Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-21, 21:07   #1081
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dla mnie kolagen właśnie z Bingo to objawienie roku, więcej dekady z pewnością. Kocham ten produkt NTC też mialam nieprzyjemność używania, na szczęście krótko ale boleśnie. Na mojej twarzy króluje gladkość od kilku lat, a dzięki NTC gładkość została zaburzona.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 22:00   #1082
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Korah, dziekuje, ale wiem, ze masz dydaktyczne zaciecie i wiedzialam, ze podniesiesz temat niedostatecznego demakijazu cery Nawet rozmawialam na ten temat z kolezanka Zatem zapewniam Cie, ze robie to dostatecznie dobrze, wieloetapowo. I nie musze Ci sie tlumaczyc, ale napisze zmywam oczy micelem, nastepmie sciereczka wilgotna przecieram twarz, czyli zbieram caly makeup i dopiery wtedy diore sie na zel i Mia2, ktora jak zapewne wiesz jest soniczna i domywa doskonale pory. Peelingi tez robie regularnie. Dlatego w moim przypadku postawiona przez Ciebie teza jest chybiona. U mnie kolagen BingoSpa nie sprawdzil sie i nie zamierzam sie z tego nikomu tlumaczyc, ani niczego udowadniac. Nie po to tutaj zagladam, aby bezproduktywnie polemizowac.


I ciekawa jestem dlaczego nikt nie broni tak zaciekle innych kosmetykow
Nie kazałam nikomu się tłumaczyć Skoro są wypryski, to tak jak pisałam, problem może leżeć gdzie indziej, tam, gdzie nie działają zwykłe składniki w niskich stężeniach, czyli pielęgnacja podstawowa, Mia, to też nie jest sprzęt profesjonalny, chociaż może niektorzy chcieliby usłyszeć, że jest, skoro kosztuje więcej niż niejedna seria zabiegów u kosmetyczki.

Nie bronię kolagenu zaciekle, są inne składniki i produkty, których bronię zaciekle, kiedy rozmowa ich dotyczy, ale uważam, że kolagen bronić warto, a jeśli komuś zaszkodził, to jest mi przykro.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-21 o 22:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 22:17   #1083
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a no, no, ze srebren, ktore tez ma dzilanie bakteriobojcze i gojace( jesli sie nie ma uczulenia) ale czy on jeszcze cynk ma to nie wiem. Moze jakis inny, ale co tam , jest to jest
Miałam kiedyś próbkę, stąd wiem, że mają taką maść https://www.ecco-verde.pl/bioturm/masc-cynkowa-nr30
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 22:30   #1084
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53541944]Ma plasterki banana czy zielsko zatopione? Ja mam zielsko, niestety, ale nie chce mi się odsyłać [/QUOTE]
Nie mam banana i dobrze, bo nie podobał mi się sczerniały plaster w mydle. Pani Joanna piała jakiś czas temu że zmieniła dekorację.
Z resztą pisałam o zapachu, nie o wyglądzie


Pisałam wcześniej, ale powtórzę Mydło, które dostałam teraz w listopadzie inaczej pachniało niż to, które poprzednio miałam. Napisałam pani Joannie i odpisała, że mimo, że producent ten sam i termin ważności ok to zapach rzeczywiście jest inny. Potem dostałam mail, że wycofuje te mydła i będzie wysyłać osobom, które zamówiły mydła o wcześniejszym zapachu.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 22:44   #1085
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53538025]Znacie te marki naturalne z Douglasa?
http://https://www.douglas.pl/dougla...dex_b0777.html
https://www.douglas.pl/douglas/Dougl...dex_b0078.html[/QUOTE]

Ja znam niektóre kosmetyki z serii Douglas Naturals. Mogę polecić serum do twarzy W ogóle cała seria ma dobry skład, jest certyfikat natrue. Niemcy mają spore doświadczenie w eko kosmetykach, lipy nie robią
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 22:57   #1086
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja znam niektóre kosmetyki z serii Douglas Naturals. Mogę polecić serum do twarzy W ogóle cała seria ma dobry skład, jest certyfikat natrue. Niemcy mają spore doświadczenie w eko kosmetykach, lipy nie robią
Dzięki- teraz jest-20 % na pielęgnację w Douglasie i na Biolanderze również, a mają tam tą firmę Latoille5
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 23:17   #1087
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53547388]Dzięki- teraz jest-20 % na pielęgnację w Douglasie i na Biolanderze również, a mają tam tą firmę Latoille5 [/QUOTE]

W Douglas mają też JMO, może też są objęte zniżką.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 23:25   #1088
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
W Douglas mają też JMO, może też są objęte zniżką.
Faktycznie - chyba na całą pielęgnację, ale zakupy pow. 200zł
Nie wiem, czemu link się źle wpisał, ale chodziło mi o tą serię- szkoda tylko, że nie ma pełnych składów https://www.douglas.pl/douglas/ioECO/index_b0777.html
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 10:16   #1089
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

hej
nie wiem, czy się wstrzelę w temat, ale coś mi mignęło, że było ostatnio o kremach i olejach
otóż ja ciągle walczę z Purite

naprawdę nie wiem, co mam myśleć o tym
konkretnie chodzi mi o krem regenerujący (skład ze strony:INCI: Rosa damascena (Rose) Flower Water, Aqua, (Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate), Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Butter, Prunus Domestica (Plum) seed oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Polyglycerol-3 Beeswax, Argania spinosa Kernel Oil, Persea gratissima (Avocado) Oil, Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Macadamia ternifolia Seed Oil, Aloe barbadensis, Helianthus Annuus Seed Oil & Arnica Montana Extract; Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Glycerine, Sorbic Acid*; Citrus grandis (Grapefruit) Peel Oil, Citral**, Limonene**, Linalool**)
niby wszystko fajnie, mam wieloletnie doświadczenie w tego typu kremach

i mieszanka olejowa, zwana Elixirem (skład ze strony: INCI: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Prunus Domestica (Plum) Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Oil, Tocopherol Acetate) też nic nowego

a jakoś nie umiem sobie z nimi poradzić; ogólnie to fajne kosmetyki, super konsystencje i zapach przyjemny, ale kompletnie się nie wchłaniają
obojętnie ile i jak i na co nałożę, mam dziwne, nieprzyjemnie kojarzące się uczucie oblepienia.... nawet rano jak wstanę czuję warstwę na twarzy.

o dziwo skóra jakoś dobrze to znosi, super wygląda (po lżejszych, wchłaniających się stuprocentowo produktach bywało gorzej, zwłaszcza, jeśli zawierały caprylic triglicerydes
pory ściągnięte, koloryt wyrównany, no nie ma się do czego przyczepić... dziwne.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 10:43   #1090
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Contrax dzieki za opinie o kolagenia. Juz myslalam, ze znowu tylko mnie cos zapycha co nikomu nie szkodzi. Uzywalam wczesniej masek-platow z kolagenem w skladzie i bylo super. A ten z Avy... no nie wiem.
U mnie w tk pojawiaja sie kosmetyki Skinfood New Zeland. Niestety krem zostal przez kogos perfidnie otwarty Powinni to wszystko lepiej zaklejac. Jesli pojawi sie cos jeszcze to na pewno kupie. Byly tez mydelka, ale znacie moje podejscie do mydel
Wyszlam z odzywka arganowa Theorie. W domu zauwazylam, ze ma silikon w skladzie, ale trudno, idzie sezon czapkowy moze odrobina silikonu nie zaszkodzi
Kupilam tez dwie swieczki. Wyszukuje sojowe lub kokosowe. Wczoraj zlapalam Parks czerwona, na jesienna depresje I jakas nowa do kuchni cytrusowa.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 11:22   #1091
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Od grudnia w Pszczelej będą nowe zimowe mydła:

Śnieżne migdały - z naparem z macierzanki, na wierzchu płatki migdałów, o zapachu migdałowo-waniliowym.

Cynamonowe łakocie - napar z owoców dzikiej róży, suszone skórki owocowe, kandyzowane drobinki owoców, zapach cytrusowo-daktylowo-cynamonowy.

Pierwszy śnieg - napar z krwawnika, glinka zielona, gałązka wrzosu, paproć, kilka nasion z sosnowej szyszki Emotikon smile zapach leśny: głównie jodła i sosna, trochę cedru i drzewnej paczuli.


Info z FB
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 12:39   #1092
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53546909]Miałam kiedyś próbkę, stąd wiem, że mają taką maść https://www.ecco-verde.pl/bioturm/masc-cynkowa-nr30[/QUOTE]

no, albo jeszcze to

https://www.ecco-verde.pl/bioturm/kr...-przeciw-ranom

i ta masc ze srebrem ma i cynk i srebro, to tez moze byc fajny produkt.

Ja poki co przypadkiem odkrylam ten zwykly krem na pupe Weleda z serii Calendula i go uzywam. Wczesniej za czasow konwencjonalnych to furowe robil Pentanol ten w puszcze, ale i babydrem z cynkiem na pupcie dziecka. Wszelkie otarcia, rozdrapania czy wlasnie wklepac na gebe jak wypryszczy, albo jak cos podrazni. Mnie cynk idealnie lagodzi i zasusza takie zmiany
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 12:53   #1093
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hej
nie wiem, czy się wstrzelę w temat, ale coś mi mignęło, że było ostatnio o kremach i olejach
otóż ja ciągle walczę z Purite

naprawdę nie wiem, co mam myśleć o tym
konkretnie chodzi mi o krem regenerujący (skład ze strony:INCI: Rosa damascena (Rose) Flower Water, Aqua, (Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate), Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Butter, Prunus Domestica (Plum) seed oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Polyglycerol-3 Beeswax, Argania spinosa Kernel Oil, Persea gratissima (Avocado) Oil, Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Macadamia ternifolia Seed Oil, Aloe barbadensis, Helianthus Annuus Seed Oil & Arnica Montana Extract; Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Glycerine, Sorbic Acid*; Citrus grandis (Grapefruit) Peel Oil, Citral**, Limonene**, Linalool**)
niby wszystko fajnie, mam wieloletnie doświadczenie w tego typu kremach

i mieszanka olejowa, zwana Elixirem (skład ze strony: INCI: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Prunus Domestica (Plum) Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Oil, Tocopherol Acetate) też nic nowego

a jakoś nie umiem sobie z nimi poradzić; ogólnie to fajne kosmetyki, super konsystencje i zapach przyjemny, ale kompletnie się nie wchłaniają
obojętnie ile i jak i na co nałożę, mam dziwne, nieprzyjemnie kojarzące się uczucie oblepienia.... nawet rano jak wstanę czuję warstwę na twarzy.

o dziwo skóra jakoś dobrze to znosi, super wygląda (po lżejszych, wchłaniających się stuprocentowo produktach bywało gorzej, zwłaszcza, jeśli zawierały caprylic triglicerydes
pory ściągnięte, koloryt wyrównany, no nie ma się do czego przyczepić... dziwne.
Brak składników tzw promotorów przejścia w głąb skóry, w składzie ciężkie oleje, które się nie wchłaniają, np masło kakaowe, kokosowy i migdałowy zawsze będą zostawiały warstwę na skórze, a do tego tłuszczowe emulatory, które mają działanie powierzchniowo czynne. W skrócie, za dużo tłuszczu, za mało wody i substancji penetrujących. Może jakbyś cięnszą wartwę dała i na to np kolagen??? czy co tam masz wodnistego?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ale Ty masz fajne sklepy tam u siebie.
Rozkręcili się, nawet do znajomej, która pracuje w tej aptece powiedziałam, że świat szaleje, skoro te kosmetyki dotarły aż tutaj

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Podobno lepsza od Dr. Hauschka jest maskara Lily Lolo. Tak slyszalam. Sama nie testowałam.
Zobaczę jeszcze, żal mi trochę kasę wydawać, bo znam tusze tańsze, a sprawdzone np Gosh, ale ciekawość zżera.

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Kupiłam w TkMaxx coś takiego http://www.lookfantastic.com/vita-li.../10957706.html. Znacie?
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
I kupiłam jeszcze takie śmieszne mydło H&W http://www.heylandandwhittle.co.uk/E...Bag-p/r562.htm
A jednak się skusiłaś
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-22 o 12:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 12:57   #1094
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Brak składników tzw promotorów przejścia w głąb skóry, w składzie ciężkie oleje, które się nie wchłaniają, np masło kakaowe, kokosowy i migdałowy zawsze będą zostawiały warstwę na skórze, a do tego tłuszczowe emulatory, które mają działanie powierzchniowo czynne. W skrócie, za dużo tłuszczu, za mało wody i substancji penetrujących.
No widzisz, ale ja przecież od lat używam mieszanek olejowych kremów w typie olej +masło. Zawsze nakładam na wilgotną skórę i zawsze jakoś szło a te takie niewspółracujące
No ale, żeby nie było. Ostatecznie liczy się efekt, a ten jest zadowalający. Nawet przy bieżącej bezsłonecznej pogodzie używam tego kremu na dzień, choć filtrów nie ma, doskonale się spisuje pod makijaż
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:26   #1095
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość


I ciekawa jestem dlaczego nikt nie broni tak zaciekle innych kosmetykow
widzę, że nie tylko mnie to zastanawia


Susabeee, Monika - dzięki dziewczyny jesteście wielkie!
Cynk i srebro! Myślę, że to będzie strzał w dziesiątkę!

Dzień darmowej dostawy tuż, tuż, to ją namówię żeby sobie któryś z kremów bioturm wzięła. A może i ja sobie z tym cynkiem wezmę czasami coś by się przydało takiego w domu.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:32   #1096
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No widzisz, ale ja przecież od lat używam mieszanek olejowych kremów w typie olej +masło. Zawsze nakładam na wilgotną skórę i zawsze jakoś szło a te takie niewspółracujące
No ale, żeby nie było. Ostatecznie liczy się efekt, a ten jest zadowalający. Nawet przy bieżącej bezsłonecznej pogodzie używam tego kremu na dzień, choć filtrów nie ma, doskonale się spisuje pod makijaż
Mam nieodparte wrażenie, że winę ponosi któryś konkretny emulgator.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 13:49   #1097
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam nieodparte wrażenie, że winę ponosi któryś konkretny emulgator.
O no właśnie. I może też beeswax, bo dotąd unikałam...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 15:06   #1098
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah używasz tego z zieloną zakretką z Gosh? To prawda, że jego skład jest znośny?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 16:13   #1099
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

A bym zapomniala sie pochwalic

wczoraj przytychalam do domu to

https://www.dr.hauschka.com/de_DE/produkte/concealer/

i kliknelam to
https://www.ecco-verde.de/cmd-naturk...umoel-nageloel

https://www.ecco-verde.de/purobio-co...er-augenpartie
ostatni raz probuje z naturalna baza pod cienie

i zeby dojsc do darmowej przysylki wsadzilam do koszyka jeszcze to
https://www.ecco-verde.de/weleda/rosen-pflanzenseife
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 16:58   #1100
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A bym zapomniala sie pochwalic

wczoraj przytychalam do domu to

https://www.dr.hauschka.com/de_DE/produkte/concealer/

i kliknelam to
https://www.ecco-verde.de/cmd-naturk...umoel-nageloel

https://www.ecco-verde.de/purobio-co...er-augenpartie
ostatni raz probuje z naturalna baza pod cienie

i zeby dojsc do darmowej przysylki wsadzilam do koszyka jeszcze to
https://www.ecco-verde.de/weleda/rosen-pflanzenseife
Ach te deutsche skarby Weleda A jak korektor Hauschki? Wydaje mi się, że jest trochę podobny do korektora w sztyfcie felicea...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 17:21   #1101
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korektor narazie ok, ale uzylam dopiero drugi raz. Wczoraj na juz istniejace na gebie mineraly, a dzis najpierw on a potem mineraly

wydaje mi sie lzejszy od podkladu.

to tyle na ten poczatek
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 17:47   #1102
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
O no właśnie. I może też beeswax, bo dotąd unikałam...
Możliwe

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah używasz tego z zieloną zakretką z Gosh? To prawda, że jego skład jest znośny?
Znalazłam!!! To jest CHYBA obecny skład Gosha Wonder Volume:

AQUA/WATER/EAU, PARRAFIN, STEARIC ACID, CI77499/IRON OXIDES, CERA ALBA/BEESWAX, CIRE D'ABEILLE, CERA CARNAUBA, COPERNICA, CERFIFFERA (CARNAUBA)/ WAX/ CIRE DE CARNAUBA, CETYL ESTERS, NYLON-12, CHOLESTEROL, CI77007/ULTRAMARINES, TRIETHOLAMINE, POLYBUTENE, PANTHENOL, PHENOXYETHANOL, AMINOMETHYL PROPANEDIOL, GLYCERIN, HYDROXYETHYLCELLULOSE, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Skład jest bardzo dobry, chociaż na parafinie, ale w porównaniu do drogeryjnych mascar, to prawie że natura, ma same naturalne woski. Niestety zmienił się od czasów gdy go używałam, wtedy miał izoparafinę gdzieś dalej w składzie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 18:29   #1103
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja też polecam tą maść Bioturm ze srebrem. Jak mi się cera zaczęła przesuszać na jesień to super ukoiła .

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja zrozumiałam
czarnuszka, faktycznie - dzięki
zastanawiam się tylko, czy działanie olejów nie będzie dla niej za wolne... wiesz jak to jest - człowiek chce cudu od ręki... a tu czasu trzeba
mam tamanu, mam czarnuszkę, poczytam, można do tego dodać olejową formę witamiy C i wzbogacić olejem z róży.
gdyby to używać na zmianę z tonikiem kwasowym....
i od czasu do czasu maska glinkowa na poślady
Raz miałam rankę po nożyczkach, które sobie wbiłam w rękę i olej z czarnuszki dobrze do zagoił, niestety blizna pozostała, bo przestałam to smarować jak tylko się zagoiło.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja krostki ale wlasnie jak cos wyskoczy czyli cala gebe traktuje kremem pupciowym Weleda i jak bym sobie rozdrapala jakies krostki wszystko jedno jakie, zeby to szybciej zasuszyc to tez bym wymazala tym kremem( wylaza mi krostki po goleniu i je tez tym kremem traktuje albo smaruje skore zaraz po goleniu i dzieki cynkowi nie wylaza albo jest ich co na lekarstwo. Do takich zadan dobry jest kazdy krem co zawiera cynk w wiekszej ilosci, nawet masc/pasta cynkowa. Jesli to jakies slergiczne to spewnoscia nie pomoze, na alergie i szybkie dzialanie niestety kortyzon

Z Weledy faktycznie te kremiki mają świetne, miałam takie mini tubki, ale i tak zauważyłam super działanie.
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53545001]Ale chodziło chyba o coś naturalnego, skoro prośba padła na tym wątku?

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------


Bioturm ma taką maść [/QUOTE]


Miałam i polecam, szybko goi podrażnioną i przesuszoną cerę, na jesień, zimę nie wyobrażam sobie nie mieć tego pod ręką.


A tak poza tematem, narzekałam na mydło Dudu Osum w płynie we wrześniu, a ostatnio zaczęłam nim myć głowę, tzn. skórę samą , a włosy tylko poprzez spłukanie piany i to mydło jest naprawdę dobre Naprawdę! Na długość daję tylko odżywkę z kropelką oleju arganowego, który przywraca włosom miękkość. Nie wiem co myśleć, niby skreśliłam mydła do mycia włosów a tu jednak różne reakcję, nawet skłaniam się do powrotu do mydeł, może przedwcześnie, ale lubię eksperymenty.
Tak mi więc do głowy takie mydełko/ szampon skrzypowy, skład: Sodium Oleate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palmate, Sodium Castorate, Sodium Avocadate, Glycerin, Equisetum Avense Extract,Urtica Dioica Root Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Aroma.
Nie jest drogie więc chyba wypróbuję i jeszcze jakaś dobra odżywka do tego i powinno byc tiptop.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-11-22 o 20:10
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 18:48   #1104
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

U mnie TK MAXX po prostu zalany naturalnymi kosmetykami. Dawno nie widziałam, aż takich zbiorów.
I znów pojawiły się kosmetyki http://estellethild.com/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 21:47   #1105
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 497
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

beeets, a co dokladnie sie pojawilo od estelle thild? ich krem do twarzy byl rewelacyjny
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 23:08   #1106
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A jednak się skusiłaś
Ale podstawowe mydła H&W zostawiłam. A olejek kupiłam głównie dlatego że ma filtr i był przeceniony o prawie 50%.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 23:17   #1107
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny czy polecacie coś na wzmocnienie paznokci? Pierwszy raz w życiu mam z nimi problem. Pewnie od wewnątrz mam jakieś braki, np. cynku.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 10:26   #1108
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy polecacie coś na wzmocnienie paznokci? Pierwszy raz w życiu mam z nimi problem. Pewnie od wewnątrz mam jakieś braki, np. cynku.
Dużo daje zadziałanie miejscowe- mnie pomogło przestawienie się na naturalne, czyli bez toluenu i formaldehydu lakiery, bazy i topy, jak również wcieranie naturalnych olejów, ale jakiś Humavit doustnie też na pewno nie zaszkodzi

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ale podstawowe mydła H&W zostawiłam. A olejek kupiłam głównie dlatego że ma filtr i był przeceniony o prawie 50%.
A o jaki olejek z filtrem chodzi

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-11-23 o 10:26
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 10:48   #1109
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
Kolagen 100% BingoSpa na pewno odradzam szkoda ryzykowac


O co chodzi? Proszę o linka do tych niepochlebnych opinii o kolagenie, bo na KWC odnośnie kolagenu Bingo Spa 100% sa tylko 2 opinie i obie pozytywne. Sama zakupiłam pod wpływem opinii Korah i nie wiem co inne uzytkowniczki może niepokoić[/QUOTE]

To i ja wrzucę moje 3 grosze jeśli chodzi o kolageny

Osobiscie uzywam regularnie kolagenu rybiego i jestem zadowolona. Dla mnie zasadnicze znaczenie ma to z czego jest zrobiony. Jakiś czas temu przestudiowalam dokladnie temat kolagenów (taka moja natura po tym jak mnie lekarze zmasakrowali chemią) i znalazłam opracowanie zrobione na uniwersytecie medycznym w Poznaniu.

http://www.nowinylekarskie.ump.edu.p...10.pdf#page=45

Taki fragment:

Białka kolagenowe różnią się nieznacznie pomiędzy
poszczególnymi gatunkami zwierząt. Jednakże różnice te
w znacznym stopniu wpływają na właściwości tego
białka. Kolagen wyższych kręgowców jest zazwyczaj
bardziej usieciowany i posiada wyższą temperaturę denaturacji.
Dodatkowo podczas starzenia się kolagenu
zwierząt wyższych tworzą się wewnątrz- i międzyczą-
steczkowe poprzeczne kowalencyjne wiązania sieciują-
ce, które zwiększają stabilność włókien kolagenowych.
Wraz ze wzrostem ilości tych wiązań zwiększa się gę-
stość kolagenu oraz jego wytrzymałość, a zmniejszeniu
ulega rozpuszczalność kolagenu. Skóra, zawierająca
włókna kolagenowe, staje się mniej elastyczna i jędrna.
Kolagen pochodzący ze skór rybich jest znacznie mniej
usieciowany niż kolagen skór bydlęcych czy wieprzowych,
a jego rozpuszczalność jest w związku z tym
znacznie wyższa niż dwóch pozostałych [2]. Większa
rozpuszczalność kolagenu występującego w skórze ryb
pozwala ponadto na uzyskanie natywnej formy kolagenu
w produkcie końcowym – hydrożelu kolagenowym
, przy
zastosowaniu niezwykle delikatnej metody uzyskiwania
tego białka w warunkach zachowawczych [2, 3]. Uzyskanie
kolagenu ze skór wieprzowych i bydlęcych wymaga
bardzo agresywnej obróbki chemicznej i/lub enzymatycznej,
które powodują znaczną degradację tego
białka. Ponadto białko bydlęce może być nośnikiem
prionów
[4, 5].
Wzrost zainteresowania kolagenem pochodzącym ze
skór ryb związany jest z opanowaniem techniki uzyskiwania
natywnego kolagenu metodą kwaśnej hydratacji oraz
zagrożeniem wynikającym z narażenia na chorobę Creutzfelda-Jacoba czy BSE związaną z możliwością przenoszenia
prionów przez kolagen bydlęcy [2, 3]. Metoda ta
pozwala na uzyskanie kolagenu o natywnej formie w produkcie
końcowym. Otrzymany w ten sposób kolagen może
być stosowany nie tylko w postaci żelu czy roztworu, ale
również w postaci stałej, zastępując stosowany do tej pory
kolagen bydlęcy.


Jak to przeczytalam to sie za glowe zlapalam. Nie pamietam dokladnie ale Bingo Spa jest produkowany ze skor krow albo swin więc nie zamierzam ryzykować. Teraz mnie nie dziwi skąd tak niska cena tego kolagenu.
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 10:50   #1110
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Od kiedy nie maluje paznokci u rąk przestały się łamać, nawet płyn do naczyń nic im nie robi. Natomiast u nóg maluję latem i teraz widzę że paznokcie tam są słabsze, jak dla mnie lakiery drogeryjne to główny winowajca. chociaż niektórzy twierdzą, że jak nie pomalują to im się łamią wtedy bardziej. Chciałabym jakiś lakier eko ale jak na razie to nie jest produkt pierwszej potrzeby, gołe paznokcie są bardzo ładne jak się o nie dba.

Co do kolagenu, to przyjmowałam kiedyś taki z ryb doustnie, brzuch mnie bolał po pewnym czasie (podobnie jest po wit. B comlex), także na razie dałam sobie spokój ze suplementami (biorę tylko acerolę i d3+k2).
Nie wiadomo skąd te ryby były, niby wszystko można sobie zalatwić przez certyfikat. Obecny rynek supli jest tak przerośnięty i nikt nad tym nie ma konroli. Co do stosowania na skórę, też myślę że ten od wewnątrz dostarczony działa lepiej, to jak wit. C , od środka też jest lepsza i to naturalna. A kolagen najlepszy jest z domowej hodowli, tzn. ja kupuję od zaprzyjaźnionego gospodarstwa drób który jest hodowany na trawce i zbożu a nie na paszy. Czuję różnice w stawach już po miesiącu przestawienia się na taką dietę, tylko nie można mieć obrzydzenia do tłustej skórki . Jednak jak jest zdrowotna motywacja to można się przełamać.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-11-23 o 10:58
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.