Bezskuteczne leczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-03, 14:49   #1
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Lightbulb

Bezskuteczne leczenie


Witam
Od 10 lat leczę trądzik. Aktualnie moja desperacja doprowadziła do tego że odstawiłem wszystkie leki i kremy. Generalnie przez te 10 lat nic nie było skuteczne, stosowałem różnego rodzaju kremy, antybiotyki do ustne jak i zewnętrzne. Było również podejrzenie że to alergia odczuliłem się nie pomogło. Byłem u różnych cudotwórców jak i profesjonalnych lekarzy prywatnie i państwowo żaden z nich nie rozwiązał mojego problemu z trądzikiem. Stosuje dietę nie jem słodyczy i staram się unikać alkoholu niestety wszystko na marne. Aktualnie wydałem na kuracje masę pieniędzy, wyprubowałem masę antybiotyków które są bezskuteczne moge te preparaty wymieniać bez końca, lekarze również przepisywali mi jakies "cuda na patyku" robione w aptece. Często również lekarze sugerowali że ten problem rozwiąże dziewczyna nie wiem dlaczego miała by rozwiązać mieszkam i zyje z dziewczyną można powiedzieć że jest nieskuteczna na moją cere jak te masci i antybiotyki Dzisiaj nie zażywam żadnego leku ani maści, kremów itd. Szukam specjalisty który był by mi w stanie pomóc. Problem trądziku zaczyna powodować u mnie niską samo ocene a także uważam że wiele problemów ktore mam są własnie przez te chorobę. Mam trądzik od 18 roku zycia Nie jestem w stanie się ogolić jak człowiek ponieważ zaraz mam na całej twarzy pryszcze ponadto na całej buzi są zaskórniki. Dobierała sie juz do tego kosmetyczka bez skutku. Jeżeli jest tu jakiś specjalista lub ktoś kto ma podobny problem i chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami i pomóc proszę o kontakt sam już nie wiem co z tym mam robić.
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 15:43   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Przeszedłeś leczenie tylko antybiotykami?
Używałeś jakichś retinoidów?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 17:07   #3
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Tez bylo nie pamiętam dokładnie nazwy ale pojawiło się coś z retinoidów. Prawdę mówiąc to jestem zdziwiony i rozczarowany tym że XXI wieku nie ma skutecznego leku na trądzik.
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 18:23   #4
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Bezskuteczne leczenie

A stosowałeś może Izotek? Podobno dla wielu była to ostatnia deska ratunku, kiedy już nic nie działało, ale kuracja taka, by całkowicie wyleczyć trądzik, może trwać nawet kilka dobrych miesięcy, więc musiałbyś uzbroić się w cierpliwość . Pójdź do jakiegoś najlepszego lekarza z tych, do których chodziłeś, lub znajdź jakiegoś nowego i zasugeruj ten lek.
Ja, kiedy już przez ponad rok nic nie dawało rezultatów zmieniłem lekarza i ona na dzień dobry zaproponowała mi ten lek (są to tabletki, nie mazidła), jednak na razie nie mogłem go stosować, bo biorę leki na układ pokarmowy. Na ostatnią próbę przepisała mi Zorac + Fucidin, do tego Physiogel krem na ew. podrażnienia i kwas borny do przemywania, do tego dała mi kilka rad i porozmawiała ze mną - taka wizyta zupełnie odmieniła moje zdanie o leczeniu, teraz wiem, że to po prostu lekarz był nieodpowiedni. Na razie mineło kilkanaście dni i muszę przyznać, że nic nowego nie wyskakuje, a obecne (wciąż mało atrakcyjne) pryszcze wysuszają się, maleją i bledną, więc wiem, że wszystko idzie w dobrym kierunku . Jeśli sytuacja się jednak pogorszy, to zacznę brać polecony Ci Izotek, jednak trochę się tego boję, bo skoro nazywa się ten lek "ostatnią deską ratunku", to znaczy, że mój trądzik mimo leczenia od samego początku, przybił mnie do muru.

Rozpisałem się o sobie, a to Twój temat . W każdym razie życzę Ci powodzenia w walce z trądzikiem, jednak pamiętaj, że również psychika ma duży wpływ na leczenie go. Nie przejmuj się tak nim, nawet jak sytuacja nie będzie zbyt kolorowa. Nie miej do siebie pretensji, wkońcu dajesz z siebie wszystko . I nie przejmuj się na pewno nie jest z Tobą tak źle, skoro dziewczynę masz , ona powinna podnieść Twoją samoocenę .

Acha mam jeszcze pytanie, jak z codzienną higieną? Myjesz codziennie czymś twarz? Masz problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry i czy masz wysuszoną twarz tymi wszystkimi środkami jakie stosowałeś? Może powinieneś zrobić też jakieś badania, lub może jakaś inna choroba, którą masz ma odbicie na trądziku?

Pozdrawiam i powodzenia!
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:34   #5
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Dzięki za wsparcie czasami ręce opadają bezradnośc wobec niektórych spraw jest silniejsza. Szczerze powiem że nie choruje na żadna inną chorobę. Moja cera jest tłusta na maxa właściwie to nie wiem co mam z nią robić. Żaden z lekarzy nie powiedział mi o jakimś preparacie i tak dalej jedynie co to polecają mydło protex albo siarkowe ewentualnie afrodyte ktory pogarsza moja sytuacje i na moje dodatkowe pytania mówia że nic lepszego nie ma. Mam bardzo dużo stresu zauważyłem że głownie nasilenie trądzika jest gdy stresu jest nadmiar. Mam równiez straszne kłopoty z zasypianiem a jak już zasne to jest to tzw sen przerywany. Powracjąc do tematu mycia skóry nie wiem czym myć ponieważ wszystko podrażnia skorę na twarzy (tylko na twarzy jest tradzik reszta ciała czysta). Kolorowe preparaty i tak dalej odrazu odpadają podrażniają skórę. Czym kolwiek umyje po kilku sekundach buzia wyglada jakby była wysmarowana kremem taka jest tłusta...
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 21:02   #6
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Bezskuteczne leczenie

A próbowałeś myć Physiogelem? Poczytaj: http://www.apteka-centrum.pl/physiog...ia-p-1849.html
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 22:13   #7
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Nie stosowałem tego. jest napisane że to dla młodzieży dorastającej. Ja już nie młodzież
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 07:55   #8
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Wiesz co, jeśli osoba z trądzikiem miałaby się przejmować tym, że kremy, które stosuje, są dla cery suchej, to by prawie nic nie używała...
No ale skoro zniechęca Cię informacja, że również młodzież może stosować...

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-02-04 o 07:59
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 15:36   #9
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Cóż, z tego wynika, że masz buzię mocno wysuszoną tymi wszystkimi preparatami. Jak mówiłem wyżej, idź do dermatologa i zaproponuj Izotek, powinien rozprawić się z nadmiernym przetłuszczaniem, ale może również pojawić się problem przesuszenia, wtedy stosuj jakiś krem nawilżający (np. Physiogel).

Jeśli chodzi o mycie, to oczywiście mógłbyś stosować Physiogel żel, ale kiedy skóra jest b. mocno przetłuszczona może jej nie domyć i mogą zostać tłuste partie skóry (jak np. świecący się nos). Physiogel żel powinno się stosować (w Twoim przypadku) tylko gdy masz mocno wysuszoną/podrażnioną twarz przez okres kilku-kilkunastu dni żeby skóra odpoczęła i odnowiła się. Ze swojej strony mogę polecić piankę z La Roche Posay Effaclar oraz piankę z Tołpy Strefa T - ta druga po kilkunastu dniach stosowania może podrażnić, wtedy odstaw ją na kilka dni i wróć do niej stopniowo np. stosując raz dziennie (a nie 2 razy, jak to większość poleca). Kup sobie też butelkę kwasu bornego (ok. 4zł) przemycie nim może zastąpić używanie wody i pianek/żeli. Trudno jest mi dokładnie powiedzieć co Ci pomoże, a co nie, bo gdy skóra przetłuszcza się nadmiernie i jednocześnie jest wysuszona i podrażniona to tylko testowanie na własnej skórze powie Ci prawdę, więc możesz spróbować w/w produktów .
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:23   #10
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Słyszałem o kremach z węglanem-wapnia. Podobno jest to świetny dodatek do kremów. znacie może jakiś dostępny na rynku? Oczywiście powyższe rady zasosuje na dniach
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 12:13   #11
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Bezskuteczne leczenie

może pora na kurację Izotekiem, skoro do tej pory nic Ci nie pomogło? u mnie dopiero on zdziałał cuda. wcześniej też próbowałam antybiotykami, setkami różnych maści i innych specyfików. poza tym rzeczywiście zacznij lepiej myć twarz physiogelem i nawilżaj jakimś lekkim kremem, bo z tego co piszesz wynika, że jest strasznie przesuszona,a wtedy wydziela jeszcze więcej łoju.

Edytowane przez Bathory
Czas edycji: 2009-02-05 o 12:23
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 13:41   #12
Agni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Bezskuteczne leczenie

witaj, może pasożyty w twoim organiźmie wywołują takie zmiany skórne, krew jest zanieczyszczona toksynami i wyrzuca wszystko na skórę, zrób sobie badanie na pasożyty, albo poprostu zastosuj jakąś kurację odrobaczającą, to nie jest inwazyjne, a przekonasz się jak organizm zareaguje, jest też badanie na żywej krwi, kosztuje ok 90zł., pokazuje ogólny stan organizmu, jego zanieczyszczenia. Problem być może tkwi w środku, skoro leki nie działają, a dieta też nie do końca. Pytanie jeszcze, czy nie jesz cukru wcale, czy sporadycznie jesz? Czy pijesz mleko? Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Edytowane przez Agni
Czas edycji: 2009-02-05 o 13:44
Agni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 10:33   #13
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Pasożytów na bank nie mam. Poza tym pasozyty w dzisiejszych czasach to rarytas wsród chemi i tego całego syfu który jemy nic nie jest w stanie przetrwać. Wszystkie te srodki ktore bralem i antybiotyki raczej wyniszczyly wszystko. Jaki jest koszt leczenia izotekiem i dlaczego tak nie chetnie przepisywany przez lekarzy....
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 14:34   #14
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Dlatego, że ma bardzo dużo skutków ubocznych.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:00   #15
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Bezskuteczne leczenie

koszt leczenia Izotekiem w zasadzie zależy od dawki. ja brałam jedną kapsułkę 20 mg dziennie, co kosztowało mnie ok. 140 zł miesięcznie. leczenie trwało w moim przypadku 9 miesięcy. Lekarze niechętnie przepisują Izotek, bo to silny lek, ale w moim przypadku nie okazał się żadnym zagrożeniem. robiłam badania wątroby itd. po leczeniu - wszystko ok.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:12   #16
Tulpar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Leczenie izotekiem/aknenorminem nie jest wcale znów tak obarczone objawami niepożądanymi.

Problem z tym lekiem jest taki, że pacjent musi być stale monitorowany przez lekarza - konieczne są badania laboratoryjne co 1-2 miesiące, dość regularne wizyty, także w tym celu, by rozpoznać ewantualną drażliwość pacjenta.

W zależności od tego, co się z pacjentem dzieje, należy dawkę albo zwiększyć (skracając równocześnie czas leczenia) lub zmniejszyć (wydłużając czas leczenia). Odstawienie leku w trakcie leczenia jest skrajnie rzadkie.

Objawy uboczne nie są aż tak przykre - jest to głównie wysuszenie skóry, męczliwość, pieczenie oczu, zwiększona urażalność skóry. Nie są też widywane u wszystkich leczonych.

Skuteczność doustnych retinoidów jest bardzo duża. Pojedynczy pacjenci muszą po zakończeniu kuracji dosmarowywać coś jeszcze, jednakże i w ich przypadku kłopoty z trądzikiem są już tylko symboliczne.

Problemem w przypadku leczenia retinoidami jest cena leku. Apteki potrafią prosić za 30 tabletek od 90 do 200 PLN.

Edytowane przez Tulpar
Czas edycji: 2009-02-09 o 12:18
Tulpar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:06   #17
Cimeria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Wybrałem się do dermatologa jak sugerowaliście została mi przepisana maść o tajemniczej nazwie DUAC i na tym koniec....
Cimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 19:54   #18
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Bezskuteczne leczenie

To trochę kiepsko... Ja miałem Duac na początku leczenia i rzeczywiście ładnie wyleczył mi buźkę, ale potem przestał działać i wróciło... A opowiedziałeś jej tę całą historię co nam? Proponowałeś Izotek?

Mam jeszcze takie pytanie co do Izoteku - jakie badania przed i w trakcie kuracji trzeba wykonać? Bo możliwe, że ja też będę go brał, ale jak powiedziałem o badaniach, to lekarz odparł, że nie trzeba robić badań :|.
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 21:27   #19
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Bezskuteczne leczenie

alat, aspat, ewentualnie morfologię
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 09:51   #20
Tulpar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Cytat:
Napisane przez kangurek91 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie pytanie co do Izoteku - jakie badania przed i w trakcie kuracji trzeba wykonać? Bo możliwe, że ja też będę go brał, ale jak powiedziałem o badaniach, to lekarz odparł, że nie trzeba robić badań :|.
W przypadku leczenia izotretynoiną należy badać enzymy wątrobowe oraz (albo nawet przede wszystkim) lipidy, a więc cholesterol i trójglicerydy. Problemy występują najczęściej właśnie z lipidami - tzn. stosunkowo często są podniesione. Wówczas należy zmniejszyć dawkę izotretynoiny i w ten sposób rozłożyć leczenie na dłuższy okres.

Badania należy wykonać miesiąc po rozpoczęciu leczenia - żeby stwierdzić pierwszą reakcję organizmu, a następnie można zmniejszyć częstotliwość badań, tzn. raz na 2 miesiące w zupełności wystarczy.
Tulpar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 13:25   #21
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Bezskuteczne leczenie

duac raczej leczy słaby trądzik. ja po pół roku od odstawienia Izoteku miałam lekki nawrót niestety no i z tym sobie poradził w 2 tygodnie, ale bardziej uporczywy trądzik to ja wątpię czy wyleczy bo kieeeedyś tam, jeszcze przed Izotekiem też go stosowałam i nie pomagał.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 17:43   #22
kangurek91
Raczkowanie
 
Avatar kangurek91
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Tulpar, a czy nie wymagane są badania przed rozpoczęciem brania Izoteku? Bo w sumie skąd będzie wiadomo, że to Izotek coś namieszał, a nie wcześniej już coś nam zaszkodziło.
__________________
Mam do sprzedania tanio kosmetyki przeciwtrądzikowe, zużyte w b. małym stopniu - zapraszam do profil -> O mnie -> Reklama
kangurek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:50   #23
Tulpar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bezskuteczne leczenie

Cytat:
Napisane przez kangurek91 Pokaż wiadomość
Tulpar, a czy nie wymagane są badania przed rozpoczęciem brania Izoteku? Bo w sumie skąd będzie wiadomo, że to Izotek coś namieszał, a nie wcześniej już coś nam zaszkodziło.
W wersji "z opcją rozszerzoną" - tak. Jednak nawet jeśli cholesterol, czy triglicerydy będą jakiś czas podniesione podczas leczenia izotoretynoiną, to też nie jest żadna tragedia. Ważne, by nie przesadzić. Generalnie jeśli ktoś ma wrodzoną tendencję do hiperlipidemi, to ją izotretynoina "wyciągnie na wierzch".
Tulpar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.