Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-12, 14:04   #2311
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
10% tonik na plecy, a nie na twarz. Poza tym do toniku dodaje się wodę (można też dodać różnych nawilżaczy np. gliceryny) i podwyższa pH więc tonik nie jest tak drażniący jak peeling w tym samym stężeniu. Na twarz tonik 2%, z czasem można podnieść do 5%.
Rozumiem, dzięki
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 22:01   #2312
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Alexzus, jeśli masz suchą skórę, to na twoim miejscu nie ryzykowałabym ze spirytusem. Lepiej moim zdaniem potrzymać kwas (na oleju) na twarzy troszkę dłużej i ewentualnie lekko wmasowywać go palcami
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 15:13   #2313
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Alexzus, jeśli masz suchą skórę, to na twoim miejscu nie ryzykowałabym ze spirytusem. Lepiej moim zdaniem potrzymać kwas (na oleju) na twarzy troszkę dłużej i ewentualnie lekko wmasowywać go palcami
Dzięki za przestrogę a powiedzcie mi, co ile powinnam się tak naprawdę kwasić skoro stężenie na oleju mam koło 20%? i słabe były rezultaty
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 15:13   #2314
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Update: dobrze, że poczekałam, bo jednak zaczęło mi się czoło łuszczyć
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 16:26   #2315
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Update: dobrze, że poczekałam, bo jednak zaczęło mi się czoło łuszczyć
U mnie skóra po kwasie na różnych częściach twarzy schodzi w różnym tempie, tam gdzie przypalę mocniej (broda, nos) na 2-3. dzień, potem policzki a czoło nawet po tygodniu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 18:21   #2316
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie skóra po kwasie na różnych częściach twarzy schodzi w różnym tempie, tam gdzie przypalę mocniej (broda, nos) na 2-3. dzień, potem policzki a czoło nawet po tygodniu
Zapałko a czym się kwasisz (spirytus/peg/olej) i ile trzymiesz na buzi, co ile robisz peeling?
chciałabym zobaczyć jakiekolwiek złuszczanie u siebie
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 18:38   #2317
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie skóra po kwasie na różnych częściach twarzy schodzi w różnym tempie, tam gdzie przypalę mocniej (broda, nos) na 2-3. dzień, potem policzki a czoło nawet po tygodniu
O, tototo, właśnie tydzień minął od czasu czoła
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-14, 21:37   #2318
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Zapałko a czym się kwasisz (spirytus/peg/olej) i ile trzymiesz na buzi, co ile robisz peeling?
chciałabym zobaczyć jakiekolwiek złuszczanie u siebie
Używam peelingu salicylowego na spirytusie (z pegiem się nie polubiłam, olej mam dopiero w planach). Nigdy nie trzymam peelingu z zegarkiem w ręku, wydaje mi się, że zwykle zmywam po ok. 10-20 min. W tym sezonie zrobiłam dopiero jedno podejście z 20% roztworem i łuszczyłam się ok. 8 dni. We wcześniejszych latach udawało mi się robić peelingi (20-30%) raz na 3-4 tygodnie i czułam, że było to zdecydowanie za rzadko. Marzyłoby mi się zrobić serię peelingów (6-8x) co 2-tygodnie, jednak przy łuszczeniu 7-9 dni non stop straszyłabym twarzą
To co opisałam tyczy się oczywiście twarzy, na plecach chyba nigdy nie miałam łuszczenia, ale mimo to kwas bardzo dobrze na mnie działał
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 11:07   #2319
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

W sobotę zrobiłam stężenie 20% na oleju, w kąpieli wodnej ładnie się rozpuściło. Dzisiaj widzę że delikatnie się łuszczę, odchodzą mi takie cieniuteńkie skórki .

Zastanawiam się teraz, jakie stężenie zrobić następnym razem. Da się około 30% rozpuścić jeszcze w oleju? Czy bardziej mi się będzie opłacać jak zacznę już na spirytusie?

Zakładając że za tydzień zrobię około 30% na oleju (albo tyle ile uda mi się rozpuścić) i łuszczenie będzie słabe, to od jakiego stężenia powinnam na spirycie zacząć, może 15-20% ? A może lepiej najpierw np nakładać tą 30% na oleju 2 albo 3 dni pod rząd, i dopiero potem kombinować ze spirytem? Doradźcie coś dziewczyny ...
__________________
Walka o czarną czerwień na głowie - 24.08
Wierzbownica drobnokwiatowa - 01.08
44/52
BooBoo z nami od 10.07.2014
Kocham żyć ..!
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 13:23   #2320
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
W sobotę zrobiłam stężenie 20% na oleju, w kąpieli wodnej ładnie się rozpuściło. Dzisiaj widzę że delikatnie się łuszczę, odchodzą mi takie cieniuteńkie skórki .
Nie wiem, co u mnie idzie nie tak, że salicyl mi się w oleju nie chce do końca rozpuścić. Sypałam go do zimnego oleju i podgrzewałam całość, sypałam do ciepłego i zawsze pływają igiełki. Jak wyciągnę kieliszek z gara z wodą, to kwas się wytrąca bardzo szybko, więc na skórę kładę taki naprawdę mocno ciepły roztwór.
Stężenie na oko do 13%, więc nic wielkiego. Kwas mam z Mazideł, olej słonecznikowy rafinowany z Lidla.
Też się zastanawiam nad peelingiem na spirycie, ale on mi robi suche skórki, a ja się złuszczać nie chcę, tylko oczyścić łagodnie i powoli pory z zaskórników.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 15:27   #2321
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Chimay, a jak liczysz stężenie? Uwzględniasz, że kwas mazidłowy ma inny ciężar niż z zsk? Lorri podawała kiedyś objętości SA na oleju słonecznikowym i bodajże do 16% rozpuszczało się bez problemu.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 16:14   #2322
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chimay, a jak liczysz stężenie? Uwzględniasz, że kwas mazidłowy ma inny ciężar niż z zsk? Lorri podawała kiedyś objętości SA na oleju słonecznikowym i bodajże do 16% rozpuszczało się bez problemu.
Liczysz to za dużo powiedziane Jak już wspominałam jedyne czym dysponuję to kwas, kielonek, olej i łyżeczka do herbaty na moje oko 2 ml (wiem, że łyżeczki mają różne pojemności od 2 do 5 ml, ale ta akurat jest identyczna jak inna którą kiedyś dokładnie obmierzyłam, więc przyjmuję, że ma 2 ml).
Kwas nie chce się rozpuszczać kiedy robię stężenie ok 5% jak i ostatnio kiedy było to ok 13. Przy mojej metodzie raczej nie ma znaczenia ciężar nasypowy, bo i tak nie uzyskam dokładnie tego stężenia, które przyjmuję za punkt wyjścia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 20:51   #2323
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Liczysz to za dużo powiedziane Jak już wspominałam jedyne czym dysponuję to kwas, kielonek, olej i łyżeczka do herbaty na moje oko 2 ml (wiem, że łyżeczki mają różne pojemności od 2 do 5 ml, ale ta akurat jest identyczna jak inna którą kiedyś dokładnie obmierzyłam, więc przyjmuję, że ma 2 ml).
Kwas nie chce się rozpuszczać kiedy robię stężenie ok 5% jak i ostatnio kiedy było to ok 13. Przy mojej metodzie raczej nie ma znaczenia ciężar nasypowy, bo i tak nie uzyskam dokładnie tego stężenia, które przyjmuję za punkt wyjścia.
Nie masz dostępu do zwykłej strzykawki? Zawsze to jakoś dokładniej niż łyżeczką
Szczerze mówiąc nie mam więcej pomysłów, dlaczego Twój kwas nie chce się rozpuścić miałam kiedyś problem z SA, ale z działaniem (a raczej jego brakiem) niż rozpuszczaniem i problem się rozwiązał kiedy zamówiłam świeży kwas i nowy spirytus.

Ps. Stosujesz dalej tonik 2%BHA? Z tego co pamiętam zaczęłaś trochę wcześniej niż ja, ale u mnie jakoś efektów brak i chyba przerzucę się wersję z dodatkiem kwasu mlekowego
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 21:05   #2324
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie masz dostępu do zwykłej strzykawki? Zawsze to jakoś dokładniej niż łyżeczką
Szczerze mówiąc nie mam więcej pomysłów, dlaczego Twój kwas nie chce się rozpuścić miałam kiedyś problem z SA, ale z działaniem (a raczej jego brakiem) niż rozpuszczaniem i problem się rozwiązał kiedy zamówiłam świeży kwas i nowy spirytus.

Ps. Stosujesz dalej tonik 2%BHA? Z tego co pamiętam zaczęłaś trochę wcześniej niż ja, ale u mnie jakoś efektów brak i chyba przerzucę się wersję z dodatkiem kwasu mlekowego
Póki co nie mam, chociaż popytam w aptekach.

Czytałam wątek na femineusie, w którym niektórzy też mają z tym problem, nawet przy małych stężeniach.
Tonik musiałam wyrzucić, wytrąciło się dużo igiełek i nie chciałam męczyć facjaty alkoholem nie mając pewności czy zawarty w nim kwas cokolwiek zdziała. W ogóle jakoś mi się teraz zebrało sporo kosmetyków z alko, stąd też wolałabym robić salicyla na oleju, bo nie chcę sobie przesuszyć skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 23:01   #2325
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Póki co nie mam, chociaż popytam w aptekach.

Czytałam wątek na femineusie, w którym niektórzy też mają z tym problem, nawet przy małych stężeniach.
Tonik musiałam wyrzucić, wytrąciło się dużo igiełek i nie chciałam męczyć facjaty alkoholem nie mając pewności czy zawarty w nim kwas cokolwiek zdziała. W ogóle jakoś mi się teraz zebrało sporo kosmetyków z alko, stąd też wolałabym robić salicyla na oleju, bo nie chcę sobie przesuszyć skóry.
Strzykawki gorąco polecam, może trochę ciężko wsypać do nich kwas (szczególnie tych małych), ale bardzo dobrze odmierzają
Widzę, że mamy podobne potrzeby, ja też chcę korzystać z salicyla i też najchętniej bez obłażenia ze skóry Mogę zapytać z czym się zmagasz, albo co chcesz osiągnąć, bo sama próbuję ułożyć dla siebie jakiś plan i nie mogę się zdecydować
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 23:32   #2326
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Strzykawki gorąco polecam, może trochę ciężko wsypać do nich kwas (szczególnie tych małych), ale bardzo dobrze odmierzają
Widzę, że mamy podobne potrzeby, ja też chcę korzystać z salicyla i też najchętniej bez obłażenia ze skóry Mogę zapytać z czym się zmagasz, albo co chcesz osiągnąć, bo sama próbuję ułożyć dla siebie jakiś plan i nie mogę się zdecydować
Najbardziej zależy mi na oczyszczeniu porów z upierdliwych zaskórników otwartych, nieśmiało marzę o zwężeniu ich choć trochę, za to nie śmiem nawet mieć nadziei na ograniczenie przetłuszczania, bo tego nie zrobiły u mnie nawet antykoncepty, a swego czasu nic mi tak nie pomogło na problemy skórne jak one (niestety okazało się, że nie mogę ich stosować).

Poza tym mam skórę jednolitą kolorystycznie, raczej bez większych niespodzianek, na odmłodzenie dzięki kwasom nie liczę, więc w sumie to chyba nie mam po co się jakoś drastycznie obdzierać. Salicyl wydaje się na moje potrzeby w sam raz, no i można go stosować cały czas bez robienia przerw. Ewentualnie skojarzony z jakimś innym kwasem, ale nic mi nie przychodzi do głowy, wszystkie gotowce jakie znalazłam mają maksymalnie 2% salicyla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 10:09   #2327
poison-_-
Raczkowanie
 
Avatar poison-_-
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mrągowo
Wiadomości: 54
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej dziewczyny !

Kwas salicylowy bardzo mi pomógł w tamtym roku. Na wakacje zrobiłam przerwę po wakacjach 2 może 3 pierwsze zabiegi skończyły się łuszczeniem a teraz nic ... zero łuszczenia. Nic nie pęka nic nie schodzi, jedynie co to wychodzą wielcy nowi przyjaciele. Robię stężenie 30% większego nie bo powiem szczerze nie mam czasu przewalić forum aby znaleźć przepis na większe. Ostatnio taka zalatana ze mnie dziewczyna. A pracuje na obsłudze i nie mogę straszyć krostami jak 16 latka Moje pytanie czy wiecie co się mogło stać że kwas "nie działa" ? co zrobić żeby jednak ta skóra się łuszczyła.
Dodam, że kwasik był zakupiony w tamtym roku.

Bardzo proszę o odpowiedź, bo znowu zaczynają mnie łamać te potwory.
__________________
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
od pewnego czasu szczęśliwa.


wzrost:176cm
waga: 66kg
cel:60kg


66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60


poison-_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:15   #2328
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Najbardziej zależy mi na oczyszczeniu porów z upierdliwych zaskórników otwartych, nieśmiało marzę o zwężeniu ich choć trochę, za to nie śmiem nawet mieć nadziei na ograniczenie przetłuszczania, bo tego nie zrobiły u mnie nawet antykoncepty, a swego czasu nic mi tak nie pomogło na problemy skórne jak one (niestety okazało się, że nie mogę ich stosować).

Poza tym mam skórę jednolitą kolorystycznie, raczej bez większych niespodzianek, na odmłodzenie dzięki kwasom nie liczę, więc w sumie to chyba nie mam po co się jakoś drastycznie obdzierać. Salicyl wydaje się na moje potrzeby w sam raz, no i można go stosować cały czas bez robienia przerw. Ewentualnie skojarzony z jakimś innym kwasem, ale nic mi nie przychodzi do głowy, wszystkie gotowce jakie znalazłam mają maksymalnie 2% salicyla.
Dziękuję za odpowiedź Ja też walczę z zaskórnikami, pory aż tak bardzo mi nie przeszkadzają, za to ostatnio dopadły mnie różne wypryski jak za małolata Szkoda, że tak mało jest osób stosujących SA, nie ma za bardzo z kim wymieniać się doświadczeniami i pomysłami Też szukałam gotowych produktów, bo te 2 % cudów nie robi, a mnie marzy się coś mocniejszego (5-10%) w rozsądnej cenie. Ostatnio dumam nad połączeniem kwasu salicylowego z azelainowym, które mają się niby dobrze uzupełniać, bo akurat w Beautyever będzie darmowa przesyłka i pewnie jeśli coś więcej na temat takiego połączenia doczytam to się skuszę i porobię za królika

Cytat:
Napisane przez poison-_- Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !

Kwas salicylowy bardzo mi pomógł w tamtym roku. Na wakacje zrobiłam przerwę po wakacjach 2 może 3 pierwsze zabiegi skończyły się łuszczeniem a teraz nic ... zero łuszczenia. Nic nie pęka nic nie schodzi, jedynie co to wychodzą wielcy nowi przyjaciele. Robię stężenie 30% większego nie bo powiem szczerze nie mam czasu przewalić forum aby znaleźć przepis na większe. Ostatnio taka zalatana ze mnie dziewczyna. A pracuje na obsłudze i nie mogę straszyć krostami jak 16 latka Moje pytanie czy wiecie co się mogło stać że kwas "nie działa" ? co zrobić żeby jednak ta skóra się łuszczyła.
Dodam, że kwasik był zakupiony w tamtym roku.

Bardzo proszę o odpowiedź, bo znowu zaczynają mnie łamać te potwory.
U mnie sprawa się rozwiązała po wymianie kwasu i spirytusu na nowe, jednak musisz brać pod uwagę, że skóra mogła się po prostu przyzwyczaić do kwasu i już nie reaguje na niego tak jak wcześniej. Jeżeli przygotowujesz peeling na spirytusie to pomysł ze zwiększeniem stężenia lepiej pominąć, powyżej 30% będziesz miała problem z rozpuszczeniem kwasu. Może powinnaś dołożyć inny kwas do SA? Migdałowy, mlekowy?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:24   #2329
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Ja też walczę z zaskórnikami, pory aż tak bardzo mi nie przeszkadzają, za to ostatnio dopadły mnie różne wypryski jak za małolata Szkoda, że tak mało jest osób stosujących SA, nie ma za bardzo z kim wymieniać się doświadczeniami i pomysłami Też szukałam gotowych produktów, bo te 2 % cudów nie robi, a mnie marzy się coś mocniejszego (5-10%) w rozsądnej cenie. Ostatnio dumam nad połączeniem kwasu salicylowego z azelainowym, które mają się niby dobrze uzupełniać, bo akurat w Beautyever będzie darmowa przesyłka i pewnie jeśli coś więcej na temat takiego połączenia doczytam to się skuszę i porobię za królika
Właśnie mnie ostatnio nurtuje, czemu na rynku jest tak mało gotowców z większymi stężeniami BHA? Wszędzie tylko 2%. Przecież teoretycznie działa on łagodniej niż np glikol, więc o co chodzi. O to potencjalne uczulenie na salicylany czy co?

Ja na razie znalazłam Glymed Skin Astringend 10% BHA, ale kosztuje 130 zł. Chociaż przy używaniu 1-2 razy na tydzień jest na pewno bardzo wydajny.
Wolałabym właśnie gotowca, bo naprawdę nie mam teraz ochoty bawić się w wożenie ze sobą kwasu, spirytu, miarek itd.

Ostatnio ten mój kiepsko się rozpuszczający peeling olejowy naprawdę mnie wkurzył i dolałam do niego kapkę spirytu. Całość ładnie się rozpuściła i po kilku dniach zaczęłam się łuszczyć, nawet trochę za mocno jak dla mnie. Więc BHA w spirycie działa silniej niż olejowy a na pewno lepiej się rozpuszcza, więc chyba jestem na niego skazana. Tylko będę robić mniejsze stężenia.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-11-23 o 12:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 12:56   #2330
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zastanawiam się nad tym od dawna, bo nie tylko brak w sklepach/aptekach gotowych produktów w stężeniu >2% ale nawet kiepsko z dostępnością zabiegów w gabinetach (z ciekawości sprawdziłam ofertę wszystkich gabinetów kosmetycznych w moim mieście i zaledwie kilka z nich oferuje peeling salicylowy) Za to dermatolodzy wciąż chętnie przepisują na problemy skórne robiony na receptę tonik salicylowy Może nie ma odpowiedniego popytu na takie produkty?

Chętnie przygarnęłabym jakiegoś gotowca, ale 130 zł to trochę za dużo. Pozostaje mi szukać dalej
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 15:44   #2331
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ostatnio się zastanawiałam, czy nie dałoby rady zrobić toniku salicylowego z PEG-iem. Nie mogę jakoś znaleźć żadnego sensownego przepisu... Ciekawe, czy by się wytrąciły igiełki jak w toniku spirytus+kwas+woda (próbowałam ze 3 razy, za każdym razem inaczej i za każdym razem efekt podobny - wytrącały się igiełki kwasu).

naturalissa .pl pisze o PEG-u: "jest łagodną alternatywą dla etanolu przy domowym wyrobie toników i peelingów na bazie kwasu salicylowego który w połączeniu z PEG-400 nie powoduje łuszczenia i podrażnień skóry nawet w wysokich stężeniach" ale nie podaje żadnych receptur - chyba że jestem ślepa i nie mogę znaleźć.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Mam całą butelkę PEG-u, którą kupiłam z myślą o salipegu, ale zrobiłam go raz czy dwa i strasznie mnie wtedy wysypało i nie wiedziałam, czy obwiniać o to PEG czy tonik z kwasami AHA czy co innego, ale do salipegu nie wróciłam.
Robię właśnie próbę uczuleniową na ten nieszczęsny PEG, jak nic niepokojącego mi się nie stanie to chętnie bym ukręciła jakiś prosty tonik
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 17:57   #2332
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Uwaga, potrzymałam nieco cieplejszy kwas salicylowy w oleju na buzi, teraz już 15 minut, tyle tylko wytrzymałam bo twarz mnie piekła. I co, z jednego policzka, najbardziej 'pokaleczonego' dokoła blizen widać było złuszczającą się skórę! a to dopiero 1 dzień, robiłam 19%
Reszta efektu, to okropna chropowato-dziurkowata struktura skóry, która mi zwykle towarzyszy po kwasach.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ostatnio ten mój kiepsko się rozpuszczający peeling olejowy naprawdę mnie wkurzył i dolałam do niego kapkę spirytu. Całość ładnie się rozpuściła i po kilku dniach zaczęłam się łuszczyć, nawet trochę za mocno jak dla mnie. Więc BHA w spirycie działa silniej niż olejowy a na pewno lepiej się rozpuszcza, więc chyba jestem na niego skazana. Tylko będę robić mniejsze stężenia.
Hmm ciekawe, jakby zrobić peeling spirytusowo-olejowy, czy by to wyszło.. Tylko te proporcje..
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 18:47   #2333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Hmm ciekawe, jakby zrobić peeling spirytusowo-olejowy, czy by to wyszło.. Tylko te proporcje..
No mi właśnie z konieczności takie coś wyszło, ale nie mam pojęcia, ile to mogło mieć %. W każdym razie łuszczyłam się 2 dni, ale jak to po salicylu - bez bólu i podrażnień, tylko zwykła wylinka.

Pogrzebałam trochę i znalazłam takie rzeczy:

Roztwór 10%, 15%, 20% Forever Young, 39,80 za 30 ml produktu - cenowo ten Glymed 130 zł/237 ml opłaca się więc o wiele bardziej.

Peel Mission Tonik salicylowy 5%, 78 zł/200 ml

Tutaj ceny tylko po zalogowaniu:
Mesoestetic 10%
Perfect Image 20%

Więc widać, że niestety tanio nie jest. Ten Glymed zaczyna mnie kusić. Jak skończę męczyć słoiczkek salicyla z Mazideł, to rozważę kupno
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 16:28   #2334
poison-_-
Raczkowanie
 
Avatar poison-_-
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mrągowo
Wiadomości: 54
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

chimay dziękuje za odpowiedź

też właśnie tak myślałam o zakupie nowego kwasu, bo jednak przestał sporo czasu.

A jak jest z innymi kwasami ? z neutralizacją ich? i oczywiście proporcjami?
__________________
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
od pewnego czasu szczęśliwa.


wzrost:176cm
waga: 66kg
cel:60kg


66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60


poison-_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:33   #2335
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez poison-_- Pokaż wiadomość
chimay dziękuje za odpowiedź
To do zapaałki
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 19:05   #2336
poison-_-
Raczkowanie
 
Avatar poison-_-
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mrągowo
Wiadomości: 54
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To do zapaałki


Popierdzieliło mi się dziękuje zapałce.

Szukam kwasów, czytam o nich i nie mogę się zdecydować migdałowy czy glikolowy ? co lepsze?
__________________
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
od pewnego czasu szczęśliwa.


wzrost:176cm
waga: 66kg
cel:60kg


66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60


poison-_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 07:43   #2337
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzisiaj planuje zrobic tonik 2% z salicylem, tylko nie wiem, do jakiego pH ustalic i w jakiej kolejnosci dodawac skladniki. Bede robila z tego przepisu

1,41 ml kwasu
6,29ml pegu
1,88 ml polysorbate80
90,4 ml wody.

P.S. Sory za brak polskich znakow
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 09:58   #2338
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Question Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kupiłam sobie kwas salicylowy i,, koenzym q 10 plus e '' z ecospa. Mam pytanie. Jak ten kwas przygotować, nie wiem bo niektórzy piszą że z samym spirytusem jakoś. Inni piszą że z jakimś ,, pegiem'' Proszę kogoś miłego o napisanie mi kilku sposobów na rozrobienie tego kwasu do 10 20 30 procent. Bardzo proszę o pomoc w sprawie KOENZYMU ponieważ dodałam go do kremu ale nie podgrzałam a teraz czytam na wątkach że to należy podgrzać. Nie wiem jak się za to zabrać pomóżcie mi
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 12:34   #2339
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez 87malgorzata Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie kwas salicylowy i,, koenzym q 10 plus e '' z ecospa. Mam pytanie. Jak ten kwas przygotować, nie wiem bo niektórzy piszą że z samym spirytusem jakoś. Inni piszą że z jakimś ,, pegiem'' Proszę kogoś miłego o napisanie mi kilku sposobów na rozrobienie tego kwasu do 10 20 30 procent. Bardzo proszę o pomoc w sprawie KOENZYMU ponieważ dodałam go do kremu ale nie podgrzałam a teraz czytam na wątkach że to należy podgrzać. Nie wiem jak się za to zabrać pomóżcie mi
Radziłabym zabrać się za przeczytanie chociażby pierwszej strony wątku, gdzie wypisane są wszystkie metody przygotowywania peelingu salicylowego łącznie z podanymi proporcjami na poszczególne stężenia. Kwas salicylowy jest mocnym kwasem i jego stosowanie wymaga chociaż podstawowej wiedzy, bez której można sobie zrobić na twarzy kuku. Kiedy zapoznasz się z wątkiem, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, chociaż zapewniam, że nie będziesz ich miała wtedy za wiele
Odnośnie koenzymu, odpowiedź dostałaś już w innym wątku.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Interbeta Pokaż wiadomość
Dzisiaj planuje zrobic tonik 2% z salicylem, tylko nie wiem, do jakiego pH ustalic i w jakiej kolejnosci dodawac skladniki. Bede robila z tego przepisu

1,41 ml kwasu
6,29ml pegu
1,88 ml polysorbate80
90,4 ml wody.

P.S. Sory za brak polskich znakow

Za ZSK:
"Aby kwasy BHA, mogły skutecznie działać trzeba użyć je w odpowiednim stężeniu oraz przy odpowiednim pH kosmetyku. Kwasy BHA najskuteczniej złuszczają warstwę rogową gdy są zastosowane w stężeniu 1-2%. Optymalna wartość pH to 3."

Ja zrobiłabym to jak w przepisie mazidłowym tylko z pegiem zamiast spirytusu: kwas rozpuścić w pegu, dolać wody, a na końcu polysorbate. 100 ml to całkiem sporo, będziesz dodawać jakiś konserwant? Jeżeli nie, zmniejszyłabym porcję do 20 ml (jeżeli chcesz używać tylko na twarz), tak aby zużyć go w max. w ciągu 2 tygodni.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-11-29 o 12:40
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 12:58   #2340
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No w sumie też by mi pasowało zrobić 20 ml, zamiast 100, bo akurat nie mam konserwantu, tylko jakie wtedy byłby proporcje ? Pegu miałabym dać tyle co alkoholu, czyli 3,8 ml ?

Edytowane przez Interbeta
Czas edycji: 2014-11-29 o 13:00
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.