Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 17:06   #3661
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
ja od poltora tygodnia mam problem z ustami. pekly mi w kąciku i zrobil mi sie tzw. zajad...strasznie mnie to boli i nie chce sie wyleczyc ..dzisiaj zauwazylem w okolicy pekniecia 2 pechezyki wypelnione ropą...co to moze byc ?
Jak na ustach to masz małe pęcherzyki , to ZAPALENIE CZERWIENI WARGOWEJ. Też to mam, aktualnie już 2 raz! Kup sobie LONOMAG za 8 zł w aptece, mi za pierwszym razem pomógł w 3 dni. A teraz zastoswoałam krem z AVENE Citacalfate, bo wyczytałam, ze jest antybakteryjny i działa na zapalenie czerwieni wargowej
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 17:37   #3662
goosiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Ja brałam Diane właśnie. Skórę miałam cudowną, brałam 2 lata, ale po 2 miesiącach było widać mega zmiany. Odstawiłam i miałam masakrę, większą niż przed zastosowaniem leku! I teraz znów zaczęłam brać i niestety brak efektów... Dalej miałam cysty! Więc poszłam do dermatologa i zaleciła mi retiny. Zmieniła mi Diane na Yasminelle, nie wiem dlaczego. Ale wkurzyłam się, bo Diane kosztowalo 12 zł na miesiąc, a Yasminelle 45 zł ;|

Odpowiadając na Twoje 2 pytanie, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia... Ja brałam Diane, a i tak do 3 miesięcy wyszły mi cysty. Co prawda nie była to masakra, tylko po jednej, ale ja miałam od zawsze po jednej wielkiej cyście co miesiąc. Więc nie było to dla mnie jakimś mega wysypem. Może pomogły tabletki anty? Nie wiem, ale wcześniej nie dawały rezultatu z przed dwóch lat...


Dzięki bardzo za odpowiedź Długo brałaś Diane. Moja lekarka powiedziała, że będę brała 6 miesięcy, później coś lżejszego. Z tego o czytałam na Wizażu dużo lekarzy teraz tak robi. Diana jest silnym lekiem. Możliwe, że zmieniła Ci te leki, aby bardziej już nie obciążać wątroby. Przy Dianie tak samo należy robić regularnie badania - ale to już powiedział mi lekarz rodzinny. Z tego o wiem Yasminelle jest łagodniejsza. Chyba jestem coraz bardziej zdecydowana na retinoidy, im szybciej zacznę, tym szybciej skończę , a tak jeśli odstawie Diane i będzie gorzej to wiem, że będę żałowała. Nawet dermatolog powiedziała, że po odstawieniu anty będzie to samo, także retinoidy to ostatnia szansa. dzięki jeszcze raz!
goosiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 08:24   #3663
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Odnośnie ginekologa to miałam zwykłe, standardowe badanie paluszkami.. i nic po za tym. Myślałam, że zrobi mi cytologie, usg, ale stwierdził, że jestem przed miesiączką i nie zrobi. Standardowe badanie paluszkami a bolało jak nie wiem co, no i do tej pory odczuwam skutki tego badania. Najśmieszniejsze jest to, że pod koniec wizyty pytam ile płace, a w odpowiedzi słysze 70 zł- śmiech na sali! W ciągu 5ciu dni na leki i lekarzy wydałam 300 zł , a to dopiero początek.. ale cóż sie nie robi dla pięknego wyglądu, a szczególnie pieknej buzi.. zdrowie najważniejsze! Mam jeszcze pytanie odnośnie diane 35 . Nigdy nie stosowałam tabletek anty i powiem szczerze, że bardziej sie ich boje od izo..Pisze, że nie można palić a zwłaszcza po 35 r.ż ja w prawdzie mam lat 23, ale mimo wszystko może to powodować jakieś nieciekawe skutki uboczne. Powiedzcie mi jak to jest z tymi papierosami ..? Bo ja pale paczke dziennie i nie wyobrażam sobie nie palić.. Jeszcze jedno pytanie. Jak wczesniej wspomniałam używam narazie metronizadol i zauważyłam wczoraj, że strasznie mi niedobrze po nim i strasznie mnie boli żołądek pół nocy sie zwijałam z bólu..powiedzcie mi, czy to nie bedzie kolidowało z antykoncepcją ? Czy któraś z Was uzywała i tego i tego jednocześnie ?? Dzięki z góry za odpowiedź ! Pozdrawiam
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 08:52   #3664
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiniominio Pokaż wiadomość
Odnośnie ginekologa to miałam zwykłe, standardowe badanie paluszkami.. i nic po za tym. Myślałam, że zrobi mi cytologie, usg, ale stwierdził, że jestem przed miesiączką i nie zrobi. Standardowe badanie paluszkami a bolało jak nie wiem co, no i do tej pory odczuwam skutki tego badania. Najśmieszniejsze jest to, że pod koniec wizyty pytam ile płace, a w odpowiedzi słysze 70 zł- śmiech na sali! W ciągu 5ciu dni na leki i lekarzy wydałam 300 zł , a to dopiero początek.. ale cóż sie nie robi dla pięknego wyglądu, a szczególnie pieknej buzi.. zdrowie najważniejsze! Mam jeszcze pytanie odnośnie diane 35 . Nigdy nie stosowałam tabletek anty i powiem szczerze, że bardziej sie ich boje od izo..Pisze, że nie można palić a zwłaszcza po 35 r.ż ja w prawdzie mam lat 23, ale mimo wszystko może to powodować jakieś nieciekawe skutki uboczne. Powiedzcie mi jak to jest z tymi papierosami ..? Bo ja pale paczke dziennie i nie wyobrażam sobie nie palić.. Jeszcze jedno pytanie. Jak wczesniej wspomniałam używam narazie metronizadol i zauważyłam wczoraj, że strasznie mi niedobrze po nim i strasznie mnie boli żołądek pół nocy sie zwijałam z bólu..powiedzcie mi, czy to nie bedzie kolidowało z antykoncepcją ? Czy któraś z Was uzywała i tego i tego jednocześnie ?? Dzięki z góry za odpowiedź ! Pozdrawiam
Kurcze... U mnie w mieście takie badanie 120 zł kosztuje, a sama konsultacja 60 zł. Więc już kombinuję, żeby nie płacić za konsultację... Bo muszę chodzić po recepty na Yasminelle i chodzę zawsze co 4 miesiące na konsultację ;| Trochę przesada za wypisanie recepty dawać 60 zł... Ale dzisiaj tam zadzwoniłam i poprosiłam babę, żeby lekarz mi wypisał, bo nie mogę przyjść itp... A 60 zł nie leży na ulicy...!!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 10:11   #3665
wasalowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam!
Od jutra dołączam do Was z kuracją izotekiem
Przeczytałam prawie całe dwie części tego wątku, nie była to krótka lektura ;d
Moją kurację zaczynam od 30 mg na dobę i ma potrwac okolo 4 miesiace.
moja Pani doktor powołując sie na góru w Polsce w leczeniu retinoidami( za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwiska tego profesora..), zakazała mi stanowczo nawilzania twarzy, tylko wtedy kuracja ma byc naprawde skuteczna. Powiedziała ze moge sie jedynie sporadycznie czyms lekkim posmarowac jak juz naprawde nie umiałabym wytrzymac i był to bardzo duzy problem dla mnie.
Mam nadzieję ze nareszcie mi się uda wygrac z tradzikiem, walcze juz z nim 9 lat a mam 21 , wiec połowe swojego zycia jak by nie patrzec..
wasalowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 10:12   #3666
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej wszystkim! Byłam wczoraj u dermatologa na kontroli i niestety nie jest zachwycona, powiedziała, ze po 2 miesiącach powinna lepiej skóra zareagować ;( ale uspokajała mnie, tłumacząc, że u każdego to kwestia indywidualna, u jednych szybko się goi, a inni potrzebują nawet pół roku. Więc być może jestem w tej pechowej grupie ;p Dostałam też burę za drapanie, którego już długo nie robię, ale jej oko wszystko dostrzegło, nawet stare plamy. Na przebarwienia dała mi Skinoren, może ktoś tego używał i może się wypowiedzieć jak to się ma do przebarwień? Poza tym powiedziała, że Akne ruszy przebarwienia, tylko trzeba czasu i cierpliwości. Mimo wszytko wyszłam od niej podbudowana, bo powiedziała, że leczy już 20 lat izotretynoiną i że wszyscy pacjenci są zadowoleni, tylko u każdego efekty przychodzą w swoim czasie. Pytałam też o nawilżanie i ona jest z tych co każą nawilżać. Dawki mi nie podniosła, mam 20 mg cały czas, przez całą terapię. Szkoda, bo myślałam, że szybciej skończę ;/ Za to wyniki mam rewelacyjne, robiłam cały lipidogram i próby wątrobowe i wszędzie mieszczę się spokojnie w normie, powiedziałabym nawet książkowe wyniki. Może dlatego, że od początku kuracji łykam regularnie Kwas omega 3 i jem Benecol Ale z pozytywów - moja współlokatorka powiedziała wczoraj, że jest lepiej, że widzi poprawę i że nie licząc tych wrednych przebarwień zaczyna się w końcu robić gładko. 2 kolezanka, ale ta widziała mnie tylko w makeupie powiedziała, że jest niebo a ziemia więc może ja jestem tylko tak krytyczna, przez te przebarwienia? Aktualnie mam tylko 3 pryszcze, które się goją i 1 rośnie(a to świnia :p), a reszta to plamki i przebarwienia. No cóż, będzie dobrze, musi być !!!
P.S. Witam wszystkich nowych zmagających się z trądzikiem! Życzę wytrwałości i sukucesów.
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 10:57   #3667
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja w ostatnim czasie używałam SKINOREN w kremie, bo są różne słyszałam, że w żelu jest lepszy, ale to pewnie zależy dla kogo. Używałam go 3 miesiące razem z antybiotykami, jednakże żadnych wielkich zmian na lepsze nie zauważyłam, dlatego też zaczynam leczenie izo. Skinoren działa tak, że buzia z każdym dniem staje sie bledsza, a w moim przypadku wyglądało to tragicznie, bo moje krosty i blizny są dość mocno czerwone
a przy tym wybielona buzia, tak więc jeżeli chodzi o mnie to mi nie pomógł, ale Tobie jak najbardziej polecam, bo jednak do walki z trądzikiem trzeba próbować wszystkiego i wybrać to najlepsze. Kilka lat temu używałam EPIDUO uważam, że jako jedyny żel był skuteczny oczywiście w trakcie używania, bo po odstawieniu wszystko wracało nawet z podwojoną siłą. Uzależniłam sie od niego, używałam go 2 lata później dostałam opiernicz od lekarza, że nie dość, że mam taką buzie to jeszcze sobie ją pogorszyłam używając tak długo tego żelu..
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 13:03   #3668
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez wasalowa Pokaż wiadomość
Witam!
Od jutra dołączam do Was z kuracją izotekiem
Przeczytałam prawie całe dwie części tego wątku, nie była to krótka lektura ;d
Moją kurację zaczynam od 30 mg na dobę i ma potrwac okolo 4 miesiace.
moja Pani doktor powołując sie na góru w Polsce w leczeniu retinoidami( za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwiska tego profesora..), zakazała mi stanowczo nawilzania twarzy, tylko wtedy kuracja ma byc naprawde skuteczna. Powiedziała ze moge sie jedynie sporadycznie czyms lekkim posmarowac jak juz naprawde nie umiałabym wytrzymac i był to bardzo duzy problem dla mnie.
Mam nadzieję ze nareszcie mi się uda wygrac z tradzikiem, walcze juz z nim 9 lat a mam 21 , wiec połowe swojego zycia jak by nie patrzec..
Witam,witam. mialam taka sama dawke, teraz zwiekszylam do 40mg i jak narazie jest super, drugi miesiac. czasem jakis syfek i gula wyskoczy ale gule sa niewidoczne a syfki szybko znikaja. za to mialam wysyp zaskornikow(na szczescie ten okrutny wysyp pryszczowy mnei ominal)
moja derma tez z tych nienawilzajacych i tez sie powolywala na jakiegos profesorka i tez zacholere nie przypomne sobie o kogo chodzilo

zycze wytrwalosci i rowniez witam wszystkich ,ktorzy dolaczyli


jeszcze co do skinorenu(akurat uzywalam acne-dermu) to b dobry lek. mnie pomagal. najpierw mnie wysypalo(czyli wysadzil na wierzch wszystko) a potem usunal przebarwienia. sama derma mowila,ze ten lek jest naprawde dobry
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-09-01 o 13:05
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 18:53   #3669
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Coraz trudniej mi zrobić makijaż, wychodzą jakieś pojedyncze gulki, jutro 9. tabletka... chyba zrezygnuje z minerałów....
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 20:03   #3670
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Coraz trudniej mi zrobić makijaż, wychodzą jakieś pojedyncze gulki, jutro 9. tabletka... chyba zrezygnuje z minerałów....
no to się zaczyna.. mnie tez wyskakiwaly gule(do tej pory pojedyncze wyskakuja). ale mineraly pomagaly zakryc wszystko. teraz nakladam tylko bronzer edm i korektor. jakos tak szybciej
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 21:42   #3671
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja bez makijażu nie wyjdę pewnie nigdy z uwagi na blizenki i przebarwienia, w ogóle mi się to nie goi. Czy to tak wiele chcieć wyglądać normalnie?
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 07:27   #3672
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi wyskoczylo dzisiaj okropne uczulenia na przedramionach...blamy sa małe i czerwone,przypominają ranki...co to moze byc ??
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 07:39   #3673
wasalowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny a filtryjecie się bezwzględnie? widzę ze niektórzy pisza ze tylko w sloneczne dni, ale wtedy jest wiecej promieni tych które odpowiadaja za opalanie i przebarwienia, a tych które odpowiadaja za starzenie skóry jest zawsze tylko samo, boje sie dodatkowo w czasie kuracji bez tego filtra, bo skóra ma sie zrobić taka cieniutka..
już od jakiegos czasu uzywam filtrów, ostatnio bioderma akn mat i jestem z niego super z zadowolona ale nie wiem czy sprawdzi sie przy suchej skórze, jaką spodziewam sie miec?

aa i juz od dawna do mycia uzywam zwykłego mydełka bambino i jestem super zadowolona, uzywałam kiedys zelu z babydream, ale sprawdzał sie gorzej. Teraz przy kuracji mydełko sie nie sprawdzi?

Edytowane przez wasalowa
Czas edycji: 2011-09-02 o 07:50
wasalowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 07:58   #3674
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ja bez makijażu nie wyjdę pewnie nigdy z uwagi na blizenki i przebarwienia, w ogóle mi się to nie goi. Czy to tak wiele chcieć wyglądać normalnie?
Będzie lepiej Minerały przy retinoidach mogą się nie sprawdzać, bo skóra lekko schodzi, a one jednak proszkowe są. Może jednak jakiś płynny lekki podkład wybierzesz?
Co do przebrawień bardzo Ciebie rozumiem.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 07:59   #3675
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja już jestem 2 miesiące po kuracji i wygląda to następująco:
- przetłuszczanie włosów powróciło niestety
- skóra jest też bardziej tłusta, ale nie tak, jak przed kuracją
- zaczęły się pojawiać pojedyncze wodne krostki w okolicy ust i nosa (ale może to przez tonik Effaclar, którego zaczęłam używać, żeby się zabezpieczyć przed wągrami)
- została suchość skóry dłoni i śluzówki nosa oraz ust
Postaram się co jakiś czas pisać Wam, jakie są efekty, mam nadzieję, że będzie dobrze i że uwierzycie, że u Was też się poprawi ja jestem bardzo zadowolona z kuracji, i choć pod koniec byłam już nią zmęczona, to zrobiłabym to drugi raz bez zastanowienia!
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 08:08   #3676
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
no to się zaczyna.. mnie tez wyskakiwaly gule(do tej pory pojedyncze wyskakuja). ale mineraly pomagaly zakryc wszystko. teraz nakladam tylko bronzer edm i korektor. jakos tak szybciej
widze ze sie w koncu zdecydowalas na kuracje;D zycze powodzenia;D

dawno tu nie zagladalam po czesci dlatego ze problem pryszczkow znikl u mnie zrobilam sobie na wlasna reke jak pamietacie krotka druga kuracje( bo cos tam sie zaczelo psuc kolo marca) pierw 20 mg dziennie az do pojawienia sie objawow, pozniej zmniejszylam na 20 mg co 2gi dzien pozniej przeszlam na 10 mg dziennie a pod koniec 10 mg co 2gi dzien az pozniel lyknelam 1 na tydzien moze z 2 razy. zjadlam moze 1 opakowanie 20 mg 60 tabletek i moze 2 listki 10 mg( nie wiem nie liczylam pozniej juz musialabym spojrzec w kalendarzyk) bralam ok 3 miesiace , po zejsciu na mala dawke objawy znikly tylko wlosy mi sie nie przetluszczaly troche obawialam sie odstawienia i wypadania wlosow ale nic takiego sie nie zdarzylo cera wciaz bardzo ladna i gladka z malymi potowkami i zaskorniakami radze sobie triacnealem( na cala twarz okazal sie za mocny i to bardzo) nakladam punktowo na noc przez 2 dni a za 2 dni mi schodzi placek skory dokladnie taki jak nalozylam krem z kuracji jestem bardzo zadowolona
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 09:37   #3677
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez wasalowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a filtryjecie się bezwzględnie? widzę ze niektórzy pisza ze tylko w sloneczne dni, ale wtedy jest wiecej promieni tych które odpowiadaja za opalanie i przebarwienia, a tych które odpowiadaja za starzenie skóry jest zawsze tylko samo, boje sie dodatkowo w czasie kuracji bez tego filtra, bo skóra ma sie zrobić taka cieniutka..
już od jakiegos czasu uzywam filtrów, ostatnio bioderma akn mat i jestem z niego super z zadowolona ale nie wiem czy sprawdzi sie przy suchej skórze, jaką spodziewam sie miec?

aa i juz od dawna do mycia uzywam zwykłego mydełka bambino i jestem super zadowolona, uzywałam kiedys zelu z babydream, ale sprawdzał sie gorzej. Teraz przy kuracji mydełko sie nie sprawdzi?
Hej! Ja zwykle zapominam o kremie z filtrem, bo czoło i brodę smaruję kremem z AVENE na przebarwienia, a policzki i nos Cetaphilem. I dopiero jak ruszam się z domu na to krem z filtrem. Ja nie kupiłam żadnego kremu, bo moja derma dała mi bardzo dużo próbek. No i stosuję filtr tylko w słoneczne dni i to takie bardzo słoneczne. Jak jest szaro na dworze, to nie smaruję, bo przecież makijaż chroni przed opaleniem skóry, a mi chodzi o to by jej nie opalać. Nie wiem jak to będzie zimą... Ale na razie nie chcę o tym myśleć, bo nienawidzę zimy i już mnie ciarki przechodzą jak myślę o grubym płaszczu, kozakach i czapce!!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 12:25   #3678
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Halo,halo ale gnacie
Co do Acne-dermu i Skinorenu-mi zupelnie nie sluzyly. Swedzialo mnie po nich strasznie. Ale widze,ze chyba jestem wyjatkiem,ktoremu one nie podpasowaly
Tabletek polknelam lacznie 9,(6dzien kuracji)Nie mam nic nowego,wszystko ladnie sie goi. Zaczynajac kuracje nie mialam jakiejs strasznej masakry.Ciekawe czy bede miala wysyp? Ze skutkow ubocznych zauwazylam:wysuszenie ust,tzn takie uczucie spierzchniecia,ale nie rozstaje sie na krok z pomaka,wiec nie jest to az takie uciazliwe i troche bolaly mnie plecy,ale mozliwe,ze to przez @, ktora sie zbliza Aha łuszczy mi sie skora,najbardziej tam gdzie mam blizny i przebarwienia,to znaczy tak jakby to ujac..na okolo tych zmnian:P Cala jest troche wysuszona w sumie,ale radze sobie z tym. Dzis nie spalam w domu i zapomnialam zabrac kremu nawilzajacego i niestety podkladu nie dalo sie nalozyc(podkreslal skorki),ale co to jest w porownaniu z krostami
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 13:10   #3679
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dzisiaj byłam u dermatolog, za miesiąc kończę kurację. Ogólnie jest już dobrze, mam "tylko" mnóstwo plam dermatolog już mi proponowała peeling kwasowy po zakończeniu kuracji, ale ja jakoś nie jestem przekonana... Dostałam też próbkę kremu z kwasem glikolowym, jakiejś nowej firmy, mam to przetestować w weekend (co nie bardzo mi pasuje, bo boję się stosować teraz cokolwiek, co może podrażnić i wysuszyć) i dać jej znać, czy ma zamawiać, czy nie. Ja juz wiem, że nie, bo podobne kremy znajdę w aptekach za niższą cenę, zresztą wolałabym jakieś retinoidy zewnętrzne niż kwasy. No ale jeszcze postaram się ją przekonać za miesiąc.
W tej chwili dokuczają mi już tylko usta, nos i wieczne swędzenie nóg, pleców i rąk. Poza tym żadnych innych skutków ubocznych.
No i oczywiście mam plamy po pryszczach, ale może kiedyś się ich pozbędę :P
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 14:09   #3680
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Będzie lepiej Minerały przy retinoidach mogą się nie sprawdzać, bo skóra lekko schodzi, a one jednak proszkowe są. Może jednak jakiś płynny lekki podkład wybierzesz?
Co do przebrawień bardzo Ciebie rozumiem.

Dzięki, jak widzę, co mają te płynne podkłady to mi słabo, ale chyba będę musiała coś wybrać, zwłaszcza, że cena Pixie ładnie poszybowała w górę, co mnie wkurzyło. Nie wiem jak ja zniszczę te przebarwienia, jeszcze przed kuracją próbowałam kwas migdałowy, ale na plamki nie pomagał. Na laser i drogie zabiegi kosmetyczne mnie stać.... Co do Acne Dermu swego czasu bardzo mi pomagał, potem przestał.

Zastanawiam się czy za obecny stan mojej twarzy nie odpowiada pokrzywa, dużo jej ostatnio piłam, przeczytałam gdzieś, że pomaga na cerę
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 15:13   #3681
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie stosowałam przez 6 msc Tetralysal i po odstawieniu od czerwca do sierpnia cera zaczęła się pogarszać, ale to co się z nią stało w dosłownie kilku ( może 5 dni i to przed zażywaniem Aknenorminu ) to szok, mam mnóstwo bolących gul wypełnionych krwią. Cały lewy policzek jest usiany takimi gulami i żuchwa z prawej strony z tym, że podskórnymi i na czole mam czerwone gule więc wyglądam jak muchomor, ale pocieszam się, że w poniedziałek mam ostatni dzień stażu to już nikogo nie będę straszyć moja okropną twarzą i że do rozpoczęcia 2 roku studiów mam 2 tygodnie to może te potwory lekko zbledną i zaczną znikać . A u was po jakim czasie gule zaczęły się wchłaniać ? ( i choć wiem, że się nie powinno to już kilka zmasakrowałam i biała wydzielina w tym była taka " serkowata" )

powodzonka w waszych kuracjach
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 17:38   #3682
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja na świeże przebarwienia stosowalam Tribiotic-tubka kosztuje 14-19zl,a saszetke mozna kupic juz za 2zl(starcza na kilka uzyc) i plamki ladnie sie rozjasnialy. Wiem,ze stosuje sie go na blizny pooperacyjne.
Mialam tez krem z Pharmaceris,dokladniej pharmaceris albucin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...bielajacy.html z tym,ze musialam uwazac zeby klasc go dokladnie na plamke/przebarwienie,bo inaczej mogl zapychac(albo mi sie wydawalo,ale raczej nie,bo ma w skladzie paraffinum liquidum,wiec jego "zdolnosci"zapychajac e sa wielce prawdopodobne).
brenda89 polecala krem z Avene na przebarwienia,ja caly czas kolo niego chodze i zbieram opinie(same pozytywy jak narazie),ale nie moge znalesc taniej niz 50zl w aptekach.
anielska diablica gule mialam raz,moze dwa razy w zyciu,ale "zwykla"wieksza kroste potrafilam tak wygniesc i zmasakrowac,ze nastepnego dnia rosla trzy razy wieksza,a po wycisnieciu potrafilam kilka razy jeszcze cisnac i zrywac strupka,po takiej "kombinacji" owe cudo goilo mi sie okolo 2 tygodni;] Jak nie ruszalam to duza krosta schodzila 3-4 dni,ale rzadko zdarzalo sie,ze trzymalam lapki przy sobie. Chyba nie pomoglam,ale tak ku przestrodze
Marzena17 ale trzeba chyba odczekac ok pol roku po kuracji zeby stosowac takie metody usuwania przebarwien. Czy sie myle?
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 20:06   #3683
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Za 6 dni kończę 5 miesiąc i nie jest dobrze

Szczerze jest masakrycznie.. Myślałam ze po takim czasie nie bedą mi wyskakiwać nowe wypryski, ale jest wręcz przeciwnie:
6 nowych guli, 4 na krawędzi szczęki i 2 na policzku..
Każda z nich jest mocno czerwona i powoli zamienia sie w kolejna bliznę

Czy to znaczy że kuracja nie działa?
Czy po 5 miesiacach nadal wychodziły Wam wypryski?

Jestem załamana
Było juz naprawde lepiej, teraz znow sie pogarsza... ehh
( a do końca terapii tylko 3 miesiące..)
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 08:37   #3684
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Za 6 dni kończę 5 miesiąc i nie jest dobrze

Szczerze jest masakrycznie.. Myślałam ze po takim czasie nie bedą mi wyskakiwać nowe wypryski, ale jest wręcz przeciwnie:
6 nowych guli, 4 na krawędzi szczęki i 2 na policzku..
Każda z nich jest mocno czerwona i powoli zamienia sie w kolejna bliznę

Czy to znaczy że kuracja nie działa?
Czy po 5 miesiacach nadal wychodziły Wam wypryski?

Jestem załamana
Było juz naprawde lepiej, teraz znow sie pogarsza... ehh
( a do końca terapii tylko 3 miesiące..)
Kurcze...! Ja miałam w 3 miesiącu cysty, a myślałam, że to już będzie koniec nowości na mojej twarzy... Jak mi wyszły te cysty to miałam akurat wizytę u dermy. Powiedziała mi, że tak reaguje mój organizm Chciałam większą dawkę, ale ona powiedziała, że zostaniemy przy 10 mg, z racji tego, że uspokoiły się moje skutki uboczne (plamy na przedramionach)... Też się zastanawiałam, czy w ogóle lek działa! Teraz na razie nie mam nic nowego, kondycja mojej skóry jest o wiele lepsza, dzięki kremowi z AVENE. Miałam taką cystę na szyi to teraz dopiero ropa wyszła, bo niechcący zdarł mi się mały strupek i wszystko wyszło. Nie wiem własnie od czego to zależy. Bo ja jestem na półmetku kuracji i boję się sytuacji podobnej do Twojej. Bo przecież w 5 miesiącu już chyba nie powinno nic wychodzić... Nie wiem... Dzięki Bogu u mnie na razie ok, ale nie mogę być pewna, że tak zostanie do końca kuracji, zwłaszcza przy tej mojej małej dawce... ;/
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 11:23   #3685
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Marzena17 ale trzeba chyba odczekac ok pol roku po kuracji zeby stosowac takie metody usuwania przebarwien. Czy sie myle?[/QUOTE]

Tak szczerze to już sama się w tym pogubiłam, na pewno trzeba odczekać, tylko nie wiem ile. Użyłam kremiku raz, podrażniło mnie, popiekło następnego dnia, przebarwienia stały się bardziej widoczne i mam cudownego pryszcza, w składzie był propylene glycol, którego moja skóra wybitnie nie lubi, ale lekarka mi i tak nie uwierzy. Obawiam się, że po zakończonej kuracji mogę już z tą panią doktor nie współpracować. Zobaczę co mi powie jak do niej zadzwonię i przedstawię swoje zdanie na ten temat. Wydawała się być rozsądna, a najchętniej już zamawiałaby dla mnie krem z 10 % kwasem glikolowym. To chyba coś nie halo.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 12:05   #3686
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Marzena17 ale trzeba chyba odczekac ok pol roku po kuracji zeby stosowac takie metody usuwania przebarwien. Czy sie myle?
Tak szczerze to już sama się w tym pogubiłam, na pewno trzeba odczekać, tylko nie wiem ile. Użyłam kremiku raz, podrażniło mnie, popiekło następnego dnia, przebarwienia stały się bardziej widoczne i mam cudownego pryszcza, w składzie był propylene glycol, którego moja skóra wybitnie nie lubi, ale lekarka mi i tak nie uwierzy. Obawiam się, że po zakończonej kuracji mogę już z tą panią doktor nie współpracować. Zobaczę co mi powie jak do niej zadzwonię i przedstawię swoje zdanie na ten temat. Wydawała się być rozsądna, a najchętniej już zamawiałaby dla mnie krem z 10 % kwasem glikolowym. To chyba coś nie halo.
kwasy to pol roku po zakonczeniu, nie wolno wczesniej. Pewnie babka ma podpisana umowe z producentem i ma zyski z wciskania pacjentom produktu(to sie barrdzo czesto zdarza).

Moje uczulenie/plamy przeistoczyly sie w klasyczne liszajce...Całe ręce mam w tym. Załamka!
ja podczas poprzedniej kuracji z wieksza dawką nie mialem prawie zadnych skutków ubocznych a teraz bolą mnie stawy caly czas, wysuszaja wszytskie śluzówki , włosy mi wyppadaja i te liszajce jeszcze ...
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 12:13   #3687
wasalowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzisiaj wzięłam 3 tabletke izoteku, moja dawka to 30 mg.
No i juz wczoraj zauwazyłam ze moja skóra jest bardziej sucha, a dzis schodzi mi juz pięknie z noska jak radziła pani doktor narazie nie nawilzam. Usta nawilzam zapobiegawczo, bo narazie nic ich nie rusza ten izotek
wasalowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 13:13   #3688
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Marzena17 Ja bym nie ryzykowala tak szybko z tym kremem. i mysle tak jak dziewczyny-babka pewnie ma jakies profity za przepisywanie tego specyfiku.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 17:37   #3689
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny u mnie mała załamka Zaczynało się powoli goić, a tymczasem mój jeden policzek atakują znów ropniaki!!! Jest ich około 5 , na drugim też zaczyna coś rosnąć. Przykro mi, że jakaś jestem oporna na to cholerne leczenie! Czy to w ógole mi pomoże. Czytam opisy tych, którym pomogło i marzę, że też kiedyś będę mogła tak napisać ;/ na dodatek wczoraj leciała mi krew z nosa, jak z kranu. Ręcę atakuje ciągle wysypka czerwona, która nie chce odejść. Ehhh, przykro mi (((((((((((

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Za 6 dni kończę 5 miesiąc i nie jest dobrze

Szczerze jest masakrycznie.. Myślałam ze po takim czasie nie bedą mi wyskakiwać nowe wypryski, ale jest wręcz przeciwnie:
6 nowych guli, 4 na krawędzi szczęki i 2 na policzku..
Każda z nich jest mocno czerwona i powoli zamienia sie w kolejna bliznę

Czy to znaczy że kuracja nie działa?
Czy po 5 miesiacach nadal wychodziły Wam wypryski?

Jestem załamana
Było juz naprawde lepiej, teraz znow sie pogarsza... ehh
( a do końca terapii tylko 3 miesiące..)
Bidulka, mam nadzieję, że szybko Ci się poprawi. Też mam dziś totalne zwątpienie w kurację...
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 22:33   #3690
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej u mnie dziś 12 tabletka, na razie jest okej. Wszystko się ładnie goi. W między czasie robiło się kilka 'rewelacji' ale bardzo szybko znikało. Teraz tworzy mi się coś pod nosem, ale liczę na to, że zniknie zanim tak na prawdę urośnie. Bałam się tego co będzie się działo w czasie okresu, bo jak wiadomo cera wtedy szaleje, ale jest super! W dodatku dziś po raz pierwszy od nie wiem jak dawna nie umyłam głowy. Mycie raz na 2 dni brzmi niewiarygodnie. Usta bardzo suche, pomadkuje co 3 minuty jedynie co mnie martwi to moje włosy... nie wiem, może jestem przewrażliwiona na ich punkcie, mam słabe i cienkie i bardzo mi się zmieniły ostatnio od stresu, sporo wypadło. Boję się, że teraz też nie będzie dobrze...
Mam też pytanie, czy na badania wątrobowe trzeba iść na czczo? czy to w ogóle ten typ badania, który tego wymaga? może głupie pytanie, ale jakoś nie zapytałam o to lekarza dzięki za odp!
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.