Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-10, 06:41   #1081
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Kiedyś jedna Wizażanka podała taki patent: gąbka Syrena (ta drustronna, z Rossmana) plus oliwka Hipp. Tanie to, a podobno z pupą dzieją się cuda
to jest jak masaż, a wiadomo że masaże pobudzają i usprawniają krążenie, i może mieć to wpływ na walkę z celulitem. oliwka działa nawilażająco-natłuszaczająco- ujędrniająco na skórę. co do tych specyfików jak wybrałabym ten oparty na kofeinie i ekstrakcie ananasowym. w ananasie jest enzym, który może rozkładać cząstki tłuszczu (ale nie wiem czy działa na skórę, bo słyszałam o tym enzymie w kontekście walki z nadwagą i dietetycy polecają jedzenie ananasa dla ludzi z tą przypadłością). i ja bym wmasowywała go za pomocą jakiegoś masażera, czy nakładki masującej, które są dokładane do niektórych balsamów.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-10 o 06:43
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 08:31   #1082
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;14596134]Ziaja Sopot Spa krem aktywnie nawilżający

Skład: Aqua (Water), PPG-15 Stearyl Ether, Hexyl Laurate, Canola Oil, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Steareth-2, Sorbitol, Algae Extract, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Panthenol, Porphyra Ubilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).


Czy może zapchać pory? Chciałabym go stosować jako krem nawilżająco-ochronny na zimną jesień do cery mieszanej.



Ziaja ochronny krem kokosowy

Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Paraffin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Lanolin, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Coumarin

Ten wygląda mi na większego zapychacza (silikony, parafina i olej mineralny), ale chętnie przeczytam, co powiesz o składzie [/QUOTE]

pierwszy kremik zawiera raczej delikatne emolienty, są oksyetylenowane (co daje im mniejszą tłustość), więc nie będą dawać tłustego filmu (tłustej błonki) na twarzy. ma filtry, które zapychają wiele osób, ale obecność lotnych silikonów sprawi, że w błonce pozostającej na skórze będą takie mikroszczeliny i skóra będzie mogła oddychać, pozatym silikony zmniejszą też tłustość kremu. krem napewno będzie nawilżał ze względu na obecność gliceryny i sorbitolu. sporo ekstraktów więc lepiej trzymać w lodówce.
drugi krem będzie bardziej tłusty. wosk mikrokrystaliczny i olej parafinowy może zapychać podobnie jak obecne w nim filtry (ale to musisz przetestować i zobaczyć bo każda skóra może inaczej zareagować na te składniki). wydaje się że ma mniej lotnego silikonu cyklicznego. poza tym widze lanolinę która też może zapychać. fajniejszy wydaje się ten pierwszy, tym bardziej że chcesz stosować w zimne dni, a silikony parując nie schładzają skóry twarzy, ale duża ilość ekstraktów, przekłada się na konieczność silniejszego zakonserwowania i jeśli twoja skóra źle reaguje na konserwanty musisz uważać.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 08:36   #1083
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Przypominam się
skład: Aqua, Cetearyl Alkohol, Cetyl Alkohol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Ceteareth-20, Dimethicone, Fragrance, Cocos Nucifera Oil, Carbomer, Urea, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sodium Benzoate, Niacinamide, Lactic Acid, Inositol, Glycine, Fructose, Methyl-, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.
Załącznik 2575978
standardowy kremik, o działaniu nawilżającym, który moim zdaniem spełni swoje zadanie. powinien się dobrze rozprowadzać-izopropyl Myristate- który jednocześnie zmniejszy tłustość kremu, podobnie jak dimethicone. wszystko co po Fragrance (zapach) jest raczej w ilościach niewielkich. tyle chyba można powiedzieć, że nawilży i natłuści skórę, bez zapychania (ale musisz przetestować, bo każda skóra jest inna i ma inną podatność na zapychanie)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 09:45   #1084
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja mam pytanie odnośnie składu tego kosmetyku:

Nuxe, Creme Fraîche de Beauté Formule 'Light' (Krem nawilżająco - matujący dla skóry mieszanej)


Skład:
Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, CI 12-16 Alcohols, Dimethicone, Potassium Azelaoyl Diglycinate, Ceteareth-20, Jojoba Esthers, CI 77019 (Mica), Cetearyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, Faex (Yeast Extract), Polyacrylamide, Imperata Cylindrica (Imperata Cylindrica Root Extract), Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acis, Tocopherol, CI 77891 (Titanium Dioxide), Phenoxyethanol, C13-14 Isoparaffin, Dimethycone Crosspolymer, Lecithin, Malic Acid, Carbomer, Hydroxyapatite, Ethanol, Cyclohexasiloxane, Sodium Stearate, Tetrasodium EDTA, Tromethamine, Epilobium Angustifolium (Epilobium Angustifolium Extract), Citrus Amara (Bitter Orange Oil), Citrus Dulcis (Orange Oil), Daucus Carota (Carrot Seed Oil), Pinus Sylvestris (Pinus Sylvestris Oil), Laureth-7, Tropaeolum Majus (Tropaeolum Majus Extract), Zinc Oxide, PEG-8, Buthylparaben, Terminalia Chebula (Terminalia Chebula Bark Extract), Porphyridium Cruentum (Porphyridium Cruentum Extract), Helianthus Annuus (Sunflower Seed Oil), Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Glycine Soja (Soybean Oil), Camelia Kissi (Camelia Kissi Seed Oil), Cocos Nucifera (Coconut Oil), Potassium Sorbate, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Disodium EDTA, Lupinus Albus (Lupinus Albus Seed Oil), Camelia Sinensis (Camelia Sinensis Leaf Oil), Glycine Soja (Soybean Seed Extract), Pisum Sativum (Pea Extract), Prunus Dulcis (Sweet Almond Fruit Extract), Robinia Pseudacacia (Robinia Pseudacacia Flower Extract), Avena Sativia (Oat Kernel Extract), Chlorphenesin, Cocos Nucifera (Coconut Extract), Methylparaben, Tocopherol Acetate, Scelerotium Gum, Ethylhexylglycerin, Tocopherol Succinate, Ethylparaben, Propylparaben, Isobuthylparaben.


Jest to krem nawilżająco -matujący ale w opisie podane jest ze zawiera kwasy AHA i nie iwem czy będę mogła go stosować mając cerę naczynkową.Chciałabym sie dowiedzieć czy skład nadaję się do takeij cery bo moze tego kwasu jest bardzo mało a inne składniki będą mi służyć. (Cera tłusta, trąizkowa z przebarwienaimi, naczynkowa)
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 16:03   #1085
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie składu tego kosmetyku:

Nuxe, Creme Fraîche de Beauté Formule 'Light' (Krem nawilżająco - matujący dla skóry mieszanej)


Skład:
Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, CI 12-16 Alcohols, Dimethicone, Potassium Azelaoyl Diglycinate, Ceteareth-20, Jojoba Esthers, CI 77019 (Mica), Cetearyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, Faex (Yeast Extract), Polyacrylamide, Imperata Cylindrica (Imperata Cylindrica Root Extract), Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acis, Tocopherol, CI 77891 (Titanium Dioxide), Phenoxyethanol, C13-14 Isoparaffin, Dimethycone Crosspolymer, Lecithin, Malic Acid, Carbomer, Hydroxyapatite, Ethanol, Cyclohexasiloxane, Sodium Stearate, Tetrasodium EDTA, Tromethamine, Epilobium Angustifolium (Epilobium Angustifolium Extract), Citrus Amara (Bitter Orange Oil), Citrus Dulcis (Orange Oil), Daucus Carota (Carrot Seed Oil), Pinus Sylvestris (Pinus Sylvestris Oil), Laureth-7, Tropaeolum Majus (Tropaeolum Majus Extract), Zinc Oxide, PEG-8, Buthylparaben, Terminalia Chebula (Terminalia Chebula Bark Extract), Porphyridium Cruentum (Porphyridium Cruentum Extract), Helianthus Annuus (Sunflower Seed Oil), Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Glycine Soja (Soybean Oil), Camelia Kissi (Camelia Kissi Seed Oil), Cocos Nucifera (Coconut Oil), Potassium Sorbate, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Disodium EDTA, Lupinus Albus (Lupinus Albus Seed Oil), Camelia Sinensis (Camelia Sinensis Leaf Oil), Glycine Soja (Soybean Seed Extract), Pisum Sativum (Pea Extract), Prunus Dulcis (Sweet Almond Fruit Extract), Robinia Pseudacacia (Robinia Pseudacacia Flower Extract), Avena Sativia (Oat Kernel Extract), Chlorphenesin, Cocos Nucifera (Coconut Extract), Methylparaben, Tocopherol Acetate, Scelerotium Gum, Ethylhexylglycerin, Tocopherol Succinate, Ethylparaben, Propylparaben, Isobuthylparaben.


Jest to krem nawilżająco -matujący ale w opisie podane jest ze zawiera kwasy AHA i nie iwem czy będę mogła go stosować mając cerę naczynkową.Chciałabym sie dowiedzieć czy skład nadaję się do takeij cery bo moze tego kwasu jest bardzo mało a inne składniki będą mi służyć. (Cera tłusta, trąizkowa z przebarwienaimi, naczynkowa)
kwasów jest napewno mało gdyż zawarte są w tej "masakrycznie" dużej ilości ekstraktów, których większość (daję sobie uciąć rękę) jest w ilości śladowej. krem będzie nawilżał i powinien matowić (duża ilość gliceryny i glikolu odpowiedzialne będą za nawilżanie, a mika i dwutlenek tytanu za matowienie).krem nie powinien zapychać i ze względu na zawartość drożdży może być przeznaczony do skóry trądzikowej. jeśli chodzi o cerę naczynkową, to myśle że duża ilość ekstraktów i związane z tym silniejsze zakonserwowanie kremu nie wpłynie na taką skórę dobrze. krem zawierający tylko pogrubione składniki pewnie działaby tak samo jak ten. ja osobiście nie kupiłabym takiego kremu nawet gdyby był dobry. od razu widać, że krem jest na siłę przepełniony. ma to pewnie związek z ceną bo jeśli "zwykły" kupujący spojrzy na cenę i skład to pomyśli: o pewnie krem warty tej ceny bo ma duzo składników. jest to najgorszy z możliwych chwytów jaki może zastosować producent. poza tym boję się pomyśleć co dzieje się z tym kremem po pewnym czasie jeśli chodzi o obecne w nim mikroorganizmy (ze względu na dużą ilość subst. naturalnych). zaznaczony na zielono fenoxyetanol to max. 0,6% kremu (w większych stężeniach stosować go nie wolno) więc widzicie ile składników jest w ilościach naprawde śladowych.

krem może być dobry, ale ja bym nie kupiła

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-11 o 16:04
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 21:24   #1086
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
kwasów jest napewno mało gdyż zawarte są w tej "masakrycznie" dużej ilości ekstraktów, których większość (daję sobie uciąć rękę) jest w ilości śladowej. krem będzie nawilżał i powinien matowić (duża ilość gliceryny i glikolu odpowiedzialne będą za nawilżanie, a mika i dwutlenek tytanu za matowienie).krem nie powinien zapychać i ze względu na zawartość drożdży może być przeznaczony do skóry trądzikowej. jeśli chodzi o cerę naczynkową, to myśle że duża ilość ekstraktów i związane z tym silniejsze zakonserwowanie kremu nie wpłynie na taką skórę dobrze. krem zawierający tylko pogrubione składniki pewnie działaby tak samo jak ten. ja osobiście nie kupiłabym takiego kremu nawet gdyby był dobry. od razu widać, że krem jest na siłę przepełniony. ma to pewnie związek z ceną bo jeśli "zwykły" kupujący spojrzy na cenę i skład to pomyśli: o pewnie krem warty tej ceny bo ma duzo składników. jest to najgorszy z możliwych chwytów jaki może zastosować producent. poza tym boję się pomyśleć co dzieje się z tym kremem po pewnym czasie jeśli chodzi o obecne w nim mikroorganizmy (ze względu na dużą ilość subst. naturalnych). zaznaczony na zielono fenoxyetanol to max. 0,6% kremu (w większych stężeniach stosować go nie wolno) więc widzicie ile składników jest w ilościach naprawde śladowych.

krem może być dobry, ale ja bym nie kupiła

Dziękuję CI bardzo za odpowiedź. Naprawdę widzę , że masz ogromną wiedzę na ten temat.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 08:02   #1087
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ja też bardzo proszę specjalistkę/specjalistki o zerknięcie
INCI: Skład: Water (aqua), Glycine soja (soybean) oil, Alcohol, Glycerin dihyroxyaceton, Caprylic/capric, Triglyceride, Glyceryl stearate citrate, Cetearyl alcohol, Myristyl alcohol, Erythrulose, Orbinya, Oleifera seed oil, Olea europaea (olive) fruit oil, Calendula officinalis flower extract, Tocopheryl acetate, Xanthan gum, Prunus persia fruit extract, Prunus armeniaca fruit extract, Actinidia chinensis (kiwi) fruit extract, Cairica papaya fruit extract Citrus aurantifolia (lime) fruit extract, Tocopherol, Ascorbyl palmitate, Fragrance (parfum), Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool.
funkcja samoopalająca lezy tu niewątpliwie w dihydroxyacetonie. związek cukrowy o którym piszesz to pogrubiona erytruloza, ale nie wplywa ona na melanocyty i melaninę, lecz działa tak jak dihydroxyaceton wchodząc w reakcję z aminokwasami z naskórka. zastosowanie ertytrulozy powoduje, że sztuczna opalenizna jest bardziej równomierna (erytruloza, wolniej wnika w naskórek), erytruloza ma też działanie nawilżające. samoopalacz zapychać nie powinien, ma raczej łagodne emolienty, a dihydroxyaceton nie ma działania komedogennego (zapychającego)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-12, 19:17   #1088
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
funkcja samoopalająca lezy tu niewątpliwie w dihydroxyacetonie. związek cukrowy o którym piszesz to pogrubiona erytruloza, ale nie wplywa ona na melanocyty i melaninę, lecz działa tak jak dihydroxyaceton wchodząc w reakcję z aminokwasami z naskórka. zastosowanie ertytrulozy powoduje, że sztuczna opalenizna jest bardziej równomierna (erytruloza, wolniej wnika w naskórek), erytruloza ma też działanie nawilżające. samoopalacz zapychać nie powinien, ma raczej łagodne emolienty, a dihydroxyaceton nie ma działania komedogennego (zapychającego)
Dziękuję bardzo za odpowiedź, czyli nawet przy dłuższym stosowaniu nie powinnam zauważyć jakichś ubocznych skutków. Moja skóra nie będzie zmęczona czyt. nie pojawią się zmarszczki?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:09   #1089
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź, czyli nawet przy dłuższym stosowaniu nie powinnam zauważyć jakichś ubocznych skutków. Moja skóra nie będzie zmęczona czyt. nie pojawią się zmarszczki?
ja ci tego zagwarantować nie mogę.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:52   #1090
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
to jest jak masaż, a wiadomo że masaże pobudzają i usprawniają krążenie, i może mieć to wpływ na walkę z celulitem. oliwka działa nawilażająco-natłuszaczająco- ujędrniająco na skórę. co do tych specyfików jak wybrałabym ten oparty na kofeinie i ekstrakcie ananasowym. w ananasie jest enzym, który może rozkładać cząstki tłuszczu (ale nie wiem czy działa na skórę, bo słyszałam o tym enzymie w kontekście walki z nadwagą i dietetycy polecają jedzenie ananasa dla ludzi z tą przypadłością). i ja bym wmasowywała go za pomocą jakiegoś masażera, czy nakładki masującej, które są dokładane do niektórych balsamów.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 09:49   #1091
waaampirek
Organizatorka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu Eucerin, Sun, Fluid matujący SPF 50. Głównie chodzi mi o to czy filtry są fotostabilne i czy ma on naprawdę jakieś właściwości matujące. Dodam, że mam cerę mieszaną.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Octocrylene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Homosalate, Butyrospermum Parkii Butter, Polyamide-5, Lauroyl Lysine, Polymethylsilsesquioxane, Titanium Dioxide, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimenthicone, VP/Hexadecene Copolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben.
__________________
Zakupy z wampirkiem - wątek informacyjny
waaampirek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 15:12   #1092
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez waaampirek Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu Eucerin, Sun, Fluid matujący SPF 50. Głównie chodzi mi o to czy filtry są fotostabilne i czy ma on naprawdę jakieś właściwości matujące. Dodam, że mam cerę mieszaną.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Octocrylene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Homosalate, Butyrospermum Parkii Butter, Polyamide-5, Lauroyl Lysine, Polymethylsilsesquioxane, Titanium Dioxide, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimenthicone, VP/Hexadecene Copolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben.
Filtr jest stabilny. Zaznaczam na niebiesko filtry(UVA, UVB i mineralne) Octocrylen+Parsol+Tinosor b S, a z mineralnych- dwutlenek tytanu.

Na żółto masło shea(też ponoć troszkę chroni przed uv) i witamina E o działaniu antyoksydacyjnym

O właściwościach matujących niestety nie wypowiem się(czyt. nie mam pojęcia)

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-10-13 o 15:14
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:30   #1093
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A jeśli chodzi o ten krem: Dermedic Acne Expert krem intensywnie nawilżający to czy nadaje się do skóry tłustej, którą prawie wszystko zapycha a jednak niekiedy potrzebuje lekkiego nawilżenia . Ale obawiam sie tego kremu, gdyz w nazwie jest ze intensywnie nawiląza a mja skóra jest bardzo skłonna na zapychanie. Czy jego składniki są dobre czy mogę łatwo zapychać.

Skład(INCI):


Aqua, C 12-15 Alkyl Benzoate, Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7, Glycerin, Butylene Glycol (And) Peg-60 Almond Glycerides (And) Caprylyl Glycol (And) Carbomer (And) Nordihydroguaiaretic Acid (And) Oleanolic Acid, Isocetyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Algin (And) Acacia Senegal Gum (And) Serine, Methyl Glucose Sesquistearate, Xanthan Gum, Iodopropynyl Butylcarbamate, Dmdm Hydantoin (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothiazolinone, Parfum.


Ma jeszcze substancje aktywne:

  • Moisturizing Marine MICROPATCH - zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu oraz parowaniu wody z naskórka.
  • Gliceryna - bardzo skuteczny związek nawilżający. Przyspiesza usuwanie zrogowaciałych, martwych komórek naskórka. Stanowi składnik NMF.
  • Ac.Net - kompleks mający ogólne działanie lecznicze dla skóry tłustej i ze skłonnością do trądziku. Zwalcza pryszcze poprzez zmniejszenie nadmiernego łojotoku, nadmiernego rogowacenia, ogranicza stany zapalne i rozmnażanie bakterii.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:26   #1094
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Filtr jest stabilny. Zaznaczam na niebiesko filtry(UVA, UVB i mineralne) Octocrylen+Parsol+Tinosor b S, a z mineralnych- dwutlenek tytanu.

Na żółto masło shea(też ponoć troszkę chroni przed uv) i witamina E o działaniu antyoksydacyjnym

O właściwościach matujących niestety nie wypowiem się(czyt. nie mam pojęcia)
za właściwości matujące odpowiada tu dwutlenek tytanu i poliamid-5

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o ten krem: Dermedic Acne Expert krem intensywnie nawilżający to czy nadaje się do skóry tłustej, którą prawie wszystko zapycha a jednak niekiedy potrzebuje lekkiego nawilżenia . Ale obawiam sie tego kremu, gdyz w nazwie jest ze intensywnie nawiląza a mja skóra jest bardzo skłonna na zapychanie. Czy jego składniki są dobre czy mogę łatwo zapychać.

Skład(INCI):


Aqua, C 12-15 Alkyl Benzoate, Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7, Glycerin, Butylene Glycol (And) Peg-60 Almond Glycerides (And) Caprylyl Glycol (And) Carbomer (And) Nordihydroguaiaretic Acid (And) Oleanolic Acid, Isocetyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Algin (And) Acacia Senegal Gum (And) Serine, Methyl Glucose Sesquistearate, Xanthan Gum, Iodopropynyl Butylcarbamate, Dmdm Hydantoin (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothiazolinone, Parfum.


Ma jeszcze substancje aktywne:

  • Moisturizing Marine MICROPATCH - zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu oraz parowaniu wody z naskórka.
  • Gliceryna - bardzo skuteczny związek nawilżający. Przyspiesza usuwanie zrogowaciałych, martwych komórek naskórka. Stanowi składnik NMF.
  • Ac.Net - kompleks mający ogólne działanie lecznicze dla skóry tłustej i ze skłonnością do trądziku. Zwalcza pryszcze poprzez zmniejszenie nadmiernego łojotoku, nadmiernego rogowacenia, ogranicza stany zapalne i rozmnażanie bakterii.
z tym zapychaniem to trudno powiedzieć. jeśli masz skłonność do tego to użycie dość tłustych emolientów (izoparafiny) może cie zapchać. pozatym izoparaafiny jak napisałam są dość tłuste i mogą przy tłustej skórze dodatkowo nadawać jej połysku (zazwyczaj producenci stosując izoparafiny dodają lotny silikon np. cyclomethicone, który zmiejsza poczucie tłustości i błyszczenia). krem powinien nawilżać, ma glicerynę i glikol. ja bym ten krem, ze względu na obecność substaancji naturalnych, trzymała w lodówce, tym bardziej że ma glicerydy pochodzące z migdałów (almond), które bardzo bardzo szybko ulegają "psuciu", nawet gdy są zakonserwowane.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 11:11   #1095
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, mam taki fajny kremik, prawie tydzien sie nim juz smaruje, moje odkrycie roku, bo jest lekki, buzka fajna po nim, gladka, ale.. mam cere super wrazliwa naczynkowa, boje sie zeby mnie nie podraznil, nie uczulil, czasem wyskakuja mi jakies czerwone placki na policzkach, boje sie ze to po nim co o tym kremie powiecie dobrego :

FARMONA Dermacos Półtłusty krem na dzień i/lub na noc
skora nadwrazliwa z pekajacymi naczynkami, sklonna do zaczerwienien


aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, polysorbate, isopropyl myristate, ppg-15 stearyl ether, glycerin, glycine soja oil unsaponifiables, helianthus annuus, stearic acid, biosaccharide gum, oryza sativa oil, aesculus hippocastanus, hamamelis virginiana, cyclomethicone, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, cetyl alcohol, ginko biloba, citrus auranti floris, cera alba, butyrospermum parkii, panthenol, tocopheryl acetate, acrylates C-10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, parfum, sodium hydroxide, bha, CI 16255.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...n-ilub-noc.htm

Edytowane przez Mimi1985
Czas edycji: 2009-10-14 o 11:47
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 11:55   #1096
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę olejku do włosów z Avonu.
Głównie interesuje mnie, czy można go używać przy każdym myciu, czy lepiej się wstrzymać...

Avon, Planet Spa, Secrets of India, Hair Oil Treatment (Nawilżający olejek do włosów 'Skarby Indii')

SKŁAD:
Skład: Aqua, PEG-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Phenoxyethanol, PPG-5-Ceteth-20, Cetrimonium Chloride, Creatine, Polyquaternium-10, Sodium PCA, Methylparaben, Oleth-20, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Benzophenone-4, PEG-90M, Propylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Carthamus Tinctorius Oil, Santalum Album Oil, Diazolidinyl Urea, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, BHT, Isobutylparaben, CI 19140, CI 14700, CI 60730.

Z góry dzięki za pomoc
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:11   #1097
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
Witam, mam taki fajny kremik, prawie tydzien sie nim juz smaruje, moje odkrycie roku, bo jest lekki, buzka fajna po nim, gladka, ale.. mam cere super wrazliwa naczynkowa, boje sie zeby mnie nie podraznil, nie uczulil, czasem wyskakuja mi jakies czerwone placki na policzkach, boje sie ze to po nim co o tym kremie powiecie dobrego :

FARMONA Dermacos Półtłusty krem na dzień i/lub na noc
skora nadwrazliwa z pekajacymi naczynkami, sklonna do zaczerwienien


aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, polysorbate, isopropyl myristate, ppg-15 stearyl ether, glycerin, glycine soja oil unsaponifiables, helianthus annuus, stearic acid, biosaccharide gum, oryza sativa oil, aesculus hippocastanus, hamamelis virginiana, cyclomethicone, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, cetyl alcohol, ginko biloba, citrus auranti floris, cera alba, butyrospermum parkii, panthenol, tocopheryl acetate, acrylates C-10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, parfum, sodium hydroxide, bha, CI 16255.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...n-ilub-noc.htm
kremik oparty jest na delikatnych niezapychających emolientach. isopropyl myristate, zmniejsza dodatkowo tłustość, ułatwia rozprowadzanie. gliceryna nawilża skórę, ale przez obecność wielu substancji naturalnych, ekstraktów i olejków ja radziłabym trzymać go w lodówce, zwiększysz tym stabilność (ekstrakty i olejki mają tendencję do wypływania po dłuższym czasie, ale ważniejszą funkcją trzymania go w lodówce jest zabobieganie rozwojowi mikroorganizmów, któremu sprzyja obecność substancji naturalnych.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:18   #1098
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje bardzo myslisz ze po dluzszym stosowaniu moze podrazniac?
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 15:37   #1099
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo myslisz ze po dluzszym stosowaniu moze podrazniac?
w kosmetykach nawet dobrze zakonserwowanych, ale zawierających duzo składników naturalnych rozwój mikroorganizmów, pleśni, bakterii jest dużo szybszy niż w kosmetykach opartych na np. emolientach syntetycznych, z małą ilością ekstraktów. trzymając krem w lodówce hamujesz procesy rozwoju mikroorganizmów, przez co po pewnym czasie nie nakładasz ich na skórę razem z kremem.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę olejku do włosów z Avonu.
Głównie interesuje mnie, czy można go używać przy każdym myciu, czy lepiej się wstrzymać...

Avon, Planet Spa, Secrets of India, Hair Oil Treatment (Nawilżający olejek do włosów 'Skarby Indii')

SKŁAD:
Skład: Aqua, PEG-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Phenoxyethanol, PPG-5-Ceteth-20, Cetrimonium Chloride, Creatine, Polyquaternium-10, Sodium PCA, Methylparaben, Oleth-20, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Benzophenone-4, PEG-90M, Propylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Carthamus Tinctorius Oil, Santalum Album Oil, Diazolidinyl Urea, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, BHT, Isobutylparaben, CI 19140, CI 14700, CI 60730.

Z góry dzięki za pomoc
ehh ja bym sie po tym nie spodziewała super rezultatów, bo pogrubiony fenoxyetanol to ok. 0,5% całości olejku, więc wszystkie substancje tłuszczowe, emolienty, antystatykhumektanty (nawilżacze) są w ilościach bardzo małych. ja bym powiedziała ze to bardzo bardzo kiepski jeśli chodzi o skład kosmetyk. myślę że jeśli chodzi o stosowanie, to nie ma przeszkód do stosowania go po każdym myciu, ze względu na małą ilość emolientów nie przeciąży włosów, ale nie będą też one w takiej kondycji jak np. po użyciu odżwyki
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 16:00   #1100
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
w kosmetykach nawet dobrze zakonserwowanych, ale zawierających duzo składników naturalnych rozwój mikroorganizmów, pleśni, bakterii jest dużo szybszy niż w kosmetykach opartych na np. emolientach syntetycznych, z małą ilością ekstraktów. trzymając krem w lodówce hamujesz procesy rozwoju mikroorganizmów, przez co po pewnym czasie nie nakładasz ich na skórę razem z kremem.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------



ehh ja bym sie po tym nie spodziewała super rezultatów, bo pogrubiony fenoxyetanol to ok. 0,5% całości olejku, więc wszystkie substancje tłuszczowe, emolienty, antystatykhumektanty (nawilżacze) są w ilościach bardzo małych. ja bym powiedziała ze to bardzo bardzo kiepski jeśli chodzi o skład kosmetyk. myślę że jeśli chodzi o stosowanie, to nie ma przeszkód do stosowania go po każdym myciu, ze względu na małą ilość emolientów nie przeciąży włosów, ale nie będą też one w takiej kondycji jak np. po użyciu odżwyki
Dziękuję za odpowiedź.

Szczerze mówiąc wczoraj zastosowałam śródziemnomorski olejek do włosów Avon Planet Spa i z rezultatów jestem zadowolona W sumie skład jest dość podobny (w KWC nie ma podanego składu tego śródziemnomorskiego, a nie chciało mi się przepisywać tych kosmicznych nazw :p ) dlatego poprosiłam o jego analizę
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 12:10   #1101
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Boots, Soltan, Face Anti-ageing Sun Defence Cream SPF 50+
Ten bloker ma bardzo dobre recenzje, takze na angilekskojęzycznych stronach.
Proszę o analizę skladu:

Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicyate, Isononyl isononanoate, C18-36 acid glycol ester, Polyglyceryl-3 methyglucose distearate, Polysilicone-15, Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Butyrospermum parkii butter, Dimethicone, Titanium dioxide, Diethylhexyl butamido triazine, Sorbitan stearate, Phenoxyethanol, Cetyl alcohol, Polysorbate 20, Mica, Decyl glucoside, Tocopherol acetate, Parfum, Xanthan gum, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Sodium ascorbyl phosphate, Vitis vinifera, Sucrose cocoate, Dimethyl oxazolidine, Potassium hydroxide, Tetrasodium EDTA, Butylene glycol, Propylene glycol, Panax ginseng, Manganese dioxide, Aminomethyl propanol, CI 77891.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 14:00   #1102
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Boots, Soltan, Face Anti-ageing Sun Defence Cream SPF 50+
Ten bloker ma bardzo dobre recenzje, takze na angilekskojęzycznych stronach.
Proszę o analizę skladu:

Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicyate, Isononyl isononanoate, C18-36 acid glycol ester, Polyglyceryl-3 methyglucose distearate, Polysilicone-15, Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Butyrospermum parkii butter, Dimethicone, Titanium dioxide, Diethylhexyl butamido triazine, Sorbitan stearate, Phenoxyethanol, Cetyl alcohol, Polysorbate 20, Mica, Decyl glucoside, Tocopherol acetate, Parfum, Xanthan gum, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Sodium ascorbyl phosphate, Vitis vinifera, Sucrose cocoate, Dimethyl oxazolidine, Potassium hydroxide, Tetrasodium EDTA, Butylene glycol, Propylene glycol, Panax ginseng, Manganese dioxide, Aminomethyl propanol, CI 77891.

Po pierwsze nie uzywamy pojecia bloker,bo nie ma czegos takiego-jest to preparat z filtrem.
Jest fotostabilny wiec nie ma obaw,ze nie bedzie chronic wystarczajaco.Powinien dobrze sie wchlaniac,niemal do matu-moze zostawic satynowe wykonczenie i przez to bedzie slabo nawilzac/natluszczac cery typowo suche.
Wg mnie jest jak najbardziej warty uwagi i przetestowania

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość



z tym zapychaniem to trudno powiedzieć. jeśli masz skłonność do tego to użycie dość tłustych emolientów (izoparafiny) może cie zapchać. pozatym izoparaafiny jak napisałam są dość tłuste i mogą przy tłustej skórze dodatkowo nadawać jej połysku (zazwyczaj producenci stosując izoparafiny dodają lotny silikon np. cyclomethicone, który zmiejsza poczucie tłustości i błyszczenia). krem powinien nawilżać, ma glicerynę i glikol. ja bym ten krem, ze względu na obecność substaancji naturalnych, trzymała w lodówce, tym bardziej że ma glicerydy pochodzące z migdałów (almond), które bardzo bardzo szybko ulegają "psuciu", nawet gdy są zakonserwowane.

A co z bardzo wysoko umieszczonym Polyacrylamide ?jak na to patrzysz?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 17:46   #1103
Ilona321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 230
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę tego produktu :
Revlon, ColorStay, Mineral Mousse Makeup (Podkład mineralny w musie)
Skład: Titanium Dioxide (3.8%), Zinc Oxide (2.0%), Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Isodecane, PEG/PPG 19/19 Dimethicone, Aqua (Water), Caprylyl Methicone, Trisiloxane, Silica, HDI/Trimethol Hexyllactone Crosspolymer, Adipic Acid/Neopentyl Glycol Crosspolymer, Silica Silycate, Cyclohexasiloxane, Mother of Pearl, Topaz, Quartz, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Lactobacillus/Eriodictyon Californicum Ferment Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Malva Sylvestris Extract (Mallow), Serica (Silk), Tocopherol Acetate, Dimethicone/Silsesquioxane Copolymer, Alumina, Trimethylsiloxysilicate, Glycerine, Disteardimonium Hectorite, Trihydroxystearin, Methicone, Alcohol Denat., Triethoxycaprylylsilane, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polymethylsilsesquioxane, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Ethylene Brassylate, Caprylyl Glycol, 1,2 Hexanediol. May Contain (+/-): Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).
Ilona321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 19:41   #1104
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie uzywamy pojecia bloker,bo nie ma czegos takiego-jest to preparat z filtrem.
Jest fotostabilny wiec nie ma obaw,ze nie bedzie chronic wystarczajaco.Powinien dobrze sie wchlaniac,niemal do matu-moze zostawic satynowe wykonczenie i przez to bedzie slabo nawilzac/natluszczac cery typowo suche.
Wg mnie jest jak najbardziej warty uwagi i przetestowania

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------




A co z bardzo wysoko umieszczonym Polyacrylamide ?jak na to patrzysz?
Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7 taki zapis w składzie kosmetyku (składniki oddzielone (and))oznacza że jest to jeden surowiec (np. z jednej butelki) będący mieszaniną tych 3 składników. producent w składzie umieścił cały surowiec, co nie oznacza że poliakryloamid jest w dużym stężeniu (może być w surowcu np. 30% izoparafin, 69,99 Laureth-7 i 0,01% poliakryloamidu i jeśli powiedzmy tego surowca w recepturze jest 5% to ilość poliakryloamidu jest malutka). jego jest tam napewno niewiele, bo jego dopuszczalna zawartość w kosmetyku jest ściśle określona i z tego co pamiętam to jest chyba 0,01%.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 00:39   #1105
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czyli wszystko co za nim w skladzie w zasadzie nie bedzie mialo zadnego dzialania przez baardzo male stężenie tak? raczej taak

czy Ty tez uwaazasz ze on jest szkodliwy i lepiej go unikac?

mam krem ktory ma polyacrylamide na 9 miejscu w skladzie(caly sklad ma ze 20-pare pozycji, czyli to jest wyzej niz polowa) i nie wiem czy moge go uzywac,troche sie boje
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 07:52   #1106
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
czyli wszystko co za nim w skladzie w zasadzie nie bedzie mialo zadnego dzialania przez baardzo male stężenie tak? raczej taak

czy Ty tez uwaazasz ze on jest szkodliwy i lepiej go unikac?

mam krem ktory ma polyacrylamide na 9 miejscu w skladzie(caly sklad ma ze 20-pare pozycji, czyli to jest wyzej niz polowa) i nie wiem czy moge go uzywac,troche sie boje
Aqua, C 12-15 Alkyl Benzoate, Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7, Glycerin, Butylene Glycol (And) Peg-60 Almond Glycerides (And) Caprylyl Glycol (And) Carbomer (And) Nordihydroguaiaretic Acid (And) Oleanolic Acid, Isocetyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Algin (And) Acacia Senegal Gum (And) Serine, Methyl Glucose Sesquistearate, Xanthan Gum, Iodopropynyl Butylcarbamate, Dmdm Hydantoin (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothiazolinone, Parfum.

każdy składnik kremu oznaczony jest innym kolorem.to: Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7
należy traktować jako jeden składnik (powiedzmy znajdujący się w jednej butelce) będący mieszaniną tych trzech substancji, podobnie to:
Butylene Glycol (And) Peg-60 Almond Glycerides (And) Caprylyl Glycol (And) Carbomer (And) Nordihydroguaiaretic Acid (And) Oleanolic Acid te wszystkie składniki też znajdują się w jednej butelce (beczce), i stanowią jeden surowiec, będący mieszaniną tych substancji.
i teraz tak powiedzmy że brązowego z polyacrylamidem jest w recepturze 10%, gliceryny jest 3%, a zielonego jest 2%. wszystko teraz zależy od zawartości poszczególnych składników w surowcu (w butelce). więc jeśli zielonego jest 2% to po przeliczeniu na poszczególne składniki tej mieszaniny wyjdzie każdego składnika niewiele. producent troche źle wpisał te składniki, bo powinien każdy surowiec rozbić na poszczególne składniki i wypisać je z osobna według stężenia w kremie. ten poliamid pewnie byłby wtedy na końcu.
poliakryloamid jest szkodliwy (podobno rakotwórczy) w dużych stężeniach. myślę że w kremie nie ma go więcej niż dopuszczalna "dawka" chyba 0,01%.

co do twojego kremu to wklej skład bo to że poliamid jest na 9 miejscu nie oznacza że jest go duzo. analizując kremy warto spojrzeć na perfume i konserwanty. perfume to około 0,5% kremu

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-17 o 13:28
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 12:33   #1107
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ziaja, krem relaksujący brązujący do twarzy:

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Propylene Glycol, Amber (Succinum) Extract, Polyacrylamide,C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid,Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol.

taki sklad znalazlam w necie bo aktualnie nie moge przepisac z opakowania,ale mniej wiecej chyba to to samo,choc mam wrazenie ze na moim kremie polya.byl wyzej,ale
moze nie.

i jak go widzisz?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-10-17 o 12:38
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 12:47   #1108
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Nuxe, Nuxuriance, Brightening Intense Re-Densifying Serum (Intensywne serum przeciwzmarszczkowe przywracające gęstość skóry)

Skład:

Water (Aqua), Butylene Glycol, Diethylhexyl Succinate, Glycerin, Octyldodecanol, Asparagopsis Armata Extract, Vigna Aconitifolia Seed Extract, Phenyl Trimethicone, Xylitylglucosides, Sodium Polyacrylate, Anhydroxylitol, Lepidium Meyenii Root Extract, Araucaria Angustifolia Seed Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Leaf Cell Extract, Echinacea Pallida (Coneflower) Extract, Ceramide-3, Ceramide-6 II, Cholesterol, Phytospingosine, Carbomer, Xanthan Gum, Tripeptide-3, Ceramide-1, Sodium Lauroyl Lactylate, Xylitol, Parfum (Fragrance), Propylparaben, Chlorphenesin, Butylparaben, Isobutylparaben, Geraniol, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Methyl Ionone.



1.jest to serum ale z tego co się orientuję serum nalezy stosować raz na jakiś czas np 1 raz na tydzień. Na tym serum napisane jest ze stosować ran i/lub wieczorem czyli można stosować to codziennie w dzień w dzień a nie jak zwykłe serum raz na jakiś czas ponieważ składników w nim są w wikęksyzm stężeniu .
2. czy to serum zawiera jakieś hormony i co to wogoóle znaczy?
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 13:19   #1109
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
Ziaja, krem relaksujący brązujący do twarzy:

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Propylene Glycol, Amber (Succinum) Extract, Polyacrylamide,C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid,Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol.

taki sklad znalazlam w necie bo aktualnie nie moge przepisac z opakowania,ale mniej wiecej chyba to to samo,choc mam wrazenie ze na moim kremie polya.byl wyzej,ale
moze nie.

i jak go widzisz?
jak widzisz tutaj też jest wpisany jako cały surowiec (ten sam zestaw składników) tylko ze producent pominął (and), albo w necie tego nie napisali. bo wątpię żeby stężenie poliamidu było aż tak wysokie. oczywiście nie mam 100% pewnosci czy tak jest ale raczej tak.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 14:11   #1110
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Hexxana;14765136]Po pierwsze nie uzywamy pojecia bloker,bo nie ma czegos takiego-jest to preparat z filtrem.
Jest fotostabilny wiec nie ma obaw,ze nie bedzie chronic wystarczajaco.Powinien dobrze sie wchlaniac,niemal do matu-moze zostawic satynowe wykonczenie i przez to bedzie slabo nawilzac/natluszczac cery typowo suche.
Wg mnie jest jak najbardziej warty uwagi i przetestowania

Dziekuje bardzo za opinię, jest dla mnie bardzo cenna. Kremów/emulsji z filtrem uzywam od ponad 10 lat, musze przyznać, że było warto, chociaż kiedyś preparaty tego typu nie były tak wygodne w używaniu jak obecnie. Wiele osób nie chce uwierzyć, że mam 33 lata. Ja jednak nie jestem zadowolna ze swojej cery, od jakiegos czasu zmagam się z jej odwodnieniem i suchością. Jednoczesnie zauważyłam, że im bardziej jest odwodniona, tym bardziej się "przetłuszcza", nie wiem czy to dobre określenie, po prostu reaguje zwiększonym wydzielaniem sebum. Jednoczesnie pojawily się grudki i trądzik... zaczęłam podejrzewać, że filtry Avene "zapychają", chociaz wczesniej nie miałam nigdy takiego problemu. W związku z tym mam prośbę - czy istniej gdzies lista składnikow potencjalnie komedogennych?
Znalazłam taką:
http://www.beautymagonline.com/pages..._cosmetic_.htm
jedak jest trudna do zrozumienia dla laika
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.