gust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-24, 13:13   #1
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema

gust


Mam pewien problem, nie ze mną a z moją mamą.
Nie dość, że nie przywiązuje wagi do tego aby zadbać o swój wizerunek to kompletnie nie zależy jej na tym jak ma mieszkać. Chodzi o wystrój mieszkania. Dla niech to chyba aby na głowę nie musiało jej padać
( deszcz).
Zbliżają się chrzciny mojej córki, zaoferowała się, że pomoże i nie mam nic przeciwko.
Chciała zmiecic dywaniki w przedpokoju ( w końcu). Przedpokój mamy w kształcie litery L. Do tej pory były dywaniki każdy z innej parafii kompletnie do siebie nie pasujące. nie mogłam na to patrzeć. ucieszyłam się na zmianę. Mama kupiła nowe dywany - porażka - porażka. Kazałam jej to oddać przedpokój to nie salon. Wyjaśniłam jej, żeby dokładnie zmierzyła i kupiła wykładziny tylko zaznaczyłam jednakowe! Podobno zamówiła. zobaczymy jak to bedzie.
Druga sprawa.
Po kilku latach w końcu zmieniła łóżko. Prosiłam aby kupili sobie łóżko sypialne bo i tak nie będą ścielić a " dziś" nikogo nie razi widok ładnie zasłanego łóżka sypialnego tymbardziej że jest oddzielone drzwiami składanami tworzac odzielny pokój. Nie przekonałam. kupiła kolejne badziewie, którego nie ścieli a mówiła, że się to zmieni.
Dzisiaj z radością oznajmiła, że kupiła cudowną narzutę na łóżko. Czym prędzej pobiegłam do domu zobaczyć. Kolejna porażka i wstyd, albo weszła jakaś nowa moda.
Kupiła owszem przepiekną narzutę bordowo kremową, ale na łóżko do sypialni z kompletem powłoczek na poduszkę. Powiedziałam jej, że chyba to kupiła na łóżko którego nie będzie ścielić. odp brzmiała, że " nie" ma zamiar to kłaść na złozoną sofę. Ręce mi opadły.
Napisałam to na forum, bo nie wiem, może jakaś moda sie zmieniła czy co ? Poprostu gust mojej mamy woła o pomstę.
Mojej mamy siostra ma cudowny gust jeśli chodzi o dobieranie czegokolwiek do domu, wszelakiego rodzaju dodatki, juz zapowiedziałam mamie nie dajboze zeby to zobaczyła jej siostra, załamie się.
Ja juz ręce załamuje kompletnie nie wiem co mam robić z bezgusciem mojej mamy. Mieszkamy przecież w tym samym domu.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:21   #2
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: gust

nie wszyscy przywiązują wagę do wystroju mieszaknia czy do ubrania

nie zawsze się to dla nich liczy
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:02   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: gust

Mieszkanie jest twoje czy mamy ?
jesli chcesz cos zmienic to kup wdg. swojego gustu .
Byc moze tak samo mozna załamac ręce nad twoim gustem,czy to jest takie ważne .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:44   #4
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: gust

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Mieszkanie jest twoje czy mamy ?
jesli chcesz cos zmienic to kup wdg. swojego gustu .
Byc moze tak samo mozna załamac ręce nad twoim gustem,czy to jest takie ważne .
Dom jest rodziców w którym mieszkam i ja.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:54   #5
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: gust

nie pozostało ci nic innego jak przywyknąć....

a Twoja mama to może zodiakalny Skorpion ;-) ?
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 22:15   #6
aga378
Raczkowanie
 
Avatar aga378
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 472
Dot.: gust

No bez przesady, wolnoć Tomku w swoim domku, wybudujswój dom i urządź jak zamierzasz. Razi Cię? wyprowadź się na swoje,
aga378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 07:56   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: gust

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Dom jest rodziców w którym mieszkam i ja.
no to przeciez swój pokoj/część moze urządzić wdg. swojego gustu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 09:06   #8
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: gust

A może jeśli będzie coś potrzebne do mieszkania, idźcie razem na zakupy? Pani w sklepie też zapewne doradzi ( jak zwykle) w stylu 'TO JEST TERAZ MODNE!'
Może Twojej mamie się coś spodoba , co spodoba się też Tobie?
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:16   #9
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: gust

Nie tylko ja uważam, że moja mama nie zwraca uwagi jak co wygląda i czy pasuje do siebie.
Co z tego ze ją namawiam, staram się przekonać, że tak będzie lepiej a ona i tak swoje.
Już przywykłam do tego. Ze przez 30 lat a nawet więcej dom nie był remontowany, prośby nie docierają, że trzeba odświeżyć. Ciągle słyszę odpowiedź nie potrzeba.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:46   #10
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: gust

No niestety, niektórzy ludzie tak mają, że jest im wszystko jedno, jak ich mieszkanie wygląda. Szczególnie ci starsi. Mam ciotkę, która ma już nieco ponad 70 lat. Mieszka sama. Śpi na 40letniej rozwalającej się wersalce, ma stare komunistyczne meble - i całkiem spore oszczędności, z których połowa pewnie by wystarczyła na remont i wymianę mebli chociaż na takie z Black Red White, które są przecież niedrogie. Nawet szmatki robi ze starych ubrań. Ale nie, i pewnie na tej starej rozwalonej wersalce umrze kiedyś Sporo ludzi, w tym pewnie Twoja mama, jest przyzwyczajonych do spania nie na łóżkach sypialnianych, ale na rozkładanych tapczanach.

Moja znajoma owszem kupuje nowe rzeczy, ale za to kompletnie bez gustu. Jej ostatni nabytek to tania pozłacana i "fantazyjnie" powyginana lampa na sufit. Wygląda tandetnie, ale jej się podoba, i co zrobisz? Zabijesz ?
Niech sobie każdy mieszka, jak chce, byle mojego mieszkania nie zdobił
Tak już niektórzy ludzie mają, i tego nie zmienisz. Jak mamie się tak podoba, to niech tak mieszka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 13:38   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: gust

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
No niestety, niektórzy ludzie tak mają, że jest im wszystko jedno, jak ich mieszkanie wygląda. Szczególnie ci starsi. Mam ciotkę, która ma już nieco ponad 70 lat. Mieszka sama. Śpi na 40letniej rozwalającej się wersalce, ma stare komunistyczne meble - i całkiem spore oszczędności, z których połowa pewnie by wystarczyła na remont i wymianę mebli chociaż na takie z Black Red White, które są przecież niedrogie. Nawet szmatki robi ze starych ubrań. Ale nie, i pewnie na tej starej rozwalonej wersalce umrze kiedyś Sporo ludzi, w tym pewnie Twoja mama, jest przyzwyczajonych do spania nie na łóżkach sypialnianych, ale na rozkładanych tapczanach.

Moja znajoma owszem kupuje nowe rzeczy, ale za to kompletnie bez gustu. Jej ostatni nabytek to tania pozłacana i "fantazyjnie" powyginana lampa na sufit. Wygląda tandetnie, ale jej się podoba, i co zrobisz? Zabijesz ?
Niech sobie każdy mieszka, jak chce, byle mojego mieszkania nie zdobił
Tak już niektórzy ludzie mają, i tego nie zmienisz. Jak mamie się tak podoba, to niech tak mieszka.
tez znam takich ludzi,mieszkaja koszmarnie a jedncozesnie stac ich na lot w kosmos ale cóż pewni ludzie lubia gromadzić kasę na czarna godzine chcoiaz tak na prawde jedyna czarna godzina jest ich wlasna śmierć -ludzie ktorych znam maja prawie 80 lat.
do grobu tego nie zabiorą i mogli by pozyc jak niemieccy emeryci ale nie,trudno.

co do tych szmat z ubran to tez tak robię ze starych t-shirtów TŻ ,nie widze w tym nic dziwnego
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 22:31   #12
starsucker
Przyczajenie
 
Avatar starsucker
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: gust

o gustach się nie dyskutuje :3
hum ale muszę przyznać że miałam podobnie, moja mama ma hum.. dośc specyficzny gust, ja wolę bardziej proste i stonowane wnętrza, najlepiej dość jasne, ograniczające się do kilku zgranych kolorów i bez przesadnego przepychu, moja mama natomiast kupuje wszystko co się jej spodoba nie myśląc czy pasuje do reszty i przesadzając z kolorami, aż trudno to opisać, ale skutki nie są za ciekawe, w dodatku nie ma za bardzo czasu zadbać o dom i pamietam że jak byłam młodsza wstydziłam się kiedy ktoś do mnie przychodził. jednak z wiekiem zaczęłam częściej z nią rozmawić i więcej pomagać w domu. jak chce coś zmienić to zawsze dokładnie jej przedstawiam swój punkt widzenia, najczęściej całą szczegółową wizję i dlaczego myślę że tak by było najlepiej, zawsze biorę pod uwagę tez jej gust, więc na ogół podobają jej się moje pomysły, proponuje też że zrobię coś sama, bardzo lubię malować i szyć, więc zawsze proponuję też że mogę coś odnowić, jako że wcale nie musimy wydawać majątku, aby wszystko wyglądało ładnie i schludnie. często idziemy też na kompromis przy kupnie nowych rzeczy, a ona w 'uzewnętrznianiu' swego gustu ograniczyła się głównie do swego pokoju. fakt faktem niektóre rzeczy wybierze po swojemu, bo w sumie to i tak ona za to płaci, jednak ostatecznie coraz mniej wstydzę się zapraszać gości, tym bardziej że swój pokój odnowiłam już dawno, kosztowało mnie to bardzo dużo wysiłku lecz nie widać już w nim w sumie żadnego prześwitu pomysłowości mojej mamy i to od tamtej pory, kiedy zobaczyła ile jestem w stanie sama zrobić zaczęła bardziej przejmować się reszta domu i moim zdaniem, tak więc mieszkanie też wygląda już coraz lepiej, pracuję nad tym :3 trza brać sprawy w swoje ręce, nic się samo nie zrobi ;D
starsucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 23:03   #13
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: gust

umów się z matką ze jakieś pomieszczenie sama zaaranżujesz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.