Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 177 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-07, 13:04   #5281
Nikitta85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Geldern
Wiadomości: 41
GG do Nikitta85
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej. Porady dotyczące włosów i o wiele więcej znajdziecie na blogu
http://ssikorka85.blogspot.com/
Nikitta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 13:23   #5282
madameFog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 70
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Nikitta85 Pokaż wiadomość
Hej. Porady dotyczące włosów i o wiele więcej znajdziecie na blogu
http://ssikorka85.blogspot.com/
A co to ma do tematu?
madameFog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 21:31   #5283
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez NinaChristina Pokaż wiadomość
Tylko w bardzo ciepłych, dobrze mi w przygaszonych ciemnych

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

No włosy to mi ciemnieją. Są ciemniejsze u nasady ale znowu nie takie ciemne.
Też myślę, że możesz być wiosną, jeśli pasują ci tego typu kolory:
http://pinterest.com/janerekas/color...t-spring-pure/

Mimo obiegowej opinii, że wiosny to blondynki, wiele wiosen ma właśnie brązowe włosy, szczególnie kontrastowe wiosny. W dodatku wiosnami mogą być również osoby ciemnoskóre i Azjatki. Wszystko zależy od pasujących kolorów, dlatego właśnie tak wałkujemy temat twarzowych i nietwarzowych kolorów.

Istnieje też szansa, że jesteś innym typem, np. łagodną jesienią. To typ łagodnie ciepły. Jednak ten typ nie wygląda dobrze w jaskrawych kolorach, lepiej w przygaszonych.
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html

Są też pewne szanse na zimę, raczej tego typu:
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html


Czasem trudno zdecydować, szczególnie jeśli jest się typem, który wygląda dobrze w wielu kolorach. Jednak nie chodzi o kolory, które "uchodzą", tylko o te, które dają ten najlepszy, najbardziej spektakularny efekt.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez karno Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję za pomoc

Myślałam, że celebrytki będą trafionym pomysłem, bo w necie jest więcej informacji o nich, niż o mnie Często podaje się je jako przykłady.

Co do mojego typu to bardziej skłaniam się ku deep winter - oczy jak Sandra Bullock, a cera i włosy jak pani z opisu http://www.prettyyourworld.com/deep-winter.html Zawsze myślałam, że zima to czarne włosy - Salma Hayek, Catherine Zeta-Jones - tak przynajmniej sugerowały mi opisy w necie czy czasopismach.

O sobie myślałam jako o jesienno-wiosennej mieszance, ale nie do końca odpowiadały mi przypisane kolory, więc niedawno znowu zaczęłam szperać. W necie jest tyle info, że na prawdę można się pogubić :/

Jeżeli miałabym już podać zdjęcie kogoś znanego, to chyba najbardziej to http://www.wzrost-gwiazd.pl/photos/Keira-Knightley.jpg
Jeśli wahasz się pomiędzy kilkoma typami, to też radze ci skupić się na analzie najbardziej twarzowych i nietwarzowych kolorów, bo to jest tak naprawde rozstrzygające.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:47   #5284
Skimona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 183
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Również proszę o radę
1. Jak się opalasz - na brązowo, ale musi minąć troszkę czasu, chociaż jak spaceruje na słońcu to szybko łapię kolor i z czasem im więcej spaceruje po słońcu tym ciemniejsza skóra do ciemnobrązowego, a karnacje i skórę mam jasną

2. Kolor oczu - niebieskie z ciemniejszą obwódką, a jeśli chodzi o brwi to mam taki ciemny brąz, natomiast rzęsy długie, ale rzadziutkie i nie są czarne, a bardziej popielate.

3. Piegi - w ogóle nie mam

4. Cera - jasna, lekko zaróżowiona (nie mam problemu z naczynkami, jak coś)

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam mała to miałam blond, a potem zaczęły szybko ciemnieć. Mówią, że mam ciemny blond, w każdym razie z refleksami świetlistymi, po myciu to są brązowe, ale normalnie to właśnie taki ciemny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - taki brzoskwiniowy

W jakich kolorach mi dobrze?
Może napiszę w jakim mi źle: czarny, granat ciemny, przygaszone kolory (takie niewyraźne, pastelowe). Dobrze się czuje w wyraźnych, nasyconych barwach.
Skimona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 23:36   #5285
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Skimona Pokaż wiadomość
Również proszę o radę
1. Jak się opalasz - na brązowo, ale musi minąć troszkę czasu, chociaż jak spaceruje na słońcu to szybko łapię kolor i z czasem im więcej spaceruje po słońcu tym ciemniejsza skóra do ciemnobrązowego, a karnacje i skórę mam jasną

2. Kolor oczu - niebieskie z ciemniejszą obwódką, a jeśli chodzi o brwi to mam taki ciemny brąz, natomiast rzęsy długie, ale rzadziutkie i nie są czarne, a bardziej popielate.

3. Piegi - w ogóle nie mam

4. Cera - jasna, lekko zaróżowiona (nie mam problemu z naczynkami, jak coś)

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam mała to miałam blond, a potem zaczęły szybko ciemnieć. Mówią, że mam ciemny blond, w każdym razie z refleksami świetlistymi, po myciu to są brązowe, ale normalnie to właśnie taki ciemny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - taki brzoskwiniowy

W jakich kolorach mi dobrze?
Może napiszę w jakim mi źle: czarny, granat ciemny, przygaszone kolory (takie niewyraźne, pastelowe). Dobrze się czuje w wyraźnych, nasyconych barwach.
A lepiej w chłodnych czy ciepłych kolorach? Włosy masz w ciepłym czy chłodnym odcieniu?

Z opisu to albo wiosna albo lato. Zależy czy lepiej ci w ciepłych czy chłodnych kolorach.
http://pinterest.com/janerekas/color...t-spring-pure/

http://www.prettyyourworld.com/pure-...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/the-cool-summer.html
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 02:29   #5286
ulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 34
Red face Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej!Dziewczyny bardzo Was prosze o radę, od dawna już czytam o róznych typach urody i za chiny nie mogę określic swojego typu kolorystycznego
Pomóżcie

1.Jak sie opalasz- umiarkowanie, ani specjalnie szybko ani wolno, najpierw delikatnie na czerwono, potem opalenizna przechodzi w taki złocisty brąz.
2.Kolor oczu- niebieskie, dosyć mocno niebieskie, jednolite bez zadnych plamek, tęczówka wyraznie "odzielona" od białka(stad moje podejrzenia ze jestem zimą). Brwi szerokie, ciemne, rzęsy tez ciemne, bardzo geste ale krotkie.
3.Piegi- nie mam.
4.Cera- i tu jest problem- bo cerę mam bardzo jasną, wręcz bladą(musze zawsze używac najjaśniejszych podkładów itp.)ale jednocześnie ma takie żółtawe zabarwienie, przez co zle wyglądam w porcelanowych podkładach bez zadnego odciena beżu.
5.Naturalny kolor włosów- średni brąz, zdecydowanie zimny odcień, zimny mam też odcień brwi.
6.Kolor ust- jasny rozowy, wręcz czasem wyglądaja troche blado i 'niezdrowo'
7.Kolory- bardzo dobrze wyglądam w czerni(co wcale mi nie odpowiada) szarościach, granatach,ogólnie raczej słabo w bardzo jasnych kolorach(dobrze wygladam jedynie w bladym rózu i w jasnym niebieskim,ew,w takim jasnym kremowym kolorze).zle wygladam tez w takich mocno nasyconych barwach, wszelkich kolorach,szczegolnie tych fluo(zawsze jak chce kupic cos w kolorze a juz nie daj Boże w kwiatki czy inne wzorki, konczy sie na czarnej sukience, wszelkie wzory mnie przytłaczają).Zauwazylam ze z takich rzeczy dobrze mi jedynie w elektrycznie niebieskim kolorze o dziwo
ulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:56   #5287
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ulaa89 Pokaż wiadomość
Hej!Dziewczyny bardzo Was prosze o radę, od dawna już czytam o róznych typach urody i za chiny nie mogę określic swojego typu kolorystycznego
Pomóżcie

1.Jak sie opalasz- umiarkowanie, ani specjalnie szybko ani wolno, najpierw delikatnie na czerwono, potem opalenizna przechodzi w taki złocisty brąz.
2.Kolor oczu- niebieskie, dosyć mocno niebieskie, jednolite bez zadnych plamek, tęczówka wyraznie "odzielona" od białka(stad moje podejrzenia ze jestem zimą). Brwi szerokie, ciemne, rzęsy tez ciemne, bardzo geste ale krotkie.
3.Piegi- nie mam.
4.Cera- i tu jest problem- bo cerę mam bardzo jasną, wręcz bladą(musze zawsze używac najjaśniejszych podkładów itp.)ale jednocześnie ma takie żółtawe zabarwienie, przez co zle wyglądam w porcelanowych podkładach bez zadnego odciena beżu.
5.Naturalny kolor włosów- średni brąz, zdecydowanie zimny odcień, zimny mam też odcień brwi.
6.Kolor ust- jasny rozowy, wręcz czasem wyglądaja troche blado i 'niezdrowo'
7.Kolory- bardzo dobrze wyglądam w czerni(co wcale mi nie odpowiada) szarościach, granatach,ogólnie raczej słabo w bardzo jasnych kolorach(dobrze wygladam jedynie w bladym rózu i w jasnym niebieskim,ew,w takim jasnym kremowym kolorze).zle wygladam tez w takich mocno nasyconych barwach, wszelkich kolorach,szczegolnie tych fluo(zawsze jak chce kupic cos w kolorze a juz nie daj Boże w kwiatki czy inne wzorki, konczy sie na czarnej sukience, wszelkie wzory mnie przytłaczają).Zauwazylam ze z takich rzeczy dobrze mi jedynie w elektrycznie niebieskim kolorze o dziwo
To może być lato lub zima. Na pewno chłodny typ. Skoro odpadają jaskrawe barwy to może być ew. chłodna zima, moga też być typy lata jak chłodne lato lub łagodne lato. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się chłodne lato.

Dla porównania kolory tych typów:

Chłodne lato:
Najbardziej twarzowe: wszystkie odcienie niebieskiego, łagodny róż, łagodna szarość, jagodowy, łagodna fuksja, granatowy

Najmniej twarzowe: Ciepłe brązy i żółcie, żółtozielony, pomarańczowy.

Kolory "pożyczone" od chłodnej zimy: intensywny lila, intensywny niebieski


Łagodne lato:
Najbardziej twarzowe: od jasnej do średniej szarości, ecru, fioletowy, średni niebieski, malinowy, zgaszony róż, jaśniejsze odcienie granatowego

Najmniej twarzowe: Wściekłe róże i błękity, intensywne pomarańcze i korale

Chłodna zima:

Najbardziej twarzowe: Czarny, biały, błękit pruski, intensywny błekit, guksja, śłiwkowy

Najmniej twarzowe: Ciepłe brązy, żółcie i pomarańcze


P.S. Pomijam czerń, bo pasowanie czerni to w dużej mierze kwestia gustu.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 13:03   #5288
Skimona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 183
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Odnośnie moich włosów to jasny odcień.
A te kolory, hmmm no trudno mi tu zweryfikować, które bardziej pasują.
Chociaż w tym drugim linku ta kobietka, to muszę przyznać że mam taką samą cerę i usta i włosy podobne. To może jednak jestem latem?

Edytowane przez Skimona
Czas edycji: 2012-11-09 o 13:05
Skimona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 18:53   #5289
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Skimona Pokaż wiadomość
Odnośnie moich włosów to jasny odcień.
A te kolory, hmmm no trudno mi tu zweryfikować, które bardziej pasują.
Chociaż w tym drugim linku ta kobietka, to muszę przyznać że mam taką samą cerę i usta i włosy podobne. To może jednak jestem latem?
Możliwe.

Porównanie przykładów:
http://www.prettyyourworld.com/cool-...lebrities.html
http://www.prettyyourworld.com/clear-spring-season.html

Chłodne lato:
Chłodna karnacja, włosy i oczy. Włosy jasne do brązowych.

Najbardziej twarzowe kolory: wszystkie odcienie niebieskiego, łagodny róż, łagodna szarość, jagodowy, łagodna fuksja, granatowy

Najmniej twarzowe: Ciepłe brązy i żółcie, żółtozielony, pomarańczowy.

Kolory "pożyczone" od chłodnej zimy: intensywny lila, intensywny niebieski


Czysta wiosna:
Wyraziste oczy, najczęsciej o intensywnym kolorze. Włosy jasne do brązowych, często były blondynkami w dzieciństwie, potem włosy ściemniały. Często mają przejrzystą, świetlistą cerę.

Najbardziej twarzowe kolory: czysta czerwień, intensywny turkus, czarny, limonkowy, intensywny róż, miętowy

Najmniej twarzowe: zgaszone, szarawe odcienie niebieskiego, szarawe brązy i beże

Wskazówka: czyste wiosny najgorzej wyglądają w burych i szarych albo zbyt bladych kolorach, chłodne lata najgorzej w wyraźnie ciepłych kolorach.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 14:08   #5290
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy do zimy z jasną karnacją pasuje kreska na dolnej powiece (do połowy) ? Dostałam tu kiedyś taką radę, ale w sumie ciągle się waham..
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 14:20   #5291
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Czy do zimy z jasną karnacją pasuje kreska na dolnej powiece (do połowy) ? Dostałam tu kiedyś taką radę, ale w sumie ciągle się waham..
Nie ma takich szczegółowych zaleceń. Można ogólnie powiedzieć, że zimom pasuje mocniejszy, bardziej kontrastowy makijaż niż łagodniejszym typom, ale i tak trzeba dobierać indywidualnie.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 02:16   #5292
Isilie
Przyczajenie
 
Avatar Isilie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Poproszę o pomoc dziewczyny.

1. Jak się opalasz - z początku na czerwono, ale po czasie zmienia się na brąz. Nawet po długim przebywaniu na słońcu nie potrafię złapać zadowalającej opalenizny.

2. Kolor oczu - niebieskie

3. Piegi - nie mam

4. Cera - bardzo jasna, zaróżowiona

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam mała to blond, potem z wiekiem ciemniejsze, obecnie myci kolor.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - brzoskwiniowo-różowy

7. W jakich kolorach mi dobrze? - czarnym, niebieskim, białym.

Nie potrafię określić swojego typu urody
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1142.jpg (66,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CSC_0588 copy.jpg (102,0 KB, 9 załadowań)
Isilie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 08:52   #5293
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

mam pytanko, dziwne, bo sie pogubilam, kiedys tu juz prosilam o analize kolorystyczna i wyszło<z czym sie zgadzam w zupelnosci> ze jestem tzw "zimą południowa" no i tu sie zaczynaja schody. zima z definicji jest typem zimnym, ale podobno mozna okreslic to tez na podstawie koloru żył na nadgarstku, jesli sie jest typem chlodnym żylki przybhieraja odcien niebiskie a jesli cieplym-zielony. U mnie zylki sa 100% zielone, jakos lepiej chyba czuje sie np w zlocie niz w srebrze, <nie jestem taka szara> chociaz np zimna fuksja czy turkus tez mi "leży" wiec sie juz myle;/ gubie;/ pomoze ktos?

jeszcze raz odpowiem na pytania:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? opalam sie bardzo szybko na ciemny brąz, naprawde ciemny braz.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
bardzo ciemny braz, z wyraznie ciemniejsza obwodka


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
mam 4 na czubku nosa ale tylko latem


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
skóra hmm... odcien oliwkowy sadze, nie bardzo wiem czy cieply czy zimny, ale lepiej sie czuje w podkladach z zoltym pigmentem jesli to cos pomoze;P rumienie sie w kolorze purpury

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? mega ciemny braz, prawie czern


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? hmm.. bardzo ciemny róz? tak sadze


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze sie czuje w czerni bieli, zlocie, czerwieni, fuksji, brazie, granacie, zoltym,bezowym, fiolecie, w wiekszosci kolorów sie odnajduje moze mało mam zieleni w szafie ale to moze przypadek. ciezko mi odp na to pytanie. unikam srebra
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "





Edytowane przez antidotum89
Czas edycji: 2012-11-11 o 08:58
antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 11:36   #5294
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Isilie Pokaż wiadomość
Poproszę o pomoc dziewczyny.

1. Jak się opalasz - z początku na czerwono, ale po czasie zmienia się na brąz. Nawet po długim przebywaniu na słońcu nie potrafię złapać zadowalającej opalenizny.

2. Kolor oczu - niebieskie

3. Piegi - nie mam

4. Cera - bardzo jasna, zaróżowiona

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam mała to blond, potem z wiekiem ciemniejsze, obecnie myci kolor.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - brzoskwiniowo-różowy

7. W jakich kolorach mi dobrze? - czarnym, niebieskim, białym.

Nie potrafię określić swojego typu urody
To twój naturalny kolor rzęs?

Na pewno jesteś typem chłodnym. Wydaje mi się, że naturalnie możesz być latem lub zimą, farbując włosy na czarno zwiększasz kontrast, czyli przerabiasz się na zimę. Twoje brwi są trochę za delikatne jak na zimę, czy mocno je regulujesz? Z drugiej strony masz bardzo wyraziste oczy, a przy farbowaniu włosów na czarno brwi często wydają się jaśniejsze.

Obstawiam chłodną zimę lub kontrastową zimę.

Porównanie typów:

Kontrastowa zima
http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
gwiazdy o tym typie urody (nalezy wziąć pod uwagę, że sa odstrzelone do zdjęć):
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html
Przykłady ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/pure-...-fashions.html

Niektóre najbardziej twarzowe kolory: Czarny, biały, intensywny błękit, intensywny róż, intenyswny turkus, intensywna czerwień. Ogólnie intensywne, wręcz jaskrawe kolory.

Najmniej twarzowe: przytłumione, szarawe odcienie, mdłe pastele (Pasują odcienie jasne jeśli sa czyste)


Chłodna zima
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html
przykłady ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/tinte...-fashions.html

Najbardziej twarzowe: Czarny, biały, błękit pruski, intensywny błękit, fuksja, fioletowy

Najmniej twarzowe: Ciepłe brązy, żółcie i pomarańcze


Główne różnice: chłodne zimy są zwykle nieco jaśniejsze. Kontrastowe zimy mają małą domieszkę ciepłych pigmentów, której nie mają chłodne zimy. Kontrastowym zimom bardziej pasują mocne kolory w makijażu, szczególnie szminki. Chłodne zimy fatalnie wyglądają w ciepłych kolorach, kontrastowe mogą sobie pozwolić na niektóre odcienie.
Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
mam pytanko, dziwne, bo sie pogubilam, kiedys tu juz prosilam o analize kolorystyczna i wyszło<z czym sie zgadzam w zupelnosci> ze jestem tzw "zimą południowa" no i tu sie zaczynaja schody. zima z definicji jest typem zimnym, ale podobno mozna okreslic to tez na podstawie koloru żył na nadgarstku, jesli sie jest typem chlodnym żylki przybhieraja odcien niebiskie a jesli cieplym-zielony. U mnie zylki sa 100% zielone, jakos lepiej chyba czuje sie np w zlocie niz w srebrze, <nie jestem taka szara> chociaz np zimna fuksja czy turkus tez mi "leży" wiec sie juz myle;/ gubie;/ pomoze ktos?

jeszcze raz odpowiem na pytania:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? opalam sie bardzo szybko na ciemny brąz, naprawde ciemny braz.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
bardzo ciemny braz, z wyraznie ciemniejsza obwodka


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
mam 4 na czubku nosa ale tylko latem


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
skóra hmm... odcien oliwkowy sadze, nie bardzo wiem czy cieply czy zimny, ale lepiej sie czuje w podkladach z zoltym pigmentem jesli to cos pomoze;P rumienie sie w kolorze purpury

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? mega ciemny braz, prawie czern


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? hmm.. bardzo ciemny róz? tak sadze


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze sie czuje w czerni bieli, zlocie, czerwieni, fuksji, brazie, granacie, zoltym,bezowym, fiolecie, w wiekszosci kolorów sie odnajduje moze mało mam zieleni w szafie ale to moze przypadek. ciezko mi odp na to pytanie. unikam srebra
Owszem, zima jest typem chłodnym, w tym sensie że tonacja chłodna dominuje, jednak z wyjątkiem chłodnej zimy wszystkie inne mają pewną domieszke ciepłych pigmentów, a najwięcej właśnie ciemna zima (tzw. południowa). Ta domieszka nie jest jednak na tyle duża, żeby dominować i nadawać ciepły koloryt. Żółte odcienie też mogą być chłodne, własnie oliwkowy jest takim kolorem.

Osoby o ciemnej i ciepłej kolorystyce to ciemne jesienie. Wiec jeśli masz zdecydowanie ciepły typ urody to jesteś jesienią, nie zimą.

Porównanie typów:

Ciemna zima:
http://www.prettyyourworld.com/deep-winter.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/deep-winter-seasons.html
przykłady kolorów ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html

Najbardziej twarzowe: czarny, biały, antracytowy, czysta czerwień, kobaltowy, intensywny róż

Najmniej twarzowe: złociste brązy, łagodny brzoskwiniowy, jasne odcienie ziemi




Ciemna jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html
przykłądy ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html


twarzowe kolory: ciemnobrązowy, czarny, ciepła czerwień (jak pomidor), butelkowa zieleń, rdzawy

nietwarzowe: szarawe odcienie niebieskiego i fioletowego, kolory jasne i blade



BTW osoby o bardzo ciemnych oczach i włosach nie musza należeć koniecznie do kategorii "ciemnych" podtypów, przy wysokich kontrastach mogą być zimami kontrastowymi (opis wyżej) a według niektórych wizażystów nawet chłodnymi. kluczem są pasujące kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-11-11 o 12:03
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 12:28   #5295
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Również proszę o radę
1. Jak się opalasz - na brązowo, musiałabym długo leżeć żeby się spiec. Ale w zimę cerę mam raczej jasną
2. Kolor oczu - zielono - szare, czasami zielono-niebieskie

3. Piegi - w ogóle nie mam

4. Cera - jasna, w lecie szybko brązowa

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam mała to miałam blond, teraz mam dosyć ciemny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - taki różowawy

7. Kolory - właśnie za bardzo nie wiem w czym mi najlepiej, jak mam jakiś sweterek w żywych kolorach (czerwone, żółte, zielone) to koleżanki mówią że ładnie, ale ja się też dobrze czuję w czwarnym, szarym, białym. Niebieski mi raczej się nie podoba na mnie
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 12:37   #5296
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To twój naturalny kolor rzęs?

Na pewno jesteś typem chłodnym. Wydaje mi się, że naturalnie możesz być latem lub zimą, farbując włosy na czarno zwiększasz kontrast, czyli przerabiasz się na zimę. Twoje brwi są trochę za delikatne jak na zimę, czy mocno je regulujesz? Z drugiej strony masz bardzo wyraziste oczy, a przy farbowaniu włosów na czarno brwi często wydają się jaśniejsze.

Obstawiam chłodną zimę lub kontrastową zimę.

Porównanie typów:

Kontrastowa zima
http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
gwiazdy o tym typie urody (nalezy wziąć pod uwagę, że sa odstrzelone do zdjęć):
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html
Przykłady ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/pure-...-fashions.html

Niektóre najbardziej twarzowe kolory: Czarny, biały, intensywny błękit, intensywny róż, intenyswny turkus, intensywna czerwień. Ogólnie intensywne, wręcz jaskrawe kolory.

Najmniej twarzowe: przytłumione, szarawe odcienie, mdłe pastele (Pasują odcienie jasne jeśli sa czyste)


Chłodna zima
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html
przykłady ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/tinte...-fashions.html

Najbardziej twarzowe: Czarny, biały, błękit pruski, intensywny błękit, fuksja, fioletowy

Najmniej twarzowe: Ciepłe brązy, żółcie i pomarańcze


Główne różnice: chłodne zimy są zwykle nieco jaśniejsze. Kontrastowe zimy mają małą domieszkę ciepłych pigmentów, której nie mają chłodne zimy. Kontrastowym zimom bardziej pasują mocne kolory w makijażu, szczególnie szminki. Chłodne zimy fatalnie wyglądają w ciepłych kolorach, kontrastowe mogą sobie pozwolić na niektóre odcienie.

Owszem, zima jest typem chłodnym, w tym sensie że tonacja chłodna dominuje, jednak z wyjątkiem chłodnej zimy wszystkie inne mają pewną domieszke ciepłych pigmentów, a najwięcej właśnie ciemna zima (tzw. południowa). Ta domieszka nie jest jednak na tyle duża, żeby dominować i nadawać ciepły koloryt. Żółte odcienie też mogą być chłodne, własnie oliwkowy jest takim kolorem.

Osoby o ciemnej i ciepłej kolorystyce to ciemne jesienie. Wiec jeśli masz zdecydowanie ciepły typ urody to jesteś jesienią, nie zimą.

Porównanie typów:

Ciemna zima:
http://www.prettyyourworld.com/deep-winter.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/deep-winter-seasons.html
przykłady kolorów ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html

Najbardziej twarzowe: czarny, biały, antracytowy, czysta czerwień, kobaltowy, intensywny róż

Najmniej twarzowe: złociste brązy, łagodny brzoskwiniowy, jasne odcienie ziemi




Ciemna jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html
przykłądy ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html


twarzowe kolory: ciemnobrązowy, czarny, ciepła czerwień (jak pomidor), butelkowa zieleń, rdzawy

nietwarzowe: szarawe odcienie niebieskiego i fioletowego, kolory jasne i blade



BTW osoby o bardzo ciemnych oczach i włosach nie musza należeć koniecznie do kategorii "ciemnych" podtypów, przy wysokich kontrastach mogą być zimami kontrastowymi (opis wyżej) a według niektórych wizażystów nawet chłodnymi. kluczem są pasujące kolory.
dziekuje chyba jednak jestem ciemną zimą)
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 13:48   #5297
Banshee666
Raczkowanie
 
Avatar Banshee666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 483
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jak się opalasz - od razu łapie mnie słońce na taki ciepły brąz, po dłuższej kąpieli słonecznej wyglądam jak mulatka

Kolor oczu - butelkowa zieleń z ciemną obwódką, jednolity kolor, brwi jasno/średniobrązowe, rzęsy ciemnobrązowe

Piegi - nigdy nie miałam i nie mam

Cera - tu mi trudno określić - od 4 lat unikam słońca, a od 2 używam wysokich filtrów - gdy mam niedobory to lekko szarawa z odrobiną żółci wymieszanej z bielą, gdy bardziej dbam o dietę i zażywam suplementy szarość zmienia się w lekko złotawy odcień, rumieniec jasno różowy, ale widoczny, ciemnoczerwone zabarwienie przy płatkach nosa

Włosy - w dzieciństwie jaśniejsze później ściemniały do mysiego średniociemnego brązu

Usta - w kolorze brudnego różu (określiłabym, że w kolorze drogeryjnych róży do policzków)

Kolory - ubieram się wyłącznie na czarno, ale jeśli to pomoże to pasują mi praktycznie każde kolory włosów (włosy b. długie) - miałam już czerń, czerwień, fiolet, niebieski, różowy, fuksję, burgund i jasny blond (raczej chłodne odcienie)
Banshee666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 15:00   #5298
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Banshee666 Pokaż wiadomość
Jak się opalasz - od razu łapie mnie słońce na taki ciepły brąz, po dłuższej kąpieli słonecznej wyglądam jak mulatka

Kolor oczu - butelkowa zieleń z ciemną obwódką, jednolity kolor, brwi jasno/średniobrązowe, rzęsy ciemnobrązowe

Piegi - nigdy nie miałam i nie mam

Cera - tu mi trudno określić - od 4 lat unikam słońca, a od 2 używam wysokich filtrów - gdy mam niedobory to lekko szarawa z odrobiną żółci wymieszanej z bielą, gdy bardziej dbam o dietę i zażywam suplementy szarość zmienia się w lekko złotawy odcień, rumieniec jasno różowy, ale widoczny, ciemnoczerwone zabarwienie przy płatkach nosa

Włosy - w dzieciństwie jaśniejsze później ściemniały do mysiego średniociemnego brązu

Usta - w kolorze brudnego różu (określiłabym, że w kolorze drogeryjnych róży do policzków)

Kolory - ubieram się wyłącznie na czarno, ale jeśli to pomoże to pasują mi praktycznie każde kolory włosów (włosy b. długie) - miałam już czerń, czerwień, fiolet, niebieski, różowy, fuksję, burgund i jasny blond (raczej chłodne odcienie)
Powiem tak: masz parę cech, które sugerują wysokokontrastowy typ. Bardzo możliwe, że jesteś kontrastową zimą lub wiosną. Wprawdzie wiosna to ciepły typ, a ty wydajesz się być raczej chłodna, po twoim opisie, z drugiej strony kontrastowa wiosna nie jest bardzo ciepłym typem.
Nosisz głównie czerń, ale jak wyglądasz w innych kolorach? Czasem może coś przymierzasz innego koloru? Bardzo by pomogło gdybyś podała twarzowe i nietwarzowe kolory ubrań i makijażu.
Oprócz tego, czy twoja uroda jest łagodna, jakby rozmyta, czy kontrastowa? Nie trzeba mieć bardzo ciemnych brwi i rzęs, wystarczy że przy brązowej oprawie ma się jasną cerę, i wtedy można mieć kontrastową urodę.

Często osoby używające kolorów zimowych są tak naprawdę latami, po prostu zwiększają kontrast i natężenie kolorów. Jest to w dużej mierze kwestia gustu, po prostu jeśli komuś bardzo się podoba jakiś typ urody to może dązyć to takiego ideału od młodych lat i nigdy nawet nie próbować nosić kolorów pasujących do swojej naturalnej tonacji.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dorka_tw Pokaż wiadomość
Również proszę o radę
1. Jak się opalasz - na brązowo, musiałabym długo leżeć żeby się spiec. Ale w zimę cerę mam raczej jasną
2. Kolor oczu - zielono - szare, czasami zielono-niebieskie

3. Piegi - w ogóle nie mam

4. Cera - jasna, w lecie szybko brązowa

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam mała to miałam blond, teraz mam dosyć ciemny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - taki różowawy

7. Kolory - właśnie za bardzo nie wiem w czym mi najlepiej, jak mam jakiś sweterek w żywych kolorach (czerwone, żółte, zielone) to koleżanki mówią że ładnie, ale ja się też dobrze czuję w czarnym, szarym, białym. Niebieski mi raczej się nie podoba na mnie
Po opisie wyglądu najbardziej prawdopodobne wydają się wiosna lub lato.
Jeśli zbierasz komplementy w ciepłych kolorach a niebieski ci nie odpowiada, to wskazuje to na wiosnę.

Przychodzi mi do głowy typ jasnej wiosny, jest to wiosna, ale bliska latu. Kontrast jasny do średniego (nie musi być jasną blondynką).

http://www.prettyyourworld.com/the-light-spring.html
Najlepsze kolory: beżowy, żółtozielony, turkusowy, pudrowy róż, jasnoszary, jasnofioletowy


Nietwarzowe: fuksja, ciemnobrązowy, bordo

Ogólnie kolory powinny być jasne i czyste, powinno się unikać ciemnych, ponurych oraz zgaszonych kolorów jak również mocnych kontrastów.


W grę wchodza też inne podtypy wiosny, np. kontrastowa albo łagodna wersja jasnej wiosny. Mam trochę mało danych, żeby decydować. Głównie zależy to od kolorów, które ci pasują, jeśli są to intensywne kolory to możesz być kontrastową wiosną, jeśli przytłumione - łagodną.

Jasna wiosna:
http://www.prettyyourworld.com/the-light-spring.html
http://www.prettyyourworld.com/tinte...-fashions.html

Kontrastowa wiosna:
http://www.prettyyourworld.com/the-clear-spring.html
przykłady kolorów (trochę ekstremalne)
http://www.prettyyourworld.com/pure-...-fashions.html

Łagodna wiosna:
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-11-11 o 15:02
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 13:35   #5299
paula 78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć wszystkim!
Ja chyba jestem zimą (niebieskie oczy, szatynka, skóra blada ale dobrze się opalam) ale nie pasuje mi kolorystyka dla zimy, bo od razu cera robi mi się ziemista W sumie najlepiej mi w jakichś brązach i szarościach. .. A może jest dla mnie jakaś alternatywa? Może coś podpowiecie?
paula 78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 17:06   #5300
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez paula 78 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!
Ja chyba jestem zimą (niebieskie oczy, szatynka, skóra blada ale dobrze się opalam) ale nie pasuje mi kolorystyka dla zimy, bo od razu cera robi mi się ziemista W sumie najlepiej mi w jakichś brązach i szarościach. .. A może jest dla mnie jakaś alternatywa? Może coś podpowiecie?
A jakich kolorów zimy próbowałaś? Istnieją trzy podtypy zimy, każdy jest trochę inny. Powiedz, jakie kolory najbardziej ci pasują a w jakich wyglądasz szczególnie źle.
Poza tym przy tych kolorach możesz być w sumie każdym typem. Jeśli odpowiesz na pytania podane na poczatku wątku to możemy spróbować zgadnąć twój typ, a jeśli pokażesz zdjecia oka, skóry i włosów to jeszcze lepiej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 15:16   #5301
Isilie
Przyczajenie
 
Avatar Isilie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To twój naturalny kolor rzęs?

Na pewno jesteś typem chłodnym. Wydaje mi się, że naturalnie możesz być latem lub zimą, farbując włosy na czarno zwiększasz kontrast, czyli przerabiasz się na zimę. Twoje brwi są trochę za delikatne jak na zimę, czy mocno je regulujesz? Z drugiej strony masz bardzo wyraziste oczy, a przy farbowaniu włosów na czarno brwi często wydają się jaśniejsze.

Obstawiam chłodną zimę lub kontrastową zimę.

Porównanie typów:

Kontrastowa zima
http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
gwiazdy o tym typie urody (nalezy wziąć pod uwagę, że sa odstrzelone do zdjęć):
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html
Przykłady ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/pure-...-fashions.html

Niektóre najbardziej twarzowe kolory: Czarny, biały, intensywny błękit, intensywny róż, intenyswny turkus, intensywna czerwień. Ogólnie intensywne, wręcz jaskrawe kolory.

Najmniej twarzowe: przytłumione, szarawe odcienie, mdłe pastele (Pasują odcienie jasne jeśli sa czyste)


Chłodna zima
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html
przykłady ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/tinte...-fashions.html

Najbardziej twarzowe: Czarny, biały, błękit pruski, intensywny błękit, fuksja, fioletowy

Najmniej twarzowe: Ciepłe brązy, żółcie i pomarańcze


Główne różnice: chłodne zimy są zwykle nieco jaśniejsze. Kontrastowe zimy mają małą domieszkę ciepłych pigmentów, której nie mają chłodne zimy. Kontrastowym zimom bardziej pasują mocne kolory w makijażu, szczególnie szminki. Chłodne zimy fatalnie wyglądają w ciepłych kolorach, kontrastowe mogą sobie pozwolić na niektóre odcienie.

Owszem, zima jest typem chłodnym, w tym sensie że tonacja chłodna dominuje, jednak z wyjątkiem chłodnej zimy wszystkie inne mają pewną domieszke ciepłych pigmentów, a najwięcej właśnie ciemna zima (tzw. południowa). Ta domieszka nie jest jednak na tyle duża, żeby dominować i nadawać ciepły koloryt. Żółte odcienie też mogą być chłodne, własnie oliwkowy jest takim kolorem.

Osoby o ciemnej i ciepłej kolorystyce to ciemne jesienie. Wiec jeśli masz zdecydowanie ciepły typ urody to jesteś jesienią, nie zimą.

Porównanie typów:

Ciemna zima:
http://www.prettyyourworld.com/deep-winter.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/deep-winter-seasons.html
przykłady kolorów ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html

Najbardziej twarzowe: czarny, biały, antracytowy, czysta czerwień, kobaltowy, intensywny róż

Najmniej twarzowe: złociste brązy, łagodny brzoskwiniowy, jasne odcienie ziemi




Ciemna jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
gwiazdy:
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html
przykłądy ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html


twarzowe kolory: ciemnobrązowy, czarny, ciepła czerwień (jak pomidor), butelkowa zieleń, rdzawy

nietwarzowe: szarawe odcienie niebieskiego i fioletowego, kolory jasne i blade



BTW osoby o bardzo ciemnych oczach i włosach nie musza należeć koniecznie do kategorii "ciemnych" podtypów, przy wysokich kontrastach mogą być zimami kontrastowymi (opis wyżej) a według niektórych wizażystów nawet chłodnymi. kluczem są pasujące kolory.
Nie, wyrywam tylko pojedyncze włoski. Z natury mam delikatne brwi, dlatego musiałam zabarwić je henną. Dziękuję za twoją opinię, gdyż trudno było mi określić swój typ. Faktycznie, lubię ubierać się w błękity i kolory kontrastujące z moją cerą. Naturalne włosy mam mysiego odcieniu, w dzieciństwie były bardzo jasne.
Isilie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 18:03   #5302
fifidorea
Raczkowanie
 
Avatar fifidorea
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: głuchołazy
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo proszę o pomoc, bo już mam mętlik w głowie, a chcę skompletować nową garderobę, generalnie bardziej zadbać o swój wizerunek i nie wiem, w którym pójść kierunku...

1. Jak się opalasz? - najpierw na czerwono, potem ładny brąz. Całe ciało usiane ciemnymi pieprzykami, również jasne placki.

2. Kolor oczu ? - niebieskie, niektórzy się nimi zachwycają; jasne plamki, białko kremowe. Brwi ciemne, ale rzęsy w zasadzie od połowy przezroczyste i raczej liche.

3. Piegi - brak

4. Cera -tu mam zgryza, zawsze uważałam, że jasna, taka kość słoniowa. czasem się wydaje żółta, do tego problem z naczynkami, więc miejscami czerwona.

5. Naturalny kolor włosów - uchodzę za brunetkę, ale tak naprawdę dla mnie włosy są nijakie, mają złoty połysk, dlatego nie uważam ich za chłodne - wg nazewnictwa z opakowania farb garnier to ciemny blond

6. Kolor ust ? - sprany, są słabo napigmentowane, niewyraźny kontur
7. W jakich kolorach czuję się dobrze? - zawsze uwielbiałam kolory z ogonu pawia róż, fiolet, morski, szmaragd itd, ale jest mi w nich dobrze tylko jak przyciemnię włosy na ciemny brąz, a chcę wrócić do naturalnego

Tu odkopałam jakieś zdjęcie, oczy pomalowane, ale cera i usta naturalne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN3878.jpg (63,6 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez fifidorea
Czas edycji: 2012-11-13 o 19:03
fifidorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 19:35   #5303
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fifidorea Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc, bo już mam mętlik w głowie, a chcę skompletować nową garderobę, generalnie bardziej zadbać o swój wizerunek i nie wiem, w którym pójść kierunku...

1. Jak się opalasz? - najpierw na czerwono, potem ładny brąz. Całe ciało usiane ciemnymi pieprzykami, również jasne placki.

2. Kolor oczu ? - niebieskie, niektórzy się nimi zachwycają; jasne plamki, białko kremowe. Brwi ciemne, ale rzęsy w zasadzie od połowy przezroczyste i raczej liche.

3. Piegi - brak

4. Cera -tu mam zgryza, zawsze uważałam, że jasna, taka kość słoniowa. czasem się wydaje żółta, do tego problem z naczynkami, więc miejscami czerwona.

5. Naturalny kolor włosów - uchodzę za brunetkę, ale tak naprawdę dla mnie włosy są nijakie, mają złoty połysk, dlatego nie uważam ich za chłodne - wg nazewnictwa z opakowania farb garnier to ciemny blond

6. Kolor ust ? - sprany, są słabo napigmentowane, niewyraźny kontur
7. W jakich kolorach czuję się dobrze? - zawsze uwielbiałam kolory z ogonu pawia róż, fiolet, morski, szmaragd itd, ale jest mi w nich dobrze tylko jak przyciemnię włosy na ciemny brąz, a chcę wrócić do naturalnego

Tu odkopałam jakieś zdjęcie, oczy pomalowane, ale cera i usta naturalne.
Wyglądasz i brzmisz na jeden z typów chłodnych.
Ale na zdjęciu twoje usta nie wyglądają na blade, powiedziałabym że są średnio ciemne, ale widoczne.

Jeśli gorzej wyglądasz w tych kolorach przy naturalnym kolorze włosów, to znaczy że może pasują ci trochę łagodniejsze wersje tych kolorów? Próbowałaś? Pasujące kolory decydują o typie urody. Proponowałabym, żebyś pooglądała różne palety kolorów ubrań i makijażu dla lata i zimy i zastanowiła się, w których wyglądasz dobrze nawet bez przyciemnionych włosów, a w których dopiero po przyciemnieniu.

Trochę trudno tak po opisie zgadywać, bo nie wiem, czy kolory, o których mówisz są dla ciebie za intensywne, za czyste, czy np. za ciemne.

Pamiętaj, żeby nie kwalifikować się wyłącznie na podstawie koloru włosów, oczu itp bo liczy się całościowy efekt. Nie trzeba być np bardzo ciemnych włosów żeby być zimą albo białej cery i czarnych brwi, żeby być typem kontrastowym.

Polecam porównanie kolorów z tych stron:
http://www.truth-is-beauty.com/winter.html
http://www.truth-is-beauty.com/summer.html


I kilka palet:
http://pinterest.com/pin/3518505929297781/
http://pinterest.com/pin/3518505929297785/
http://pinterest.com/pin/3518505929298241/
http://pinterest.com/pin/3518505929298223/
http://pinterest.com/pin/3518505929195568/

Teraz jestem ciekawa, jakie to były te pawie kolory
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 19:50   #5304
fifidorea
Raczkowanie
 
Avatar fifidorea
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: głuchołazy
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Z ciekawości zajrzałam na jedną ze stron, która tu pada, www.prettyyourworld.com i wyszło mi, że chyba jestem Soft Summer. Bo ja lubię taką właśnie bajkową kolorystykę, ale najlepiej mi w mlecznych, przytłumionych barwach.
Dziękuję za pomoc, będę tu częściej zaglądać
fifidorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 20:48   #5305
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fifidorea Pokaż wiadomość
Z ciekawości zajrzałam na jedną ze stron, która tu pada, www.prettyyourworld.com i wyszło mi, że chyba jestem Soft Summer. Bo ja lubię taką właśnie bajkową kolorystykę, ale najlepiej mi w mlecznych, przytłumionych barwach.
Dziękuję za pomoc, będę tu częściej zaglądać
To by znaczyło, że możesz używać tych barw z pawiego ogona, tylko przytłumionych i raczej jaśniejszych niż zdecydowanie ciemnych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 23:48   #5306
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez PlanetaStylu Pokaż wiadomość
To, co opisujesz nie daje jasnego oglądu, jakim jesteś typem kolorystycznym. To dużo bardziej skomplikowana sprawa, niż mogłoby się wydawać. Istnieją bowiem typy mieszane, u których charakterystyka nie pokrywa się do końca z tym, co uzyskiwane jest podczas analizy kolorystycznej.

Tylko prawdziwa, profesjonalna analiza (przykładanie do twarzy chust w rozmaitych odcieniach różnych kolorów) może dać pewność, w jakich kolorach jest nam dobrze.

Z Twojego opisu - pieprzyki na ciele, cera naczynkowa, złotawy odcień włosów wynikałoby, że jesteś ciepłym typem kolorystycznym, być może wiosną. To jest jednak, jak wróżenie z fusów.

Jeśli jednak chcesz określać swój typ intuicyjnie, a nie w pełni profesjonalnie, warto odpowiedzieć na dwa pytania:
- Jaki jest odcień pieprzyków na Twojej skórze (piszesz, że jest ich wiele), czy jest to bursztynowy brąz, czy szary-brąz, a może ciemny - hebanowy?
- Czy wokół Twojej tęczówki pojawia się wyraźna obwódka? A może oczy są bardziej rozmyte, zamglone?
Jestem ciekawa o jakim podziale typów piszesz, że uwzględnia typy mieszane? Na cztery? Wtedy faktycznie wyniki mogą "nie pasować", ale nowoczesna analiza z podziałem na podtypy doskonale sobie radzi z "mieszanymi" typami, czyli takimi, które łączą pigmenty ciepłe i chłodne. Tak naprawdę wielu, jeśli nie większość ludzi ma domieszkę pigmentów z tonacji przeciwnej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 22:16   #5307
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez PlanetaStylu Pokaż wiadomość
Teoria to jedno, a praktyka drugie. Kolorystka to nie wróżka. Nie da rady nikomu z całą pewnością odpowiedzieć na to, jakim jest typem kolorystycznym korzystając jedynie z jego subiektywnego opisu własnej osoby (przeprowadzałam analizę osobom, które twierdziły, że mają mysi odcień włosów, a w rzeczywistości był on nasycony złotem). Sprawę przekłamują nawet zdjęcia, bo kolory - odcień skóry, włosów czy tęczówki są często zmieniane np. przez światło czy makijaż.

Typy kolorystyczne są wynikiem przeprowadzenia analizy za pomocą chust i to jest prawdziwym wykładnikiem. Teorii co do analizy jest wiele. Ja jestem jasnym latem - tym bliżej wiosny, ale zdradza to tylko moja tęczówka, bo jest rozmyta. Dlatego mogę nosić jasne kolory letnie (ale nie wszystkie) i wiosenne pastele (też nie we wszystkich jest mi dobrze).

Według mnie ten wątek może być jedynie pomocniczy. Prawdziwy pewność co do typu kolorystycznego daje jedynie analiza na chustach przeprowadzona przez wykwalifikowaną osobę.
Zgadzam się i pisałam to już tutaj wielokrotnie.

Jednak nie odpowiedziałaś na moje pytanie, a byłam ciekawa jakiego podziału używasz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:59   #5308
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję za odpowiedź, bardzo fajny przykład.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 11:11   #5309
szara_myszka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 60
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[QUOTE=guacamole;37316221]Zima pod warunkiem, ze Twoje brazowe oczy wpadaja w stal, szarosc i nie maja zlotych kropek, a wlosy nie maja zlotawych przeswitow, a raczej srebrne. Im wiekszy kontrast oprawy oczu i cery, im czysciejsza teczowka, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze jestes zima. Zimy rzadziej miewaja szrawy meszek wokol linii wlosow. Ich wlosy sa raczej jednolite i wyrazne w barwie. Lata miewaja sporo takiego zielonkawo-szarawego meszku, zaleznie od ciemnosci wlosow.
Ostatecznie, mozesz byc i chlodniejszym latem. Nie podalas kolorow garderoby, ktore najbardziej 'podbijaja' Twoja cere i oczy.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------



Kurcze nie wiem jakie kolory najbardziej podbijają moją cerę i oczy. Lubuje się w czerni, bieli, szarościach, czerwieni, kobalt bardzo mi pasuje. Nie daję rady z brązami i zielenią
szara_myszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 12:44   #5310
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szara_myszka_ Pokaż wiadomość
Kurcze nie wiem jakie kolory najbardziej podbijają moją cerę i oczy. Lubuje się w czerni, bieli, szarościach, czerwieni, kobalt bardzo mi pasuje. Nie daję rady z brązami i zielenią
A najważniejsze jest właśnie w jakich kolorach wyglądasz najlepiej. Zestaw, który wymieniłaś sugeruje raczej chłodną paletę, ale każdy kolor ma różne odcienie. Jeśli najlepiej pasują kolory czyste i chłodne to zima, jeśli zgaszone i chłodne to lato. Jakie nosisz te czerwienie i szarości? Chłodne czy ciepławe?

A te niepasujące brązy i zielenie to w jakich odcieniach? Zdecydowanie ciepłych, zgaszonych czy może jasnych i czystych? Bo to też ma znaczenie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.