań. Mój dostęp do internetu jest ograniczony, a łącze powolny, dlatego byłabym wdzięczna za każdą wiadomość, odpowiedź, poradę. Jakieś rady odnośnie tego egzaminu? Któraś z Was zdawała nową teorię i może coś na ten temat powiedzieć? I inna kwestia, gdzieś czytałam, że nie ma oficjalnej bazy pytań (choć w starym egzaminie była). W związku z tym pytanie: skąd się uczyć? Jakich pytań się spodziewać, w jaki sposób się przygotowywać? Wszelakie pomocne linki do zestawów też by były mile widziane.
Dziękuję bardzo za wszelką potencjalną pomoc. Pozdrawiam, Magda
Ja zdawałam teorię na nowych zasadach około miesiąc temu. Udało się za 3 razem. Ogólnie zdawalność w moim ośrodku była bardzo słaba, bo 2 osoby na 10. Ogólnie pytania są na logikę, ale jest też wiele takich, do których potrzeba wiedzy wyuczonej na pamięć, np. wymiary tablicy rejestracyjnej czy dozwolone prędkości. Gdy dochodzi stres to często też nie starcza czasu na dokładniejsze zastanowienie się nad pytaniem. Ja uczyłam się z książki, którą kupiłam wraz z płytą z pytaniami u swojego instruktora. Oprócz tego wyszukiwałam w internecie wszystkie możliwe fora, bazy gdzie były umieszczane pytania. Poszukaj, są strony, gdzie ludzie wrzucają pytania, które im się trafiły. Jest to mega przydatne, bo niestety te egzaminy są beznadziejne i nie sposób w pełni się przygotować, nauczyć. Ale trzeba być dobrej myśli Są osoby, które zdają za pierwszym A jeśli nie za pierwszym to za którymś na pewno się uda
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 21:20   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 22:01   #6
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
Nie możesz sprawdzić, gdzie zrobiłaś błąd.
W wordzie w który ja zdawała po skończonym egzaminie szło się do osoby która przeprowadzała egzamin, ona drukowała odpowiedzi które zaznaczyliśmy szło się do innego pokoju i inna osoba pokazywała nam gdzie był błąd i jaka jest poprawna odpowiedz.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 00:07   #7
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Cytat:
Napisane przez magpiotr Pokaż wiadomość
Któraś z Was zdawała nową teorię i może coś na ten temat powiedzieć? I inna kwestia, gdzieś czytałam, że nie ma oficjalnej bazy pytań (choć w starym egzaminie była). W związku z tym pytanie: skąd się uczyć? Jakich pytań się spodziewać, w jaki sposób się przygotowywać? Wszelakie pomocne linki do zestawów też by były mile widziane.
Dziękuję bardzo za wszelką potencjalną pomoc. Pozdrawiam, Magda
Muahaha, chyba usiłowała zdać, bo z tego co wiem to nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem mają z tym problem
A tak na poważnie to trzymam kciuki za Ciebie i mam nadzieję, że zmienią te głupie przepisy na lepsze!
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 01:58   #8
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

No i się porobiło, że się teraz kursanci bardziej teorii boją niż praktyki. Ze mna na czele, żeby nie było
Ja z kodeksu się uczę, bo nawet w OSK sugerowali nieprzydatność niektorych książek do nauki. Nie ma tam wszystkiego po prostu. Oczywiście nie mówię o wszystkich.

Wysłane z mojej el dziewiątki
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 06:34   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 08:49   #10
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Muahaha, chyba usiłowała zdać, bo z tego co wiem to nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem mają z tym problem
A tak na poważnie to trzymam kciuki za Ciebie i mam nadzieję, że zmienią te głupie przepisy na lepsze!
Taaa.
I jasne, wiele pytań to przegięcie, ale moim zdaniem to lepsza teoria niż poprzednio, gdzie ludzie się uczyli na pamięć, np. możliwe stężenie alkoholu - odpowiedź a i c, a żeby znać wartości, po co?

Ja zdałam jakiś miesiąc temu, za pierwszym razem.
Kodeks albo książeczki z przepisami + prawkobazapytan + płyta z dziennika gazety prawnej (ale tylko po to, żeby się oswoić z filmikami). I tyle.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2013-10-18 o 08:51
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 19:35   #11
Zuziaxxx
Zadomowienie
 
Avatar Zuziaxxx
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 486
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Majka1503, a jak to jest z tym prawkobazapytan? Bo mi wyskakuje, że mam się zalogować przez facebooka. Czy mam to jakoś ściągnąć?
Zuziaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 21:21   #12
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Wykuwali na blachę bo trzeba było tak jak instruktorzy uczą nie jak się jeździ a jak zdać egzamin bo po zdniu i tak każdy będzie i jeździ jak chce nogę sobie trzyma na sprzęgle a nie gdzieś tam, nie zaciąga ręcznego czy nie włącza świateł p. mgielnych. Zresztą u nas w Polsce to w ogóle coś jest nie tak z tymi egzaminami, może to mi się tylko tak wydaje.

No a Tobię życzę powodzenia bo ponoć pytania są nieźle zryte ponoć się pytają o wymiary tablicy rejestracyjnej no bo i po co mi to niby wiedzieć?

Jak wklepiesz sobie w guglach to na pewno jakieś forum ci wyskoczy gdzie ludzie robią nieoficjalną bazę pytań
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 07:04   #13
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Cytat:
Napisane przez Zuziaxxx Pokaż wiadomość
Majka1503, a jak to jest z tym prawkobazapytan? Bo mi wyskakuje, że mam się zalogować przez facebooka. Czy mam to jakoś ściągnąć?
Ja nie robiłam testów, tylko wszystkie pytania TAK/NIE i A,B,C po kolei po prostu.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 13:53   #14
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

ja tylko Cię pocieszę, że nawet właściciel szkoły jazdy, w której robiłam kurs najlepiej rozwiązał na 65 i progu 68 nigdy nie przebił a pytania...niektóre są idiotyczne, a niektóre podchwytliwe np.czy osoba jadąca z prędkością 30 km/h na autostradzie łamie przepisy? większość zaznacza, że tak, a dobra odpowiedź brzmi: nie
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 16:35   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 17:17   #16
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: Prawo jazdy - teoria 2013

Długość drążka też się pojawia

Wysłane z mojej el dziewiątki
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.