Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 15:27   #151
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez tasty tini Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Szykuję się na wizytę u fryzjera - będę miała robioną trwałą. Moje włosy są naturalnie bardzo podatne na kręcenie, ale trzeba im pomagać. W związku z tym podjęłam też decyzję o kupnie porządnej suszarki z dyfuzorem. Czy mogłybyście mi doradzić, która suszarka ma lepszy dyfuzor jeśli chodzi o tworzenie loków (linki poniżej) i sama w sobie jest warta kupienia? Nie mogę się zdecydować...bo się na tym kompletnie nie znam

http://allegro.pl/suszarka-do-wlosow...422392650.html

http://allegro.pl/remington-suszarka...434822332.html

dziękuję z góry
same suszarki - obie fajne, porzadne - maja te funkcje, ktorych potrzeba. producenci renomowani - powinny dzialac bezawaryjnie.
dyfuzory natomias w obu kiepskie. w babylissie - bardzo popularny ksztalt dyfuzore, ale brakuje mu kryzy - wg relacji dziewczyn, ktore taki typ posiadaly - moze rozdmuchiwac wlosy.
drugi natomiast (ksztalt bardzo podobny) moze byc za maly. suszarka wyglada na 'podróżną' - wiec dyfuzor moze byc miniaturką, ale tego nie wiemy, bo nie ma podanego wymiaru, na zdjeciach tez nie widac
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:30   #152
tasty tini
Raczkowanie
 
Avatar tasty tini
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 283
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

dzięki Aniu!
a czy mogę w ogóle kupić suszarkę z porządnym dyfuzorem z kryzą? czy trzeba dokupić osobno? może masz jakieś propozycje dla mnie? będę bardzo wdzięczna
tasty tini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:38   #153
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

mozna, trzeba szukac
przejdz sie po jakims saturnie czy media markcie, jak ci cos wpadnie w oko to spisz model i poszukaj taniej w necie
niestety nie orientuje sie w rynku suszarek, wiec nie moge zaproponowac czegos kokretnego :/
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 22:30   #154
tasty tini
Raczkowanie
 
Avatar tasty tini
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 283
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

dziękuję
tasty tini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 16:29   #155
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Witam serdecznie, ostatnio zakupiłam suszarkę: remington model compact diffuser 2000, mam włosy kręcone, a na pewno podatne na kręcenie, idąc do fryzjera wychodzę z piekną burzą loków, którą robi mi fryzjerka za pomocą dyfuzora... żeby nie wydawać na ciągłe modelowanie postanowiłam zakupić suszarkę i co sie okazało.. loki już nie są takie piekne, wydaje mi się, że to kwestia dyfuzora, moj jest plastikowy bez takiego jakby kołnierze ( nie wiedziałam, że to ma jakiś wpływ na ukształtowanie fryzury). Nawet po nałożeniu dyfuzora powietrze rozmduchuje się na boki, więc kiedy uda mi się wysuszyć i ukręcić jedną partię włosów, reszta już w tym czasie robi się sucha od tego rozdmuchiwanego powietrza..
powiedzcie mi czy to jest kwestia dyfuzora, a jeśli tak to czy tak owy można wymienić w suszarce?

vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 18:30   #156
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

To może być zarówno kwestia dyfuzora, jak i sposobu suszenia.
Sprawdź, czy nie można dokupić do Twojej suszarki dyfuzora z kołnierzem (dzięi niemu rzeczywiście powietrze nie jest rozdmuchiwane).
Jeśłi nie uda się kupić wymiennego dyfuzora, to susz inaczej. Włączasz tylko na ten czas, gdy suszysz daną partię włosów. Na dodatek suszysz z daleka od pasm i na najmniejszej prędkości, by ich nie rozwiewać.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:03   #157
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Z daleka od pasm, czyli jak..az wstyd, ale nie rozumiem..
wydaje mi się, że to kwestia dyfuzora, jakiś czas temu wypróbowałam dyfuzor u znajomej, który posiada kołnierz i loczki się udały, może nie tak jak zrobiła je fryzjerka, ale to kwestia wprawy..
z tego co czytałam i szukałam to chyba nie da rady dokupić dyfuzora do suszarki.. ta, którą suszylam u znajomej równiez była remingtona, a jednak dyfuzor nie pasował ( był na wcisk z takim kliknięciem, a mój jest tylko wciskany)
mam jeszcze pytanie odnośnie tych kolców na dyfuzorze, czy jest jakaś różnica między tymi plastikowymi a gumowymi przy robieniu loków?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 12:59   #158
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Nie, raczej nie ma. Być może chodzi o dodatkowy masaż skalpu, ale nie ma on raczej sensu - dodatkowe ruchy dyfuzorem to rozwiane włosy.

Z daleka od pasm, czyli nie przybliżasz do skalpu, ale suszysz w odległości ok. 20 cm od końcówek. W przeciwnym wypadku je rozwiejesz.
Ja tak robię, gdy suszę swoją starą suszarką (jedna z pierwszych na polskim rynku bez regulacji jakiejkolwiek). Wówczas strumień jest rozproszony i skierowany tam, gdzie powinien się znaleźć.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:16   #159
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Jako że od 4 czerwca 2010 jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki z dyfuzorem, postanowiłam nieco o niej napisać.

Zakupiłam suszarkę dokładnie jak na zdjęciu poniżej Babyliss iPro2000 posadającą koncentrator powietrza i dyfuzor z kołnierzem/kryzą.
Jesteśmy razem już 2 tygodnie i nadal jestem zadowolona, a suszę włosy co mycie do jakiś 80 lub 90 procent.
Przejżałam wątek, co prawda nie cały, pochodziłam po sklepach i muuuuszę kupić suszarkę z dyfuzowrem i chciałam z kryzą.... ale
ja sobie wyobrażałam, żę to jest kołnież okrągłu na brzegach dyfuzowa o wysokości jakiś ładnych kilku cm
pseudo zdjęcie w załączniku tego co sobie wyobrażałam (przerywane to tak jakby zęby ukryte za kołnierzem)

A patrze model który poodałaś np tu http://allegro.pl/babyliss-suszarka-...640392831.html
i któro to jest ten kołnierz tam? Czy zły model wyszukałam?

I widziałam dyfuzory z dziurkami tylko różnej średnicy i takie które miały tak duże szparki, że włosy wpadałyby do środka jakby. Wnioskuję, że dziurki będą lepsze prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pseudo dyfuzor.jpg (14,7 KB, 42 załadowań)
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:48   #160
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez MgielkaM Pokaż wiadomość
ja sobie wyobrażałam, żę to jest kołnież okrągłu na brzegach dyfuzowa o wysokości jakiś ładnych kilku cm
No, może nie ładnych kilku cm, ale taki, co sięga mniej więcej końcówek palców dyfuzora.
Mam dokładnie taką suszarkę z tym dyfuzorem co na zdjęciu. Może nie za dobrze widać kryzę, ale mogę te suszarkę postawić na dyfuzorze i stabilnie stoi.
Cytat:
A patrze model który poodałaś np tu http://allegro.pl/babyliss-suszarka-...640392831.html
i któro to jest ten kołnierz tam? Czy zły model wyszukałam?
To nie jest ten model
Cytat:
I widziałam dyfuzory z dziurkami tylko różnej średnicy i takie które miały tak duże szparki, że włosy wpadałyby do środka jakby. Wnioskuję, że dziurki będą lepsze prawda?
Mój tez ma otwory, ze wpadnie co najmniej kilka włosów, ale tu idzie tez o technikę suszenia. Możesz - skoro boisz się przybliżyć do końcówek - suszyć włosy z pewnej odległości. Jednak wówczas powinnaś jakiś czas je ugniatać. Ja wkładam włosy do wnętrza dyfuzora, nie zastanawiając się na wlatywaniem końcówek do środka, a potem harmonijkuję przybliżając i oddalając dyfuzor.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:24   #161
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

O widzisz, dziękuję Ci bardzo. Bo ja właśnie tak sobie wyobrażałam tą kryzę mniej więcej ale ni widziałam takich suszarek no nic poszukam może na all
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 13:38   #162
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Uch... nie chcę zniechęcać, ale ostrzegam, że takie dyfuzory zdarzają się rzadko. Nie jest powiedziane, że bezkryzowy będzie źle suszył. trzeba wtedy tylko opracować inną technikę suszenia, choćby: przykładać do włosów, włączać, suszyć, wyłączać, odkładać i znów przykładać...
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 15:35   #163
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

witam czy takim dyfuzorem równiez uda mi się uzyskać ładne loki ?
http://allegro.pl/suszarka-jonizacja...717137545.html
posiadam podobną suszarkę ale jeszcze jakoś nigdy nie udało mi się uzyskać ładnych loków raczej zawsze miałam po wysuszeniu proste włosy
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 07:49   #164
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Eloe, właśnie zauważyłam, że takiego dyfuzora z kryzą to ze świecą szukać kolega z działu RTV/AGD nawet nie wiedzial co to i mówi, ze pierwszy raz go ktoś o to zapytał. Ehhhh prawie wszystkie sklepy już obeszłam, na allegro nic. Może są jakieś hurtownie fryzjerskie z takim sprzętem?
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 08:02   #165
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Ładne loki nie zależą od suszarki, ale od pielęgnacji. Stylizacja - z użyciem suszarki lub bez - to tylko wisienka na torcie.
Wracając do dyfuzora, muszę dodać, że takim nie próbowałabym suszyć, bo obawiam się rozwiania włosów.

Mgiełko możliwe, ze są. Ja swój kupiłam w MediaMarkecie i później nie widziałam nigdy podobnego. Wcześniej też na 20, 30 suszarek z dyfuzorem widziałam jedną
Ale jak pisałam wyżej - możesz próbować z dyfuzorem bez kryzy, byle opanować własną technikę.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-07-28 o 08:06
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 08:30   #166
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Boję się trochę, kupować coś co okaże się mało funkcjonalne. Moje włosy jak widziałaś prostują się troche i boję sie tego rozwiewania i puszenia. Noooo będę szukać dalej. W MediaMarkcie widziała trochę suszarek dyfuzorami ale takiego z tak wysoką kryzą żeby zasłaniała zęby... Chociaż nie patrzyłam wtedy wybitnie na kryzę, tylko ogólnie. Będę tam dzisiaj chyba to się rozejrzę dokłądniej.

A wracając do "dziurek" w dyfuzorze to te o które boję się, ze mi włosy wpadną do środka to nawet nie są dziurki tylko takie paski jak w starodawnych suszarkach ok 0,7cm na 10cm. I te właśnie miały trochę zagłębienie (wyglądały troche jak miseczka... ehhh szkoda, ze zdjęć nie można robić, bo bym porobiła i pokazała..) spisze chociaż pare modeli może...
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 13:29   #167
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Po dłuższej pielęgnacji nie będzie strachu związanego z prostowaniem (no, chyba że nałożysz coś wybitnie im niepasującego).
Dawno nie widziałam dyfuzora z kryzą, ale byś znalazła coś godnego uwagi.

Paski... chyba wiem, o czym mówisz. A gdzie je widziałaś, ze nie możesz zrobić zdjęcia? Ja często robię zdjęcia przedmiotom w marketach
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 18:04   #168
rude loki
Raczkowanie
 
Avatar rude loki
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

ja mogę polecić taką suszarkę. też długo szukałam dobrego dyfuzora z kryzą. ten może nie ma klasycznej kryzy, ale i tak dobrze się sprawuje, nic nie rozwiewa, nawet jak ustawię na mocniejszy nawiew. ma regulację temperatury, siły nawiewu, jonizację i chłodny nawiew - wszystko co potrzeba tylko ciężka cholera jest
rude loki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 08:50   #169
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

I to jest głos pocieszenia Czyli nie maco się bać - odpowiednia technika i też nie rozwiejemy włosów

Powiadasz, że ciężka? Moja też swoje waży ale już się przyzwyczaiłam.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 11:16   #170
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Paski... chyba wiem, o czym mówisz. A gdzie je widziałaś, ze nie możesz zrobić zdjęcia? Ja często robię zdjęcia przedmiotom w marketach
w marketach w ogóle nie wolno robić zdjęć pracuję w kilku i zawsze jak muszę zrobić zdjęcie ekspozycji to kierownik musi ochronę powiadomic
A ja w Media Markcie byłam, spisałam tylko modele tych dziwnych które jakby mają kryzę, ale dla mnie totalnie bez sensu są skonstruowane...
To tak jakby na normalnej suszarce na środku umieścić malutkie sitko... no nie wiem jak to ma niby działać, ale może wybrowadzicie mnie z błędnego myślenia
Bo o ile działanie normalnego dyfuzora potrafię zwizualizowac w głowie... to to mnie nie przekonuje...
One w tej niby kryzie mają też czasem otwory w modelach, więc dla mnie powietrze będzie nimi uciekać.
No i dookoła tego "sitka" są szparki tak duże, że kozmyk włosów wpadnie, a gorący wlot szuszarki chronią ewentualnie tylko szerokie paski, jak pisałam wcześniej... albo nic.

Cytat:
Napisane przez rude loki Pokaż wiadomość
ja mogę polecić taką suszarkę.
o widzisz... może poszukam takiej Bo mam niezmierny problem..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zrzut_ekranu-2.jpg (39,7 KB, 117 załadowań)
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.

Edytowane przez MgielkaM
Czas edycji: 2011-07-29 o 11:18
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:31   #171
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez MgielkaM Pokaż wiadomość
w marketach w ogóle nie wolno robić zdjęć pracuję w kilku i zawsze jak muszę zrobić zdjęcie ekspozycji to kierownik musi ochronę powiadomic
Poważnie? Przedziwne, bo nie ma zakazu. Ciekawe na jakiej podstawie nie wolno
Cytat:
A ja w Media Markcie byłam, spisałam tylko modele tych dziwnych które jakby mają kryzę, ale dla mnie totalnie bez sensu są skonstruowane...
Rzeczywiście to na zdjęciu nie wygląda zachęcająco
Cytat:
Bo o ile działanie normalnego dyfuzora potrafię zwizualizowac w głowie... to to mnie nie przekonuje...
Mnie również
Cytat:
One w tej niby kryzie mają też czasem otwory w modelach, więc dla mnie powietrze będzie nimi uciekać
Mój też ma, ale niewielkie.
Nie, ten model odpada.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 17:09   #172
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Na razie jeszcze będę się rozglądać. A bliżej końca wakacji muszę koniecznie cos kupić... Zobaczymy, będę się Was radzić jakbym coś znalazła godnego uwagi
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:43   #173
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Hej Mam włosy proste, do łopatek, które się puszą. Ubzdurałam sobie, że koniecznie chcę sprawić sobie fajną suszarkę (jonizator, zimne powietrze itd) i koniecznie z dyfuzorem Przeszukałam mnóstwo wątków, ale we wszystkich każdy zadawał pytania, a porad prawie żadnych. Przeszukałam markety typu Media Markt, Real itp. i znalazłam jedynie drogie modele Remingtona i Rowenty, a właśnie na tych markach mi najbardziej zależało. Nie wiem, czy do moich prostych włosów taki dyfuzor się w ogóle nadaje, ale stwierdziłam, że jeśli mogę poświęcić trochę grosza na lepszą suszarkę, to dodatkowo niech w zestawie będzie dyfuzor, bo to przecież nie zaszkodzi I pewnie dalej bym nic nie znalazła i paliła włosy tanią suszarką z Tesco, gdyby nie to, że mój TŻ przyniósł dziś do domu taką oto suszarkę - http://www.ceneo.pl/872046s Ma wszystko czego potrzebowałam Nie robiłam jeszcze testu, ale chciałabym zapytać czy może ktoś ma takową suszarkę i podpowiedział jak używać takiego dyfuzora Jest on dość duży i ma grube zęby, nie ma niestety tej osłonki. A jedynie co mnie drażni na pierwszy rzut oka to brak zatrzasków na dyfuzor czy koncentrator. Mam nadzieję że nasadki nie będą spadały, tak jak w mojej poprzedniej suszarce
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:52   #174
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Dziewczyny mam takie pytanie - czy kiedy suszycie włosy dyfuzorem, to nawiew powietrza unosi Wam włosy do góry? Zaczęłam zabawę z dyfuzorem; niestety w Media Markt nie znalazłam modelu z kołnierzem, zmuszona byłam więc kupić tradycyjny dyfuzor. I pojawił się problem - mimo iż suszę włosy na najwolniejszej prędkości, to dyfuzor rozwiewa mi włosy ( w zasadzie porywa je do góry). Nie mogę go nawet przybliżyć do włosów, bo włosy (mokre!) unoszą się jak przy huraganie I tak się zastanawiam: to wina dyfuzora czy suszarka ma po prostu zbyt silny nawiew?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:33   #175
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
chciałabym zapytać czy może ktoś ma takową suszarkę i podpowiedział jak używać takiego dyfuzora
Takiego nie mam (mam z kryzą), ale powyżej pisałam, w jaki sposób używać dyfuzora bez kryzy:
przykładasz do włosów,
włączasz nawiew (najmniejsza prędkość),
suszysz,
wyłączasz nawiew,
odkładasz od włosów,
przykładasz do następnej partii włosów,
włączasz nawiew (najmniejsza prędkość)
itd...
Wówczas nie rozwiejesz włosów.
Cytat:
A jedynie co mnie drażni na pierwszy rzut oka to brak zatrzasków na dyfuzor czy koncentrator. Mam nadzieję że nasadki nie będą spadały, tak jak w mojej poprzedniej suszarce
Nie masz gwarancji, to fakt. Ja tez nie mam żadnych zatrzasków, ale dyfuzor nie spada (no, chyba że zrobię to, co wczoraj - przyłożę go pod sporym kątem z jednej strony i przycisnę, wówczas nie ma innej możliwości, jak tylko wyskoczenie z nasadki )
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
pojawił się problem - mimo iż suszę włosy na najwolniejszej prędkości, to dyfuzor rozwiewa mi włosy ( w zasadzie porywa je do góry). Nie mogę go nawet przybliżyć do włosów, bo włosy (mokre!) unoszą się jak przy huraganie I tak się zastanawiam: to wina dyfuzora czy suszarka ma po prostu zbyt silny nawiew?
Jedno z dwojga, ale stawiam na to, ze używasz zbyt mocnego nawiewu.
By ich nie rozdmuchać spróbuj metody, która opisałam wyżej i ustaw najmniejszą prędkość. No chyba że chcesz mieć efekt tapira lub lwa (czasem w końcu robi się i takie stylizacje), wówczas można rozdmuchać.
By dodać włosom objętości, warto suszyć je pochylając głowę, a potem przekrzywiając ją na boki i mocno do tyłu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:49   #176
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Media Markt mi nie odpisuje na maila, czy sprowadzą mi taką suszarkę jak twoja Eloe... chyba musze sie pofatygowac osobiścia. Widziałam, że mają ją w ofercie ale dostępna gdzieś w Poznaniu chyba... Może mi ja przywiozą? Czy nie mam się ci łudzić.... Inna sprawa, ze planowałam wydać coś kolo 100zł a nie coś ponad 200... no ale zobaczymy...
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:55   #177
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

ja suszę na największej prędkości i nie mam problemów z "rozwianymi" włosami.
Dodatkowo dyfuzor pięknie dodaje objętości włosom (bo przykładam go również do nasady włosów, jakbym ugniatała loki). I jest super.
Kiedyś pokazywałam zdjęcia mojej suszary, ale po awarii serwera gdzieś wsiąkły.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 11:07   #178
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Ha Suszarka przetestowana Mimo, że nie czytałam waszych odpowiedzi, to robiłam właśnie tak jak napisałaś eloe77 Dyfuzor mimo, że bez kryzy, świetnie poradził sobie z moimi opornymi na kręcenie włosami Wypróbowałam go na partii włosów, trochę mi to zajęło, ale fale są A co do tego zatrzasku, to jest Wystarczyło włożyć dyfuzor i lekko go przekręcić i już trzymał się mocno Teraz z kolei mam pytanie - jakich kosmetyków używać do kręcenia? Jakąś piankę możecie polecić? Przepraszam, że nie przeszukuję wątku w poszukiwaniu odpowiedzi.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:24   #179
MgielkaM
Zakorzenienie
 
Avatar MgielkaM
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

karolca a jaką masz suszarkę?

Ja zaczynam myśleć czy nie poszukac dyfuzora a do niego potem suszarki ale i tak strasznie drogo to wychodzi niestety... dyfuzor 50-60zł fajny itp alee potem suszarka do której pasuje ok 200-270 zł
Gdzieś mamy sklep z rzeczami fryzjerskimi, nawet dwa chyba. Musze tam zobaczyć, może mają dyfuzory..
__________________

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!


...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,



and dead -- indeed.

Edytowane przez MgielkaM
Czas edycji: 2011-08-01 o 13:28
MgielkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:46   #180
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Dodatkowo dyfuzor pięknie dodaje objętości włosom (bo przykładam go również do nasady włosów, jakbym ugniatała loki). I jest super
Też suszę przy nasadzie. Mam niewiele włosów i gdyby nie to, wyglądałabym dość dziwnie
[quoet] Kiedyś pokazywałam zdjęcia mojej suszary, ale po awarii serwera gdzieś wsiąkły.[/QUOTE] Trzeba dodać ponownie. Nie da się ich odtworzyć
Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Ha Suszarka przetestowana Mimo, że nie czytałam waszych odpowiedzi, to robiłam właśnie tak jak napisałaś eloe77 Dyfuzor mimo, że bez kryzy, świetnie poradził sobie z moimi opornymi na kręcenie włosami Wypróbowałam go na partii włosów, trochę mi to zajęło, ale fale są A co do tego zatrzasku, to jest
o tylko się cieszyć.
Cytat:
jakich kosmetyków używać do kręcenia? Jakąś piankę możecie polecić? Przepraszam, że nie przeszukuję wątku w poszukiwaniu odpowiedzi.
Pianek nie polecam, bo w większości jest alkohol denat. No chyba że znajdziesz taką bez alkoholu w składzie, jest ich nieco na rynku, ale nie wymienię, bo sama nie stosuję, to możesz próbować.
Używam żelu do włosów Isana czarny z pomarańczowymi napisami (męski) lub Artiste z fioletowym wieczkiem. Często tez gotuję żel lniany i z niego jestem najbardziej zadowolona podobnie jak z KCCC (ale to już zagramaniczny specyfik )
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-11 09:33:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.