Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-11, 09:40   #4501
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Caameroon, dziękuję - jak będziesz sie wybierała to daj znaka, co? To wtedy napewno Ci powiem, ale pewnie będę chciała.
A powiedz jak z wchłanianiem zoelonego mf? DObrze sie wchłania? Nie zostawia żadnej powłoki na twarzy?

Co dp mf z all - dawno temu też jeden sprzedawca oferował mi mf, nawet wtedy listę z cenami dostałam i hurtowo było taniej (cos dla nas ) wygrzebię tego maila, w razie czego beda 2 źródła
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 09:53   #4502
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Hej

Wierzcie lub nie, ale przeczytałam cały pierwszy i drugi wątek
Witamy
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie przepraszaj Przesz Ci dziękujemy Nie wiem,co na to nasze portfele (i nasi mężowie) ale bardzo to wygląda zachęcająco
Mnie zainteresował olejek
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Warto spróbować Ja MF uwielbiam choć Anuli ten czerwony jakoś nie spasował.


A mi właśnie odwrotnie czerwone kremiki pasują bardzo, a zielony mnie zapchał, ten na noc. Ja mam skórę mieszaną, ale gdy go używałam byłam po kwasach i mocno się przesuszałam.. i po nim miałam ładną skórę, mięciutką.. niestety po kilku dniach pojawiły się takie podskórne paskudztwa. Odstawiałam produkty i nie wierzyłam, że to ten kremik, ale niestety za to żółta seria i czerwona się u mnie sprawdziła idealnie
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Skoro tak mówisz to jest szansa że i mnie nie zapchachyba się skuszęa jakby co to będzie na Ciebie

Magnesito uważaj, mnie niestety zielony na noc zapchał

Odkryłam stoisko z olejami do włosów, naturalnymi mydłami, mydłami aleppo i kosmetykami naturalnymi. Jest malutkie, nie sprawdziłam wszystkich cen..ale kilka widziałam i wydają się ok. Będę udawać, że o nim nie wiem zwłaszcza o olejach
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 10:27   #4503
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Poka,poka
Słońce o taka

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Magnesito uważaj, mnie niestety zielony na noc zapchał
O kurka to chyba się nie skuszę jednak.....bo nie chcę zniweczyć mojej kuracji triacnealem Dziękuję że mnie ostrzegłaś
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 10:49   #4504
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziękuję wszystkim dziewczynom, które odpowiedziały na moje pytanie o kosmetyki Alterry. Nie będę już was zamęczała zdjęciami, powiem tylko, że świetnie na moich włosach sprawdził się zestaw szampon + odżywka brzoskwiniowo-pszeniczny.

Pokażę wam za to, na co trafiłam, kiedy szukałam dla siebie kremu - firma nazywa się L'Orient i ma swój autoryzowany sklep w centrum Katowic, spotkałam się z jej nazwą zupełnie po raz pierwszy. Sprzedawczynie klepały z pamięci wyuczone regułki na temat kosmetyków naturalnych, co było dosyć irytujące. Ale ponieważ urzekły mnie czyste składy, skusiłam się na glinkę czerwoną Rhassoul i na krem "niby" przeciwzmarszczkowy.

I teraz pytanie do znawczyń biochemii - czy to możliwe, że to jest całkowity skład kremu? Bo wygląda on bardzo ciekawie. Zapytałam panią, co w tym kremie jest konserwantem, odpowiedziała, że gliceryna.
Krem sam w sobie jest cudowny - bardzo ładnie się rozsmarowuje, szybko się wchłania do matu, skóra jest po nim bardzo gładka. Jeżeli ten skład faktycznie jest taki, jak w opisie, to jest to mój hit nr 1 naturalnej pielęgnacji. Dodam, że kosztował "normalnie" jak na takie kosmetyki - 64zł za 30ml.


Ogólnie wybór mieli duży, ale ceny też trochę przesadzone - np. woda różana z damasceny, za ok. 40zł (w BU można kupić za 13zł bodajże).
Stosował już ktoś kosmetyki tej marki?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-11-11 o 10:51
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 10:50   #4505
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tak,to ja pisałam o tym mleczku - a było to tak,że tu na wątku pytałam o inne,zwykłe kosmetyki z borowiną Tołpy i Korah mi wskazała,że jedynie ta eko seria rossmanowska (Ross ma wyłączność na nią) się łapie na ten wątek. Potem już składu nie analizowałam Także ja głowy za nie nie daję

Jakby ktoś zamierzał Liz Earle kupować,to dajcie znać - może jakioś wspólnie by było taniej
A w ogóle to przypominam: 30.11 Dzień Darmowej Dostawy(w Pl)
Edit: tak przeglądam Liz Early na KWC (są składy) i tylko niektóre rzeczy - jak olejek są naturalne
A widzisz efekty ujędrnienia po tym mleczku? Może skoro skład był analizowany to znaczy że jest OK albo go zmienili już po analizie.

Wtarłam wczoraj we włosy olejek kokosowy idąc na basen i saunę a potem umyłam kudły Babydreamem (tak kupiłam kolejny szampon ale to tylko dlatego żeby nie nosić 500ml Yesa) i mam takie miłe i delikatne kudełki.

Szkoda że Liz Earle nie jest naturalna bo słyszałam na temat tego żelu oczyszczającego same pozytywne opinie.

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-11-11 o 10:53
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 10:56   #4506
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość

Z Liz Earle to ogólnie dziwna sprawa. Nie ma certyfikatu. Tylko znak króliczka. Brak certyfikatu tłumaczą tym, że są małą firmą i jest to kosztowne Uczciwie przynają, że używają konserwantów w kosmetykach, które tego wymagają. Nie używają genetycznie modyfikowanych składników itp.
Po trochu im wierzę. Przekonało mnie to, że nie mają rozbudowanej linii pielęgnacyjnej. Demakijaż jest tylko jeden, tonik jeden itp.
Mają mało kosmetyków, ale plusem jest to, że można kupić je nawet w 15 ml pojemnościach. Więc zaryzykowałam.

A nie miałaś Hot Cloth Cleanser ze szmatką muślinową? Dla mnie to jest naprawdę dobry oczyszczacz i wydaje mi się, że popisowy kosmetyk tej marki.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 11:03   #4507
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30444780]Dziękuję wszystkim dziewczynom, które odpowiedziały na moje pytanie o kosmetyki Alterry. Nie będę już was zamęczała zdjęciami, powiem tylko, że świetnie na moich włosach sprawdził się zestaw szampon + odżywka brzoskwiniowo-pszeniczny.

Pokażę wam za to, na co trafiłam, kiedy szukałam dla siebie kremu - firma nazywa się L'Orient i ma swój autoryzowany sklep w centrum Katowic, spotkałam się z jej nazwą zupełnie po raz pierwszy. Sprzedawczynie klepały z pamięci wyuczone regułki na temat kosmetyków naturalnych, co było dosyć irytujące. Ale ponieważ urzekły mnie czyste składy, skusiłam się na glinkę czerwoną Rhassoul i na krem "niby" przeciwzmarszczkowy.

I teraz pytanie do znawczyń biochemii - czy to możliwe, że to jest całkowity skład kremu? Bo wygląda on bardzo ciekawie. Zapytałam panią, co w tym kremie jest konserwantem, odpowiedziała, że gliceryna.
Krem sam w sobie jest cudowny - bardzo ładnie się rozsmarowuje, szybko się wchłania do matu, skóra jest po nim bardzo gładka. Jeżeli ten skład faktycznie jest taki, jak w opisie, to jest to mój hit nr 1 naturalnej pielęgnacji. Dodam, że kosztował "normalnie" jak na takie kosmetyki - 64zł za 30ml.


Ogólnie wybór mieli duży, ale ceny też trochę przesadzone - np. woda różana z damasceny, za ok. 40zł (w BU można kupić za 13zł bodajże).
Stosował już ktoś kosmetyki tej marki?
[/QUOTE]

Ooo mieszkam bardzo blisko tego sklepu Byłam tam kilka razy, ale ceny mnie odstraszały i ekspedientki także Miałam ich mydła które są jak dla mnie drogie i nie działają nawet w połowie tak jak te z Tuli czy LF. Po ich używaniu na długo zraziłam się do naturalnych mydeł, dobrze że dzięki wizażowi odkryłam inne i się zakochałam.Ich kosmetyki "bardziej w centrum" można dostać w mydlarni koło Altusa, w niej są też inne fajne rzeczy Skład kremu wygląda super, ale też byłabym podejrzliwa czy to cały skład..
A jak glinka?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 11:07   #4508
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Słońce o taka


O kurka to chyba się nie skuszę jednak.....bo nie chcę zniweczyć mojej kuracji triacnealem Dziękuję że mnie ostrzegłaś
Też mi się ona podoba,ale kolorystycznie w ogóle mi nie pasuje
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 11:22   #4509
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

paranoja nie używałam kremów lorient, ale jakiś czas temu widziałam je w Mydlarni u Franciszka w Warszawie i o ile dobrze pamiętam, to skład mi się nie podobał. Mają w ofercie naturalne mydła, oleje, itp., ale właśnie produkty typu kremy miały w składzie coś mało ciekawego. Wydaje mi się, że to, co pokazałaś na zdjęciu to nie jest pełny skład. Dla mnie podejrzane są dwie rzeczy: to nie jest lista INCI (brakuje tego słowa i ustawowej nomenklatury), a poza tym na ich stronie internetowej też nie ma listy INCI obok produktów, co zwykle jest podawane, jeśli kosmetyki są naprawdę naturalne. Wygląda na to, że jednak mają coś do ukrycia.
Poza tym nie ma składnika o nazwie "vitamins", więc to na pewno nie jest kompletna i zgodna z prawem lista składników.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 11:24   #4510
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

O ile dobrze pamiętam,to coś ok. 44 pln

Jakby ktoś zamierzał Liz Earle kupować,to dajcie znać - może jakioś wspólnie by było taniej
A w ogóle to przypominam: 30.11 Dzień Darmowej Dostawy(w Pl)
Edit: tak przeglądam Liz Early na KWC (są składy) i tylko niektóre rzeczy - jak olejek są naturalne
Małgosiu to sie wstrzymam z zakupem w sieci, za tydz mam zjazd to wpadne do SP.
Małgosiu czy widzialas w HM strój baletnicy? mała koniecznie na bal przebierańców chce byc baletnicą - uwielbia balet Angelina ect to jej żywioł

Witam nowa duszyczke
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 11:42   #4511
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30444780]

I teraz pytanie do znawczyń biochemii [/QUOTE]
Ze mnie to marna znawczyni,ale gdzieś się natknęłam, że Ingredients a INCI to jednak nie jest to samo
Podawanie składu INCI jest ponoć obowiązkowe w UE,ale jak widać po rozlicznych niszowych firmach jednak nie do końca.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 11:48   #4512
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
paranoja nie używałam kremów lorient, ale jakiś czas temu widziałam je w Mydlarni u Franciszka w Warszawie i o ile dobrze pamiętam, to skład mi się nie podobał. Mają w ofercie naturalne mydła, oleje, itp., ale właśnie produkty typu kremy miały w składzie coś mało ciekawego. Wydaje mi się, że to, co pokazałaś na zdjęciu to nie jest pełny skład. Dla mnie podejrzane są dwie rzeczy: to nie jest lista INCI (brakuje tego słowa i ustawowej nomenklatury), a poza tym na ich stronie internetowej też nie ma listy INCI obok produktów, co zwykle jest podawane, jeśli kosmetyki są naprawdę naturalne. Wygląda na to, że jednak mają coś do ukrycia.
Poza tym nie ma składnika o nazwie "vitamins", więc to na pewno nie jest kompletna i zgodna z prawem lista składników.
ale na opakowaniu zbiorczym chyba powinno być INCI? muszę tam się kiedyś przejść i zaskoczyć ich takim pytaniem
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 12:42   #4513
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30444780]

I teraz pytanie do znawczyń biochemii - czy to możliwe, że to jest całkowity skład kremu? Bo wygląda on bardzo ciekawie. Zapytałam panią, co w tym kremie jest konserwantem, odpowiedziała, że gliceryna.
[/QUOTE]
to nie może być cały skład, bo przecież trzeba jakoś zemulgować wodę z olejem, a gliceryna raczej nie jest emulgatorem, zresztą pierwsze słyszę, żeby była konserwantem. ktoś chyba wciskał Ci kit!
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 12:50   #4514
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to nie może być cały skład, bo przecież trzeba jakoś zemulgować wodę z olejem, a gliceryna raczej nie jest emulgatorem, zresztą pierwsze słyszę, żeby była konserwantem. ktoś chyba wciskał Ci kit!

O glicerynie to wiem, że to kit był. Bardziej zastanawia mnie, co w składzie zostało pominięte.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 13:14   #4515
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Skoro tak mówisz to jest szansa że i mnie nie zapchachyba się skuszęa jakby co to będzie na Ciebie
Nie, ja nie chce żeby było na mnie
Mogę podesłać próbeczke jeśli chcesz

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon, dziękuję - jak będziesz sie wybierała to daj znaka, co? To wtedy napewno Ci powiem, ale pewnie będę chciała.
A powiedz jak z wchłanianiem zoelonego mf? DObrze sie wchłania? Nie zostawia żadnej powłoki na twarzy?

Co dp mf z all - dawno temu też jeden sprzedawca oferował mi mf, nawet wtedy listę z cenami dostałam i hurtowo było taniej (cos dla nas ) wygrzebię tego maila, w razie czego beda 2 źródła
Oki, dam znać jak będę się wybierała
Zielony MF wchłania się bardzo dobrze, u mnie całkowicie, nie zostawia żadnej powłoki, tylko mięciutką skórę Tak jakbym użyła kremiku AMB purifying tylko lepiej nawilża (bo jest ciutkę treściwszy).

Super Szukaj Anula szukaj bo to cenne informacje

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A mi właśnie odwrotnie czerwone kremiki pasują bardzo, a zielony mnie zapchał, ten na noc. Ja mam skórę mieszaną, ale gdy go używałam byłam po kwasach i mocno się przesuszałam.. i po nim miałam ładną skórę, mięciutką.. niestety po kilku dniach pojawiły się takie podskórne paskudztwa. Odstawiałam produkty i nie wierzyłam, że to ten kremik, ale niestety za to żółta seria i czerwona się u mnie sprawdziła idealnie

Magnesito uważaj, mnie niestety zielony na noc zapchał
Oo A ja się właśnie obawiam żółtego kremiku na noc bo on zostawia taką warstwe na skórze i jego najprędzej mogłabym podejrzewać o to że mógłby mnie zapchać Aczkolwiek mam nadzieję, że tak się nie stanie. Co skóra to inaczej Szkoda, że zielona Ci nie podeszła.

A próbowałaś zielonego na dzień? On jest lżejszy od tego na noc. Magnesito to ja już nic nie mówie i nie zachwalam.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-11-11 o 13:16
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 13:14   #4516
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30447167]
O glicerynie to wiem, że to kit był. Bardziej zastanawia mnie, co w składzie zostało pominięte.
[/QUOTE]
emulgator i konserwant przede wszystkim, a może jeszcze szereg innych wypełniaczy
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 13:55   #4517
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

nie_ma_mnie
Zgodnie z polskim prawem na opakowaniu kosmetyku powinna być lista INCI, chyba że jest tak małe opakowanie (np. pomadka), że wtedy jest odesłanie do książeczki zbiorczej ze wszystkimi listami INCI (wiele kosmetyków kolorowych tak ma, książeczki wiszą przy standach).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 14:00   #4518
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A próbowałaś zielonego na dzień? On jest lżejszy od tego na noc. Magnesito to ja już nic nie mówie i nie zachwalam.
Mów mów bo na kogo będę zwalać?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 14:22   #4519
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Oj, a jednak niepotrzebnie wymieniłam Liz Earle , myślałam, że są składami podobne do AMB. A tu lipa kolejne świetne kosmetyki tylko, że składy bo bani I bądź tu mądry człowieku.


Najgorsze w tym wszystkim jest to, że boję się, że sama natura mojej 31 letniej skórze nie pomaga . A tak bardzo bym chciała. Mam wrażenie, że dla mojej dojrzałej skóry to za mało i się rozsypię. Dlatego filorga, skinceuticas czy neostrata musi u mnie być, szkoda tej Liz Earle bo tak ładnie mnie konserwuje Decleor też pewnie odpada, a tak go lubię

Myslałam jeszcze o Phenome, ale oni też nie mają certyfikatu ani żadnego ISO (?). Z drugiej strony fajne składy ale ceny takie, że wolę kupić Decleora do którego mam zaufanie ... ciężka sprawa z tą naturą.

Paranoja:
a)znam L’orient, kupuję tam czarne mydło do twarzy z błota morza martwego z Izraela a w tej chwili używam L'orient Savon Noir czarne mydło z neroli do mycia twarzy i nie zamienie go na inny środek do mycia twarzy, mój TŻ też go używa. Buzia gładka jak po peelingu enzymatycznym Kanebo. To ten:http://www.mydlarnia.info/savon-noir...89-id-673.aspx
b) używam całej serii Liz Earle łącznie z Hot Cleanser (rano) i też uważam, że mimo iż nie jest w 100% naturalny jest bardzo dobry.

Magnesita – nie mam nic wspólnego ze sprzedażą, w życiu zawodowym również . Kompletnie się do tego nie nadaję Liz Earle raczej nie będzie w PL tak mi się wydaje. Ale z chęcią bym tę markę wprowadziła do nas nie mam nic przeciwko

Kijanka89 – z olejku khadi jestem zadowolona bardziej niż z bighraj. Pachnie jak zioła z popiołem z papierosów ale nie tłuści tak włosów, zdecydowanie mniej włosów mi wypada a więcej rośnie. Używam zdecydowanie częściej niż Sesy.
Co do samego kremu Puryfing AMB używałam go w całej serii: żel-tonik-ten krem no i strasznie zanieczyścił mi twarz i rozepchał pory. Okropnie to wyglądało.
W ogóle moja twarz wygląda po kosmetykach AMB bardzo kiepsko: jest szara, ma rozszerzone pory, dla mnie to marka, która chce uchodzić za bardziej hm, luksusową i naturalną niż jest w rzeczywistości. I po AMB musiałam się znów ratować Filorgą i Skinceuticals, żeby twarz była jasna i czysta. I tak w kółko

Dla mnie AMB to taki odpowiednik Ireny Eris jeżeli chodzi o jakość
Zwykłe kremy na siłę pakowane do Douglasa, żeby podnieść prestiż.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 14:37   #4520
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość

a)znam L’orient, kupuję tam czarne mydło do twarzy z błota morza martwego z Izraela a w tej chwili używam L'orient Savon Noir czarne mydło z neroli do mycia twarzy i nie zamienie go na inny środek do mycia twarzy, mój TŻ też go używa. Buzia gładka jak po peelingu enzymatycznym Kanebo. To ten:http://www.mydlarnia.info/savon-noir...89-id-673.aspx


Magnesita – nie mam nic wspólnego ze sprzedażą, w życiu zawodowym również . Kompletnie się do tego nie nadaję Liz Earle raczej nie będzie w PL tak mi się wydaje. Ale z chęcią bym tę markę wprowadziła do nas nie mam nic przeciwko
Jejku superowe to mydełko l'orient....tylko że lecą do mnie 2 les argiles z glinkami chętnie bym kupiła ale kiedy ja to zużyję?
neuilly to może zostań przedstwicielem Liz Earle kto wie, może to żyła złota
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 16:40   #4521
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
neuilly to może zostań przedstwicielem Liz Earle kto wie, może to żyła złota
Kosmetyki to na 100% jest żyła złota, wystarczy na nas spojrzeć żeby się w tym utwierdzić
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 16:54   #4522
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Neuilly, witaj wśród nas, czy możesz coś więcej powiedzieć o kosmetykach Pevonia Botanica? Gdzie się zaopatrujesz i jaką jakość prezentują?

Odnośnie zaś Liz Earlie znalazłam to:
http://xoiknowyoulovemexo.blogspot.c...er-ponosi.html

I jakoś tam zainteresowanie nimi mi przechodzi, bo niestety mam tendencję do zapychania.

HolaOla, zabiję Cię normalnie! Kupiłam szmatko-gąbkę Kanebo, zobaczę z czym to się je.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2011-11-11 o 16:57 Powód: błąd
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 17:01   #4523
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość

HolaOla, zabiję Cię normalnie! Kupiłam szmatko-gąbkę Kanebo, zobaczę z czym to się je.
hopsa hopsa to ja spadam juz lepiej

będziesz zadowolona
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 17:12   #4524
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
hopsa hopsa to ja spadam juz lepiej

będziesz zadowolona
Holuś, tak przypuszczam, bo nie lubię szczoteczek do twarzy, a szmatka dobre recenzje ma. Ja kupiłam szmatko-gąbkę Kanebo dedykowaną na rynek japoński, w czerwonym opakowaniu, za niecałe 40 zł. Jakość ponoć taka sama jak ta na rynek europejski. Jak przyjdzie to zrobię recenzję szmatki i peelingu Suisai, bo też wzięłam na próbę.

Jeszcze kusi mnie maska do włosów Organique, ale mam ich tyle, że się sama przed sobą wstydzę... To znów przez Ciebie Holuś!
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:06   #4525
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Olu takie szmateczki jak kanebo robi też douglas za jakieś grosze, chyba 8 zł.. wiem, bo widziałam porównanie obu szmatek na jakimś blogu, ale nie potrafię znaleźć.. Zawsze można spróbować za 8 zł
http://oczy-osy.blogspot.com/2011/01/szuru-buru.html o tej recenzji mówiłaś?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
To jak,kupujemy szmatki?
kupujemy, tylko nie wiem którą - oryginał czy tą tańszą
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:18   #4526
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
A jak sprawa ma się z filtrami? Znacie jakieś godne polecenia o w miarę naturalnym składzie?
Do tej pory jedyne moje podejście to filtru naturalnego skończyło się po pierwszym nałożeniu i grubej, białej, tłustej, świecącej powłoce
Bardzo polecam nowy czysto mineralny filtr Aubrey Organics SPF +30 Unscented, niestety dostępny chyba tylko na iHerbie, a tu dlaczego go polecam.

Cytat:
Napisane przez aga89s
to nie może być cały skład, bo przecież trzeba jakoś zemulgować wodę z olejem, a gliceryna raczej nie jest emulgatorem, zresztą pierwsze słyszę, żeby była konserwantem. ktoś chyba wciskał Ci kit!
Właściwie to może, wosk pszczeli zachowuje sie jak emulgator, na ZSK jest nawet przepis na taki krem. Inna sprawa, że kolejność jest pewnie z wzięta. A gliceryna w ilości 15-20% zachowuje sie jak konserwant, tyle ze raczej klej, a nie krem by przy takiej ilości powstał.
Jak myślicie, jak taka biedna Helena Rubinstein i inne kobity w tamtych czasach kręciły swoje kremy?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:18   #4527
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Kosmetyki to na 100% jest żyła złota, wystarczy na nas spojrzeć żeby się w tym utwierdzić
Ostatnio z internetu zniknął sklepik z bardziej "lususowymi": kosmetykami ECO z certyfikatami , chyba były zbyt drogie a kosmetyki mało u nas znane; Trilogy i Spiezia. Wielka szkoda
http://www.spieziaorganics.com/organ...--view--7.html
http://www.trilogyproducts.com/store/browse/facecare


Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Neuilly, witaj wśród nas , czy możesz coś więcej powiedzieć o kosmetykach Pevonia Botanica? Gdzie się zaopatrujesz i jaką jakość prezentują?
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Odnośnie zaś Liz Earlie znalazłam to:
http://xoiknowyoulovemexo.blogsp ot.com/2011/11/liz-earle-hot-cloth-cleanser-ponosi.html
I jakoś tam zainteresowanie nimi mi przechodzi, bo niestety mam tendencję do zapychania.
Niestety nie używałam wcześniej kosmetyków Pevonii - interesował mnie tylko olejek ze względu na prosty i naturalny skład, który kupiłam w internecie.
No widzisz, a ja jeszcze gorzej niż ta dziewczyna wyglądałam po kosmetykach AMB Każda skóra jest jednak inna.

Natkaa - ja mam w domu ten peeling Suisai i jestem baaaardzooo zadowolona. Jest prawie taki sam jak ten w proszku Kanebo z Douglasa tylko tańszy, bardziej się pieni moim zdaniem i jest bardziej wydajny a skóra jest mega gładka bez wysuszenia: mi taki pojemiczek wystarcza na dwa użycia. Kupiłam za 100 zł na allegro cały pojemnik 32 szt tego peelingu i końca nie widać.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2011-11-11 o 18:22
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 20:13   #4528
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość

Natkaa - ja mam w domu ten peeling Suisai i jestem baaaardzooo zadowolona. Jest prawie taki sam jak ten w proszku Kanebo z Douglasa tylko tańszy, bardziej się pieni moim zdaniem i jest bardziej wydajny a skóra jest mega gładka bez wysuszenia: mi taki pojemiczek wystarcza na dwa użycia. Kupiłam za 100 zł na allegro cały pojemnik 32 szt tego peelingu i końca nie widać.
O to super, bardzo mnie ucieszyłaś swoimi słowy, bo smaka sobie robiłam na ten peeling od kilku miesięcy. Jak mi podpasi, to też kupię całe opakowanie. Dziękuję Ci Kochana! A jaki miałaś ten normalny, czy wersję dla skóry przetłuszczającej się?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 20:36   #4529
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Kijanka89 – z olejku khadi jestem zadowolona bardziej niż z bighraj. Pachnie jak zioła z popiołem z papierosów ale nie tłuści tak włosów, zdecydowanie mniej włosów mi wypada a więcej rośnie. Używam zdecydowanie częściej niż Sesy.
Co do samego kremu Puryfing AMB używałam go w całej serii: żel-tonik-ten krem no i strasznie zanieczyścił mi twarz i rozepchał pory. Okropnie to wyglądało.
W ogóle moja twarz wygląda po kosmetykach AMB bardzo kiepsko: jest szara, ma rozszerzone pory, dla mnie to marka, która chce uchodzić za bardziej hm, luksusową i naturalną niż jest w rzeczywistości. I po AMB musiałam się znów ratować Filorgą i Skinceuticals, żeby twarz była jasna i czysta. I tak w kółko

Dla mnie AMB to taki odpowiednik Ireny Eris jeżeli chodzi o jakość
Zwykłe kremy na siłę pakowane do Douglasa, żeby podnieść prestiż.
dzia za odpowiedź, a jakiego teraz kremiku używasz na dzień?
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 21:54   #4530
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Mów mów bo na kogo będę zwalać?
Mam nadzieję, że w ogóle nie byłoby konieczności na mnie zwalać W razie czego zostałoby mi tylko szykować tyłek ()
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.