Tycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 00:15   #1
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148

Tycie


Nie chciałam zaśmiecac innych wątków, więc założyłam nowy.
Konkretnie dotyczy on sprawy związanej z przytyciem.
Niby to miałam wyniszczony organizm, pełno niedoborów a w ciągu miesiąca przytyłam aż 5kg O_o jak dla mnie był to szok i zaraz na sam widok 5kg na plusie dostałam drgawek i napadu lęku Nie jem jakoś strasznie dużo, nawet za mało jak na U a co dopiero mówiąc o P.
Czy to możliwe żeby w tak szybkim czasie tyle przytyc? Też tak miałyście? Nie chcę tak szybko tyc, bo boję się, że tego nie zatrzymam i zaraz będę musiała przystopowac z tyciem i zmiejszyc ilośc jedzenia żeby utrzymac wagę. Jak zmniejszę ilośc jedzenia to nie wiem, jakaś głodówka z tego wyjdzie ;/ sama nie wiem co mam robic. Może Wy, dziewczyny będące na P miałyście podobnie. Bardzo prosiłabym o odp. Jestem zaniepokojona tym szybkim tyciem
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 01:59   #2
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Tycie

nie,niemozliwe.serio.zape wne masz zatrzymana wode,tak sie dzieje/glownie brzuch,co?/. tylko nie schrzan i nie zacznij sie glodzic zanim sie wyrowna, zamknij oczy,zacisnij zeby i wytrzymaj- to moze trwac kolo 3miesiecy,czasem dluzej.

Objawy fizyczne anoreksji psychicznej mogą wynikać z metod stosowanych przez chorą, aby schudnąć, lub mogą być bezpośrednio związane z niską wagą ciała. Gdy kobieta jest wychudzona, traci prawie calo izolujacą warstwę tkanki tłuszczowej, w rezultacie staje się wrażliwa na niskie i wysokie temperatury; ma zimne ręce i stopy, które często są sine; skórę może mieć suchą; włosy suche i łamliwe, a miekki, puszysty meszek, zwany lanugo, może pojawić się na jej twarzy, plecach i ramionach. Tetno jest zwolnione, ciśnienie tętnicze krwi obniżone. Mimo tego reakcja pacjentek z anoreksją na wysiłek fizyczny jest normalna i tętno wzrasta do tego samego stopnia, jak u kobiet nie majacych omawianego zaburzenia. Perystaltyka jeliy i częstość wypróżniania u wielu chorych maleje, ponieważ w jelitach znajduje się za mało treści, by pobudzać ruchy robaczkowe. Zaparcia są regułą. Stosowanie głodówek mogło doprowadzić do poważnego niedoboru witamin. U niektórych kobiet mogą pojawić się obrzęki, szczególnie jeśli zdecydowały przytyć i jadły więcej.
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 14:06   #3
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Tycie

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
nie,niemozliwe.serio.zape wne masz zatrzymana wode,tak sie dzieje/glownie brzuch,co?/. tylko nie schrzan i nie zacznij sie glodzic zanim sie wyrowna, zamknij oczy,zacisnij zeby i wytrzymaj- to moze trwac kolo 3miesiecy,czasem dluzej.

Objawy fizyczne anoreksji psychicznej mogą wynikać z metod stosowanych przez chorą, aby schudnąć, lub mogą być bezpośrednio związane z niską wagą ciała. Gdy kobieta jest wychudzona, traci prawie calo izolujacą warstwę tkanki tłuszczowej, w rezultacie staje się wrażliwa na niskie i wysokie temperatury; ma zimne ręce i stopy, które często są sine; skórę może mieć suchą; włosy suche i łamliwe, a miekki, puszysty meszek, zwany lanugo, może pojawić się na jej twarzy, plecach i ramionach. Tetno jest zwolnione, ciśnienie tętnicze krwi obniżone. Mimo tego reakcja pacjentek z anoreksją na wysiłek fizyczny jest normalna i tętno wzrasta do tego samego stopnia, jak u kobiet nie majacych omawianego zaburzenia. Perystaltyka jeliy i częstość wypróżniania u wielu chorych maleje, ponieważ w jelitach znajduje się za mało treści, by pobudzać ruchy robaczkowe. Zaparcia są regułą. Stosowanie głodówek mogło doprowadzić do poważnego niedoboru witamin. U niektórych kobiet mogą pojawić się obrzęki, szczególnie jeśli zdecydowały przytyć i jadły więcej.
Tak jak z głodówką albo długotrwałym wysiłkiem.

Ale fakt konsekwencja jest konieczna i nie ma się co bać wagi. A jak bardzo ci tuskawek zależy to leć do dietetyka na badania tempa metabolizmu, wiem, że takie są, ale nie wiem gdzie... przekonasz się że wszystko gra i buczy, że to woda, albo wypełnione treścią jelita.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 14:40   #4
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Tycie

Ufff, uspokoiłyście mnie ooo, dzięki Dekas pójdę na takie badania i zobaczy się czy wszystko gra. Tak, więc zaciskam zęby i czekam aż wszystko dojdzie do normy
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 16:35   #5
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Tycie

Cytat:
Napisane przez Truuuskawek Pokaż wiadomość
Ufff, uspokoiłyście mnie ooo, dzięki Dekas pójdę na takie badania i zobaczy się czy wszystko gra. Tak, więc zaciskam zęby i czekam aż wszystko dojdzie do normy

jak trafilam do szpitala i musialam zaczac jesc to tez bylam w szoku jak szybko mi waga rosla...ale to trwalo moze tydzien, poltora...
potem zaczelam spadac znowu mimo iz jadlam wiecej i wiecej

lekarze mowili ze organizm jest wyglodzony wiec jak dostal taka "dawke" jedzenia to "zbzikowal " troche bo dlugo go nie mial i zaczal magazynowac wszystko(strad przyrost wagi), woda tez sie zbiera i pojawiaja sie klopoty z wyproznianiem

dopiero z czasem jak organizm "widzi" ze dostarczamy mu jedzenie systematycznie przestaje robic zapasy i zaczyna trawic to co mu dostarczamy...chce wiecej...

i potem waga spada i sie stabilizuje...

ale to zagmatwanie napisalam
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 17:05   #6
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Tycie

tapetka22, nie martw się, że zagmatwanie wszystko jest jasne i zrozumiałe czyli po prostu organizm wariuje od tego, że w końcu dostarcza mu się rozsądną ilośc jedzenia. Dziękuję za odp.
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 23:40   #7
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Tycie

Cytat:
Napisane przez Truuuskawek Pokaż wiadomość
tapetka22, nie martw się, że zagmatwanie wszystko jest jasne i zrozumiałe czyli po prostu organizm wariuje od tego, że w końcu dostarcza mu się rozsądną ilośc jedzenia. Dziękuję za odp.

nmzc
sobie tez to ciagle tlumacze...

ktos mi kiedys powiedzial" jak umialas tyle schudnac to i teraz sie zaprzesz i przytyjesz..."
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 22:32   #8
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Tycie

a jest możliwe przytycie w ciągu tygodnia 2,5 kg jedząc normalnie i nie załatwiając się ?? Ja tak miałam byłam tydzien nad morzem tam normalnie się załatwiałam schudłam 2 kg potem wyjechałam i jadłam tak samo, ale w przestałam się załatwiać i po tygodniu moja waga wzrosła 2 kg czy to możliwe ??
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 22:36   #9
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Tycie

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
a jest możliwe przytycie w ciągu tygodnia 2,5 kg jedząc normalnie i nie załatwiając się ?? Ja tak miałam byłam tydzien nad morzem tam normalnie się załatwiałam schudłam 2 kg potem wyjechałam i jadłam tak samo, ale w przestałam się załatwiać i po tygodniu moja waga wzrosła 2 kg czy to możliwe ??
przepraszam za brutalnosc.
kupa wazy swoje
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 23:08   #10
Truuuskawek
Raczkowanie
 
Avatar Truuuskawek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Tycie

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
przepraszam za brutalnosc.
kupa wazy swoje
Podobno w naszych jelitkach może zgromadzic się nawet do 5kg więc zapewne kiciakasia ma rację
Truuuskawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 15:37   #11
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Tycie

A mam pytanie, gdy zatrzymuje sie miesiaczka to mozna przytyc, bo ja jedzac bardzo malo(ED), w jeden dzien przytylam 2kg, czy to mozliwe?
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 21:07   #12
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Tycie

Cytat:
Napisane przez cytrusekxD Pokaż wiadomość
A mam pytanie, gdy zatrzymuje sie miesiaczka to mozna przytyc, bo ja jedzac bardzo malo(ED), w jeden dzien przytylam 2kg, czy to mozliwe?
nie

wystarczy logicznie pomyśleć ...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.