Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-25, 06:37   #2371
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To co napiszę powinno pewnie trafić do pamiętnika idiotki i raczej nie jest do zastosowania, ale... jestem po dwukrotnym potraktowaniu dłoni kwasem l-mlekowym... Zaczęłam od toniku (mazidła, tylko zrobiłam nieco mocniejszy) którym posmarowałam łydki - skóra się wygładziła, oblazła, ale bardzo delikatnie. Postanowiłam potraktować tym dłonie - zaczynają się chłody a co za tym idzie skóra dłoni (moich ) będzie wyglądać fatalnie - kiedyś nawet podejrzewałam że to azs... Wysypka, zaczerwienienie, suchość, ściągnięcie, pieczenie, koszmar. Zaczęłam od toniku, ale nie widziałam efektów, więc - posmarowałam się nierozcieńczonym (czyli80%) kwasem... Okrutnie szczypało, wytrzymałam może z minutę - potem mydło i krem sutkowy. Skóra bardzo się poprawiła. Tzn. sprostowanie - nie lałam tego kwasu na żywe rany - dłonie mam jeszcze w niezłej formie, te powyższe opisy ich wyglądu dotyczą zimy
Acha, smarowałam się wacikiem, omijałam paznokcie i miejsca między palcami.
Jest to zabieg chyba dość ekstremalny, ale zamierzam kwasić ręce migdałkiem (l-mlekowego użyłam bo to jedyny kwas jaki mam, migdał i salicyl zakupię niebawem). Jako pielęgnację "międzypeelingową" polecam serum z 5% nmf i 5% niacynamidu. Pięknie rozjaśnia skórę.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 09:23   #2372
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Do wszystkich szukajacych czegos mocnijeszego z AHA i BHA - La Roche Posay wypuscil na rynek serum i roztwor przygotowujacy skore do pelingow kwasowych w gabietach - wg mnie to bedzie ciekawy preparat - BIOMEDIC. Kosz: ok 87 zl w aptekach sieciowych, 93 zl w stacjonarnych.
Czy ktoś miał już okazję przetestować to cudo?
"Wciągneło" mnie kwaszenie i chętnie spróbowałabym czegoś nowego
Warto?
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 17:25   #2373
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Elfku,
jednak wyczytaam na forum,ze na zmarszczki to nic nie dziala oprocz retinoolu i juz zakupilam te kremy... Wyczytalam,ze maja bardzo dobre opinie i tak mnie podkusilo.
Nie wiedzialam,ze kwasy co trzecia noc i serum pod filtry moga zaszkodzic. Inne wizazanki mowili,ze jest to dobra kuracja. Ja tylko nie wiem,czy laczyc ten retinol z kwasami ? :/
Wszystko zalezy od tego jaka masz skore(kazdy jest inny-na kazdego dziala co innego) .Ja to pisalam raczej tak z moich doswiadczen(na moje poczatkowe zmarszczki zadzialala vit c)Jezeli juz zakupilas te kremy to stosuj i obsewuj skore.Zycze powodzenia w kuracji
Ps-Ja retinolu z kwasami bym nie laczyla(ale ja sie nie znam)
Moze ktos bardziej doswiadczony napisze wiecej
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:23   #2374
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja zastosowała Retin przemiennie z Effaclarem + nawilżanie i co coś mnie strasznie podrażniło na policzkach. skóra zaczerwieniona ściągnięta, łouszcze sie .... Czy to działanie retinu czy za duzo składników aktywnych?
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:48   #2375
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mollya Pokaż wiadomość
ja zastosowała Retin przemiennie z Effaclarem + nawilżanie i co coś mnie strasznie podrażniło na policzkach. skóra zaczerwieniona ściągnięta, łouszcze sie .... Czy to działanie retinu czy za duzo składników aktywnych?
Ja zastosowałam to samo - o swojej kuracji napisałam kilka postów wyżej.
Skutki nieco inne - nie łuszczę się wcale.
To, co się ze mną dzieje można nazwać raczej "tłuszczeniem się" - świecę się niemiłosiernie.
Nie wspominając o efekcie "kaszki", który z kolei pojawił się na moich policzkach - pełno drobnych czerwonych krostek.
Moje pytania:
Czy to standardowe efekty?
Czy powinnam przerwać kurację?
Ewentualnie:
Co zmienić?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 17:59   #2376
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A gdyby wylaczyc z tej kuracji kwasy ?
1 noc - retinol
2 noc - xerial 5
3 noc - zwykly nawilzacz albo jakis odzywczy,

byloby lepiej ?
I co na dzien pod filtry ? Moze zima lepiej zrezygnowac z serum i nakladac cos tlustszego ?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 18:07   #2377
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

podbijam pytanie backie
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-27, 18:07   #2378
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
A gdyby wylaczyc z tej kuracji kwasy ?
1 noc - retinol
2 noc - xerial 5
3 noc - zwykly nawilzacz albo jakis odzywczy,

byloby lepiej ?
I co na dzien pod filtry ? Moze zima lepiej zrezygnowac z serum i nakladac cos tlustszego ?
Wyglada dobrze


Ja od kilku dni stosuje taka kuracje:
Noc-12% AHA Alpha hydrox
Dzien-mleczko Avene spf 50
Na suche partie twarzy-olejek rozany Aubrey Organic

Spodziewalam sie wiekszego wysypu ale na razie jest nawet niezle,troche sie luszcze (skora sie oczyszcza na nosie czole i brodzie ale jakichs strasznych wypryskow na razie nie mam)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 18:20   #2379
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wyglada dobrze

uffff
nareszcie moge zaczac kuracje
mam jeszce pytanie,czego moge spodziewac se po retinolu ?
wysyp ? susz ?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 18:27   #2380
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
uffff
nareszcie moge zaczac kuracje
mam jeszce pytanie,czego moge spodziewac se po retinolu ?
wysyp ? susz ?
Z tego co czytalam na forum to moze sie ppojawic efekt staruszki(czyli na poczatku sucha skora pomarszczona) ale podobno nie trzeba sie przejmowac i nawilzac nawilzac.

Moze tez chyba wystapic podraznienie(jezeli masz b wrazliwa skore lub jestes wrazliwa na retinol)


Powodzenia w kuracjii
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 22:32   #2381
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
A gdyby wylaczyc z tej kuracji kwasy ?
1 noc - retinol
2 noc - xerial 5
3 noc - zwykly nawilzacz albo jakis odzywczy,

byloby lepiej ?
I co na dzien pod filtry ? Moze zima lepiej zrezygnowac z serum i nakladac cos tlustszego ?
ja mogę dodac, że w początkowej fazie 'kuracji' retinolem (mocniejszym co prawda niz Roc) moja skóra nie tolerowala nic innego poza nawilzaczem (a i tu z wiekszoscia byl problem ). Teraz - po ok. 1,5 m-ca - wlaczylam krem z wit.c i jest swietnie. Na poczatek nie dawalabym wiec i retinolu i kwasow, bo moze moco podraznic
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 09:24   #2382
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elfie,Maggie, dziekuje bardzo za podpowiedzi
Postanowilam zrezygnowac teraz z kwasow i bede stosowala krem roc retinox na twarz i pod oczy co trzecia noc
pozniej xerial5 i zwykly nawilzacz lub odzywczy (myslalam tu o neutrogemie z soja na noc. wizazanki chwalily bardzo)
na dzien chcialabym stosowac jakis krem na zime,ale nie mam pomyslu jaki. Macie jakies swoje typy ?
Elfie, a co powiesz na serum C + E co trzeci dzien ?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:49   #2383
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Elfie,Maggie, dziekuje bardzo za podpowiedzi
Postanowilam zrezygnowac teraz z kwasow i bede stosowala krem roc retinox na twarz i pod oczy co trzecia noc
pozniej xerial5 i zwykly nawilzacz lub odzywczy (myslalam tu o neutrogemie z soja na noc. wizazanki chwalily bardzo)
na dzien chcialabym stosowac jakis krem na zime,ale nie mam pomyslu jaki. Macie jakies swoje typy ?
Elfie, a co powiesz na serum C + E co trzeci dzien ?
ja mam w tej chwili tylko jeden typ co do kremu - Redermic LRP- ale tez mam mocno specyficzna, kaprysna i sklonna do zapychania cerę. No i oczywiscie mieszaną, wiec jakikolwiek ciezszy krem sie na niej nie sprawdza.
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:42   #2384
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Jakie kwasy na suchą buźkę???

moja mieszana skora znowu przechodzi w bardziej suchą, chcialabym zastosowac glyco A glownie na przebarwienia, tylko ze mam troche naczynek na policzkach wiec nie wiem....
kwasow jeszcze nie uzywalam ,jedynie ystheal pod oczy ale nie zauwazylam jakiejs poprawy,teraz mam redermica fajnie wygladza
chcialabym cos co zluszczy delikatnie skore i sprawi ze przebarwienia sie rozjasnia a takze moje zmarszczki stana sie plytsze dlatego pomyslalam o glyco A http://www.lekolandia.pl/product_inf...oducts_id/3471
o filtrach wiem narazie mam probke vichy spf50 jest dosyc fajny, ale chcialabym jakis filtr nawilzajacy zeby juz nie uzywac innego kremu nawilzajacego, tylko filterek rano a na filtr troszke podkladu i pudru dla zmatowienia, mam nadzieje ze cos poradzicie....
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 13:25   #2385
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
ja mam w tej chwili tylko jeden typ co do kremu - Redermic LRP- ale tez mam mocno specyficzna, kaprysna i sklonna do zapychania cerę. No i oczywiscie mieszaną, wiec jakikolwiek ciezszy krem sie na niej nie sprawdza.
Maggie, i uzywasz go na dzien pod filtry ?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:48   #2386
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

czytałam już artykuł o kwasach. wiem, że do skóry suchej i wrażliwej polecane są kwasy AHA. chciałabym wiedzieć jak najlepiej zacząć przygodę z kwasami, jak długo jest stosować i w jaki sposób? wyczytałam, że kwasy nakłada się na noc, a na dzień krem z filtrem OBOWIĄZKOWY. tylko co z nawilżaniem? nakładam krem nawilżający na kwas? no i najważniejsze. jaki kwas AHA będzie najlepszy na początek i czy kwasy nie szkodzą naczynkom?

będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:06   #2387
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Maggie, i uzywasz go na dzien pod filtry ?
ma wit.C i silikony, więc pięknie wygladza, a i filtry lepiej się rozprowadzają i wchlaniaja
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 20:26   #2388
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
czytałam już artykuł o kwasach. wiem, że do skóry suchej i wrażliwej polecane są kwasy AHA. chciałabym wiedzieć jak najlepiej zacząć przygodę z kwasami, jak długo jest stosować i w jaki sposób? wyczytałam, że kwasy nakłada się na noc, a na dzień krem z filtrem OBOWIĄZKOWY. tylko co z nawilżaniem? nakładam krem nawilżający na kwas? no i najważniejsze. jaki kwas AHA będzie najlepszy na początek i czy kwasy nie szkodzą naczynkom?

będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
dla naczynkowcow AHA sie nie nadaja z tego co mi wiadomo :|
jak masz dobry filtr, to on poradzi sobie z nawilzaniem, ja mam antka creme fondante i nic mnie nie nawilza/odzywia/lagodzi jak on
a stosowanie kwasow to raczej na zawsze, tak jak kremy nawilzajace, a nie jako kuracja
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 20:35   #2389
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Elfie,Maggie, dziekuje bardzo za podpowiedzi
Postanowilam zrezygnowac teraz z kwasow i bede stosowala krem roc retinox na twarz i pod oczy co trzecia noc
pozniej xerial5 i zwykly nawilzacz lub odzywczy (myslalam tu o neutrogemie z soja na noc. wizazanki chwalily bardzo)
na dzien chcialabym stosowac jakis krem na zime,ale nie mam pomyslu jaki. Macie jakies swoje typy ?
Elfie, a co powiesz na serum C + E co trzeci dzien ?
Sprobuj,jak sie sprawdzi to mozesz uzywac(ja mam taka skore ze stosuje tylko jeden krem jeden peeling jeden zmywacz itp)Takze ja jestem za zasada im mniej tym lepiej

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
moja mieszana skora znowu przechodzi w bardziej suchą, chcialabym zastosowac glyco A glownie na przebarwienia, tylko ze mam troche naczynek na policzkach wiec nie wiem....
kwasow jeszcze nie uzywalam ,jedynie ystheal pod oczy ale nie zauwazylam jakiejs poprawy,teraz mam redermica fajnie wygladza
chcialabym cos co zluszczy delikatnie skore i sprawi ze przebarwienia sie rozjasnia a takze moje zmarszczki stana sie plytsze dlatego pomyslalam o glyco A http://www.lekolandia.pl/product_inf...oducts_id/3471
o filtrach wiem narazie mam probke vichy spf50 jest dosyc fajny, ale chcialabym jakis filtr nawilzajacy zeby juz nie uzywac innego kremu nawilzajacego, tylko filterek rano a na filtr troszke podkladu i pudru dla zmatowienia, mam nadzieje ze cos poradzicie....
Ja polecam avene mleczko spf 50-bardzo nawilza i sie w miare sprawdza na mojej skorze(wrazliwa mieszana ze sklonnoscia do suchej)
Jak wykoncze mleczko zamierzam przetestowac emulsje.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 20:59   #2390
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elfiku, a teraz na zime tez bedzie dobry ? Podobno trzeba uwazac z kremami na zime,zeby nie mialy w sobie za duzo wody,bo to moze rozwalac naczynka...
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 21:20   #2391
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Elfiku, a teraz na zime tez bedzie dobry ? Podobno trzeba uwazac z kremami na zime,zeby nie mialy w sobie za duzo wody,bo to moze rozwalac naczynka...
Wow-tego nie slyszalam(ja nie mam problemow z naczynkami na szczescie)wiesz co najlepiej to podaj ten sklad kremu na forum w watku o skladnikach kosmetykow i Ci go L-V albo Hexxana rozszyfruja i doradza cos wiecej
Bo ja to tak bardziej radze z wlasnych doswiadczen-a wiadomo ze kazda skora jest inna

Zycze Ci udanej kuracjii i sie pochwal nam efektami(najlepiej to jakby byly zdjecia przed i po)

#ja zamierzam zaatakowac 10% aha swoje plecy niebawem(to juz moja ostatna nadzieja-ostani krem ktory kupie-jak to nie pomoze to musze sie wybrac na badania hormonow )
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 09:07   #2392
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a co myslisz Elfiku o tym glyco A ??moge zaczac nim kuracje??
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 14:48   #2393
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wow-tego nie slyszalam(ja nie mam problemow z naczynkami na szczescie)wiesz co najlepiej to podaj ten sklad kremu na forum w watku o skladnikach kosmetykow i Ci go L-V albo Hexxana rozszyfruja i doradza cos wiecej
Bo ja to tak bardziej radze z wlasnych doswiadczen-a wiadomo ze kazda skora jest inna

Zycze Ci udanej kuracjii i sie pochwal nam efektami(najlepiej to jakby byly zdjecia przed i po)

#ja zamierzam zaatakowac 10% aha swoje plecy niebawem(to juz moja ostatna nadzieja-ostani krem ktory kupie-jak to nie pomoze to musze sie wybrac na badania hormonow )
Elfq, wlasnie wrocilam z apteki,gdzie zaopatrzylam sie w: svr 50, bioderma micele, neutrogena z soja a noc, garnier z ekstraktem z miodu akacjowego na dzien
zamierzam codziennie nakladac rano garnier, pozniej filtr ew.co trzeci dzien serum C+E
a wieczorami: 1 noc retinox,
2 noc xerial 5,
3 noc neutrogena z soja i moze po miesiacu jeszcze do tego tonik bha.
Postawilam bardziej na odzywianie niz silne dzialanie przeciwzmarszczkowe. Bardzo dobre recenzje ma ta neutrogena, zreszta garnier tez nie gorsze. Podbno bardzo dobry kremik na zime. Zobaczymy,czy bedzie mi to wszystko sluzylo. Wiem,ze niby nie ma sie czego bac,ale mimo wszystko cos mnie powstrzymuje przed siegnieciem po silne kremy przeciwzmarszczkowe. Pomyslalam,ze sprobuje skore odzywic i dostarczyc witamin i jezeli to mi nie pomoze,to wtedy siegne bo inny kaliber... Obym nie musiala
Zdjec niestety nie moge teraz zrobic,bo mam aparat w naprawie. Bede informowala na biezaco,co widze w lustrze


A co sie dzieje z pleckami?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 18:02   #2394
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
dla naczynkowcow AHA sie nie nadaja z tego co mi wiadomo :|
jak masz dobry filtr, to on poradzi sobie z nawilzaniem, ja mam antka creme fondante i nic mnie nie nawilza/odzywia/lagodzi jak on
a stosowanie kwasow to raczej na zawsze, tak jak kremy nawilzajace, a nie jako kuracja
ojjojoj a ja mam taką brzydką cerę teraz nie mam co prawda widocznych naczynek ale rumień owszem... i takie tam historie podskórne. no trudno. chyba trzeba się z tym pogodzić
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 22:48   #2395
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny mam dwa pytania...

1. Co sie stanie, jesli w wakacje nie przestane uzywac kwasu? Chodzi konkretnie o Lysanel...Czy przy filtrowaniu moze pojawic sie jakis problem? Nie chce sie opalac ani rezygnowac ze skutecznej kuracji (mimo, ze ostatnie 2 tygodnie powyskakiwalo mi jakies dziadostwo...)

2. Piszecie o wodnej zawartosci rozwalajacej naczynka...A ja wlasnie z Aveny, ktora wydawala mi sie idealna przerzucilam sie na filtr Dermedica, ktory bardzo nawilza i znacznie lepiej chroni skore - przy Avenie 50 nabawilam sie przebarwien..:/ Czy moge stosowac ten filtr czy zle aplikuje Avene? Wybaczcie, ze pytam o to w watku kwasowym, ale tak mi sie skojarzylo przy tej wodzie rozwalajacej naczynka...
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 03:09   #2396
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
a co myslisz Elfiku o tym glyco A ??moge zaczac nim kuracje??
Z tego co wyczytalam na KWC to ten krem zawiera taki sam procent kwasu glikolowego co moj Alpha Hydrox ktorego teraz uzywam(12%AHA).Mozesz zaczac kuracje tylko ostroznie(bo widze w profilu ze masz tez wrazliwa skore )Taki krem oczysci Ci pory,rozjasni cere,wygladzi cere.Tylko stosowalabym na noc co drugi noc bardzo cieniutka wartwa no i na dzien oczywiscie wysokie filtry,na poczatku moze Ci sie pogorszyc cera bo bedzie sie oczyszcac ale nie zrazaj sie,po 2 ,3 tygodniach powinno sie poprawic.Naprawde warto bo efekty sa swietne(ja juz zaczynam powoli widziec taka jakby nowa zarozowiona skore i pory sie fajnie oczyszczaja)Mnie na razie wyskoczylo tylko kilka krostek na nosie szcegolnie-ale nie jest zle.Aha krem ten bedzie piekl troche przy nalozeniu(nie nakladaj za duzo,naprawde minimalna ilosc wystarczy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Elfq, wlasnie wrocilam z apteki,gdzie zaopatrzylam sie w: svr 50, bioderma micele, neutrogena z soja a noc, garnier z ekstraktem z miodu akacjowego na dzien
zamierzam codziennie nakladac rano garnier, pozniej filtr ew.co trzeci dzien serum C+E
a wieczorami: 1 noc retinox,
2 noc xerial 5,
3 noc neutrogena z soja i moze po miesiacu jeszcze do tego tonik bha.
Postawilam bardziej na odzywianie niz silne dzialanie przeciwzmarszczkowe. Bardzo dobre recenzje ma ta neutrogena, zreszta garnier tez nie gorsze. Podbno bardzo dobry kremik na zime. Zobaczymy,czy bedzie mi to wszystko sluzylo. Wiem,ze niby nie ma sie czego bac,ale mimo wszystko cos mnie powstrzymuje przed siegnieciem po silne kremy przeciwzmarszczkowe. Pomyslalam,ze sprobuje skore odzywic i dostarczyc witamin i jezeli to mi nie pomoze,to wtedy siegne bo inny kaliber... Obym nie musiala
Zdjec niestety nie moge teraz zrobic,bo mam aparat w naprawie. Bede informowala na biezaco,co widze w lustrze


A co sie dzieje z pleckami?
No niezle zakupy-mam nadzieje ze wszystkie kremy sie sprawdza,w sumie to b dobrze myslisz ,byc moze Twoja skora potrzebuje odzywienia,nawilzenia( bo w Twoim wieku to zmarszczki moga byc z wysuszenia,tak mi sie wydaje).Informuj na biezaco o kuracjii
A moje plecy to masakra,mam tradzik od zawsze na plecah a ostatnio to nawet i na brzuchu,no ale moze ten kwas pomoze...mam nadzieje
Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dwa pytania...

1. Co sie stanie, jesli w wakacje nie przestane uzywac kwasu? Chodzi konkretnie o Lysanel...Czy przy filtrowaniu moze pojawic sie jakis problem? Nie chce sie opalac ani rezygnowac ze skutecznej kuracji (mimo, ze ostatnie 2 tygodnie powyskakiwalo mi jakies dziadostwo...)

2. Piszecie o wodnej zawartosci rozwalajacej naczynka...A ja wlasnie z Aveny, ktora wydawala mi sie idealna przerzucilam sie na filtr Dermedica, ktory bardzo nawilza i znacznie lepiej chroni skore - przy Avenie 50 nabawilam sie przebarwien..:/ Czy moge stosowac ten filtr czy zle aplikuje Avene? Wybaczcie, ze pytam o to w watku kwasowym, ale tak mi sie skojarzylo przy tej wodzie rozwalajacej naczynka...
1.Z tego co czytalam na forum to przy stosowaniu kwasow cera jest uwrazliwiona na promienie sloneczne i moga wystapic przebarwienia.Bezpiecznie j jest robic kuracje jesienia zima.No ale jezeli musisz to stosowalabym kwasy co kilka dni i stosowala gruba wartwe filtra codziennie i unikala slonca.Ale szczerze mowiac to balabym sie kwasow latem,tu gdzie mieszkam nawet teraz w pazdzierniku slonce tak mozno grzeje ze az sie boje czy ja nie za wczesnie zaczelam.

2.Ja bym stosowala ten krem ktory Ci lepiej sluzy,jezeli od avene nabawilas sie przebarwien to stosuj Dermedica(a czy on ma stabilne filtry?).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 06:13   #2397
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
1.Z tego co czytalam na forum to przy stosowaniu kwasow cera jest uwrazliwiona na promienie sloneczne i moga wystapic przebarwienia.Bezpiecznie j jest robic kuracje jesienia zima.No ale jezeli musisz to stosowalabym kwasy co kilka dni i stosowala gruba wartwe filtra codziennie i unikala slonca.Ale szczerze mowiac to balabym sie kwasow latem,tu gdzie mieszkam nawet teraz w pazdzierniku slonce tak mozno grzeje ze az sie boje czy ja nie za wczesnie zaczelam.

2.Ja bym stosowala ten krem ktory Ci lepiej sluzy,jezeli od avene nabawilas sie przebarwien to stosuj Dermedica(a czy on ma stabilne filtry?).
Dziekuje za odpowiedz. Kurcze szkoda. W sumie zaczelam stosowac kwasy we wrzesniu, kiedy przebywalam w gorach. Stosowalam wlasnie Dermedica ze skrobia i nie mialam nawet pol przebarwienia, a zdobywalam szczyty przy slonecznej pogodzie. Bede musiala to przebadac.

Wlasnie co jest najsmieszniejsze Dermedic nie ma podobno stabilnych filtrow(ja sie nie znam). Ktos gdzies pisal, ze nic z miką i talkiem nie wchodzi na niego w gre. Stosowalam wiec do tej pory skrobie a na to troche transparentnego pudru w kamieniu. Wszystko bylo w jak najlepszym porzadku. Aha, jeszcze czasem podklad l'oreala true match - rowniez zero przebarwien. Pozniej przesiadlam sie na Avene. Nie ma juz slonca, a ja mam przebarwienia. Mam wrazenie ze ona sie tak dobrze wchlania, ze nic nie zostawia na skorze Wlasnie bardzo mnie to martwi, bo Dermedic mi sie juz konczy a Aveny, ktora jest wygodniejsza w aplikacji mam cale opakowanie. Chcialabym je zuzyc i chyba zaczne stosowac jej wiecej na twarz. A moze to kwestia nizszego filtra, Dermedic ma spf60, Avena spf50? Dziwne, ale naprawde nie zauwazylam znacznej roznicy w przetluszczaniu skory po stosowaniu obu w/w filtrow. Natomiast przy Dermedicu mam wrazenie kolderki chroniacej twarz, ktorego w ogole nie ma przy Avenie. I zastanawiam sie, czy Avena nie jest po prostu troche przereklamowana. O roznicy cenowej obu filtrow nie mowie, bo juz pal licho, ma byc skuteczne nie tanie. Ale wlasnie skutecznosc mnie rozczarowuje. Moze ja ja zle aplikuje?

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2007-10-30 o 06:58
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 08:36   #2398
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tulipanna, po uważnym przeczytaniu Twoich postów nasuwa mi się jeden wniosek. Efekt przebarwień prawdopodobnie wcale nie jest wynikiem złej aplikacji czy złego wyboru kremów, które akurat w tym czasie stosujesz. Być może to przejaw o wiele wcześniejszej złej pielęgnacji. Przebarwienia mogą pojawić się po pół roku (pewnie nawet i później) od czasu zaniedbań. Jeśli np. latem stosowałas retinoidy, kwasy, tabletki hormonalne, opalalaś się itd bez stabilnych, nałożonych w odpowiedniej ilości lub reaplikowanych filtrów, które ponadto zapewniają ochronę przed UVB i UVA, to jest bardzo prawdopodobne, że właśnie dopiero teraz ujawnily się przebarwienia. Może właśnie teraz (zakladając, że fantastycznie destabilizujesz Dermedica i go nie reaplikujesz), stosując kwasy itd. nabawiasz się przebarwień, nawet o tym nie wiedząc.
To nie jest tak, jak sobie wyobrażasz, że dziś źle zastosujesz filtr, a jutro będzie brunatna plama na buzi. Przebarwienia po hormonach mogą wyjść nawet po kilku latach.
BTW, Dermedic na stabilne filtry - Titanium Dioxide w połączeniu z Octylmethoxycinnamate, Octocrylene, Eusolex. Niestety, jeśli stosowalaś na to talk, mikę itd., mogłaś go latwo zdestabilizować. Jesli, jak mowisz, chodziłas po górach, pewnie się pociłaś i wycierałaś twarz. Itp.
Jesli pojawiły Ci się przebarwienia, zrób rachunek sumienia i zastanów się, dlaczego tak się stało.
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 09:09   #2399
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
ojjojoj a ja mam taką brzydką cerę teraz nie mam co prawda widocznych naczynek ale rumień owszem... i takie tam historie podskórne. no trudno. chyba trzeba się z tym pogodzić
Alufa, z niczym się nie musisz godzić Zawsze masz kwas migdałowy, czy azelainowy, czy Effaclar z BHA, które naczynkowcom nie powinny szkodzić. Zresztą z AHA to też nie jest zawsze tak, że szkodzi. Sama używam Diacneal z AHA, mam cerę naczynkową i zarumienioną, a działa nie mnie lepiej niż BHA, o azelainowym nie wspominając.
Po prostu musisz wypróbować. Poprosić w aptece o próbki lub nawet kupić. Nikt nie poda ci gotowej recepty.
No uzbrój się w cierpliwość. Ja Diacneal odkryłam dopiero po 6 m-cach prób z innymi kwasami, a na efekty pewnie poczekam kolejne pół roku.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 10:25   #2400
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny, a co powiecie na moja historie?
uzwywam toniku z 10% kwasu mlekowego. wszystko bylo ok, zero negatywnych objawow. az sie martwilam ze tonik nie dziala, wiec nalozylam go, odczekalam jakis czas i nalozylam na niego serum z wit. C 15%... poczulam szczypanie. skora zaczela mnie piec, ale uznalam to za pozytywny objaw. poszlam spac.
rano wstaje, a pod okiem w takim zagieciu skory/zmarszczce mimicznej? skora wyglada jak hm...poparzona? "stopiona". ale tylko w tym 1 zagieciu, wiec tego normalnie nie widac. odstawilam na jakis czas kwas, pozniej stosowalam na twarz omijajac okolice oczu. "poparzenie" zeszlo.

a ostatnio nalozylam serum z wit. C na noc (poprzedniej nocy stosowalam kwas na cala twarz) i znow ten efekt, tylko troche lzejszy mam wrazenie. czy to niewlasciwie w moim przypadku stosowanie serum z wit.C i kwasu? co oznacza to poparzenie? moze ktos mial podobny przypadek? nalezy raczej mimo to stosowac tak dalej (np. rzadziej) czy przestac laczyc C i mlekowy?
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.