Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-03, 10:30   #3481
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Czy dodatek parsolu powoduje,że już nie można na avenke nakładac wszystkich podkładów?
Prawdopodobnie ochrona będzie wtedy w jakiś sposób obniżona. Chociaż ekspertem w tych sprawach nie jestem.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
juz znalazlam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i niech ich trafi za ten dodatek parsolu w emulsji...a napiszcie mi czy w tych nowych kremach avene spf tez dodali parsol?
Wszystkie filtry Avene zawierają teraz Parsol
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 11:02   #3482
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie ochrona będzie wtedy w jakiś sposób obniżona. Chociaż ekspertem w tych sprawach nie jestem.

Wszystkie filtry Avene zawierają teraz Parsol
eh czyli klops

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

a otwarty filtr jaki okres czasu jest wazny?bo cos mi sie obilo,ze pol roku...
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 11:33   #3483
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

a otwarty filtr jaki okres czasu jest wazny?bo cos mi sie obilo,ze pol roku...
Na opakowaniu kosmetyku powinien być taki symbol jakby słoiczka z uchyloną/otwrtą pokrywką i na tym jakaś cyfra, np 6, 12, 24. Cyfra ta oznacza ile miesięcy po otwarciu kosmetyk jest dobry.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 12:02   #3484
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rebelious Pokaż wiadomość
Parsol to jeden z filtrów chemicznych, który PODOBNO ma przyczyniać się do destabilizacji kremu. Moim zdaniem to nieprawda.
A Bioderma bardzo dobra, polecam.
dodam jeszcze, ze Parsol TRWALE barwi ubrania (zwłaszcza białe) na żółto
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 13:16   #3485
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Na opakowaniu kosmetyku powinien być taki symbol jakby słoiczka z uchyloną/otwrtą pokrywką i na tym jakaś cyfra, np 6, 12, 24. Cyfra ta oznacza ile miesięcy po otwarciu kosmetyk jest dobry.
hmm to fajnie,moja avenka bez parsolu jest do sierpnia ważna

dziewczyny widzicie jeszcze avenki z tamtego roku na all?albo gdziekolwiek czy są dostępne?bo ja już tylko trafiam na te nowe
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 18:41   #3486
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
nie wiem czy ktoś kiedyś doświadczył czegoś takiego, albo słyszał, jeśli tak to prosiłabym o jakąś radę co z tym fantem dalej robić
otóż od jakichś dwóch tygodni zaczęłam się filtrować. używam soraya 45, no i wszystko ładnie pięknie, ani nie zapycha, ładnie się wchłania, nawilża, czasem się przypudruję bambusem z BU. problem tkwi w tym, że zdarza się, że albo filtr podrażnia mi oczy, albo potrę troszkę i filtr dostaje się do środka, albo zwyczajnie nic nie robię i lecą mi łzy...nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam, zastanawiam się czy w filtrze jest jakiś składnik, który może podrażniać oczy, wywoływać łzy czy cokolwiek...
czy ktoś z czymś takim się spotkał w przypadku sorayki czy innych filtrów no i co z tym fantem teraz zrobić? myślałam, żeby może mijać okolice oczy, no ale nie wiem.. co myślicie?
Nie tylko łzy, ale mdłości, ból głowy i gorzki posmak w ustach. I wcale nie pakowałam sobie kremu do oczu czy ust, a problem występował przy różnych markach aptecznych.

Myślę, że powyższe właściwości i mnóstwo innych dowodzą, iż styl pielęgnacji oparty na stosowaniu takich kosmetyków systematycznie jest oderwany od rzeczywistości.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 22:04   #3487
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hej
Z filtrami jestem zupełnie początkująca (tzn filtrów używam codziennie i od dawna ale nie specjalnie znam się na składach itp) dlatego moje pytanie może się wydać wam głupawe mimo ,że regularnie podczytuję tu sobie
Przez cały rok używam najsilniejszych filtrów głównie aptecznych (np Bioderme), wiem, że "zwykłe" podkłady destabilizują filtr - mimo to używam podkładu na filtr mniej więcej 2-3 razy w tygodniu.
Czy jeśli bym chciała przejść jesienią na kurację kwasami (np kwasem mlekowym w jakiś ludzkich stężeniach) to czy takie dajmy na to trzy dni w tygodniu z podkładem (zawierającym mike,talk) byłoby względnie bezpieczne? Pozostałe dni z samym filtrem, a na słońcu jestem baaardzo mało. Jak uważacie?
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 18:31   #3488
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
też jestem nim zauroczona. Zauważyłam natomiast, że kolor wychodzi jeszcze lepszy, kiedy mieszam go z Antkiem AC - który nie bieli tak bardzo jak zwykła "50-tka". Minusem jest to, że ochrona nie jest już wtedy na poziomie "50+", bo AC to "30-tka". Kolor wychodzi mniej różowy. Natomiast do opalenizny samoopalaczowej sam Antek barwiony idealnie pasuje.
Nawet wczoraj TŻ tak mi się przypatrywał, po czym zapytał, czy się malowałam. A ja miałam tylko wyżej wspomnianą mieszankę i puder bambusowy do zmatowienia
Martwi mnie tylko to, że zaczyna go podobno brakować w hurtowniach (co znajduje odzwierciedlenie na półkach aptecznych). Ale zawsze pozostaje internet
T prawda sa braki w aptekach, ja zamiawiałam dwa... mam dwa pzy czym jeden jest już prawie w połowie wykorzystany, daje go równiez na dekolt w czystej postaci....

UWAGA dałam za niego w jednej aptece 67 zł a w innej 54

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
chodz ci o anthelios XL SPG 50+? pamiętasz ile za niego dałaś?
w zalezności od aptek - 67 zł i 54

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz
matujesz na koniec czyms twarz? Bo tego takze sie obawiam...
A skrobia doprowdza mnie juz do irytacji :/
Nie nie matuję, ale zauwazyłam ostatnio, że nakładam go czasem za duzo.... więcej niż łyżeczka... musze to zmienić

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Kiedy mrugasz ruchy skóry wokół oczu powodują, że kosmetyk migruje w ich stronę. Po prostu trzeba uważać i nie nakładać filtra blisko oczu (a w związku z tym nosić okulary przeciwsłoneczne, które trochę ochronią niezabezpieczoną skórę)
dzisiaj tego doświadczyłam....
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 19:20   #3489
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
A jak trojglicerydy dziala na twarz? Zapychaja?
Teoretycznie tak. Ale zalezy kogo, jak zawsze
Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Filtr IKEA spf 30 to jest moje KWC filtrowe na ten rok (szkoda że nie ma większych faktorów):
-stabilny filtr
-cena (obecnie czyli do końca lipca bo potem jest zmiana katalogu i oferty w IKEA) 9,99 za 150 ml dla Ikea club (kartę zakłada się na miejscu w 10 minut) przy czym uwaga zmyłka na stronie jest cena 19,99

Ktoś wklejał skład i zdjęcie w wątku nowości ;-) ja naprawdę polecam
Ja wklejałam
Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
no właśnie widziałam go w nowościach, ale tu chyba nikt się jeszcze nie wypowiadał, więc dzięki za info. gdybym nie miała takich zapasów filtrowych (avene 2szt., bioderma, pollena), to bym pewnie już planowała wyjazd do ikei. ale pewnie w przyszłości skuszę się na ten filtr
Ja się wypowiadałam, a jak, już dawno.

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Ja kupowałam filtr w Ikea Marki i na stronie było 19,99 a cena zawieszona nad regałem 9,99 wypisana kredą na tabliczce i w kasie faktycznie mi tylko tyle policzyli więc podejrzewam że to wyprzedaż przed końcem katalogu (albo konkretnej serii). Ktoś tu zresztą pisał że też za tyle kupił. Poza tym w jak zauważyłam w IKea jest tak że na kasę najpierw nabijają cenę podstawową ( i to może być to co wskazał czytnik 19,99) a potem nabijają np. rabat za kartę Ikea Family także że końcowa zgadza się z tą wystawioną nad produktem.

Po tych 15minutach jak się wchłonie już się nie lepi ;-) ale to oczywiście sprawa indywidualna, zalezy od cery.
Ale mnie straszycie ztymi cenami, muszę pędzić do Ikei...
Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
T prawda sa braki w aptekach, ja zamiawiałam dwa... mam dwa pzy czym jeden jest już prawie w połowie wykorzystany, daje go równiez na dekolt w czystej postaci....

UWAGA dałam za niego w jednej aptece 67 zł a w innej 54 [COLOR="Silver"]
:
Dobra, nie wiem czy się nie pogubiłam, ale to Antku barwionym mowa?
Ja go testowałam przez ostetnie kilka dni i mam mieszane uczucia:

-śmierdzi alkoholem
-jest wodnisty i ciężko mi oszacować ilość wsmarowaną, podejrzewam, że daję go dużo mniej niż Sorayi, bo mam wrażenie że twarz jest mokra
-świecę się jak latarnia (soraya, iwostin to pikuś przy tym), więc wrażenie lekkiego nie mam

-kolor ładnie wtapia mi się w cerę, nie widać granicy między filtrem a skórą
No i nie wiem czy go kupować czy nie. Chciałabym coś barwionego, żeby w upały odpuścić sobie kilka warstw, ale idealny on nie jest a próbek innych barwionych nie mogę upolować
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 19:30   #3490
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ineso, bo to chyba zalezy od rodzaju cery jaki masz, ja się siece owszem, ale wchłania mi sie fajnie i jest lekki glow Z tym, że ja mieszam biały z barwionym.... babka w aptece nawet pytała czy mam podkład czy filtr, a ja że filtr. A to, że śmierdzi alkoholem to fakt...
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 20:03   #3491
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A u mnie on bardzo lekko kryje, mniej nawet niż kremy tonujące.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 20:28   #3492
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A u mnie on bardzo lekko kryje, mniej nawet niż kremy tonujące.
A mieszasz z białym czy na czysto kładziesz?
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 20:30   #3493
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

witajcie filtromaniaczki!
od jakiegoś roku kocham swoją bladą cerę i namiętnie się filtruje... początkowo byla to Bioderma AKN 40 ... teraz przeszlam na antka 50+ (fluid) mimo,że mam cere b. suchą wybieram te do cery mieszanej,ponieważ niektóre filtry zapewniają taki blysk,że moja twarz wygląda jak wysmarowana maslem...
stąd mam 2 pytania:
1. czy którą z was zapchal antek 50+ fluid? mam ostatnio jakiś dziwny wysyp,myśle że to jego sprawka...
2. czy polecacie jakiś filtr do cery suchej ale nie dający efektu tluszczu na buzi-wiecie o co chodzi
z góry dziękuje
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 20:33   #3494
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
witajcie filtromaniaczki!
od jakiegoś roku kocham swoją bladą cerę i namiętnie się filtruje... początkowo byla to Bioderma AKN 40 ... teraz przeszlam na antka 50+ (fluid) mimo,że mam cere b. suchą wybieram te do cery mieszanej,ponieważ niektóre filtry zapewniają taki blysk,że moja twarz wygląda jak wysmarowana maslem...
stąd mam 2 pytania:
1. czy którą z was zapchal antek 50+ fluid? mam ostatnio jakiś dziwny wysyp,myśle że to jego sprawka...
2. czy polecacie jakiś filtr do cery suchej ale nie dający efektu tluszczu na buzi-wiecie o co chodzi
z góry dziękuje
ad.1. mnie zapychał, ale narazie jakiś spokój

ad.2. Lierac 50 + nawilża, zostawia miła powłokę - jedyny minusik, bieli, ale to też zalezy ile nawalisz na buźkę do cery suchej - IDEALNY
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 20:59   #3495
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
A mieszasz z białym czy na czysto kładziesz?
Solo.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:04   #3496
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
witajcie filtromaniaczki!
od jakiegoś roku kocham swoją bladą cerę i namiętnie się filtruje... początkowo byla to Bioderma AKN 40 ... teraz przeszlam na antka 50+ (fluid) mimo,że mam cere b. suchą wybieram te do cery mieszanej,ponieważ niektóre filtry zapewniają taki blysk,że moja twarz wygląda jak wysmarowana maslem...
stąd mam 2 pytania:
1. czy którą z was zapchal antek 50+ fluid? mam ostatnio jakiś dziwny wysyp,myśle że to jego sprawka...
2. czy polecacie jakiś filtr do cery suchej ale nie dający efektu tluszczu na buzi-wiecie o co chodzi
z góry dziękuje
u mnie po antku CF skóra przez dłuższy czas się nie wysusza, także do suchej skóry jest ok. minusem jest alkohol w składzie, ale przy 'ulepszonej', nowej avence to pikuś
czy stosował ktoś filtry eucerinu?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:07   #3497
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
u mnie po antku CF skóra przez dłuższy czas się nie wysusza, także do suchej skóry jest ok. minusem jest alkohol w składzie, ale przy 'ulepszonej', nowej avence to pikuś
czy stosował ktoś filtry eucerinu?
Ja mam mleczko do ciała Eucerinu extra light i jestem z niego zadowolona
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:14   #3498
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Solo.
ja mieszam, u mnie ładnie kryje leciutko...

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

a dziewczyny mam pytanko, szukam czegoś do ciała do opalania maximum 30, wiem, że vichy ma jakiś nowy krem do opalania w takiej dużej tubie, chyba 400 ml, może mniej.... słyszała która o takim, bo szukam na necie i coś znaleźc nie mogę hmmmmmmmm
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:23   #3499
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja niestety potrzebuję wyrównania cery - mam cienie pod oczami, zaczerwienienia, przezroczystą skórę i widoczne żyłki.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Ja bym nie wywalała kasy na Vichy tylko kupiła Ikeę
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 21:28   #3500
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ja niestety potrzebuję wyrównania cery - mam cienie pod oczami, zaczerwienienia, przezroczystą skórę i widoczne żyłki.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Ja bym nie wywalała kasy na Vichy tylko kupiła Ikeę
no ale ikea do ciała jest taka? ładnie pachnie?? dobre to to? Vichy mam sprawdzone, bo od lat uzywam i jakos polubiłam...
Ikee najbliżej mam we wrooo,a do wroo po 20 zł bilet, więc jak zsumuje hmmmmmmmmmmmm pomyslę a ta polena eva do ciała ejst? fajnie pachnie??? Bo, że dobry filtr to juz tu czytałam

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ja niestety potrzebuję wyrównania cery - mam cienie pod oczami, zaczerwienienia, przezroczystą skórę i widoczne żyłki.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Ja bym nie wywalała kasy na Vichy tylko kupiła Ikeę
acha!!! Ale ja tez mam mega cienie pod oczami, popekane naczynka na poliku i brodzie.... może 100% krycia nie ma, ale jakies jest, jest fajnie, serio
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:34   #3501
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

No to ta Ikea, o której kilka postów wyżej trwała dyskusja Ona do ciała jest właśnie. Pachnie kokosem i jest bez alko. No ja miałam raz tylko próbkę Vichy i to był koszmar alkoholowy, więc jestem zrażona
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:45   #3502
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Znalazłam Ikeę na allegro Tylko, że pisze olejek. Do ciała to wszystko jedno chyba



http://www.allegro.pl/item1102331734...20_200_ml.html
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:47   #3503
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Lotion, nie olejek.

Za tą cenę już mi się mniej podoba
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:57   #3504
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Napisali olejek, a napisów nie mogę dostrzec na opakowaniu, za małe. A nie wiem, czy olejki też są z tych Ikejowskich
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:59   #3505
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nie ma. Są tylko dwa rodzaje mleczka.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 09:55   #3506
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny chcę kupic barwiony filtr-może troszkę zakryje mi przebarwienia i nie będę musiała się bawic w filtr plus puder tymabrdziej,że teraz avenka nie przyjmuje kolorówki każdej;/i wacham się między antkiem barwiącym,a biodermą-w kwc tylko bioderma ma recenzje.
Może któraś z was ma porównanie co do tych dwóch filtrów??a może jest jeszcze jakiś inny godny polecenia fikltr barwiący?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 10:43   #3507
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Przepraszam, że wtrącam się z pytaniem, ale nie mogłam znaleźć informacji a nie znam się specjalnie na składach. Kupiłam sobie ziaję sopot sun wysoka ochrona na usta i na znamiona, w celu używania pod oczu. Filtr, który używam Soraya Spf 45, funduje mi w tych okolicach mega podrażnienie. Widziałam tą zaiaję na KWC, więc pomyślałam co mi szkodzi spróbować, tym bardziej że nie są to duże koszty. Niestety już w domu zauważyłam, że jest obniżony faktor na SPF 30 i chyba inny skład:

Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Paraffin, Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone (A)*/ Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone (B)*, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Lanolin. Cera Alba (Beeswax), Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Aroma (Flavor).
* składniki A lub B, patrz przy kodzie serii - u mnie jest A

Mam pytanie czy są tu filtry stabilne, czy stosując w okolicach oczu nie zrobię sobie krzywdy ??? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 10:59   #3508
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja tu widzę tylko filtr mineralny (?) Titanium Dioxide... albo jeszcze się nie obudziłam

EDIT: Aha i ten Ethylhexyl Methoxycinnamate też jest filtrem...
https://wizaz.pl/chemia/view.php?id=915

Ale to nic wielkiego, z tego co się orientuję...

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2010-07-06 o 11:02
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 11:04   #3509
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

i Ethylhexyl Methoxycinnamate - ale to niezbyt dobra wiadomość, bo to tylko filtr uvb i na dodatek dość kontrowersyjny jeśli sobie dobrze przypominam
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 11:13   #3510
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czyli pod oczy myślicie, że nie wystarczające to jest?
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.