jak zrobić?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 18:34   #1
SiemaszSkarbie
Rozeznanie
 
Avatar SiemaszSkarbie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 720

jak zrobić??


cześć! jak zrobić taki makijaź i czym? Proszę o wyjaśnienie krok po kroku, bo kompletny dinozaur ze mnie. Pozdrawiam serdecznie )
__________________
Nie można wyjść od, tak
W połowie snu i w pół marzenia

SiemaszSkarbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 18:59   #2
WizazOlcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: jak zrobić??

najpierw na całą twarz nakładamy podkład korektor i puder

makijaż oka:

na cało powiekę nakładamy biały cień następnie na całą ruchomą powieke nakładamy czarny cień następnie nakładamy czarny cień w zewnętrznym kąciku i rozcieramy ku górze. nakładamy czarną kredke lub eyeliner rzęsy mocno tuszuje policzki robie bardzo delikatnie różem a usta cielistą szminką

nie wiem czy dobrze ale mam nadzieje że pomogłam
dziękuje pozdrawiam

Edytowane przez WizazOlcia
Czas edycji: 2010-07-20 o 19:01
WizazOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:40   #3
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: jak zrobić??

na tym zdjęciu widać dużą ingerencję Photoshop'a

myślę, że taki czy podobny makijaż można robić na wiele sposobów.
wydaje mi się, choć mogę sie mylić, że cała ruchoma powieka jest pomalowana jednym matowym cieniem

ja bym to zrobiła tak:
-podkład, korektor, puder, najlepiej delikatnie rozświetlający, różowy czy brzoskwiniowy róż, zależy, jaką masz karnację
-oczy: rysujesz cienką kreskę tuż nad linią rzęs, najcieńszą przy wewnętrznym, najgrubszą (ale i tak cienka) przy zewnętrznym kąciku oka; dodatkowo należy poprowadzić kreskę poza zewnętrzny kącik, kierując ją lekko do góry; na całej długości kreskę delikatnie rozmazać, aby była miękka; na dolnej powiece kreska na linii rzęs, ale nie na całej długości, tak 3/4; tu też najmocniejsza przy zewnętrznym kąciku; rozcieramy oczywiście. całą powiekę ruchomą pokrywasz może nie czarnym, lecz grafitowym, matowym cieniem, "wyciągając" plamę na kreskę, ale to powinna być bardzo miękka, rozmyta plama, toteż najlepiej robić to pędzelkiem. tym samym cieniem pokrywasz kreske na dolnej powiece, ale tak tylko w 1/3 długości
-na załamaniu powieki cień w odcieniu brudnego różu, matowy; nad tą kreską poza zewnętrznym kącikiem powinien miękko mieszać sie z tym grafitowym cieniem; oczywiście cień rozcieramy ku górze.
-pod łukiem brwiowym biały, lekko błyszczący (ale nie brokatowy!) cień.
-usta: jasnoróżowa konturówką zaznaczasz delikatnie kształt ust (oczywiście nie wychodząc poza ich kontur), rozcierasz. nakładasz jasnoróżową, cielistą pomadkę, na to bezbarwny błyszczyk
-zwróć uwagę na to, jakie ta pani ma brwi - właściwie to ona chyba nie ma brwi, tylko narysowaną krechę. w każdym razie możesz podkreślić, wyregulować ich kształt kredka do brwi, ewentualnie cieniem w kolorze zbliżonym do koloru twoich brwi

Według mnie musisz poeksperymentować z makijażem. jeśli nie jesteś brunetką o dużych, brązowych oczach i jasnej cerze, ten makijaż może ci nie pasować. jeśli nie masz takich dużych oczu, ten matowy, grafitowy cień zastąp lekko błyszczącym, ewentualnie nałóż na środek powieki błyszczący cień, należałoby też rozświetlić wewnętrzny kącik oczu; jeśli masz jasne oczy, taki makijaż może być zdecydowanie za ciężki i powinnaś użyć nieco jaśniejszych kolorów. możesz spróbować podkreślić kości policzkowe bronzerem.

powodzenia i udanych eksperymentów z makijażem

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-07-20 o 20:46
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:53   #4
SiemaszSkarbie
Rozeznanie
 
Avatar SiemaszSkarbie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 720
Dot.: jak zrobić??

Włosy mam koloru takiej ciemnej czekolady, oczy pod zielony wpadają, i troche sie opaliłam na buzi więc blada nie jestem pasowałby mi ten makijaż? A jeśli nie, to jakie kolorki?
Dziekuję za odpowiedzi jutro będę próbowała swoich sił )
__________________
Nie można wyjść od, tak
W połowie snu i w pół marzenia

SiemaszSkarbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.