Jaki laktator polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-27, 21:46   #1
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251

Jaki laktator polecacie?


Dziewczyny podzielcie sie opiniami laktatorow-reczne czy elektryczne no i jakiej firmy Akurat jestem na etapie poszukiwan ale jest taki duzy wybor ze niewiem na co sie zdecydowac.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 06:17   #2
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ja mam ręczny baby ono i dwoje dzieci troszkę pokarmiłam. Siostra ma elektryczny i bardzo sobie go chwali- zalezy chyba od finansów i nastawienia. Ja laktatora używałam by pobudzić laktację-odciagałam co 2 h przez kilka dni ale przy drugim dziecku lepszy efekt przyniosło częste przystawianie dziecka prze 2 doby i laktacja była ok. Przydał mi się jak chciałam odciągnąć mleko i zostawić dzidziusia pod czyjąś opieką ( w takich sytuacjach wystarczy ręczny laktator ). Ale jakbyś chciała regularnie odciągać i np mrozić to ręcznym byś się "zajechała". Ja po 3 dniach regularnego odciągania miałam odciski
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 06:45   #3
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Polecam laktator elektryczny Tufi. Używałam go przez rok i byłam bardzo zadowolona. Jak urodzi się mój synuś to znów go zakupię.
Odradzam ręczny Canpola od niego zaczynałam swoją przygodę z odciąganiem i był to koszmar ręka odpadała z bólu pompowania na mleczka kilka kropel.
__________________
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 10:55   #4
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki laktator polecacie?

medela mini electric! jedyny niezastapiony polecam, aczkolwiek jest drogi, ale mozna zaiwestowac w uzywany, wtedy mozna upolowac za polowe ceny
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 11:46   #5
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Wlasnie znalazlam duzo pozytywnych opini o laktatorach elektrycznych Medela ale niewiem jaka jest roznica miedzy Medela mini a Medela swing? Jest dosc spora roznica w cenie wiec wolalabym ten mini kupic.Pomozcie dziewczyny
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:18   #6
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki laktator polecacie?

rozni sie chyba tylko wygladem mini electric ma silniczek przy lejku, swing wydaje mi sie poprostu typowym elektrycznym laktatorem, mini jest poprostu zminiaturyzowana wersjaa tym bardziej ze nie musisz zasilac jej sieciowo, wystarcza baterie jako uzytkowniczka mini electric uwazam ze on w zupelnosci wystarczy, tym bardziej ze ja nie karmilam piersia tylko sciagalam pokarm i podawalam w butelce. laktator dawal rade bez zadnego problemu, tak wiec polecam
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:54   #7
Flexy26
Raczkowanie
 
Avatar Flexy26
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 173
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ja też polecam medele - mini electric, co prawda dosyć głośny ale skuteczny przy rozkręcaniu laktacji
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-52675.png
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły ...
Flexy26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 13:04   #8
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki laktator polecacie?

moja córka zasypiała przy tym dźwięku
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 13:58   #9
mamaoptymistka
Zadomowienie
 
Avatar mamaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 773
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
mozna zaiwestowac w uzywany, wtedy mozna upolowac za polowe ceny
Moim zdaniem używany laktator nie wchodzi w grę, to zbyt intymna rzecz powinna być nowa.
__________________
mamaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 14:10   #10
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki laktator polecacie?

to była tylko propozycja
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 16:29   #11
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Zapatrywałam się na elektryczny z aventu, jednak okazało się, że muszę dokarmiać butlą ze względu na skazę białkową i ostatecznie kupiłam ręczny avent dla pociągnięcia laktacji. Osobiście jestem zadowolona, odciąganie wcale nie wymaga tyle wysiłku co straszą chociaż gdybym musiała wykarmić cały dzień Małego to pewnie skusiłabym się na elektryczny...
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 21:25   #12
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ja miałam ręczny Tommee tippee i bardzo byłam zadowolona- w zestawie ma pojemnik do sterylizacji, pojemniki na mleko, wkładki itd. to wszystko za jakieś 80-90 zł na allegro. Pomógł mi w trakcie nawału pokarmu, wtedy kiedy potrzebowąłam wyjśc i coś dziecku zostawić, i jak miałam kłopoty z laktacją. Na elektryczny zdecydowałabym się tylko i wyłącznie gdyby w trakcie karmienia wynikła potrzeba odciągania pokarmu non stop... Po co wydawać tyle kasy jak może okazać się potrzebny- jak w moim przypadku- tylko na początku? Swój jeszcze sprzedałam znajomej.
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 16:12   #13
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
Ja miałam ręczny Tommee tippee i bardzo byłam zadowolona- w zestawie ma pojemnik do sterylizacji, pojemniki na mleko, wkładki itd. to wszystko za jakieś 80-90 zł na allegro. Pomógł mi w trakcie nawału pokarmu, wtedy kiedy potrzebowąłam wyjśc i coś dziecku zostawić, i jak miałam kłopoty z laktacją. Na elektryczny zdecydowałabym się tylko i wyłącznie gdyby w trakcie karmienia wynikła potrzeba odciągania pokarmu non stop... Po co wydawać tyle kasy jak może okazać się potrzebny- jak w moim przypadku- tylko na początku? Swój jeszcze sprzedałam znajomej.
Wlasnie rozwazam zakup tego laktatora wiec jestem ci wdzieczna za opinie. Chyba go kupie mimo, ze wczesniej slyszalam kilka negatywnych komentarzy na jego temat ale zauwazylam, ze reczne laktatory czesto sa krytykowane i najczesciej spotykam sie z komentarzami typu "jak kupowac to elektryczny". A szkoda wywalic tyle kasy jesli nie ma sie zamiaru odciagac takich ilosci mleka, zeby karmic mlekiem z piersi cala dobe.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 19:11   #14
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki laktator polecacie?

tak na dobra sprawe to wszystko zalezy od piersi, no i nigdy nie wiadomo jaka bedzie sytuacja po porodzie - czy beda problemy z karmieniem czy nie. wiec ja ogolnie polecalabym zakup laktatora po porodzie. bardzo czesto reczne nie daja rady, ale jak wspomnialam wszystko zalezy od piersi. ja tez bylam nastawiona na karmienie piersia i nic mi z tego nie wyszlo, wiec medela byla wybawieniem bo chcialam karmic mala moim mlekiem no i ten laktator mi w tym pomogl.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 20:53   #15
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ja miałam elektryczny Aventu (w zasadzie to był 2w1 ręczny i elektryczny) i byłam bardzo zadowolona. Nie używałam codziennie, tylko jak była konieczność odciągnięcia pokarmu i na początku, gdy miałam obolałe piersi. Sprawdził się super i z czystym sumieniem polecam.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 22:24   #16
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Jaki laktator polecacie?

hej. Miałam latkator eletryczny aventu ale myslalam ze umre z bólu
W szpitalu pielęgniarka dała mi ręczny MEDELA i był super naprawdę polecam, po wyjściu ze szpitala sama sobie taki kupiłam.
jeśli będziesz miała sporo pokarmu to sciągniesz raz dwa i bez bólu
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 10:04   #17
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Jaki laktator polecacie?

witam, ja mam ręczny z Aventu, używam codziennie ( od 7 miesięcy ) i jest baaaaardzo ok. Miałam Medelę elektryczną przez jakiś czas, ale jak dla mnie za głośna
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 10:58   #18
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ja polecam baaardzo Medele Harmony.Jest to laktator ręczny, dla mnie idealny.Szybko sciaga i ma dobra sile ssania
melabn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 11:23   #19
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Mój to był model symphony- starszy ale jak dla mnie wystarczajacy
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 13:17   #20
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ciekawy temat poruszyłyście, bo właśnie siedzę i przeglądam internet w poszukiwaniu laktatora i zastanawiam się jaki powinnam wybrać
Wiem, że na pewno chcę karmić dziecko swoim mlekiem, mam nadzieję, że uda mi się piersią, ale wiadomo jest różnie, no i kolejny problem to taki, ze planuje po macierzyńskim wrócić do pracy i tu pojawia się pytanie czy z ręcznym sobie poradzę na tyle, żeby maleństwu wystarczyło pokarmu czy lepiej zainwestować w elektryczny/elektroniczny?
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 07:19   #21
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cytat:
Napisane przez marejta Pokaż wiadomość
Ciekawy temat poruszyłyście, bo właśnie siedzę i przeglądam internet w poszukiwaniu laktatora i zastanawiam się jaki powinnam wybrać
Wiem, że na pewno chcę karmić dziecko swoim mlekiem, mam nadzieję, że uda mi się piersią, ale wiadomo jest różnie, no i kolejny problem to taki, ze planuje po macierzyńskim wrócić do pracy i tu pojawia się pytanie czy z ręcznym sobie poradzę na tyle, żeby maleństwu wystarczyło pokarmu czy lepiej zainwestować w elektryczny/elektroniczny?
Miałam medelę ręczną, ale sił w rękach wystarczyło mi tylko na tydzień pompowania, dlatego kupiliśmy ten mini electric, również z medeli. Różnica duża. O wiele szybciej jestem w stanie odciągnąć pokarm, a karmię mojego 3-tygodniowego synka tylko moim mlekiem ( uparciuch nie chce przyssać się do piersi, więc pozostało mi odciągać ) - w sumie daję mu na dobę po 7-8 butli, każda po 100 ml.
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 08:45   #22
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Miałam medelę ręczną, ale sił w rękach wystarczyło mi tylko na tydzień pompowania, dlatego kupiliśmy ten mini electric, również z medeli. Różnica duża. O wiele szybciej jestem w stanie odciągnąć pokarm, a karmię mojego 3-tygodniowego synka tylko moim mlekiem ( uparciuch nie chce przyssać się do piersi, więc pozostało mi odciągać ) - w sumie daję mu na dobę po 7-8 butli, każda po 100 ml.
Dziękuję bardzo za informacje, bardzo przydatna chyba jednak zdecyduje się na ten elektroniczny
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 11:36   #23
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wlasnie rozwazam zakup tego laktatora wiec jestem ci wdzieczna za opinie. Chyba go kupie mimo, ze wczesniej slyszalam kilka negatywnych komentarzy na jego temat ale zauwazylam, ze reczne laktatory czesto sa krytykowane i najczesciej spotykam sie z komentarzami typu "jak kupowac to elektryczny". A szkoda wywalic tyle kasy jesli nie ma sie zamiaru odciagac takich ilosci mleka, zeby karmic mlekiem z piersi cala dobe.
Wiesz jak ktoś zazna lepszego, wygodniejszego to zawsze będzie ręczny krytykował. Ja pierwsze kilka dni nie mogłam karmić piersią tylko odciągałam(dziecko było w inkubatorze). I szło mi szybko, sprawnie i nie czułam się zajechana...
Uważam, że w szpitalu lepiej mieć ten laktator- nie wiadomo jaka może wyniknąć sytuacja, pomaga przy nawale mlecznym...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:30   #24
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Ja nie polecam ręcznego Tommee Tippee do małego biustu, bo na nim się nie zasysa niestety, chyba, ze człowiek by odciągał w takim maksymalnym przygarbieniu. U mnie sprawdził się natomiast Medela mini electric.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:56   #25
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cóż ... to zależy do czego ma Ci służyć:
1) Jeśli tylko awaryjnie - na nawał po porodzie i inne okazjonalne odciąganie - to wystarczy ręczny (ja używałam Avent i był ok.).
2) Jeśli będziesz musiała pobudzić laktację lub często ściągać to elektryczny (polecam Medela).
3) Jeśli będzie większy problem z laktacją, to radzę poszukać wypożyczalni laktatorów profesjonalnych Medeli. To jest zdecydowanie najlepsze użądzenie i u mnie uratowało karmienie piersią.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 21:17   #26
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Tu poczytaj sobie, były już takie wątki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=laktator
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=laktator
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=laktator
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=laktator
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:48   #27
alusia111
Raczkowanie
 
Avatar alusia111
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki laktator polecacie?

a ja polecam Tommee Tippee ręczny, znakomicie się sprawdził ( kilka miesięcy używania)
alusia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:58   #28
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Jaki laktator polecacie?

https://wizaz.pl/najlepsze-dla-dziec...p?kat=7&next=1
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 20:13   #29
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Jaki laktator polecacie?

e tam ja mam reczny i sie nie zajechalam a odciagalam duzo bo tyle potrzebowalam dziennie poprostu jedna reka trzymalam odciagac na ssaniu a druga nacislam cyca i lecialo samo
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 15:29   #30
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Jaki laktator polecacie?

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
tak na dobra sprawe to wszystko zalezy od piersi, no i nigdy nie wiadomo jaka bedzie sytuacja po porodzie - czy beda problemy z karmieniem czy nie. wiec ja ogolnie polecalabym zakup laktatora po porodzie. bardzo czesto reczne nie daja rady, ale jak wspomnialam wszystko zalezy od piersi. ja tez bylam nastawiona na karmienie piersia i nic mi z tego nie wyszlo, wiec medela byla wybawieniem bo chcialam karmic mala moim mlekiem no i ten laktator mi w tym pomogl.
Zgadzam sie ja kupilam reczny AVENT przed porodem, i niestety okazalo sie ze nie mam wogole pokarmu i reczny laktator nie dal rady wydobyc nic z moich piersi. Maz pojechal szybko do sklepu i kupil MEDELE mini i dzieki temu laktatorowi udalo mi sie wyciagnac troche pokarmu dla synka, a pozniej to juz samo poszlo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-22 17:31:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.