egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 196 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-17, 08:32   #5851
modna2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej ja też napisałam na maski algowe Sollux niebieski....myślicie że to duży błąd?
modna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:32   #5852
teri4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Thumbs up Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

wedlug mnie pisanie projektu bez sugerowania sie zalacznikami to loteria, w zalaczniku masz rzeczy z klucza - te punktowane, jezeli w nie nie trafisz w swoim wymyslonym zabiegu - nie mowie ze zlym dla danej cery - to nie zdasz bo ucieknie ci zbyt duzo punktow.

Sam wykaz jest bardzo duzo punktowany. My pisalysmy projekt na zajeciach a potem nasza pani nam go sprawdzala wedlug klucza. ( jest egzaminatorem miala oryginalne klucze do zadan z lat ubieglych) i odbywalo sie to tak: w tytule bylo wymagane to to i to macie? jezeli tak to punkt. przeciwskazan ma byc 8 za kazde dobre punkt max mozna zdobyc 8. macie zdanie przeciwskazan nie ma - macie 1 punkt itd itd. i tak jest sprawdzana co roku kazda praca . i to jest logiczne tyle ze klucz uklada jakas tam osoba i musimy trafic w jej widzimisie, dlatego warto pisac duzo ale szkoda czasu na rzeczy nie z zalacznika bo za to punktow dodatkowych nie bedzie.

a i zauwazylam pewna zaleznosc co do tematow prac w tamtym roku w zime na probnym byla cera naczynkowa i my ja dostalysmy na egzaminie, w tym ktos pisal ze mial zabieg na piersi wiec za rok w czerwcu to bym obstawiala

powodzenia wszystkim zycze , kazda miala swoja wizje tego zabiegu miejmy nadzeje ze natrzaskalysmy punktow jeszcze nikt nie napisal ze uzyl NaCl ktory dziala na naczynka, ja nim posmarowalam buzie a ze nie malam jonoforezy to wlaczylam niebieskiego soluxa - 2 rzeczy z wykazu i mam nadzieje ze ich uzycie bedzie punktowane
teri4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 09:22   #5853
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez teri4 Pokaż wiadomość
wedlug mnie pisanie projektu bez sugerowania sie zalacznikami to loteria, w zalaczniku masz rzeczy z klucza - te punktowane, jezeli w nie nie trafisz w swoim wymyslonym zabiegu - nie mowie ze zlym dla danej cery - to nie zdasz bo ucieknie ci zbyt duzo punktow.

Sam wykaz jest bardzo duzo punktowany. My pisalysmy projekt na zajeciach a potem nasza pani nam go sprawdzala wedlug klucza. ( jest egzaminatorem miala oryginalne klucze do zadan z lat ubieglych) i odbywalo sie to tak: w tytule bylo wymagane to to i to macie? jezeli tak to punkt. przeciwskazan ma byc 8 za kazde dobre punkt max mozna zdobyc 8. macie zdanie przeciwskazan nie ma - macie 1 punkt itd itd. i tak jest sprawdzana co roku kazda praca . i to jest logiczne tyle ze klucz uklada jakas tam osoba i musimy trafic w jej widzimisie, dlatego warto pisac duzo ale szkoda czasu na rzeczy nie z zalacznika bo za to punktow dodatkowych nie bedzie.

a i zauwazylam pewna zaleznosc co do tematow prac w tamtym roku w zime na probnym byla cera naczynkowa i my ja dostalysmy na egzaminie, w tym ktos pisal ze mial zabieg na piersi wiec za rok w czerwcu to bym obstawiala

powodzenia wszystkim zycze , kazda miala swoja wizje tego zabiegu miejmy nadzeje ze natrzaskalysmy punktow jeszcze nikt nie napisal ze uzyl NaCl ktory dziala na naczynka, ja nim posmarowalam buzie a ze nie malam jonoforezy to wlaczylam niebieskiego soluxa - 2 rzeczy z wykazu i mam nadzieje ze ich uzycie bedzie punktowane
z tym NaCl się pomyliłaś, ponieważ jest on stosowany po oczyszczeniu skóry, w celu złagodzenia podrażnień, działa również antybakteryjnie i przeciwzapalnie, zmniejsza ujścia mieszków włosowych, a co za tym idzie jest idealnym preparatem dla cery tłustej, trądzikowej.

Dla cery z naczynkami jest podobny roztwór bo Chlorek Wapnia.

tutaj jest link do strony z kosmetykami Charmine Rose, gdzie są ampułki z tymi roztworami.
http://www.dores.com.pl/produkty,kos...forezy,37.html

Edytowane przez Infinity5
Czas edycji: 2011-06-17 o 10:11
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 09:35   #5854
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny, z tego co wiem, to ten 0,9% roztwór NaCl, to po prostu sól fizjologiczna, czyli np do przemycia oczu jak wpadnie henna.
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 09:46   #5855
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gagaton89 Pokaż wiadomość
solux wysuszy algi a serum przz tłusty krem nie wchłonie...
echhhh

Edytowane przez toothyy
Czas edycji: 2011-06-17 o 09:48
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 10:12   #5856
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
dziewczyny, z tego co wiem, to ten 0,9% roztwór NaCl, to po prostu sól fizjologiczna, czyli np do przemycia oczu jak wpadnie henna.
ten roztwór był zmyłką do oczyszczania
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 10:50   #5857
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

raczej do henny a nie oczyszczania
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 10:52   #5858
mali19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Infinity5 ma rację NaCl stosuje się przy oczyszczaniu przy cerze trądzikowej
mali19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 10:53   #5859
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
raczej do henny a nie oczyszczania
Chlorek sodu, roztwór wodny 0,9% NaCl, elektroda czynna (+), uspokojenie skóry (po oczyszczaniu), działanie przeciwbakteryjne. Uspokaja i łagodzi, zmniejsza rozszerzone ujścia mieszków włosowatych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia.

Wątpię, że po hennie.
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:07   #5860
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
Chlorek sodu, roztwór wodny 0,9% NaCl, elektroda czynna (+), uspokojenie skóry (po oczyszczaniu), działanie przeciwbakteryjne. Uspokaja i łagodzi, zmniejsza rozszerzone ujścia mieszków włosowatych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia.

Wątpię, że po hennie.




Sól fizjologiczna - 0,9 % roztwór chlorku sodu (łac. Natrium Chloratum) w wodzie, po odpowiedniej sterylizacji używany jako podstawowy płyn nawadniający w medycynie.

po prostu te ampulki z CHRto zwykla sol fizjologiczna
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:08   #5861
gloor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

według mnie nie bedzie źle... ja w tamtym roku oblałam i powiem że zabieg opisałam fatalnie z niczym nie trafiłam... był wtedy zabieg "cellulit na nogach + wenektazie" powinny byc zimne bandaże bądz algi morskie ...ja to totalnie skopałam dałam krem, folie i do tego koc elektryczny i klientke podgrzałam :/...teraz się z tego śmieje!!!!

...ale wracajac do sedna napisałam na 7 sstron jedno pod drugim ładnie czytelnie, składniki aktywne pięknie rozpisane , wskazanie/przeciwskazania miałam wystukane, zalecenia do domu wyczerpałam z każdej strony jak mogłam! JEDNYM SŁOWEM WSZYSTKIE PUNKTY MIAŁAM O.K. POZA 6- ZABIEG METODYKA... I DOSTAŁAM WTEDY 72%
gloor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 11:09   #5862
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
Chlorek sodu, roztwór wodny 0,9% NaCl, elektroda czynna (+), uspokojenie skóry (po oczyszczaniu), działanie przeciwbakteryjne. Uspokaja i łagodzi, zmniejsza rozszerzone ujścia mieszków włosowatych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia.

Wątpię, że po hennie.
ja nie moge dziewczyny....nie powiedzialam ze nie masz racji....
a co bys kolezanko dala jak henna wpadnie do oka?ano wlasnie sol fozjologiczna czyli ten cholerny nacl wiec jeden pies czy po oczyszczaniu czy przy hennie,wazne ze napewno nie na naczynka
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół

Edytowane przez dj-sweet
Czas edycji: 2011-06-17 o 11:12
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:15   #5863
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
ja nie moge dziewczyny....nie powiedzialam ze nie masz racji....
a co bys kolezanko dala jak henna wpadnie do oka?ano wlasnie sol fozjologiczna czyli ten cholerny nacl wiec jeden pies czy po oczyszczaniu czy przy chennie,wazne ze napewno nie na naczynka
no dobrze, nie denerwuj się tak, po prostu w szkole tego używałyśmy po oczyszczaniu, wtłaczając sonoforezą.
A gdyby henna dostała się do oka, ja użyłabym kwasu bornego
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:20   #5864
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
no dobrze, nie denerwuj się tak, po prostu w szkole tego używałyśmy po oczyszczaniu, wtłaczając sonoforezą.
A gdyby henna dostała się do oka, ja użyłabym kwasu bornego

ja to bym nie ryzykowala przemywania oczu roztworem kwasu bornego poniewaz czasami moze ktos byc na niego uczulony
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:24   #5865
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
ja to bym nie ryzykowala przemywania oczu roztworem kwasu bornego poniewaz czasami moze ktos byc na niego uczulony
my tylko tego używałyśmy, i bardzo pomagał, ale nie neguję Twojej odpowiedzi, bo wiem, że każda skóra inaczej reaguje.
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:28   #5866
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gloor Pokaż wiadomość
według mnie nie bedzie źle... ja w tamtym roku oblałam i powiem że zabieg opisałam fatalnie z niczym nie trafiłam... był wtedy zabieg "cellulit na nogach + wenektazie" powinny byc zimne bandaże bądz algi morskie ...ja to totalnie skopałam dałam krem, folie i do tego koc elektryczny i klientke podgrzałam :/...teraz się z tego śmieje!!!!

...ale wracajac do sedna napisałam na 7 sstron jedno pod drugim ładnie czytelnie, składniki aktywne pięknie rozpisane , wskazanie/przeciwskazania miałam wystukane, zalecenia do domu wyczerpałam z każdej strony jak mogłam! JEDNYM SŁOWEM WSZYSTKIE PUNKTY MIAŁAM O.K. POZA 6- ZABIEG METODYKA... I DOSTAŁAM WTEDY 72%

No to nas pocieszylas ze nie zdamy..
Bo ja w metodyce sobie cos dodalam z poza projektu i nie dalam wapozonu i Soluxa.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:58   #5867
dziewczyna2009
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna2009
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łapy k. Białegostoku
Wiadomości: 90
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Dziś mi się przypomniało, że nie napisałam ulubionego zdania egzaminatorów - wszystkie czynności są wykonywane zgodnie z zasadami bhp oraz ppoż ... qrde ;/
wiesz że ja tez. pamietalam o tym cały test i zapomnialam dopisac :/ w ogole tyle rzeczxy ominęłam zrobiłam tonizację tylko raz bo potem zapomnialam dopisac ze po kazdym kontakcie skory z wodą tonizuje :/ ajajj moze uda sie nam zaliczyc ? bo nie chce drugi raz tego przezywać.
przeciez jak wszystkie porobiłysmy inaczej to oni co owalą tyle osob ? :/ u mnie w tamtym roku nie zdały tylko 3 osoby. wiec nie wiem. nas Pani nastraszyła bardzo ten cały klucz mnie przeraża.

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
nigdy nie slyszalam aby solux dawac na maske algowa...solux niebieski daje sie po mech.oczyszczaniu w celu zlagodzenia lub na maske sciagajaca.nigdy nie na algowa bo i po co?to nic nie da.
a z tymi ampulkami mialam to samo .ja dalam ampulke nawilzajaca i rozjasniajaca na policzki i nie wiem czy to byla jedna ampulka rozj-nawilz-odzywcza czy trzy ampulki o roznym dzialaniu do wyboru
ja też nie wiedziałam ale mowili mi że skoro to było w jednym zdaniu czyli ampułka odzywcza, rozjasniajaca, nawilzajaca. to ze jako jedność. ale one nie sa znawcami. ja zdurniałą. takie pierdoły.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

ale dziekuje mojej Pani z pracowni która kazała dokładnie czytać polecenia. i tu przykła. pkt 5 wykaz srodkow i poreparatów i ich własciwosci ! i tu madra głowa opisałam a moja kumpela poprostu nie doczytała i tylko wymieniła. wiec jesli na czyms innym padłam to tu przynasjmniej nie nabroiłam. a składniki aktywne były w zaleceniach. zauważyłyscie ??
__________________
01.01.2011 - SZCZĘŚCIE --> zaręczyny
(długo oczekiwane)

13, 15 06.2011 - egzamin !

16.06.2011 - wyjazd do Belgii ( mały strach)
dziewczyna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:06   #5868
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dziewczyna2009 Pokaż wiadomość
wiesz że ja tez. pamietalam o tym cały test i zapomnialam dopisac :/ w ogole tyle rzeczxy ominęłam zrobiłam tonizację tylko raz bo potem zapomnialam dopisac ze po kazdym kontakcie skory z wodą tonizuje :/ ajajj moze uda sie nam zaliczyc ? bo nie chce drugi raz tego przezywać.
przeciez jak wszystkie porobiłysmy inaczej to oni co owalą tyle osob ? :/ u mnie w tamtym roku nie zdały tylko 3 osoby. wiec nie wiem. nas Pani nastraszyła bardzo ten cały klucz mnie przeraża.

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



ja też nie wiedziałam ale mowili mi że skoro to było w jednym zdaniu czyli ampułka odzywcza, rozjasniajaca, nawilzajaca. to ze jako jedność. ale one nie sa znawcami. ja zdurniałą. takie pierdoły.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

ale dziekuje mojej Pani z pracowni która kazała dokładnie czytać polecenia. i tu przykła. pkt 5 wykaz srodkow i poreparatów i ich własciwosci ! i tu madra głowa opisałam a moja kumpela poprostu nie doczytała i tylko wymieniła. wiec jesli na czyms innym padłam to tu przynasjmniej nie nabroiłam. a składniki aktywne były w zaleceniach. zauważyłyscie ??
no wlasnie i tu moje pytanie bo ja zrobilam tak ze w tym pkt 5 napisalam ze np uzywam mleczka-wlasciwosci nawilz,oczyszcz,odzywcze, tonik-przywrocenie prawidlowego ph skory,peeling-rozpulchnienie wierzchniej warstwy naskorka...i to o to chodzilo?no bo skoro chodzilo o wlasciwosci to ja tak to zrozumialam.bo skladniki aktywne napisalam tylko w zaleceniach do domu bo nigdzie indziej o nie nie pytali.
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:11   #5869
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dziewczyna2009 Pokaż wiadomość
wiesz że ja tez. pamietalam o tym cały test i zapomnialam dopisac :/ w ogole tyle rzeczxy ominęłam zrobiłam tonizację tylko raz bo potem zapomnialam dopisac ze po kazdym kontakcie skory z wodą tonizuje :/ ajajj moze uda sie nam zaliczyc ? bo nie chce drugi raz tego przezywać.
przeciez jak wszystkie porobiłysmy inaczej to oni co owalą tyle osob ? :/ u mnie w tamtym roku nie zdały tylko 3 osoby. wiec nie wiem. nas Pani nastraszyła bardzo ten cały klucz mnie przeraża.

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



ja też nie wiedziałam ale mowili mi że skoro to było w jednym zdaniu czyli ampułka odzywcza, rozjasniajaca, nawilzajaca. to ze jako jedność. ale one nie sa znawcami. ja zdurniałą. takie pierdoły.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

ale dziekuje mojej Pani z pracowni która kazała dokładnie czytać polecenia. i tu przykła. pkt 5 wykaz srodkow i poreparatów i ich własciwosci ! i tu madra głowa opisałam a moja kumpela poprostu nie doczytała i tylko wymieniła. wiec jesli na czyms innym padłam to tu przynasjmniej nie nabroiłam. a składniki aktywne były w zaleceniach. zauważyłyscie ??
no patrz, ja nawet nie zauważyłam, że w zaleceniach też, ale w sumie punktu nie stracę, bo tak jakoś mi w szkole zakodowali, żeby pisać te składniki wszędzie.

a co do ampułki ja potraktowałam to jako jedność, i dałam po trzy składniki aktywne, oczywiście działanie miały zbliżone, ale jednak jeden był bardziej nawilżający, drugi rozjaśniający, a trzeci odżywczy

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
no wlasnie i tu moje pytanie bo ja zrobilam tak ze w tym pkt 5 napisalam ze np uzywam mleczka-wlasciwosci nawilz,oczyszcz,odzywcze, tonik-przywrocenie prawidlowego ph skory,peeling-rozpulchnienie wierzchniej warstwy naskorka...i to o to chodzilo?no bo skoro chodzilo o wlasciwosci to ja tak to zrozumialam.bo skladniki aktywne napisalam tylko w zaleceniach do domu bo nigdzie indziej o nie nie pytali.
Składniki aktywne i opis ich działania był zawarty w punkcie gdzie miałaś sporządzić swój wykaz, a przy metodyce dobrze zrobiłaś, że pisałaś co dana czynność powoduje
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 12:20   #5870
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
no patrz, ja nawet nie zauważyłam, że w zaleceniach też, ale w sumie punktu nie stracę, bo tak jakoś mi w szkole zakodowali, żeby pisać te składniki wszędzie.

a co do ampułki ja potraktowałam to jako jedność, i dałam po trzy składniki aktywne, oczywiście działanie miały zbliżone, ale jednak jeden był bardziej nawilżający, drugi rozjaśniający, a trzeci odżywczy

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------


Składniki aktywne i opis ich działania był zawarty w punkcie gdzie miałaś sporządzić swój wykaz, a przy metodyce dobrze zrobiłaś, że pisałaś co dana czynność powoduje
No ale wlasnie w pnkt 5 bylo napisane tak:
wykaz tylko niezbednych do wykonania zabiegu:
a)srodkow i preparatow kosmet.z okresleniem ich wlasciwosci
b)aparatow,sprzetu,przybo row i materialow kosmet.
i ja w pnkt a) wymienilam potrzebne mi srodki i preparaty a przy nich tylko ich wlasciwosci czyli tak jak juz wczesniej napisalam-ze np uzywam mleczka-wlasciwosci nawilz,oczyszcz,odzywcze, tonik-przywrocenie prawidlowego ph skory,peeling-rozpulchnienie wierzchniej warstwy naskorka...i to o to chodzilo?no bo skoro chodzilo o wlasciwosci to ja tak to zrozumialam i nie wymienialam przy nich skladnikow aktywnych bo prosili tylko o wlasciwosci danego preparatu bo skladniki aktywne napisalam tylko w zaleceniach do domu bo nigdzie indziej o nie nie pytali.
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:24   #5871
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
No ale wlasnie w pnkt 5 bylo napisane tak:
wykaz tylko niezbednych do wykonania zabiegu:
a)srodkow i preparatow kosmet.z okresleniem ich wlasciwosci
b)aparatow,sprzetu,przybo row i materialow kosmet.
i ja w pnkt a) wymienilam potrzebne mi srodki i preparaty a przy nich tylko ich wlasciwosci czyli tak jak juz wczesniej napisalam-ze np uzywam mleczka-wlasciwosci nawilz,oczyszcz,odzywcze, tonik-przywrocenie prawidlowego ph skory,peeling-rozpulchnienie wierzchniej warstwy naskorka...i to o to chodzilo?no bo skoro chodzilo o wlasciwosci to ja tak to zrozumialam i nie wymienialam przy nich skladnikow aktywnych bo prosili tylko o wlasciwosci danego preparatu bo skladniki aktywne napisalam tylko w zaleceniach do domu bo nigdzie indziej o nie nie pytali.
no tak, tylko, że nas uczyli, że dany preparat ma daną właściwość przez jakiś konkretny składnik aktywny który egzaminator oczekuję, że znasz i napiszesz, właśnie na składnikach aktywnych podobno idzie bardzo dużo punktów nazbierać, bo jest to słabość egzaminatorów
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:28   #5872
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
no patrz, ja nawet nie zauważyłam, że w zaleceniach też, ale w sumie punktu nie stracę, bo tak jakoś mi w szkole zakodowali, żeby pisać te składniki wszędzie.

a co do ampułki ja potraktowałam to jako jedność, i dałam po trzy składniki aktywne, oczywiście działanie miały zbliżone, ale jednak jeden był bardziej nawilżający, drugi rozjaśniający, a trzeci odżywczy

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------


Składniki aktywne i opis ich działania był zawarty w punkcie gdzie miałaś sporządzić swój wykaz, a przy metodyce dobrze zrobiłaś, że pisałaś co dana czynność powoduje
Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
no tak, tylko, że nas uczyli, że dany preparat ma daną właściwość przez jakiś konkretny składnik aktywny który egzaminator oczekuję, że znasz i napiszesz, właśnie na składnikach aktywnych podobno idzie bardzo dużo punktów nazbierać, bo jest to słabość egzaminatorów
hmm no kurcze to zobaczymy co oni mieli na mysli,dzisiaj bede widziec sie z moja babeczka od pracowni a ona jest egzaminatorem to sie wszystkiego wypytam i dam wam znac,mam nadzieje ze mi cos powie
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:29   #5873
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
hmm no kurcze to zobaczymy co oni mieli na mysli,dzisiaj bede widziec sie z moja babeczka od pracowni a ona jest egzaminatorem to sie wszystkiego wypytam i dam wam znac,mam nadzieje ze mi cos powie
no to super, jakbyś mogła to spytaj się czy za przeoczenie demakijażu oczu a w wykazie zaznaczeniu, że się to zrobi, będzie aż tak tragicznie, możesz?
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:36   #5874
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
no to super, jakbyś mogła to spytaj się czy za przeoczenie demakijażu oczu a w wykazie zaznaczeniu, że się to zrobi, będzie aż tak tragicznie, możesz?
spoko,jak nie zapomne to sie spytam bo mam wiele pytan hehe,niby prosty zabieg a tyle niewiadomych ehhh
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:40   #5875
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dj-sweet Pokaż wiadomość
spoko,jak nie zapomne to sie spytam bo mam wiele pytan hehe,niby prosty zabieg a tyle niewiadomych ehhh
ja Ci powiem, że właśnie przez to, że był tak prosty, dużo osób sporo błędu narobiło, bo myślały, że jest w tym jakiś haczyk
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:43   #5876
teri4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mam w domu roztwor chlorku wapna 1,5 % i jest tak w jego opisie: łagodzi; • wzmacnia ściany naczyń krwionośnych; • zmniejsza rumień oraz obrzęki;• zmniejsza nadwrażliwość i podatność na uczulenia; • rozjaśnia i regeneruje, dlatego mysle ze az tak nie wtopilam i po oczyszczaniu tez bym go na pewno zastosowala , a cerze naszej klientki na pewno tym nei zaszkodze.

prawde mowiac to licze na to ze jonoforeza pomaga wprowadzac te skladniki doglebnie a samo posmarowanie tez cos daje. no ale my sobie mozemy gdybac a klucz kluczem
teri4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 13:00   #5877
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez teri4 Pokaż wiadomość
mam w domu roztwor chlorku wapna 1,5 % i jest tak w jego opisie: łagodzi; • wzmacnia ściany naczyń krwionośnych; • zmniejsza rumień oraz obrzęki;• zmniejsza nadwrażliwość i podatność na uczulenia; • rozjaśnia i regeneruje, dlatego mysle ze az tak nie wtopilam i po oczyszczaniu tez bym go na pewno zastosowala , a cerze naszej klientki na pewno tym nei zaszkodze.

prawde mowiac to licze na to ze jonoforeza pomaga wprowadzac te skladniki doglebnie a samo posmarowanie tez cos daje. no ale my sobie mozemy gdybac a klucz kluczem
ale teraz ty mowisz o chlorku wapnia CaCl a mowa byla o chlorku sodu NaCl...
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 13:05   #5878
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez teri4 Pokaż wiadomość
mam w domu roztwor chlorku wapna 1,5 % i jest tak w jego opisie: łagodzi; • wzmacnia ściany naczyń krwionośnych; • zmniejsza rumień oraz obrzęki;• zmniejsza nadwrażliwość i podatność na uczulenia; • rozjaśnia i regeneruje, dlatego mysle ze az tak nie wtopilam i po oczyszczaniu tez bym go na pewno zastosowala , a cerze naszej klientki na pewno tym nei zaszkodze.

prawde mowiac to licze na to ze jonoforeza pomaga wprowadzac te skladniki doglebnie a samo posmarowanie tez cos daje. no ale my sobie mozemy gdybac a klucz kluczem
samo posmarowanie nie da za dobrych efektów, chyba, że zastosowałaś okluzję poprzez nałożenie na to maski.
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 13:49   #5879
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
ja Ci powiem, że właśnie przez to, że był tak prosty, dużo osób sporo błędu narobiło, bo myślały, że jest w tym jakiś haczyk
ja tez..zamiast prosty zabieg zrobic zaczelam siedziec i kombinowac.. i myslec ze jak zrobie za prosty zabiego to nie zdam.. I nakombinowalam
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 13:54   #5880
Agata1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej czy może ktoś mi pomóc. Jestem początkująca na kosmetyce a już na drugim semestrze mamy na pracę kontrolną napisać projekty dwa. Ostatnio dużo opuszczałam przez pracę i nie wiem nawet jak zacząć. Tematy:
przychodzi 17letnia nastolatka do salonu kosmetycznego z trądzikiem.
napisać projekt na temat; wykonać maniciur french ślubny.
Proszę bo ja nie mam pojęcia jak mam to zrobić.:pro si:
Agata1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.