Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 10:01   #1021
Kamyla_83
Przyczajenie
 
Avatar Kamyla_83
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pod Warszawą
Wiadomości: 23
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Te wszystkie spf 100 czy 80 juz dawno wycofane, nie produkują kremów z tak wysoką ochroną...
Dobrze wiedzieć, jeśli idzie o filtry to jestem trochę zacofana. Teraz mam SVR 50 ten barwiony i muszę przyznać, że robi mi trochę maskę na twarzy, ale jakoś muszę to przeboleć. Przynajmniej nie wysusza mi twarzy tak jak Avene.

Wczoraj ukręciłam sobie 5% tonik z kwasu migdałowego z dodatkiem kwasu hialuronowego według przepisu z mazideł. Na razie nie ma żadnych efektów, ale trudno się takich spodziewać po jednym użyciu . Później planuję mocniejszy peeling, ale dopiero po świętach bo nie chcę nikogo przy stole straszyć swoją odłażącą skórą. Dam znać czy coś to daje jak już spróbuję.

Flower 21, skoro masz piegi to pewnie też masz bardzo jasną skórę więc koniecznie musisz stosować wysokie filtry na twarz nawet jak siedzisz w domu, bo inaczej dorobisz się przebarwień. Ja całe życie olewałam filtry i teraz mam za swoje.

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Jak mi kwas migdałowy nic nie da to pewnie spróbuję tego kojowego, dzięki za info.
Kamyla_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:26   #1022
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
Jak sie przed tym strzec? Nie chce sie pozbywac piegow, ale nie chce miec plam na twarzy. Mam stosowac na to jakies kremy? Z wysokimi filtrami? Czy raczej cos innego?
Rozumiem, że te plamy czy też połączone piegi zostały Ci po opalaniu i nie zeszły np. po lecie? Filtry bezwzględnie, i to wysokie już, co najmniej 30, a za moment 50. I nie opalaj twarzy. Co do kremow wybielających, nie mam pojęcia, jak działają na piegi, wiem, że na moje plamy wybielacze nie działaja. Ale myślę, że np. wybielający na dzień z wysokim filtrem Ci nie zaszkodzi. TYlko takich kremów jest mało. Pharmaceris chyba ma, Oriflame miał kiedyś taki fajny z wit. C i spf20 (a może to była nawet spf 30?!?), ale przestali produkować. Tylko że na taki wybielający i tak trzeba filtr nakładać...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 20:52   #1023
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

hej, nie mieszkam w Polsce, u mnie juz od miesiaca swieci spore slonce. Piegi pewnie są i z zeszlego lata, ale juz kilka razy sie opalałam i zauwazylam ze wychodzą nowe od slonca i zaczynają sie lączyc.... i to mnie martwi.

Myslalam o kremach firm Lancome, Lancaster czy Clarins... ale jeszcze nie patrzylam jakie mają rodzaje.
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 07:27   #1024
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
hej, nie mieszkam w Polsce, u mnie juz od miesiaca swieci spore slonce. Piegi pewnie są i z zeszlego lata, ale juz kilka razy sie opalałam i zauwazylam ze wychodzą nowe od slonca i zaczynają sie lączyc.... i to mnie martwi.

Myslalam o kremach firm Lancome, Lancaster czy Clarins... ale jeszcze nie patrzylam jakie mają rodzaje.
N to spf 50 to mus...Lancome miała jakiś - ponoć- hit, bo nie testowałam- krem z filtrem na azjatycki rynek...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:10   #1025
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Lorri, kupiłam sobie na allegro kwas kojowy i stosowałam w toniku 4%- efekty były wspaniałe.
Ale mam wrażenie, że odkąd nie stosuje tego toniku znów wracają mi "cienie" na buzię.
Nie są aż tak ciemne jak przed zastosowaniem kwasów, no ale ewidentnie pogarsza mi się stan przebarwień.
Oczywiście- filtruje się na maxa (LPR 50+ barwiący)
czy masz jakąś wiedzę nt. stosowania kwasu kojowego latem (można? czy nie można?!) stężeń, częstotliwości itd...
będe wdzięczna za info
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-13 o 19:52
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 20:14   #1026
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Lorri, kupiłam sobie na allegro kwas kojowy i stosowałam w toniku 4%- efekty były wspaniałe.
Ale mam wrażenie, że odkąd nie stosuje tego toniku znów wracają mi "cienie" na buzię.
Nie są aż tak ciemne jak przed zastosowaniem kwasów, no ale ewidentnie pogarsza mi się stan przebarwień.
Oczywiście- filtruje się na maxa (LPR 50+ barwiący)
czy masz jakąś wiedzę nt. stosowania kwasu kojowego latem (można? czy nie można?!) stężeń, częstotliwości itd...
będe wdzięczna za info
Jeśli stosujesz wysoką ochronę i unikasz ekspozycji słonecznej latem, to mogłabyś kontynuować kurację. Zaleca się stosować kwas 1-2 miesiące albo do uzyskania rezultatów. 4% to sporo, osoby o cerze wrażliwszej mogłyby mieć problem z tolerancją takiego stężenia.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-27 o 12:55
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 07:21   #1027
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
osoby o cerze wrażliwszej mogłyby mieć problem z tolerancją takiego stężenia.
a jak się moze objawic nietolerancja?
czytałam że ten kwas w stężeniu do 4% działa wybielająco i nawilżająco- co potwierdza moja gęba nie miałam wcale łuszczenia po nim, gdy stosowałam 2 razy dziennie stężenie 4%- po kilku dniach leciusieńko ściągnęła mi się skóra.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 16:43   #1028
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

W początkowej fazie stosowania kwasu kojowego mogą wystąpić objawy podrażnienia, pieczenie, łuszczenie (jedno z badań pokazało, że KA w stężeniu 4% stosowany dwa razy dziennie przez 3 miesiące jest bardziej drażniący niż 4% hydrochinonu). W takim wypadku powinno się ograniczyć częstotliwośc aplikacji i stopniowo ją zwiększać w miarę przyzwyczajania się skóry. Kwas kojowy - nawet w stężeniu 1% - może również powodować wyprysk kontaktowy po dłużym czasie stosowania.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 19:54   #1029
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dziwne przebarwienia - proszę o pomoc!

Kobietki bardzo proszę o pomoc odnośnie moich 'kochanych' przebarwień... jak widzicie na załączonym obrazku mam sporo, rożnego rodzaju plam :/ pierwsze z nich to białe plamki z brązową otoczką, na jednym policzku mam tez dziwną plamkę (czy to melasma?), mam sporo piegów, i przebarwień pozapalnych :/ Zaczne od najstarczej plamki na policzku mam ją od minimum 6lat... te białe blizny to pozostałości po dużych pryszczach - niestety przez nieuwagę zdarłam strupki po wyjściu spod prysznica, skóra zmiękła i ręcznikiem starałam strupki... mam to już 1,5roku. stosowałam już różne specyfiki: Neostarda HQ (3mies), Triacneal (ok2mies), Acnederm, Pharmaceris (uczulił mnie), GlycoA i naprawde NIC a nic nie ruszyło moich przebarwień :/ same widzicie jak wyglada moja skóra ;( do tego zatkane pory, wagry... nie wiem co począc z tym wszystkim.
Zastanawialam sie nad kupnem KWASU MIGDALOWEGO, bo nie jest fotouczulajacy, ale jakie stężenie wybrac i czy to ma sens...?
Proszę o rady, za każdą nawet najmniejszą pomoc będę wdzięczna!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera2.jpg (66,4 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cera1.jpg (44,0 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cera3.jpg (30,0 KB, 75 załadowań)
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:17   #1030
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Ahoj dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego kwasu kojowego.
Czy macie porównanie z kwasem migdałowym?
Jaka jest różnica, który wydaje się być skuteczniejszy?
Mam już doświadczenie z migdałem, z mlekowym, wszelkie acnedermy, effaclary k, glyco-A. Zastanawia mnie jak wypada na tle tych kwasów.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 18:11   #1031
lawinnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Przebarwienia nad górną wargą

Witam,

piszę tu, bo nie mam już pomysłu ani siły na walkę z okropnym problemem. Jakieś 1,5 roku temu zrobiło mi się okropne przebarwienie nad ustami-właściwie rozlane ciemnobrązowe plamy, okropnie widoczne (efekt solarium i tabletek antykoncepcyjnych). Od roku się nie opalam, codziennie przez cały rok stosowałam SPF 50, miałam już 6 zabiegów IPL, stosowałam neostratę, glyco-A, peelingi migdałowe i cytrynowe, kremy... i nic. Powiem Wam, że jestem załamana, korektor tylko podkreśla to przebarwienie, w efekcie od roku czasu, rozmawiając z ludźmi widzę tylko jak z zaciekawieniem obserwują czy to co mam nad wargą to wąs, czy jednak nie. Nie mam możliwości skorzystać z Cosmelanu, nie mogę sobie pozwolić na urlop. Kiedyś kosmetyczka doradzała IPL i po kilku dniach Cosmelan II, tylko na ten wąs. Bardzo Was proszę, jeśli któraś z Was miała podobny problem i może coś doradzić, będę ogromnie wdzięczna. Żyć mi się odechciewa...
lawinnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 06:52   #1032
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

Cytat:
Napisane przez lawinnia Pokaż wiadomość
Witam,

piszę tu, bo nie mam już pomysłu ani siły na walkę z okropnym problemem. Jakieś 1,5 roku temu zrobiło mi się okropne przebarwienie nad ustami-właściwie rozlane ciemnobrązowe plamy, okropnie widoczne (efekt solarium i tabletek antykoncepcyjnych). Od roku się nie opalam, codziennie przez cały rok stosowałam SPF 50, miałam już 6 zabiegów IPL, stosowałam neostratę, glyco-A, peelingi migdałowe i cytrynowe, kremy... i nic. Powiem Wam, że jestem załamana, korektor tylko podkreśla to przebarwienie, w efekcie od roku czasu, rozmawiając z ludźmi widzę tylko jak z zaciekawieniem obserwują czy to co mam nad wargą to wąs, czy jednak nie. Nie mam możliwości skorzystać z Cosmelanu, nie mogę sobie pozwolić na urlop. Kiedyś kosmetyczka doradzała IPL i po kilku dniach Cosmelan II, tylko na ten wąs. Bardzo Was proszę, jeśli któraś z Was miała podobny problem i może coś doradzić, będę ogromnie wdzięczna. Żyć mi się odechciewa...
ja miałam identycznie, tyle że nie solarium a południowe słońce mnie tak załatwiło plus tabsy
Miałam IPL - szkoda kasy, tego "wąsa" prawie nie ruszyło, testowałam wszystkie możliwe kremy wybielające najlepiej sie sprawdziły (ale bardzo krótkotrwale i mega drażniąco) noestrata i pigmanorm - plamy wróciły, krwawa demabrazja - wąs zniknął na miesiąc.
Pomógł cosmelan sam bez maski - nie było aż tak strasznie. Z tym że używam go cały czas i duże ilości filtra (nawet w domu - odruch bezwarunkowy) , bo ja zrobie dłuższą przerwę to wyłażą cienie - nie plamy ale pare dni pod rząd cosmelan i znikają.
Czyli trzeba cosmelan uzywac raz, dwa razy w tygodniu..... ale ja go lubie wiec nie narzekam
i ja daję cosmelan na całą twarz nawet tam gdzie nie mam plam to juz w celach anty-age relwelacyjnie mi robi

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2012-04-26 o 06:56
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:06   #1033
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

To i ja się podzielę moimi doświadczeniami.
Przebarwienia mam zazwyczaj od słońca,zaznaczam,że się nie opalam,nie chodzę na solarium. Na razie jestem w trakcie walki z moimi przebarwieniami i czekam pod tym względem na jesień,zimę,bo wtedy moja skóra (wiadomo)wygląda lepiej.

Co do użytych przeze mnie specyfików:
Kwas kojowy - nie zauważyłam większej poprawy po ok 2 msc używania, dlatego niestety nie mogę dołączyć do jego miłośniczek;
Albucin Pharmaceris - największy bubel z jakim miałam do czynienia,zero efektów po 1,5 msc używania;
Kwas migdałowy 40% Clarena - ampułki +neutralizator - sam kwas działa nawet fajnie,ale niestety nie na przebarwienia, ładnie zmniejsza pory,wygładza,odświeża. Z przebarwieniami sobie nie poradził zadowalająco.
Bioderma Sebium serum złuszczające z 15% kwasem glikolowym - trochę wybiela, ale za to pięknie wygładza cerę.
Obecnie stosuję Acne-Derm - wiem,że to krem na trądzik,ale o dziwo do tej pory najlepiej radzi sobie z przebarwieniami,są bledsze.Mam nadzieję,że po ukończeniu kuracji tym kremem będzie jeszcze lepiej.

Wiele doświadczonych osób mówi,że na przebarwienia (zwłaszcza latem) nie ma lepszej rady niż krem z filtrem i unikanie opalania - głównie profilaktyka. Mówią,że z przebarwieniami trzeba się polubić,przyzwyczaić się i poczekać do zimy.Coś w tym jest.
Wiem,że nie znikną z dnia na dzień całkowicie,ale i tak zamierzam z nimi walczyć,zwłaszcza ze znienawidzonymi przez wiele wizażanek przebarwieniami nad górną wargą.
Tak więc zamówiłam sobie Intensywnie wybielająca maskę Bielendy, zobaczymy

Edytowane przez cattt
Czas edycji: 2012-05-11 o 12:08
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 14:27   #1034
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Przebarwienia na nogach (i dłoniach)

Cytat:
Napisane przez stilll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę poradźcie co mam robić, czym smarować i jak to zwalczyć.

W kwietniu miałam zabieg usunięcia kurzajek z łydek i dłoni. Dermatolog usunęła mi je metodą krio (ciekłym azotem). Kurzaje zniknęły, ale zostały okropne blizny - przebarwienia. Brązowe, wielkości około 3mm. Wygląda to OKROPNIE. Czym mam to cholerstwo smarować, żeby zniknęło? Macie jakieś pomysły?
Wyprobuj kwasów może... Ja na dłonie robię sobie od czasu do czasu peeling migdalowy i bardzo ładnie je rozjaśnia
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 22:54   #1035
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ahoj dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego kwasu kojowego.
Czy macie porównanie z kwasem migdałowym?
Jaka jest różnica, który wydaje się być skuteczniejszy?
Mam już doświadczenie z migdałem, z mlekowym, wszelkie acnedermy, effaclary k, glyco-A. Zastanawia mnie jak wypada na tle tych kwasów.
mam porównanie
kojowy stosuję od marca z małą przerwą ok. 2 tygodni (codziennie albo nawet kilka razy dziennie aplikowałam)
Plamy z brunatnych stały się prawie w kolorze mojej skóry (max 2 tony ciemniejsze w najgorszym miejscu)Według mnie- zmiana jest ogromna.
Niedawno zrobiłam 2 razy peeling migdałowy stężeniem 16% - łuszczenie było małe, bo skórę mam zaprawioną i "nosorożcową"
po migdałku- cara jest wyrównana, pory zmniejszone, nie wpłynął w żaden widoczny sposób na przebarwienia...ale... zestawienie kojowy+ migdałowy to dobra opcja.
Moge powiedzieć że ogólnie poprawia wygląd twarzy z przebarwieniami i problematyczną, potrądzikową skórą. Osobiście polecałabym taki zestaw (kojowy na codzień, bo on nie wysusza ani nie drażni i raz na 10-14 dni migdał w niższym stężeniu,tak do 20%)
Jedak sam migdał na przebarwienia-to według mnie za mało(moje przebarwienia były w kolorze zaschniętej krwi, pod makijażem wyglądały jak niezbyt dobrze zakamuflowane sińce)
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2012-06-12 o 22:58
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 07:39   #1036
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

la'Mbria,
czy ten kwas kojowy można stosować o każdej porze roku?!? Wiosna., latem, jak slonce jest też?
Stosuje wysokie filtry , oczywiscie...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 13:52   #1037
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
la'Mbria,
czy ten kwas kojowy można stosować o każdej porze roku?!? Wiosna., latem, jak slonce jest też?
Stosuje wysokie filtry , oczywiscie...
Na poprzedniej stronie odpowiadałam na takie pytanie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 13:54   #1038
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

U mnie po latach walki sprawdzil sie krem neostrata 2 razy dziennie przez 3 miesiace, bioderma dla dzieci 50+, i non stop kapelusz i maska chirurgiczna . Przebarwienia sie baardzo rozjasnily, jestem szczesliwa bo w koncu nikt mnie nie pyta co to za plamy na mojej twarzy. Kuracje robilam od grudnia do lutego. Potem religijnie : filtr, maska, kapelusz - tak, wygladam jak obcy) .Teraz dodalam wieczorem serum azaleinowe i rano wit.c . Na razie jest ok, lekko sciemnialy ale zwykle do tej pory mam juz ciemno brazowe. Obserwuje tak wszystko i nasuwaja mi sie pytania:

1. nie chce detronizowac filtrow ale zauwazylam u siebie ze nawet jak sie wysmaruje filtrem jak glupia- czyli przepisowo to po calym dniu - nie non stop na sloncu- przebarwienia lekko ciemnieja mimo ze reaplikuje filtr. Idealnie dziala pelna blokada fizyczna - maska i kapelusz. Czy to znaczy ze filtr chroni malo? Czy w takim badz razie skoro tak czy owak robie sie na obcego to moge sobie darowac filtr?

2. lub myslalm o zastapieniu kapelusza parasolka bo mi w glowe goraco) Niesmialo, niesmialo... skoro parasol to moze zdjac i maske i filtrowac sie na maxa tylko? Jest lato , w masce goraco tez,caly czas mam spocony r...

Pod koniec roku planuje zmasowany atak mieszanka: neostrata i retin a lub krem cosmelan.

Laciate i pozytywne pozdrowienia))
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 15:10   #1039
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Dzięki, Lorri,
spróbuje tonik o tym niższym stężeniu i ocenię...Moje plamy trzymają się mocno, niestety

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
Pod koniec roku planuje zmasowany atak mieszanka: neostrata i retin a lub krem cosmelan.

Laciate i pozytywne pozdrowienia))
To, co napiszę, jest sprzeczne, ale co tam! Robiłam cosmelan dwa razy i uważam , że jest do bani, ale patrząc w lustro, rozważam zakup trzeciego słoika. Bo jest, niestety, najskuteczniejszy, tyle że plamy wracają, nawet jeśli nieco mniejsze i rozbite, a za tę cenę nie powinny moim zdaniem. A stosować tego paskudztwa non stop nie zamierzam. Za drogi i za dużo skutków ubocznych...
Neostrata mi nie pomogła, miałam zieloną.
Retinu a nie stosowałam, tylko jakieś kremy z retinolem jesienią/zimą...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 17:49   #1040
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
U mnie po latach walki sprawdzil sie krem neostrata 2 razy dziennie przez 3 miesiace, bioderma dla dzieci 50+, i non stop kapelusz i maska chirurgiczna .
O rany, ale się poświęcasz... a nie było tak, że ludzie bardziej byli zainteresowani tą maską, niż samymi przebarwieniami?
Nie mogłabym tak się ograniczać i wychodzić na dwór z maską. Chyba wolę przebarwienia, niż podporządkowanie życia walce z nimi. Wkurzają mnie, filtruję się, ale jednak nie wyobrażam sobie przechodzenia całych wakacji zasłonięta niczym kobieta islamu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 20:53   #1041
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
Teraz dodalam wieczorem serum azaleinowe
Zdradzisz jakie serum?

Ja już nie mam siły,kończą mi się pomysły..
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 17:10   #1042
Volare75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zielona góra
Wiadomości: 12
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Hejka dziewczyny. Czy ma może któraś do sprzedania PIGMANORM??
Volare75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 09:57   #1043
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
O rany, ale się poświęcasz... a nie było tak, że ludzie bardziej byli zainteresowani tą maską, niż samymi przebarwieniami?
Nie mogłabym tak się ograniczać i wychodzić na dwór z maską. Chyba wolę przebarwienia, niż podporządkowanie życia walce z nimi. Wkurzają mnie, filtruję się, ale jednak nie wyobrażam sobie przechodzenia całych wakacji zasłonięta niczym kobieta islamu.
Przyzwyczailam sie, szybciej niz do przebarwien tym bardziej ze widze efekty, i mysle ze dotrwam jeszcze w masce do kolejnego uderzenia chemia na jesien a potem ja zdejme. Moim problemem jest tez dosyc wrazliwa skora , po dniu chodzenia na sloncu, nawet ultrawyfiltrowana wieczorem mam juz widocznie ciemniejsze plamy, zastanawiam sie czasem czy nie uwrazliwiwlam sobie skory jeszcze bardziej przez to ze tak sie zakrywam...Postanowilam ze rok 2012 bedzie rokiem bardzo powaznego podejcia do plam) Mam nadzieje ze dotrwam do konca,haha.

Cattt uzywam tego :

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html

jest ok, dla mnie nie rozjasnia ale pomaga utrzymac przebarwienia w ryzach latem, nie ciemnieja od razu..
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 10:28   #1044
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Dzięki poczytam.

Ja robie drugie podejście o kw.kojowego jednak tym razem z postaci dipalmitynianu kojowego.

Edytowane przez cattt
Czas edycji: 2012-06-23 o 10:30
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 11:29   #1045
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Kurczę, sama się zastanawiam nad kojowym. Napewno połączyłabym go z migdałem. Ale poczekam do jesieni.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 11:37   #1046
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
Dzięki poczytam.

Ja robie drugie podejście o kw.kojowego jednak tym razem z postaci dipalmitynianu kojowego.
Cattt, jaki masz pomysł na dipalmitynian? Bo mój czeka w lodówce, nie mogę się zdecydować z czym go połączyć. Myślałam o oleju malinowym, ale boję się, że coś sknocę i się do końca nie rozpuści czy coś. A z samego oleju jestem bardzo zadowolona i trochę mi szkoda go wyrzucać, jeśli coś nie wyjdzie
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 11:47   #1047
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Kupiłam nagietkowy,teraz tylko czekam na dostawę dipla i będę mieszać
Zobaczymy,mam zamiar zrobić stężenie ok 4%,może mnie nie popali
Moim zdaniem lepiej zużyć jakiś olej lub macerat, którego nie będzie potem szkoda,jeśli coś nie wyjdzie.
Olej malinowy szkoda zużywać na taką miksturę.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:01   #1048
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
Kupiłam nagietkowy,teraz tylko czekam na dostawę dipla i będę mieszać
Zobaczymy,mam zamiar zrobić stężenie ok 4%,może mnie nie popali
Moim zdaniem lepiej zużyć jakiś olej lub macerat, którego nie będzie potem szkoda,jeśli coś nie wyjdzie.
Olej malinowy szkoda zużywać na taką miksturę.
Niby tak, ale olej malinowy też ma właściwości rozjaśniające, więc łudzę się, że takie połączenie dałoby lepszy efekt No nic, przemyślę to jeszcze, mam do wyboru kilka olei, nie chce mi się robić zamówienia dla jednej rzeczy.
Z drugiej strony, kupiłam próbkę dipalmitynianu na Mazidłach, ona jest ważna przez 3 miesiące od otwarcia, więc jak się sprawdzi to i tak po tym czasie będę musiała zamawiać następną
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia

Edytowane przez simone2010
Czas edycji: 2012-06-23 o 13:02
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:12   #1049
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Nie wiedziałam o właściwościach tego oleju,zaciekawiłaś mnie.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 14:23   #1050
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam o właściwościach tego oleju,zaciekawiłaś mnie.
Cattt, mi troszeczkę rozjaśnił plamki, ale wiadomo, cudów nie ma, to nie kwas
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.