Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 07:35   #31
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Ja sądzę, że jeśli dziecko opanowało materiał i teoretycznie przez ten powtarzany rok będzie się obijać [wszystko rozumie, pamięta, nie potrzeba wiele wysiłku do nauki] to szok w kolejnym roku będzie jeszcze większy. Przez rok można skutecznie odzwyczaić się od nauki i wysiłku. Przyjdzie nowy materiał, trzeba będzie znowu zacząć się uczyć rzeczy, któreych się nie zna - będzie mu ciężko.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 07:43   #32
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

mój 6 latek idzie teraz do szkoły,
niech idzie , szkoła blisko

ten stracony rok pozwolę mu wykorzystać w liceum gdy mu się szkoła nie spodoba, na studiach gdy coś nie pójdzie, może na rok za granicę wyjedziemy ...
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 12:02   #33
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Również nie mam dzieci, ale myślę podobnie jak candycotton.

Też nie rozumiem tego, że pozostawiając dziecko drugi raz w tej samej klasie lepiej opanuje materiał. Jak dziecko nie radzi sobie w jednym roczniku to raczej bez pomocy rodziców w kolejnym też sobie nie poradzi...
błędne myślenie, moje dziecko poszło do 1 klasy jako 6-latek i mimo tego, że siedzę z nim przy lekcjach codziennie po 3h to radzi sobie dobrze ze wszystkim oprócz czytania i co mogę ci powiedzieć? dopiero teraz widzę że dorasta do tej 1 klasy i zaczyna powoli sam rozumieć o co chodzi w czytaniu i sam zaczyna czytać książki - dopiero teraz gdy kończy prawie 1 klasę ale mimo wszystko zostawiam go jeszcze raz w 1 klasie nie dlatego że będzie mądrzejszy w przyszłym roku bo ten materiał będzie miał opanowany ale dlatego że normalnie będzie przyswajał wiedzę w wieku w którym powinien a nie wcześniej bo ktoś miał taki kaprys. dodam że moje dziecko jest z października 2009r. i po pierwszych dwóch miesiącach nauki nauczyciel stwierdził że wszystkie dzieci które poszły z tego rocznika do szkoły tak naprawdę nie były przygotowane do tej klasy i zgodnie z rodzicami wszystkimi stwierdziliśmy, że zostawimy dzieci jeszcze rok w 1 klasie
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 14:32   #34
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

nie zgodzę się z jedną z dziewczyn że materiał w klasie 3 jest trudny. moja córka właśnie poszła do klasy 4 więc jestem w miarę na bieżąco. podałaś program na cały rok szkolny na 10 miesięcy pracy. zegar dzieci już w drugiej powinny mieć chociaż w podstawie pokazany i opanowany. w trzeciej jest dodanie i rozwinięcie o minuty. tabliczka mnożenia co miesiąc dwie cyfry, w drugiej połowie roku już ćwiczenia z mnożenia. jeśli opanuje mnożenie to dzielenie idzie przecież w druga stronę. i mnożenie i dzielenie idzie na pełnych cyfrach bez wyników po przecinkach.dodawanie liczb dwucyfrowych- dla dzieci pikuś i w momencie roztrzaskują to licząc na palcach a potem już w pamięci idą jak burza. opisówki - przecież to nie żadne eseje a rozwinięcie z klas poprzednich. w 1 i 2 było pytanie a na nie odpowiedz a teraz idziemy o krok dalej czyli pisanie króciutkich wypracowań ( na prawdę krótkich). listy to tylko - kochana babciu byłam na wakacjach i robiłam to i tamto. kocham cię - tyle.
nie wyobrażam sobie waszego lamentu kiedy już w czwartej wchodzi przyroda, historia, czasy na języku angielskim i wszystko trzeba pamięciowo się wyuczyć.

napisze po raz kolejny. posłałabym dziecko do 3 klasy, według mnie powtarzanie materiału który już zna to tylko kara .
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 14:39   #35
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Moja córka jest w pierwszej klasie, mam ten sam wybór, ale idzie dalej, już poszła jako sześciolatka, nie miałam wtedy wyboru. Dodatkowy rok dzieciństwa to dla mnie czas w domu, nie 2 lata w tej samej klasie. Jeśli nadal tak będzie syn pójdzie jako siedmiolatek od razu później.
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 14:42   #36
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

jeśli jest dobrym uczniem to nie ma potrzeby aby powtarzał drugą klasę. Zbyt niski poziom możliwe, że zniechęci go do nauki w przyszłości.
Jeśli nie do końca wszystko ogarnia, to dalej nie uważam aby dobrym pomysłem było pozostawienie go w drugiej klasie. Dziwię się rodzicom, że mają takie podejście (nie poślę dalej bo zły nauczyciel ). Myślę, że nie panuje w szkole samowolka bez dyrekcji i nauczyciel ma jakieś kompetencje. A subiektywne zdanie rodziców absorbują dzieci i tworzą się mity złego nauczyciela, który wcale aż taki zły nie jest. W swoim życiu pewnie będzie trafiał na lepszych i gorszych nauczycieli ale dla chcącego nic trudnego, przy każdym można się nauczyć, może potrzeba będzie więcej wysiłku...ale czy to aż takie straszne? W końcu materiał z klas 1- 3 to materiał , który dziecko powinno wynosić z domu (dodawanie, odejmowanie, pisanie, czytanie, poznawanie drzew, zwierząt, trochę angielskiego itp. to podstawowe umiejętności) więc nawet nauczyciel, który w trakcie lekcji czyta gazetę i pozwala się dzieciom pozabijać nie powinien narobić im luk na dalszą edukację, bo to podstawowe umiejętności które dziecko wynosi z domu i ze szkoły [ale OBOWIĄZKIEM nauczyciela jest go tego nauczyć]

jakoś tak mnie wzięło na rozmyślanie ......

off topic: jestem ostatnio pod wrażeniem systemu nauczania w Stanach, gdzie za klasę (nie rocznik) odpowiedzialny jest jeden nauczyciel (czyli każdą pierwszą klasę uczy ten sam nauczyciel, bo jest on masterem w nauczaniu klas pierwszych i co roku uczy wszystkich pierwszaków, tak samo z drugimi i trzecimi. Dzieci zmieniają i klasę i nauczyciela). nauczyciele mogą wtedy stać się realnymi specjalistami danego obszaru (niewielkiego, w porównaniu z polskimi etapami nauczania)
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 15:37   #37
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez cytrynowa0panna Pokaż wiadomość
Witam! Od razu napisze jesli jest taki watek to prosze o przeniesienie bo nie moglam znalezc... chodzi mi o to, czy sa tu osoby ktore posłały wczesniej swoje dziecko jako 6 latek do 1 klasy a teraz w zwiazku ze zmiana reformy mozna je pozostawic kolejny raz w drugiej klasie.... czy macie znajomych ktorzy tak robili? Otóz u nas teraz jest ten problem bo na poczatku matki nie chcialy by rozdzielano dzieci na półrocza tylko zeby caly rocznik poszedl razem do jednej kalsy a nie z rok starszymi i matki z drugiej polowy dobrowolnie zgodzily sie aby nie rozbijac rocznika (mieszkamy w malej miejscowosci). Teraz matki chca by dzieci kolejny raz powtarzaly 2 klase ze lepiej beda sobie dawac rade i beda mialy ten dodatkowy rok dziecinstwa... polowa klasy chce zostawic dzieci i one by sie uczyly z ta wychowawczynia , ktora teraz maja bardzo fajna a dzieci , ktore chca isc do 3 poszlyby do rocznikowo starszych czyli dzieci z 2009 i tu jest problem znowu takie rozbicie i dzielenie. Nie wiem juz co sama mam robic czytam opinie na forach i sa bardzo sprzeczne jedni mowia by zostawiac drudzy , ze nie bo to 2 klasa a wy jakie macie doswiadczenia w rozmowach ze znajomymi?
Jako matka syna urodzonego w kwietniu 2008 odradzam. Mój po "znajomości" zamiast iść do zerówki z przedszkolu był w grupie 4-5 latków w zeszłym roku dzięki opinii psychologa był w zerówce i dopiero teraz poszedł do 1 klasy. Ciężko mu idzie pisanie, ale nie wyobrażam sobie zostawiać go na 2 rok z tego powodu. Nadrobi.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 15:55   #38
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

jak dla mnie pomysł-porażka, zostawić dziecko drugi rok w klasie, kiedy radzi sobie z materiałem. większa to będzie kara niż nagroda, żeby "przedłużyć dzieciństwo". jeśli dziecko nie jest orłem to możliwe, że rodzice za mało czasu mu poświęcają. albo zwyczajnie późno zaczęli rozwijać umiejętności swojego dziecka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 16:14   #39
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
i po pierwszych dwóch miesiącach nauki nauczyciel stwierdził że wszystkie dzieci które poszły z tego rocznika do szkoły tak naprawdę nie były przygotowane do tej klasy i zgodnie z rodzicami wszystkimi stwierdziliśmy, że zostawimy dzieci jeszcze rok w 1 klasie
Nie poradze, ale jestem podejrzliwa jak slysze, ze cala klasa ma z czyms problem. W kazdej klasie, a juz na pewno 1, sa osoby lepsze i gorsze. A jak wszyscy maja problem, to obstawiam, ze ten problem to nauczyciel.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 17:31   #40
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
nie zgodzę się z jedną z dziewczyn że materiał w klasie 3 jest trudny. moja córka właśnie poszła do klasy 4 więc jestem w miarę na bieżąco. podałaś program na cały rok szkolny na 10 miesięcy pracy. zegar dzieci już w drugiej powinny mieć chociaż w podstawie pokazany i opanowany. w trzeciej jest dodanie i rozwinięcie o minuty. tabliczka mnożenia co miesiąc dwie cyfry, w drugiej połowie roku już ćwiczenia z mnożenia. jeśli opanuje mnożenie to dzielenie idzie przecież w druga stronę. i mnożenie i dzielenie idzie na pełnych cyfrach bez wyników po przecinkach.dodawanie liczb dwucyfrowych- dla dzieci pikuś i w momencie roztrzaskują to licząc na palcach a potem już w pamięci idą jak burza. opisówki - przecież to nie żadne eseje a rozwinięcie z klas poprzednich. w 1 i 2 było pytanie a na nie odpowiedz a teraz idziemy o krok dalej czyli pisanie króciutkich wypracowań ( na prawdę krótkich). listy to tylko - kochana babciu byłam na wakacjach i robiłam to i tamto. kocham cię - tyle.
nie wyobrażam sobie waszego lamentu kiedy już w czwartej wchodzi przyroda, historia, czasy na języku angielskim i wszystko trzeba pamięciowo się wyuczyć.

napisze po raz kolejny. posłałabym dziecko do 3 klasy, według mnie powtarzanie materiału który już zna to tylko kara .

Posłuchaj, ja NAPRAWDĘ wiem, co piszę.
Przede wszystkim nie masz pojęcia, jak to teraz wygląda - gdyż twoja córka szła poprzednim trybem, na normalnych podręcznikach.

Czytaj dokładnie - podałam materiał wyłącznie z 1 części podręcznika do 3 klasy, pokazanego przez MEN. To jest pierwsza z 4 części - czyli opisałam materiał z 3 miesięcy.

Kolejna rzecz - obecnie zegar jest w klasie drugiej cały - co jest ogromnym nieporozumieniem. Dzieci nie są w stanie tego ogarnąć (no pewnie, jakiś % dzieci sobie z tym poradzi - ale nawet nie połowa - to ZAWSZE było wcześniej w klasie 3).

Opisówki - jakie rozwinięcie z klas poprzednich, skoro wiele dzieci samodzielnie nie potrafi na koniec klasy 2 napisać 2-3 zdań?

Tak, wiem, jak wygląda przejście do klasy 4, i uważam, że dla wielu rok młodszych dzieci to będzie horror. Niestety, ale program klasy 4 niewiele się zmienił.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 18:04   #41
cytrynowa0panna
Raczkowanie
 
Avatar cytrynowa0panna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 157
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Jestem zła na rzad ze tak bardzo namieszał z ta reforma.... coz niedlugo sie okaze, moje dziecko chce isc do 3 klasy i wiem od matek ze ich dzieci tez tego chca ale jak piszecie kazde dziecko jest inne... co do zegarow juz teraz mieli cale godziny i polowy godzin takze na jezyku angielskim. Zobaczymy jak rodzice zdecyduja co ma byc to niestety bedzie. Dziekuje za wszystkie cenne opinie.
cytrynowa0panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 11:52   #42
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Rozumiem, że gdyby nie reforma, to dziecko poszłoby po prostu do kolejnej klasy i nie byłoby problemu?


Pamiętam, jak w przedszkolu zostałam na drugi rok w tej samej klasie. Czułam się strasznie skrzywdzona, nie chodziło mi o koleżanki, bo w takim wieku nie przyjaźniłam się z nikim szczególnie. Chodziło o fakt, że z o s t a ł a m.
Dla dziecka to będzie kara.
Moje dzieci chodziły do zerówki w przedszkolu. Starsza o 2 lata córka zawsze opowiadała bratu, czego się nauczyła. Praktycznie do zerówki poszedł wyedukowany. Dzieci szybko chłoną wiedzę.
I nie wyobrażam sobie, bym powiedziała któremuś dziecku - nie pójdziesz do szkoły, bo m o ż e nie dasz sobie rady.

Edytowane przez I am Rock
Czas edycji: 2016-03-20 o 16:16
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:28   #43
201604140952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 236
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Rozumiem, że gdyby nie reforma, to dziecko poszłoby po prostu do kolejnej klasy i nie byłoby problemu?


Pamiętam, jak w przedszkolu zostałam na drugi rok w tej samej klasie. Czułam się strasznie skrzywdzona, nie chodziło mi o koleżanki, bo w takim wieku nie przyjaźniłam się z nikim szczególnie. Chodziło o fakt, że z o s t a ł a m.
Dla dziecka to będzie kara.
Moje dzieci chodzili do zerówki w przedszkolu. Starsza o 2 lata córka zawsze opowiadała bratu, czego się nauczyła. Praktycznie do zerówki poszedł wyedukowany. Dzieci szybko chłoną wiedzę.
I nie wyobrażam sobie, bym powiedziała któremuś dziecku - nie pójdziesz do szkoły, bo m o ż e nie dasz sobie rady.
Właśnie chciałam napisać, że zostawienie drugi raz w tej samej klasie nie tylko może dziecko zniechęcić do nauki (nudno jest się uczyć tego samego od początku i pewnie jeszcze w ten sam sposób, bo niewielu nauczycieli zmienia z roku na rok ćwiczenia, techniki pracy do danych tematów) czy też rozleniwić, ale też dać takie poczucie "jestem za mały, nie dam rady, nikt we mnie nie wierzy". Niemniej jednak trzeba wybór oprzeć na tym, jakie jest dziecko, jak sobie radzi, jak się czuje, a nie bazować na tym, co zrobią inni rodzice.
201604140952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:38   #44
Madiha
Zadomowienie
 
Avatar Madiha
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Podstawówkę skończyłam chyba najmniej czasu temu z Was, tak mi się przynajmniej wydaję. Powiem to trochę przez pryzmat tego co mi dane było przeżyć.

Uważam, że powinnaś puścić dziecko do tej 3 klasy. Tematy edukacyjne tutaj już dawno zostały poruszone i ja się z tym zgadzam.

A dodatkowo uważam, że nawet jak dziecko będzie samo, to mu to nie zaszkodzi. Raz, że pozna więcej dzieci i poćwiczy życie w społeczności. Dwa, wyjście poza strefę komfortu i konieczność odnalezienia się w innej sytuacji też jest fajną lekcją.
Przerabiałam zmianę klasy

A co do obaw, że starsze dzieci będą dokuczały młodszym. Może to zabrzmi brutalnie, ale ja nie miałam łatwej podstawówki. Trochę konfliktów jakieś tam szarpanie. Dużo tego było. Ale dzięki temu, teraz mam mocniejszy charakter i w gimnazjum było mi dużo łatwiej.
Absolutnie nie mówię tutaj o rzeczach niebezpiecznych, tylko niegroznych z punktu doroslego dzieciecych wojenkach.

Domyślam się, że każda matka chce dla swojego dziecka absolutnie jak najlepiej, ale to nie zawsze wiąże się z trzymaniem pod kloszem.
Madiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:19   #45
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez cytrynowa0panna Pokaż wiadomość
Jestem zła na rzad ze tak bardzo namieszał z ta reforma.... coz niedlugo sie okaze, moje dziecko chce isc do 3 klasy i wiem od matek ze ich dzieci tez tego chca ale jak piszecie kazde dziecko jest inne... co do zegarow juz teraz mieli cale godziny i polowy godzin takze na jezyku angielskim. Zobaczymy jak rodzice zdecyduja co ma byc to niestety bedzie. Dziekuje za wszystkie cenne opinie.
pochlastałabym się, gdybym miała być taką matką. ważniejsze powinno być dobro dziecka, a nie zachcianki obcych ludzi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:35   #46
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pochlastałabym się, gdybym miała być taką matką. ważniejsze powinno być dobro dziecka, a nie zachcianki obcych ludzi.
no dokładnie nie ma co patrzeć na to że pozostałe matki chcą zostawić swoje dzieci, szczególnie że autorka chyba napisała że jej dziecko sobie poradzi w 3 klasie i że dziecko chyba chce iść do tej 3 klas. no i za 10-15 lat to dziecko pewnie będzie zadowolone że nie musiało niepotrzebnie powtarzać roku i jest rok do przodu w porównaniu z tymi co zostali

nie jestem pewna bo to już było trochę lat temu, ale coś mi się kojarzy że wtedy ja i inne dzieci mieliśmy myślenie że jak ktoś zostaje się już w podstawówce to musi być po prostu głupi, no cóż tu wiadomo nie zostanie jedno dziecko tylko pewnie większość klasy, ale nie ma co niepotrzebnie w dziecku wzbudzać poczucia że jest słabe, zwłaszcza że dzieci z tej równoległej klasy które pójdą do trzeciej mogą się z tych dzieci śmiać że są takie słabe że muszą powtarzać

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2016-03-20 o 15:36
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:50   #47
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Otoczenie w życiu przyjdzie dziecku jeszcze nie raz zmieniać. Autorko patrz na Twoje dziecko a nie na inne dzieci i... jakieś histeryczki bo o bogowie one szły rok później do szkoły i ich Andrzejek od tego będzie idiota więc go zostawię bo tak.

Rodzice nie powinni mieć w tej chwili niczego do powiedzenia, decydować powinni nauczyciele. A skoro już mogą to cóż - Twoje dziecko sobie radzi. Nie nastawiaj go tylko ze nowa klasa jest gorsza, nowa nauczycielka glupsza itd.

Poza tym skoro obecna nauczycielka taka wymagająca i wspaniała to czemu połowa rodziców chce żeby dzieci powtarzały rok?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 09:52   #48
cytrynowa0panna
Raczkowanie
 
Avatar cytrynowa0panna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 157
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pochlastałabym się, gdybym miała być taką matką. ważniejsze powinno być dobro dziecka, a nie zachcianki obcych ludzi.
A czy ktoś napisał, że dobro dziecka nie jest najważniejsze otóż napiszę Ci , że JEST I PO TO ZAŁOŻYŁAM ten wątek by się doradzić, niestety nie wiele osób wie jak to jest w małych miejscowosciach czy na wsiach gdzie czesto rodzice maja mniej do powiedzenia.

i jak widze opinie są takie by szło do 3 klasy tak samo i ja uważam. ( a gdybys doczytała to bys widziała ze niestety szkola nie daje mi wyboru i musialby isc do 3 klasy z grupa o caly rok starsza i dlatego byl dylemat).
cytrynowa0panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 10:25   #49
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

daj potem znac co zrobilas
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 11:09   #50
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

wydźwięk twoich wypowiedzi jest taki, że podążysz za stadem baranów. i co z tego, że pójdzie z dzieciakami rok starszymi od siebie? to może być bardziej na plus niż na minus.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 11:12   #51
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wydźwięk twoich wypowiedzi jest taki, że podążysz za stadem baranów. i co z tego, że pójdzie z dzieciakami rok starszymi od siebie? to może być bardziej na plus niż na minus.
jak 29 osob na 30 mowi, ze A, a Tobie sie wydaje, ze B, to mozna czasem zwatpic i sie spytac o opinie
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 11:53   #52
cytrynowa0panna
Raczkowanie
 
Avatar cytrynowa0panna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 157
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Witajcie! Praktycznie cała klasa zostawia ( taki wybór matek) nawet dzieci uczące się na 5 i 4... ale my idziemy do 3 klasy.
cytrynowa0panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 12:14   #53
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

ze swojej strony gratuluje rozsadku
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 12:16   #54
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

brawo. jestem dumna z tej decyzji. a dziecko będzie ci wdzięczne.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 12:24   #55
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

super decyzja. ale podejrzewam że pewnie w oczach większości matek jesteś tą złą matką szkoda mi tych dzieciaków które dobrze sobie radzą ale matki postanowiły zostawić je bo przecież sobie nie poradzi, bo już na tym etapie rodzic daje mu odczuć że w niego nie wierzy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:30   #56
cytrynowa0panna
Raczkowanie
 
Avatar cytrynowa0panna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 157
Dot.: Pytanie do mam z rocznika 2008 , pozostawienie kolejny raz w 2 klasie.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
super decyzja. ale podejrzewam że pewnie w oczach większości matek jesteś tą złą matką szkoda mi tych dzieciaków które dobrze sobie radzą ale matki postanowiły zostawić je bo przecież sobie nie poradzi, bo już na tym etapie rodzic daje mu odczuć że w niego nie wierzy
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
brawo. jestem dumna z tej decyzji. a dziecko będzie ci wdzięczne.
Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
ze swojej strony gratuluje rozsadku

Dzieki Wam bardzo, ja tez jestem zadowolona ze swojej decyzji mimo , ze jaki wyjatek sie wylamalam. Po rozmowie z dyrekcja uwazam, ze to bedzie dobra decyzja dziecko nic na tym nie straci a tym bardziej , ze samo chce isc do 3 klasy mimo zmiany nauczyciela i calej klasy. Ja jestem tylko w szoku ze matki tych 5 czy 4 zostawiaja mysla ze dziecko nie da sobie rady w 3 klasie a tu , ze Pani je podciagnie jeszcze przez ten kolejny rok. Dzieciaki same plakaly sie zalily ze chca do 3 klasy ale rodzice decyzje podjeli.
cytrynowa0panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 14:30:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.