Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 13:45   #331
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że u mnie pewnie jakieś inne składniki mają wpływ na to, że truskawka się rozpuszcza całkowicie
Jeszcze nawet teraz podeszłam zobaczyć, czy jak tak sobie stoi nie ruszana ta buteleczka, to czy coś tam pływa, ale nic takiego nie ma, wszystko jest ładnie rozpuszczone
Hydromanil zawiera glikol propylenowy i glicerynę, może trochę pomagają. Albo może po prostu stężenie ekstraktu masz niewielkie. Z ciekawości sama sprawdzę, jak się ta poziomka/truskawka rozpuszcza.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-17 o 13:50
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:01   #332
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydromanil zawiera glikol propylenowy i glicerynę, może trochę pomagają. Albo może po prostu stężenie ekstraktu masz niewielkie. Z ciekawości sama sprawdzę, jak się ta poziomka/truskawka rozpuszcza.
Całkiem możliwe, że tak jest
Spróbuj, może akurat się uda
No i dzięki Wam dowiedziałam się, że w razie co mogę rozpuszczać ekstrakty w glikolu, czego akurat nie wiedziałam
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:16   #333
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ale w tej mojej recepturze też jest hydromanil i hydrolat - a mimo to się nie rozuszcza.
edit: doczytałam, że to odnośnie owocowych tylko.

Etanol=spirytus raktyfikowany?

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:18
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:43   #334
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Etanol=spirytus raktyfikowany?
rektyfikowany
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:39   #335
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Nigdy nie ejstem pewna tej jednej literki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 08:55   #336
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny chciałabym próbować własnych sił w samodzielnym ukręcaniu kosmetyków bo póki co kupowałam gotowe na BU

Jestem zielona mimo ciągłego czytania, ale czasem potrzebuję mieć coś przetłumaczone na chłopski rozum


1. jeśli dobrze doczytałam nie muszę dodawać emulgatora, tylko mogę przed każdym użyciem wstrząsnąć tak?

2. nie muszę dodawać konserwantu, jeśli będę trzymać w lodówce do 2 tyg ?

Chciałam zrobić serum z ekstraktu z truskawki. Tylko wolałabym na początek zrobić tak na oko - z żelu HA, ekstraktu z truskawki, jakiegoś hydrolatu i niacynamidu. Jakie proporcje z tego stworzyć ? czy na oko:
5% ekstraktu z truskawki,
2% niacynamidu
93% ma stanowić żel HA i hydrolat ?
Wyszłoby z tego coś? A jeśli chciałabym dodać do tego troszkę jakiegoś oleju to ile mniej więcej miałby % stanowić?

Przepraszam za takie pytania ale małymi kroczkami próbuję wejść w temat

I proszę podpowiedźcie mi z Waszej praktyki - jaką pojemność tego serum zrobić aby starczyło tak na 2tyg codziennego używania?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:35   #337
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej!
Dziewczyny proszę o poradę czy mogę zrobić serum z Q10, kwas alfa-liponowy, retinol(z ZSK) Volupulus i oleje??? Podacie proporcje??? Super serum-kaliber ?Co WY na to?? Interesuje mnie jeszcze ekstrakt z pine bark 95% i ekstrakt z soi 40% rozpuszczalność w wodzie więc macie pomysł co dodać jeszcze aby zrobić drugie serum kaliber?? I oczywiście proporcje :-(
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 11:14   #338
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny pomóżcie , właśnie zrobiłam sobie serum z vit C z Biochemii Urody i żel hialuronowy nie chce się rozpuścić, zrobiły sie takie gluty i nic z tym nie można zrobić .Co zrobiłam nie tak?

Pierwszy raz coś mi sie takiego stało a serum zamawiam już od 2 lat
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 23:32   #339
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ukręciłam dziś tonik (z kwasem laktobionowym 5%) i krem. I mam własnie pytanie co do kremu. Kręcę je od prawie roku, ale mój odwieczny problem to kiepskie wchłanianie ;/ nie wiem co robię źle. Krem jest robiony z bazą kremową, stosownie odmierzany. Składa się z hydrolatu aloesowego, retinolu, mleczka pszczelego, wyciągu 10x z aloesu, d-pantenolu, alantoiny, moczniku, kwasu hialuronowego (1% i ciupinkę dosypany małocząsteczkowy), maceratu z nagietka, zielonej herbaty i aloesu, olejku migdałowego, malinowego, śliwkowego, lanoliny, masła shea i pastylek masła kakaowego. Feogiem konserwowane. Nie dodawałam żadnych kwasów ani gumy ksantowej (ostatnim razem nie wiem co zepsułam, ale na twarzy robiła się maska zamiast kremu, rolował się na skórze po 20 minutach).

Chciałabym zwiększyć jego wchłanialność, od czego ona zależy?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:00   #340
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
Kręcę je od prawie roku, ale mój odwieczny problem to kiepskie wchłanianie ;/ nie wiem co robię źle. Krem jest robiony z bazą kremową, stosownie odmierzany. Składa się z hydrolatu aloesowego, retinolu, mleczka pszczelego, wyciągu 10x z aloesu, d-pantenolu, alantoiny, moczniku, kwasu hialuronowego (1% i ciupinkę dosypany małocząsteczkowy), maceratu z nagietka, zielonej herbaty i aloesu, olejku migdałowego, malinowego, śliwkowego, lanoliny, masła shea i pastylek masła kakaowego.
Chciałabym zwiększyć jego wchłanialność, od czego ona zależy?
Nigdy nie miałam bazy wiec nie wiem jaka jest, ale odczuwanie wchłaniania moze zależec od emulgatora (robiłam na MGS i SLP i ten drugi dał krem o dużo lepszych własciwościach użytkowych). Dalej ododatki moga za to odpowiadać, jakieś lepiszcza jak pantenol czy gliceryna , albo silnie okluzyje jak lanolina czy masła. Zależy ile %-owo tego dajesz.
Podejrzewam tez, ze niedoskonała emulsja domowej roboty gra tu role.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie , właśnie zrobiłam sobie serum z vit C z Biochemii Urody i żel hialuronowy nie chce się rozpuścić, zrobiły sie takie gluty i nic z tym nie można zrobić .Co zrobiłam nie tak?

Pierwszy raz coś mi sie takiego stało a serum zamawiam już od 2 lat
A nie rozpuścił sie samoczynnie przez kilkanaście godzin leżenia w lodówce?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:49   #341
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

tzn ten krem i tak nie jest zły (przecedzałam przez gazik chyba z 10 razy fazę wodną i olejową z 2-3 razy ;] szczerze muszę przyznać, że konsystencja tym razem jest fajna tylko muszę chyba w lepszy mikser zainwestować, bo ten co mam ledwo przędzie jak jest coś już troszkę gęstsze). brałam średnio ilości ok. 4-5%, ogólnie wyższą wartość zalecaną do użycia na ZSK swoją drogą pierwszy raz daję zarówno lanolinę, masło shea i kakaowe, bo miałam nadzieję, że przez ich zawartość - krem sam naturalnie trochę zgęstnieje. do lanoliny nie podchodziłam od roku (kiedy to przegięłam z nią i krem potwornie śmierdział owcą )

czas nauczyć się robić kremy nie na bazie, eh
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 12:13   #342
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Jeśli dodajesz składniki o tej samej funkcji i chcesz użyć max. zalecanych stęzeń, to niech to bedzie stęzenie sumaryczne, czyli np. suma wszystkich 4 humektantów nich bedzie 5%, zamiast 20%, bo to za duzo tego, czesto lepkiego, dobrego Więcej niekoniecznie znaczy lepiej, a nóż sie okaze ze przy nizszych stężeniach krem jest tak samo skuteczny, a przy tym przyjmeniejszy w stosowaniu i ...tańszy.
Tak samo z ekstraktami roślinnymi, tylko tu lepiej zacząc od dolnych stęzeń, czyli np. 0,5% (1x0,5% lub 2x0,25% itp.)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:10   #343
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym próbować własnych sił w samodzielnym ukręcaniu kosmetyków bo póki co kupowałam gotowe na BU

Jestem zielona mimo ciągłego czytania, ale czasem potrzebuję mieć coś przetłumaczone na chłopski rozum


1. jeśli dobrze doczytałam nie muszę dodawać emulgatora, tylko mogę przed każdym użyciem wstrząsnąć tak?

2. nie muszę dodawać konserwantu, jeśli będę trzymać w lodówce do 2 tyg ?

Chciałam zrobić serum z ekstraktu z truskawki. Tylko wolałabym na początek zrobić tak na oko - z żelu HA, ekstraktu z truskawki, jakiegoś hydrolatu i niacynamidu. Jakie proporcje z tego stworzyć ? czy na oko:
5% ekstraktu z truskawki,
2% niacynamidu
93% ma stanowić żel HA i hydrolat ?
Wyszłoby z tego coś? A jeśli chciałabym dodać do tego troszkę jakiegoś oleju to ile mniej więcej miałby % stanowić?

Przepraszam za takie pytania ale małymi kroczkami próbuję wejść w temat

I proszę podpowiedźcie mi z Waszej praktyki - jaką pojemność tego serum zrobić aby starczyło tak na 2tyg codziennego używania?
pomożecie ?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 16:24   #344
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeśli dodajesz składniki o tej samej funkcji i chcesz użyć max. zalecanych stęzeń, to niech to bedzie stęzenie sumaryczne, czyli np. suma wszystkich 4 humektantów nich bedzie 5%, zamiast 20%, bo to za duzo tego, czesto lepkiego, dobrego Więcej niekoniecznie znaczy lepiej, a nóż sie okaze ze przy nizszych stężeniach krem jest tak samo skuteczny, a przy tym przyjmeniejszy w stosowaniu i ...tańszy.
Tak samo z ekstraktami roślinnymi, tylko tu lepiej zacząc od dolnych stęzeń, czyli np. 0,5% (1x0,5% lub 2x0,25% itp.)
może fatycznie za bardzo "na bogato" robię ten krem ;p mam strasznie suchą skórę więc nie chciałam sobie żadnych nawilżaczy żałować ale na szczęście nie robiłam dużo tego kremu, bo jestem przed zakupami na ZSK (gdzie to znowu czaję się na nowe nawilżacze ;p) więc 50 ml na dwie osoby szybko mi zejdzie (konsystencja jest rzadka to i wydajnością pewnie nie grzeszy)
także dziękuję popróbuję w takim razie, a jak komuś jeszcze wpadną jakieś sugestie to dajcie znać
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 18:32   #345
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość



A nie rozpuścił sie samoczynnie przez kilkanaście godzin leżenia w lodówce?

Nie

Napisałam w tej sprawie do BU ale pani mnie nie zrozumiała i myślała że narzekam bo wyszło mi ogolnie gęste galaretowate serum i kazała go odstawić w temp. pokojowej żeby zrobiło sie bardziej lejące ,powiedziała też jeszcze że zmienili żel hialuronowy
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 18:33   #346
Inrei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej, czy z tego co wymienie można ukręcić coś oprócz toniku i mgiełki do włosów? marzy mi się kremik. Ewentualnie - jakie półpodukty dokupić by mieć "bazę półproduktową" ? Będę wdzięczna za pomoc, jako początkująca i nieumiejąca się odnaleźć

Moje:
Kompozycja Witaminowa All-in-one
Hydrolizat keratyny
L-cysteina
Wyciąg z aloesu zatężony 10-krotnie
Algi morskie - spirulina
Olej kokosowy ORGANICZNY
Hydrolat z zielonej herbaty
Ekstrakt z soku borówki czarnej
Kwas hialuronowy 1%
Gliceryna roślinna
Witamina C
Witamina E
Witamina B1
Inrei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 12:11   #347
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Masz aż nadto składników aktywnych, ale brakuje rzeczy podstawowej czyli emulgatora, możesz dokupic jeszcze jakieś lżejsze oleje.

Masz wit. B1? Nie widzałam takiej w sklepach. To nei pomyłka?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 17:36   #348
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny mam pytanie, gdyż zrobiłam sobie krem na noc z hydrolatu, olejów, z witaminami i ekstraktami, ale mam jeszcze sporo olejów, które chciałabym tez jakoś wykorzystać zanim skończy się im termin ważności i nie wiem czy jest sens przed nałożeniem tego kremu, posmarować twarz olejem?

Czy to nie będzie za dużo, czy nie zmniejszy wchłaniania substancji aktywnych kremu
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:12   #349
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chyba lepiej, żebyś nałożyła dodatkową warstwę oleju na krem, albo dodała kilka kropli do porcji kremu. Witaminy czy ekstrakty które włożyłaś do kremu mogą się nie "przebić" przez warstwę oleju - tak mi się wydaje
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 11:42   #350
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam pytanie dotyczące olejku myjącego (coś na wzór tego z BU). Do tej pory robiłam go z oleju słonecznikowego+glyceryl cocoate+betaina+kilka kropel olejku herbacianego. Czy mogę olej słonecznikowy podmienić na olej z orzechów włoskich, który akurat mam otwarty w lodówce? Czy to dużo zmieni?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
chloris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:32   #351
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy w przepisie na serum z wit. C (forma proszku) można wodę destylowaną zamienić na hydrolat lawendowy?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:05   #352
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące olejku myjącego (coś na wzór tego z BU). Do tej pory robiłam go z oleju słonecznikowego+glyceryl cocoate+betaina+kilka kropel olejku herbacianego. Czy mogę olej słonecznikowy podmienić na olej z orzechów włoskich, który akurat mam otwarty w lodówce? Czy to dużo zmieni?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Olejek myjący na bazie oleju z orzecha włoskiego będzie dużo lżejszy, jeśli masz cerę mieszaną lub trądzikową to prawdopodobnie będziesz bardziej zadowolona niż z oleju słonecznikowego

Cytat:
Napisane przez kotwilka
Czy w przepisie na serum z wit. C (forma proszku) można wodę destylowaną zamienić na hydrolat lawendowy?
Musiałabyś dodać do hydrolatu chelator np. EDTA lub jakiś naturalny np. kwas fitowy. Czasami w hydrolatach są już chelatory, taka informacja powinna znaleźć się w opisie na stronie sklepu.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:28   #353
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Olejek myjący na bazie oleju z orzecha włoskiego będzie dużo lżejszy, jeśli masz cerę mieszaną lub trądzikową to prawdopodobnie będziesz bardziej zadowolona niż z oleju słonecznikowego



Musiałabyś dodać do hydrolatu chelator np. EDTA lub jakiś naturalny np. kwas fitowy. Czasami w hydrolatach są już chelatory, taka informacja powinna znaleźć się w opisie na stronie sklepu.
dzięki
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 20:53   #354
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy w przepisie na serum z wit. C (forma proszku) można wodę destylowaną zamienić na hydrolat lawendowy?
Nie wiem czy taki hydrolat nie będzie destabilizował serum
Może zawierać śladowe ilości metali

Ja robię zawsze na wodzie

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Chyba lepiej, żebyś nałożyła dodatkową warstwę oleju na krem, albo dodała kilka kropli do porcji kremu. Witaminy czy ekstrakty które włożyłaś do kremu mogą się nie "przebić" przez warstwę oleju - tak mi się wydaje
No to chyba zrezygnuję z tego
W kremie już mam oleje, a nie chcę już dodawać niczego, no i tak w sumie pomyślałam, że to trochę bez sensu, bo taka warstwa może mnie zapchać, a jak teraz jest ok, to lepiej nie kombinować
Oleje będę używać do innych celów

Dziękuję za odpowiedź
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:38   #355
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy w przepisie na serum z wit. C (forma proszku) można wodę destylowaną zamienić na hydrolat lawendowy?
Z jakiego źródła masz hydrolat?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:50   #356
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Olejek myjący na bazie oleju z orzecha włoskiego będzie dużo lżejszy, jeśli masz cerę mieszaną lub trądzikową to prawdopodobnie będziesz bardziej zadowolona niż z oleju słonecznikowego
Dziękuję
Mam mieszaną, więc spróbuję ten z orzechów.
chloris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 17:45   #357
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z jakiego źródła masz hydrolat?
z ZSK
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 17:27   #358
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

Musiałabyś dodać do hydrolatu chelator np. EDTA lub jakiś naturalny np. kwas fitowy. Czasami w hydrolatach są już chelatory, taka informacja powinna znaleźć się w opisie na stronie sklepu.
Chelator po to zeby związać ewentualne jony metali? Zeby nie wchodziły w reakcje z witaminą C? Dobrze myslę?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 13:22   #359
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Chelator po to zeby związać ewentualne jony metali? Zeby nie wchodziły w reakcje z witaminą C? Dobrze myslę?
Dokładnie, chelatory wiążą jony żelaza i miedzi, które "dezaktywują" witaminę C. Trzeba tylko pamiętać, że chelator dodaje się przed witaminą C.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:15   #360
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Chciałabym dodać mocznik do szamponu pokrzywowego,aby nie wysuszał włosów,a przy tym tak dobrze oczyszczał jak robi to bez dodatków.
Czy ma to wgl sens?
Chyba że lepiej dodać do odżywki (np.alterry albo isany?)
Kiedyś dodawałam mocznik do kremu na twarz,ale chyba przesadziłam bo pojawił się wysyp..
W jakich proporcjach mieszać z odżywką lub szamponem?
Pewnie trzeba by było to zakonserwować.. Mam Konserwant Rokonsal ND z Biochemii Urody.
Przepraszam za ilośc pytań
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.