pominięte 2 pigułki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-22, 09:16   #1
_cherry
Przyczajenie
 
Avatar _cherry
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19

pominięte 2 pigułki anty


Witam.
Mój problem polega na tym, że w 10(środa) i 13(sobota) dniu zapomniałam tabletek antykoncepcyjnych. Wzięłam je następnego dnia po upływie 12 godz. Było to w drugim tygodniu więc dalej kontynuowałam blister, potem był tydzień przerwy. Okres przyszedł normalne tak jak zawsze i właśnie dzisiaj mam wziąć tabletkę z nowego blistra. Moje pytanie brzmi: Czy jestem już zabezpieczona ? Dodam że przez cały czas stosowałam antykoncepcję mechaniczną. Więc o ciążę się raczej nie martwię. Za równy tydzień mam zamiar wyjechać z TŻ na weekend majowy, czy będziemy mogli kochać się już bez zabezpieczenia? Pewnie większość stwierdzi, że z taką sytuacją należy udać się do ginekologa. Niestety chodzę państwowo i termin dostałam za dwa miesiące, więc nic by mi to już nie dało. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
__________________
Każdego dnia udowadniasz jak
bardzo mnie kochasz,każdego dnia czy jest dobrze czy źle Ty jesteś ze mną. Każdego dnia utwierdzasz mnie w tym, że zawsze będziesz obok. A ja każdego dnia przekonuję się, że nie potrafię żyć bez Twojej miłości.

[7.03.2009]
_cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 09:33   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: pominięte 2 pigułki anty

Tak, będziesz już bezpieczna
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:50   #3
miosota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: pominięte 2 pigułki anty

hej,
ja też bardzo prosiłabym o poradę i pomoc:

moja sytuacja wygląda tak, że biorę tabletki antykoncepcyjne (aktualnie kończę opakowanie, jestem w trzecim tygodniu i nie miałam przerwy tygodniowej między opakowaniami). Zazwyczaj biorę tabletkę wieczorem między 20, a 21.

Wczoraj niestety zapomniałam, dziś rano się obudziłam, spanikowałam i wzięłam tabletkę. Niestety minęło już ponad 12 godzin (na pewno nie więcej niż 14) i nie wiem teraz co mam robić. Zostało mi 3 tabletki do końca opakowania. Nie wiem czy powinnam już nie brać tej reszty? A jak tak to mam robić przerwę? I jeśli tak to od kiedy liczyć 7 dni? No i czy jestem zabezpieczona?

Poszłam do apteki aby zapytać farmaceuty ale trafiłam na bardzo niekompetentną panią, która nie wiedziała co robić.

Bardzo bym prosiła o wszelką pomoc.
miosota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:57   #4
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: pominięte 2 pigułki anty

Cytat:
Napisane przez miosota Pokaż wiadomość
hej,
ja też bardzo prosiłabym o poradę i pomoc:

moja sytuacja wygląda tak, że biorę tabletki antykoncepcyjne (aktualnie kończę opakowanie, jestem w trzecim tygodniu i nie miałam przerwy tygodniowej między opakowaniami). Zazwyczaj biorę tabletkę wieczorem między 20, a 21.

Wczoraj niestety zapomniałam, dziś rano się obudziłam, spanikowałam i wzięłam tabletkę. Niestety minęło już ponad 12 godzin (na pewno nie więcej niż 14) i nie wiem teraz co mam robić. Zostało mi 3 tabletki do końca opakowania. Nie wiem czy powinnam już nie brać tej reszty? A jak tak to mam robić przerwę? I jeśli tak to od kiedy liczyć 7 dni? No i czy jestem zabezpieczona?

Poszłam do apteki aby zapytać farmaceuty ale trafiłam na bardzo niekompetentną panią, która nie wiedziała co robić.

Bardzo bym prosiła o wszelką pomoc.
niepotrzebnie brałaś tą pominieta tabletke... chyba masz ulotke, moglas najpierw do niej zajrzec. licz 7 dni przerwy od dzisiaj i rozpocznij nowe opakowanie. Te 3 ostatnie tabletki ktore ci zostaly mozesz sobie poloczyc do kolejnego opakowania
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.