Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-30, 11:28   #1141
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

nowa kategoria "kosmetyki naturalne" by sie przydała. Tyle, że inne naturalne też by trzeba było tam poprzenosić.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 11:39   #1142
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

.........
fajny pomysł...bardzo bardzo fajny
jak bedzie trzeba wystosować jakąś petycje czy cos..to jestem pierwsza do podpisu
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:05   #1143
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
nowa kategoria "kosmetyki naturalne" by sie przydała. Tyle, że inne naturalne też by trzeba było tam poprzenosić.
No wlasnie tu sie zaczynaja kolejne schodki hydrolaty spoko mozna wrzucic jako toniki, juz sa tam inne hydrolaty innych firm, kremy tez mozna podpiac pod kremy, teraz kwestia czy do cer dojrzalych czy do uniwersalnych
Sera mozna wrzucic pod sera, maseczki, peelingi tez daloby sie podpiac
Gorzej z olejami, maceratami....
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:05   #1144
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Jestem za
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:07   #1145
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

A może by tak po po prostu nowa kategoria?
Pólproukty i kosmetyki ręcznie zrobione?
albo
Mazidła Domowej Roboty
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:11   #1146
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Jestem jak najbardziej ZA Co innego półprodukty a co innego gotowe zestawy z BU I na pewno bardziej praktyczne będzie przejrzenie KWC niż przeszukiwania kilka razy wątku
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:12   #1147
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
A może by tak po po prostu nowa kategoria?
Pólproukty i kosmetyki ręcznie zrobione?
albo
Mazidła Domowej Roboty
Puki co polprodukty do bazy nie trafiaja, ostatnio musialam odrzucic Kremobaze Fitomedu
Jest watek techniczny dla KWC
Proponuje byscie zamiescily swoja petycje tam i poczekaly na jej rozpatrzenie przez wyzsze wladze
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=56
marea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 21:22   #1148
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Coś mi się wydaje, że to nie przejdzie, bo już były dawniej takie akcje i zawsze odmawiano.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 22:30   #1149
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

No tak, ale trzeba wyraznie podkreślic w takiej petycji, że chodzi o konkretne zestawy kosmetyczne, a nie o półprodukty jako takie Chociaż z drugiej strony rozumiem sprzeciw administracji. Kosmetyki apteczne i drogeryjne musza mieć specjalne atesty, zatwierdzenia, żeby trafic do obiegu, no a te z BU już nie
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 23:29   #1150
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
uniwersalny kosmetyk z domowych laboratoriow

Nie wiem do ktorego watku dokleic to pytanie. [Przepraszam zarzad i uzytkownikow]

Chce zrobic prezent mojej przyjaciolce na 32 urodziny.
- cera bardzo wrazliwa
- nie lubi wody kranowej i basenowej
- nie lubi sie opalac, piegi
- po paczkach i czekoladzie wychodza pryszcze
- dlugo leczyla gronkowca

G. jest architektem, pracuje duzo przy komp. Skarzyla sie, ze nie ma czasu o siebie zadbac. A po pracy nie ma juz ochoty na internet i biochemie. Zamowilabym jej jakis kremik, zel z instrukcja wykonania. To by sie jej podobolo.
Tylko co ? Cos co dziala u wszystkich )


Zel hialuronowy - a moze nie to

Dopiero wchodze w temat i nie wiem od czego zaczac. Na tradycyjnych kosmetykach tez sie nie znam.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 10:23   #1151
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

.......
to może jesli taka akcja się nie powiedzie,zróbmy oddzielny wątek z naszymi ocenami i zestawów i może nawet półproduktów ?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 11:39   #1152
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: uniwersalny kosmetyk z domowych laboratoriow

Proste i niekłopotliwe na poczatek są produkty z BU olejek myjący, serum z wit c itp.
Ze swojej strony polecam żel hialuronowy i buteleczkę oleju do zrobienia własnego serum ekspresowego. Pewnie sprawdziłby się hydrolat. Możesz podarować zestaw dwóch, trzech hydrolatów w mniejszych butelkach, żeby koleżanka miała okazje wypróbować i wybrać najlepszy. Jesli cere ma bardzo wrażliwą to jednak zawsze jest jakieś ryzyko uczulenia lub podrażnienia.
Pomyślałam, że mozesz też poczytac watek o olejach, który powinien cie zainspirować do przygotowania dla koleżanki mieszanki olejów, z tym, że wtedy ostrożnie z dodawaniem olejków eterycznych ze względu na wrażliwa cerę. Taka mieszankę możesz przelać do ładnej butelki, tak, żeby opakowanie też bylo miłym akcentem
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 12:52   #1153
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: uniwersalny kosmetyk z domowych laboratoriow

Moim zdaniem zakupy na BU bylby jak najbardziej na miejscu tymbardziej,ze to juz gotowe zestawy ktore wystarczy laczyc wg zalaczonej instrukcji i wszystko jest banalnie proste.
W efekcie otrzymujesz gotowe mazidlo przy niewielkim nakladzie

Elfia tez dobrze radzi z olejami ale faktycznie tutaj potrzeba choc min wiedzy i wprawy zanim cos zacznie sie dzialac.

Polacze twoj watek z zakupowym na BU i tam pewnie dziewczyny cos jeszcze pomoga

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 12:58   #1154
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.......
to może jesli taka akcja się nie powiedzie,zróbmy oddzielny wątek z naszymi ocenami i zestawów i może nawet półproduktów ?
Super pomysl jezeli KWC nie przejdzie
wazne tylko aby bylo czytelnie wiec watek sluzylby opisowi,ocenie-to na pewno wielu osobom daloby wskazowke przed zakupem bo poki co przekopujemy sie tutaj przez sterte postow
watek moglby byc w stylu jak "biochemiczna 5" czy "filtry koszmarki i te ulubione" co Wy na to?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 13:06   #1155
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Super pomysl jezeli KWC nie przejdzie
wazne tylko aby bylo czytelnie wiec watek sluzylby opisowi,ocenie-to na pewno wielu osobom daloby wskazowke przed zakupem bo poki co przekopujemy sie tutaj przez sterte postow
watek moglby byc w stylu jak "biochemiczna 5" czy "filtry koszmarki i te ulubione" co Wy na to?
No to by mogło być ok myślę, że każda "recenzja" w osobnym poście, tak samo napisana jak w KWC. A na początku postu wielkimi literami i pogrubione, co oceniamy ;>
Jakby się komuś chciało to w pierwszym poście można by było nawet średnią ocen robić tylko ktoś by musiał co jakiś czas uaktualniać ;>
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 17:05   #1156
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
No to by mogło być ok myślę, że każda "recenzja" w osobnym poście, tak samo napisana jak w KWC. A na początku postu wielkimi literami i pogrubione, co oceniamy ;>
Jakby się komuś chciało to w pierwszym poście można by było nawet średnią ocen robić tylko ktoś by musiał co jakiś czas uaktualniać ;>
Rzeczywiście dobry pomysł, a układ taki, jak przy analizie składów bardzo by pomógł.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 17:50   #1157
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

No super pomysł..zobaczymy najpierw czy ten pomysł z KWC przejdzie-trzymam kciuki
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 18:29   #1158
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;7731720]Nie wiem do ktorego watku dokleic to pytanie. [Przepraszam zarzad i uzytkownikow]

Chce zrobic prezent mojej przyjaciolce na 32 urodziny.
- cera bardzo wrazliwa
- nie lubi wody kranowej i basenowej
- nie lubi sie opalac, piegi
- po paczkach i czekoladzie wychodza pryszcze
- dlugo leczyla gronkowca

G. jest architektem, pracuje duzo przy komp. Skarzyla sie, ze nie ma czasu o siebie zadbac. A po pracy nie ma juz ochoty na internet i biochemie. Zamowilabym jej jakis kremik, zel z instrukcja wykonania. To by sie jej podobolo.
Tylko co ? Cos co dziala u wszystkich )


Zel hialuronowy - a moze nie to

Dopiero wchodze w temat i nie wiem od czego zaczac. Na tradycyjnych kosmetykach tez sie nie znam.[/quote]

Proponuje podstawowy zestaw: hydrolat (polecam oczarowy) + olejek do mycia + serum LEMON + serum z wit.C

Olejek, wiadomo, do demakijażu hydrolat w roli toniku, LEMON ponieważ koleżanka ma tendencję do wyprysków, a serum z wit. C, bo siedzi dużo przy komputerze i przydałoby sie rozświetlić twarz
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 19:43   #1159
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Właśnie zamówiłam moje pierwsze produkty na biochemii. Olejek do mycia pomarańczowy (chciałam waniliowy, ale nie było już), do tego maseczka różana, i macerat z owoców leśnych.

Zamówiłam ten macerat, poniważ chcę dodatkowo nawilżyć cerę no i jest to kolejny produkt mający za zadanie walkę z moimi rumieńcami.

Zamierzam ukręcić sobie takie serum: jedna większa kropla kwasu hialuronowego, ze 2 krople wit.E z Mazideł, 2 krople maceratu z kasztanowca no i 1-2 krople maceratu z owoców leśnych. Mniam, mniam.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 19:52   #1160
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Proponuje podstawowy zestaw: hydrolat (polecam oczarowy) + olejek do mycia + serum LEMON + serum z wit.C

Olejek, wiadomo, do demakijażu hydrolat w roli toniku, LEMON ponieważ koleżanka ma tendencję do wyprysków, a serum z wit. C, bo siedzi dużo przy komputerze i przydałoby sie rozświetlić twarz
A ja proponuje peeling enzymatyczny, olejek myjacy waniliowy, olejek 3 x rose lub orange badz macerat z rozy, peeling do ciala korzenny i ktorys hydrolat, w zaleznosci czy lubi ziolowe czy kwiwatowe zapachy, oczarowy jest b fajny ale pachnie mocno ziolowo, rozany jak roza te produkty maja same pozytywne opinie i nie powinny jej zawiesc czy uczulic
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 20:33   #1161
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Marea wyjęłaś mi to z ust..o tym samym zestawie pomyślałam
Też mam bardzo wrażliwą skórę a te dokładnie zestawy sa dla mnie strzałem w 10
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 08:44   #1162
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie- dlaczgo produktów z BU nie ma w KWC? Przecież to też kosmetyki, a w ten sposób można by było poznać opinie innych osób o konkretnych kosmetykach, poza tym byłoby wszystko w jednym miejscu. Może są jakieś sczególne przeciwwskazania, nie wiem, ale tak właśnie się nad tym zastanawiałam już od jakiegoś czasu.
Na samy początku zaznaczę, że sam pomysł zebrania. nazwijmy "kosmetyków naturalnych", czy półproduktów jest doskonały. Ale niestety nie może to być KWC. Już tłumaczę dlaczego:
- mamy ściśle określoną metodologię oceny kosmetyków w KWC; Czyli w wielkim uproszczeniu, użytkowniczki oceniają jeden i ten sam produkt; produkty należą do określonej JEDNEJ kategorii. Tę strukturę oceny oceniło i dało nam patronat SMGKRC. Ale jest jeden warunek - nie możemy jej zmieniać.

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
No wlasnie tu sie zaczynaja kolejne schodki hydrolaty spoko mozna wrzucic jako toniki, juz sa tam inne hydrolaty innych firm, kremy tez mozna podpiac pod kremy, teraz kwestia czy do cer dojrzalych czy do uniwersalnych
Sera mozna wrzucic pod sera, maseczki, peelingi tez daloby sie podpiac
Gorzej z olejami, maceratami....
To też właśnie jest problemem. Odrębna kategoria kosmetyki naturalne musiłaby zbierać wszystko kremy, peelingi, serum itd... - niezgodne z logiką KWC
Wkładanie tych "kosmetyków" do innych kategorii też nie jest możliwe, bo nie możemy robić porównań (najlepsze, najgorsze) kosmetyków robionych fabrycznie i tych w domowych warunkach.
Zawsze można podważyć ocenę, gdzie nikt nie kontroluje poprawności stosowania formuły lub dokładności dozowania składników, higieny środowiska, w którym kosmetyk powstaje, przechowywania itp...

Tyle słowem wyjaśnienia dlaczego nie może to być KWC.
Natomiast mam inną propozycję. Jestem jak najbardziej za katalogiem, ale wg mnie powinien on mieć trochę inną logikę.

Po pierwsze: wyszukiwanie optymalnej receptury, czy półproduktu nie powinno być tylko wg nazwy, czy kategorii (np. hydrolat oczarowy) ale przede wszystkim wg klucza pod tytułem PROBLEM SKÓRY.
I tak na przykład ktoś szuka produktu na przebarwienia, suchą skórę, zmarszczki itp... to pod danym problemem wyskakuje mu lista receptur lub półproduktów, które właśnie mają takie działanie;

Po drugie:
biorąc pod uwagę ten problem, że zawsze można podważyć ocenę, gdzie nikt nie kontroluje poprawności stosowania formuły lub dokładności dozowania składników, higieny środowiska, w którym kosmetyk powstaje, przechowywania itp...
Wg mnie receptury nie powinny mieć oceny tylko punktowej, ale przede wszystkim opisową, tak jak to robicie na forum. Gdzie wyjaśniacie wyjaśniacie pewne rzeczy czy pomagacie laikom.

Od razu zaznaczam, że stworzenie takiego katalogu jest bardzo skomplikowane i nie nastąpi to szybko. Na razie bardzo bym prosiła o wykorzystywanie do tego celu forum, tak jak planowałyście w tym wątku. Mogę nawet stworzyć Wam oddzielne podforum, jeśli to ułatwi organizację i pracę.

Bardzo proszę o odniesienie się do tej części pogrubionej. Może macie jakieś jeszcze pomysły czy propozycje.



__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 09:48   #1163
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Na samy początku zaznaczę, że sam pomysł zebrania. nazwijmy "kosmetyków naturalnych", czy półproduktów jest doskonały. Ale niestety nie może to być KWC. Już tłumaczę dlaczego:
- mamy ściśle określoną metodologię oceny kosmetyków w KWC; Czyli w wielkim uproszczeniu, użytkowniczki oceniają jeden i ten sam produkt; produkty należą do określonej JEDNEJ kategorii. Tę strukturę oceny oceniło i dało nam patronat SMGKRC. Ale jest jeden warunek - nie możemy jej zmieniać.


To też właśnie jest problemem. Odrębna kategoria kosmetyki naturalne musiłaby zbierać wszystko kremy, peelingi, serum itd... - niezgodne z logiką KWC
Wkładanie tych "kosmetyków" do innych kategorii też nie jest możliwe, bo nie możemy robić porównań (najlepsze, najgorsze) kosmetyków robionych fabrycznie i tych w domowych warunkach.
Zawsze można podważyć ocenę, gdzie nikt nie kontroluje poprawności stosowania formuły lub dokładności dozowania składników, higieny środowiska, w którym kosmetyk powstaje, przechowywania itp...

Tyle słowem wyjaśnienia dlaczego nie może to być KWC.
Natomiast mam inną propozycję. Jestem jak najbardziej za katalogiem, ale wg mnie powinien on mieć trochę inną logikę.

Po pierwsze: wyszukiwanie optymalnej receptury, czy półproduktu nie powinno być tylko wg nazwy, czy kategorii (np. hydrolat oczarowy) ale przede wszystkim wg klucza pod tytułem PROBLEM SKÓRY.
I tak na przykład ktoś szuka produktu na przebarwienia, suchą skórę, zmarszczki itp... to pod danym problemem wyskakuje mu lista receptur lub półproduktów, które właśnie mają takie działanie;

Po drugie:
biorąc pod uwagę ten problem, że zawsze można podważyć ocenę, gdzie nikt nie kontroluje poprawności stosowania formuły lub dokładności dozowania składników, higieny środowiska, w którym kosmetyk powstaje, przechowywania itp...
Wg mnie receptury nie powinny mieć oceny tylko punktowej, ale przede wszystkim opisową, tak jak to robicie na forum. Gdzie wyjaśniacie wyjaśniacie pewne rzeczy czy pomagacie laikom.

Od razu zaznaczam, że stworzenie takiego katalogu jest bardzo skomplikowane i nie nastąpi to szybko. Na razie bardzo bym prosiła o wykorzystywanie do tego celu forum, tak jak planowałyście w tym wątku. Mogę nawet stworzyć Wam oddzielne podforum, jeśli to ułatwi organizację i pracę.

Bardzo proszę o odniesienie się do tej części pogrubionej. Może macie jakieś jeszcze pomysły czy propozycje.



To myślę że podforum będzie najlepsze Do każdego rodzaju skóry/problemu osobny wątek i w 1. poście spisane jakie półprodukty tam się ocenia ^^
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 10:13   #1164
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ago,

Dziekujemy bardzo za rzeczowe i logiczne wyjasnienia


Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Na samy początku zaznaczę, że sam pomysł zebrania. nazwijmy "kosmetyków naturalnych", czy półproduktów jest doskonały. Ale niestety nie może to być KWC. Już tłumaczę dlaczego:
- mamy ściśle określoną metodologię oceny kosmetyków w KWC; Czyli w wielkim uproszczeniu, użytkowniczki oceniają jeden i ten sam produkt; produkty należą do określonej JEDNEJ kategorii. Tę strukturę oceny oceniło i dało nam patronat SMGKRC. Ale jest jeden warunek - nie możemy jej zmieniać.


To też właśnie jest problemem. Odrębna kategoria kosmetyki naturalne musiłaby zbierać wszystko kremy, peelingi, serum itd... - niezgodne z logiką KWC
Wkładanie tych "kosmetyków" do innych kategorii też nie jest możliwe, bo nie możemy robić porównań (najlepsze, najgorsze) kosmetyków robionych fabrycznie i tych w domowych warunkach.
Zawsze można podważyć ocenę, gdzie nikt nie kontroluje poprawności stosowania formuły lub dokładności dozowania składników, higieny środowiska, w którym kosmetyk powstaje, przechowywania itp...

Tyle słowem wyjaśnienia dlaczego nie może to być KWC.
Natomiast mam inną propozycję. Jestem jak najbardziej za katalogiem, ale wg mnie powinien on mieć trochę inną logikę.

Po pierwsze: wyszukiwanie optymalnej receptury, czy półproduktu nie powinno być tylko wg nazwy, czy kategorii (np. hydrolat oczarowy) ale przede wszystkim wg klucza pod tytułem PROBLEM SKÓRY.
I tak na przykład ktoś szuka produktu na przebarwienia, suchą skórę, zmarszczki itp... to pod danym problemem wyskakuje mu lista receptur lub półproduktów, które właśnie mają takie działanie;

Po drugie: biorąc pod uwagę ten problem, że zawsze można podważyć ocenę, gdzie nikt nie kontroluje poprawności stosowania formuły lub dokładności dozowania składników, higieny środowiska, w którym kosmetyk powstaje, przechowywania itp...
Wg mnie receptury nie powinny mieć oceny tylko punktowej, ale przede wszystkim opisową, tak jak to robicie na forum. Gdzie wyjaśniacie wyjaśniacie pewne rzeczy czy pomagacie laikom.

Od razu zaznaczam, że stworzenie takiego katalogu jest bardzo skomplikowane i nie nastąpi to szybko. Na razie bardzo bym prosiła o wykorzystywanie do tego celu forum, tak jak planowałyście w tym wątku. Mogę nawet stworzyć Wam oddzielne podforum, jeśli to ułatwi organizację i pracę.

Bardzo proszę o odniesienie się do tej części pogrubionej. Może macie jakieś jeszcze pomysły czy propozycje.


marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:27   #1165
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Pomysł z pod forum jest świetny
Można by było stworzyć wątki wg problemów skórnych, albo każdy wątek poświęcony by był innemu produktowy, a na górze można by przypiąć wątek informacyjny z podziałek produktów wg problemów skórnych
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:29   #1166
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Pomysł z pod forum jest świetny
Można by było stworzyć wątki wg problemów skórnych, albo każdy wątek poświęcony by był innemu produktowy, a na górze można by przypiąć wątek informacyjny z podziałek produktów wg problemów skórnych
O, o... Każdy produkt miałby swój osobny wątek, to ma sens, nie trzeba by było przekopywać całego wątku ;> No i na górze jeden wątek z podziałem na problemy tak, to jest genialne
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:46   #1167
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

..............
juz nie mogę się doczekać
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 13:10   #1168
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Uprzejmie Was informuję, iż zaraziłyście mnie mazidłami a wraz ze mną moje koleżanki i w tym tygodniu wysyłamy wspólne zamówienie
Na wstępne testowanie zamówię najprawdopodobniej:
hydrolat różany
peeling enzymatyczny
żel myjacy waniliowy
maseczkę morską

Zastanawiam się jeszcze nad tonikiem z BHA 2%, ale tu prosiłabym o radę. Nigdy nie stosowałam kwasów, nie mam jakiejś szczególnej ku temu potrzeby. Myślę o stosowaniu co kilka dni, na noc, miejscowo na nos (czarne kropki) i brodę (troche nierówności, czasami wypryski). Skórę zaczynam miec ze skłonnością do pekajacych naczynek, wiec z AHA nie chce ryzykowac. Acha i nie stosuje wysokich filtrow wiec nie wiem, czy nie zaczekac z ta kuracja na jesień?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 13:15   #1169
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Uprzejmie Was informuję, iż zaraziłyście mnie mazidłami a wraz ze mną moje koleżanki i w tym tygodniu wysyłamy wspólne zamówienie
Na wstępne testowanie zamówię najprawdopodobniej:
hydrolat różany
peeling enzymatyczny
żel myjacy waniliowy
maseczkę morską

Zastanawiam się jeszcze nad tonikiem z BHA 2%, ale tu prosiłabym o radę. Nigdy nie stosowałam kwasów, nie mam jakiejś szczególnej ku temu potrzeby. Myślę o stosowaniu co kilka dni, na noc, miejscowo na nos (czarne kropki) i brodę (troche nierówności, czasami wypryski). Skórę zaczynam miec ze skłonnością do pekajacych naczynek, wiec z AHA nie chce ryzykowac. Acha i nie stosuje wysokich filtrow wiec nie wiem, czy nie zaczekac z ta kuracja na jesień?

Z kwasami poczekałabym do jesieni. Teraz możesz spróbować serum LEMON - przy nim nie ma obowiązku stosowania wysokich filtrów, a efekt jest zadowalający
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 13:38   #1170
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Zamowilam maseczke morska i wulkaniczna,tonik migdalowy i olejek do mycia twarzy.
Bardzo ciekawa jestem tego toniku.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.