Sypialnia- pomozcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 10:38   #1
olusia141519
Raczkowanie
 
Avatar olusia141519
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 44
Exclamation

Sypialnia- pomozcie


Witam jakis czas temu wprowadzilam sie do nowego domu i tutaj pojawil sie problem,jak urzadzic do konca sypialnie.

Nie chce zeby wydawala sie ona tak jak teraz zbyt surowa,a bardziej przytulna ,oraz kobieca.

Licze na wasza pomoc w tej sprawie.

Buziaki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0601.jpg (74,3 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0602.jpg (85,2 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0603.jpg (72,6 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0604.jpg (85,2 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0605.jpg (91,7 KB, 95 załadowań)
olusia141519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:16   #2
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Kochana, fiolet jest zawsze mile widziany wraz z bielą, kremem, piaskiem, beżem, brązem, a nawet z szarością. Jeśli chciałabyś wprowadzić więcej elegancji do pokoju, warto zastosować akcenty ze złotem lub srebrem.
Poza tym poduchy, obrazy na ścianę, narzuty, rolety - jakoś go zapełnić )
Jeśli chodzi o dodanie wnętrzu przytulności to może coś Ci się spodoba z tych rad
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 16:04   #3
olusia141519
Raczkowanie
 
Avatar olusia141519
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 44
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Chodzi mi o miejsce gdzie jest komoda pojecia nie mam jak zapelnic ta przestrzen
olusia141519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 22:02   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Przestrzeń nad komodą jest idealna na duży obraz lub plakat. Obok fotel lub pufa obite miękką tkaniną, jakaś duża, elegancka lampa na komodzie. Może gładki dywan, który "zmiękczy" trochę podłogę. Zasłony do zmiany - zamiast tych poliestrów jakiś miękki aksamit lub gruba bawełna.
Generalnie masz fajne łóżko i całkiem od czapy komodę i szafki. Poszukałabym kupca na te meble i kupiła coś, co pasuje stylem i wygląda bardziej jak meble do sypialni niż bezosobowa komódka, którą równie dobrze można byłoby postawić w jakimś biurze.
Zapomniałabym o zmianie lampek nocnych i fajnych poduchach na łóżko zamiast infantylnych misiów.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-02-04 o 22:03
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 10:49   #5
olusia141519
Raczkowanie
 
Avatar olusia141519
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 44
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Przestrzeń nad komodą jest idealna na duży obraz lub plakat. Obok fotel lub pufa obite miękką tkaniną, jakaś duża, elegancka lampa na komodzie. Może gładki dywan, który "zmiękczy" trochę podłogę. Zasłony do zmiany - zamiast tych poliestrów jakiś miękki aksamit lub gruba bawełna.
Generalnie masz fajne łóżko i całkiem od czapy komodę i szafki. Poszukałabym kupca na te meble i kupiła coś, co pasuje stylem i wygląda bardziej jak meble do sypialni niż bezosobowa komódka, którą równie dobrze można byłoby postawić w jakimś biurze.
Zapomniałabym o zmianie lampek nocnych i fajnych poduchach na łóżko zamiast infantylnych misiów.
No misie niestety musza zostac bo sa to prezenty od faceta,lozko i meble to kupiony zestaw ze sklepu meblowego tylko wydaje mi sie ze u nich to jakos bardziej pasowalo.Zastanowie sie nad obrazem i fotelem,i racja zaslony takze powinny pojsc do wymiany.
olusia141519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 12:56   #6
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Obraz może być w tej samej tonacji kolorystycznej - przykłady http://mural24.pl/fototapety-fioletowy/ albo beż, piasek http://mural24.pl/fototapety-bezowy/
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 17:25   #7
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Na komodę możesz dać jakąś dużą figurkę/rzeźbę i duże, ozdobne świeczniki ze świecami. Nad nią powiesić obraz albo jakieś wasze zdjęcie.
Misie są infantylne - proponuję mimo wszystko schować do komody
Albo może zamiast komody zrobić toaletkę z lustrem?
Na szafki można dać nastrojowe lampki nocne.
Przy łóżku można dać mały, prostokątny dywanik, np. biały.
Można też dać w rogu jakąś roślinę typu fikus.
Możesz też dać np. białą, miękką "misiową" narzutę na łóżko (są np. w home&you) - takie narzuty dają wrażenie przytulności.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 18:54   #8
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Olusia, a skąd motylki?
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 19:41   #9
olusia141519
Raczkowanie
 
Avatar olusia141519
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 44
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Motylki sama powycinalam i dokleilam tasma 2 stronna ladnie wygladaja. No toaletka jest to swietny pomysl jednak ceny takiej toaletki sa wysokie.

Myslalam o duzej naklejce dmuchawca na sciane plus jakies swieczki ramki pytanie czy to wystarczy
olusia141519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:57   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez olusia141519 Pokaż wiadomość
No misie niestety musza zostac bo sa to prezenty od faceta,lozko i meble to kupiony zestaw ze sklepu meblowego tylko wydaje mi sie ze u nich to jakos bardziej pasowalo.Zastanowie sie nad obrazem i fotelem,i racja zaslony takze powinny pojsc do wymiany.
Misie trzymane w jakimś koszu w kącie sypialni nie stracą swojej wartości, a na łóżku wyglądają jakby zostały wyjęte z sypialni zakochanej i infantylnej jeszcze szesnastolatki
Nie wierzę, że to łóżko stanowi jakiś komplet z tymi szafkami i komodą? Przecież to meble z dwóch różnych bajek i o ile łóżko jest z całkiem ciekawej bajki, to szafki przybyły chyba z jakiegoś koszmarku
Pasowałyby u ciebie jakieś klasyczne pękate lampy w tym stylu:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70153141/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79861119/
lub coś takiego:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50215017/
Najważniejsze, żeby były spore, wypełniające przestrzeń, a nie jakieś maleństwa ginące na szafce.
Nad komodą powiesiłabym jakiś fajny plakat. Może coś W. Świerzego? W każdym razie załączę dla inspiracji przykłady.
Gdzieś w sieci widziałam też fajne grafiki, ale teraz nie pamiętam strony. Jeśli je odnajdę, to wrzucę link.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1122546.3.jpg (65,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 49B0D38CD02418512D4CF35988EFE161.jpg (49,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 78_11179.jpg (26,1 KB, 5 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 22:09   #11
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Lustro w złotej ramie nad komodą...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 13:02   #12
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Lustro nie, bo będzie złe feng shui. Najlepiej jakiś wielki obraz (one zawsze świetnie wyglądają w takich miejscach)
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:13   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Lustro w złotej ramie nad komodą...
A to lustro do czego miałoby nawiązywać? Wnętrze powinno być spójne, a póki co w tym pokoju są meble z różnych bajek i jeszcze lustro, które na chwile obecną do niczego by nie pasowało. Złota rama fajnie wygląda do wnętrz pałacowych, glamour, buduarowych sypialni.
Obraz lub plakat lepiej się tu sprawdzą. Jeśli lustro to w prostej, grubszej ciemnej lub białej ramie. Z połyskujących detali raczej srebro niż złoto.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:56   #14
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Przepraszam Cię bardzo, ale w tym pokoju nic do siebie nie pasuje. Każda rzecz jest z innej bajki i nie pasuje do żadnej z pozostałych.
Jeśli zależy Ci na przytulnej sypialni, to tak komoda jak z biura jest zupełną pomyłką
Rozumiem, że misie to prezent, ale może posadź je na jakiejś półeczce lub w koszu? Na fotelu? Kiedy leżą na łóżku, to nie dość, że wygląda to infantylnie, to jeszcze powoduje wrażenie bałaganu (potęgowane dodatkowo tym, że narzuta i poduszki nie tworzą kompletu).

A naklejka-dmuchawiec, to strasznie oklepany pomysł. Nie masz jakiegoś ulubionego artysty?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:24   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
A naklejka-dmuchawiec, to strasznie oklepany pomysł. Nie masz jakiegoś ulubionego artysty?
Dmuchawiec to ostatnio jakaś plaga. Nie wiem kto wmówił ludziom, że w sypialni musi być ta naklejka, ale już n-ty raz czytam o tym, że ktoś chce tym ozdabiać ściany.

A propos poduszki i narzuta nie muszą tworzyć kompletu, ale nie mogą się gryźć. Przy gładkiej narzucie można poszaleć z poduszkami (do poduszek nie zaliczam smętnych "naleśników" udających poduszki), a przy wzorzystej narzucie poduszki powinny być już tylko stonowanym tłem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 23:11   #16
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Dmuchawiec to ostatnio jakaś plaga. Nie wiem kto wmówił ludziom, że w sypialni musi być ta naklejka, ale już n-ty raz czytam o tym, że ktoś chce tym ozdabiać ściany.

A propos poduszki i narzuta nie muszą tworzyć kompletu, ale nie mogą się gryźć. Przy gładkiej narzucie można poszaleć z poduszkami (do poduszek nie zaliczam smętnych "naleśników" udających poduszki), a przy wzorzystej narzucie poduszki powinny być już tylko stonowanym tłem.
Hmm... Zgadzam się, ale jak patrzę na to łóżko, to widzę właśnie mi się poduszki i narzuta gryzą... A jeszcze zwierzaki...

W sumie, to sama mam problem, jak ocieplić wnętrze, bez zagracania go, bo kupiłam w ikei regał i komodę w okleinie brzozowej i teraz mam wrażenie, że wyglądają jak w biurze Chciałam białe, ale dałam się namówić facetowi
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 18:31   #17
Pani_Migotka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Migotka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 357
GG do Pani_Migotka
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Zdecydowanie dopasowane obrazy
Pani_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 20:25   #18
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
(...)Może coś W. Świerzego? W każdym razie załączę dla inspiracji przykłady.
Gdzieś w sieci widziałam też fajne grafiki, ale teraz nie pamiętam strony. Jeśli je odnajdę, to wrzucę link.
Dzięki! Wstyd się przyznac , ale nie znałam go wcześniej. Bardzo podobaja mi sie jego prace. Przepraszam za OT
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 12:58   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sypialnia- pomozcie

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dzięki! Wstyd się przyznac , ale nie znałam go wcześniej. Bardzo podobaja mi sie jego prace. Przepraszam za OT
Proszę bardzo Ten pierwszy plakat sama mam Narazie w tubie, ale planuję kupić mu ramę i powiesić w pokoju.
Póki co zastępczo oglądam Merlinkę na pulpicie laptopa
Jeśli lubisz czarno-białą kolorystykę, to ciekawe prace ma M. Wasilewski http://www.postermuseum.pl/gallery/shop/32.jpg
Z Polskiej Szkoły Plakatu też można znaleźć wiele ciekawych prac uznanych plakacistów: http://www.google.pl/search?q=Polska...w=1247&bih=591

Polecam wycieczkę do Muzeum Plakatu w Wilanowie, gdzie mają sporą kolekcję plakatu polskiego
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.