Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-11, 22:23   #1
widchameleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4

Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz


Witam wszystkich. Otóż od pewnego czasu mianowicie od kilku miesięcy mam problemy zdrowotne związane z narządami intymnymi. Najpierw myślałam że to coś z moczem lecz teraz jestem już pewna że dolegliwości związane są z narządami rodnymi i pilnie muszę udać się do ginekologa gdyż jest coraz gorzej. Mam 15 i pół roku. Od 2lat jestem z chłopakiem starszym od siebie o 4lata. Niedawno zdecydowaliśmy się na współżycie i nie jestem już dziewicą. Nie żałuję utraty dziewictwa bo to właściwy chłopak i dobrze nam razem i uważam że dojżałam do seksu. Nigdy nie byłam u ginekologa. Czy na pierwszą wizytę muszę udać się z rodzicem z racji tego że nie jestem jeszcze pełnoletnia? Czy rodzic dowie się o tym że współżyję? Od którego roku życia można legalnie współżyć? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-12-12 o 05:57 Powód: odtworzenie treści postu
widchameleon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:25   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
uważam że dojżałam do seksu. Nigdy nie byłam u ginekologa.
Wlasnie udowodnilas, ze jednak nie dojrzalas do seksu
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:27   #3
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wlasnie udowodnilas, ze jednak nie dojrzalas do seksu
zgadzam się!

mnie zajęło 10 sekund znalezienie informacji, dla której Ty zakładasz wątek...

Kodeks Karny
"Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej."
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:28   #4
Jacek0x
Raczkowanie
 
Avatar Jacek0x
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 402
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

...istotnie
__________________
...Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni
--

...nocnym pociągiem aż do końca świata.
Jacek0x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:30   #5
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Otóż od pewnego czasu mianowicie od kilku miesięcy mam problemy zdrowotne związane z narządami intymnymi. Najpierw myślałam że to coś z moczem lecz teraz jestem już pewna że dolegliwości związane są z narządami rodnymi i pilnie muszę udać się do ginekologa gdyż jest coraz gorzej. Mam 15 i pół roku. Od 2lat jestem z chłopakiem starszym od siebie o 4lata. Niedawno zdecydowaliśmy się na współżycie i nie jestem już dziewicą. Nie żałuję utraty dziewictwa bo to właściwy chłopak i dobrze nam razem i uważam że dojżałam do seksu. Nigdy nie byłam u ginekologa. Czy na pierwszą wizytę muszę udać się z rodzicem z racji tego że nie jestem jeszcze pełnoletnia? Czy rodzic dowie się o tym że współżyję? Od którego roku życia można legalnie współżyć? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry


zaden komentarz nie obejmie tego co cisnie sie do ust...

powiem tylko- dziecko, zastanow sie nad soba
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:39   #6
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez *sloneczko* Pokaż wiadomość


zaden komentarz nie obejmie tego co cisnie sie do ust...

powiem tylko- dziecko, zastanow sie nad soba
A ja się z Toba zgadzam.



Brak mi słów.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:40   #7
Malutka1412
Raczkowanie
 
Avatar Malutka1412
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z lapka <333
Wiadomości: 132
GG do Malutka1412
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Dokładnie, przecież Ty masz tylko 15 lat dziewczyno...
Zastanów się nad sobą...
A odpowiadając na pytanie, na pierwszą wizytę musisz iść z rodzicem.
I jeśli chodzi o wynik badania to jeśli będziesz chciała, to lekarz nic nie powie Twoim rodzicom.
Obowiązuje Go tajmnica lekarska.
Pozdrawiam i radzę się zastanowić nad sobą.
Konsekwencjii nie cofniesz, pamiętaj!
A sex to nie zabawa...
__________________
Prawdziwie Kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
Malutka1412 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 22:43   #8
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

a pomyslec, ze gdy ja bylam w wieku tej dziewczyny najwiekszym problemem bylo jaja jest praca domowa, i czy lukasz z VIIIa odwrocil sie za mna, czy nie...

a teraz? masakra
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:50   #9
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Prowokejszyn?

Coś zbyt wyważona i spokojna wypowiedź (pomijając "dojżałość", która kole w oczy) jak na szaloną 15-stkę.

W każdym razie mam taką nadzieję...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 22:59   #10
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez *sloneczko* Pokaż wiadomość
a pomyslec, ze gdy ja bylam w wieku tej dziewczyny najwiekszym problemem bylo jaja jest praca domowa, i czy lukasz z VIIIa odwrocil sie za mna, czy nie...

a teraz? masakra
Dokładnie, ale u mnie to był Paweł z 8a

Brak słów na coś takiego ;/
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 23:14   #11
Hajja Hawwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hajja Hawwa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 474
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Według prawa to od 15 roku życia.
__________________
"Płoń blisko mnie,
zmysły przypalaj,
poparz mnie sobą,
nasącz lawą żaru
,
przeniknij płomieniem wyzwalającym
energię z rozgrzanego ciała,
przygrzej mocniej jeszcze,
pustkę wypalaj,
wypełniaj wszystko istotą siebie..."
Hajja Hawwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 23:18   #12
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

to, że usunęłaś treśćpostu Ci nie pomoże bo zostałaś zacytowana
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 23:30   #13
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

... ja nie wiem, do czego się niektórym tak spieszy strasznie... A potem swoje 17 urodziny będziesz świętowała z brzuchem... Zimno się człowiekowi jak czyta o takich dojrzałych, dorosłych, światomych i jakże odpowiedzialnych "kobietach".
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 23:33   #14
widchameleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Usunełam wypowiedz bo nie chce miec wiecej nic wspolnego z tym forum. Bardzo bardzo zaluje ze zalozylam tutaj konto i napisalam ten post. Przyznam ze piszac go nie spodziewalam sie takich batow z waszej strony. Jedyne co potraficie to zdolowac. Czas gdy kochalam sie w chlopcach z 7-8klas juz minal gdyz jestem w 1liceum a liczac klasowo to jest 10klasa i gustuje w starszych a nie mlodszych od siebie. To ze przezylam swoj pierwszy raz 2lata predzej niz przecietna dziewczyna nie znaczy ze nalezy mnie zlinczowac i kazac zastanawiac sie nad soba bo stracilam z dziewictwo z chlopakiem ktorego kocham i ktory kocha mnie a nie w wieku 18lat bo wszystkie kolezanki juz to robily. Wiecie nie interesuje mnie to co o mnie sadzicie bo mnie nie znacie! Nie kazda dziewczyna majaca 15-16lat jest szalona i nieodpowiedzialna. Najlatwiej jest skrytykowac i oczerniac. To ze nie odwiedzilam jeszcze ginekologa nie jest poprawnym zachowaniem z mojej strony i to przyznaje lecz to nie powod by uznac mnie za niemoralna i nieodpowiedzialna. Bardzo dziekuje. Zegnam
widchameleon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 23:54   #15
widchameleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

A na koniec dodam abyście wy zastanowiły się nad sobą dziewczyny. Ile tutaj wątków typu seks we trójkę i jak robiłyście dobrze mężczyznie w autobusie itd. to wy jesteście niemoralne jeśli mam być szczera. Jaki przykład dajecie młodym? Żegnam
widchameleon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 23:55   #16
widchameleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Tyle było zlinczować a nagle cisza jak makiem zasiał.... ale to dobrze 3majcie sie cieplutko
widchameleon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 23:59   #17
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Faktycznie, 1 klasa liceum to ogromna dojrzałość... Wychodzi na to, że w wieku 20 lat już dojrzała nie będziesz, a przejrzała - tempo na to wskazuje. Wybacz, ale sama decyzja o podjęciu inicjacji seksualnej w Twoim wieku nie ma z dojrzałością nic wspólnego, tym bardziej że nie pomyślałaś wcześniej o ginekologu itd.

Uważasz że powinnyśmy być pod wrażeniem?

Większość z tych wątków o których piszesz, to albo marne prowokacje, albo zakładane przez tak dojrzałe osoby jak Ty.
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 00:06   #18
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Ja żem jest starozakonny, stetryczały dinozaur w moherowym bereciku i niestety w tej kwestii jestem nader staroświecka
A z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że nie jestem jednak osamotniona.


Przechodząc do meritum sprawy: pójdź jak najszybciej do ginekologa, bo zdrowia nie można lekceważyć. Z tego co się orientuję osoba niepełnoletnia powinna udać się na badania z opiekunem...ale to chyba nie zawsze jest przestrzegane . Najlepszym wyjściem będzie telefon do prywatnego gabinetu ginekologicznego - spytaj się czy możesz przyjść sama. Poza tym lekarza obowiązuje tajemnica lekarska, więc nie powinien informować twojej mamy o tym, że rozpoczęłaś współżycie...no chyba, że trafisz na "dinozaura" naszego pokroju...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 05:49   #19
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
Usunełam wypowiedz bo nie chce miec wiecej nic wspolnego z tym forum. Bardzo bardzo zaluje ze zalozylam tutaj konto i napisalam ten post. Przyznam ze piszac go nie spodziewalam sie takich batow z waszej strony. Jedyne co potraficie to zdolowac. Czas gdy kochalam sie w chlopcach z 7-8klas juz minal gdyz jestem w 1liceum a liczac klasowo to jest 10klasa i gustuje w starszych a nie mlodszych od siebie. To ze przezylam swoj pierwszy raz 2lata predzej niz przecietna dziewczyna nie znaczy ze nalezy mnie zlinczowac i kazac zastanawiac sie nad soba bo stracilam z dziewictwo z chlopakiem ktorego kocham i ktory kocha mnie a nie w wieku 18lat bo wszystkie kolezanki juz to robily. Wiecie nie interesuje mnie to co o mnie sadzicie bo mnie nie znacie! Nie kazda dziewczyna majaca 15-16lat jest szalona i nieodpowiedzialna. Najlatwiej jest skrytykowac i oczerniac. To ze nie odwiedzilam jeszcze ginekologa nie jest poprawnym zachowaniem z mojej strony i to przyznaje lecz to nie powod by uznac mnie za niemoralna i nieodpowiedzialna. Bardzo dziekuje. Zegnam
Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
A na koniec dodam abyście wy zastanowiły się nad sobą dziewczyny. Ile tutaj wątków typu seks we trójkę i jak robiłyście dobrze mężczyznie w autobusie itd. to wy jesteście niemoralne jeśli mam być szczera. Jaki przykład dajecie młodym? Żegnam
Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
Tyle było zlinczować a nagle cisza jak makiem zasiał.... ale to dobrze 3majcie sie cieplutko
nie mamy obowiazku non stop siedziec w wizazu

ps. a poprzez nasze wypowiedzi chcialysmy tylko pokazac jak sprawa wyglada z punktu widzenia starszych kolezanek. No, ale skoro MLODOSC rzadzi, i ludzie nabieraja sie za seks, w momencie, to nie pozostaje nam, tylko zyczyc wszystkiego najlepszego
__________________
dno

Edytowane przez *sloneczko*
Czas edycji: 2008-12-12 o 05:50
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 05:56   #20
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

jezu dziewczyny dajcie spokoj. 15 lat to moze faktycznie za wczesnie na sex ale w obecnych czasach to sie czesto zdarza. Nie on pierwsza i nie ostatnia po co sie tak emocjonowac.Dziewczyna zadala konkretne pytanie a nie prosila o ocene swojego zachowania.

w polsce wspolzyc legalnie mozna od 15 roku zycia. Majac 15 lat mozesz isc sama do ginekologa, nie potrzebujesz na to zgody rodzicow. powinnas to zrobic jak najszybciej skoro jestes aktywna seksualnie. pozdrawiam
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów

Edytowane przez irie18*
Czas edycji: 2008-12-12 o 05:59
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 06:49   #21
Stary_Pryk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 526
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
jezu dziewczyny dajcie spokoj. 15 lat to moze faktycznie za wczesnie na sex ale w obecnych czasach to sie czesto zdarza. Nie on pierwsza i nie ostatnia po co sie tak emocjonowac.
I w z związku z tym należy ją pogłaskać po główce? Powiedzieć, uprawiaj seks, uprawiaj (bo trudno mówić o dojrzałej miłości w tym wieku) dziecko (bo to jest dziecko), wszyscy tak robią więc nie ma problemu, tylko się czasem przebadaj.

Nie ma się co później dziwić, że rodzice nastoletnich panienek nie zgadzają się by "chodziły" z chłopcami.
Stary_Pryk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 07:05   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Otóż od pewnego czasu mianowicie od kilku miesięcy mam problemy zdrowotne związane z narządami intymnymi. Najpierw myślałam że to coś z moczem lecz teraz jestem już pewna że dolegliwości związane są z narządami rodnymi i pilnie muszę udać się do ginekologa gdyż jest coraz gorzej. Mam 15 i pół roku. Od 2lat jestem z chłopakiem starszym od siebie o 4lata. Niedawno zdecydowaliśmy się na współżycie i nie jestem już dziewicą. Nie żałuję utraty dziewictwa bo to właściwy chłopak i dobrze nam razem i uważam że dojżałam do seksu. Nigdy nie byłam u ginekologa. Czy na pierwszą wizytę muszę udać się z rodzicem z racji tego że nie jestem jeszcze pełnoletnia? Czy rodzic dowie się o tym że współżyję? Od którego roku życia można legalnie współżyć? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry
W tym wszytskim przeraża mnie kilka rzeczy.
O niektórych dziewczyny (i chłopaki) pisały juz wczesniej i sa tak oczywiste, że nie będę się powtarzać.
Ale jeszcze cos innego. Dziecko, co to za problemy? Zaraził Cie czymś?
W każdym razie wnioskuję, że nawet jesli nie zaraził, to jakos zaszkodził...
A z tego co tu czytam między wierszami, Ty sie o swoje zdrowie martwisz mniej, bardziej o to czy Twojego chłopaka nie oskarżą o współżycie z nieletnią.

Przestań sie martwić o niego, bo jak widac on się jakoś o Ciebie nie martwi, nie martw się o to, ze rodzice sie dowiedza, tylko gnaj do lekarza, bo jesli to cos poważnego (a Ty to zaniedbasz) to masz życie zmarnowane.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 07:51   #23
chomicura
Raczkowanie
 
Avatar chomicura
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 30
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez widchameleon Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Otóż od pewnego czasu mianowicie od kilku miesięcy mam problemy zdrowotne związane z narządami intymnymi. Najpierw myślałam że to coś z moczem lecz teraz jestem już pewna że dolegliwości związane są z narządami rodnymi i pilnie muszę udać się do ginekologa gdyż jest coraz gorzej. Mam 15 i pół roku. Od 2lat jestem z chłopakiem starszym od siebie o 4lata. Niedawno zdecydowaliśmy się na współżycie i nie jestem już dziewicą. Nie żałuję utraty dziewictwa bo to właściwy chłopak i dobrze nam razem i uważam że dojżałam do seksu. Nigdy nie byłam u ginekologa. Czy na pierwszą wizytę muszę udać się z rodzicem z racji tego że nie jestem jeszcze pełnoletnia? Czy rodzic dowie się o tym że współżyję? Od którego roku życia można legalnie współżyć? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry
masz skończone 15 lat więc raczej Twojego TŻ nie oskarżą o pedofilię, jedynie o seks z nieletnią. Polskie prawo przewiduje, że od 15 roku życia dziewczyna jest niby dojrzała seksualnie i czynow seksualnych starszego faceta z osoba powyzej 15 roku zycia nie nazywa się już pedofilią, ale to nie zmienia faktu, że nie masz jeszcze tych 18 lat. A od tego też zależy zachowanie ginekologa, bo może on zazadac obecnosci ktoregos z Twoich rodzicow. Wszystko zależy od tego na kogo trafisz.
__________________
When inspiration does not come to me, I go halfway to meet it. /Zygmunt Freud/





mam najwspanialszego Mężczyznę na świecie !
chomicura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:06   #24
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
jezu dziewczyny dajcie spokoj. 15 lat to moze faktycznie za wczesnie na sex ale w obecnych czasach to sie czesto zdarza. Nie on pierwsza i nie ostatnia po co sie tak emocjonowac.Dziewczyna zadala konkretne pytanie a nie prosila o ocene swojego zachowania.

w polsce wspolzyc legalnie mozna od 15 roku zycia. Majac 15 lat mozesz isc sama do ginekologa, nie potrzebujesz na to zgody rodzicow. powinnas to zrobic jak najszybciej skoro jestes aktywna seksualnie. pozdrawiam
Zgadzam się.

No i nie ma to jak zbiorowe lincze od wszytskowiedzących, megadojrzałych wizażanek


No i czy dziewczyna pisała, ze się NIE ZABEZPIECZA? Pewnie używają po prostu gumek, a nie tabletek. No i czym ma ją chłopak zarazić skoro jest z nim od 2 lat i najprawdopodobniej jest jego pierwszą?
Wg. prawa jak pisały wizażanki możesz uprawiać seks, z mamą raczej nie muisz iść, moja siostra mając 16 lat sama chodziła do gina i nie było problemu (no chyba, ze coś się pozmieniało).
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:26   #25
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Oj, przesadziłyście.

Dziewczyna zwraca się o pomoc a tu się odzywa armia obrońców moralności. Ok, ja również jak miałam lat 15 nie miałam żadnych przygód już zaliczonych, ale to wcale nie znaczy, że o nich nie myślałam. Będziecie obłudne jeśli nie przyznacie, że 15 lat to wiek szalejących hormonów i wiele myśli przechodzi przez głowę.

Dziewczyna przeżyła swój pierwszy raz i jest bardzo szczęśliwa z tego jak i z kim to się stało. Nie sądzicie, że to jest najważniejsze? Jak wiele już było słów na tym forum żalących się, że ten pierwszych raz nie był taki, jaki powinien być?

Jak sobie przypomnę 1 klasę liceum to od razu przypomina mi się jak wiele dziewczyn z mojej klasy, szkoły w tym wieku miało już to za sobą. Nie mnie jest oceniać czy to dobrze czy źle, że tak wcześnie się to stało. Najgorszym jednak było to, że wiele z nich gorzko tego żałowało.
Tutaj czytacie słowa szczęśliwej dziewczyny i taki od razu but, takie linczowanie?

Piszecie, że teraz w tym złych czasach na podjęcie decyzji o współżyciu wystarcza "moment". A to dwa lata razem to jest "moment"? Każda was chociaż te dwa lata spędziła z facetem zanim poszliście do łóżka ten pierwszy raz?


I ta dziewczyna za to dostała tyle ostrzeżeń, że aż zablokowana jest? Za wypowiedzi w tym temacie? A co takiego powiedziała? Proces Kafki po prostu.
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:31   #26
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Zdublowało się

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2008-12-12 o 08:41
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:40   #27
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

No i nie ma to jak zbiorowe lincze od wszytskowiedzących, megadojrzałych wizażanek


No i czy dziewczyna pisała, ze się NIE ZABEZPIECZA? Pewnie używają po prostu gumek, a nie tabletek. No i czym ma ją chłopak zarazić skoro jest z nim od 2 lat i najprawdopodobniej jest jego pierwszą?
Wg. prawa jak pisały wizażanki możesz uprawiać seks, z mamą raczej nie muisz iść, moja siostra mając 16 lat sama chodziła do gina i nie było problemu (no chyba, ze coś się pozmieniało).
Czy ty się zastanowiłaś co piszeszprzed tym jak zabierać się do seksu trzeba zadbać o to ,żeby nie zajść w ciążę (szczególnie jak sie ma naście lat i całe życie przed sobą,żeby sobie to żecie nie żpie...,a gumki mają to do siebie że czasami pękaja.)To ,że autorka jest z chłopakiem od 2 lat nie znaczy że jest jego 1 ,a ni nawet nie znaczy że jest ostatnią -może mieć jakoś przygodę na boku i jej o tym nie powiedzieć.To że dziewczyna najpierw myślała że to coś z pęcheżem, a teraz myśli że jednak nie właśnie jakoś mi mówi że jednak ją czymś zaraził.
Ibłagam nie piszcie że seks w wieku 15 lat to normalne
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:53   #28
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Czy ty się zastanowiłaś co piszeszprzed tym jak zabierać się do seksu trzeba zadbać o to ,żeby nie zajść w ciążę (szczególnie jak sie ma naście lat i całe życie przed sobą,żeby sobie to żecie nie żpie...,a gumki mają to do siebie że czasami pękaja.)To ,że autorka jest z chłopakiem od 2 lat nie znaczy że jest jego 1 ,a ni nawet nie znaczy że jest ostatnią -może mieć jakoś przygodę na boku i jej o tym nie powiedzieć.To że dziewczyna najpierw myślała że to coś z pęcheżem, a teraz myśli że jednak nie właśnie jakoś mi mówi że jednak ją czymś zaraził.
Ibłagam nie piszcie że seks w wieku 15 lat to normalne
Zauważ jedno - dziewczyna nie napisała, że sie nie zabezpieczała. Nie każdy przed 1 razem chodzi go gina, ja - choć byłam starsza nie poszłam, bo na początku było mi wygodnie z gumkami i tyle.
I w 100% zgadzam sie z tym co napisała Eflinka.

Ja mając 15 lat myślałam o seksie, baaa nawet mając 12 lat, i nie wiem co w tym szokującego To całkowicie zgodne z prawami natury, psychologii rozwojowej i czego tylko chcesz. A kiedy człowiek podejmie współżycie - to już jego INDYWIDUALNA sprawa i decyzja. Dobrze, ze autorka podjęła ją po głębokich przemyśleniach i po 2 letnim związku, i co najważniejsze - nie żałuje jej
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:53   #29
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Czy ty się zastanowiłaś co piszeszprzed tym jak zabierać się do seksu trzeba zadbać o to ,żeby nie zajść w ciążę (szczególnie jak sie ma naście lat i całe życie przed sobą,żeby sobie to żecie nie żpie...,a gumki mają to do siebie że czasami pękaja.)To ,że autorka jest z chłopakiem od 2 lat nie znaczy że jest jego 1 ,a ni nawet nie znaczy że jest ostatnią -może mieć jakoś przygodę na boku i jej o tym nie powiedzieć.To że dziewczyna najpierw myślała że to coś z pęcheżem, a teraz myśli że jednak nie właśnie jakoś mi mówi że jednak ją czymś zaraził.
Ibłagam nie piszcie że seks w wieku 15 lat to normalne
Niczym ją nie musiał zarazić tylko może mieć zwykłą infekcję, jaką ma większość kobiet, która zaczyna się właśnie od dolegliwości związanych z pęcherzem pozornie wyglądających za zwykłe zapalenie pęcherza

Dlaczego od razu robisz z niego niewiernego zdrajcę? Już ją zaraził, już ma kogoś na boku? Już ukamienować.

Teraz chwila o tym gumkach, tabletkach, zabezpieczeniach. Ja "zabrałam się do seksu", jak to ładnie ujęłaś jak miałam prawie 19 lat, czyli już stosowny wiek osiągnęłam wg Was. I po żadne tabletki przed tym "zabraniem się" nie szłam.
Poszłam kilka miesięcy później, na swoje nieszczęście dostałam receptę, brałam przez pół roku i stwierdziłam, że już nigdy więcej.
I od tamtego stwierdzenia "zabieram się" regularnie za seks bez żadnych tabletek, czy to jest wyraz mojej niedojrzałości, że nie mam ochoty pakować w siebie hormonów, które mi szkodzą?

W wieku 15 lat młody człowiek musi sobie wybrać szkołę średnią, profil klasy do jakiej chce iść, ukierunkować się na przedmioty które chce zdawać na maturze, bo to tylko 3 lata do matury. Decydując się już w ogromnym stopniu co chce dalej robić w życiu, właśnie mając 15 lat i na to jest wystarczająco dorosły, dojrzały i jeszcze wymaga się od niego, by te decyzje były bardzo mądre, z perspektywami i tak dalej.
To na takie wybory i decyzje nie jest za wcześnie, ale na decyzje o rozpoczęciu współżycia z chłopakiem, którego się kocha i jest z nim już jakiś, niekrótki okres czasu, jest?
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 08:54   #30
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Od którego roku życia można legalnie współżyć? Proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

No i nie ma to jak zbiorowe lincze od wszytskowiedzących, megadojrzałych wizażanek


No i czy dziewczyna pisała, ze się NIE ZABEZPIECZA? Pewnie używają po prostu gumek, a nie tabletek. No i czym ma ją chłopak zarazić skoro jest z nim od 2 lat i najprawdopodobniej jest jego pierwszą?
Wg. prawa jak pisały wizażanki możesz uprawiać seks, z mamą raczej nie muisz iść, moja siostra mając 16 lat sama chodziła do gina i nie było problemu (no chyba, ze coś się pozmieniało).
ale fajna historia, szkoda tylko, że nie wiemy czy prawdziwa.
Tak, z pewnościa chłopak jets po prostu aniołem, ona jest jego pierwsza i ostatnią a problemy "ginekologiczne" dziewczyna ma urojone...

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Oj, przesadziłyście.

Dziewczyna zwraca się o pomoc a tu się odzywa armia obrońców moralności. Ok, ja również jak miałam lat 15 nie miałam żadnych przygód już zaliczonych, ale to wcale nie znaczy, że o nich nie myślałam. Będziecie obłudne jeśli nie przyznacie, że 15 lat to wiek szalejących hormonów i wiele myśli przechodzi przez głowę.

Dziewczyna przeżyła swój pierwszy raz i jest bardzo szczęśliwa z tego jak i z kim to się stało. Nie sądzicie, że to jest najważniejsze? Jak wiele już było słów na tym forum żalących się, że ten pierwszych raz nie był taki, jaki powinien być?

Jak sobie przypomnę 1 klasę liceum to od razu przypomina mi się jak wiele dziewczyn z mojej klasy, szkoły w tym wieku miało już to za sobą. Nie mnie jest oceniać czy to dobrze czy źle, że tak wcześnie się to stało. Najgorszym jednak było to, że wiele z nich gorzko tego żałowało.
Tutaj czytacie słowa szczęśliwej dziewczyny i taki od razu but, takie linczowanie?

Piszecie, że teraz w tym złych czasach na podjęcie decyzji o współżyciu wystarcza "moment". A to dwa lata razem to jest "moment"? Każda was chociaż te dwa lata spędziła z facetem zanim poszliście do łóżka ten pierwszy raz?


I ta dziewczyna za to dostała tyle ostrzeżeń, że aż zablokowana jest? Za wypowiedzi w tym temacie? A co takiego powiedziała? Proces Kafki po prostu.
Aha, przesadziłyśmy, mój moherowy beret tez tak mówi. Przesadziłysmy z łagodnoscią.
A Ty z łaski swojej, zanim zaczniesz popisy o "procesach" przeczytaj dokładnie wątek. Została zablokowana za usunięcie pierwszego posta, co tutaj jest niedozwolone.

Tak, spalcie nas na stosie, bo nie podoba nam się wczesny seks i kłopoty ginekologiczne do których może prowadzić. W tym wieku mysli sie o seksie, ale fizycznie niekoniecznie jest się na niego gotowym. I to prowadzi do "chorób ginekologicznych".

Dwa lata była z "facetem". Czyli jak zaczęła "z nim być" miała 13 lat.

To ma byc związek? W tym wieku? 13 lat? To teraz jak ktos w przedszkolu bedzie "2 lata w związku" z Jasiem, to tez po tym czasie będzie sobie mógł poseksic, bo przeciez był "już dwa lata w związku".
Ludzie, czy Wy się zastanawiacie czasem nad tym co piszecie?



__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2008-12-12 o 08:57
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.