Krem Hydrocortisonum 0,5% - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-04, 21:02   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

Krem Hydrocortisonum 0,5%


Przeszukałam całe archiwum i niestety znalazłam strasznie mało informacji o tym kremie. Od dłuższego czasu mam problem z zaczerwienionymi, piekącym i przesuszonymi policzkami. Chciałabym się dowiedzieć, czy ten krem jest dobry, czy warto go kupić?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:58   #2
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Witaj.
Ja osobiście odradzam Ci ten krem na Twoje policzki. Z tego co napisałaś wydaje mi się, że bardziej potrzebują one solidnego nawilzenia i ukojenia niż czegoś takiego jak hydrokortyzon. Jest to preparat o typowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym, który na dłuższą metę utrudnia "rekonwalescencję" przesuszonej skóry. Na początku pewnie zauważyłabyś poprawę (zniknięcie zaczerwienienia), ale - wierz mi - bardzo krótkotrwałą.

Może poszukaj w aptece kremu typu Bepanthen, Alantan Plus lub preparaty nawilżająco-natłuszczające typu Elobaza, Lipobaza i inne bazy. Do tego dorzuciłabym coś "od środka" typu Capivit HydroControl lub sam wyciąg z ogórecznika (np. Biogal).

Pozdrawiam.
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 22:25   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

jeśli twoje problemy to wynik alergii lub podrażnienie, to sterydy przyniosą ulgę. ale to niebezpieczna broń- poczytaj sobie posty o skutkach ubocznych- to nie jest jakiś tam"kremik", tylko lek. jeśli nie masz pewności, że to alergia/podrażnienie, zacznij od srodków łagodzących,np. alantan plus z witA, flexiderm - plus delikatne środki do oczyszczania.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 22:25   #4
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Oto moja historia:
W dzieciństwie byłam alergikiem, więc mam skłonności do alergii. Na początku grudnia pojawiły się u mnie duże białe bąble, wyglądajęce jak ugryzienie komaru, które jednak szybko znikały (może to było uczulenie na zimno?), następnie uczulił mnie kosmetyk, miałam wtedy pokrzywkę na policzkach. Od tamtego czasu, raz jest lepiej raz gorzej. Tzn. były momenty, że odnosiłam wrażenie że uczula mnie dosłownie wszystko czym się posmarowałam, mimo, ze były to kosmetyki używane przez mnie od dłuższego czasu. Pojawiały się zaczerwienia, pokrzywki, bąble oraz wysypka. Obecnie mam duży problem z policzkami.
Te policzki wyglądają naprawde dziwnie. Skóra jest jakby cieńka, mam takie zaczerwienione plamy, które strasznie pieką
Także na 99% jestem pewna, że to alergia.
Dodam, ze brat też jest alergikiem i to dużym!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 22:58   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

stosowanie hydrokortyzonu przez max 7 dni można uznać za w miarę bezpieczne; stosuj go łącznie ze środkami łagodzącymi- jak podleczysz skórę zostaw same "obojętne" smarowidła; ogórecznik doustnie też jest OK. powinnaś obserować, co prowokuje pogorszenie skóry i unikać tego.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 23:09   #6
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

naprawdę nie mam pojęcia co Codziennie obserwuje co jem i czego używam, ale narazie nic nie znalazłam. Jedyne co m przychodzi do głowy to suche powietrze i centralne ogrzewanie i może przez to policzki stały się suche i bardzo wrażliwe. Chociaż prawde mówiąc już sama nie wiem

O masciach sterydowych słyszałam tylko tyle, że pomagają tylko na chwile i po odstawieniu maści wszystko wraca. Dlatego chciałam zapytać jaki jest sens ich stosowania?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 23:17   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

po odstawieniu sterydów wszystko wraca, jeśli nadal masz kontakt z alergenem. natomiast nadużywanie sterydów i nagłe odstawienie=> zawsze pogorszenie stanu skóry, nawet bez kontaktu z alergenem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 23:19   #8
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
po odstawieniu sterydów wszystko wraca, jeśli nadal masz kontakt z alergenem. natomiast nadużywanie sterydów i nagłe odstawienie=> zawsze pogorszenie stanu skóry, nawet bez kontaktu z alergenem.
No to w jakiej sytuacji pomaga?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 23:28   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

jeszcze raz: łagodzą podrażnienia i alergie. jeśli usuniesz przyczynę podrażnienia lub alergii, leczenie skończy sie na kilkukrotnym użyciu sterydu i po problemie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 23:35   #10
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Poczytałam troszkę w archiwum o maśćiach sterydowych i przyznam, że mnie to przeraziło. Ale ja nadal nie rozumie sposobu działania tych maści! Co innego gdyby można było stosować je cały czas.
Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
jeśli usuniesz przyczynę podrażnienia lub alergii, leczenie skończy sie na kilkukrotnym użyciu sterydu i po problemie.
Czyli moge rozumieć, że nawet jeśli usunie się przyczyne, to alergia może nadal występować- czyli jest możliwość, że już nic mnie nie uczula, tylko skóra pozostała wrażliwa?
Przepraszam, że się tak pytam, ale ja naprawdę nie rozumiem?
Czy mogłabyś mi polecić jakiś inny krem, który mógłby mi pomóc?

Z tymi policzkami to jest tak dziwnie, jednego dnia jest poprawa, a następnego jest już gorzej- i tak w kółko! Odnosze wrażenie, że te policzki są po prostu podrażnione przez suche powietrze i centrane ogrzewanie, z tego powodu reagują alergicznie na wszelkie kosmetyki itp. Czy w takim przypadku pomoże Hydrocortisonum?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-02-05 o 13:27
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 13:22   #11
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Znalazłam jeszcze takie maśći:
Hesceral
http://www.cefarm24.pl/hasceral-masc-50-g-p1117.html

Linolantan
http://www.cefarm24.pl/linolantan-zel-30-g-p8625.html

Flexiderm
http://www.fabrykazdrowia.pl/go/_info/?id=1029

Która z tych maści byłaby najlepsza?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 17:44   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

z tych maści wybrałabym Flexiderm- zawiera składniki przeciwzapalne i łagodzące.
hasceral ma kwas salicylowy-służy do złuszczania zrogowaciałej skóry i zaszkodzi ci. Linolantan to lepki żel- trochę łagodzi, ale nie nawilża i nie "uodparnia" skóry.


hydrokortyzon jest najslabszym ze sterydów (w dermatologii stosuje się sterydy np. aż 40 razy silniejsze od hydrokortyzonu i to po tych mocniejszych są aż takie powikłania) i dlatego jest dość bezpieczny nawet przy samodzielnym stosowaniu tym bardziej, że ten bez recepty ma zaledwie 0,5%. stosowany krótko jest OK.

wygląda na to, że masz raczej podrażnioną, nadreaktywną skóre. stosuj raczej środki łagodząco-natłuszczające (również doustnie), a przy pogorszeniach możesz ratować się hydrokortyzonem.


podrażnienie i alergia to dwie osobne sprawy, chociaż dośc łatwo je pomylić; na skórze wyglądają podobnie. czasami bez testów alergicznych nie da się stwierdzić, czy to alergia czy podrażnienie wrażliwej skóry.

alergię wywołuje konkretna substancja, powiedzmy nikiel dodawany do metali (monety, suwaki, kolczyki itp)- wtedy po każdym bez wyjątku kontakcie z alergnem (tu:niklem) będziesz miała objawy chorobowe na skórze i dopóki się nie odczulisz konkretnie na ten alergen, to zawsze kontakt z nim będzie się źle kończył.
natomiast podrażniać mogą różne substancje, np. kwasy. reakcja skóry na np. kwas będzie różna w zależności od stężenia (a przy alergii stężenie nie ma znaczenia) i np. stanu wyjściowego skóry (tzn. skórę twarzy- suchą i cienką znacznie łatwiej podrażnić naszym przykładowym kwasem niż np. grubą skórę na łokciach; a przy alergii łokcie są tak samo podatne jak delikatne policzki). można by się dalej rozpisywac o alergiach pokarmowych (mogą dawać objawy skórne) itd. - alergie to temat-rzeka.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:21   #13
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Mam skore alergiczna, dostalam ten krem w aptece gdy poprosilam o cos na 'uczulenie' bez recepty, dzialanie- bardzo krotkotrwale, pozniej mialam niesamowicie wysuszona skore:/ proponuje wizyte u dermatologa, ktory przepisze cos porzadnego.
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:34   #14
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

właśnie szukałam dermatologa w moim mieście i nie znalazłam, czy to mozliwe aby w przychodni państwowej nie było dermatologów?

Narazie rezygnuje z zakupu hydrocortisonu, jem amertil i smaruje te policzki maścią z wit. A, bo chyba nic więcej nie mogę zrobić
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:18   #15
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Dołączam zdjęcie jednego policzka. Nie wiem czy coś widać na tej fotce
Dodam, że dziasiaj policzki sa w lepszym stanie niż np. wczoraj, są bledsze i nie pieką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0213w.jpg (78,6 KB, 322 załadowań)

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-02-05 o 20:39
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 20:51   #16
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

no widocznie to mozliwe zeby nie bylo... ja mialam tez raz takie dziwne uczulenie na policzkach nie wiadomo od czego i kupilam w aptece Fenistil- co prawda pozniej tez wysuszyl skore ale rowniez zaleczyl..
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 12:14   #17
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Działanie
Glikokortykosteroid o słabym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Działa także przeciwświądowo i przeciwalergicznie. Hamuje przepuszczalność naczyń włosowatych, zmniejszając obrzęk. Wywiera działanie immunosupresyjne oraz hamuje zależne od IgE uwalnianie histaminy i leukotrienów. Blokuje syntezę i uwalnianie niektórych cytokin i interleukin.

Wskazania
Miejscowe leczenie atopowego zapalenia skóry, wyprysku alergicznego, pokrzywki, liszaju rumieniowatego, rumienia wielopostaciowego, liszaju płaskiego o nasilonym świądzie, łojotokowego zapalenia skóry, różnych postaci wyprysku (zwłaszcza wyprysk zliszajowaciały), łuszczycy skóry owłosionej, łuszczycy zadawnionej, świerzbiączki. Kontynuacja leczenia silnie działającymi glikokortykosteroidami. Oparzenia I i II stopnia (w tym słoneczne), stany po ukąszeniu przez owady.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Bakteryjne, gruźlicze, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, stany przedrakowe i nowotwory skóry, trądzik zwykły i różowaty, dermatitis perioralis, atrofia skóry. Nie stosować na otwarte rany i uszkodzoną skórę oraz u pacjentów ze współistniejącą grzybicą układową.

Środki ostrożności
Nie należy stosować preparatu na zdrową skórę. Nie stosować długotrwale u pacjentów z cukrzycą. Bardzo ostrożnie stosować na powieki u osób z jaskrą o wąskim i szerokim kącie przesączania lub zaćmą. Maksymalny czas stosowania na skórę twarzy wynosi 3 dni. Ostrożnie (wyłącznie pod kontrolą lekarza) stosować na dużą powierzchnię skóry, u dzieci do 12 r.ż., u kobiet planujących zajście w ciążę, ciężarnych oraz karmiących piersią. W infekcjach skóry o etiologii bakteryjnej dopuszcza się stosowanie wyłącznie pod osłoną antybiotyku.

Ciąża i okres karmienia piersią
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży: kategoria C (wg US FDA). W ciąży stosować krótkotrwale i jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Dopuszcza się ostrożnie i krótkotrwałe stosowanie u kobiet w okresie karmienia piersią.

Działanie niepożądane
Stosowanie na duże powierzchnie skóry, długotrwale lub pod opatrunkiem okluzyjnym może prowadzić do wchłaniania przez skórę i układowego działania niepożądanego hydrokortyzonu. Miejscowe stosowanie na niewielką powierzchnię skóry w czasie do 14 dni zazwyczaj nie prowadzi do działań niepożądanych. Dłuższe stosowanie może powodować zanikowe zapalenie skóry, rozstępy skórne, dermatitis perioralis, trądzik steroidowy, teleangiektazje i niewielkie przebarwienia skóry. Może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość).

Dawkowanie
Niewielką ilość kremu nanosi się 2-3 razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę (nie dłużej niż przez 14 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej).
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 12:17   #18
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

odszczepieniec o jakim kremie piszesz? Rozumiem, że go polecasz?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 12:34   #19
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

niczego nie polecam a jedynie pisze o leku, o ktory pytasz w watku. poczytaj i sama wyciagnij wnioski czy ci bedzie sluzyl...
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 12:56   #20
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez odszczepieniec Pokaż wiadomość
niczego nie polecam a jedynie pisze o leku, o ktory pytasz w watku. poczytaj i sama wyciagnij wnioski czy ci bedzie sluzyl...
Na podstawie ulotki niewiele można wywnioskować, czy dany lek będzie nam przydatny. Myślę, że cenniejsze są rady i opinie innych użytkownikow...
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:01   #21
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Dziewczyny siedze i czytam o róznych specyfikach na alergie i doczytałam, że dobrze robią okłady z siemienia lnianego. Co o tym sadzicie?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:32   #22
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

O rany moje dziecko używa robionej maści z hydrocortisonem i smaruje go praktycznie calutkiego codziennie odkad sie urodził i lekarz mi nie powiedział że to jest maść sterydowa!!! na alergie skórne typu suche placki jak przy skórze atopowej jest świetna, wszystko ładnie znika i w dodatku nawilża. a wy mnie tu wystraszyłyście nie na żarty że to nie do stosowania długotrwałego i nie dla małych dzieci.....
podam wam skład może to coś innego?
hydrocortisoni 0,5
vit A 150 tys j. m.
2 % sol. acidi borici
i jeszcze coś na E.. eucerini coś tam ad. 150... (niewyraźnie pisze)

naprawde taka maść może szkodzić?
stosuję ją u dziecka jz 3 lata i bardzo często bo ma ciągle alergiczne wysypy i jedyne co zauważyłam to naprawde rewelacyjna skuteczność, ale czy moga być jakieś skutki uboczne?????
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:47   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

to nieczytelne to euceryna- podłoże maści.

maść faktycznie masz z hydrokortyzonem (w bardzo małym stężeniu- 0,33%), z kwasem bornym jako konserwantem (odchodzi się od stosowania go u maluchów, bo wchłania się przez niedojrzałą jeszcze skórę i kumuluje; w tej maści jest go niewiele) oraz witaminą A.

porozmawiaj z lekarzem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 12:53   #24
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

madzia.a najcenniejsza to jest wizyta i rozpoznanie przez dermatologa a nie opinie innych. jesli chodzi o kwestie stosowania takich preparatow, podejscie powinno byc indywidualne i nie na wlasna reke-tym bardziej ze nie wiadomo co tak naprawde masz na tej twarzy.

o hydrokortizonie przepisalam ci z ksiazki o lekach, ktora kazdy lekarz ma w szufladzie swojego biurka i jesli czegos nie pamieta o danym leku, to sobie do takiej knigi zaglada.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 13:02   #25
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Hydrocortisonum -krem (10 mg/g) Homeofarm
Hydrocortisonum 0,5% -krem (5 mg/g) Aflofarm Farmacja Polska


opis dotyczy tych masci, wiec goha80 moze masz cos innego
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 13:26   #26
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez odszczepieniec Pokaż wiadomość
madzia.a najcenniejsza to jest wizyta i rozpoznanie przez dermatologa a nie opinie innych. jesli chodzi o kwestie stosowania takich preparatow, podejscie powinno byc indywidualne i nie na wlasna reke-tym bardziej ze nie wiadomo co tak naprawde masz na tej twarzy.

o hydrokortizonie przepisalam ci z ksiazki o lekach, ktora kazdy lekarz ma w szufladzie swojego biurka i jesli czegos nie pamieta o danym leku, to sobie do takiej knigi zaglada.
Ale ja byłam u lekarza i dostałam tylko Zyrtec i skierowanie na badanie krwi. Stwierdzono, że to alergia. Ale wieczorami policzki bardzo pieką. Jutro prawdopodobnie pójde jeszcze raz i znowu zapewne dostane jedynie zyrtec!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 13:45   #27
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

to moze doraznie kup sobie wapno w takich pastlkach i pij codziennie. jak cie piecze twarz to sprobuj tez maske ze zmielonych platkow owsianych- zmiel platki, zalej wrzatkiem i jak ostygnie to taka papke sobie na twarz poloz. siemie lniane tez jest dobre.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 13:49   #28
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

jem wapno, biore zyrtec, wczoraj zrobiłam sobie maseczke z siemienia lnianego Jutro troszkę "przycisne" lekarza, może mi coś jeszcze przepisze.
Chciałam również zapytać, czy moge poprosić lekarza, aby pozwolił mi spisać wyniki badania krwi, czy może mi lekarz odmówić?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 14:07   #29
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

podstawowe wyniki badania krwi powinnas dostac do domu bez łaski. chybaze sa jakies specjalistyczne, to moze chciec zatrzymac je w twojej kartotece. ale spisac nie powinien zabraniac.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 14:15   #30
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Jutro napisze, jak poszła mi wizyta u lekarza
Czy pozwolił mi przepisać wyniki badań i czy przepisał mi coś więcej niż zyrtec.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.