Kosmetyki M.A.C. cz. 5 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-26, 02:20   #1141
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Vanth - przynajmniej wiesz, co na łuk brwiowy dać. Ale z rozświetlaczami to róznie bywa - wszystko zalezy od tego, jaki masz cień na całej powiece - jesli błyszczący to na łuk lepiej delikatną satyne dac, jesli zas matowy to odwrotnie - na łuk mozna sobie pozwolić coś migoczącego. Ale przyznam sie, ze często robie wyjątki od tej reguły, czego dowodem sa moje foty na satchowym
Gratuluję nowych nabytków, niech Ci się dobrze noszą
Przy okazji zainspirowałas mnie makijażem, jaki zrobia Ci Pani w MAC-u, musze go przy okazji wypróbować
No właśnie ja wedle tej złotej zasady staram się postępować - błysk na oku, to mat powyżej i vice versa, ale nie zawsze mi to wychodzi (jeszcze - mam nadzieję, że kiedyś dojdę do Twej wprawy). U mnie dodatkowo komplikują sprawę okulary. Bo nie dość, że maluje się dosłownie z nosem w lusterku, inaczej nic nie widzę, to jeszcze makijaż, który sam w sobie wydaje się mocny, za szkłami ginie. No i wiem, że służy mi mocne rozświetlenie środka powieki - wyciąga oczy.

Pierwsze testy nowych cieni za mną - Seedy Pearl zna środek powieki rozmyta Swell Baby w dalszej jej części, zewnętrze V przyciemnione przyciemniony Sketch. W kąciku Phloof. Łuk brwiowy - reanimowany matowy Inglot.

Jak tylko wypróbujesz - wstawiaj na swatchowy watek, bo ciekawa jestem niezmiernie, jak w Twojej interpretacji będzie wyglądał.

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Co do baz - może spróbuj z art Deco - nie jest jakoś kosmicznie droga a u mnie się sprawdza np. UD jest super, sama też z niej korzystam, ale w trochę innym celu - kiedy naprawdę mój makijaż MUSI wytrzymać do rana wtedy Urbanek jest niezastąpiony. Art Deco jest w porównaniu do niego bardziej hm, lepka i kolor lepiej do niej przylega (choć też wiadomo - cudów nie będzie, cuda to na mokro, najpierw oczywiście nabieramy cień a potem spryskujemy pędzel np. termalką, nie odwrotnie - tak dla przypomnienia). Paint pot na początek weź jeden, najlepiej Painterly i poeksperymentuj z nim.
co do cieni - no tak to już niestety jest. ja do dzisiaj pamiętam moje rozterki z początku czy kupować paletkę 4kę czy 15stkę, bo przecież "w życiu takiej wielkiej palety nie zapełnię..." tymczasem leci do mnie kolejna paleta - co tu dużo gadać - MACowe cienie wciągają



z MACowych polecam matowy Bisque - praktycznie w kolorze powieki a doskonale impregnuje i wyrównuje koloryt powieki. Mój muszmieć ) Ja inglota lubiłam jeszcze w liceum, kiedy była to marka dostępna w osiedlowych drogeriach ,bez salonów, bez cudów, po prostu zwykła dobrej jakości firma. Mam wrażenie, że od tamtego czasu poszła bardziej w ilość niż jakość niestety...
a co do Paradisco - będziesz go używać, skoro tak pięknie Ci tęczówkę wybija! poza tym - jak nie na oczy to na poliki przecież idealnie się nada! (racjonalizujemy zakup )
Bazę Art Deco miałam i na moich powiekach, owszem - kolor podbijała, ale koszmarnie sie rozprowadzała - nierówno, mimo iż nakładałam ja metodą wklepywania palcem i to w minimalnych ilosciach, a cieniowanie na niej było praktycznie niemożliwe - zatem bez żalu zdradziłam z Urban. Na mokro jeszcze nie próbowałam cieni aplikować - wielkie dzięki za instrukcję obsługi, trzeba się będzie w wodę termalną zaopatrzyć. Z Paint Potów rozważałam właśnie Painterly, albo Soft Ochre, muszę sprawdzić, który bardziej wpada w moją tonację.

O Bisque nie myślałam - prędzej Blanc Type, albo Brule, lecz skoro twierdzisz, że godny uwagi - druga, nie - już trzecia piętnastka praktycznie zaplanowana, a w pierwszej pozostało mi jedynie sześć wolnych miejsc...

Tez mi się widzi, że Ingloty coraz słabsze, cóż z tego, że kolorami szaleją, skoro osypują się koszmarnie, a trwałość - hmmm... co najmniej wątpliwa.

Paradisco - w czerwcu! Razem z Ricepaper chyba - i któreś jeszcze z długiej listy - plan sezonowy realizuje - wiosną i latem coś jasnego, tudzież soczystego !
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 08:17   #1142
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
spoko jak coś, to pisz

jeśli chodzi o kreski, to najszybciej i najłatwiej idzie chromaline.. potem Blacktrack.. Superslicków nie lubię.. a jeśli już używam, to nabieram go na pędzelek, bo jak próbowałam malować aplikatorem, to dokładnie tak jak Tobie sklejały mi się rzęsy i było nieładnie..
Ja uwielbiam ten Superslickowy aplikator... ostatnio macałam nowe MUFE - taki sam aplikator, niesamowita trwałość i inne kolory jak Superslicków i muszę jeszcze Gosha wypróbować bo ostatnio przechodząc koło drogerii zauważyłam reklamę i chyba ten sam typ aplikatora mają.

Co do cieni w kremie/musie to żeby ktokolwiek kusił i tak obchodzę ten typ cieni szerokim łukiem bo na moich powiekach się po prostu nie sprawdzają... a jak jeszcze miałabym się z nimi bawić i szukać sposoby żeby dobrze wyglądały to już w ogóle podziękuję
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 08:29   #1143
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Jak tylko wypróbujesz - wstawiaj na swatchowy watek, bo ciekawa jestem niezmiernie, jak w Twojej interpretacji będzie wyglądał.
Z Paint Potów rozważałam właśnie Painterly, albo Soft Ochre, muszę sprawdzić, który bardziej wpada w moją tonację.
Jasne, ze wstawie jesli tylko sie umaluję wg Twojego makijażu, tylko bede musiała czymś zastąpić Swell Baby, którego nie mam Na razie kombinowałam z makijażami typu a la Penelope Cruz, wczoraj z kolei wzięłam na warsztat Lucky Green (piękna jasna zieleń przeboska w obsłudze - polecam!) , a dzisiaj pastwię sie nad Electric Eel

A co do Paint Potów, ja osobiście uważam za godny uwagi Bare Study

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
spoko jak coś, to pisz

jeśli chodzi o kreski, to najszybciej i najłatwiej idzie chromaline.. potem Blacktrack.. Superslicków nie lubię.. a jeśli już używam, to nabieram go na pędzelek, bo jak próbowałam malować aplikatorem, to dokładnie tak jak Tobie sklejały mi się rzęsy i było nieładnie..
Chromaline mówisz ... a to nie jestem w temacie Polookać muszę
A nie zaschnie ten Superslickliner za szybko nabrany na pedzelek? Nie wiedziałam, że tak sie da i tak można
Dzisiaj niespodziewanie dobrze zrobilo mi się kreskę Blacktrackiem pociągniętym 209 - szybko i prosto. Chyaba 209 lubię najbardziej
A orientujesz sie może, jak z innymi eyelinerami maca? Np. Superslickami i czymś tam jeszcze? Bo poza Superslicklinerem sa chyba jeszcze 2 płynne. Nigdy nie testowałam nawet.

Żeby sie umalować Superslicklinerem bez paprania rzęs musiałabym je chyba obciąć
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 11:22   #1144
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

bo 209 do fluidline jest the best juz od dawna to wiedzialam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 12:04   #1145
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Bazę Art Deco miałam i na moich powiekach, owszem - kolor podbijała, ale koszmarnie sie rozprowadzała - nierówno, mimo iż nakładałam ja metodą wklepywania palcem i to w minimalnych ilosciach, a cieniowanie na niej było praktycznie niemożliwe - zatem bez żalu zdradziłam z Urban. Na mokro jeszcze nie próbowałam cieni aplikować - wielkie dzięki za instrukcję obsługi, trzeba się będzie w wodę termalną zaopatrzyć. Z Paint Potów rozważałam właśnie Painterly, albo Soft Ochre, muszę sprawdzić, który bardziej wpada w moją tonację.

O Bisque nie myślałam - prędzej Blanc Type, albo Brule, lecz skoro twierdzisz, że godny uwagi - druga, nie - już trzecia piętnastka praktycznie zaplanowana, a w pierwszej pozostało mi jedynie sześć wolnych miejsc...

Tez mi się widzi, że Ingloty coraz słabsze, cóż z tego, że kolorami szaleją, skoro osypują się koszmarnie, a trwałość - hmmm... co najmniej wątpliwa.

Paradisco - w czerwcu! Razem z Ricepaper chyba - i któreś jeszcze z długiej listy - plan sezonowy realizuje - wiosną i latem coś jasnego, tudzież soczystego !
co do bazy - tak to juz jest z tą art-deco - jednym się sprawdza innym nie, zwykle Ci co im się AD nie sprawdza uwielbiają Lumene (nie wiem czy jeszcze dostępna w sprzedaży...). Ja z AD mam momenty, że się nie lubimy ale to zależy od dnia i zdarza się bardzo rzadko. na szczęście...
Jeśli chodzi o stosowane na mokro - może być też pewnie jakiś hydrolat lub zwykła woda ale najważniejsze żeby tylko zraszać ten pędzelek żeby był lekko wilgotny...
Brule jest podobny do Bisque bardzo ale ma inne wykończenie i do zaimpregnowania powieki moim zdaniem ten pierwszy matowy lepiej się nada a on taka cicha woda ten cień
też miałam taki motyw że miałam dłuuugą wishlistę i tylko z niej wybierałam. Teraz już dopieszczam swoją kolekcję bo jeszcze kilka sztuk mi zostało na liście
Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam ten Superslickowy aplikator... ostatnio macałam nowe MUFE - taki sam aplikator, niesamowita trwałość i inne kolory jak Superslicków i muszę jeszcze Gosha wypróbować bo ostatnio przechodząc koło drogerii zauważyłam reklamę i chyba ten sam typ aplikatora mają.

Co do cieni w kremie/musie to żeby ktokolwiek kusił i tak obchodzę ten typ cieni szerokim łukiem bo na moich powiekach się po prostu nie sprawdzają... a jak jeszcze miałabym się z nimi bawić i szukać sposoby żeby dobrze wyglądały to już w ogóle podziękuję
wieeeeeem - też macałam MUFE - piękne mają te kolorki!!

hiiiiiiiii moje małe MACzkowe zakupy doszły (dzięki Kamil ) i zastanawiam się jak to jest możliwe, że nie miałam dotychczas cienia Vanilla a pędzelek 210 wygląda bardzo obiecująco!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 13:01   #1146
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
U mnie dodatkowo komplikują sprawę okulary. Bo nie dość, że maluje się dosłownie z nosem w lusterku, inaczej nic nie widzę, to jeszcze makijaż, który sam w sobie wydaje się mocny, za szkłami ginie. No i wiem, że służy mi mocne rozświetlenie środka powieki - wyciąga oczy.
Znam ten ból, dlatego w okularach śmigam tylko po domu

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Co do cieni w kremie/musie to żeby ktokolwiek kusił i tak obchodzę ten typ cieni szerokim łukiem bo na moich powiekach się po prostu nie sprawdzają... a jak jeszcze miałabym się z nimi bawić i szukać sposoby żeby dobrze wyglądały to już w ogóle podziękuję
Chyba daaaawno takiego badziewka nie wypuścili, chyba daruję sobie nawet ich macanie
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 13:56   #1147
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

No to po Waszych wypowiedziach co do Big Bounce czuję się do tych cieni zniechęcona ... prawie
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 16:48   #1148
monczka18
Raczkowanie
 
Avatar monczka18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 105
GG do monczka18
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Ja też muszę podziękować Kamilowi za zakupy .

Dziś dostałam paczuszkę a w niej 3 wkłady ( Coral, Red Brick i Shroom) dwie kredki (smolder i Tealo) oraz pędzel. Swatche już wrzuciłam w odpowiednie miejsce . Jestem zachwycona pędzlem 138 już go kocham. Szkoda, a może to i dobrze że Maca mam tak daleko bo by portfel bardzo cierpiał.
monczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 20:34   #1149
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Dotarła dzisiaj paczka z Mediolanowymi zakupami, chciałam się pochwalić, ale nie mogę załadować zdjęć . Czy ktoś miał podobny problem i jak sobie poradzić??? Zaznaczam, iż fotka ma odpowiedni rozmiar , a cały czas wychodzi błąd ładowania . HELP
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 20:59   #1150
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Agniecha - na zdjęciu pigment wygląda jak mniejsza wersja pudru .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 20:59   #1151
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Moje skarby:Set Powder, wkład Expensive Pink, 109, pigmant Vanilla, Plushglass Posh It Up.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030504_zmniejszacz-pl_414558.jpg (50,9 KB, 39 załadowań)
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 23:40   #1152
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Hej

Dołączam do grona MACmaniaków, kilka dni temu kupiłam sobie MAC Studio Fix na lotnisku w Londynie, w sklepie w strefie bezcłowej za 16Ł z groszami

Jestem zachwycona - miałam straszny problem z doborem podkładu, mam jasną karnację (pasuje mi N20), do tego leczę delikatny trądzik więc dobre krycie było wskazane - a o efekt maski nietrudno...
Czytałam o Fix'ie na KWC, zobaczyłam MAC na lotnisku i postanowiłam pójść za ciosem

Wiem, że powinnam poczekać z taką opinią - ale chyba mam swój podkładowy KWC. I jaka wygoda i oszczędność czasu! właściwie nie potrzebuję korektora, pudru. Wystarczy to cudo
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 00:07   #1153
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Moje skarby:Set Powder, wkład Expensive Pink, 109, pigmant Vanilla, Plushglass Posh It Up.
Aga - i jak wrażenia odnośnie set Powdera? właśnie też do mnie doleciał dzisiaj ) mam wrażenie że takiego mega fotoszopa robi... )
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 00:13   #1154
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
iiiiiiiii tam - wymyślacie z tymi superslickami mi się nic z rzęsami nie dzieje a nie mam jakichś wybitnie krótkich rzęs... choć z drugiej strony Marti takich wybitnie długich jak Ty masz to też nie mam ;(
ojj tam, ojj tam moje rzęsy nie dość, że długie, to jeszcze wywinięte nie to, żebym narzekała ale czasem widać nie ułatwiają życia

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam ten Superslickowy aplikator... ostatnio macałam nowe MUFE - taki sam aplikator, niesamowita trwałość i inne kolory jak Superslicków i muszę jeszcze Gosha wypróbować bo ostatnio przechodząc koło drogerii zauważyłam reklamę i chyba ten sam typ aplikatora mają.
to chyba ja jako jedna z bardzo niewielu nie jestem ich wielbicielką nie wiem czy to przez te moje rzęsy, czy może jestem za mało wprawna, żeby nauczyć się ich obsługi

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Chromaline mówisz ... a to nie jestem w temacie Polookać muszę
A nie zaschnie ten Superslickliner za szybko nabrany na pedzelek? Nie wiedziałam, że tak sie da i tak można
Dzisiaj niespodziewanie dobrze zrobilo mi się kreskę Blacktrackiem pociągniętym 209 - szybko i prosto. Chyaba 209 lubię najbardziej
A orientujesz sie może, jak z innymi eyelinerami maca? Np. Superslickami i czymś tam jeszcze? Bo poza Superslicklinerem sa chyba jeszcze 2 płynne. Nigdy nie testowałam nawet.
tak, chromaline, mówię nie zasycha, ma fajniejszą konsystencję i jakoś tak gładziej sunie po powiece.. jedyne co, to jest trochę mniej czarny niż Blacktrack.. ale na powiece nie jest to zauważalne..

nie zaschnie.. ja wyjmuje ten aplikator i normalnym pędzelkiem z niego nabieram linera i jadę po powiece.. dużo wygodniej, bo w pędzelku masz mokrą tylko końcówkę włosia, a aplikator jest cały upaćkany i brudzi i skleja rzęsy

z MACoych linerów mam tylko fluidline'y, chromaline i superslicki.. innych nie testowałam, więc nie wiem aha.. i mam taki mały chyba z Hello Kitty, wygląda jak błyszczyk i na końcu aplikatora ma taki malutki, cieniutki pędzelek.. ale mam go jaśniutkiego i używam właściwie tylko do wewnętrznego kącika..
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 02:17   #1155
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Jasne, ze wstawie jesli tylko sie umaluję wg Twojego makijażu, tylko bede musiała czymś zastąpić Swell Baby, którego nie mam Na razie kombinowałam z makijażami typu a la Penelope Cruz, wczoraj z kolei wzięłam na warsztat Lucky Green (piękna jasna zieleń przeboska w obsłudze - polecam!) , a dzisiaj pastwię sie nad Electric Eel

A co do Paint Potów, ja osobiście uważam za godny uwagi Bare Study
A najlepiej od razu wszystkie mam dylemat, który na pierwszy ogień - potestuje przy najblizszej wizycie w MAC.

Swell Baby był tylko takim nieznacznym akcentem, by nieco ochłodzić makijaż - chyba szarość matowa powinna się sprawdzić w tej roli - nie znam jeszcze na pamięć MAC - owej kolekcji cieni, ale pewnie w stałej jest coś podobnego.

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
co do bazy - tak to juz jest z tą art-deco - jednym się sprawdza innym nie, zwykle Ci co im się AD nie sprawdza uwielbiają Lumene (nie wiem czy jeszcze dostępna w sprzedaży...). Ja z AD mam momenty, że się nie lubimy ale to zależy od dnia i zdarza się bardzo rzadko. na szczęście...
Jeśli chodzi o stosowane na mokro - może być też pewnie jakiś hydrolat lub zwykła woda ale najważniejsze żeby tylko zraszać ten pędzelek żeby był lekko wilgotny...
Brule jest podobny do Bisque bardzo ale ma inne wykończenie i do zaimpregnowania powieki moim zdaniem ten pierwszy matowy lepiej się nada a on taka cicha woda ten cień
też miałam taki motyw że miałam dłuuugą wishlistę i tylko z niej wybierałam. Teraz już dopieszczam swoją kolekcję bo jeszcze kilka sztuk mi zostało na liście
No, u mnie to momenty były, kiedy się z Art Deco dogadywałam, a im bliżej było dna słoiczka, tym gorzej, nawet uczulać jej się moje powieki zdarzało...

Hydrolat mam, ale nie mam rozpylacza, zastanawiam się teraz nad taktyką

Bisque pewnie idealny do makijażu typu "no make up"? No i znów mam dylemat - on, czy Brule. Na razie przeżywam fascynacje frostowym wykończeniem MAC - owych cieni, to, co mnie w nich zachwyca, to wielowymiarowy efekt bez jarmarcznego połysku - są takie... hmmm... eleganckie. Na kolejne przyjdzie czas, a najlepiej na wszystkie A z babskiej ciekawości - można gdzieś Twoją kolekcje zobaczyć i co Ci jeszcze z upragnionych pozostało?
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 07:51   #1156
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Agniecha - na zdjęciu pigment wygląda jak mniejsza wersja pudru .
Dokładnie ! Też tak wczoraj pomyślałam jak zrobiłam fotkę.
Ale zakochałam się w Expensive Pink!!!! Rewelacyjny kolor.

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Aga - i jak wrażenia odnośnie set Powdera? właśnie też do mnie doleciał dzisiaj ) mam wrażenie że takiego mega fotoszopa robi... )
Dzisiaj użyłam pierwszy raz, także wypowiem sie pod koniec dnia lub nawet za kilka dni po dokładniejszych testach. Już widzę ,że puder P+P jest chyba bardziej zmielony i daje większy efekt wygładzający buzię, ale mnie przede wszystkim zależy na utrwaleniu makijażu..... a reszta to już tylko bonusowe dodatki
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 08:34   #1157
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
tak, chromaline, mówię nie zasycha, ma fajniejszą konsystencję i jakoś tak gładziej sunie po powiece.. jedyne co, to jest trochę mniej czarny niż Blacktrack.. ale na powiece nie jest to zauważalne..

nie zaschnie.. ja wyjmuje ten aplikator i normalnym pędzelkiem z niego nabieram linera i jadę po powiece.. dużo wygodniej, bo w pędzelku masz mokrą tylko końcówkę włosia, a aplikator jest cały upaćkany i brudzi i skleja rzęsy

z MACoych linerów mam tylko fluidline'y, chromaline i superslicki.. innych nie testowałam, więc nie wiem aha.. i mam taki mały chyba z Hello Kitty, wygląda jak błyszczyk i na końcu aplikatora ma taki malutki, cieniutki pędzelek.. ale mam go jaśniutkiego i używam właściwie tylko do wewnętrznego kącika..
Dziękuję to pomacam to, co rekomendujesz A takze spróbuje aplikacji Superslicklinera pędzelkiem Dzisiaj się cała na rekach ufajtałam Superslicklinerem dobrze ze na powice nie

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
A najlepiej od razu wszystkie mam dylemat, który na pierwszy ogień - potestuje przy najblizszej wizycie w MAC.

Swell Baby był tylko takim nieznacznym akcentem, by nieco ochłodzić makijaż - chyba szarość matowa powinna się sprawdzić w tej roli - nie znam jeszcze na pamięć MAC - owej kolekcji cieni, ale pewnie w stałej jest coś podobnego.
Eee wszystkie to nie Ja zaczynałąm od jednego- Soft Ochre, po jakimś czasie drugi, po dużo dłuższym tzreci, a ostatnio dzięki Kamillo czwarty

A tak, w stałej ofercie jest szarosć, a nawet dwie - Print i Coppeprplate - choć ten ostatni to nei klasyczny szarak Ale i tak zła jestem, ze Swell Baby nie kupiłam

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Dokładnie ! Też tak wczoraj pomyślałam jak zrobiłam fotkę.
Ale zakochałam się w Expensive Pink!!!! Rewelacyjny kolor
Dzisiaj użyłam pierwszy raz, także wypowiem sie pod koniec dnia lub nawet za kilka dni po dokładniejszych testach. Już widzę ,że puder P+P jest chyba bardziej zmielony i daje większy efekt wygładzający buzię, ale mnie przede wszystkim zależy na utrwaleniu makijażu..... a reszta to już tylko bonusowe dodatki
Zgadzam się z Tbą co do Expensive Pink Juz po pierwszym uzyciu byłam zachwycona kolorem

A co do pudru p+p -wg mnie najładniej wykańcza i matuje buzię i super tuszuje cienie i zagłebienia pod oczami !
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 08:40   #1158
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Dzisiaj użyłam pierwszy raz, także wypowiem sie pod koniec dnia lub nawet za kilka dni po dokładniejszych testach. Już widzę ,że puder P+P jest chyba bardziej zmielony i daje większy efekt wygładzający buzię, ale mnie przede wszystkim zależy na utrwaleniu makijażu..... a reszta to już tylko bonusowe dodatki
O, to ja czekam na dalsze testy bo myślę nad jakimś innym pudrem po skończeniu P+P. A możesz wkleić skład lub napisać czym się rożni w składzie od P+P?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 08:48   #1159
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

jak miło poczytac że paczuszki dolatują

ja wolę Set Powder od P+P, jest tępy, a nie taki śliski, łatwiej mi go wtopić w skórę, jakoś nie dogaduje się z P+P ;/
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 08:59   #1160
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jak miło poczytac że paczuszki dolatują

ja wolę Set Powder od P+P, jest tępy, a nie taki śliski, łatwiej mi go wtopić w skórę, jakoś nie dogaduje się z P+P ;/
Kamil solidna firma

Ja p+p bardzo lubię i nie mam problemu z jego wtopieniem się w cerę, musze tylko uważać, coby go nie za dużo, bo nie mam aspiracji na bycie gejszą
Z kolei Set Powder nie testowałam w ogóle, przydałaby mi sie jego próbka, zeby porównac go z p+p.

Wkład Aqua jest boski a musze wspomniec, ze pod wpływem impulsu i chwili bez specjalnego przekonania pisałam abyś go wziął
Załuje, ze nie zazyczyłam sobie ejszcze Lime. Ostatnio uwielbiam takie konkretne kolory
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 10:32   #1161
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
No, u mnie to momenty były, kiedy się z Art Deco dogadywałam, a im bliżej było dna słoiczka, tym gorzej, nawet uczulać jej się moje powieki zdarzało...
o a ja kończę mój stary słoiczek i na szczęście nic sie nie dzieje ) nowy czeka w szufladzie
Cytat:
Hydrolat mam, ale nie mam rozpylacza, zastanawiam się teraz nad taktyką
to albo termalka, albo przelej do jakiejś czystej butelki po czymś... ja często jak spray wykończę to zostawiam opakowanie ) na BU też można zamówić takie małe buteleczki z atomizerem, albo poszperaj w sklepach fryzjersko-kosmetycznych chodzi o to, żeby pędzelek był lekko zwilżony a nie mocno mokry

Cytat:
Bisque pewnie idealny do makijażu typu "no make up"? No i znów mam dylemat - on, czy Brule. Na razie przeżywam fascynacje frostowym wykończeniem MAC - owych cieni, to, co mnie w nich zachwyca, to wielowymiarowy efekt bez jarmarcznego połysku - są takie... hmmm... eleganckie. Na kolejne przyjdzie czas, a najlepiej na wszystkie A z babskiej ciekawości - można gdzieś Twoją kolekcje zobaczyć i co Ci jeszcze z upragnionych pozostało?
hm co do dylematu Bisque - Brule nie pomogę - mam oba ) w końcu niedawno dokupiłam Brule. Ale one moim zdaniem, mimo, że dość podobne do siebie, mają dwie różne funkcje Brule jest bardziej lekkim satynowym rozświetlaczem, Bisque używam głównie do wyrównywania kolorytu i przy okazji matowienia powieki - bo mam dość przetłuszczające się i takie połączenie: baza + mat dobrze się trzyma
co do babskiej ciekawości ) ja tam uwielbiam oglądać kolekcje dziewczyn ) a moja jest TUTAJ
tzn, od czasu tamtego posta się trochę pozmieniało, w sensie, doszło trochę jeszcze cieni i układ się zmienił

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość


Dzisiaj użyłam pierwszy raz, także wypowiem sie pod koniec dnia lub nawet za kilka dni po dokładniejszych testach. Już widzę ,że puder P+P jest chyba bardziej zmielony i daje większy efekt wygładzający buzię, ale mnie przede wszystkim zależy na utrwaleniu makijażu..... a reszta to już tylko bonusowe dodatki
to czekam
ja nie mam P&P ale szczerze mówiąc Set mi starczy na hoho! i powiem Ci, że naprawdę mi się podoba sposob w jaki on jakby "połączył" wszystko na mojej buzi - zatarł granice między różem, bronzerem a całą resztą, dla mnie wielki plus


Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jak miło poczytac że paczuszki dolatują

ja wolę Set Powder od P+P, jest tępy, a nie taki śliski, łatwiej mi go wtopić w skórę, jakoś nie dogaduje się z P+P ;/
)
ale można go używać na co dzień nie? )

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ja p+p bardzo lubię i nie mam problemu z jego wtopieniem się w cerę, musze tylko uważać, coby go nie za dużo, bo nie mam aspiracji na bycie gejszą
Z kolei Set Powder nie testowałam w ogóle, przydałaby mi sie jego próbka, zeby porównac go z p+p.
Chcesz to Ci mogę odsypać próbke odezwij się na PW
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2011-05-27 o 10:33
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 10:48   #1162
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
Hej

Dołączam do grona MACmaniaków, kilka dni temu kupiłam sobie MAC Studio Fix na lotnisku w Londynie, w sklepie w strefie bezcłowej za 16Ł z groszami

Jestem zachwycona - miałam straszny problem z doborem podkładu, mam jasną karnację (pasuje mi N20), do tego leczę delikatny trądzik więc dobre krycie było wskazane - a o efekt maski nietrudno...
Czytałam o Fix'ie na KWC, zobaczyłam MAC na lotnisku i postanowiłam pójść za ciosem

Wiem, że powinnam poczekać z taką opinią - ale chyba mam swój podkładowy KWC. I jaka wygoda i oszczędność czasu! właściwie nie potrzebuję korektora, pudru. Wystarczy to cudo
A kompakt czy płynny podkład?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 10:56   #1163
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

A czy ktos może wie, czy Set Powder jest tylko w sklepach PRO?
Tak wyczytałam w opisach na MakeupAlley, ale na "zwykłej" stronie MAC'a ten puder jest w ofercie, więc już sama nie wiem .
Niedługo kończę opakowanie P+P i myślę, czy zamiast niego nie spróbować Set'a.
Nie wiem, czy dobrze mi się wydaje, że Set ma większą pojemność niż P+P .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 10:59   #1164
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
A czy ktos może wie, czy Set Powder jest tylko w sklepach PRO?
Tak wyczytałam w opisach na MakeupAlley, ale na "zwykłej" stronie MAC'a ten puder jest w ofercie, więc już sama nie wiem .
Niedługo kończę opakowanie P+P i myślę, czy zamiast niego nie spróbować Set'a.
Nie wiem, czy dobrze mi się wydaje, że Set ma większą pojemność niż P+P .
set ma 30g
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 11:08   #1165
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
set ma 30g
O, to fajnie, bo P+P ma z tego co pamiętam tylko 8g.
Chyba się na niego zdecyduję, tylko muszę ustalić, gdzie go można upolować .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 14:42   #1166
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A kompakt czy płynny podkład?
kompakt
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 16:13   #1167
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Dziewczyny, czy któraś z Was mogłaby mi kupić i podesłać róż Fleur Power?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 16:19   #1168
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

w poniedziałek moge go złapać dla ciebie bo będę w galmoku
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 16:29   #1169
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
w poniedziałek moge go złapać dla ciebie bo będę w galmoku
Superaśnie
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 16:31   #1170
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Superaśnie
to w poniedziałek wieczorem napisze Pw czy udało mi się go dostać, i podam ci numer konta do ewentualnego przelewu

chcesz wkład do palety czy pełnowymiarowy ?
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.