Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 07:02   #3571
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Retinol+kwasy Aha

Pisząc retinol, miałam na mysli np. Avene triacneal, wyższego stężenia nigdy nie używałam;/
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 16:34   #3572
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

czesc dziewczyny, chcialam zapytac czy ktoras z was miala doswiadczenia z retinolem?
w jednym z gabinetow zaproponowano mi zabieg z 5% retinolem i tak sobie mysle, czy ktos robil cos o podobym stezeniu?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:41   #3573
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, chcialam zapytac czy ktoras z was miala doswiadczenia z retinolem?
w jednym z gabinetow zaproponowano mi zabieg z 5% retinolem i tak sobie mysle, czy ktos robil cos o podobym stezeniu?
A jakie przygotowanie do zabiegu Ci zaproponowano i jaki dermatolog Ci aż tak wysokie stężenie zaproponował?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 20:51   #3574
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mialam konsultacje ale moze bez podawania nazw i nazwisk.

tak chcialam sie dowiedziec jakie stezenia sie zazwyczaj robi retinolem i w jakiej cenie np. w Wawie?

chyba tez lepiej odczekac po peelingach, kremach i tonikach na kwasach......
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 11:21   #3575
kasia176
Raczkowanie
 
Avatar kasia176
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 135
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam wszystkich Od kilku dni czytam różne wątki na wizażu, ale zanim przez wszystko przebrnę to miną wieki... Dlatego pomyślałam, że spróbuję tutaj poprosić Was o wskazówki i rady jak mam pielęgnować swoją cerę. Co i kiedy używać, bo już głupieję.
Kilka informacji: Jestem po 40-tce, mam mieszaną cerę - przetłuszczająca się strefa T i normalna z tendencją do suchej skóra na policzkach. Trochę rozszerzonych porów. Od 2 lat zaczynam obserwować pojawiające się drobne zaczerwienienia i rozszerzone naczynka wokół skrzydełek nosa i na policzkach. Skóra traci jędrność - widzę to po opadającym owalu i kącikach ust. Pod oczami zmarszczki i kurze łapki oraz cienie i worki. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą i to uśpiło chyba moją czujność. Dotychczas stosowałam głównie kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe, od roku dla cery naczynkowej. A co teraz??? Chciałabym bardziej zadbać o swoją twarz
Zrobić serię peelingów migdałowych w gabinecie kosmetycznym? Na noc coś z retinolem np. Avene Eluage a na dzień coś w wit.C? Jak to połączyć z pielęgnacją cery naczynkowej? Poradzicie, dobre kobiety???
kasia176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 12:51   #3576
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
mialam konsultacje ale moze bez podawania nazw i nazwisk.

tak chcialam sie dowiedziec jakie stezenia sie zazwyczaj robi retinolem i w jakiej cenie np. w Wawie?

chyba tez lepiej odczekac po peelingach, kremach i tonikach na kwasach......
Sa kuracje, gdzie się łączy i nie ma problemu-dlatego dziwi mnie że jesteś po konsultacji i Ci tego nie doprecyzowano i nie przedstawiono kompleksowego programu-jakie preparaty i kiedy. Retinoidy są lekami, nie wyobrażam sobie podania 5% od razu na twarz-trzeba skórę przygotować niższymi stężeniami bo po prostu może wyżreć twarz...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 13:03   #3577
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Sa kuracje, gdzie się łączy i nie ma problemu-dlatego dziwi mnie że jesteś po konsultacji i Ci tego nie doprecyzowano i nie przedstawiono kompleksowego programu-jakie preparaty i kiedy. Retinoidy są lekami, nie wyobrażam sobie podania 5% od razu na twarz-trzeba skórę przygotować niższymi stężeniami bo po prostu może wyżreć twarz...
tez sie dziwie, ze zaproponowano mi zabieg, ktory wedlug ciebie moze mi wyzrec twarz....

__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-01, 14:57   #3578
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
tez sie dziwie, ze zaproponowano mi zabieg, ktory wedlug ciebie moze mi wyzrec twarz....

Twoja twarz, twój wybór...Ja żeby zacząć stosować 1% retinol przygotowywałam skorę około 3 miesięcy i tak po tym stężeniu paliło na tyle, ze na poczatku warstwa na 5 minut zmywanie, powtórka po ponad tygodniu. Jedna z najlepszych dla mnie firm kosmetycznych czyli SkinCeuticals sprzedaje 0,5 % preparat z retinolem, używana przez profesjonalistow Sesderma ma 5% retinol w zabiegu Yellow Peel przygotowuje się skórę dużo wcześniej, a sam zabieg wykonuje lekarz. Skoro profesjonaliści aż tak się trzęsą nad retinolem to nie wyobrazam sobie 10 % retinolu kładzionego na twarz /nawet nie wiem jaka firma produkuje aż tak wysokie stężenie czystego retinolu/ bez przygotowania.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 16:01   #3579
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Twoja twarz, twój wybór...Ja żeby zacząć stosować 1% retinol przygotowywałam skorę około 3 miesięcy i tak po tym stężeniu paliło na tyle, ze na poczatku warstwa na 5 minut zmywanie, powtórka po ponad tygodniu. Jedna z najlepszych dla mnie firm kosmetycznych czyli SkinCeuticals sprzedaje 0,5 % preparat z retinolem, używana przez profesjonalistow Sesderma ma 5% retinol w zabiegu Yellow Peel przygotowuje się skórę dużo wcześniej, a sam zabieg wykonuje lekarz. Skoro profesjonaliści aż tak się trzęsą nad retinolem to nie wyobrazam sobie 10 % retinolu kładzionego na twarz /nawet nie wiem jaka firma produkuje aż tak wysokie stężenie czystego retinolu/ bez przygotowania.
ja pisalam o 5% w zabiegu lekarskim....

w sklepie internetowym widzialam dzisiaj 2% i zastanawialam sie nad kupnem, ale chwilowo robie serie na kwasach glikolowych wiec nie chce mieszac, a cos mi sie wydaje ze retinol i kwas ze soba sie nie zgadzaja...moge sie mylic.
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 16:14   #3580
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
ja pisalam o 5% w zabiegu lekarskim....

w sklepie internetowym widzialam dzisiaj 2% i zastanawialam sie nad kupnem, ale chwilowo robie serie na kwasach glikolowych wiec nie chce mieszac, a cos mi sie wydaje ze retinol i kwas ze soba sie nie zgadzaja...moge sie mylic.
Pytałam się o przygotowanie, a odpowiedzi na to pytanie unikasz. Dziwi mnie ze nie rozwiano CI wszystkich watpliwosci na rozmowie poprzedzającej. Dla mnie bylby to ostry dzwonek alarmowy zeby sobie odpuscic ale to dla mnie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 16:58   #3581
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pytałam się o przygotowanie, a odpowiedzi na to pytanie unikasz. Dziwi mnie ze nie rozwiano CI wszystkich watpliwosci na rozmowie poprzedzającej. Dla mnie bylby to ostry dzwonek alarmowy zeby sobie odpuscic ale to dla mnie
nie dyskutowalam na temat przygotowania do tego konkretnego zabiegu, konsultacja obejmowala rozne propozycje m.in. zabieg z retinolem

__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 12:15   #3582
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2013-11-02 o 12:16
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:31   #3583
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
nie dyskutowalam na temat przygotowania do tego konkretnego zabiegu, konsultacja obejmowala rozne propozycje m.in. zabieg z retinolem

I to mnie wlaśnie zastanowiło, że wysokie stężenie i słowa o przygotowaniu
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 13:20   #3584
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
I to mnie wlaśnie zastanowiło, że wysokie stężenie i słowa o przygotowaniu
nie bylo czasu, to byla darmowa konsultacja ktora trwala 15 min a mowa byla o 5 roznych zabiegach....
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 18:30   #3585
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć, dorzucę swoje pytanie. Zakupiłam tonik z biochemii urody z kwasami AHA, kolejny krok w walce z trądzikiem i bliznami.
Na buzi mam także świeżą bliznę po zabiegu chirurgicznym (listopad 2013) i chciałabym się dowiedzieć, po jakim czasie od zabiegu można używać kwasów. Może wystarczy tylko omijanie tego miejsca przy aplikacji toniku? nie chciałabym sobie zaszkodzić.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-07 o 19:01 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 09:16   #3586
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Sesderma Retises 0,5 czy Glyco A

Hej! Stoję przed wyborem miedzy dwoma powyższymi kosmetykami + kilka zabiegów dermabrazji (to ostatnie oczywiscie u kosmetyczki). Moim problemem są przede wszystkim przebarwienia, wągry i delikatne zmarszczki pod oczami + kurze łapki. Mam 32 lata. Kwasy już stosowałam, ale nigdy nie miałam na sobie retinolu. Oczywiscie na dzień nakładam serum z wit.c (Skinceuticals) i będę kłądła filtr 50. Który specyfik radzicie wypróbowac?
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:24   #3587
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Sesderma Retises 0,5 czy Glyco A

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
Hej! Stoję przed wyborem miedzy dwoma powyższymi kosmetykami + kilka zabiegów dermabrazji (to ostatnie oczywiscie u kosmetyczki). Moim problemem są przede wszystkim przebarwienia, wągry i delikatne zmarszczki pod oczami + kurze łapki. Mam 32 lata. Kwasy już stosowałam, ale nigdy nie miałam na sobie retinolu. Oczywiscie na dzień nakładam serum z wit.c (Skinceuticals) i będę kłądła filtr 50. Który specyfik radzicie wypróbowac?
Krem Sesdermy Retises 0,5% ma wysoką zawartość retinolu. Jeśli nie stosowałaś wcześniej żadnych kuracji lub kremów z retinolem, to powinnaś najpierw zacząć od delikatniejszego kosmetyku, z mniejszą zawartością retinolu. W przeciwnym razie skóra będzie silnie podrażniona i zaczerwieniona. Skórę należy oswajać zaczynając od niższych dawek. Poza tym mówisz też o dermabrazji. Domyślam się, że masz na myśli mikrodermabrazję, bo dermabrazja jest wykonywana tylko przez lekarza i przy znieczuleniu miejscowym. a ponadto podczas stosowania kuracji retinolem, nie powinnaś już korzystać z żadnych innych. Retinol sam w sobie już działa intensywnie złuszczająco, a łączenie go z innymi peelingami może skórę skutecznie podrażnić, a nawet uszkodzić. Nie polecam tego preparatu na okolice oczu. To zdecydowanie za duże stężenie dla delikatnej w tym miejscu skóry.

Co do Glyco A, to jeśli myślisz o 12%owym kwasie glikolowym, to jego działanie na pewno będzie delikatniejsze od Sesdermy. Przy tak stężonym kwasie zmniejszysz ilość zaskórników i ewentualnie delikatnie rozjaśnisz naskórek, ale całkowitej likwidacji przebarwień nie spodziewałabym się. Co do stosowania tego preparatu pod oczy musisz byc ostrożna, bo choć stężenie kwasu glikolowego jest niewielki, to może podrażnić wrażliwą okolicę oczu.

Proponuję przed zakupem kosmetyku konsultację z doświadczoną i godną zaufania kosmetyczką lub dobrym dermatologiem estetycznym.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 04:31   #3588
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sesderma Retises 0,5 czy Glyco A

Dzięki za odpowiedz. Czy w takim razie bezpieczniej byłoby zacząć od stężenia 0.25 retinolu? Zależy mi na pielęgnacji kompleksowej: przebarwienia, pory i okolice oczu. Dlatego myślałam o retinolu. Kwasów pod oczami nigdy nie stosowałam z obawy, że są zbyt agresywne. Czyli, jeśli retinol, to bez mikrodermabrazji. A jeśli Glyco A to również pod oczami i razem z mikrodermabrazją?
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:12   #3589
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Sesderma Retises 0,5 czy Glyco A

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz. Czy w takim razie bezpieczniej byłoby zacząć od stężenia 0.25 retinolu? Zależy mi na pielęgnacji kompleksowej: przebarwienia, pory i okolice oczu. Dlatego myślałam o retinolu. Kwasów pod oczami nigdy nie stosowałam z obawy, że są zbyt agresywne. Czyli, jeśli retinol, to bez mikrodermabrazji. A jeśli Glyco A to również pod oczami i razem z mikrodermabrazją?
Na pewno bezpieczniej byłoby zacząć od stężenia 0,25, ale co do okolic oczu to miałabym wątpliwości. Osobiście uważam, że to za silne stężenie pod oczy, ale mogę się mylić. Poza tym Sesderma ma w swojej ofercie osobny preparat Retines pod oczy, w którym nawet nie podają stężenia retinolu, co wskazywałoby na jego niewielką ilość i potwierdzałoby moje przypuszczenia co do Retines 0,25. Z retinolem nie ma żartów.
Najlepiej zapytaj o szczegóły dzwoniąc bezpośrednio do firmy. dowiedz się też, czy podczas kuracji możesz dodatkowo stosować serum z wit.C, czy przy tak dużym stężeniu retinolu nie podrażni skóry.
Napisz jak będziesz coś wiedziała, bo sama jestem ciekawa

Edytowane przez AniaLB
Czas edycji: 2014-02-05 o 10:21
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 09:36   #3590
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, na stronie mazideł pojawiły się gotowe zestawy z retinolem 1% do skóry suchej, oraz tłustej. Co sądzicie o takim zestawie, warto spróbować, nada się do młodej trądzikowej skóry?
Może któraś z Was zamawiała?
np: http://www.mazidla.com/gotowe-zestaw...gr-205-ml.html
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:46   #3591
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na stronie mazideł pojawiły się gotowe zestawy z retinolem 1% do skóry suchej, oraz tłustej. Co sądzicie o takim zestawie, warto spróbować, nada się do młodej trądzikowej skóry?
Może któraś z Was zamawiała?
np: http://www.mazidla.com/gotowe-zestaw...gr-205-ml.html
Pomysł na kosmetyk jest naprawdę niezły, ponieważ olejek zawiera retinol modyfikowany, który jest stabilny i ma efektywne działanie. Bezpieczna i skutecznie działająca dawka retinolu w kosmetyku to 0,1% do 1%, ale ta ostatnia jest przeznaczona dla skór już przyzwyczajonych do stosowania tego składnika, dlatego zaczęłabym od znacznie niższego stężenia.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:40   #3592
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Teraz dopiero zauważyłam ten olejek z retinolem z mazideł.
Sprzedają też ten retinol oddzielnie.

Dziewczyny poradźcie, czy można zmieszać artrederm (podobno ma alkohol)
z olejem aby zmniejszyć stezenie retinolu. Mam już b. dojrzałą i gdzieniegdzie suchą skóre.Zapytałam też w wątku o olejach-ale tu chyba uzyskam odpowiedz.

Nigdy nie stosowałam retinoidów. Czy wybrać slabszy olejek z mazideł z retinolem(dodalabym jeszcze więcej oleju aby nie był to 1%) czy spróbowac z artredermem?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

przypomniałam sobie, że przecież rok temu używałam serum Z BU renew z retinolem 1% i efektu żadnego nie zauważylam, może dlatego, że cały czas stosuję tonik kwasu migdałowego. Czy ten retinol z BU 1% ma taką samą silę co z Mazideł? Wiem, że są różne postacie retinolu, (te najsilniejsze w działaniu są dostępne na receptę) ale na ich stronie nie ma info?
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:30   #3593
claudia1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć wszystkim!

Od niedawna staram sie przezucić z drogeryjnych kosmetyków na bardziej naturalna pielegnację. Co chwile natykam się na jakieś "nowości" (wy juz znacie to od dawna-dla mnie to czysta magia). Zaczytuje sie w wizazu i teraz trafiłam na retinoidy. Chciałam zapytać, czy one są zalecane dla dojrzałych kobiet i dziewczyn z tradzikiem? Czy każdy powinien je zacząc stosować? Mam 23 lata, cere mieszaną i nie wiem czy juz mogę zaczac uzywac czy ograniczyc sie narazie do serum z vit C? Oczywiscie stosuje inne codzienne zabiegi typu peelingi maseczki olejki itd. A serum czy retinole to jakby już coś dla tych bardziej świadomych dziewczyn, "wtajemniczonych" czekam na odpowiedz lub reprymende i odesłanie mnie do innego watku.

Pozdrawiam,
klaudia
claudia1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:08   #3594
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez claudia1910 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Od niedawna staram sie przezucić z drogeryjnych kosmetyków na bardziej naturalna pielegnację. Co chwile natykam się na jakieś "nowości" (wy juz znacie to od dawna-dla mnie to czysta magia). Zaczytuje sie w wizazu i teraz trafiłam na retinoidy. Chciałam zapytać, czy one są zalecane dla dojrzałych kobiet i dziewczyn z tradzikiem? Czy każdy powinien je zacząc stosować? Mam 23 lata, cere mieszaną i nie wiem czy juz mogę zaczac uzywac czy ograniczyc sie narazie do serum z vit C? Oczywiscie stosuje inne codzienne zabiegi typu peelingi maseczki olejki itd. A serum czy retinole to jakby już coś dla tych bardziej świadomych dziewczyn, "wtajemniczonych" czekam na odpowiedz lub reprymende i odesłanie mnie do innego watku.

Pozdrawiam,
klaudia
Retinoidy mogą stosować zarówno osoby młode jak i kobiety dojrzałe. Retinoidy mają korzystny wpływ na skórę w młodym wieku (działanie zwalczajace trądzik) oraz w póżniejszym (działanie przeciwzmarszczkowe. Retinol i retinaldehyd stosujemy w tym samem celu.

Szukając formy wit a w kosmetykach mozesz natknąć sie na jej postaci:
(kolejność od najsłabszego działania)
palmitynian retinylu (składnik obecny w duzej il "zwykłych" kremów)

retinol, retinaldehyd (retinaldehyd znajdziesz w kremach: ystheal+, eulage, triacneal)
oraz retinoidy:
np tretinoina
tazarotene


Retinoidy to są LEKI dostępne na recepte. Ich stosowanie wiąze sie ze skutkami ubocznymi takimi jak : podrażnienia skóry, intensywne łuszczenie skóry (szczególnie w okolicy brwi i brody), w trakcie ich stosowania filtry są obowiązkowe - to samo tyczy się retinolu i retinaldehydu chociaż ich działanie nie jest tak drażniące. Ze swojej strony polecam Ci konsultacje u dobrego dermatologa skoro chcesz juz zacząć kuracje przeciwstarzeniową- i tak na retinoidy potrzebujesz recepty.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 21:15   #3595
claudia1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź! Chyba poczekam z takimi bardziej konkretnymi środkami jak kuracja retinoidami, narazie moja skóra musi sie przestawić na nową pielegnacje a potem udam sie do dermatologa i zobaczymy co mi powie )
claudia1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 22:55   #3596
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czesc kochane!
Powiedzcie mi co myslicie na temat mojego przypadku. Mam cere wrazliwa, tradzikowa od kilku (nastu?) lat i wiecznie zapchana, z wagrami i bialymi i przezroczystymi grudkami. Stosuje naturalna pielegnacje i kosmetyki mineralne. Jest lepiej niz bylo, ale pomyslalam ze moze zamiast kwasow czy retinoidow (bo sie ich po prostu boje) sprobuje najpierw mocniejszych peelingow zeby sprawdzic czy to poprawi stan cery.


Nakladalam przez kilka dni pod rzad wieczorem savon noir i po kilku minutach robilam masaz rekawica kessa. Po 4 lub 5 dniach cera zrobila sie jeszcze bardziej wrazliwa i strasznie przesuszona, mimo nawilzania. Odczuwalam naciagniecie i wysuszenie przez kilka dni, potem wrocilo do normy. Teraz tyle z tego mam ze wiecej sie pojawia stanow zapalnych, wczesniej przewazaly niezapalne wagry i grudki.


Powiedzcie mi, czy takie cos moge porownac do dzialania retinoidow? Bo jesli tak, to znaczy ze nie mam co probowac, bo wyzre mi skore do miesa... Nie wiem juz jak mam pielegnowac skore zeby sie pozbyc tego wszystkiego, ale tez boje sie odwazniejszych eksperymentow.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 23:05   #3597
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Przylepa- masaż taką rękawicą lub mechaniczny peeling to najgorsze co mozesz dla swojej skóry robić- masz cerę wrażliwą a podrażniasz ja jeszcze bardziej i do tego" rozsiewasz bakterie i stany zapalne" po całej twarzy. Na Twoim miejscu zdecydowałabym się na kwasy lub retinoidy.
Polecam Ci bloga naszej koleżanki z wizażu- ma taką samą cerę jak Ty wrazliwą i tradzikową http://mademoiselleevebloguje.blogspot.com/ Ewa zdecydowała sie na retinoidy a teraz stosuje inną pielegnacje ale już zapomniałam jaką (Na blogu jest jej cała hist i wszystko nt kwasów)
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2014-02-09 o 23:10
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 08:28   #3598
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kessa do twarzy? ojj nie, tylko nie to... jak napisała poprzedniczka możesz sobie tylko zaszkodzić w ten sposób.
Savon noir możesz jak najbardziej używać, ale tylko i wyłącznie jako formę peelingu enzymatycznego. Pamiętaj że ze skorą na twarzy trzeba obchodzić sie delikatnie, a szczególnie gdy jest wrażliwa i trądzikowa jak w Twoim przypadku. Zagłęb się trochę w temat retinoidów i np toników kwasowych, to naprawdę będzie dobry wybór. Ja jeszcze poł roku temu sama zmagalam sie z masakra na twarzy, ale teraz jest juz naprawde super (mi pomogł triacneal, tonik AHA/BHA 10% z BU, savon noir, maseczki nawilżające, lekkie kremy i jeden treściwszy gdy przesadzilam ze złuszczaniem bo nałożyłam podwójna warstwe tri ).
Oczywiście na początku musisz przygotować sie na pogorszenie bo twarz zacznie Ci się oczyszczac, ale po kilku miesiacach regularnej pielęgnacji wszystko sie zmienia na dobre. Powodzenia!
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 08:45   #3599
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Przylepa- masaż taką rękawicą lub mechaniczny peeling to najgorsze co mozesz dla swojej skóry robić- masz cerę wrażliwą a podrażniasz ja jeszcze bardziej i do tego" rozsiewasz bakterie i stany zapalne" po całej twarzy. Na Twoim miejscu zdecydowałabym się na kwasy lub retinoidy.
Polecam Ci bloga naszej koleżanki z wizażu- ma taką samą cerę jak Ty wrazliwą i tradzikową http://mademoiselleevebloguje.blogspot.com/ Ewa zdecydowała sie na retinoidy a teraz stosuje inną pielegnacje ale już zapomniałam jaką (Na blogu jest jej cała hist i wszystko nt kwasów)
Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
kessa do twarzy? ojj nie, tylko nie to... jak napisała poprzedniczka możesz sobie tylko zaszkodzić w ten sposób.
Savon noir możesz jak najbardziej używać, ale tylko i wyłącznie jako formę peelingu enzymatycznego. Pamiętaj że ze skorą na twarzy trzeba obchodzić sie delikatnie, a szczególnie gdy jest wrażliwa i trądzikowa jak w Twoim przypadku. Zagłęb się trochę w temat retinoidów i np toników kwasowych, to naprawdę będzie dobry wybór. Ja jeszcze poł roku temu sama zmagalam sie z masakra na twarzy, ale teraz jest juz naprawde super (mi pomogł triacneal, tonik AHA/BHA 10% z BU, savon noir, maseczki nawilżające, lekkie kremy i jeden treściwszy gdy przesadzilam ze złuszczaniem bo nałożyłam podwójna warstwe tri ).
Oczywiście na początku musisz przygotować sie na pogorszenie bo twarz zacznie Ci się oczyszczac, ale po kilku miesiacach regularnej pielęgnacji wszystko sie zmienia na dobre. Powodzenia!

Wielkie dzieki dziewczyny Kiedys juz czytalam o retinoidach, ale uznalam ze to zbyt wielkie ryzyko dla mnie... Ale chyba znowu wroce do tematu, jak mowicie A jak bede dalej tak sie obawiac, to umowie sie do dermatologa (moze jakos sie z nim dogadam tutaj w DE ). Sama jestem ciekawa jak takie kwasy czy retinoidy moglyby wplynac na moja cere. Wyobrazenia w glowie mam katastroficzne, ale pewnie przesadzam Obejrze bloga tej dziewczyny i to pewnie podniesie mnie na duchu

Wiecie moze czy przy stosowaniu retinoidow sa jakies przeciwskazania do uzywania kosmetykow mineralnych do makijazu?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 09:23   #3600
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki dziewczyny Kiedys juz czytalam o retinoidach, ale uznalam ze to zbyt wielkie ryzyko dla mnie... Ale chyba znowu wroce do tematu, jak mowicie A jak bede dalej tak sie obawiac, to umowie sie do dermatologa (moze jakos sie z nim dogadam tutaj w DE ). Sama jestem ciekawa jak takie kwasy czy retinoidy moglyby wplynac na moja cere. Wyobrazenia w glowie mam katastroficzne, ale pewnie przesadzam Obejrze bloga tej dziewczyny i to pewnie podniesie mnie na duchu

Wiecie moze czy przy stosowaniu retinoidow sa jakies przeciwskazania do uzywania kosmetykow mineralnych do makijazu?
Jak najbardziej możesz stosować kosmetyki mineralne przy kuracji retinoidami. Poza tym zostały one stworzone właśnie z myślą o cerach trądzikowych, problematycznych. Ważne tylko, abyś wybrała naprawdę dobre kosmetyki mineralne, bo często firmy mają w swojej ofercie minerały tylko w nazwie, a w składzie można znaleźć wiele zapychaczy i składników podrażniających. Podczas stosowania retinoidów skóra jest bardziej wrażliwa, więc warto zwrócić na ten aspekt uwagę.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.