Katar u noworodka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-03, 15:40   #1
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19

Katar u noworodka


Witam. Mój siedmiotygodniowy synek praktycznie od powrotu po porodzie do domu ma katar. Starszy syn chorował na oskrzela i być może młodszy od niego załapał katar, który skończył się zapaleniem płuc. 11 dni byliśmy w szpitalu. Zapalenie płuc zostało opanowane, ale dziecko nadal ma katar. Zapuszczam mu modę morską, sól fizjologiczną, robię inhalacje, oklepuję i nic to nie daje. Czy któraś z mam walczyła tak długo z katarem u dziecka? Dodam, że w mieszkaniu utrzymujemy temp. 19-21 stopni.

Edytowane przez Kruszyna22
Czas edycji: 2016-02-03 o 15:41
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 21:20   #2
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Katar u noworodka

może srebro koloidalne ewentualnie wodę morską zamienić na Rhino Argent (woda morska wzbogacona jonami srebra i miedzi)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:46   #3
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

Płuczę mu nosek isonasinem i też nic nie pomaga. Ten przewlekły katar mnie juz wykańcza.
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:58   #4
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Katar u noworodka

U nas przewlekły katar był skutkiem alergii. Niestety, paskudztwo ciągle wraca. W szpitalu małą inhalowano solą fizjologiczną, oraz nebu-dose ale konkretny efekt dał tylko Pulmicort.
Pediatra zalecił także stałe nawilżanie powietrza w pomieszczeniu w którym dziecko przebywa, tak więc warto zainwestować w nawilżacz powietrza.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 10:15   #5
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

A w jakim wieku było dziecko? Mamy odpowiednią wilgotność, a jeśli chwilowo jest mniejsza to mokre ręczniki wędrują na grzejnik. Naprawdę staram się robic wszystko, żeby to wyleczyć.
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 10:45   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Katar u noworodka

9 tygodni. Mała miała katar i miała. Ciągnął się tygodniami. Którejś nocy Asia zaczęła dusić się flegmą i wylądowaliśmy w szpitalu. Miała robione wszystkie badania, z których w sumie nic nie wynikało. Lekarze stwierdzili więc, że katar jest od alergii (ma uczulenie na białko krowie) i okresowo zaostrzenia, bo sprzyja to infekcjom. Takie błędne koło.
I też stosowaliśmy wodę morską, sól fizjologiczną, oklepywanie, inhalacje i nic. Dopiero po sterydach było lepiej, ale parę tygodni później znowu przyplątało się to paskudztwo.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 12:25   #7
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

Ja mam starszego alergika. Też miał skazę białkową. Gdy zapytałam pediatrę o alergię, to nic nie powiedziała, a położna stwierdziła, że tak małemu dziecku wyskakują krosty, a nie katar gdyby miało alergię.
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 14:41   #8
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Katar u noworodka

Mój mały miał katar koło 2 miesiąca- woda morska i inicjacje nie pomagały
Przeszło po wit c

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:27   #9
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Katar u noworodka

Cytat:
Napisane przez Kruszyna22 Pokaż wiadomość
Ja mam starszego alergika. Też miał skazę białkową. Gdy zapytałam pediatrę o alergię, to nic nie powiedziała, a położna stwierdziła, że tak małemu dziecku wyskakują krosty, a nie katar gdyby miało alergię.
Co za kobieta Mogą być krosty, może być katar, może być biegunka i bóle brzuszka. I to wszystko wcale nie musi iść w parze.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 12:37   #10
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

Podaję wit. C i nic...
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 09:48   #11
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Katar u noworodka

Na katar mojej córce obierałam czosnek, zgniatałam i na talerzyku kładłam obok jej głowy by wdychała opary.

Czym robisz inhalacje?

Jak córka była starsza to kroilam cebulę i też miała wdychać, momentalnie wszystko spływały, ale opary z cebuli mogą podrażniać oczy, więc nie wiem jak u takiego malucha. Możesz spróbować pokroić cebulę niedaleko dziecka i obserwować reackję, jeśli będzie dobrze to podstawić pod nos na chwilę. Olejki eteryczne z cebuli unoszą się tylko kilka kilkanaście minut.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-09, 10:53   #12
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Na katar mojej córce obierałam czosnek, zgniatałam i na talerzyku kładłam obok jej głowy by wdychała opary.

Czym robisz inhalacje?

Jak córka była starsza to kroilam cebulę i też miała wdychać, momentalnie wszystko spływały, ale opary z cebuli mogą podrażniać oczy, więc nie wiem jak u takiego malucha. Możesz spróbować pokroić cebulę niedaleko dziecka i obserwować reackję, jeśli będzie dobrze to podstawić pod nos na chwilę. Olejki eteryczne z cebuli unoszą się tylko kilka kilkanaście minut.
Tylko z soli fizjologicznej, bo nic innego nie można stosować.
W tym tygodniu idziemy do laryngologa...
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 08:31   #13
mamiagi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 62
Dot.: Katar u noworodka

Piszesz co stosujesz, a czy wyciągasz smarki np. katarkiem? albo fridą? choć frida nie jest tak skuteczna. ja mam z mustelii jeszcze maść, którą smaruję piżamkę aby oczyścić nosek. a może macie za zimno?
mamiagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:48   #14
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

Cytat:
Napisane przez mamiagi Pokaż wiadomość
Piszesz co stosujesz, a czy wyciągasz smarki np. katarkiem? albo fridą? choć frida nie jest tak skuteczna. ja mam z mustelii jeszcze maść, którą smaruję piżamkę aby oczyścić nosek. a może macie za zimno?
Jasne, że wyciągam. Chodzę do laryngologa. On też nic nie zdziałał. Dostaliśmy krople robione w aptece i nic nie dają.
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 12:02   #15
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Katar u noworodka

Cytat:
Napisane przez Kruszyna22 Pokaż wiadomość
Jasne, że wyciągam. Chodzę do laryngologa. On też nic nie zdziałał. Dostaliśmy krople robione w aptece i nic nie dają.
Mi pediatra zabroniła wyciągać gluty. Chyba, że będzie naprawdę tragicznie. Wyciągając gluty tylko podrażniamy błonę śluzową i powodujemy, że organizm produkuje więcej wydzieliny. Gluty trzeba rozpuszczać solą fizjologiczną i pozwalać im naturalnie wypłynąć.

Kruszyna, naszej małej krople też nic nie pomagają. Mogę je lać i lać a katar nadal jest. Na Twoim miejscu poszukałabym alergologa dziecięcego.
Próbowałaś podawać Fenistil w kroplach?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 10:43   #16
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: Katar u noworodka

Kruszyna, jak ja byłam w szpitalu z synkiem na zapalenie płuc, oskrzeli i uszu synek miał bardzo duży katar. Panie w szpitalu powiedziały, że wyciągać katarek albo aspiratorem takim co same zasysamy i wychodzi wszystko, a jeszcze lepszy taki do odkurzacza. Szybko i bezboleśnie podobno. My mamy ten do samego zasyania i go stosujemy. Jeżeli nie będzie dalej katarek przechodził to najprawdopodobniej będzie alergia. Albo co gorsza zapalenie płuc utajone czy jakoś tak. Że osłuchowo jest ok, a dziecko jest chore... Trzymajcie się dziewczyny cieplutko.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 15:05   #17
Kruszyna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
Dot.: Katar u noworodka

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mi pediatra zabroniła wyciągać gluty. Chyba, że będzie naprawdę tragicznie. Wyciągając gluty tylko podrażniamy błonę śluzową i powodujemy, że organizm produkuje więcej wydzieliny. Gluty trzeba rozpuszczać solą fizjologiczną i pozwalać im naturalnie wypłynąć.

Kruszyna, naszej małej krople też nic nie pomagają. Mogę je lać i lać a katar nadal jest. Na Twoim miejscu poszukałabym alergologa dziecięcego.
Próbowałaś podawać Fenistil w kroplach?
Nie podawałam. Chyba faktycznie trzeba udać się do alergologa. Synek jutro kończy 3 miesiące i katar dalej jest...

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Antosia1993 Pokaż wiadomość
Kruszyna, jak ja byłam w szpitalu z synkiem na zapalenie płuc, oskrzeli i uszu synek miał bardzo duży katar. Panie w szpitalu powiedziały, że wyciągać katarek albo aspiratorem takim co same zasysamy i wychodzi wszystko, a jeszcze lepszy taki do odkurzacza. Szybko i bezboleśnie podobno. My mamy ten do samego zasyania i go stosujemy. Jeżeli nie będzie dalej katarek przechodził to najprawdopodobniej będzie alergia. Albo co gorsza zapalenie płuc utajone czy jakoś tak. Że osłuchowo jest ok, a dziecko jest chore... Trzymajcie się dziewczyny cieplutko.
My mamy właśnie katarek do odkurzacza.
Kruszyna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 16:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.