Patenty na bycie NAJ :) - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 15:58   #1111
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Zachęcona waszymi opiniami na temat wody z cytryną taką sobie rano przygotowałam. Wypiłam całą szklankę ale myślałam że nie zniosę tego smaku . Nie wiem czy będę w stanie tak się codziennie męczyc
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 16:06   #1112
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
Zachęcona waszymi opiniami na temat wody z cytryną taką sobie rano przygotowałam. Wypiłam całą szklankę ale myślałam że nie zniosę tego smaku . Nie wiem czy będę w stanie tak się codziennie męczyc
woda z cytryna jest dla ciebie taka straszna?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 16:10   #1113
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
woda z cytryna jest dla ciebie taka straszna?
Tak, nie dosyc że nie mogłam znieśc jej smaku to aż mnie gardło piec zaczęło w pewnym momencie
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 16:26   #1114
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

chcesz być piękna to cierp
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 16:53   #1115
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Woda z cytryną jest pyszna! Ja sobie jeszcze słodziłam odrobinę kiedyś wlewałam sok z 1-2 cytryn do butelki wody mineralnej 1,5 litrowej, do tego ze dwie łyżeczki cukru (rozpuszczone w małej ilości ciepłej wody i dolane do butelki) i mi smakowała piłam taką mieszankę przez jakiś tydzień a później mi się odechciało robienia ;p
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 17:20   #1116
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

dodanie cukru niweczy właściwości tego napoju
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 22:59   #1117
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
Zachęcona waszymi opiniami na temat wody z cytryną taką sobie rano przygotowałam. Wypiłam całą szklankę ale myślałam że nie zniosę tego smaku . Nie wiem czy będę w stanie tak się codziennie męczyc
Wytrwałości,jeszcze się zdziwisz jak Ci zasmakuje,serio
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 16:23   #1118
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Przeczytałam cały wątek

Rady są świetne, od siebie dodam tylko jedną:
każda kobieta powinna ŁADNIE CHODZIĆ
Po ulicy chodzimy jak modelki po wybiegu: plecy prosto, głowa do góry, łopatki ściągnięte, ręce luźno opuszczone, nogi ustawiamy jedna za drugą ze stopami lekko zwróconymi na zewnątrz, odrobinę kręcimy biodrami (oczywiście bez przesady, przerysowanie ruchów nie jest wskazane). Nic tak nie szpeci zadbanej, fajnie ubranej i uczesanej kobiety jak garb, kaczy chód albo miotanie rękami przy każdym kroku... Pokażmy swoją postawą nakład pracy włożony w wygląd!

Pozdrawiam wszystkich doradzających i korzystających z porad
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 16:52   #1119
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

garstka moich

  • twarz
- kiedy wyskoczy mi jakiś pryszcz, przygotowuję sobie roztwór z soli: w pół szklanki wody rozpuszczam łyżeczkę soli. nasączam w tym wacik i przyciskam do wyprysku na 3 minuty. robię tak 2x dziennie, czasami częściej, kiedy chcę, żeby pryszcz zszedł szybciej
- twarz myję 2x dziennie - wieczorem szarym mydłem, które wysusza drobne krostki, a rano delikatnym żelem do mycia twarzy. odkąd stosuję ten sposób (jakiś miesiąc?) w ogóle nie wyskakują mi krostki
- plecy również myję szarym mydłem - mam skłonności do trądziku w tym miejscu, a szare mydło świetnie sobie z nim radzi
- peeling robię raz w tygodniu, a maseczkę - kiedy tylko mi się przypomni, jakieś 2-3 razy w tygodniu.
- mieszam fluid z kremem nawilżającym, żeby makijaż wyglądał bardziej naturalnie - nie da się w ten sposób osiągnąć efektu maski.

  • ciało
- peelinguję raz w tygodniu.
- staram się pić dużo wody, zdrowo odżywiać i prowadzić w miarę aktywny tryb życia.
- gruntowny pedikure raz w tygodniu.

  • włosy
- mam hopla na ich punkcie jeszcze niedawno miałam suche, trudne do ułożenia siano. zastanawiałam się, czy nie ściąć włosów, bo totalnie nie chciały się układać. od jakichś dwóch tygodni stosuję odżywkę na puszystość Pantene pro-V oraz Natychmiastową terapię do włosów matowych Gliss Kura (taka różowa, w tubce) i jestem zachwycona. włosy są mięciutkie, puszyste - ale nie sianowate, widać, że są gęste i zadbane.
- żeby jeszcze bardziej zwiększyć efekt gęstych, puszystych i zdrowych włosów, suszę je na dużej, okrągłej szczotce.
- przez zimę strasznie porozdwajały mi się końcówki. raz w tygodniu na noc nakładam na końcówki włosów (no, gdzieś tak od połowy - mam długie ) krem Nivea Soft, delikatnie go wcieram i idę spać następnego dnia rano myję włosy i są mięciutkie i odżywione.

i to by było na tyle, jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 17:31   #1120
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez narcy Pokaż wiadomość
garstka moich

  • twarz
- kiedy wyskoczy mi jakiś pryszcz, przygotowuję sobie roztwór z soli: w pół szklanki wody rozpuszczam łyżeczkę soli. nasączam w tym wacik i przyciskam do wyprysku na 3 minuty. robię tak 2x dziennie, czasami częściej, kiedy chcę, żeby pryszcz zszedł szybciej
- twarz myję 2x dziennie - wieczorem szarym mydłem, które wysusza drobne krostki, a rano delikatnym żelem do mycia twarzy. odkąd stosuję ten sposób (jakiś miesiąc?) w ogóle nie wyskakują mi krostki
- plecy również myję szarym mydłem - mam skłonności do trądziku w tym miejscu, a szare mydło świetnie sobie z nim radzi
- peeling robię raz w tygodniu, a maseczkę - kiedy tylko mi się przypomni, jakieś 2-3 razy w tygodniu.
- mieszam fluid z kremem nawilżającym, żeby makijaż wyglądał bardziej naturalnie - nie da się w ten sposób osiągnąć efektu maski.

  • ciało
- peelinguję raz w tygodniu.
- staram się pić dużo wody, zdrowo odżywiać i prowadzić w miarę aktywny tryb życia.
- gruntowny pedikure raz w tygodniu.

  • włosy
- mam hopla na ich punkcie jeszcze niedawno miałam suche, trudne do ułożenia siano. zastanawiałam się, czy nie ściąć włosów, bo totalnie nie chciały się układać. od jakichś dwóch tygodni stosuję odżywkę na puszystość Pantene pro-V oraz Natychmiastową terapię do włosów matowych Gliss Kura (taka różowa, w tubce) i jestem zachwycona. włosy są mięciutkie, puszyste - ale nie sianowate, widać, że są gęste i zadbane.
- żeby jeszcze bardziej zwiększyć efekt gęstych, puszystych i zdrowych włosów, suszę je na dużej, okrągłej szczotce.
- przez zimę strasznie porozdwajały mi się końcówki. raz w tygodniu na noc nakładam na końcówki włosów (no, gdzieś tak od połowy - mam długie ) krem Nivea Soft, delikatnie go wcieram i idę spać następnego dnia rano myję włosy i są mięciutkie i odżywione.

i to by było na tyle, jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę
Jakiego szarego mydła używasz ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 17:33   #1121
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

szczerze powiedziawszy, to nie wiem myślę, że to nie robi różnicy.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 19:24   #1122
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ale z tym szarym mydłem to tak ostrożnie,bo ono wysusza a przez to powoduje,że skóra wytwarza więcej sebum :s
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 18:32   #1123
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziewczyny jak to jest z ta woda z cytryna ? czytałam że woda ma być odstana czy i woda i cytryna ? bo zawsze wieczorem odkladalam wode a rano dodawalam cytryne .I niewiem czy cytryne tez dawac wieczorem ??

Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienia ?

Czytałam dzis aby myc twarz plynem do higieny intymnej co wy na to ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 19:08   #1124
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość

Czytałam dzis aby myc twarz plynem do higieny intymnej co wy na to ?
Pomysł nie jest zły (w końcu większość takich płynów zawiera kwas mlekowy), ale nie wiem, czy zadziała. Polecam lekturę wątków o kwasach, jest też jakiś o przebarwieniach
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 19:20   #1125
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z ta woda z cytryna ? czytałam że woda ma być odstana czy i woda i cytryna ? bo zawsze wieczorem odkladalam wode a rano dodawalam cytryne .I niewiem czy cytryne tez dawac wieczorem ??

Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienia ?

Czytałam dzis aby myc twarz plynem do higieny intymnej co wy na to ?
......
z tym płynem to radzę uważać,zwłaszcza jesli zawiera sporą dawkę kwasu mlekowego...potrafi bajecznie podraznic nawet miejsca intymne,generalnie ''od biedy'' albo w podrózy mozna umyc buzię czy ciało takim płynem,ale to sporadycznie,twarz ma inne PH niz miejsca intymne i ma też inne potrzeby higieniczne. Uważam też,ze między bajki trzeba włożyc wizje płynu do HI. jako wybielacza do przebarwień,pomijajac fakt,ze moze i zawiera śladowe ilosci kwasu,ale na naszej buzi przebywa no ile...30sek? za krótko,zeby to dało jakis efekt.... na przebarwienia zdecydowanie poleca sie kwasy,szczególnieAHA,dzia łają złuszczająco> i vitaminę C... działa rozjasniająco i antyoksydacyjnie...
ale to kuracja jesienno/zimowa.... alby nie dopuscic do powiekszenia przebarwien i nabycia nowych zwłaszcza latem obowiązują wysokie fotostabilne filtry !
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 19:20   #1126
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z ta woda z cytryna ? czytałam że woda ma być odstana czy i woda i cytryna ? bo zawsze wieczorem odkladalam wode a rano dodawalam cytryne .I niewiem czy cytryne tez dawac wieczorem ??

Znacie jakies domowe sposoby na przebarwienia ?
Hm,przede wszystkimto chyba woda powinna być odstana.Ja dodaję wieczorem cytrynę do wody(mineralnej),wydaje mi się,że wtedy lepiej 'przejdzie' ta woda cytrynką
Na przebarwienia dziewczyny stosują właśnie tonik z cytryny ja przez pewien czas przemywałam twarz wacikiem nasączonym samym sokiem z cytryny,ale inne wizażanki dodają do niego troche wody.
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 19:48   #1127
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Hm,przede wszystkimto chyba woda powinna być odstana.Ja dodaję wieczorem cytrynę do wody(mineralnej),wydaje mi się,że wtedy lepiej 'przejdzie' ta woda cytrynką
Na przebarwienia dziewczyny stosują właśnie tonik z cytryny ja przez pewien czas przemywałam twarz wacikiem nasączonym samym sokiem z cytryny,ale inne wizażanki dodają do niego troche wody.
I pomaga ten tonik ? A ta wode z cytryna dajesz do lodowki ?

Jesli chodzi o kway i filtry jestem w tym temacie zielona jednye czego uzywam to kremu na ktorym pisze ze chroni przed promnienowaniem UV/UVB to chyba nie filtr
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 19:57   #1128
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
I pomaga ten tonik ? A ta wode z cytryna dajesz do lodowki ?

Jesli chodzi o kway i filtry jestem w tym temacie zielona jednye czego uzywam to kremu na ktorym pisze ze chroni przed promnienowaniem UV/UVB to chyba nie filtr
.....
w takim razie tonik cytrynowy<ten na buzie,nie ten do picia> zostaw sobie na jesien...bez filtrów to nowe przebarwienia masz jak w banku <tonik cytrynowy to przeciez kwas owocowy,od cytrusów moze tez byc fotouczulenie> ale wybór oczywiscie należy do Ciebie,chociaz to byłby patent na bycie ANTY naj
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 20:03   #1129
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
w takim razie tonik cytrynowy<ten na buzie,nie ten do picia> zostaw sobie na jesien...bez filtrów to nowe przebarwienia masz jak w banku <tonik cytrynowy to przeciez kwas owocowy,od cytrusów moze tez byc fotouczulenie> ale wybór oczywiscie należy do Ciebie,chociaz to byłby patent na bycie ANTY naj
hmm tak zrobie albo wkoncu uzupełnie wiedze o filtrach
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 20:24   #1130
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
I pomaga ten tonik ? A ta wode z cytryna dajesz do lodowki ?

Jesli chodzi o kway i filtry jestem w tym temacie zielona jednye czego uzywam to kremu na ktorym pisze ze chroni przed promnienowaniem UV/UVB to chyba nie filtr
Wode daję do lodówki,ale tylko przez to,że najbardzije lubię zimną/chłodną wodę też niestety o filtrach niewiele wiem,dlatego o te pyaj bardziej doświadczone
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 13:56   #1131
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Właśnie skończyłam czytać- od samego początku. Rady genialne wiele z nich wkleiłam sobie do osobnego pliku i mam zamiar testowac.
Zastanawiam się tylko skąd Wy bierzecie czas na takie zabiegi pielęgnacyjne?? mi ciągle brakuje czasu... muszę to zmienić... 'jestem tego warta'
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-28, 22:54   #1132
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Hey dziewczyny pomyślałam że fajnie by było odświeżyć wątek a wieć chciałam wam polecic peeling cukrowy jest swietny uzywam go 1 raz w tyg na dekolt,plecy,łydki i łokcie

i PYTANKO : cZYTAŁAM OSTATNIO ZE FAJNA SPRAWA SA KAPIELE W SOLI HMM WIE KTOS MOZE COS NA TEN TEMAT ? CZY TO MA BYC SOL MORSKA I ILE TEGHO DAWAC ? pozdrawiam
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 13:11   #1133
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny pomyślałam że fajnie by było odświeżyć wątek a wieć chciałam wam polecic peeling cukrowy jest swietny uzywam go 1 raz w tyg na dekolt,plecy,łydki i łokcie

i PYTANKO : cZYTAŁAM OSTATNIO ZE FAJNA SPRAWA SA KAPIELE W SOLI HMM WIE KTOS MOZE COS NA TEN TEMAT ? CZY TO MA BYC SOL MORSKA I ILE TEGHO DAWAC ? pozdrawiam
O kąpielach w soli nie słyszałam, za to czasem można pomoczyć sobie nóżki w wodzie z solą... ^^ Co to daje - nie wiem, ale już moja babcia tak robiła, więc chyba coś w tym musi być.
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 13:55   #1134
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

polecam sól morską do pilingu ciała (tylko pełnowartościowa ma właściwości detoksykujące); na rynku dostępne są również różne solanki

ze S. Faber "Kosmetyka naturalna. 318 recept i przepisów."
(...)w zależności od ilości użytej soli otrzymamy różne efekty. Jeżeli chcemy kąpieli solnej nadać charakter kąpieli wyszczuplającej, do suchej wanny wsypiemy 1,5 soli i napuścimy do niej gorącej wody. Osoby o słabym sercu powinny jej unikać. Ludzie zdrowi - stosować sporadycznie. Po wyjściu z wanny zawijamy się w ciepły koc i kładziemy się do łóżka na wypocenie. Utrata nadmiaru kg następuje przez wypacanie. Ponieważ sól lekko wysusza skórę, dobrze jest natrzeć ciało specyfikiem tłuszczowym.
Dodanie 250 - 500 g soli działa wzmacniająco i pobudzająco. Również przy takiej ilości nie zaleca się nadużywania tej kąpieli.

btw czy ktos jeszcze przesiaduje w wannie pełnej naszej zaszczutej wody?
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 09:38   #1135
justyss
Wtajemniczenie
 
Avatar justyss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ......:.....
Wiadomości: 2 754
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

sub
__________________



justyss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:46   #1136
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Ale z tym szarym mydłem to tak ostrożnie,bo ono wysusza a przez to powoduje,że skóra wytwarza więcej sebum :s
Jak dla mnie szare mydło odpada.... gryyyy...

A ta woda z cytryną po jakim czasie daje efekty?

Moje sposoby są dość typowe:

- peeling kawowy
- błotko z avonu, na to folia i pocę się przez godzinę
- do włosów - maska kallos z plancetą, zimna woda, szampon dove z jedwabiem lub l'oreal blask light, koniecznie spray glisskura z jedwabiem (dający mocny błysk na włosach) i ostatnio na wypadanie - lotion dwufazowy naphera z naftą
- żele na paznokciach - zawsze piękne
- zawsze zrobiony ładny balejaż na włosach
- balsam rozświetlający dove na lato - cud i miód
- krem przeciwzmarszczkowy pod oczy (profilaktycznie)
- do twarzy ostatnio odkryłam daxa na blizny, który ładnie wysusza pryszcze i zostawia gładką i miękką buźkę
- ćwiczenia z hantelkami
- dużo mineralnej
- peeling do twarzy i maseczki odstwiłam i dzięki temu skóra mi się "uspokoiła" i przestały mi wyskakiwać pryszcze ( chyba przesadzałam wcześniej z nimi )
- i pokrzywę piję od tygodnia
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:49   #1137
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Piekne z natury:)

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
moja babacia nigdy nie miala problemow z cera i zawsze mi mowi ze ona stosowala zawsze tylko krem nivea. Ale dla mnie krem nivea jest nie do przyjęcia. Za tłusty, zapycha mnie. Mysle ze wiele czynnikow ma teraz wplyw na nasze cery np. zanieczyszczenia roznego typu dlatego pewnie za czasow naszych babc byly nieskazitelne cery
Moja babcia też całe życie tylko nivea, a najśmiejszniejsze jest to, że ma mniej zmarszczek niż moja mama. Ale my mamy już chyba zbyt zniszczone cery...
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:11   #1138
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Piekne z natury:)

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie szare mydło odpada.... gryyyy...
A ta woda z cytryną po jakim czasie daje efekty?
No ja nie wiem jak ta woda z cytryną,ja pijałam przez tydzień,potem zpominam.Efektów jakichś świetnych nei zauważyłam,ale znowu zacznę pić.Podobno to służy całemu organizmowi.
Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Moja babcia też całe życie tylko nivea, a najśmiejszniejsze jest to, że ma mniej zmarszczek niż moja mama. Ale my mamy już chyba zbyt zniszczone cery...
No tak,do tego trzeba doliczyć działające na nas coraz bardziej zanieczyszczone powietrze,więcej docierających promieni UV;s


Namawiam do dodania na swoje listy 'Naj' przejście na kosmetyki nie-testowane na zwierzętach.Warto dbać o siebie,ale wypadałoby też zwrócić uwagę,czy nie szkodzimy przez to innym
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:26   #1139
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Piekne z natury:)

marthusia, ja sie staram jelsli chodiz o kosmetyki nietestowane, ale niektorych po prostu nie potrafie zastapic niczym innym - zwlaszcza jesli chodzi o kolorowe
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 17:08   #1140
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Piekne z natury:)

Cytat:
Napisane przez narcy Pokaż wiadomość
marthusia, ja sie staram jelsli chodiz o kosmetyki nietestowane, ale niektorych po prostu nie potrafie zastapic niczym innym - zwlaszcza jesli chodzi o kolorowe
A napewno próbowałas?;> Pytam,bo wybór jest b.duży.Tym bardziej,że ostatnio upewniliśmy się w tym,że Inglot i Bourjois nie testuje
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.