Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 15:19   #1
minako87
Przyczajenie
 
Avatar minako87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3

Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę


Witam. Być może na forum był już taki temat ale nie mogę znaleźć. Otóż mam taki problem. Borykam się z trądzikiem już dobrych paru lat ale dopiero od roku chodzą do dermatologa. Brałam Tetralysal przez pół roku i do tego przez miesiąc Differin na noc a potem Isotrexin i Skinoren na dzień. Nawet po odstawieniu antybiotyku doustnego miałam bardzo ładną cerę ale po peelingach chemicznych stan cery się pogorszył. Obecnie mam taki zestaw leków: Locacid do smarowania na każdą noc i do tego Clindacne na dzień i bang! Mam problem i dlatego proszę o poradę i wskazówki. Otóż obecnie przy tym zestawie leków, mam bardzo przesuszoną cerę i nie wiem co z tym zrobić, dlatego proszę Was o radę. Czy przy kuracjach antybiotykowych (miejscowych) używacie kremów nawilzających? A jeśli tak to jakich i jak? Chodzi mi o to, czy np. rano po umyciu twarzy nakładacie krem nawilżający a potem dopiero lek czy może jakaś inna kolejność? Będę bardzo wdzięczna za rady i wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie.
minako87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:33   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

Nawilżacz koniecznie!

Kremów do wyboru jest kilka, ja ze swojej strony mogę polecić Humektan (na dzień i na noc) oraz Physiogel (na noc raczej, bo twarz się po nim świeci).

Najpierw lekarstwo - żel/maść/krem, a dopiero potem krem nawilżający.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:19   #3
minako87
Przyczajenie
 
Avatar minako87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

sabona89 bardzo dziękuje za radę ;-) Zapewne ratujesz mi życie.

Pozdrawiam.
minako87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 07:47   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

Boże, same antybiotyki i to na dzień też ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 17:04   #5
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

minako87 - ja również jestem w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej - od środy codziennie na noc Isotrexin. Skórę trzeba nawilżac obowiązkowo
Na dworze wiatr i mróz, w ogrzewanych pomieszczeniach bardzo suche powietrze, do tego wysuszające skórę leki - tragedia...
Mam tłustą skórę, a taka cera + łuszczenie i przesuszenie to chyba najgorsze połączenie - nie można posmarowa się czyms tłustym, bo wysyp murowany, a lekkie kremy nie nawilżają tak, jak powinny, te zarezerwowane dla cery trądzikowej maja w składzie alkohol i inne wysuszające składniki.
Długo zastanawiałam się nad wyborem odpowiedniego kremu z wysokim filtrem UV (niedawno dowiedziałam się, że to koniecznoś przy kuracji pochodnymi retinoidów - m. in. Isotrexin), postanowiłam kupic taki specyfik:

Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie na zimową porę, pomimo tłustej cery, zgodnie z opiniami na KWC krem nie zapycha, zresztą ja nie widzę tam typowych zapychaczy, ale moja wiedza w tym zakresie jest baaardzo niewielka. Może ktoś mógłby coś o nim powiedziec? Z góry dziekuję za pomoc
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 16:17   #6
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

Dziewczynki, jakie kremy ochronne/uv/nawilżające stosujecie przy terapiach. Ja mam przepisany Locacid i nie wiem jaki krem na dzien dobrać?

Edytowane przez m.mc7
Czas edycji: 2009-02-07 o 16:19
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 17:55   #7
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

Do pielęgnacji cery trądzikowej używam kremu łagodząco-nawilżającego z Avene. Ważne, żeby krem był delikatny i nie obiecywał żadnego zwalczania trądziku. Tak samo zresztą w przypadku emulsji myjącej do twarzy.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 18:59   #8
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Terapia antytrądzikowa i przesuszona cera - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez minako87 Pokaż wiadomość
Czy przy kuracjach antybiotykowych (miejscowych) używacie kremów nawilzających? A jeśli tak to jakich i jak? Chodzi mi o to, czy np. rano po umyciu twarzy nakładacie krem nawilżający a potem dopiero lek czy może jakaś inna kolejność? Będę bardzo wdzięczna za rady i wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie.
hej! używamy, oczywiscie. Najpierw lek, a potem na to, jak juz wchłonie, to krem. Ja nie używam żadnych wysokopółkowych specyfików - krem z Oriflame Optimals - Comfort Day Cream i Biolipidowy krem Ziaji (z serii HLC) miejscowo (jest zbyt tlusty dla mnie). Od czasu do czasu smaruje twarz La Roche-Posay Cicaplast. I krem pod oczy Garnier'a obowiazkowo stosuje.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.