Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 19:32   #241
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Obiecałam - pewnie w innym wątku, ale tu będzie bardziej na temat - zamieścić efekty swojej przygody z prasowaniem . Na razie paletka nie jest pełna, ponieważ mam już plan zagospodarowania jej z uwzględnieniem następnych zakupów na CC. Dorzucę raz jeszcze w przyszłości zdjęcie, gdy ją zapełnię .

Prasowanka oczywiście z NYXowych UPM.

Fotki kolejno - pusta, w promieniach zachodzącego słońca, podpisana, w dziennym świetle w pomieszczeniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00108.jpg (127,2 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00120.jpg (155,8 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00121podpisane.jpg (143,0 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00123.jpg (152,7 KB, 90 załadowań)

Edytowane przez ganimedea
Czas edycji: 2009-06-16 o 21:06
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:35   #242
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Obiecałam - pewnie w innym wątku, ale tu będzie bardziej na temat - zamieścić efekty swojej przygody z prasowaniem . Na razie paletka nie jest pełna, ponieważ mam już plan zagospodarowania jej z uwzględnieniem następnych zakupów na CC. Dorzucę raz jeszcze w przyszłości zdjęcie, gdy ją zapełnię .

Fotki kolejno - pusta, w promieniach zachodzącego słońca, podpisana, w dziennym świetle w pomieszczeniu.
Ale Ci zazdroszczę
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:03   #243
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

pieknie ja też sie biorę za prasowanie, jak tylko bedzie trochę wolnego czasu planuje to już od dłuzszego czasu
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 22:42   #244
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Obiecałam - pewnie w innym wątku, ale tu będzie bardziej na temat - zamieścić efekty swojej przygody z prasowaniem . Na razie paletka nie jest pełna, ponieważ mam już plan zagospodarowania jej z uwzględnieniem następnych zakupów na CC. Dorzucę raz jeszcze w przyszłości zdjęcie, gdy ją zapełnię .

Prasowanka oczywiście z NYXowych UPM.

Fotki kolejno - pusta, w promieniach zachodzącego słońca, podpisana, w dziennym świetle w pomieszczeniu.
paletka wyglada super o wiele ladniej niz moja wydrapywana
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 06:55   #245
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ale Ci zazdroszczę
Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
pieknie ja też sie biorę za prasowanie, jak tylko bedzie trochę wolnego czasu planuje to już od dłuzszego czasu
Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
paletka wyglada super o wiele ladniej niz moja wydrapywana
Dziękuję .

To wcale nie jest skomplikowane, wymaga jedynie odrobiny cierpliwości, dobrego oświetlenia i chęci . Przy trzecim wpada się już prawie w rutynę .
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:09   #246
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Świetny wątek Cathy Jesteś jak zwykle niezawodna

Tylko... nie wyszło mi mixing medium Nie wiem jak to możliwe, że można zepsuć coś tak banalnego :/ Zmieszałam 9 kropli wody z 3 kroplami glicerynki, zamknęłam w słoiczku (samplowym z EDM) potrząsałam dość długo, a po rozprowadzeniu pędzelkiem na bazie art deco wyglądało to jak tłusta woda Zupełnie niejednolita. Pomyślałam, ze tak ma być, ale po nałożeniu cieni nie było widać dosłownie żadnej różnicy. Wydaje mi się, że coś zrobiłam nie tak z konystencją :/
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 22:59   #247
mathilda
Zakorzenienie
 
Avatar mathilda
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 146
GG do mathilda
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

O kurde, podziwiam Was! Świetny wątek. Ojj jak będę mieć więcej czasu to postudiuję dokładnie i sobie zrobię takie cuda
__________________
'[...] bo oto on stanął, wózek zatrzymał i "Kocham Cię" mówi, w tym parku, pod manierystyczną jakąś rzeźbą, fontanną fauna, chuja jakiegoś rokokowego.'



mathilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 23:02   #248
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez carmelova Pokaż wiadomość
Świetny wątek Cathy Jesteś jak zwykle niezawodna

Tylko... nie wyszło mi mixing medium Nie wiem jak to możliwe, że można zepsuć coś tak banalnego :/ Zmieszałam 9 kropli wody z 3 kroplami glicerynki, zamknęłam w słoiczku (samplowym z EDM) potrząsałam dość długo, a po rozprowadzeniu pędzelkiem na bazie art deco wyglądało to jak tłusta woda Zupełnie niejednolita. Pomyślałam, ze tak ma być, ale po nałożeniu cieni nie było widać dosłownie żadnej różnicy. Wydaje mi się, że coś zrobiłam nie tak z konystencją :/
Carmelova - Ty zdolna dziewczyna jesteś, więc na pewno nic nie popsułaś. Może na Artdeco po prostu mixing medium się nie spisuje? Nie wiem, bo nie probowałam chyba. A może z gliceryną coś nie tak (choć nie wiem, czy może byc gliceryna nie taka ).. A probowałaś inaczej - nie po powiece, ale zanurzać w cieniu pędzelek zwilżony mixing medium?
ganimedea fajna paletka
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 17:22   #249
LuneBleu
Raczkowanie
 
Avatar LuneBleu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 79
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Dzisiaj zrobiłam swoje pierwsze mixing medium
Dałam jedną łyżkę gliceryny i 3 łyżeczki wody. Postanowiłam użyć mm jako bazy pod sypkie cienie ; jaśniutki zielony i wyblakły czarny.
...Nakładan mm na oko, czekam chwilkę poczym robię pac pac jaśniutkim zielonym, już przy nakładaniu byłam bardzo zdziwiona,ponieważ...kolo r naprawde nabrał intensywności! Zaczął ładnie błyszczeć i wreszcie było go widać. Ku mojemu wielkiemu zadowoleniu z drugim cieniem było dokładnie tak samo
Ogólnie cieszę się,że mm tak łatwo się nakłada no i udało mi się nie zrobić błota
Jestem zaaaadowolona.
Pstryknęłam zdjęcia (na ręce) :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wowczern.jpg (39,2 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wowzielony.jpg (10,7 KB, 47 załadowań)
__________________
Kiss kiss kiss me dantly
kill kill kill me quietly
chill chill chill me instantly
one kill one chill just one kiss


Allegro

Edytowane przez LuneBleu
Czas edycji: 2009-07-13 o 17:43
LuneBleu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 16:40   #250
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

mi mixing wychodzi niby, no bo podbija wyraźnie kolory cieni, ale jak mieszam z cieniemto w ogóle się z nim nie łączy ;/ nie wiem co jest nie tak, już dodawałam i mniej i więcej i nie wychodzi, tylko cienie marnuję
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 18:03   #251
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
mi mixing wychodzi niby, no bo podbija wyraźnie kolory cieni, ale jak mieszam z cieniemto w ogóle się z nim nie łączy ;/ nie wiem co jest nie tak, już dodawałam i mniej i więcej i nie wychodzi, tylko cienie marnuję
Jeżeli masz na myśli mieszanie cieni z MM dla sprasowania sypańców, to zależy na jakiej marce cieni pracujesz. Dla MACów sprawdza się spirytus, dla NYXa gliceryna plus woda. Ja mam doświadczenie z NYXem (obecnie już 16 odcieni "na koncie"), wstawiałam nawet fotki i wychodzi rewelacyjnie. Dotychczas tylko 1 foremka zbytnio się rozluźniła i dziś została ponownie rozcieńczona i sprasowana - zobaczymy, czy efekt będzie zadowalający

Dla różnych cieni trzeba niestety wypracować indywidualną formułę... Niektóre trzeba po prostu dłużej mieszać - cathy zdarzało się niekiedy poświęcić nawet 20 minut
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka

Edytowane przez ganimedea
Czas edycji: 2009-07-26 o 18:04
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 21:25   #252
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Zrobiłam dziś swoje MM Łyżkę gliceryny i 3 łyżki wody mineralnej bo akurat miałam 60ml buteleczkę z atomizerem więc tak mi wyszło akurat prasować raczej nie będę ale jestem zachwycona tym, co MM robi z cieniami... ingloty są bardzo intensywne, ciemny róż jest teraz piękną fuksjo maliną ja nabieram cienie na pędzelek i spryskuje MM, normalnie oczarowana jestem jutro wypróbuje już na oku i w dziennym świetle
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 17:27   #253
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

a na jakiej polskiej stronie internetowej kupie te metalowe opakowanka na cienie?

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

I jeszcze jedno pytano off topic gdzie zaopatrujecie się w cienie NYX i czy jesteście z nich zadowolone???
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 17:29   #254
Rutta
Raczkowanie
 
Avatar Rutta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

pierwszy raz prasowałam dziś cienie ... odżywką do włosów (jedwabiem) CHI i oto moje spostrzezenia:
- rozbity inglot - sprasował się idealnie, cienie są lekko kremowe, nie kruszą się, pędzelkiem nakłada sie elegancko, trwałośc pozostała bez zmian;
- jakis stary dwukolorowy sensique - zrobiłam z 2 kolorów 1 - wyszedł super rozświetlacz i ciekawy kolor; również nie pogorszyła się jego jakośc, a może nawet lepeij sie teraz trzymają - sama nie wiem;
- rozbity Wibo trójka - również zrobiłam z niego 1 kolor - fajny wyszedł;

uwielbiam Was dziewczyny i Wasze porady ... lubie te eksperymenty; później postaram się wkleić fotkę;

Pozdrawiam Was Prasowaczki!!
Rutta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 18:37   #255
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytano off topic gdzie zaopatrujecie się w cienie NYX i czy jesteście z nich zadowolone???
Sypańce oraz inne cienie NYX są dostępne na stronach: Cherryculture, Nonpareilboutique oraz Mscuppycakes.

Ja jestem z nich bardzo zadowolona . Najwięcej mam sypańców - są dobrze napigmentowane, łatwo się łączą ze sobą, prosto i szybko można je sprasować i są megawydajne (mimo niedużego pojemniczka zapełniają 2 słoiczki 10ml). No właśnie, ich jedynym w moich oczach minusem jest nieporęczne opakowanie .
Single są również świetnie napigmentowane, wyglądają bardzo elegancko.
O trójkach i większych zestawach się nie wypowiadam, bo nie mam .
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 19:54   #256
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

dzięki za wskazówkę
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:14   #257
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

ja mam jednego singla i jednego sypanca i sypance sa bardziej bazarowe moim zdaniem. najlepsze dla mnie sa chyba jednak trojki.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:30   #258
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Dlaczego zaraz bazar? Bo perłowe? Wszystko zależy, jak się ich używa
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:38   #259
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

porównując do singli owszem, dla mnie są bazarowe (nie mówię że to źle, ale kojarzą mi się z sypkimi vollare, które bardzo lubię ale mimo wszystko nie uważam że wyglądają jakoś super pro )

I nie mówię, że dlatego że są perłowe, ale perła perle nierówna.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 16:03   #260
Cocoamore
Raczkowanie
 
Avatar Cocoamore
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 423
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Jakiś czas temu czytałam tutaj o tym mixing medium i dzisiaj w końcu miałam trochę czasu, żeby samej spróbować to zrobić. Wyszło. Tylko zastanawiam się po co nakładać mm, skoro wcześniej nakładamy-jak zaleca autorka wątku-bazę pod cienie do powiek, która przecież sama w sobie właśnie po to jest, żeby przedłużać trwałość cieni na powiece i wydobywać ich kolor? :/ Prawdę mówiąc nie widzę w tym sensu. Ja nakładałam mm na powiekę bez bazy, bo i tak takowego czegoś nie mam ;P Cienie na powiece mają ładne kolory, ale niestety bardzo szybko się zrolowały w załamaniach powiek. Może za szybko nałożyłam cień na mm? Dlatego do nakładania cieni na powieki wolałabym sobie kupić jednak bazę. Za to mm przypadło mi do gustu jeśli chodzi o zamianę cienia w eyeliner
__________________
Bardzo proszę POMÓŻCIE URATOWAĆ ŻYCIE DZIECI!
Każdego stać, żeby wpłacić choćby 1 zł. To w sumie mało, a dla tych dzieci tak dużo! DOBRO WRACA!

https://www.siepomaga.pl/tomekcieciorko
https://www.siepomaga.pl/ratunekdlaadasia
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon/?lang=pl

Edytowane przez Cocoamore
Czas edycji: 2009-07-30 o 16:10
Cocoamore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:23   #261
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

ale z mm sa intensywniejsze i trzytmaja sie jeszcze dluzej;]
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:48   #262
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

są duużo bardziej intensywne- moim zdaniem żadna baza nie zintensyfikuje cieni tak jak MM. Bazy generalnie przedłużają trwałość cieni a ich kolor bardziej podbija MM czy np. duraline inglota.
Pytanie odnośnie duraline mam czy porównywałyście kiedyś działanie tego preparatu z domowym MM? albo znacie skład? Niewątpliwą przewagę ma jeśli chodzi o trwałość bo pewnie naszpikowane konserwantami. Bo mnie korci właśnie żeby kupić
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 13:16   #263
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Chciałabym sprasować pigmenty MAC i z tego co się zdążyłam dowiedzieć najlepiej robić to alkoholem isopropylowym.
Tylko że jest to straszne świństwo czy ktoś próbował sprasować je np. spirytusem?
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 23:18   #264
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Super watek - wreszcie wiem o co chodzi .
Cathy - dzieki za cynk .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 00:23   #265
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Wątek super!!
Ale nie znalazłam żadnego postu o cieniach Lumiere. Mam ich 40 i niewygodnie jest mi z tyloma pudełkami, chciałabym je sprasować ale nie wiem dokładnie czym najlepiej akurat te minerały, czy któraś z Was ma jakiś przepis na nie?
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 19:26   #266
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
są duużo bardziej intensywne- moim zdaniem żadna baza nie zintensyfikuje cieni tak jak MM. Bazy generalnie przedłużają trwałość cieni a ich kolor bardziej podbija MM czy np. duraline inglota.
Pytanie odnośnie duraline mam czy porównywałyście kiedyś działanie tego preparatu z domowym MM? albo znacie skład? Niewątpliwą przewagę ma jeśli chodzi o trwałość bo pewnie naszpikowane konserwantami. Bo mnie korci właśnie żeby kupić
a porównując z płynem duraline? jak to mm wychodzi
podbijam jednym słowem
__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2009-08-22 o 19:27
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 08:56   #267
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

z moich obserwacji spisują się bardzo dobrze, każde ma plusy i minusy :
domowe MM - bez konserwantów a więc nie ma nic co przedłużyłoby trwałość, co 2 tyg musisz robić nowe, ale moim zdaniem lepsze będzie dla wrażliwców, duraline potrafi piec - podejrzewam że właśnie z racji konserwantów itd. Ja zostaje przy duraline bo nie chce mi się co 2 tyg nowej mieszanki robić ;P Co prawda domowe MM jest też korzystne cenowo - bo gliceryna grosze kosztuje, to wolę duraline - 19zł ale przecież używam go 1-2 kropelki na makijaż + zrobienie eyelinera więc pewnie wystarczy na wieczność. I opakowanie ma bardzo fajne co do podbijania koloru cieni to szczerze mówiąc jakiejś wielkiej różnicy nie zanotowałam
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 10:47   #268
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
z moich obserwacji spisują się bardzo dobrze, każde ma plusy i minusy :
domowe MM - bez konserwantów a więc nie ma nic co przedłużyłoby trwałość, co 2 tyg musisz robić nowe, ale moim zdaniem lepsze będzie dla wrażliwców, duraline potrafi piec - podejrzewam że właśnie z racji konserwantów itd. Ja zostaje przy duraline bo nie chce mi się co 2 tyg nowej mieszanki robić ;P Co prawda domowe MM jest też korzystne cenowo - bo gliceryna grosze kosztuje, to wolę duraline - 19zł ale przecież używam go 1-2 kropelki na makijaż + zrobienie eyelinera więc pewnie wystarczy na wieczność. I opakowanie ma bardzo fajne co do podbijania koloru cieni to szczerze mówiąc jakiejś wielkiej różnicy nie zanotowałam
aha chyba bardziej mi duraline pasuje,a z tym eyeliner chodzi o zrobienie z czarnego cienia kreski?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 17:46   #269
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Za ten wątek

Dopiero teraz na niego natrafiłam. Faktycznie nakładanie cieni sypkich nie należy do najprzyjemniejszych czynności także pomysł z prasowaniem jest jak znalazł. Mam tylko 2 pytanka:

- Stosował ktoś już BIOSILK do prasowania (to jest ten zwykły jedwab?). Jaka ma być jego konsystencja aby przełożyć do foremki? Bo niezbyt wyraźnie widać na filmiku I czym ona to dociska? I czy biosilk oprócz prasowania też intensyfikuje kolor cieni?

- A propo paletki z pudełka na CD. Mam zepsuty dźwięk na komputerze i nie wiem co on tam wkładał na spód, to czarne, jakiś magnes? I skąd wziąć takie foremki okrągłe lub obojętnie jakie?

Może zrobię też MM z gliceryny, bo tak się składa, że akurat mam w domu z mazideł

Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli się powtarza

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2009-09-25 o 17:48
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 20:57   #270
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Też uważam, że wątek jest świetny!
Dzięki glicerynie (ja zapłaciłam w Aptece niecałe 2 zł za 30 ml!) nawet najtańsze cienie dają fajny efekt

Ja właściwie używam mixing medium do uzyskiwania efektu linera na powiece, dzięki mocno napigmentowanym cieniom. Ostatnio fajnie wyszedł mi "liner" z Green Grass Pearl UPM NYX.

Mam tylko taki problem, że często linia "linera" odbija mi się na skórze ponad załamaniem powieki i nie wiem, jak temu zapobiec.
Czekać z zamkniętymi oczami jakieś 2 minuty zanim wyschnie??

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Za ten wątek

- A propo paletki z pudełka na CD. Mam zepsuty dźwięk na komputerze i nie wiem co on tam wkładał na spód, to czarne, jakiś magnes? I skąd wziąć takie foremki okrągłe lub obojętnie jakie?

Najlepiej kup jakąś najtańszą paletkę z cieniami (albo gazetę, do której taką dołączają- zazwyczaj cienie w niej są fatalnej jakości, więc nie żal ), po czym stłucz te cienie (np. trzonkiem noża) i wyskrob. Voila!
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-17 00:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.