Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-17, 08:43   #691
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

benia - nie jestem aż taką znowu ekspertką w temacie chna/henna. Ot, dość długo używałam. Z koloru zawsze byłam zadowolona - nawet ostatnio. O ile mnie pamięć nie myli chna daje kolor pomarańczowy i raczej nie zmieni radykalnie ciemnego koloru włosów. Cały czas mam na myśli prawdziwe zioła, a nie te farby w tubkach czy płynach. Ciemne włosy mogą jedynie uzyskać refleks czerwieni, czerwonego wina.
Ja uwielbiam kolor włosów po chnie czy hennie. Jestem z natury szatynką i wiele lat temu po chnie miałam taki winny kolor włosów. Czerwień ta wpadała w odcień miedzi a nie fioletu {oberżyna}. Siwe włosy - pisałam już o tym - po hennie są rewelacyjne. Mają kolor o parę tonów jaśniejszy niż te naturalne i wygląda to trochę jak balejaż. W sklepie z ziołami widziałam henny pozwalające farbować włosy na różne kolory. To henny z domieszką innych ziół. Ja chciałam mieć brązowe. kupiłam więc hennę z domieszką kory dębu i jeszcze innych ziół. Kolor wyszedł brązowy.
Co się stało z moimi włosami ?! Kolor był - moim zdaniem - prześliczny. Ale włosy jedna wielka kopa siana i garściami zaczęły wypadać. Poszłam skruszona po radę do fryzjerki i diagnoza : reakcja henny i farby. Obcięłam te najstraszniejsze 20 cm, odczekałam dwa miesiące, pofarbowałam farbą chemiczną i (już dwa razy) i wszystko powoli wraca do stanu można powiedzieć : normalności. Nawet parę dni temu usłyszałam komplement na temat moich włosów. Mam w domu leżącą hennę i zaczyna mnie znowu kusić ... Takiego koloru jak po hennie farbami chemicznymi nie uzyska się. Piszę to z mojego doświadczenia.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 15:17   #692
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Heroldin, a po jakim czasie założyłaś tą hennę po farbie chemicznej? Czy też może w Twoim przypadku nie chodzi o ten okres pomiędzy farbowaniami a po prostu o to, że przez dłuższy czas używałaś chemii a później henny? Kusi mnie ta henna, a z drugiej strony boję się, że zamiast pomóc - zaszkodzi! Może spróbuję tej Venity na początek w 6 tygodni po Garnierze, żeby później przejść do tych ziołowych - znów za jakieś 6 tygodni? Jak myślisz, nie pogryzie się to wszystko?
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 07:08   #693
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy to chemia czy to zioła - ja farbuję włosy co cztery- pięć tygodni. Farbami chemicznymi farbuję tylko w salonach fryzjerskich, a więc farby profesjonalne.
benia- powiem Ci szczerze, że nawet dokładnie nie czytałam co to jest, ta VANITA.
Jak znajdę chwilkę - poczytam. Nie mogę Ci doradzić : zrób tak czy siak. Nie wiem.
Już pisałam, że wielokrotnie mieszałam chemię z henną i nie było żadnych rewelacji.
A ostatni raz się zdarzyło. Z tego wynika nie ma reguły. A tak po prawdzie, to nie wiem jakie dobroczynne {dobre}działanie henny na włosy maja na myśli Dziewczyny pisząc tak w postach. Dla mnie henna, chna, basma, indygo itp. - to jedynie zioła służące do farbowania włosów metodą ich oblepiania. I czy są lepsze od chemicznych ?!
Zdania w tej kwestii tez są podzielone. Wierz mi - trudno cokolwiek autorytatywnie w tej sprawie powiedzieć. Być może w przyszłym tygodniu zrobię podejście do henny i zobaczymy co będzie. Idzie zima - w razie czego, pod czapką łysej głowy nie będzie widać
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 21:09   #694
cola16
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 814
GG do cola16
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hej,jak uzyskac zimny odcien brązu?moze bylo to pytanie ale bardzo prosze o odp
cola16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 08:40   #695
loloita20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 70
Henna Sipa farba kolor czarny!!Co sądzicie?

Czesc kobitki używała ktoras z was tej farby...jakie efekty??Mi nie zafarbowała odrostów nie mam pojecia z jakiej przyczyny...założyłam ten wątek po to abyscie pisały swoje wrażenia po uzyciu jej... bo chce ja wprowadzic w moje zycie tylko zastanawiam sie jak to zrobic by łapała mi odrosty
loloita20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 10:30   #696
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A jaki kolor włosów chciałaś uzyskać stosując hennę ? Kolor pozyskany za pomocą henny zależy w dużej mierze od naszego naturalnego. Co to znaczy : nie zafarbowała odrostów ?! Włosy na całej długości zafarbowała, a odrostów - nie ?!
Jak wnioskuję z Twojego postu : miałaś farbowane włosy. Farbą chemiczna czy
ziołami ?!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-20, 15:01   #697
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Od zawsze farbuję włosy Venitą rzadzej odżywką koloryzującą (w proszku), cześciej balsamem (tuba). Nie są to produkty w 100% naturalne, ale są na bazie henny. Ostatnio odżywka w ogóle "nie chwycila" moich włosów. W dodatku zmywala się na granatowo Po jakimś czasie zafarbowalam włosy balsamem i też nie było widać efektu. Nie wiem czemu tak się dzieje, ponieważ w miedzyczasie nie stosowalam innych środków do koloryzacji
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 21:15   #698
cola16
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 814
GG do cola16
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

odpowie mi ktos?czy kupie sipe w sklepie zielarskim?
cola16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 07:23   #699
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Widziałam jakieś henny w proszku w sklepie zielarskim i nawet jedną kupiłam i użyłam. Ale czy to była SIPA nie wiem, nie pamiętam. Farbowałam na brąz, ale na ciepły odcień. Teraz mam ze sklepu internetowego. Najlepiej będzie jak przejdziesz się do sklepu zielarskiego i zapytasz.
Na Mazidłach też są przepisy jak uzyskać za pomocą różnych farb ziołowych
ciepłe lub zimne odcienie. Tam tez zajrzyj.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 17:02   #700
cola16
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 814
GG do cola16
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Widziałam jakieś henny w proszku w sklepie zielarskim i nawet jedną kupiłam i użyłam. Ale czy to była SIPA nie wiem, nie pamiętam. Farbowałam na brąz, ale na ciepły odcień. Teraz mam ze sklepu internetowego. Najlepiej będzie jak przejdziesz się do sklepu zielarskiego i zapytasz.
Na Mazidłach też są przepisy jak uzyskać za pomocą różnych farb ziołowych
ciepłe lub zimne odcienie. Tam tez zajrzyj.

ok dziekuje bardzo nie pasuja mi kolorki cieple ze wzgledu na ciemna karnacje,jaka henne polecasz? i ile jej kupujesz?i jaki jest koszt oczywiscie
cola16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 19:31   #701
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

cola - trudno tak autorytatywnie odpowiedzieć która henna jest dobra, a która lepsza.
Henna w Polsce jest raczej droga. Ja mam obecnie kupiona w internetowym sklepie z indyjskimi kosmetykami. Dziewczyny kupują tez w Mazidłach. Ostatnio farbowałam
gotowa już mieszanka henny i innych ziół np. kora dębu, bo chciałam mieć brązowy odcień. Zniszczyłam włosy, bo położyłam na farbę chemiczną. Ale to też nie jest reguła. U każdego mogą zajść inne reakcje. Mam włosy poniżej ramion i zużywam 100 - 150 g {ale ja ze wszystkim przesadzam}. Ja będę w przyszłym tygodniu w "moim" sklepie ziołowym, mogę sprawdzić jakiej firmy są te ich mieszanki.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 17:53   #702
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy któraś z Was używała henny z Delii kolor orzech laskowy?

http://www.allegro.pl/item458544377_...y.html#gallery

Na opakowaniu wygląda jak ciemny blond, czyli taki, jaki chciałabym uzyskać, ale ciekawa jestem czy będą z tym takie same historie jak z venitą (kolor wychodzi ciemniejszy niż na pudełku). Przy każdym farbowaniu kupuję jaśniejszy odcień. Ostatnio nałożyłam orzech laskowy z venity i pomyślałam o delii, bo ma ładniejszy, jaśniejszy odcień. Oczywiście poczekam jeszcze z miesiąc zanim cokolwiek nałożę na czuprynę, ale chciałabym wiedzieć jak to jest z tą delią.
Pozdrawiam
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 21:19   #703
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Przyłączam się do pytania Kurczaka31. Czy ktoś używał tych farb ziołowych z Delii? W opisie towaru na Allegro piszą, że kolor orzech laskowy nadaje włosom brąz i jasny brąz tylko refleksy, a złoty kasztan nie jest zalecany dla włosów w kolorach brąz i jasny brąz. Dziwię się, bo ten złoty kasztan wygląda tam ciemniej niż orzech laskowy. Podpowie mi ktoś doświadczony w tej sprawie?
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 22:43   #704
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Zdecydowałam sie w koncu na farbowanie henną, moze któraś wie jaka henna była uzyta http://www.hennaforhair.com/mixes/wendyw/
Nie moge sie doczytać :\
Mam włosy ciemny blond, zalezy mi na złoto rudawych refleksach, jakies pomysły?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 13:26   #705
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja ostatnio farbowałam Orzechem Laskowym z Venity i ładnie zrudziało. Ale od razu mówię, że przez kilka dni to był brąz. Osobiście nie polecałabym farbowaniem jakimś Ognistym Oranżem itp., bo wyjdzie wściekle pomarańczowy. Polecałabym jakiś jasny brązik. Po niedługim czasie, jak to po hennie, zostaną ładne, rudawe refleksy
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 13:30   #706
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
henna na włosach a zrobienie sobie trwałej-czy można na hennie zrobić trwałą?

witam!

Nigdy jeszczenie miałam robionej trwałej, ale moje włosy są cienkie, bez objętości, oklapłe i mam ich dość! Chcę sobie zroić trwałą, taką, żeby były drobne loczki, ale miałam na włoskach dwukrotnie nakładaną hennę-balsam koloryzujący z venity. Nie wiem więc czy terazmogę sobie zrobić trwałą...Ahajes zcze jedno ostatnie pytanie. Czy jeśli zrobię włosy trwałą to czy będe mogłakilka dni później nałożyć hennę?
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 15:31   #707
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: henna na włosach a zrobienie sobie trwałej-czy można na hennie zrobić trwałą?

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
witam!

Nigdy jeszczenie miałam robionej trwałej, ale moje włosy są cienkie, bez objętości, oklapłe i mam ich dość! Chcę sobie zroić trwałą, taką, żeby były drobne loczki, ale miałam na włoskach dwukrotnie nakładaną hennę-balsam koloryzujący z venity. Nie wiem więc czy terazmogę sobie zrobić trwałą...Ahajes zcze jedno ostatnie pytanie. Czy jeśli zrobię włosy trwałą to czy będe mogłakilka dni później nałożyć hennę?
Wstąp do salonu fryzjerskiego i zapytaj, każda fryzjerka musi to wiedzieć.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 16:56   #708
Dnks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hey dziewczyny!
Mam blond włosy (raczej jasne). Chciałabym je trochę przyciemnić. Bardzo podoba mi się kolor miodowy, ale jasnym ciepłym brązem też nie pogardzę. Czy takie kolorki da się uzyskać, mieszając hennę w proszku? Zależy mi na tej hennie, bo chciałabym pogrubić moje włosy (mam raczej cienkie). Jeśli nie da rady henną to jakie inne metody proponujecie..?
Błagam o pomoc!
Dnks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 19:50   #709
Elsi81
Zakorzenienie
 
Avatar Elsi81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 352
Dot.: henna na włosach a zrobienie sobie trwałej-czy można na hennie zrobić trwałą?

Włosy moja droga możesz ufarbować 2 tyg po zabiegu trwałej, taki czas musi upłynąć między tymi dwoma zabiegami.Płyn do trwałej a następnie utrwalacz trochę spłukują i rozjaśnią Twój dotychczasowy kolor. A henna z venity jak czytałam skład to raczej nie niszczy włosów bo jest to naturalny barwnik.
__________________


...Po każdym dniu postaw kropkę, odwróć kartkę i zacznij na nowo...
Elsi81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 20:14   #710
Dnks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: henna na włosach a zrobienie sobie trwałej-czy można na hennie zrobić trwałą?

Dziewczyny heeeeelp me!!!
Może by tą hennę jakoś zmieszać...?
Dnks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 20:24   #711
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: henna na włosach a zrobienie sobie trwałej-czy można na hennie zrobić trwałą?

Cytat:
Napisane przez Dnks Pokaż wiadomość
Dziewczyny heeeeelp me!!!
Nie wiem jakie właściwości, odcienie i skład mają te farby henny np. Venity.
Ja farbuję henną czystą.
Na stronie internetowej Mazideł są podane przykłady w jakich proporcjach mieszać hennę z amlą czy indygo. Sklep Helfy - też oferuje mieszanki henny z innymi ziołami, które to mieszanki mają farbować włosy na rózne kolory.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 14:48   #712
orka97
Przyczajenie
 
Avatar orka97
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

zwariowałam. dwa dni zajęło mi czytanie calego watku jak i strony mazidel etc. i o ile juz wiem ktora henne w jakich proporcjach i jak stosowac to mam pewne watpliwosci co do tego czy wlosy potem nie bede w gorszej kondycji. mam wlosy troche dluzsze niz do pasa ale jeszcze nie siegaja pupy nie chcialabym teraz robic z nimi czegos czego pozaluje ale kolor mi sie przestal podobac na zime sie robia takie szare bo w lato sie od slonca ladnie mienia. no i w pierwszej chwili bylo takie wow jak uslyszalam ze henna pomaga na wlosy ktore sie elektryzuja a potem ktos napisal ze jednak wlos nie oddycha i sie robi cienki . czy ktos kto sie naprawde zna na tym mogl by cos powiedziec.
orka97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 15:46   #713
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez orka97 Pokaż wiadomość
czy ktos kto sie naprawde zna na tym mogl by cos powiedziec.
Pewnie co użytkowniczka, to inne doświadczenie i inna opinia. Tak jak każde włosy są inne i co innego im służy. Po latach przerwy wróciłam do farbowania henną, ale mam mieszane uczucia ... Jak na razie mam zamiar kontynuować ten proceder. Tylko, że ja
mam krótsze włosy niż Ty i w razie czego będzie mnie ich mniej żal .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 16:01   #714
orka97
Przyczajenie
 
Avatar orka97
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

gdzies pare stron postow temu wlasnie czytalam o twoich przejsciach i myslalam ze juz nie dasz szansy hennie . jak bym miala krotsze to bym nie miala takiego cykora ale takie wlosy jak mam teraz jednak sie troche zapuszcza i boje sie wlasciwie co kolwiek znimi robic odrazu sie placza. ostatnio na dodatek strasznie sie elektryzuja i w sumie dlatego tez chcialam zastosowac ta Cassia Obovata lub henne z mazidel. tylke ze moderatorka tutaj napisala ze wlos jest oblepiony i sie niszczy jeszcze inne osoby pisaly, ze wlosy sie robia sztywne i cienke. szczeze mowiac mam wiekszy teraz znak zapytania niz wczesniej . jeszcze takie pytanie jak oceniacie wogole te szampony lub odzywki z domieszka henny ? mowie teraz o tych nie przeznaczonych do koloryzacji tylko do pielegnacji czy one tez wlasnie oblepiaja wlosy ?
orka97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 16:44   #715
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[quote=orka97;10057989] wlasnie czytalam o twoich przejsciach i myslalam ze juz nie dasz szansy hennie .quote]


Dałam szansę raz jeszcze. Raz jeszcze - fajne powiedziane ! Mam w domu kilogram . Te moje przejścia mogły być spowodowane tym, że kładłam hennę na farbę chemiczną i tym, że była to henna z bazarowego sklepu zielarskiego, taka gotowa mieszanka. Teraz farbowałam tą z HELFY. Żadnych zastrzeżeń : kolor ładny i włosy też nie najgorsze. Takiego koloru, jaki uzyskam za pomocą henny, nie da mi żadna farba. I własnie to mnie ubezwłasnowolnia i ciągnie do henny. To prawda, że henna farbuje włósy oblepiając je. A farby chemiczne - otwierając łuski włosa i wnikając w głąb. Co lepsze ?! Nie wiem. Nigdy nie miałam do czynienia i nie będę miała - z pseudohenną : gotowe farby typu : Venita.
Spróbuj może pierwszy raz tylko na paru pasmach włosów dla porównania.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 20:11   #716
orka97
Przyczajenie
 
Avatar orka97
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

tak chyba zrobie dziekuje za rady. co do Venita to nie nazywam tego henna i napewno takie cos nie znjadzie miejsca na mojej glowie . co do szamponow mialam na mysli cos takiego http://allegro.pl/item502573983_szam..._shikakai.html
lub http://allegro.pl/item498387097_seha...e_shampoo.html
i czy np olejki zawierajace amle przyciemniaja wlosy http://www.helfy.pl/olejek-do-wlosow ?
orka97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 22:23   #717
pegi995
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 732
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

I ja proszę o radę
Od dłuższego czasu farbowałam włosy na czarno..aktualnie mam ciemny brąz no i końcówki troszkę czarne po nieudanym farbowaniu. Dziś próbowałam rudej farby, bo właśnie marzy mi się rudy. Efekt żaden. Może pod światło coś widać ale czuję się jak Michał Wiśniewski :| Widać też trochę czerwieni na odrostach.. :| Chciałabym marchewkowy kolor. Czy to jest możliwe? Jakie działanie ma henna? Zafarbuje każdy kolor włosów? Zafarbuje moje? Mam już dość ciapek na głowie..chciałabym jednolity kolor. Z czym połączyć hennę by uzyskać rudy kolor?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

Edytowane przez pegi995
Czas edycji: 2008-12-12 o 22:33
pegi995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 23:30   #718
orka97
Przyczajenie
 
Avatar orka97
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Pegi moze nie jestem najleprza osoba do dawania rad, bo nie uzywalam jeszcze henny ale z ciemnych wlosow nie zrobisz rudych od tak musisz je najpierw rozjasnic co niestety bardzo niszczy wlosy, chyba ze cie zadowoli poswiata czerwieny ale i tak nie mozesz na farbowane wlosy klasc henny bo z tego co wyczytalam tutaj ;D moga wyjsc zielone ale moze poczekaj az ktos z doswiadczeniem tobie odpowie ja wiem tylko to co tutaj przez ostatnie dwa dni wycztalam
orka97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 07:14   #719
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez orka97 Pokaż wiadomość
co do szamponow mialam na mysli cos takiego
W tym temacie to już nic nie jestem w stanie Ci podpowiedzieć. Z zasady nigdy nie kupuje na ALLEGRO. Wszystkie swoje zakupy bazuję na Helfy i jeszcze jednym sklepie internetowym. Z opisu wynika, że te szampony nie kolorują włosów tylko
je karmią. Szampony ajurwedyjskie i arabskie, których używałam, nie przypadły moim włosom, a szczególnie skórze głowy do gustu. Były za ciężkie.
Naturalne moje włosy mają kolor dość ciemny (szatynka jestem), dlatego nic nie moge powiedzieć na temat ewentualnego przyciemniania włosów przez olejki np. amlę. Napisz mail z takim pytaniem do Helfy. Właściciele to przeuroczy i bardzo sympatyczni ludzie. Na pewno Ci podpowiedzą i doradzą.

Cytat:
Napisane przez pegi995 Pokaż wiadomość
Z czym połączyć hennę by uzyskać rudy kolor?
Henna sama w sobie daje rudy kolor w różnych odcieniach, w zależności od rodzaju włosów. Henna to zioła. Nie jestem fryzjerką-specjalistką, ale parę lat juz farbuję włosy chemią i ziołami. Farba chemiczna, bez uprzedniego rozjaśnienia, nie nada włosom jaśniejszego niż mają koloru. Henna - tym bardziej.
Tak jak już orka - napisała : możesz uzyskać jedynie rudo-czerwoną poświatę. W każdym razie, do Michała Wiśniewskiego - z każdej strony - będzie Ci daleko . O rozjaśnianiu nie wypowiem się, bo jestem zagorzałą przeciwniczką tego procederu.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 19:22   #720
orka97
Przyczajenie
 
Avatar orka97
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

to jeszcze moze sie spytam czy to prawde, ze po hennie nie dzialaja zadne odzywki ? jak wasze włosy reagowaly po hennie na maseczki etc ?
orka97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.